| Subkrybuj kanał RSS

Bój o Kleszczów na horyzoncie!

18 maja 2013 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wójt


Już pewnie wiadomość po gminie się rozniosła, że będziemy mieć przedterminowe wybory na stanowisko Wójta gminy Kleszczów.
Najbardziej prawdopodobna data wyborów (czytając projekt rozporządzenia Premiera dostępny na rządowych stronach BIP) to 7 lipiec 2013 roku.

Tytuł tego wpisu może na pierwszy rzut nie pozwala sądzić, że dotyczy wyborów, ale jeśli się głębiej zastanowić nad nim, przypomnieć wydarzenia ostatnich lat w gminie, tego w jaki sposób grupa trzymająca władzę w Kleszczowie lekceważy wolę mieszkańców gminy w sprawach strategicznych to jest on bardzo trafny. Czeka nas poważne starcie, a stawką jest gmina Kleszczów wolna od patologii i władzy sprawowanej w stylu lekceważącym mieszkańców.

Te wybory będą miały kolosalne znaczenie dla przyszłości gminy oraz jakości demokracji w gminie. Jako mieszkańcy musimy poświęcić im maksymalny strumień uwagi, rozmawiajmy o kandydatach w domach, analizujmy, pytajmy się nawzajem. Chodzi o to by dokonać możliwie świadomego wyboru i zniwelować ryzyko manipulacji, oszczerstw, a to że takie chwyty ze strony grupy trzymającej władzę będą stosowane jest pewne. Już dopuszczali się takich praktyk oskarżając niewygodnych sobie ludzi (m.in. piszącego te słowa) o wyssane z brudnego palca rzeczy.

Stowarzyszenie Twój Kleszczów planuje odegrać w tym boju aktywną rolę, kto wie czy nie najaktywniejszą. Z tego miejsca apeluję do wszystkich o wspólne działanie, jedność i gotowość do poświęceń w imię wygrania lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców gminy Kleszczów.

Tagi: ,

Odpowiedzi: 37 do wpisu “Bój o Kleszczów na horyzoncie!”

 1. niunia napisał(a):

  i zero komentarza?


 2. bruno napisał(a):

  Cytując słowa autora:”Stowarzyszenie Twój Kleszczów planuje odegrać w tym boju aktywną rolę, kto wie czy nie najaktywniejszą” – wnioskuję że Pan Jarosław Rzeźnik będzie kandydatem na Wójta a Pan Przemysław na V-ce ???


 3. MasterBlaster napisał(a):

  @Niunia nie ma się co dziwić że mało komentarzy. Jak obserwuje stronę od jej powstania to ilość komentarzy siadła gdy pewien Prezes pozwał Pana Rzeźnika do sadu właśnie za działalność informacyjna prowadzona przez niego na tej stronie. Z tego co wiem Prezes obie (dwie sprawy wytoczono) przerżną.
  @Bruno nie wiem czy wnioskujesz poprawnie, bardziej mi to wygląda na głupią kpinę, ale jak by poważnie się zastanowić to Rzeźnik rzeczywiście powinien zastanowić się nad startem, bo poparcie wśród ludzi zaskarbił sobie nie małe reprezentując interesy mieszkańców o wiele lepiej niż robi to Rozwój.


 4. maniek napisał(a):

  poparcie?….to jakiś żart?


 5. praktykant napisał(a):

  Ważne jest, aby wystartował jeden kandydat-powszechnie znany i rozpoznawalny, cieszący się sympatią mieszkańców. Jeżeli wystartuje więcej kandydatów, to podzielą się głosami wyborców i przerżną w wyborach, ROZWÓJ znów będzie górą przynajmniej przez najbliższe 20 lat. Chyba, że wcześniej wpadnie jakaś grupa w stylu CBA, CBŚ lub ABW.


 6. Tadek napisał(a):

  Rozwojowi nie potrzeba 20 lat. Większość kontrowersyjnych planów przepchnęli już przy wyraźnym sprzeciwie mieszkańców. Jeżeli dostaną swojego wójta, to te 1,5 roku kadencji pewnie wystarczy im na dopięcie reszty. Będzie to pewnie zapełnienie strefy w Bogumiłowie spółkami śmieciowymi, które dalej pukają do bram gminy. Możliwe, że zechcą przeforsować wstrzymany przez UG i zapomniany projekt przebudowy internatu na hotel. Jak to załatwią to pewnie władza już nie będzie im potrzebna. Co niektórzy już zasiadają w zarządach spółek śmieciowych. Przy tylu inwestycjach to i dla reszty pewnie miejsce się znajdzie.


 7. Zuzia napisał(a):

  do mańka: jaki żart? Dzięki pracy i zaangażowaniu p. Rzeźnika ja, moja rodzina i wielu sąsiadów możemy pooglądać jak wyglądają sesji rady, jak marnych radnych mamy, którzy poza dyscypliną partyjną nic od siebie nie dają, żadnych inicjatyw,o spotkaniach z mieszkańcami, tudzież zebraniach wiejskich nie wspomnę.
  A to że nie piszemy tu komentarzy, to nie znaczy, że nie mamy własnych przemyśleń oraz dzięki tej stronie nie mamy wyrobionego zdania. W przeciwieństwie do niektórych, których zdania wyrabia się darmowymi, suto zakrapianymi piknikami „Pod Grzybkiem”, my już wiemy na kogo chcielibyśmy głosować, w moim otoczeniu jest ponad 100 osób, które zagłosowałyby na p. Jarka.
  Panie Jarku, ludzie chcą w końcu kogoś spoza układów, kto transparentnie i w współpracy z Wyborcami wyprowadzi te gminę ze śmietniska, w który Rozwój powoli ją zmienia!!! Powodzenia!!!


 8. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Re. Bruno. Myślałem, że to ja mam szanse na wójta. A tu widzę, że porażka. No nic to, może coś lepszego się złapie.


 9. maniek napisał(a):

  hehehehe, a podobno twój – kleszczów był inicjatywą społeczną i nie interesowały tych ludzi stanowiska w samorządzie hahaha burda i tyle!!!


 10. MasterBlaster napisał(a):

  @maniek masz jakiś wypaczony pogląd na samorząd. Naturalne przecież jest, ze osoby społecznie działające na rzecz danej społeczności zdobywają sobie jej przychylność. Nie należny się potem dziwić, że ta dana społeczność wyraża potem wolę by osoby, które udowodniły że potrafią dbać o jej interesy robiły to z poziomu już wyższego jako demokratycznie wybrani przedstawiciele władz samorządowych.
  W Rozwoju widzę panują jakieś dziwne poglądy, że władza powinna należeć zawsze do tych samych ludzi. Panowie i Panie z Rozwoju, to już było, upadło, bo doprowadziło kraj do ruiny, tak jak rządy Rozwoju prowadza na śmieciowisko nasza gminę. Czas na zmianę i dobrze, ze pojawił się ktoś świeży, spoza układu Rozwoju czy dawnej Odnowy.


 11. Zuzia napisał(a):

  a czy „maniek” zna taki zabieg stylistyczny jak IRONIA? Bo Przemysław Grzegorczyk wyraźnie ironizuje, w szkole podstawowej uczą co to takiego i jak ją rozpoznać, może warto powtórkę z polskiego warto sobie zrobić …

  Zgadzam się z MasterBlaster, że Rozwój uważa się za jedyną namaszczoną siłę polityczną, nie mają żadnego szacunku do innych racji i do ludzi, którzy ośmielają się nie zgadzać z ich jedyną słuszną wizją! Koniec tego, jest demokracja, niech nowi ludzie, którzy od kilku lat działają pro publico bono, poświęcają swój czas i energię dla dobra społeczności lokalnej, w końcu zawalczą o przyszłość tej gminy. I nawet pozwy prezesa Ekoregionu Kleszczów nie odstraszyły Rzeźnika a sąd dwa razy przyznał mu rację! Nie każdego można sponiewierać i zastraszyć jak widać!
  Jeśli tylko p. Rzeźnik zechce kandydować to już teraz głosy wielu przyszłych wyborców ma, a Rozwój miał swoje pięć minut, zawiódł na całego, niech znika i nigdy więcej!!! Niech te stare układy w końcu się skończą bo ludzie mają ich już absolutnie dość!


 12. Ania napisał(a):

  Z tego co pamiętam to nie tylko Pan Rzeźnik miał przyjemność spotkania się w sądach w celu wyciszenia jego działalności. Wcześniej Fundacja ganiała kolejnego niewygodnego, który za dużo chciał wiedzieć o ich działaniu. Dociągnęli go aż do ostatniej instancji i też przerżnęli. Tylko co to za pociecha jak sąd nie przyznaje pełnego zwrotu kosztów wynajęcia adwokata.Przynajmniej przez taki aspekt finansowy dali pstryczka w nos niegrzecznym. Zresztą oskarżony musiał być na każdej sprawie, a oni mieli spokój bo wystarczył pełnomocnik oskarżyciela w postaci prawnika. Jedynie ma się satysfakcję czytając uzasadnienie wyroku, gdzie na niektórych sąd nie zostawił suchej nitki, a pomimo to dalej mają się dobrze i zbierają jakieś dziwne wyróżnienia.
  To się nazywa kleszczowska demokracja.


 13. Marian napisał(a):

  trochę napinki nikomu nie zaszkodzi, ale i tak szans nie ma nikt spoza rozwoju. Renata już jest zatwierdzonym kandydatem na wójta i cicho sza. jedyna nadziej, że Pan Jarosław poglądami zbliżony do PiS-u, Pan Ryszard członek PO, Pan Sławomir bliżej nieokreślony wcześniej PO i Pani Kazimiera ze swoim elektoratem dogada się wspólnie i wystawią jedną konkretną propozycję, ale taki mezalians (kwadracik) raczej nie wchodzi w grę, gdyż będą tu ważną rolę odgrywały uprzedzenia partyjne. No chyba że się mylę, ale to się okaże 6.czerwca kiedy już komitety będą zarejestrowane. Jestem tu nowy więc chętnie włączę się w dyskusję.
  P.S. czy tylko mnie się wydaje, że Pani Kazimiera wróci pod skrzydła rozwoju?


 14. Tadek napisał(a):

  Nie miałbym może zastrzeżeń do Pani Renaty, jeżeli byłaby wójtem mieszkańców, mającym własne zdanie i niezależne spojrzenie na przyszłość gminy. Jeżeli ma być tylko podporą dla Rozwoju w celu przyspieszenia we wdrażaniu ich szalonych pomysłów, w tym robienia z gminy śmieciowiska, to dziękuję bardzo.Czytałem ostatnio artykuł z wypowiedziami Pana Prezesa, który wypowiada się w imieniu Fundacji. Oni nie widzą nikogo więcej poza sobą. Zrobiliśmy, wybudowaliśmy, załatwiliśmy miejsca pracy. Jeżeli ten Pan potrafi tak dużo zdziałać, to niech sam wystartuje w wyborach i zweryfikuje swoje działania poprzez poparcie wyborców. Z fotela wójta będzie mógł jeszcze więcej zrobić dla gminy. To w jego rękach będzie możliwość podpisywania wszelkich decyzji i pozwoleń.Czyżby się bał, że coś nie wypali i będzie na niego? Pewnie tak, bo ciągle słyszy się głosy, że to nie my wydawaliśmy zgodę, tylko to tamta rada, wójt czy sekretarz.Tylko pytanie jaka tamta rada, skoro od 20 lat z dwuletnią przerwą większość rady ma Rozwój. Jeżeli przez 20 lat rządził wójt wybierany z poparcia Rozwoju. Przecież w RG od wielu lat przewijają się ciągle te same osoby. zmiany są tylko kosmetyczne.


 15. Prawnik napisał(a):

  @Tadek
  Niestety Pan Prezes nie mógłby sam wystartować z tej przyczyny, iż w przeszłości nie działał zgodnie z prawem 😉 Poza tym pewnie by nie chciał. Będąc prezesem fundacji może zasiadać w organach spółek śmieciowych powstających na terenie Kleszczowa i nie narusza ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, a będąc przykładowo wójtem musiałbym zrezygnować z dodatkowego „koryta”:)


 16. hmmm napisał(a):

  Ja tu czegos nie rozumiemm…To chcecie byłą p.Wojt czy nie??
  Ma niesamowite podobno poparcie u wszystkich..łącznie z kościołem…
  To kobieta-wulkan i dobrze sie działo za JEJ rządow..Więc po co zmieniać?
  Trzymam kciuki za rozsądek mieszkańców i życze powodzenia…


 17. Tadek napisał(a):

  Re Prawnik. ale przecież głównym hasłem jest dobro i rozwój gminy. Dla takiej idei człowiek wielokrotnie nagradzany mógłby się chyba poświęcić. Pensja wójta wystarczy chyba na godne życie w porównaniu z kokosami zarabianymi w strefach. Co prawda, to pewnie zarobki na stanowisku prezesa w połączeniu z zasiadaniem w zarządach spółek są znacznie większe, ale czy choć raz nie można się poświęcić dla dobra gminy i jej mieszkańców.


 18. Franklin Delano Roosevelt napisał(a):

  ODEZWA do mieszkańców !!!! – przeczytajcie proszę.
  Czy wy mieszkańcy wiecie chociaż jakich predyspozycji oczekujecie od Wójta ? Większe wymagania są stawiane większości z Was na zajmowanych stanowiskach pracy:
  – liczy się wykształcenie – w większości to min. wyższe i to kierunkowe pod dane stanowisko pracy
  – doświadczenie zawodowe
  – znajomość języków obcych mile widziana
  – b. dobra znajomość poruszania się w nowoczesnym oprogramowaniu komputerowym/biurowym etc.
  – dyspozycyjność, sumienność
  – prawo jazdy etc.
  – niekaralność
  – i cały szereg innych wymagań

  A czy ktoś pokusił się i zadał sobie pytanie jakie kryteria powinien spełniać przyszły Wójt Gminy z b. dużym budżetem do wykorzystania ? Czy zawsze musi to być ktoś z „nadania” i zawsze ktoś z terenu Gminy (nie musi od razu wiedzieć gdzie jest Wolica, Antoniówka etc… – ma być super menadżerem)- nie dajcie sobą dalej manipulować – zacznijmy sami myśleć !!!

  Może stwórzmy listę wymagań:
  1. wykształcenie – min. wyższe – b dobra znajomość zarządzania finansami ? + np. administracja ? + np. prawo ?
  2. Min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku menadżerskim
  3. Poświadczenia i opinie z zakładów pracy ?
  2. niekaralność
  3. b. dobra znajomość ustawy o zamówieniach publicznych
  4. znajomość 1 języka w stopniu b. dobrym
  5. komunikatywność + kreatywność
  6. i cała lista innych wymagań

  Niech skończy się wybieranie w tym co jest !!!
  Więcej wymaga się od Was w pracy !!!

  Obudźmy się i dajmy ogłoszenie do gazet ogólnopolskich – że:
  Urząd Gminy Kleszczów szuka kandydata na stanowisko Wójta Gminy Kleszczów – możliwość zgłaszania się kandydatów do 14.06.2013r. (składanie stosownych dokumentów) – niezbędne dokumenty składać w Urzędzie Gminy Kleszczów ….prawo nie wymaga zameldowania na terenie gminy.
  Określmy kryteria jakie musi spełniać idealny kandydat !
  Wymagajmy !
  Praca na czas określony 🙂 – następne wybory za rok – nastąpi surowa weryfikacja przez wyborców.

  Tu potrzebny jest menadżer z wizją, z przygotowaniem merytorycznym i odpowiednim wykształceniem — nie „sztuka dla sztuki” która będzie się dopiero „uczyć” — nosić białe koszule i krawaty, aksamitne garnitury lub garsonki, etc. i pod przykrywką stroju i zastraszania innych etc. będzie kryć swoje niekompetencje i nieznajomość tematu.
  Czas na naukę był w szkole !!!
  Teraz jest czas na — ROBOTĘ !!!
  Gmina Kleszczów szuka fachowca i który wcale nie musi być z terenu Gminy Kleszczów !!!
  Wystarczy Wam już dróg i chodników – bo zabetonujemy całą gminę – potrzebny jest mądry gospodarz z wizją – i to bez układów.

  Ps. I zastanówcie się też nad radnymi ? Co potrafią ?
  Wy Wszyscy którzy to czytacie „ze zrozumieniem tekstu” więcej potraficie !!!
  Pozdrawiam
  bruno


 19. Student politologii napisał(a):

  Heh, @bruno nieźle kombinujesz 🙂 Im więcej kandydatów tym większa szansa na rozdrobnienie głosów, a wtedy żelazny elektorat Rozwoju wybierze swojego kandydata, który spełni może 10% kryteriów, które tutaj wymieniłeś 🙂
  Zbyt duże ryzyko, że gmina wpadnie w łapska baronów śmieciowych.

  Poza tym moim skromnym zdaniem Gmina nie ma problemu ze złym zarządzaniem, bo pracują w niej doświadczeni urzędnicy z Sekretarzem na czele, który chronił gminę przed zapędami Rozwoju. Gdyby nie Sekretarz to już mielibyśmy np. 3 gwiazdkowy hotel zamiast internatu przy Solparku, ówczesna Pani Dyrektor Renata Skalska zaaprobowała takie rozwiązanie (strach myśleć jakie złe rzeczy mogłaby zaaprobować będąc Wójtem).

  Gmina ma problem w kulturze sprawowania władzy, w dusznej atmosferze zastraszenia. Potrzeba człowieka stąd, ale z nowego pokolenia, nie skażonego PRLowską mentalnością i nie powiązanego żadnymi układami.
  Jest taki w gminie, zyskuje coraz większe poparcie i w sumie spełnia dość dużą część tych kryteriów, które wymieniłeś, ale nie będę wymieniał nazwiska, żeby nie zmieniać tematu dość ciekawego trzeba przyznać.

  Celem jest przywrócenie zdrowych zasad autentycznej demokracji z prawem do niezagrożonego istnienia opozycji, z prawem do krytykowania rządzących w sposób głośny i dosadny.
  Gdy to zrobimy więcej mieszkańców zdecyduje się brać udział w życiu publicznym gminy, a to oznacza więcej pomysłów, więcej dyskusji, które wyłonią najlepsze i najbardziej akceptowalne pomysły.

  Praktyka rządzenia Rozwoju stworzyła te patologie i oddanie im pełni władzy tylko je pogłębi. A to niechybnie by się stało gdyby zrobić to co proponujesz czyli de facto casting na Wójta.
  Za dużo Mam Talen i Tańca z Gwiazdami chyba się naoglądałeś 😉

  I nie zapominajmy, że jednak stanowisko Wójta nie jest do końca typowym miejscem pracy. Gdyby od Wójta wymagano znajomości tylu rzeczy, które wymieniłeś to ustawodawca przewidział by to w Kodeksie Wyborczym i w dziale dotyczącym wyborów Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów miast zawarłby stosowne obostrzenia. Tego nie ma, bo to nie jest konieczne. Wójt ma podległych sobie specjalistów od znania się na prawie, na finansach.


