| Subkrybuj kanał RSS

W Żłobnicy nowe inwestycje, ale jakie??

14 czerwca 2011 | Autor:
Kategoria: FRGK, Rada Gminy, Żłobnica


Rada Gminy wespół z Fundacją ostro pracują przez ostatnie parę tygodni.
Na ostatniej sesji powołano do zarządu Fundacji radnego, Pana Kociniaka, a na nadchodzącej sesji szykuje się wielka wyprzedaż działek inwestycyjnych na terenie strefy przemysłowej w Żłobnicy.
W tym dokumencie można zobaczyć planowany porządek obrad nadchodzącej, IX sesji Rady Gminy.
W punktach 15, 16 i 17 widzimy plany zbycia działek w Żłobnicy dla jednej spółki akcyjnej i dwóch spółek z o.o.: SI Power S.A., BELECTRIC Polska, JURCHEN TECHNOLOGY Polska. I to spółkom, które powstały raptem jedna pół roku temu, a dwie w końcu marca 2011!!
Wszystkie spółki łączy jedna osoba, Pani Ewa Augustyna Tekielak.
Jeśli ktoś coś wie o planowanej działalności tych spółek to bardzo proszę wpisać się w komentarzach do tego wpisu.

 1. Co to za spółki, kto jest właścicielem, jaki kapitał za nimi stoi?
 2. Czym się będą zajmować?
 3. Dlaczego mieszkańcy nie są z wyprzedzeniem informowani o planowanych inwestycjach? Co robi radny Żłobnicy?

Sprawa wygląda dziwnie, do tego tempo i ciężar decyzji jakie mają być podjęte na nadchodzącej sesji budzą niepokój…

Odpowiedzi: 33 do wpisu “W Żłobnicy nowe inwestycje, ale jakie??”

 1. priem napisał(a):

  Ukłony w stronę Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów za sprowadzanie inwestorów na nasz teren.Wiadomo, że trafione inwestycje dają nam miejsca pracy i zwiększają dochody Gminy.
  Ale czy mieszkańcy nie powinni wcześniej wiedzieć jakie firmy chcą u nas inwestować.Dlaczego dopiero po załatwieniu wszystkich formalności i sprzedaży gruntów dowiadujemy się o tym.
  Jak kilka osób może decydować bez porozumienia z mieszkańcami jakich uciążliwych będziemy mieć sąsiadów?
  Czy Pan Prezes uważa, że krótka wzmianka w Farmerze Polskim jest wystarczająca?
  W przyszłości chcemy dużo wcześniej wiedzieć o planowanych inwestycjach, lokalizacji, zakresie działalności, uciążliwości i wpływie na środowisko oraz liczbie zatrudnienia w szczególności Naszych Mieszkańców.
  Uważam, że te dane powinny być publikowane na stronie Informatora Kleszczowskiego oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.
  Podobnie raporty o odziaływaniu na środowisko powstających firm powinny znależć się w internecie, by każdy mógł zobaczyć co nam grozi w związku z budową danego zakładu.
  Może w końcu czas skończyć z prywatą i zapytać społeczeństwo co o tym sądzi.
  Może warto by w tym celu zrobić zakładkę na stronie internetowj Urzędu Gminy, gdzie będą poruszane tylko tego typu sprawy.


 2. kat napisał(a):

  Prezes i cały Zarząd FRGK pracuje za grube pieniadze, czy za to należą im się ukłony. Oni sprowadzają firmy, których nikt nie chce bo mają szkodliwy wpływ na środowisko lub są niebezpieczne. Po drugie po co informowac mieszkańców jak oni wiedzą najlepiej co mieszkańcom potrzeba. „priem” napisałeś duzo prawdy ale przejrzyj na oczy, że w Kleszczowie jest władza absolutna, inaczej myślących trzeba zniszczyc.
  Radni pamietajcie, że 4 lata minie szybko i co wtedy powiedziecie mieszkańcom, chyba to samo co o sprzedaży gruntów, o które tyle halo: wy nie byliście świadomi a ja dodam poważni


 3. Krzysztof napisał(a):

  A może warto poszukać czym te trzy firmy się zajmują?. Mi to zajęło kilka minut i wszystko jasne. Na pewno szybciej Pan znajdzie te informacje niż pisał Pan tego posta. Ale nie będę Panu zabierał przyjemności poszukania i nie podam czym się zajmują. NA pewno nie odpadami, spalarnią, pirolizą itd :).


 4. miro napisał(a):

  Widzę że pewnym osobą „nowym ” w naszej gminie pachnie „władza”.Zabierają się do tego tak aby niszczć miejsca pracy osobą które nie mają możliwości pracy na kopalni czy elektrowni.Moje gratulacje panie Miłek,panie Rzeznik.


 5. miro napisał(a):

  nowa-odnowa:)


 6. miro napisał(a):

  RĘCE OPADAJĄ………..


 7. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Do Krzysztofa:
  Znalazłem czym się firmy zajmują, ale nie o to chodzi w moim wpisie. Chodzi o to, że nie ma w ogóle dialogu. Radni nie informują o planach. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że mieszkańcy się nie interesują, ale to nie wymówka. Bez względu na to, takie tematy powinny być omawiane odpowiednio wcześnie.
  Ale co się dziwić jak Rada Gminy obawia się nawet publikowania protokołów z sesji Rady Gminy i Komisji.
  Poza tym jak środowisko „Rozwoju” zafundowało nam spalarnie na 140tyś ton to nie ma się co dziwić, że z niepokojem patrzymy na każdą następną niespodziankę.

  Do miro:
  O miejscach pracy za 1000zł przy sortowaniu śmieci piszesz?? Wydaje mi się, że młodzi mieszkańcy mają większy potencjał niż najwyraźniej sądzi Fundacja i od wielu lat rządzące środowisko stowarzyszenia „Rozwój”.
  Fotowoltaika to nie to co spalarnia trzeba uczciwie przyznać, ale czy ktoś tutaj protestuje przeciw temu inwestorowi?? Raczej zauważam duże uchybienia w procesie jego sprowadzania i informowania o tym mieszkańców danej wsi.

  Ja potrafię przyznać rację i uznać zasługi prezesa Szczepockiego czy radnych ze stowarzyszenia Rozwój kiedy jest za co, ale kiedy robią źle też trzeba o tym mówić głośno.


 8. miro napisał(a):

  Panie JAROSŁAWIE :Gmina ,Fudacja cały czas stawia na MŁODZIERZ ,to dla was Ci ludzie to robią , co pan proponuje za kila,kilkanaście lat,czy na kopalni,elektrowni nie ma układów….wszyscy wiemy..Niech nikt nie opowiada głupot że Gmina nie myśli o przyszłości młodych,o mieszkańcach !!


 9. AK napisał(a):

  Do miro
  Mówisz że „nowym” pachnie władza, bo zwracają uwagi na błędy rady? Jeśli wszyscy będą siedzieć cicho jak do tej pory to ciekawa przyszłość czeka mieszkańców gminy. Ja osobiście pracuję poza terenem naszej gminy, chociaż jestem zadowolony z pracy to wolał bym żeby takie warunki pracy były w każdej firmie w naszych strefach przemysłowych. Gmina dając takie warunki firmom powinna mieć coś do powiedzenia. Mieszkańcy powinni rzeczywiście mieć pierwszeństwo w przyjęciach a i wynagrodzenia również powinny być większe. Czy tak jest?


 10. miro napisał(a):

  AK.. Podaj przykłady wyzysku? Jeżeli tak jest to od tych spraw jest PIP i inne służby.Tam trzeba się zwracać. Jeżeli jesteś tak biegły w tych sprawach …to działaj…


 11. kali napisał(a):

  Do miro
  Dlaczego nie przyjmujesz prawdy co pisze AK i Pan Jarosław, widać masz w tym interes. Tak bardzo razi cię prawda za marne 1000,00 zł polskich za pracę w systemie 3 zmianowym przy maszynie i niejednokrotnie po 12 godzin. Czesto słyszę że ludziom w Kleszczowie nie opłaca się pracować, że nie szanują pracy to jest poniżające. Praca w Kleszczowie to dla wybranych może za 2000,00 zł a dla pozostałych to obozy pracy.


 12. kali napisał(a):

  Jesli sie państwo przyjrzycie „planowi obrad” we wskazanych punktach 15, 16, 17 to zauważcie, że nie ma czym dane firmy sie bedą zajmowały. Radni pewno na 10 min przed sesja otrzymają dokumenty tzw mini biznes plan i niestety bedą musieli podjąć decyzję. Tak działa Fundacja przez zaskoczenie. Nalezy rozwazyć likwidację FRGK, bo tylko szkody więcej narobi jak pożytku


 13. Tomek napisał(a):

  Miro tu Ty jesteś TEN MIRO od Zbycha i Rycha? I nie podoba Ci się patrzenie władzy na ręce? Ciekawe masz poglądy, mi nie przeszkadza że nowi obywatele naszej gminy działają na rzecz jawności działania samorządowych instytucji podczas gdy rdzenni mieszkańcy siedzą cicho jak mysz pod miotłą no może z nielicznymi wyjątkami. Zero inicjatyw tego typu było do tej pory.
  A w innej sprawie: Nie rozumiem jak w tajnych wyborach mieszkańcy gminy boją się zagłosować przeciw miejscowym „czerepachom” przecież nikt ich nie sprawdzi jak głosowali. Chociaż radnych mogli by wybierać z poza zasiedziałych układów.


 14. priem napisał(a):

  Tutaj widać sens mojego pierwszego komentarza. Gdyby mieszkańcy byli rzetelnie informowani o powstających zakładach, to ten artykuł może by nie był potrzebny. Niestety po numerze jaki Pan Prezes wywinął ze spalarnią trudno jest ufać, że następne nie będą podobne.
  Panie Miro ja bym tego nie nazywał „nową odnową” a raczej czynną opozycją, której nie tyle zależy na władzy, co na współpracy władz ze społeczeństwem i przepływie rzetelnych informacji, nie takich jak mydlenie Pana Pastuszaka w odpowiedzi na pytania.
  Panie Krzysztofie jak Pan dobrze przejrzy strony internetowe to przekona się Pan,że problem spalarni jest nie tylko u nas. Walczą z tym w Szczecinie, Kołobrzegu i innych miastach. Ostatnio głośna była sprawa biogazowni w Gomunicach. Tam inwestor z Tczewa miał już pozytywną decyzję środowiskową i wykupione 100ha. ziemi, ale mieszkańcy znający sprawę Kąsia skutecznie go przyblokowali. Niestety przy sprzeciwie społecznym UE ucina wszelkie dotacje i ci co idą na łatwą kasę sami się wycofują.
  Odnośnie współpracy z Radnymi to też mogę coś powiedzieć, ponieważ z jednym z nich próbuje się spotkac od ponad dwóch tygodni by porozmawiać na temat spalarni. Niestety jest tak zajęty, że nie ma nawet pięciu minut na rozmowę.
  Nie sztuka być Radnym i brać kasę jak wszystko idzie dobrze, tym bardziej, że ta kasa jest napewno większa od pensji w Arix-sie. Gdy pojawia się problem Radni chowają głowę w piasek i przemykają opłotkami bojąc narazić się wspomnianej przez Kata władzy absolutnej. Teraz dopiero widać na kogo oddaliśmy swoje głosy w wyborach.
  Nie sztuką jest straszyć pozwem za nasze publikacje, jak to zrobił Przewodniczący Rady, sztuką jest podjąć dialog i spokojnie porozmawiać o spornych kwestiach i ich rozwiązaniu.


 15. ll napisał(a):

  Kleszczów też dostanie decyzję środowiskową POZYTYWNĄ… z pewnością to już „załatwione”. A straszenia będzie więcej. Swoją drogą ciekawe czego się Pan Przewodniczący tak boi? Przecież ciągle „awansuje” i dzieci pracę „dostają” z dobrą pensją… może w tym rzecz?


 16. ll napisał(a):

  W każdym razie cel powoli się realizuje… bo przecież miała być wymiana poglądów… I JEST:-) Podziękowania dla pomysłodawców inicjatywy!


 17. ll napisał(a):

  Propozycja do p. Jarosława… Może warto zadbać o reklamę strony w Gminie i poza nią? Może mieszkańcy innych rejonów Polski, którzy mają różne doświadczenia „środowiskowe” mogliby coś podpowiedzieć? Coś doradzić…


 18. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Do ll:
  Lepsza reklama strony może i by się przydała. Na razie jest info w co drugim wydaniu Informatora. Więcej może tutaj zdziałać każdy z mieszkańców informując sąsiada o tej stronie. Swego rodzaju marketing szeptany 😉
  Ponoć mieszkańcy Gomunic niedawno udaremnili szkodliwą inwestycję.
  Poza tym mamy spore wsparcie naukowców zajmujących się problemem odpadów i tym jak to powinno być robione. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Gdy przyjdzie na to pora zorganizujemy dla mieszkańców spotkanie z nimi. A może nawet dla radnych, bo to im by się przydało więcej informacji.


 19. ll napisał(a):

  Tylko problem pewnie w tym, że Radni jak zwykle WSZYSTKO „wiedzą najlepiej”… i to z pierwszej ręki! Najlepsze byłoby spotkanie z zarządem inwestora:-) Dlaczego? Bo jak się czyta wyjaśnienia i tłumaczenia to niestety wynik lektury jest jeden… NIE WIE O CZYM MÓWI! Mówią sloganami, że a to komina nie będzie, a to w ogóle to nie jest spalarnia(by ludzi nie drażnić nazwą), a to że piroliza to najlepsza technologia(a to klapa na całym świecie), itd. Można mnożyć i mnożyć… Tylko gdzie są konkrety??? Także spotkania pewnie nie będzie, bo byłaby TOTALNA KOMPROMITACJA zarządu:-) Oni mówią i piszą okrągłe słowa, ale sami nie znają szczegółów…


 20. priem napisał(a):

  Prawdobodobnie inwestor robił analizę technologii przed 2009r.Kompletna porażka pirolizy w Europie to lata 2009-2010.Szkoda było kasy na nowy projekt i szukanie lepszych technologii np.w Skandynawi.Zamiast obserwować rynek, oni już liczyli kasę.A teraz mydlą nam oczy pięknymi nazwami.Przecież ten Pan wcale nie ma pojęcia o prawie jakie obowiązuje w gospodarce odpadami.Tu jest mowa o 200 milionach zł, natomiast spalarnie w średnich technologiach kosztują 150 milionów euro.Ciekawe na czym zaoszczędzą?


 21. ll napisał(a):

  Po pierwsze na gruncie, który w strefach jest baaardzo tani i w pełni uzbrojony, szczególnie gdy się porówna ceny gruntu w innych rejonach Polski (pod przemysł). Po drugie na ochronie środowiska bo przecież największe koszty pochłaniają filtry i ich użytkowanie. Po trzecie wreszcie technologia jest z pewnością stara bo piroliza nie rozwija się od lat, więc Ci którzy ją sprzedają cieszą się, że znalazł się „kupiec”. Więcej ciekawostek wyjdzie z pewnością z czasem… Wystarczy pytać, a odpowiadający sam się „wysypie”.


 22. ll napisał(a):

  A i jeszcze jedno… ta podana kwota przez „priem” też jest dyskusyjna. Wystarczy prześledzić artykuły o tym przedsięwzięciu w internecie i co zobaczymy??? Różne dane co do kwoty zainwestowanej, ilości zatrudnienia, itd. itd. Warto samemu sprawdzić i przekonać się o braku jakiejkolwiek konkretnej wizji i projektu… Jednym słowem – „zrobimy coś”! Ale co? Nie wiemy.


 23. priem napisał(a):

  „II”.Całkowicie się z Tobą zgadzam.Ja akurat trafiłem na wypowiedzi, w których te sumy są w przedziale 150-200mln.zł
  Raz mówią o produkcji energii elektrycznej a w innym artykule o produkcji gazu dla firm w strefie Bogumiłów i sprzedaży go za symboliczną złotówkę. Poszukajcie sobie w KRS na jaką działalność ma pozwolenie Eko-Region Kleszczów.
  Trochę tych punktów tam jest. Taki ciekawszy to:

  38 22 Z PRZETWARZANIE I UNIESZKODLIWIANIE ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH


 24. ll napisał(a):

  Większość spółek wpisuje sporo działalności w KRS. Tu widać wyraźnie, że wprowadzone działalności są tylko zasłoną dymną. Jest ich dużo, aby nie było podejrzeń. Ciekawostką jest to, że od początku tych niebezpiecznych odpadów nie było… Zostały wpisane na początku 2010 roku, gdy do spółki przystąpił obcy udziałowiec. Może to tylko przypadek? Nie wiem, choć przy takiej kosztownej inwestycji raczej się nie korzysta z tzw. przypadków!


 25. priem napisał(a):

  Ta cała inwestycja wygląda na jeden „wielki przypadek”. Jeżeli ktoś lubi hazard to niech zagra w ruletkę. Jeśli się zrujnuje to przynajmniej nie narazi zdrowia mieszkańców.


 26. Bożena napisał(a):

  heheheh śmieszycie mnie panowie!!!! moderatorzy tego serwisu sami piszą teksty a potem sami w 90% je komentują! Poziomem samouwielbienia przypominacie Panowie PZPN!!! A szarpiecie się z tą stroną jak łysy z grzebieniem! Co wy w ogóle sobie wyobrażacie? Wzięliście się niewiadomo skąd i próbujecie błysnąć za wszelką cenę. Od urodzenia mieszkam w gminie kleszczów i wiele juz tutaj widziałam. Ale takich desperatów jak wy- twórcy i moderatorzy tej śmiesznej ideologicznie strony to jeszcze u nas nie było! Pod tym względem zaimponujecie na pewno wielu ludziom!Życzę powodzenia el- desperados! heheheheheheheh


 27. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Do Bożeny:
  Po pierwsze nie ma moderatorów serwisu, ani twórców. Twórca (niezbyt pasuje to słowo, ale niech będzie) jest jeden i jestem nim ja. Są za to niezależni autorzy, którzy po spełnieniu wymagań regulaminu mogą publikować wpisy i zatwierdzać do swoich wpisów komentarze. Jeśli autor również komentuje to tylko w odpowiedzi na komentarze innych czytelników (serwis ma sporo czytelników według Google Analytics).
  Nikt żadnego samouwielbienia tutaj nie przejawia, po prostu kto miał odwagę się zarejestrować i zabrać głos zrobił to i pisze to co uważa.
  Serwis zgodnie z regulaminem jest otwarty dla wszystkich.

  Ty też możesz… jeśli Ci starczy odwagi hahahaha 🙂


 28. ka napisał(a):

  Desperatów coraz więcej??? Szkoda tylko, że ideologią nazywa się myślenie!!! Ale cóż samodzielne używanie rozumu jest przecież surowo zabronione…


 29. priem napisał(a):

  Szanowna Pani Bożeno. Nie wziąłem się „niewiadomo skąd” ponieważ mieszkam w Kleszczowie od 46 lat. Przez te lata wiele widziałem desperatów, którzy chcieli coś zmienić. Niestety osoby myślące tak jak Pani nie dopuściły do tego. A ta cudowna według Pani władza to Wójt podejrzany o aferę gruntową, Prezes Fundacji po dwóch wyrokach za defraudację publicznych pieniędzy i fałszowanie dokumentów,Przewodniczacy Rady Gminy po wyroku w zawieszeniu za przekręty z Fundacją.Naprawdę mamy się czym pochwalić. Na tej stronie nie próbuję błysnąć, tylko chcę otworzyć ludziom oczy by zobaczyli jaką ekologiczną bombę zegarową chce nam zafundować Eko-Region Kleszczów.Jeżeli Pani nie wierzy w to co piszę to proszę zadać sobie trochę trudu i poszukać w internecie artykułów o pirolizie i gospodarce odpadami. Służę Pani też w razie potrzeby kontaktami do specjalistów zajmujących sie tymi sprawami. Chyba,że dla Pani doktorzy Politechniki Łódziej,Akademi Górniczo Hutnicznej i Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie to za małe autorytety. Proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę „uczta na śmietniku” to zobaczy Pani jak w Polsce załatwia się interesy śmieciowe.Życzę Pani by przebudzenie nie przyszło za późno.


 30. karol napisał(a):

  Do Pani Bożeny
  Grzecznością Pani nie grzeszy, uważając że 46 lat mieszkając ma Pani prawo ubliżać ludziom. Proszę nie mierzyć swoja miarą !!!!!!!!!!


 31. ll napisał(a):

  Ups czyżby „karol” nie czytał wpisów, a komentuje?
  Skąd to 46 lat Bożeny?


 32. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Z rozpędu pewnie poszło, 46 lat mieszka priem. Nie czepiajmy się nieistotnych pomyłek pisarskich.


 33. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Dzisiaj czołówki branżowych mediów oznajmiły, że Bosch wycofuje się z biznesu fotowoltaiki.
  U nas co prawda zaangażowany jest niby Siemens, ale Siemens też z tego biznesu wycofał się w październiku zeszłego roku.
  http://phys.org/news/2013-03-bosch-abandon-solar-energy-business.html
  http://www.foxbusiness.com/news/2013/03/22/germany-bosch-to-exit-solar-energy-business/

  Jak ktoś nie zna angielskiego to polecam użyć Google Translatora:
  http://translate.google.pl/#en/pl/

  Prezes w wywiadach na temat inwestycji w Żłobnicy wspominał, że powodzenie biznesu zależy od zmian w prawie i polityce zielonych certyfikatów.
  Czyli znowu biznes obliczony na współprace z groszem publicznym…

  Echh… te nasze polskie biznesmeny i menedżery sprzed 89r.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM