| Subkrybuj kanał RSS

Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie

31 stycznia 2013 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Spalarnia


Oczywiście długo nie trzeba było czekać na „owoce” szkód jakie „Rozwój” wyrządził naszej gminie decydując o lokalizacji przemysłu śmieciowego w takiej skali na terenie naszej gminy.
Do Stowarzyszenia Twój Kleszczów już dochodzą głosy (odebrałem kilka telefonów) wyrażające obawy i wahania co do osiedlenia się nowych mieszkańców na terenie naszej gminy z uwagi właśnie na to, że obecnie rządząca gminą grupa ludzi ignorując zupełnie wyraźne NIE mieszkańców, doprowadziła do utworzenia z Kleszczowa Zagłębia Śmieciowego.
Jest osoba, która na wiosnę chciała zaczynać budowę domu, ale teraz ma obawy. Jest też osoba, która rozważa w ogóle zakup działki, zastanawia się czy teraz gdy gmina idzie w kierunku wytyczonym przez „Rozwój” jest sens się w niej osiedlać.
Czyli oprócz potencjalnego spadku przyrostu ludności z zewnątrz (niezbędny czynnik dla dynamicznego rozwoju), grozi nam również spadek cen nieruchomości.

Powstanie takiego Zagłębia Śmieciowego wygląda niegroźnie tylko na papierze i w reklamach rozpowszechnianych przez inwestorów. W rzeczywistości na ogół są z tym problemy czego przykładem niech będą problemy Góry Kamieńsk o których można przeczytaj tutaj. Proszę nie zapomnieć o komentarzach, w których znajdziecie wiele dodatkowych informacji.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie”

 1. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Nie ma się czego dziwić. Kupno działki i budowa domu to inwestycja na całe życie. Jak się czyta biuletyn FRGK z wywodami o inwestycjach, w których głównym surowcem ma być „szeroko rozumiany odpad” to w każdym mogą się budzić wątpliwości, co go tutaj czeka. Działki w naszej gminie nie należą do najtańszych, a ludzie oprócz pracy szukają bezpiecznego dla zdrowia środowiska. Taka koncentracja uciążliwego dla otoczenia przemysłu, daje sporo do myślenia przed podjęciem tej życiowej decyzji.Centrum rozrywko-turystycznym nasza gmina z pewnością nie jest, a sam Solpark i planowany kompleks termalny, może nie wystarczyć na zniwelowanie niedogodności związanych z oddziaływaniem przemysłu i transportu. Ze strony UG, dowiadujemy się, że następna inwestycja z kategorii mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej. Co ciekawe pisano już o planach powstania tego typu zakładu, który miał odbierać od rolników surowce do produkcji etanolu. Wygląda na to, że to jednak nie nastąpi, bo z artykułów prasowych dowiadujemy się, że zamierzają sprowadzać etanol z zagranicy http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/1347251,lubelska-ekobenzyna-bedzie-produkowana-w-woj-lodzkim,id,t.html. Tak więc możemy spodziewać się dalszego zwiększenia natężenia ruchu związanego z transportem etanolu do strefy w Bogumiłowie, a nie pomocy w sprzedaży plonów lokalnego rolnictwa.


 2. ll napisał(a):


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM