| Subkrybuj kanał RSS

Gminne Zawody Pożarnicze OSP

28 czerwca 2011 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, OSP


W dniu 25.06.2011 r. (sobota) w Kleszczowie na stadionie Omegi odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze OSP. W zawodach tych wzięły udział dwie drużyny żeńskie z jednostek OSP Kleszczów i Łuszczanowic oraz siedem męskich, jednostek OSP Antoniówka, Dębina, Kleszczów, Łękińsko, Łuszczanowice, Wolica i Żłobnica.

Drużyny kobiece składają się z 10 osób a męskie z 9 osób: dowódca drużyny, przodownik roty I, pomocnik przodownika roty I, przodownik roty II, pomocnik przodownika roty II, rozdzielaczowy, łącznik, mechanik, rezerwowy, a w kobiecej drużynie dochodzi operator motopompy mężczyzna.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach, sztafeta i bojówka które składają się z:

 • sztafeta – udział 7 osób, zawodnicy mają do przebiegnięcia tor przeszkód, 7 etapów po 50m:
  • (I) zawodnik ma podłączyć leżący wąż do rozdzielacza,
  • (II) przeskakuje płotek,
  • (III) przeskakuje dwu-metrowy rów,
  • (IV) przebiega pomiędzy trzema tyczkami,
  • (V) przechodzi równoważnie,
  • (VI) przeskakuje ścianę,
  • (VII) ostatni zawodnik podłącza leżący wąż do rozdzielacza oraz prądownicy i przebiega z nią metę.
 • bojówka:
  • dobiegnięcie do podestu ze sprzętem,
  • zbudowanie lini ssawnej,
  • zbudowanie lini głównej z dwóch odcinków W-75,
  • zbudowanie dwóch lini gaśniczych z dwóch odcinków W-52,
  • uruchomienie motopompy i zassanie wody,
  • podanie dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych,
  • obrócenie tarczy wodą,
  • przewrócenie pachołków wodą.

Zwycięskie okazały się Kleszczów (panie) i Łękińsko (panowie).

A oto rezultaty:

 • Kobiety:
  1. OSP Kleszczów
  2. OSP Łuszczanowice
 • Mężczyźni
  1.OSP Łękińsko
  2.OSP Łuszczanowice
  3.OSP Żłobnica
  4.OSP Kleszczów
  5.OSP Wolica
  6.OSP Dębina
  7.OSP Antoniówka

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Gminne Zawody Pożarnicze OSP”

 1. Tomek napisał(a):

  Czemu ja nie wiedziałem że są zawody, chętnie bym popatrzył na dziewczyny strażaczki. Brawo dziewczyny za decyzję wejścia w szeregi strażaków!


 2. AK napisał(a):

  Oprócz wpisu na głównej stronie Gminy Kleszczów, chyba nie było jakiejś innej informacji na ten temat. A widok kobiet startujących i rywalizujących między sobą był ciekawy, oby w przyszłości więcej jednostek OSP wystawiały kobiece drużyny.


 3. agnieszka napisał(a):

  Gratuluje drużynie kobiet z Kleszczowa pierwszego udziału w zawodach i oczywiście pierwszego miejsca.
  Ciesze się, że te zawody oglądałam i mogłam kibicować strażakom z kleszczowskich drużyn.


 4. priem napisał(a):

  Świetna inicjatywa. Brawo dziewczyny, więcej takich odważnych w pozostałych miejscowościach Naszej Gminy.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Czy w Naszej Gminie liczy... (1)
  • Avatar użytkownikakasjer { Przykazania: Przemek pamiętaj: 1. Kasa zawsze musi być w korycie. 2. Jeżeli koryto jest za małe i kasy jest za dużo, to trzeba zbudować większe... } – sty 17, 9:29 PM
 • Gmina bez barier-prezesi się zmieniają... (3)
  • Avatar użytkownikawindiarz { Myślę, że gdyby nie ta nieszczęsna winda, to chłopak pracowałby do dziś. Ale jeżeli ciągle winda się psuje, to jak pracownik ma dotrzeć do pracy... } – sty 12, 10:30 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widać kogoś interesuje, bo chłopaka niepełnosprawnego zwolnili z pracy w FRGK motywując likwidacją stanowiska pracy. Co niektórych udało się przesunąć na inne stanowiska i w... } – sty 08, 1:51 PM
  • Avatar użytkownikawindiarz { Przemku przy całym moim poparciu dla Twojej inicjatywy, to jednak radzę Ci, abyś dał sobie siana z tą windą i z tymi podjazdami. Przecież widzisz,... } – gru 27, 11:13 PM
 • Co się dzieje w Fundacji? (1)
 • Stało się. Jedno z najdroższych... (1)
  • Avatar użytkownikafalus { Brawo, brawo, brawo niech żyją inwestycje i nadworny inżynier. Nie ma to jak budować w Kleszczowie :) Ciekawe, czy chociaż zdążą oddać przedszkole przed wyborami.... } – lis 24, 4:25 PM