| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z posiedzenia Komisji Budżetowej

8 września 2013 | Autor:
Kategoria: DPS, Kleszczów, Rada Gminy, Wideo Relacje


W dniu 27 sierpnia 2013 roku odbyło się posiedzenie komisji budżetowej Rady Gminy Kleszczów.

Poniżej wideo relacja z jej startu gdzie Wójt próbował wprowadzić do porządku obrad punkt w którym radni mogliby rozpatrzyć wniosek Fundacji Servire Homini o dalszą pożyczkę na dokończenie Domu Pomocy Społecznej.
Na filmie widać, że „Rozwój” broni się jak może, ale jednak nieudolnie przed wprowadzeniem punktu do porządku obrad. Obiektywnie oceniając dyskusję widać, że radni wyszukują sobie pretekst w postaci nie zapoznania się z dokumentacją. A to, że tego nie zrobili to tylko ich wina, bo jak Wójt w 21 minucie celnie podsumował, kto się chciał zapoznać z dokumentacją ten mógł to zrobić.

Odpowiedzi: 25 do wpisu “Wideo relacja z posiedzenia Komisji Budżetowej”

 1. mieszkaniec napisał(a):

  2 lata życia w zawieszeniu jak widać mocno rozleniwiło co niektórych radnych.. przez miesiąc ciężko było zapoznać się z dokumentami, ważnego dla mieszkańców, DPSu!!

  Gdy p. Tarkowska przemawia, nikt nie waży się przerywać,cisza aż makiem zasiał, sekretarza z kolei chcą „zakrzyczeć”.. Wójcie wyciągnij wnioski dla siebie!


 2. Anna napisał(a):

  Mieszkancy powinni wyciągnąć wnioski na kogo głosowali – radni – którzy w moim przekonaniu działają na niekorzyść gminy! Są do wymiany. Proponuję złożyć wniosek z podpisami mieszkańców z prośbą do RG o udzielenie pożyczki dla DPS.
  Myślę, że mieszkańcy gminy powinni się zaangażować w tą akcję i sami (skoro radni nie bardzo chcą)na sesji zakwestionować wybór rady. Głośno. Proszę o komentarz.


 3. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  @Anna. W 100% popieram i proponuję za jednym zamachem załatwić sprawę zmiany MPZP Bogumiłowa.


 4. Ilona napisał(a):

  Zgadzam się w zupełności, myślę że już najwyższy czas na jakieś zebrania w poszczególnych miejscowościach, byłaby to dobra okazja do zebrania podpisów mieszkańców w powyższych sprawach.


 5. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  W przypadku zebrań wiejskich organizowanych zgodnie ze statutem sołectw, nie trzeba się nawet bawić w podpisy. Par. 17 pkt 6 statutu mówi, że podczas zebrania można występować z wnioskami do RG w sprawach istotnych dla społeczności lokalnej.http://www.bip.kleszczow.pl/res/serwisy/bip-kleszcz/komunikaty/_007_006_154194.pdf
  Wystarczy zgłosić wniosek na zebraniu i przegłosować go większością głosów zebranych mieszkańców. Skoro nikt się nie kwapi do zorganizowania zebrań, które zgodnie ze statutem powinny odbywać nie rzadziej niż raz w roku, to może zebrać podpisy 1/5 mieszkańców sołectwa lub zwrócić się do wójta o złożenie takiego wniosku. W tych dwóch przypadkach zebranie musi się odbyć w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku.


 6. aleksander napisał(a):

  Większość radnych dba tylko o swoje interesy. Mało jest osób które dbają o interesy społeczności, a jeśli osoby wychodzą z inicjatwyom to Sz. P. H. Michałek udziela odmownej decyzji. Czy tacy powinni być radni? Czy może powinni liczyć się z zdaniem mieszkańców? Moi drodzy tak być nie może!!!


 7. Miłek Zbigniew napisał(a):

  Proszę państwa, szanowne panie, z całym szacunkiem do pań,ale do zebrań wiejskich nie są potrzebne żadne podpisy, ponieważ ten temat dobrze reguluje Statut Gminy a jeżeli chodzi o odwołanie Rady Gminy, to jeżeli panie by znały Ordynacje Wyborczą (przy referendach obowiązuje tryb i terminy, które obowiązują).Jest za krótki okres, przy zachowaniu terminów, raczej nie ma mowy o odwołaniu w tej kadencji Rady Gminy.


