| Subkrybuj kanał RSS

Eko-Region Kleszczów uspokaja…

4 czerwca 2011 | Autor:
Kategoria: Rada Gminy, Spalarnia, Wójt, Żłobnica


Dzięki zdecydowanej i godnej naśladowania postawie Sołtysa wsi Żłobnica czyli Pana Krzysztofa Piątczaka zdołano już poczynić pewne kroki uzmysławiające miejscowym włodarzom, że społeczność Kleszczowa (a także sąsiednich gmin) nie pozwoli na wybudowanie spalarni śmieci na terenie naszej gminy.

Pan Piątczak zebrał podpisy mieszkańców Żłobnicy przeciwnych budowie spalarni i złożył je w Urzędzie Gminy. Przy okazji apeluję do pozostałych Sołtysów o podobną aktywność. Tutaj na prawdę  nie chodzi o politykę, a o nasze zdrowie i przyszłość regionu. Wracając do tematu, z nieznanych mi powodów na akcję Sołtysa Żłobnicy odpowiedział nie Urząd Gminy do którego było skierowane pismo z podpisami mieszkańców a Prezes jednej z firm chcących budować spalarnię.

By pokazać, że na tej stronie nie ograniczamy się tylko do prezentowania opinii przeciwnych spalarni niżej zamieszczam odpowiedź Eko-Regionu Kleszczów, zachęcam do przeczytania tego pisma, by poznać „argumenty” firm chcących budować spalarnię.

Spalarnia – odpowiedź na protest mieszkańców Żłobnicy.

I tutaj od razu należy dodać, że eksperci z Politechniki Łódzkiej z którymi skonsultowano to pismo zakwestionowali zapewnienia Prezesa Pastuszaka o bezpieczeństwie tej inwestycji, a w szczególności rzekomo nowoczesną metodę pirolizy. Podsumowując wcale nie jest tak różowo jak Prezes Pastuszak pisze w swoim piśmie.

Proszę śledzić wpisy na stronie, niebawem pojawi się więcej szczegółów.

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Eko-Region Kleszczów uspokaja…”

 1. Magda napisał(a):

  Wielki szacunek dla Pana Sołtysa Piątczaka za inicjatywę i odwagę w sprzeciw stawianiu się inwestycjom, które będą zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia! Po przeczytaniu odpowiedzi na protest mieszkańców Żłobnicy wyraźnie widać, że Pan Pastuszak uważa tutejszych mieszkańców za mało myślących wieśniaków, przytaczając na przykład jak skutecznie działa zakład pirolizy Arras we Francji a wiemy przecież, że został zamknięty, i że w beztlenowym procesie pirolizy ABSOLUTNIE nie powstają substancje toksyczne, a naukowcy pracujący na polskich uczelniach technicznych (np. dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, Kierownik Katedry Systemów Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, cytowany przez Administratora tej strony)mówią że powstają, a jakże, nawet pseud-onaukowe źródła, jak np. strona http://www.zut.com.pl podaje, że istnieją ogromne wady pirolizy:

  * odpady muszą być rozdrabniane, mielone i/lub separowane przed wejściem do pieca pirolitycznego, aby uniemożliwić blokowanie się podajnika odpadów oraz systemu transportującego,
  * oleje/smoły pirolityczne zawierają toksyczne i rakotwórcze związki,
  * koks pirolityczny nie spełnia norm UE i polskich dla składowania ze względu na dużą zawartość węgla,
  * koks pirolityczny zawiera dużą ilość metali ciężkich,
  * produkcja sterylnego żużla i innych pozostałości wymaga dodatkowego unieszkodliwienia koksu pirolitycznego,
  * wymagane jest paliwo wspomagające do podtrzymywania procesu,
  * niska efektywność energetyczna,
  * brak długoterminowych doświadczeń z działających zakładów o dużej przepustowości.

  No ale wystarczy, że p. Pastuszak w swej odpowiedzi pisze: „zgodnie z definicją znalezioną w Internecie” nie racząc podać jej źródła…. Panie Prezesie, w Internecie pisano że w zeszłym tygodniu miał być koniec świata, to co, też Pan w to uwierzył??? Kochani Mieszkańcy, z nas się robi idiotów tylko po to, by zapełnić konta inwestorów, my tu będziemy musieli żyć, chorować i umierać, a oni będą sobie drinki spijać na Kajmanach mając to wszystko głęboko w d….. Zróbmy wszystko, by zaczęto się liczyć z naszymi opiniami i naszym zdaniem!!!!!


 2. priem napisał(a):

  Gdyby tak wszyscy Sołtysi dbali o swoje Sołectwa to byli byśmy spokojni o przyszłość naszą i naszych dzieci.Niestety nie wszyscy na stanowiskach wykazują taką obywatelską postawę.Szanowne Władze,przecież to myśmy Was wybrali.Więcej odwagi!!!Czy Wy naprawdę nie widzicie co nam chcą tutaj zafundować?A może zaślepiła Was ta piękna nazwa
  ,,Zakład termicznego przetwarzania odpadów z konwersją na energię”.Poczytajcie trochę,przecież to jest SPALARNIA!!!


 3. kat napisał(a):

  Po co sołtysi mają się wysilać i ujawniać. Sołtys Kleszczowa- radnym,sołtys Kamienia- radnym, radny Żłobnicy stworzony do wyższych celów jak sam określił, radny Antoniówki i Łękińska-członek Zarządu w Fundacji. To prawie jak mafia


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Czy w Naszej Gminie liczy... (1)
  • Avatar użytkownikakasjer { Przykazania: Przemek pamiętaj: 1. Kasa zawsze musi być w korycie. 2. Jeżeli koryto jest za małe i kasy jest za dużo, to trzeba zbudować większe... } – sty 17, 9:29 PM
 • Gmina bez barier-prezesi się zmieniają... (3)
  • Avatar użytkownikawindiarz { Myślę, że gdyby nie ta nieszczęsna winda, to chłopak pracowałby do dziś. Ale jeżeli ciągle winda się psuje, to jak pracownik ma dotrzeć do pracy... } – sty 12, 10:30 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widać kogoś interesuje, bo chłopaka niepełnosprawnego zwolnili z pracy w FRGK motywując likwidacją stanowiska pracy. Co niektórych udało się przesunąć na inne stanowiska i w... } – sty 08, 1:51 PM
  • Avatar użytkownikawindiarz { Przemku przy całym moim poparciu dla Twojej inicjatywy, to jednak radzę Ci, abyś dał sobie siana z tą windą i z tymi podjazdami. Przecież widzisz,... } – gru 27, 11:13 PM
 • Co się dzieje w Fundacji? (1)
 • Stało się. Jedno z najdroższych... (1)
  • Avatar użytkownikafalus { Brawo, brawo, brawo niech żyją inwestycje i nadworny inżynier. Nie ma to jak budować w Kleszczowie :) Ciekawe, czy chociaż zdążą oddać przedszkole przed wyborami.... } – lis 24, 4:25 PM