| Subkrybuj kanał RSS

Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie

31 stycznia 2013 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Spalarnia


Oczywiście długo nie trzeba było czekać na „owoce” szkód jakie „Rozwój” wyrządził naszej gminie decydując o lokalizacji przemysłu śmieciowego w takiej skali na terenie naszej gminy.
Do Stowarzyszenia Twój Kleszczów już dochodzą głosy (odebrałem kilka telefonów) wyrażające obawy i wahania co do osiedlenia się nowych mieszkańców na terenie naszej gminy z uwagi właśnie na to, że obecnie rządząca gminą grupa ludzi ignorując zupełnie wyraźne NIE mieszkańców, doprowadziła do utworzenia z Kleszczowa Zagłębia Śmieciowego.
Jest osoba, która na wiosnę chciała zaczynać budowę domu, ale teraz ma obawy. Jest też osoba, która rozważa w ogóle zakup działki, zastanawia się czy teraz gdy gmina idzie w kierunku wytyczonym przez „Rozwój” jest sens się w niej osiedlać.
Czyli oprócz potencjalnego spadku przyrostu ludności z zewnątrz (niezbędny czynnik dla dynamicznego rozwoju), grozi nam również spadek cen nieruchomości.

Powstanie takiego Zagłębia Śmieciowego wygląda niegroźnie tylko na papierze i w reklamach rozpowszechnianych przez inwestorów. W rzeczywistości na ogół są z tym problemy czego przykładem niech będą problemy Góry Kamieńsk o których można przeczytaj tutaj. Proszę nie zapomnieć o komentarzach, w których znajdziecie wiele dodatkowych informacji.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Pierwsze konsekwencje Zagłębia Śmieciowego w naszej gminie”

 1. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Nie ma się czego dziwić. Kupno działki i budowa domu to inwestycja na całe życie. Jak się czyta biuletyn FRGK z wywodami o inwestycjach, w których głównym surowcem ma być „szeroko rozumiany odpad” to w każdym mogą się budzić wątpliwości, co go tutaj czeka. Działki w naszej gminie nie należą do najtańszych, a ludzie oprócz pracy szukają bezpiecznego dla zdrowia środowiska. Taka koncentracja uciążliwego dla otoczenia przemysłu, daje sporo do myślenia przed podjęciem tej życiowej decyzji.Centrum rozrywko-turystycznym nasza gmina z pewnością nie jest, a sam Solpark i planowany kompleks termalny, może nie wystarczyć na zniwelowanie niedogodności związanych z oddziaływaniem przemysłu i transportu. Ze strony UG, dowiadujemy się, że następna inwestycja z kategorii mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej. Co ciekawe pisano już o planach powstania tego typu zakładu, który miał odbierać od rolników surowce do produkcji etanolu. Wygląda na to, że to jednak nie nastąpi, bo z artykułów prasowych dowiadujemy się, że zamierzają sprowadzać etanol z zagranicy http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/1347251,lubelska-ekobenzyna-bedzie-produkowana-w-woj-lodzkim,id,t.html. Tak więc możemy spodziewać się dalszego zwiększenia natężenia ruchu związanego z transportem etanolu do strefy w Bogumiłowie, a nie pomocy w sprzedaży plonów lokalnego rolnictwa.


 2. ll napisał(a):


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Czy w Naszej Gminie liczy... (1)
  • Avatar użytkownikakasjer { Przykazania: Przemek pamiętaj: 1. Kasa zawsze musi być w korycie. 2. Jeżeli koryto jest za małe i kasy jest za dużo, to trzeba zbudować większe... } – sty 17, 9:29 PM
 • Gmina bez barier-prezesi się zmieniają... (3)
  • Avatar użytkownikawindiarz { Myślę, że gdyby nie ta nieszczęsna winda, to chłopak pracowałby do dziś. Ale jeżeli ciągle winda się psuje, to jak pracownik ma dotrzeć do pracy... } – sty 12, 10:30 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widać kogoś interesuje, bo chłopaka niepełnosprawnego zwolnili z pracy w FRGK motywując likwidacją stanowiska pracy. Co niektórych udało się przesunąć na inne stanowiska i w... } – sty 08, 1:51 PM
  • Avatar użytkownikawindiarz { Przemku przy całym moim poparciu dla Twojej inicjatywy, to jednak radzę Ci, abyś dał sobie siana z tą windą i z tymi podjazdami. Przecież widzisz,... } – gru 27, 11:13 PM
 • Co się dzieje w Fundacji? (1)
 • Stało się. Jedno z najdroższych... (1)
  • Avatar użytkownikafalus { Brawo, brawo, brawo niech żyją inwestycje i nadworny inżynier. Nie ma to jak budować w Kleszczowie :) Ciekawe, czy chociaż zdążą oddać przedszkole przed wyborami.... } – lis 24, 4:25 PM