 8. Ilona napisał(a):

  RE Miłek Zbigniew: Z całym szacunkiem do Pana jeśli dobrze przeanalizowałam powyższe wpisy to w żadnym z nich nie ma mowy o wniosku o odwoływanie rady (więc proszę nie zarzucać Paniom braku znajomości Ordynacji Wyborczej), a jedynie jest mowa o wniosku na zgodę udzielenia pożyczki na budowę DPS. Natomiast w kwestii zebrań wiejskich nie miałam na myśli zbierania podpisów w celu ich zwoływania (choć są one niekiedy wymagane §15.1 pkt1 statut sołectwa Kleszczów), a jedynie w celu poparcia ewentualnych wniosków które by się na tych zebraniach pojawiły, ale jak wyjaśnił to Pan Przemysław wystarczy zgłosić wniosek na takim zebraniu i go przegłosować już bez konieczności zbierania podpisów. Natomiast Statut Gminy nie reguluje kwestii zebrań wiejskich, jedynie wspomina że jest to organ sołectwa, a w pozostałych kwestiach odsyła do statutu sołectwa. Pozdrawiam


 9. Maksiu napisał(a):

  Ups. I znowu Pan „Mecenas” wpadkę zaliczył 🙂


 10. Miłek Zbigniew napisał(a):

  Proszę pani,bardzo mi przykro ale interpretacja § 120 Statutu Gminy pkt.1. Organami Sołectwa są:a)zebranie wiejskie jako organ uchwałodawczy sołectwa, pkt.2.Wzajemne zależności oraz kompetencje poszczególnych organów określają statuty sołectw uchwalane przez Radę Gminy.Statut Sołectwa przyjęty został Uchwałą Rady Gminy Nr.VIII/102/07 z dnia 28 maja 2007 roku.§1.Przyjmuje się Statut Sołectwa Kleszczów.§2.Sołectwo Kleszczów, zwane w dalszej części statutu „sołectwem” jest jednostką pomocniczą Gminy Kleszczów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 1990 roku(Dz.U. z 2001r.Nr.142 poz.1591 z póżń.zm.)Statutu Gminy Kleszczów oraz postanowień niniejszego Statutu.Proszę pani §15 pkt.2. Zebranie wiejskie zwoływane jest w sprawach istotnych dla mieszkańców sołectwa, nie rzadziej jednak jak raz w roku.§33.1.Nadzór nad działalnością organów sołectw sprawuje Rada Gminy oraz w jej imieniu Wójt Gminy.§34.1.Kontrole nad działalnością sołectwa sprawuje Wójt.Pozdrawiam


 11. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Ciągle mówi się o ekologii na podstawie energii z odpadów czy słońca. Dlaczego nikt do tej pory nie pomyślał o niespożytych zasobach energii oddalonych od gminy o 8 km. Wystarczy wyjrzeć przez okno z budynku UG, czy FRGK, aby zobaczyć ile pary z pobliskiej elektrowni idzie w przysłowiowy gwizdek. Para ta idzie w niebo od 30 lat i jeżeli ruszy Złoczew to jeszcze następne 30 lat będzie tam szła. Czy gminy z takim budżetem nie stać na doprowadzenie rury z ciepłem i zasilenie tym ogrzewania i dostarczenie ciepłej wody mieszkańcom? To jest ponad 1000 kominów bez dymu. Chyba się nie mylę, że to się nazywa ekologia i wykorzystanie tego co i tak się marnuje.


 12. Ilona napisał(a):

  Re: Zbigniew Miłek, nie rozumiem dlaczego Panu przykro, przecież potwierdza Pan swoim wpisem, że działalność sołectw oraz tryb zwoływania zebrań wiejskich określa statut sołectwa a nie gminy,a ja nie napisałam przecież nic innego ( no może nie przywołałam tylu paragrafów :)),zgadzam się również z §15.2, ale czemu pomija Pan §15.1 „zebranie wiejskie zwoływane jest przez sołtysa z własnej inicjatywy lub na pisemny wniosek; 1) co najmniej 1/5 mieszkańców uprawnionych do udziału w zebraniu, 2)wójta”, Ten paragraf również reguluje tryb zwołania zebrania, jak widać jest wiele możliwości zorganizowania takiego zebrania.


 13. zbych napisał(a):

  Re. Przemysław G.
  I bardzo dobrze że się Pan zastanawia czemu „para ta idzie w niebo” ? – Odp. Żeby Panu Bogu było cieplej 🙂
  Dla ludzi jest w niej za mało energii. Trzeba poczytać o co loto a nie podkręcać ludzi na każdy byle temat – to już jest nudne Panie.


 14. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  @”zbych”.Widocznie w różnych źródłach czytamy. Ja się opieram na opracowaniach Uczelnianego Centrum Badawczego Energetyki i Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej.Według opracowania takie rozwiązanie jest korzystne dla Piotrkowa oddalonego o 27 km. a nie 8 km. jak w przypadku Kleszczowa. http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1247659,rura-z-belchatowa-byloby-najtaniej,id,t.html
  Jeżeli ma Pan bardziej naukowe opracowania skreślające takie rozwiązania to proszę podrzucić linki, chętnie poczytam. Nie mówię, że jestem wszechwiedzący i mogę też się mylić. Jak widać nie wyssałem tego z palca. Bełchatów już tyle lat na tym leci i jakoś nie słychać, aby to było aż tak nieracjonalne. Zresztą w artykule jest także wypowiedź wiceprezesa PEC Bełchatów popierająca takie rozwiązanie.


 15. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Przemek @zbych chyba symbolicznej figury w tekście nie załapał.
  On chyba na prawdę myśli, że Ty proponujesz by tą konkretną parę, którą upuszczają w niebo do rur zatłoczyć i puszczać nam w grzejniki.


 16. Miłek Zbigniew napisał(a):

  Proszę pani, ponieważ „sołectwo” jest jednostką pomocniczą Gminy Kleszczów i Statutu Gminy Kleszczów.A§15 PKT.2,nakłada ustawowy tryb zwołania zebrania wiejskiego, który mówi że zebranie wiejskie powinno być zwołane nie rzadziej jak raz w roku.I tego dopilnować powinna Rada Gminy wraz z Wójtem.A ponieważ ustawodawca nie przewidział żadnej kary ustawowej dla organu ustawowego, który nie stosuje się do trybu prawnego, to wszyscy bagatelizują temat.A pani posiłkuje się artykułem, który nie nakłada ustawowo obowiązku zwołania takiego zebrania.Mi chodzi szanowna pani o to, że przepisy o samorządzie Gminnym,nakładają z ramienia ustawy, ustawowy tryb zwołania takiego zebrania, bez względu na wole sołtysa i bez zbierania podpisów mieszkańców.Pozdrawiam


 17. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  @Jarek. Sugerujesz, że „zbych” to odebrał w ten sposób, że ja chcę chmurami z nad chłodni dom ogrzać. Drobiazgowy jest. Fakt faktem, że elektrownia ma wolne moce cieplne do wykorzystania i jeszcze dość długo będzie je miała. W takim razie chyba nie ma potrzeby opisywania całego procesu odzysku ciepła z elektrowni na tym forum.


 18. Miłek Zbigniew napisał(a):

  Proszę pani, przywołany przez panią artykuł spełnił by swoją role wtedy,gdyby takie zebranie w roku się odbyło a odpowiedzialny organ nie chciał by takiego zebrania zwołać, wtedy posiłkowałbym się przywołanym przez szanowną panią artykułem.Pozdrawiam


 19. Andrzej Głowacki napisał(a):

  Posiedzenie komisji przypomina przedszkole ( bawimy się w kotka i myszkę ) , myślę że już czas sprowadzić do gminy specjalistę od Public relations, co niektórzy są przy władzy dobrych parę a może nawet kilkanaście lat, jeśli ktoś ogląda to z zewnatrz to mamy totalny wstyd, zero ogłady i poprawnej polszczyzny – SZOOOK
  Pytanie do administratora Twój Kleszczów :
  Czemu na Twój Kleszczów nie mamy żadnych informacji na temat rozpraw p.Kazimiery T., czy nie powinniście jako TWÓJ KLESZCZÓW informować swoich wyborców i o tej aczkolwiek niewygodnej dla Was sprawie? Ja na swoim FC mam takie informacje – uważam że ludzie powinni wiedzieć na kogo głosowali, bo nie inaczej właśnie w jakimś % na Kazimierę T., pozdrawiam


 20. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Andrzej Głowacki:
  Odpowiedź na pytanie do TK łatwa do domyślenia, a przez to pytanie „dziwne”. Zanim odpowiem ja zapytam. Jakie są Twoje intencje stawiając takie prawie retoryczne pytania? Wiesz dobrze jak jest, że sytuacja w jakiej postawił nas i siebie nowy Wójt podejmując takie, a nie inne decyzje jest delikatnie pisząc niekomfortowa. Najnormalniej w świecie trudno jest nam (mam na myśli TK) i wielu innym osobom w tej sprawie być wylewnym.
  I ubiegając zarzuty chcę podkreśli, że z drugiej strony nie blokujemy tego tematu. Serwis blogowy Twój Kleszczów jest otwarty dla każdego. Załóż konto i śmiało możesz pisać o tej sprawie i wypełniać tę lukę informacyjną.


 21. sławczyk napisał(a):

  Pytanie do administratora Twój Kleszczów : czemu pan nie ujawnił w rubryce ostatnie kometarze wpis pod artykułem fotowoltanika niejakiego ghosta czytałem go i jest naprawde dobry mam wrażenie że specialnie pan to zrobił bo poruszane jest tam wiele tematów które może pan nierozumie. np. smieci spalane w przyszłosci przez elektrownie bełchatów trzeba cos z tym zrobic….


 22. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @sławczyk:
  Również mnie to zdziwiło. Jest to najprawdopodobniej jakiś „feler” w skrypcie odpowiedzialnym za prezentowanie ostatnich komentarzy. Na pewno nie zrobiłem tego celowo.
  Jak łatwo sprawdzić z tego powodu Przemek odpisał pod wpisem z którego ostatnie komentarze prezentują się w tej rubryce oraz wkleił link do komentarza @ghosta.

  Podejrzenia zrozumiałe, ale na prawdę niesłuszne. Jeszcze nie było takiego komentarza, który spełniał zasady regulaminu i kultury, a my go nie puściliśmy.

  Spróbuję coś zrobić z tym skryptem, żeby wszystkie komentarze, nawet ze starszych wpisów pojawiły się w rubryce.


 23. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @sławczyk:
  Już skrypt został poprawiony. Na dowód, że nie mamy złych intencji wpiszę komentarz pod tematem fotowoltaiki informujący, że są nowe komentarze. Przemka komentarz też przeniesiemy do właściwego wątku.


 24. Andrzej Głowacki napisał(a):

  Drogi Jarku masz rację odpowiedz na zadane pytanie jest oczywista, a pytanie zadałem celowo – czemu? Otóż, aby udowodnić ludziom z TK by nie budowali nowego i lepszego jutra z ludzmi Z ZAKORZENIONYMI ZŁYMI NAWYKAMI, i nie ma tu dyskusji że trzeba się dogadać bo inaczej przegramy, to co powiedzenie „po trupach do celu” jest aktualne?, bo chyba w obecnej sytuacji poparcie mogło ulec zmianie, a to chyba nie koniec niespodzianek które czekają wyborców nowego wójta.
  Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie po co ten Głowacki tu pisze? to co myślicie Drodzy Państwo to prawda, tak chcę zostać radnym czy wójtem by pokazać że prosty człowiek jakim jestem potrafi zdziałać wiele na rzecz mieszkańców, chcę pokazać inną i bardziej ludzką metodę zarządzania tą gminą między innymi opartą na konsultacjach społecznych i zatrudnianiu ludzi poprzez obowiązujące procedury a nie z gabinetu cieni, pozdrawiam


 25. agata napisał(a):

  mam pytanie do Rady Gminy i p. Wójta. czy macie zamiar zatrudnić NORMALNEGO Lekarza Ginekologa i Pediatrę? powtarzam NORMALNEGO, czyli z powołania, a nie jak obecnie ci lekarze pożal się Boże… jak jest w takiej gminie takie ,,zaplecze” to ja już wolę prywatnie…


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM