| Subkrybuj kanał RSS

Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie

31 stycznia 2013 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Spalarnia


Oczywiście długo nie trzeba było czekać na „owoce” szkód jakie „Rozwój” wyrządził naszej gminie decydując o lokalizacji przemysłu śmieciowego w takiej skali na terenie naszej gminy.
Do Stowarzyszenia Twój Kleszczów już dochodzą głosy (odebrałem kilka telefonów) wyrażające obawy i wahania co do osiedlenia się nowych mieszkańców na terenie naszej gminy z uwagi właśnie na to, że obecnie rządząca gminą grupa ludzi ignorując zupełnie wyraźne NIE mieszkańców, doprowadziła do utworzenia z Kleszczowa Zagłębia Śmieciowego.
Jest osoba, która na wiosnę chciała zaczynać budowę domu, ale teraz ma obawy. Jest też osoba, która rozważa w ogóle zakup działki, zastanawia się czy teraz gdy gmina idzie w kierunku wytyczonym przez „Rozwój” jest sens się w niej osiedlać.
Czyli oprócz potencjalnego spadku przyrostu ludności z zewnątrz (niezbędny czynnik dla dynamicznego rozwoju), grozi nam również spadek cen nieruchomości.

Powstanie takiego Zagłębia Śmieciowego wygląda niegroźnie tylko na papierze i w reklamach rozpowszechnianych przez inwestorów. W rzeczywistości na ogół są z tym problemy czego przykładem niech będą problemy Góry Kamieńsk o których można przeczytaj tutaj. Proszę nie zapomnieć o komentarzach, w których znajdziecie wiele dodatkowych informacji.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie”

 1. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Nie ma się czego dziwić. Kupno działki i budowa domu to inwestycja na całe życie. Jak się czyta biuletyn FRGK z wywodami o inwestycjach, w których głównym surowcem ma być „szeroko rozumiany odpad” to w każdym mogą się budzić wątpliwości, co go tutaj czeka. Działki w naszej gminie nie należą do najtańszych, a ludzie oprócz pracy szukają bezpiecznego dla zdrowia środowiska. Taka koncentracja uciążliwego dla otoczenia przemysłu, daje sporo do myślenia przed podjęciem tej życiowej decyzji.Centrum rozrywko-turystycznym nasza gmina z pewnością nie jest, a sam Solpark i planowany kompleks termalny, może nie wystarczyć na zniwelowanie niedogodności związanych z oddziaływaniem przemysłu i transportu. Ze strony UG, dowiadujemy się, że następna inwestycja z kategorii mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej. Co ciekawe pisano już o planach powstania tego typu zakładu, który miał odbierać od rolników surowce do produkcji etanolu. Wygląda na to, że to jednak nie nastąpi, bo z artykułów prasowych dowiadujemy się, że zamierzają sprowadzać etanol z zagranicy http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/1347251,lubelska-ekobenzyna-bedzie-produkowana-w-woj-lodzkim,id,t.html. Tak więc możemy spodziewać się dalszego zwiększenia natężenia ruchu związanego z transportem etanolu do strefy w Bogumiłowie, a nie pomocy w sprzedaży plonów lokalnego rolnictwa.


 2. ll napisał(a):


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec Kleszczowa { Dlaczego nikt nie pisze nic o tej inicjatywie mieszkancow gminy ktora juz w polo markecie jest widoczna. Mam nadzieje ze w poniedzialek o 16 pod... } – Jul 12, 10:03 PM
 • Nie dla "Rozbioru Kleszczowa!" (1)
  • Avatar użytkownikaStanisław Hejak { W historii ostatnich dziesięcioleci nie było czegoś takiego.Przypominam rok 1948.Ówczesna władza zwierzchnia (oczywiście nie gminna)usiłowała odłączyć WOLICĘ.Wizjonerzy chcieli ją wcielić do gminy Dobryszyce.Wielka zasługa ówczesnych... } – Jul 08, 12:26 PM
 • Jest! Wójt się wreszcie obudził! (4)
  • Avatar użytkownikaRamires { Spokojnie nie martwmy się do przodu. Mamy przecież radnego powiatowego z PIS-u. On nam pomoże, jest specjalistą z wielu specjalizacji. } – Jul 06, 8:10 PM