 20. Franklin Delano Roosevelt napisał(a):

  A czym jest stanowisko Wójta jak nie miejscem pracy ?
  Miejscem do obijania się ? Miejscem do obrastania w tłuszcz ?
  Jesteś już zepsuty skoro tak myślisz.
  Ustawodawca nie dał wymagań z jednego względu w ordynacji wyborczej – żeby nie ograniczać dostępu do władzy „niekompetentnym” – operator wózka widłowego musi mieć co najmniej maturę, egzaminy etc. — a radny, wójt, poseł —- nie musi nawet umieć czytać ??? nawet szkoła podstawowa nie jest mu potrzebna ?

  Rozwój i inne „stowarzyszenia umarłych poetów” mnie nie interesują — widzę że komuś lobbujesz „Student politologii” 🙂


 21. Student politologii napisał(a):

  Przytaczając ogólne, powszechnie podzielane wyobrażenie o tym czym jest stanowisko Wójta na pewno nie dałem powodów by nazywać mnie zepsutym. Za to Ty @Roosvelcie zaczynasz dawać powody by negatywnie oceniać Twoją osobę skoro pierwsza wymiana zdań i już zaczynasz od obrażania swojego adwersarza.

  Pisałeś coś o czytaniu ze zrozumieniem…
  Ja nie napisałem nigdzie, że stanowisko Wójta nie jest miejscem pracy. Jak najbardziej jest i to super wymagającym, Wójt w zasadzie jest w pracy 24h na dobę, taka funkcja.
  Ja napisałem, że to stanowisko pracy jest nietypowe, stąd nie można stosować przy naborze na to stanowisko typowych kryteriów. W grę wchodzi szereg innych, ważniejszych kryteriów od tych typowych stosowanych przy rekrutacji na typowe stanowiska pracy.

  Jak chcesz to możemy o tych wymagających, nietypowych kryteriach pociągnąć wymianę zdań, ale się okaże, że wraz z wymienianiem tych kryteriów zacznie nam się niebezpiecznie zawężać zbiór kandydatów aż zostanie tylko jeden, moim zdaniem na obecne czasy najlepszy wybór.
  Nie wmawiaj mi, że lobbuję, bo specjalnie nie wymieniam nazwiska.


 22. Franklin Delano Roosevelt napisał(a):

  myślę że warto byłoby aby określić jakimi cechami/predyspozycjami, doświadczeniem i wykształceniem powinien cechować się przyszły Wójt – a nie blablaniem że:
  „dla dobra gminy”, dla „dobra jej mieszkańców”, „wójtem mieszkańców”, „mającym własne zdanie”, „gotowy na wszystko” etc.

  Konkrety – liczą się konkrety – papiery do weryfikacji i pełna lustracja osoby – co potrafi, jakie ma wykształcenie i jakie ma predyspozycje oraz pomysł na rozwój regionu a nie na przedwyborcze blablanie.

  Weryfikacja nastąpi za rok 🙂


 23. Student politologii napisał(a):

  Tutaj się zgodzę z Tobą. Będzie okres kampanii wyborczej i wszyscy kandydaci jak jeden mąż powinni zostać zlustrowani. Liczę, że zebrania wyborcze organizowane przez kandydatów będą miały zawsze taką samą, dużą frekwencję.

  Jeśli chodzi o pomysły na rozwój regionu ja tutaj nie upatrywałbym wielkiego pola do konkurencji, bo trudno będzie dzisiejszym kandydatom, którzy będą mieli tylko rok czasu te obietnice spełnić.
  Szczególnie przy nieprzychylnej Radzie Gminy zakładając, że wygra kandydat opozycyjny w stosunku do Rozwoju.
  A jak wygra kandydatka Rozwoju to w zasadzie wiemy co nas czeka, Zagłębie Śmieciowe, nieprzemyślane inwestycje w zamiany internatów na hotele, budowanie drugich internatów na obrzeżach Kleszczowa (żeby dzieciaki musiały dochodzić), itd.

  Dzisiaj trzeba się skupić na wyplenieniu patologii w rządzeniu gminą, wpuścić świeżego powietrza, żeby ludzie wreszcie zobaczyli, że to oni są suwerenem, ich zdanie jest ostateczne, a nie tak jak teraz mamy gdzie Rozwój ma w czterech literach wolę społeczności lokalnej.
  Tego należy oczekiwać od kandydatów w obecnych wyborach i pod tym kątem oceniać.

  Moim skromnym zdaniem oczywiście.


 24. niunia napisał(a):

  ooooooooho ale się rozkręciło 🙂 a dziś coś pogoda nie za bardzo na imprezę pod grybkiem:) ciekawe jak goście dopiszą;)


 25. niiunia napisał(a):

  Jak pójdziemy to zobaczymy ilu Nas będzie 🙂


 26. niunia napisał(a):

  proszę się pode mnie nie podszywać 🙂


 27. JAGA napisał(a):

  KURCZE! JESZCZE DO WYBORÓW CHWILA A TU TAKIE KŁOTNIE!
  PRZECIEZ WASI PRZECIWNICY TO WYKORZYSTAJĄ!
  WIECIE JUZ CZEGO CHCECIE I TO JEST FAJNE..BĘDĘ WAM KIBICOWAĆ!
  A MOŻE POPROSICIE O WSAWIENICTWO Z WASZYCH DUSZPASTERZY?
  WSZAK CZASAMI CUDA TEZ SĄ POTRZEBNE…
  POZDRAWIAM I ŻYCZĘ TRAFNYCH DECYZJI…


 28. JAGA napisał(a):

  ..sorki za te literówki… oczywiście miało być : ..”poprosicie o wstawiennictwo Waszych duszpasterzy”..
  -jeśli są fajni to pewnie będą sie modlić żeby Wasz kandydat wygrał! Powodzenia!


 29. ktoska napisał(a):

  Koleżanka była wczoraj pod grzybkiem. Nie miała ochoty iść, ale z racji miejsca gdzie pracuje wypadało sie pokazać. Trzeba przyznać, ze od jakiegoś czasu przyznanie wsród znajomych w Kleszczowie,z e sympatyzuje sie z Rozwojem moze oznaczać wykluczenie z towarzystwa. Głosowanie na Rozwój to obciach. Towarzyskie samobójstwo.
  Tak jakby ktoś sie chwalił, ze wolałby aby Pzpnem rządził Lato z Krecina.


 30. niunia napisał(a):

  cos w tym jest!


 31. jam z Kleszczolasu napisał(a):

  Kleszczów potrzebuje fachowca….
  nie kolesia z adoracyjnej kliki,
  lecz jak demokrację znamy,
  znawcy sprawy znają już wyniki…

  więc cieszcie się wyborcy sprawą,
  że macie moc oddania głosów
  i tak wygra ten namaszczony,
  próżny lament i darcie włosów

  to cieszmy się kampanią wyborczą,
  bo Kleszczów potrzebuje fachowca,
  jak w każdym stadzie baranów
  znajdzie się czarna owca..

  a morał?

  wielkie będą wybory
  wiele będzie hałasu..
  mędrcy wybiorą wójta, fachowca na rok czasu…


 32. agnieszka napisał(a):

  Czy w obecnej sytuacji może wygrać kandydat namaszczony przez „Rozwój” ?
  http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/1877362,w-kleszczowie-beda-wybory-wojta-jakie-nazwiska-pojawiaja,id,t.html#plus

  Myślę że NIE.


 33. Jola napisał(a):

  A kto inny może wygrać? Kto nam jest w stanie obiecać baseny geotermalne, przedszkole i żłobek? Kto jest w stanie ściągnąć tyle ciekawych firm do stref i zapewnić spadek bezrobocia w gminie? Przecież tylko jedna opcja ma takie możliwości, czego dowodem jest dwadzieścia firm w ciągu dwudziestu lat, przy rocznym budżecie gminy ponad dwieście milionów złotych. W strefach jest blisko dwa tysiące dobrze płatnych i godnych miejsc pracy.Jako jedyna gmina w Polsce wchodzimy w nowoczesną i innowacyjną gospodarkę odpadami, poprzez instalacje przetwarzania odpadów,o przerobie mogącym zaspokoić nawet największe metropolie polskie. Będziemy realizować dalej strategię rozwoju gminy Kleszczów, ponieważ się sprawdziła. Więc co, dalej idziemy w śmieci? Na to wygląda, bo kończy się procedura związana z wydaniem decyzji środowiskowej dla następnej spółki śmieciowej.
  O przedszkolu i żłobku to już od pięciu lat słyszę i jakoś ich nie widać. Co? Teraz tak od razu się uda? Gmina kończy przetargi na projekt zagospodarowania gruntów przeznaczonych pod termy, więc łatwo będzie chapnąć to co inni wypracowali. Ciekawe, czy te projekty zaspokoją wymagania RG, bo sądząc po tym co wygadywali po zapoznaniu się z projektem Instytutu Rozwoju Miast z Krakowa, to trudno będzie im dogodzić. Nie ma jak dobra kiełbasa wyborcza. Jak będzie trzeba to nawet gorszy projekt się weźmie byle zbuntowany lud wyciszyć.
  Zaraz pewnie zacznie się nagonka typu małpie gaje, kompostownie, itd. A co lepszego od tych małpich gajów dostaliśmy? Każdy w gminie chyba dobrze wie? Popioły i gipsy od Czyżowa do centrum Kleszczowa. To jest faktycznie lepsze rozwiązanie, szczególnie gdy wieje z północy. W strefach śmieciowych też miał być sam miód. Miodu nie ma , ale jest ropa i węglowodory w glebie. Produkuje się bez pozwolenia i ewidencji odpady niebezpieczne. Dziwnym trafem parafina ląduje w gminnej kanalizacji deszczowej itd.


 34. agnieszka napisał(a):

  Czy to nie Sławomir Chojnowski jako pierwszy zgłaszał na wiejskim zebraniu potrzebę budowy przedszkola? Przewidział wyż demograficzny w rozwijającej się gminie i zbliżający się brak sal dla większej liczby dzieci. Gdyby jego wniosek przeszedł już dawno mielibyśmy nowe przedszkole i nie byłoby konieczności korzystania ze szkolnych klas przez przedszkola.
  Ale NIE, żadne propozycje opozycji nie mogły przebić się przez opór Rozwoju. A teraz? Nowe przedszkole ze żłobkiem to przedwyborczy program ich kandydata? Nawiasem mówiąc Rada Sołecka w Kleszczowie wnioskowała jesienią o przyspieszenie procedur związanych z budową tego obiektu.


 35. robert napisał(a):

  Ludzie nie ma co się zastanawiać, kto będzie lepszy? moim zdaniem każdy kto zostanie wójtem bedzie dobry pod dwoma warunkami będzie „pracował dla mieszkańców” i nie wda sie w mukład z powszechnie znanym miejscowym bossem, osobie nie raz skazanej prawomocnym wyrokiem, LUDZIE NIE LĘKAJCIE SIĘ ZACZNIJCIE W KOŃCU MYŚLEĆ O SOBIE I SWOICH RODZINACH. Przerwijcie ten układ, pozdrawiam


 36. niunia napisał(a):

  przecież kandydatka jest wystawiana przez owego bossa, on będzie szyją a ona głową!


 37. Marian napisał(a):

  Mam jedno pytanko w związku z artykułem w wydaniu papierowym gazety. Mianowicie zamieszczony został fragment rozmowy z Prezesem Szczepockim, cyt” Odradzałem pani wójt kandydowanie w 2010 roku ze względu na wątpliwą moralnie sprawę działek- mówi Andrzej Szczepocki. Poszło tez o plany budowy spalarni śmieci na terenie gminy , której była już wójt nie była zwolennikiem”. Jakim cudem w listopadzie 2010 r., przed wyborami Prezes wie o wątpliwej sprawie działek skoro CBA aresztowało Panią wójt w maju 2011r. Ktoś odpowie. Czy raczej nie pytać?


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM