| Subkrybuj kanał RSS

Gminne Zawody Pożarnicze OSP

28 czerwca 2011 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, OSP


W dniu 25.06.2011 r. (sobota) w Kleszczowie na stadionie Omegi odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze OSP. W zawodach tych wzięły udział dwie drużyny żeńskie z jednostek OSP Kleszczów i Łuszczanowic oraz siedem męskich, jednostek OSP Antoniówka, Dębina, Kleszczów, Łękińsko, Łuszczanowice, Wolica i Żłobnica.

Drużyny kobiece składają się z 10 osób a męskie z 9 osób: dowódca drużyny, przodownik roty I, pomocnik przodownika roty I, przodownik roty II, pomocnik przodownika roty II, rozdzielaczowy, łącznik, mechanik, rezerwowy, a w kobiecej drużynie dochodzi operator motopompy mężczyzna.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach, sztafeta i bojówka które składają się z:

 • sztafeta – udział 7 osób, zawodnicy mają do przebiegnięcia tor przeszkód, 7 etapów po 50m:
  • (I) zawodnik ma podłączyć leżący wąż do rozdzielacza,
  • (II) przeskakuje płotek,
  • (III) przeskakuje dwu-metrowy rów,
  • (IV) przebiega pomiędzy trzema tyczkami,
  • (V) przechodzi równoważnie,
  • (VI) przeskakuje ścianę,
  • (VII) ostatni zawodnik podłącza leżący wąż do rozdzielacza oraz prądownicy i przebiega z nią metę.
 • bojówka:
  • dobiegnięcie do podestu ze sprzętem,
  • zbudowanie lini ssawnej,
  • zbudowanie lini głównej z dwóch odcinków W-75,
  • zbudowanie dwóch lini gaśniczych z dwóch odcinków W-52,
  • uruchomienie motopompy i zassanie wody,
  • podanie dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych,
  • obrócenie tarczy wodą,
  • przewrócenie pachołków wodą.

Zwycięskie okazały się Kleszczów (panie) i Łękińsko (panowie).

A oto rezultaty:

 • Kobiety:
  1. OSP Kleszczów
  2. OSP Łuszczanowice
 • Mężczyźni
  1.OSP Łękińsko
  2.OSP Łuszczanowice
  3.OSP Żłobnica
  4.OSP Kleszczów
  5.OSP Wolica
  6.OSP Dębina
  7.OSP Antoniówka

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Gminne Zawody Pożarnicze OSP”

 1. Tomek napisał(a):

  Czemu ja nie wiedziałem że są zawody, chętnie bym popatrzył na dziewczyny strażaczki. Brawo dziewczyny za decyzję wejścia w szeregi strażaków!


 2. AK napisał(a):

  Oprócz wpisu na głównej stronie Gminy Kleszczów, chyba nie było jakiejś innej informacji na ten temat. A widok kobiet startujących i rywalizujących między sobą był ciekawy, oby w przyszłości więcej jednostek OSP wystawiały kobiece drużyny.


 3. agnieszka napisał(a):

  Gratuluje drużynie kobiet z Kleszczowa pierwszego udziału w zawodach i oczywiście pierwszego miejsca.
  Ciesze się, że te zawody oglądałam i mogłam kibicować strażakom z kleszczowskich drużyn.


 4. priem napisał(a):

  Świetna inicjatywa. Brawo dziewczyny, więcej takich odważnych w pozostałych miejscowościach Naszej Gminy.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Zakład termicznego przekształcania odpadów medycznych... (1)
  • Avatar użytkownikaNowy mieszkaniec { Hej, jestem nowym mieszkańcem i temat tych śmieci mnie wyjątkowo smuci. Kto w ogóle tutaj dopuścił takie działalności w strefach? Od kiedy mamy z tym... } – Sep 30, 10:25 PM
 • Przebudowa Głównej- bezradność, niemoc i... (2)
  • Avatar użytkownikaMieszkanka { Podobno pani od sprzątania przesiaduje ostatnio w gminie, to masz taki nadzór nad czystością. } – Sep 30, 10:08 PM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Witam,nie koniecznie temat związany z ulicą główną. Jestem bardzo zaniepokojony sytuacją jaka dzieje się w Solparku od kilku tygodni. Jestem ojcem dziecka, które uczęszcza do... } – Sep 28, 10:12 PM
 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM