| Subkrybuj kanał RSS

Ogłoszenie administratora nr1Przez ostatni tydzień zaszło parę niewidocznych zmian w serwisie, które wymagają poinformowania odwiedzających.

Pierwsza sprawa dotyczy wideo relacji z posiedzeń Rady Gminy. Ponownie pojawiły się wątpliwości co do ochrony danych osobowych, które zdarzy się, że są ujawniane na sesji. Do czasu aż otrzymam świeże interpretacje prawne o które wystąpiłem do stosownych instytucji zawiesiłem dostęp do dotychczas utrwalonych sesji.
Z tych samych powodów opóźnia się publikacja wideo relacji z X sesji Rady Gminy. A przyznać trzeba, że działo się. Zachęcam do uczestniczenia w następnych sesjach osobiście, w miarę możliwości oczywiście.

Szkoda, że Rada Gminy nie chce wspierać obywatelskich, oddolnych inicjatyw czy wniosków takich jak właśnie wideo relacje czy publikacje protokołów z sesji i komisji w Internecie.
Wszystkim było by o wiele łatwiej. A jak na razie odnoszę wrażenie, że robi się wszystko by było trudniej. Np. nieudana próba zakazania filmowania.

Druga sprawa dotyczy usuwania wpisów (nie komentarzy) przez Użytkowników. Chcę wyjaśnić tą kwestię by nie było oskarżeń czy innych niedomówień.
Zgodnie z regulaminem za swoje wpisy odpowiedzialny jest Użytkownik i w każdej chwili ma prawo je usunąć. Jako administrator i właściciel serwisu staram się nie dopuszczać do takich sytuacji poprzez prośby i apele by wpisów nie usuwać. Uważam, że jak już ktoś zdecydował się coś napisać, inni to przeczytali, a nawet odpowiedzieli w jakiś sposób w komentarzach to taki wpis z szacunku do odwiedzających nie powinien być usuwany. Niestety nie zawsze taka argumentacja spotyka się ze zrozumieniem.
I tutaj korzystając z okazji stanowczo podkreślam, że administrator czy moderator nigdy nie usunął, ani nie usunie wpisów czy komentarzy nie łamiących regulaminu. Zdarza się, że interweniujemy jeśli wpis jest kontrowersyjny i zdejmujemy go na czas przedyskutowania kontrowersyjnych fragmentów z autorem. Wszelka działalność administratora, moderatora i Użytkowników jest logowana w historii operacji i w każdej chwili można udowodnić kto co zrobił z jakim wpisem.

Odpowiedzi: 6 do wpisu “Ogłoszenie administratora nr1”

 1. U????? napisał(a):

  Mało przekonujące!!!!!!!!


 2. priem napisał(a):

  W związku z próbą wprowadzenia zakazu filmowania sesji przez Radę Gminy, gdzie podpierali się ustawą o ochronie danych osobowych musimy dokładnie obrabiać materiał filmowy by tej ustawy nie naruszyć. Każde potknięcie może być przez nich wykorzystane do spotkania w sądzie.


 3. eko napisał(a):

  strona ma tyko sens jeżeli goście będą mieli swobodny charakter wypowiedzi ,oczywiście bez wulgaryzmów


 4. priem napisał(a):

  Każdy gość ma prawo do komentarza i jeżeli nie będzie on łamał prawa to na 100% będzie zatwierdzony.Nieważne czy będzie on na plus czy minus.Ta strona była tworzona z myślą o swobodnej wymianie poglądów. Każdy kto ma ochotę pisać artykuły może tego dokonywać poprzez krótką rejestrację i otrzymanie dostępu do witryny.


 5. eko napisał(a):

  Jestem stałym czytelnikiem tej strony dlatego brakuje mi pewnych wpisów nieobwiniając nikogo. (priem wyrazy szacunku za znajomość tematu przetwarzania odpadów)


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Eko co masz na myśli? Bo zdanie trochę niejasno spisane.
  Brakuje pewnych wpisów, które kiedyś były, a teraz już nie ma czy brakuje Ci pewnego rodzaju wpisów (nie obwiniających nikogo), które dobrze by było aby się pojawiały??


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Zakład termicznego przekształcania odpadów medycznych... (1)
  • Avatar użytkownikaNowy mieszkaniec { Hej, jestem nowym mieszkańcem i temat tych śmieci mnie wyjątkowo smuci. Kto w ogóle tutaj dopuścił takie działalności w strefach? Od kiedy mamy z tym... } – Sep 30, 10:25 PM
 • Przebudowa Głównej- bezradność, niemoc i... (2)
  • Avatar użytkownikaMieszkanka { Podobno pani od sprzątania przesiaduje ostatnio w gminie, to masz taki nadzór nad czystością. } – Sep 30, 10:08 PM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Witam,nie koniecznie temat związany z ulicą główną. Jestem bardzo zaniepokojony sytuacją jaka dzieje się w Solparku od kilku tygodni. Jestem ojcem dziecka, które uczęszcza do... } – Sep 28, 10:12 PM
 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM