| Subkrybuj kanał RSS

Gminne Zawody Pożarnicze OSP

28 czerwca 2011 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, OSP


W dniu 25.06.2011 r. (sobota) w Kleszczowie na stadionie Omegi odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze OSP. W zawodach tych wzięły udział dwie drużyny żeńskie z jednostek OSP Kleszczów i Łuszczanowic oraz siedem męskich, jednostek OSP Antoniówka, Dębina, Kleszczów, Łękińsko, Łuszczanowice, Wolica i Żłobnica.

Drużyny kobiece składają się z 10 osób a męskie z 9 osób: dowódca drużyny, przodownik roty I, pomocnik przodownika roty I, przodownik roty II, pomocnik przodownika roty II, rozdzielaczowy, łącznik, mechanik, rezerwowy, a w kobiecej drużynie dochodzi operator motopompy mężczyzna.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach, sztafeta i bojówka które składają się z:

 • sztafeta – udział 7 osób, zawodnicy mają do przebiegnięcia tor przeszkód, 7 etapów po 50m:
  • (I) zawodnik ma podłączyć leżący wąż do rozdzielacza,
  • (II) przeskakuje płotek,
  • (III) przeskakuje dwu-metrowy rów,
  • (IV) przebiega pomiędzy trzema tyczkami,
  • (V) przechodzi równoważnie,
  • (VI) przeskakuje ścianę,
  • (VII) ostatni zawodnik podłącza leżący wąż do rozdzielacza oraz prądownicy i przebiega z nią metę.
 • bojówka:
  • dobiegnięcie do podestu ze sprzętem,
  • zbudowanie lini ssawnej,
  • zbudowanie lini głównej z dwóch odcinków W-75,
  • zbudowanie dwóch lini gaśniczych z dwóch odcinków W-52,
  • uruchomienie motopompy i zassanie wody,
  • podanie dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych,
  • obrócenie tarczy wodą,
  • przewrócenie pachołków wodą.

Zwycięskie okazały się Kleszczów (panie) i Łękińsko (panowie).

A oto rezultaty:

 • Kobiety:
  1. OSP Kleszczów
  2. OSP Łuszczanowice
 • Mężczyźni
  1.OSP Łękińsko
  2.OSP Łuszczanowice
  3.OSP Żłobnica
  4.OSP Kleszczów
  5.OSP Wolica
  6.OSP Dębina
  7.OSP Antoniówka

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Gminne Zawody Pożarnicze OSP”

 1. Tomek napisał(a):

  Czemu ja nie wiedziałem że są zawody, chętnie bym popatrzył na dziewczyny strażaczki. Brawo dziewczyny za decyzję wejścia w szeregi strażaków!


 2. AK napisał(a):

  Oprócz wpisu na głównej stronie Gminy Kleszczów, chyba nie było jakiejś innej informacji na ten temat. A widok kobiet startujących i rywalizujących między sobą był ciekawy, oby w przyszłości więcej jednostek OSP wystawiały kobiece drużyny.


 3. agnieszka napisał(a):

  Gratuluje drużynie kobiet z Kleszczowa pierwszego udziału w zawodach i oczywiście pierwszego miejsca.
  Ciesze się, że te zawody oglądałam i mogłam kibicować strażakom z kleszczowskich drużyn.


 4. priem napisał(a):

  Świetna inicjatywa. Brawo dziewczyny, więcej takich odważnych w pozostałych miejscowościach Naszej Gminy.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM