| Subkrybuj kanał RSS

Ogłoszenie administratora nr1Przez ostatni tydzień zaszło parę niewidocznych zmian w serwisie, które wymagają poinformowania odwiedzających.

Pierwsza sprawa dotyczy wideo relacji z posiedzeń Rady Gminy. Ponownie pojawiły się wątpliwości co do ochrony danych osobowych, które zdarzy się, że są ujawniane na sesji. Do czasu aż otrzymam świeże interpretacje prawne o które wystąpiłem do stosownych instytucji zawiesiłem dostęp do dotychczas utrwalonych sesji.
Z tych samych powodów opóźnia się publikacja wideo relacji z X sesji Rady Gminy. A przyznać trzeba, że działo się. Zachęcam do uczestniczenia w następnych sesjach osobiście, w miarę możliwości oczywiście.

Szkoda, że Rada Gminy nie chce wspierać obywatelskich, oddolnych inicjatyw czy wniosków takich jak właśnie wideo relacje czy publikacje protokołów z sesji i komisji w Internecie.
Wszystkim było by o wiele łatwiej. A jak na razie odnoszę wrażenie, że robi się wszystko by było trudniej. Np. nieudana próba zakazania filmowania.

Druga sprawa dotyczy usuwania wpisów (nie komentarzy) przez Użytkowników. Chcę wyjaśnić tą kwestię by nie było oskarżeń czy innych niedomówień.
Zgodnie z regulaminem za swoje wpisy odpowiedzialny jest Użytkownik i w każdej chwili ma prawo je usunąć. Jako administrator i właściciel serwisu staram się nie dopuszczać do takich sytuacji poprzez prośby i apele by wpisów nie usuwać. Uważam, że jak już ktoś zdecydował się coś napisać, inni to przeczytali, a nawet odpowiedzieli w jakiś sposób w komentarzach to taki wpis z szacunku do odwiedzających nie powinien być usuwany. Niestety nie zawsze taka argumentacja spotyka się ze zrozumieniem.
I tutaj korzystając z okazji stanowczo podkreślam, że administrator czy moderator nigdy nie usunął, ani nie usunie wpisów czy komentarzy nie łamiących regulaminu. Zdarza się, że interweniujemy jeśli wpis jest kontrowersyjny i zdejmujemy go na czas przedyskutowania kontrowersyjnych fragmentów z autorem. Wszelka działalność administratora, moderatora i Użytkowników jest logowana w historii operacji i w każdej chwili można udowodnić kto co zrobił z jakim wpisem.

Odpowiedzi: 6 do wpisu “Ogłoszenie administratora nr1”

 1. U????? napisał(a):

  Mało przekonujące!!!!!!!!


 2. priem napisał(a):

  W związku z próbą wprowadzenia zakazu filmowania sesji przez Radę Gminy, gdzie podpierali się ustawą o ochronie danych osobowych musimy dokładnie obrabiać materiał filmowy by tej ustawy nie naruszyć. Każde potknięcie może być przez nich wykorzystane do spotkania w sądzie.


 3. eko napisał(a):

  strona ma tyko sens jeżeli goście będą mieli swobodny charakter wypowiedzi ,oczywiście bez wulgaryzmów


 4. priem napisał(a):

  Każdy gość ma prawo do komentarza i jeżeli nie będzie on łamał prawa to na 100% będzie zatwierdzony.Nieważne czy będzie on na plus czy minus.Ta strona była tworzona z myślą o swobodnej wymianie poglądów. Każdy kto ma ochotę pisać artykuły może tego dokonywać poprzez krótką rejestrację i otrzymanie dostępu do witryny.


 5. eko napisał(a):

  Jestem stałym czytelnikiem tej strony dlatego brakuje mi pewnych wpisów nieobwiniając nikogo. (priem wyrazy szacunku za znajomość tematu przetwarzania odpadów)


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Eko co masz na myśli? Bo zdanie trochę niejasno spisane.
  Brakuje pewnych wpisów, które kiedyś były, a teraz już nie ma czy brakuje Ci pewnego rodzaju wpisów (nie obwiniających nikogo), które dobrze by było aby się pojawiały??


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM