| Subkrybuj kanał RSS

DPS – kolejna odpowiedź na pytania bełchatowskich dziennikarzy

24 września 2013 | Autor:
Kategoria: DPS, Kleszczów, Ogólne


I kolejna odpowiedź Ks. Sławka na pytania zatroskanych dziennikarzy z Bełchatowa:

Pytania bez odpowiedzi?
Znów niezawodni dziennikarze dają znać o sobie na stronie www.gminakleszczow.info

1. Odpowiedź, na kluczowe pytanie, moja jest taka: Tak. Fundacja jest w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę! Mam nadzieję, że to już wystarczająco jasno.
2. Ciekawą jest rzeczą, że dziennikarze zadają pytania, a Radni Gminy nigdy o to nie pytali. Nie pytali, przez ostatnie pół roku, o żadne bliższe szczegóły dotyczące budowy, a przecież ja mieszkam w Kleszczowie i spotykam się z Radnymi w różnych okolicznościach.
3. Co do nierzetelności artykułów pisanych przez dziennikarzy. Jak można napisać rzetelny artykuł o fundacji i jej działaniu nie pytając jej o to?
4. Znów „prywatna fundacja”. Pisałem już o tym w poprzednim wpisie. Wynika z kolejnego artykułu, że dziennikarze mają jakieś cele dla mnie nie znane, które realizują. Argumentów merytorycznych jednak nie przyjmują.
5. Co do zatrudnienia oczywiście, że „z czapki”, był w czwartek u mnie w odwiedzinach Dyrektor jednego z Domów Pomocy Społecznej w Bytomiu i On na 74 mieszkańców ma 41 pracowników. Skąd te 50 pracowników na 65 mieszkańców?
6. Wyliczenia są ścisłe dotyczące konkretnego domu. 3258,52 pewnie dotyczy DPSu w Bełchatowie. Każdy nowo otwierany dom rozpoczyna od średniej wojewódzkiej, która oscyluje w łódzkim ok. 2700-2800 zł.
7. Ustawę o pomocy społecznej znam, jak sądzę dość dobrze. Ukończyłem także odpowiednie studia, które pozwalają kierować taką placówką. Znam także założenia nowej, planowanej Ustawy o pomocy społecznej. Nie bardzo rozumiem te insynuacje jakobym nie znał przepisów prawa.
8. O funduszu założycielskim raz jeszcze. Wysokość tego funduszu nie świadczy o niczym. Za przykład podałem WOŚP bo działa od lat na terenie Polski i wszyscy czytelnicy ją znają. Jej fundusz założycielski wynosi 2000 zł. I co z tego? Czy to co ona robi zależy od funduszu założycielskiego?
9. Co do wielopokoleniowych rodzin. Też bym tak chciał, by rodziny były wielopokoleniowe. Doświadczenie jednak pokazuje wyraźnie, że więzi rodzinne rozpadają się w zastraszającym tempie. Co na to poradzić? Trzeba, jak sądzę, działać na dwóch płaszczyznach: budować owe więzi rodzinne i łagodzić skutki ich rozpadu. To właśnie staram się robić.
10. Bardzo dziękuję za podpowiedzi: co ksiądz powinien robić. Cieszy fakt, że nieznani mi dziennikarze są takimi przyjaciółmi, którzy, z dobrego serca podpowiadają co mam robić, jak budować i jak organizować DPS, aby służyć ludziom starszym.
Dziękuję! Sądzę jednak, że wątpliwości będą zawsze bo jak mówi staropolskie przysłowie: „Każdy mierzy, swoją miarą”.

Na koniec znów proszę o możliwie szeroką publikacją wg własnych możliwości. Dodam, że ostatni mój wpis, tylko na Fb, zobaczyło ponad 1600 osób. Dziękuję za słowa mobilizacji i zachęty do dalszej pracy.
Jeśli ktoś z mieszkańców byłby zainteresowany tematem DPSu to zapraszam na dzisiejsze spotkanie wiejskie w Kleszczowie, w Szkole Podstawowej, które rozpocznie się o godz. 18.00.

Znów proszę o modlitwę, bo bez niej ani rusz
ks. Sławomir Bednarski

Odpowiedzi: 21 do wpisu “DPS – kolejna odpowiedź na pytania bełchatowskich dziennikarzy”

 1. Magda napisał(a):

  księże Sławku, dziennikarze ci, to jak wszyscy wiemy osoby, które mają płacone, by rzeczywistość pokazywać w świetle, jakie zażyczy sobie FGKR. Ten wpis na infokleszczow to przykład manipulacji opinią publiczna i braku rzetelnego i obiektywnego podejścia do tematu. Komu tak zależy, by zniszczyć księdza inicjatywę tak nagle, w czasie po wyborach? Czy nie chodzi czasem o to, że wójt Chojnowski w swoim programie miał postulat wsparcia dokończenia budowy DPS i nagle radni, których większość to radni Rozwoju, zaczęli mieć problem z tą inwestycją? Ja czasami myślę, że mamy tu dyktaturę, bo do demokracje, gdzie reprezentanci społeczeństwa wypełniają jego wolę, z pewnością nam bardzo daleko. Kiedy to się skończy? Kiedy radni zaczną pracę dla mieszkańców, a nie przeciwko nim? Brak słów po prostu…
  Proszę się trzymać, choć jak to piszę, to wiem, że Ksiądz da radę, słuchając Księdza kazań i wypowiedzi wiem, że mądry człowiek musi teraz walczyć, postawiony przez różne układy w okolicznościach, w których postanowiono sobie tylko atakować i opluwać i jestem przekonana, że Ksiądz da radę. Wspieram i pomodlę się za to dzisiaj.


 2. mieszkaniec napisał(a):

  Jestem ciekawa czy radni tak samo dbali o interes gminy gdy godzili się na bezsensowne wydatki, typu światła drogowe w miejscach, gdzie ruch jest naprawdę znikomy.. albo siłownie na powietrzu, z których i tak nikt nie korzysta.. albo piękne fotele w solparku, warte 6-7 tys. za sztukę, które bardzo szybko uległy zniszczeniu przez użytkowników (za taką cenę powinny przetrwać pół wieku, a nie 2-3 lata!).. już nie wspominając o wydatkach na FRGK (jej promocję itp.).


 3. ghost napisał(a):

  Drodzy forumowicze, nie dajmy się zwariować. Możemy bardzo lubić Twój Kleszczów (czyt. Ich Kleszczów- DZIŚ TAK TO WIDZĘ niestety), ale przecież tutaj widać gołym okiem, że taki jazgot, naciski, próba wymuszenia na RG jest wręcz rażąca. Wnioskuję, że najlepiej żeby RG zajęło się CBA. Wybory macie w garści.

  Chłopcy z Ich Kleszczowa zawiedli mnie bardzo. Ślepo brną w każdy temat, który tylko pozwala im umniejszać obecnej Radzie Gminy. Chcą na siłę wsadzić RG na minę w postaci bezzwrotnych pożyczek (czyt. jw. CBA). Tak dość, że z pieniędzy publicznych nieoprocentowanych to jeszcze patrząc na zabezpieczenia zwrotu – „bezzwrotnych”. To co czytam we wniosku RG do wójta wskazuje na to, że pożyczka nigdy właściwie nie zostanie odzyskana, a może nawet w świetle prawa nigdy nie powinna zostać udzielona, bo wójt co jest dla mnie niesłychane postanowił z uporem maniaka nie kontrolować wydatkowania pożyczki ze środków publicznych, wbrew zawartej umowie. Bo jak zastawić kwotę 3 000 000 zł na działce 400 000 zł. To tylko klerowi może ujść na sucho. Żeby była jasność jestem wierzącym i praktykującym.

  Głupota i brak logiki kochani. Tarkowska nieźle radnych omamiła. Widzę, już dziś czego bardzo się obawiałem chłopcy TK naprawdę wchodzicie w politykę, a może tam zawsze byliście tylko ja naiwny wierzyłem, że macie wyższe cele. Oddajmy sprawiedliwość, może ludzie będący dziś w radzie gminy to jak często sugerujecie i pokazujecie kontekstowo w materiałach filmowych to dla was przepraszam ich za to „idioci”, ale prawda jest taka, że prawie 100% Rady to rdzenni mieszkańcy. Nigdy nie pokazujecie części posiedzeń Rady gdzie padają wolne wnioski, bo to dziś już wiem dla was niewygodne, pokazywać jak oni walczą o interesy swoich wyborców.

  Rozumiem w tej sytuacji, że chcecie wcisnąć w nowych wyborach swoich ludzi (z tego, co wiem niektórzy się już lansują, sponsorują, tworzą iluzję jak wy, itd.), ale ci ludzie tak jak pan panie Jarku to gówniarze nastawieni na zysk tu i teraz, przybysze interesowni tak jak pan. Jest pan działaczem nakręcanym przez „siły” tylko panu znane. Nic pańscy zausznicy i pan tak naprawdę poważnego tej gminie nie zaoferował. Bziabzia pan o jakichś ideałach czystym powietrzu, tylko na litość boską ile pan tej hipokryzji jeszcze sprzeda? Przecież pan żyje z handlu energią, która jest wytwarzana właśnie w takich śmierdzących elektrowniach. Ale jak mówią panie Jarku pieniądz nie śmierdzi, prawda?

  Drodzy forumowicze wierzę w waszą mądrość. Oceńcie sami to co obserwujecie, ci w radzie może nie są takimi lanserami jak pan Jarek czy Przemek, ale oni są tutaj od pokoleń i mają nadzieję następne pokolenia tutaj wychowywać. Dlatego w moim odczuciu tak bardzo, choć ciut nieudolnie może walczą o tę ziemię i jej kształt w przyszłości. Tutaj należy się szacunek, a nie nieuczciwe działania paru cwaniaków próbujących to przekłamywać.

  Rozumiem, że można Kleszczów traktować, jako dobrą inwestycję na jakiś czas, a później „sprzedać” (najlepiej po 35 zł/metr2) i o nim zapomnieć – powodzenia panie Jarku, budżet jest duży, jest o co walczyć. Kleszczów to nie kopalnia złota, mam nadzieję, że to kiedyś ci zafascynowani wami ludzie typu Madzia Tomczewska (ta pani od zdrowej żywności), przypomną sobie kto i co im pracę i start w życiu umożliwiło (pewnie turystyka, dlatego też pracuje w strefie przemysłowej – Kersten). Dzięki czemu dziś może tak się tupeciarsko zachowywać, mając duże pieniążki z pracy zdobytej „niewątpliwie” kompetencjami. A inni o pracę żebrzą. Syty głodnego nie zrozumie.

  Dla mnie Ich Kleszczów to już nie mój Kleszczów. Niszczcie dalej panowie, opamiętacie się, albo i nie, jak wasze dzieci dorosną, wykształcą i nie będą chciały podawać drinków pijanym turystom za psie pieniądze. No tak zapomniałem wy będziecie palić cygaro pod palmami na odległej, gorącej wyspie, za delikatnie mówiąc pozyskane władzą „dotacje” gminne, jak również w ramach nagrody za zasługi w przejęciu władzy od waszych mocodawców. Jak was wówczas zapyta ktoś o Kleszczów nie zapomnijcie, że możecie odpowiadać na zadane pytanie tylko w obecności adwokata.

  Powodzenia panowie, a przy okazji kondolencje pozostałym naiwnym mieszkańcom. Przykro mi chłopcy, ale nie można nie reagować czytając te umieszczane przez was i innych za przeproszeniem chłystków oczerniające może prostych, ale uczciwych ludzi komentarze, nie spodziewałem się po was takiej „wysokiej” kultury dyskusji, a przede wszystkim, że tak zostanę przez was oszukany. Pozdrawiam forumowiczów. No to teraz się zacznie bziabzianie. Pamiętajcie, że Hitler też był przekonany do swoich racji.


 4. Marek napisał(a):

  Przyznam szczerze, że na taki właśnie komentarz czekałem. Brawo „ghost”! Ja również zauważyłem, że cała idea Twojego – Kleszczowa zmierza w takim kierunku. Czepiamy się wszystkiego- a co! – może się uda. Batalia o kleszczowski DPS i niezrozumiały dla mnie pośpiech w tej sprawie, którego domaga się towarzystwo skupione wokół Wójta każdemu myślącemu człowiekowi powinny zapalić kontrolkę ostrzegawczą. Mam wrażenie, że macie Państwo w tym swój cel, którym wcale nie jest dobro gminy i sprawnie funkcjonująca tego typu placówka. Nie chcę się rozpisywać, ale pragnę zaapelować o rozsądek i konsekwencję w domaganiu się przejrzystości. No, ale przecież można oddać (prawdopodobnie bezzwrotnie) 6 mln bo Pani T. tak chce. Panowie litości. Proponuję odsunąć od siebie Tarkowską, Ciągło i całą świtę desperatów, a dopiero potem z chłodną głową przyjrzeć się naszej kleszczowskiej rzeczywistości, która wcale nie jest tak zła jak próbują to pokazać pewne środowiska.


 5. sławczyk napisał(a):

  no no wkoncu ktos z jajami panie Jarku mysle ze ghost poruszył tematy niezaciekawe z puktu pana widzenia ale ja sie zgadzam w 100% jak mozna rozdawac publiczne pieniadze niewazne ze to kler czy osoba prywatna bo zaraz nastepny wyskoczy z pomysłem jakies fudacj i co tez pan bedzie za tym zeby z naszych pieniedzy robił sobie prywatny bizznes bo jesli tak to wszyscy co maja pomys na interesik powini dostac 3 banieczki moze odam a moze sie umorzy w jakim my swiecie zyjemy nawet ksieza do koryta sie pchaja ludzie! opamietajcie sie nie pieniadze w zycu daja szczescie zrupcie wkoncu cos od siebie dla gminy a nie jak ta nieokrzesana cholota szturmem na ratusz bo tam jest łatwa kasa,jak to mowi przysłowie łatwo przyszło łatwo poszło nie mozemy tak rozdawac pieniedzy.


 6. ll napisał(a):

  Najważniejsze dla mieszkańców Kleszczowa jest lotnisko dla samolotów…


 7. Zbigniew nie M. napisał(a):

  W Kleszczowie jest sporo ludzi o różnych poglądach i trzeba to akceptować jedyna słuszna siła wyprowadziła sztandar ponad dwadzieścia lat temu .Zapomnijcie państwo ,że obywatel to potulny baranek,który boi się wszystkiego ,i za przysłowiową kromkę chleba pozwoli się prowadzić na… Panie Sławczyk pan jest z tych ,którzy tak wiele dla tej Gminy zropili (pisownia p S) ? Czas na nagrodę!


 8. Miłek Zbigniew napisał(a):

  Panie Zbigniewie niech pan już nie dodaje tego M.ponieważ jak szanowny pan przyuważył, to ja robię wpisy pod pełnym nazwiskiem i imieniem.


 9. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Do Rozwojowej Brygady Szturmowej oddelegowanej na front medialny 🙂

  Tyle bzdur zostało zawartych w komentarzu ghosta, że ręce mi opadły do ziemi i jak tylko się pozbieram to mimo wszystko, mimo, że z „trollami” (a za takich należy was uznać, bo komentarze prowokacyjne, pomawiające wstawiane przez anonimowych użytkowników zaliczają się do trollingu) się nie dyskutuje to odpiszę na te wszystkie zarzuty.


 10. redaktor napisał(a):

  nie strasz, nie strasz, bo się zes…sz 🙂


 11. wyborca napisał(a):

  Redaktorku, gdzie ty tu widzisz straszenie, wywołaliście Jarka do tablicy to odpowiedział że wam odpowie na zarzuty i tylko tyle powiedział, gdzie tu widzisz jakieś straszenie.
  Całkowity brak logiki, napisałeś sobie komentarzyk jak smarkacz aby zrobić na komuś złość. Czemu nie założycie forum na waszym gminakleszczow.info zobaczył byś ile by było „pochwalnych” komentarz dla prezesa i „dworu”.
  Wiem, będziecie robić ten sam „numer” co parę lat temu z Odnową że jakie to warchoły byli i trzeba ich było odsunąć od władzy. Nie uda wam się ten numer drugi raz. Ludzie już wiedzą dużo więcej co w trawie piszczy niż wtedy.
  Mieszkańcy gminy patrzcie wszystkim na ręce i interesujcie się dogłębnie sprawami dotyczącymi Nas mieszkańców, najbliższy rok będzie obfitował w różne rewelacje i afery bo to będzie walka ludzi „Rozwoju” o utrzymanie dalej władzy w Gminie a w środkach nie będą przebierać bo skrupułów żadnych nie mają co było widać w kampanii wyborczej na Wójta i w chwili obecnej już też widać.
  Powinniśmy umieć oddzielić ziarno od plew, dlatego interesujmy się sprawami gminnymi i patrzmy rządzącym na ręce.
  Przewodnią siłę narodu (PZPR) już przerabialiśmy kilkadziesiąt lat temu, ta nasza gminna siła przewodnia (Rozwój) ma mniemanie o sobie jak tamta, że wie wszystko najlepiej i że jej władza jest najlepsza dla mieszkańców gminy otóż tak nie jest przewodnia siło gminy.
  Tak jak na tym świecie bywa mija pewna epoka i trzeba odejść do historii baczcie by nie na śmietnik historii.
  Patrzmy na ręce i oddzielajmy ziarno od plew!


 12. redakcja napisał(a):

  do wyborcy: czuję się w obowiązku przypomnieć, że gminakleszczow.info zamieszcza filmy na youtube i tam można je komentować i toczyć dyskusję. jakoś do tej pory nikt z Was z tego nie skorzystał… i tych „pochwalnych” komentarzy tam nie odnotowałem…


 13. Zbigniew nie M. napisał(a):

  My komentujemy tu gdzie chcemy ,i nikt nam za to nie płaci.


 14. Efka napisał(a):

  Taa, komentować u Szczepockiego na stronie to tak jak samemu wypełnić sobie pozew, albo wypowiedzenie z pracy. Ten człowiek i jego „zgraja” dla utrzymania władzy są zdolni do wielu rzeczy.
  Na Twoim Kleszczowie jest bezpiecznie, gdy Szczepocki wytoczył pozwy to Rzeźnik użytkowników swoich nie zdradził i sam wziął na siebie wszystko.


 15. pietrek napisał(a):

  Kto finansuje tą propagandę info kleszczów? i te banery.
  Osobiście czuje się obrażony, że ktoś wciska nam taką ciemnotę i liczy na to,że się nabierzemy? Skąd idą pieniądze na to wszystko? Czy może mi ktoś odpowiedzieć?


 16. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  @pietrek. Jeżeli nic się nie zmieniło, to finansowanie tego jest z funduszy FRGK. Mieli te wydatki w sprawozdaniu finansowym za 2012 rok.


 17. wyborca napisał(a):

  @redaktorku, po pierwsze uruchomcie komentowanie na YouTube bez logowania tak jak jest na Twój Kleszczów to zobaczycie „pochwały” :-), pisze wyraźnie że: by komentować to trzeba się zalogować i co na to odpowiesz redaktorku?
  po drugie mam 100% pewność że działała by cenzura jak za czasów przewodniej siły narodu bo macie tą samą mentalność, pisałem o tym, po trzecie co odpowiesz na moje pozostałe zarzuty? np. ten smarkaty komentarz cytuje: nie strasz, nie strasz, bo się zes…sz 🙂


 18. redakcja napisał(a):

  odpowiem, że jeśli jesteś w stanie podać swój mail tutaj – by obrażać mnie na T-K, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś podał i na youtube…


 19. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Coś te utarczki słowne nie idą w dobrym kierunku. E-mail to sobie każdy może lewy założyć, a za obrażanie na forach to i tak dojdą po adresie IP, więc warto zachować jednak trochę kultury. Jeżeli chodzi o informację z dwóch źródeł, to obejrzałem komisję na info i na stronie UG. Trochę krzywdzące jest, że w ważnych sprawach jest wywiad na korytarzu z poszczególnymi radnymi z Rozwoju. Dlaczego nie ma wywiadu z tą drugą stroną, której to dotyczy. Czemu są tylko wygodne dla redakcji urywki wypowiedzi Ks. Sławka. Czemu nie ma więcej szczegółów o lotnisku, które z tego co usłyszałem ma mieć pas startowy o długości 3 km, czyli więcej niż w Łodzi czy na Okęciu. Ile w związku z tą inwestycją zapłacimy jako gmina za raport oddziaływania na środowisko MPZP Bogumiłowa, bo taka procedura będzie potrzebna. Czemu się nie mówi, że to też ma negatywne oddziaływanie na środowisko i to w znacznym stopniu przez hałas i spaliny. Dlaczego nie ma wzmianki, ze gmina Szczerców nie jest zainteresowana tą inwestycją, a bez ich zgody nic z tego nie wyjdzie. Dlaczego nie poruszono jednej z ważniejszych kwestii dla mieszkańców, którą jest odejście od przemysłu odpadowego i związane z tym wnioski o zmianie w planie.
  I może to nie jest jednostronne, gdy pokazuje się nagonkę na wójta pisząc, że opuścił salę. A może trzeba było go spytać czemu wyszedł. A może miał jakąś pilną sprawę do załatwienia? Podobnie jak z drogą Słok-Bigoraj. Pokazano jakby wójt jej nie chciał. Czemu Pan Redaktor nie powie jak sobie z nami zagrywają radni z powiatu. Starosta chciał pożyczkę na ten cel, ale Rada Powiatu nie wyraziła zgody na to rozwiązanie. Tydzień później wnioskują o darowiznę na remont i tu jest pełna zgoda. Dość, ze przejmujemy większość dróg powiatowych na naszym terenie, to jeszcze powiat stara się doić gminę z kasy na każdym kroku. Czy my musimy być sponsorem strategicznym powiatu? Chyba nie.
  Polecam wszystkim relację z komisji na stronie UG (dość długo, ale warto) i porównanie tego z relacją na Info Kleszczów. Oceńcie wtedy państwo sami w jakim kierunku to jest redagowane. Komisja na stronie UG jest w całości bez montażu. Tam się nic nie ukrywa.


 20. Przemyslaw Grzegorczyk napisał(a):

  Pan przewodniczący w jednej wypowiedzi pytał co będzie jak skończy się węgiel i zostaniemy z budżetem 12 mln (o ile dobrze sumę zapamiętałem)Może warto w tym miejscu dodać, że póki co to w najbliższym czasie stracimy jedynie wpływy z opłaty eksploatacyjnej od wydobycia węgla. Jest to obecnie w granicach 1,70 za tonę wydobytego węgla, czyli za węgiel z terenu gminy to około 40 mln zł. Elektrownia będzie działać prawdopodobnie jeszcze na węglu ze Złoczewa więc i tak znaczna suma zasili budżet. Przecież sami czytali pismo na sesji, że za sam nowy blok rocznie otrzymamy 10 mln.
  Pomijając to. Skoro tak drastycznie spadną przychody gminy, to czy będzie nas stać na utrzymanie dróg przejętych od powiatu. Czy nam to naprawdę jest potrzebne? Popatrzmy co się w tym temacie dzieje. Blokady w Dobrzelowie, na Lipowej i na trasie od Mzurek. Od dwóch lat brak kasy na remont trzech kilometrów drogi Słok-Biłgoraj, choć gmina już wyłożyła na ten cel 500 tys.zł a teraz szykują drugą taką transzę. Do dwóch tylko planowanych zakładów wpuszczamy około 14 tys. tirów rocznie. Czy stan dróg będzie się poprawiał przy takim ruchu?
  Od ks.Sławka wymaga się książki dokumentów, a prezesowi FRGK wierzy się na słowo, że inwestorzy domagają się lotniska. A może tak jego poprosić o pismo oficjalne od tych inwestorów, dlaczego to lotnisko jest dla nich niezbędne. Jestem bardzo ciekawy co to za spółki i w jakim celu tego potrzebują.


 21. wyborca napisał(a):

  @redakcjo, pomyliły mi się nicki „redaktor” z „redakcją”, w drugim moim komentarzu odpowiadałem redaktorowi na tekst Twojego komentarza, dowodem że tak myślałem jest to że wkleiłem nawet ten głupi komentarzyk „redaktora”za który został nazwany redaktorkiem, tak że do Ciebie redakcjo nic nie mam i przepraszam, do Rozwoju owszem, nie podoba mi się prowadzona ich polityka i działalność w Gminie.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM