| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z LI sesji Rady Gminy Kleszczów

10 września 2014 | Autor:
Kategoria: DPS, FRGK, Kleszczów, Ogólne, Rada Gminy, Wideo Relacje


W dniu 29 sierpnia 2014 roku (piątek) odbyła się LI (51) sesja Rady Gminy. Poprzedziło ją wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Kleszczów, które odbyło się kilka dni wcześniej.
Gorąco zachęcam do poświęcenia tych kilkudziesięciu minut na zapoznanie się z poniżej przedstawionymi nagraniami. Jest o tyle łatwiej, że każdy film zaczyna się już w odpowiednim momencie, zgodnie z wątkiem, którego dotyczy. Wystarczy kliknąć.

Sierpniowe spotkanie radnych zostało zdominowane przez kilka znaczących tematów:
1. Dokończenie budowy DPSu.
2. Tajemnice Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.
3. Eko-Region i zwiększenie udziałów gminy Kleszczów.

Sprawa DPSu

Zgodnie z wolą Rady Gminy Fundacja Servire Homini dostarczyła dokumenty potrzebne do rozpatrzenia wniosku o kolejną pożyczkę na dokończenie DPSu. Dokumenty z kontroli RIO również były w Urzędzie. Prokuratura już wcześniej odmówiła wszczęcia śledztwa z powodu braku przestępstwa. Na co tutaj czekać, sezon budowlany ucieka. Niestety Pan Przewodniczący nie zdobył się na ponadstandardowe działanie w imię ważnej sprawy. Również radni nie okazali dobrej woli, nie godząc się na wspólnym posiedzeniu komisji, a potem na sesji na wprowadzenie tego tematu do porządku obrad. Moglibyśmy zapoznać się z dokumentami w trakcie posiedzenia. Wójt po to złożył wniosek o wprowadzenie tego tematu do porządku obrad. Niestety po raz kolejny politykierstwo i granie sobie nawzajem na nosie dwóch stronnictw Rozwoju i Razem dla Gminy przeważyło nad podejściem merytorycznym, ludzkim do sprawy, która ciąży wszystkim mieszkańcom gminy Kleszczów.

Dyskusja w związku z wnioskiem Wójta o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego sprawy DPS:

Radny Paweł Bujacz jeszcze drążył temat w ramach punktu o działaniach Wójta w okresie między sesjami:

Szczególnie fatalnie i niestety śmiesznie brzmi komentarz Przewodniczącego wobec klarownej, merytorycznej wypowiedzi Sekretarza.

Tajemnice FRGK

Fundacja ponad rok czasu zwlekała z odpowiedziami, których ponoć domagał się jeszcze komisarz Jacek Rożnowski. Nie wiadomo czy byśmy się tych odpowiedzi doczekali gdybym od kilku sesji się ich nie domagał co poskutkowało ponownym wysłaniem pisma do FRGK w lipcu 2014r. Ale okay, przyszły odpowiedzi w końcu i co się okazuje? Ano, że radni nie są zainteresowani zgłębianiem sprawy. Organ, który formalnie ma Fundację nadzorować… nadzorować jej nie chce. A na rzeczy coś jest…

Podniesienie udziałów w Eko-Regionie Bełchatów

Okazuje się, że ten wielki zarzut jaki od stycznia 2014 roku robi się mnie czy Wójtowi, dotyczący mitycznych już 8mln zł doczekał się kompromitacji ze strony tych, którzy go stawiają. Pomijam już fakt, że zarzut pod naporem oczywistych argumentów, które powinny być znane doświadczonym samorządowcom (np. z dziedziny projektowania i uchwalania budżetu gminy) nie wytrzymuje ich próby.
Osoby dla, których temat jest nowy odsyłam do wpisu jaki napisałem na ten temat wcześniej:
Budżet politycznie pocięty – cz.2 – Eko Region Bełchatów

Dzisiaj mamy kontynuację tego wątku, a przy okazji potwierdzenie znanego powiedzenia, że oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa.

Przy okazji sprawozdania rocznego za rok 2013 jakie przedstawił na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Gminy Prezes Eko Regionu Bełchatów Pan Andrzej Kaczmarek, wyszły na jaw istotne informacje, które moim zdaniem obnażają misterny plan prywatyzacji Eko-Regionu Bełchatów.

I w drugiej części od początku (proszę przewinąć suwak na początek, bo film z jakichś powodów startuje od 23 minuty) kontynuacja sprawozdania Pana Kaczmarka, prezesa Eko Regionu Bełchatów:

Już na sesji Wójt wrócił do tematu jak sądzę w reakcji na konfabulacje i nieprawdziwe stwierdzenia Pana Przewodniczącego, które miały miejsce na komisjach wspólnych. Rozwinęła się burzliwa dyskusja:

Jak widać na filmie nasz Pan Przewodniczący totalnie się pogubił i zdradził swoją niekompetencję w kwestiach projektowania budżetu gminy. Pani Skarbnik próbowała wytłumaczyć dlaczego to był ogólny zapis z czego robi się zarzut, ale niestety, bez skutku. Podejrzewam, że musiałby wtedy przyznać Pan Przewodniczący, że to moje rzekome ugadanie się z Prezesem Eko Regionu na konkretną kwotę nie miało by w ogóle szans realizacji, bo na takie ruchy Rada Gminy musi świadomie wyrazić zgodę.

Następne posiedzenia odbędą się pod koniec września.

Odpowiedzi: 98 do wpisu “Wideo relacja z LI sesji Rady Gminy Kleszczów”

 1. Efka napisał(a):

  Nieźle kombinuje Pan Prezes, a radni jak te pionki w jego rękach. Czyżby chłopina próbował ustawić siebie i rodzinę na śmieciach?


 2. V. napisał(a):

  1. Ten fragment z Przewodniczącym i Sekretarzem idealnie pokazuje styl prowadzenia sesji przez Przewodniczącego i Jego arogancję… Coś się nie podoba to nie dajemy głosu i przechodzimy do następnego punktu, a samemu to prowadzimy tyradę i komuś wymyślamy, że kreci, kłamie i mu poubliżać itd. Kultura wymaga, żeby osobie dać wtedy możliwość odpowiedzi, jednak zachowanie Przewodniczącego ma mało wspólnego z kulturą. Potem dziwi się, że w jakiejś gazecie go chamem nazywają… Zachowania jakie prezentuje Przewodniczący na sesjach i komisjach nie można jednak inaczej określić.

  2. I w ostatnim filmiku wyszły kłamstewka Przewodniczącego na wierzch. A jak jak się Przewodniczący rzucał na komisji, że żadnego pisma z ERB nie było, żeby podwyższyć kapitał spółki.
  A Pani Skarbnik ładnie usadziła Przewodniczącego „mógłby Pan nie przeszkadzać” (kolejny przykład braku kultury, to ciągłe przerywanie jak się ktoś wypowiada – szczególnie wtedy kiedy coś Rozwojowi nie jest pomyśli).
  Na koniec oczywiście zamknięta dyskusja na szybko przez Przewodniczącego i Rozwój – temat nie spasował, trzeba kończyć.


 3. ktoś napisał(a):

  @Efka ciśniesz ten temat, że radni są pionkami, a rządzi Szczepocki.

  Powiem tak lepiej tak niż jak rządzą ludzie z zewnątrz takimi żółtodziobami jak wy. Wy nawet go „rzondzenia” nie macie ludzi. Ledwo skrzyknęliście paru klakierów, a co by było gdybyście wygrali? Kto by rządził i stanowiska piastował? Dokładnie tak jak dziś przyszliby wasi protektorzy i ci kierujący waszymi tutaj działaniami z zewnątrz. Oczywiście z Bełchatowa, Dłutowa itd.

  I nie ośmieszajcie się z tymi dywagacjami na temat było pismo co powiedziała pani Cłapka z Łodzi, czy pan Hudzik z Dłutowa. Słuchajcie co mówią ludzie stąd, bo to im zależy na tej gminie.

  I nie ważne jak bardzo będziecie próbować sprowadzić dyskusję do utarczek słownych i rozważań na temat zachowania, to jednego nie ukryjecie. Nie zmienicie faktu, że wasz nieomylny guru Rzeźnik chciał tę kasę wyprowadzić dla chłopaków z Bełchatowa. I zamiast krytykować każdy grymas na twarzy przewodniczącego podziękuj mu za to, że wspólnie z resztą radnych udaremnili ten skok na kasę. Zresztą jak tu czytałem to dopiero miał być początek, reszta (20 milionów) ma być wypłacona po wyborach. Dzięki Bogu, żeby tak się stało musielibyście je wygrać. Na szczęście mieszkańcy zaczynają rozumieć waszą prawdziwą rolę i misję. Jak chcecie zobaczyć prawdziwych pionków popatrzcie w lusto.


 4. Bujacz Z. napisał(a):

  Widzę ,że kampania wyborcza się rozpoczęła, widać to niestety po treści i sposobie ich przedstawiania przez osoby nią zainteresowane. Muszę przyznać, że z bólem czytam niektóre z nich, szanowni forumowicze- politycy, nie idźcie tą drogą ,jak mówił „klasyk”. Szanowny p. Rzeźnik, zachowuje się pan bardzo niepoważnie, wulgarnie, używa pan technik montażowych w publikowaniu materiałów propagandowych, w jednym tylko celu, żeby upodlić, ośmieszyć postawić ze złej strony swojego rywala politycznego, co odbije się panu czkawką, bo ludzie tego nie lubią, fakty mówią co innego, a prawda obroni się sama. Z drugiej strony pan i pana pomocnicy, żądają, aby druga strona zachowała umiar, takt, poszanowanie, co jest naprawdę nie do przyjęcia i rodzi bunt innych użytkowników mas-mediów. Pana wywiady w gazecie „Kulisy powiatu wieluńskiego”, były poniżej krytyki, pokazywały pana zarozumiałość, butę, brak tolerancji wobec innych itd. To co próbuje pan pokazywać i pisać na portalu TK, jest naprawdę jednostronną fanaberią, nie popartą żadnymi faktami, ja bynajmniej nie znalazłem pańskiego wpisu, który byłby poparty jakimkolwiek faktem, są to wszystko wyobrażenie i hipotezy, naprawdę tak odbierają to ludzie. Szczytem, wulgaryzmu, konfabulacji, obelg, chamstwa, popisuje się na pana portalu int. człowiek ,który podpisuje się anonimowo „V”, „praktykant”, nie wiele lepsi są „Efka”,”Gaweł”, „Marcin”, jestem przekonany, że są to jedne i te same osoby, a używają tylko dla robienia „tłumu” poparcia i uwiarygodniania , że jest was naprawdę dużo. To co pan pokazał ostatnio, podpisał pan sprytnie relacja z sesji, a już po chwili można dostrzec, że jest to montaż na potrzeby waszej propagandy, widać to nadzwyczaj wyraźnie, nawet po ubiorze Przewodniczącego, myślę, że się nie przebiera, w trakcie sesji. Wszystkie tezy które pan stawia są po prostu stekiem kłamstw, w ani jednym przypadku nie ma pan racji. Ja rozumiem pana zaciekłość w obronie własnej osoby i formacji politycznej, ale obrona jest wtedy skuteczna jak poparta jest faktami. Niestety pan tego nie uczynił. Rzuciliście się na Przewodniczącego jak, wygłodniałe Charty, na upolowaną zwierzynę. Mam tu na myśli pana p. Rzeźnik, Chojnowskiego, p. Skarbnik i p Sekretarza, w bardzo nachalny sposób, z wymuszaniem zabierania głosu, co nie powinno mieć miejsca, np. ciągłe „ujadanie” sekretarza. Obrady prowadzą Przewodniczący, Marszałkowie, Przewodniczący komisji i głos można zabierać dopiero po udzieleniu przez nich zgody. Wy jak ta przepraszam za wyrażenie, hołota, mówicie kiedy chcecie i co chcecie. Nie ma się co obrażać, ale takie są zasady, to prowadzący obrad może zabierać głos w każdym momencie, może przerywać wystąpienia mówców, zwracać im uwagę, przywołać do porządku, a w razie zagrożenia lub niemożliwości prowadzenia debaty, może ją przerwać panie panowie spod różnych nicków (Rzeżnik,Tkacz,Grzegorczyk, Tarkowska, itd ) To co wy wypisujecie, na Przewodniczącego, zastawiając się ksywą „V” jest najzwyczajniej ordynarną manipulacją i ma się nijak do rzeczywistości. Co ciekawe właśnie to zarzucacie Przewodniczącemu.
  Wracając do tej ostatniej pana relacji i tego wulgarnego wpisu pod ksywą „V”, przewodniczący „obrobił” was jak chciał, z każdej strony pokazał, uwypuklił, prawdziwe wasze oblicza, zamiary, kłamstwa, spekulacje i oszukiwanie ludzi. Wiecie dlaczego to mu się udało pokazać, bez cienia podejrzeń? bo tak jak wcześniej pisałem prawda obroni się sama, a na dodatek jak widać, ten facet naprawdę jest bardzo zdolnym samorządowcem, z ogromnym doświadczeniem, zawsze przychodzi przygotowany na sesję, ma na wasze nieszczęście dobrą pamięć, jest bezpośredni, odważny i zwyczajnie przed nikim nie „pęka” i nie pozwala aby wciskać mu „kit” czy fałszywą propagandę . Powiem wam, że ma bardzo dużo, ale naprawdę bardzo dużo zwolenników , między innymi za te rzeczy o których pisałem. Nie próbujcie go ośmieszać, bo sami się ośmieszacie, pisząc pod „ksywami”, on gdy tylko uważa za stosowne, lub gdy sytuacja tego wymaga, nie boi się i wypowiada się do kamery, na żywo, czy podpisuje w gazetach czy na portalach int. z imienia i nazwiska, co uczynił wielokrotnie i co świadczy o jego szczerości i o tym, że naprawdę zależy mu na tej Gminie. Nawet wypowiedzi na sesjach, wypowiada się w sposób zrozumiały, dobitny , nie unika kamery, co również świadczy o jego bieżącym pełnym zaangażowaniu w rozwiązywaniu problemów tej Gminy.

  Obserwuję dość bacznie scenę polityczną w Kleszczowie i uważam, że na obecną chwilę, jest to najlepszy kandydat na wójta Gminy Kleszczów. I z tego miejsca chciałbym go zachęcić do tego. Nam potrzebny jest człowiek, który MA SWOJE ZDANIE, który zna się na samorządzie i samorządowych sprawach, który nie przestraszy się jakiegoś Prezesa, Dyrektora, Instytucji, Prawnika który potrafi podejmować samodzielnie decyzje, który nie przestraszy się szantaży politycznych czy gospodarczych, który nie jest uwikłany mimo że jest już 5 kadencję radnym i 3 przewodniczącym Rady, w żadne układy, co widać po jego zachowaniu (w przeciwieństwie do was z TK i Razem dla..). Jestem przekonany, że uporządkuje, sprawy Gminy i samego Urzędu, że postawi na rozwój w kierunku przemysłowym, co daje pracę i wolność-niezależność, nie zapominając o wypoczynku, szkolnictwie, sporcie, czego dowody dawał nie jednokrotnie w dotychczasowej działalności samorządowej i nie tylko. Wasze, ujadania pod jego adresem są po prostu próbą prowokacji i zemstą tylko za to, że daje wam lanie w starciach bezpośrednich i nie popiera waszego kierunku myślenia, który przez te 1,5 roku waszych rządów runął w gruzach, jest nie do przyjęcia Wręcz szkodzi naszej Gminie.

  Ponieważ rozeznałem tematy, których pan dotyka chciałbym wrócić do pańskiego ostatniego wpisu. Mówienie tego czy tamtego w pokrętny sposób, nie daje żadnej wiary że pana wypowiedzi są prawdziwe, są to hipotezy, a nie fakty, które można dopasować do każdej sytuacji.
  Weźmy pierwszą z nich, nie prawdą jest jak sugeruje pan a nawet przekonuje, że było pismo oz Ekoregionu Bełchatów, odnośnie przekazania jako wkład 8 mln. zł. Pismo na które się pan powołuje, to coś na wzór, opisania sytuacji w spółce Ekoregion, z sugestią jej dokapitalizowania, pismo takie rozesłane jest coroczne do wszystkich udziałowców spółki, jest ich nigdzie nie ma nawet jednego słowa o 8 mln zł. Pismo to było odczytane na komisji i nie potwierdza pana gadania, że było tam cokolwiek o takich pieniądzach. Drugim faktem jest to ,że zapytany przez Przewodniczącego, p. Preześ Ekoregionu, potwierdził, że takiego pisma nie wysyłał do Kleszczowa i pozostałych udziałowców. Zaprzeczył również pana sugestiom p. Rzeźnik, że z tego powodu, czyli nie udzielenia darowizny (8 mln zł) spółka może upaść lub ponieść straty, powiedział, że dokapitalizuje się w inny sposób. Dodam panu, panie Rzeźnik i pana sprzymierzeńcom i „pismaką” że do dnia dzisiejszego żaden z udziałowców Ekoregionu, nie wpłacił na ten cel nawet złotówki, takie są fakty, a nie bajanie, które pan uprawia. Wstyd, panie radny, gdzie ta prawdomówność, transparentność, którą pan tak nam obiecywał. Dam panu dobrą radę panie Rzeźnik, jak chce się pan wybielić z tego zarzutu, który wcześniej czy później powinien być zbadany przez prokuratora, który moim zdaniem jest prawdziwym, to niech pan powieli to pismo, z Ekoregionu Bełchatów na które się pan powołuje, które niby było i jest, a w którym jest wyraźnie napisane, np. z puentą; ” prosimy o dokapitalizowanie spółki w wys 8 mln zł co, jak pan wie, a może i nie, jest warunkiem jakichkolwiek prac ze strony radnych nad jego przyznaniem czy nie. Skąd pan wiedział ,że będzie to właśnie taka kwota, jak nikt takiej propozycji nie słyszał, oprócz pan, Chojnowskiego, Hudzika i skarbniczki p. M. Cłapki. Wy działaliście w tej sprawie razem i w porozumieniu, ponieważ pieniądze w budżecie były naprawdę, nieopisane, bez uzasadnienia, bez wskazania celu i sposobu ich przekazania, to miał być majstersztyk, aby radni się nie połapali o co chodzi i omyłkowo zagłosowali z ich przyznaniem. Wpisane były w rubryki tabeli, przy takiej samej kwocie, czyli 8 mln. Zł przeznaczonej na dokapitalizowanie Arreksu, co było już ustalone, bo Areks wnosił o taką kwotę. Różnica w opisie była prawie żadna, bo to miała być również dotacja, czyli ten sam pion i paragraf. Tłumaczenie p. skarbnik to kolejna farsa, ukartowana, przez nią i sekretarza, robiona dla rozmydlenia sprawy, posługiwanie się numerami katalogowymi, księgowymi, klasyfikacji budżetowej, dla przeciętnego człowieka, to czarna magia, dlatego próbowaliście w ten sposób oszukać radnych, a szczególnie z Przewodniczącego. A ludziom przekazać, że radni nie mieli racji, że to ich wymysł, nieznajomość ustalania budżetu itp. ale niestety nie udało wam się to. Wszyscy dowiedzieliśmy się w ten sposób, o waszych krętactwach, spłatach długu wyborczego i z robienia zadym wokół budowy zakładu przerobu odpadów , które ktoś musiał finansować, bo ekspertyzy profesora Wielgosińskiego do tanich nie należą, wynoszą ok 5 tys zł za 3 strony maszynopisu, a tych stron było ponad 300, więc kwota łatwa do obliczenia.

  Ten człowiek, który pisze o sytuacji między Sekretarzem, a Przewodniczącym, to jakiś kompletnie zaprogramowany robot, który tylko widzi w jednej barwie, a słyszy na jedno ucho, jak można bowiem powiedzieć, że ktoś mu przeszkadzał, jak tym przeszkadzającym był właśnie sekretarz, który notabene, nie wnosił o zabranie głosu (widać to na filmie Video) tylko uprawiając samowole, po chamsku zabierał głos, wtrącając się Przewodniczącemu. Trzeba być naprawdę nawiedzonym, żeby widzieć to inaczej niż wszyscy i jeszcze na dodatek wciskać to ludziom. Odnośnie Sekretarza, to co wypowiedział ten „szkodnik” Gminy Kleszczów, jak ktoś go nazwał , jest przykładem jego szkodliwego myślenia i działania. Proszę zauważyć, że ten sprytny kameleon, mówi że Gmina nie ma udziałów w Energoserwisie Kleszczów, co jest bzdurą, nieprawdą i kłamstwem. Gmina Kleszczów jako drugi i ostatni udziałowiec ma 49% udziałów w tej spółce, reprezentowana jest przez Fundację rozwoju Gminy Kleszczów, która z kolei podlega Radzie Gminy Kleszczów. Pozostałe 51 % posiada PGE, pracuje tam ponad 40 mieszkańców Gminy Kleszczów. Energoserwis dzierżawi również nasze sieci energetyczne, za co płaci do gminy dzierżawę. To są fakty, a nie jakieś puste gdybania , których powinniśmy się trzymać p. Jarku. Nie oszukujcie ludzi w imię, tylko i wyłącznie swoich interesów.


 5. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Bujacz Z.:
  Toś się Pan napisał, a przecież właśnie dzięki temu, że jest wideo nagranie każdy sam oceni to. Na nic zaklinanie przez Pana rzeczywistości.
  Nad tym co warto się pochylę i wyjaśnię.

  Zarzut montowania filmów. Pan chyba nieuważnie ogląda wyżej zagnieżdżone filmy. To nie jest montaż tylko zagnieżdżenie filmu opublikowanego przez Urząd Gminy z ustawieniem by od razu zaczynał się w miejscu, o którym piszę. Każdy jak chce może przesunąć suwak i wrócić o 10s, 1m, o jakikolwiek czas do tyłu lub do przodu. Różnica w ubiorze Przewodniczącego, ale też i moim wynika z tego, że jeden z filmów to wideo relacja z Komisji (3 dni wcześniej), a większość to relacje z Sesji.
  I proszę napisać konkretnie co w mojej relacji nie jest faktem. Specjalnie Pan nie odnosi się do konkretów, bo wtedy nie trzeba nic argumentować, tłumaczyć, że uważam iż tutaj Rzeźnik kłamie/myli się, bo to, to i to.

  Przewodniczący nikogo nie obrobił, wręcz sam się pogubił, zaczął mieszać Prawo Kanoniczne do kwestii przekazania DPSu przez Fundację do Gminy. Przecież z Przewodniczącego to się cały powiat śmieje, w imię politycznie wygodnej narracji potrafi takie androny opowiadać, że szok. Ostatnim hitem ponoć jest gibanie się Przewodniczącego z boku na bok gdy próbował robić bzdurne zarzuty z tego, że Wójt podczas sesji konsultuje się ze Sekretarzem.
  Przykładem na plecenie andronów są te słynne 8mln zł, że nie zapisane na konkretną spółkę w budżecie, albo jak trzeba to powoływanie się na znajomość ładów korporacyjnych, a kiedy nie trzeba to udaje Greka, że nie wie jak może wyglądać przepływ informacji między Zarządem Spółki, a jej właścicielem.

  A jaki Pan Przewodniczący jest niezależny to pokazał przy okazji prac na Studium MPZP dla Kleszczowa w części gdzie wkop jest. Rada Gminy pod jego przewodnictwem odsunęła Sekretarza od rozmów z PGE i zgodziła się na wpisanie zbiorników na gips do studium w zamian nie uzyskując niczego. No, niczego dla gminy, a czy Ci co tak negocjowali jakieś osobiste satysfakcje z takiego obrotu spraw osiągnęli to się pewnie nie dowiemy.

  Co do pisma z Eko-Regionu to jest Pan w błędzie takim samym w jakim jest Pan Przewodniczący (a taki niby fachura-samorządowiec z niego). Wójt na sesji odczytał oficjalne pismo z którego wynika, że Spółka, oficjalnie poinformowała swoich właścicieli o potrzebach inwestycyjnych. Ja nigdy nie mówiłem, że było pismo w którym Eko-Region podał konkretną kwotę o jaką prosi. Takiego pisma nie musi w ogóle być. To są jakieś majaki Pana Przewodniczącego, próba ratowania twarzy i podtrzymywania tego dętego zarzutu. Do wyłącznej woli właściciela – po zapoznaniu się z takim pismem z Eko Regionu – zależy czy i ile zdecyduje się do spółki dołożyć aby miała na potrzebne inwestycje. Wójt w budżecie zaplanował na ten cel 8mln zł (czemu nie 7, czemu nie 10, nie wiem) i to jest wyłączna decyzja Wójta. Drugi wątek tego dennego zarzutu to, że niby chciano przemycić to przed radnymi. Laurkę taką Pan wypisał dla Przewodniczącego, a On nawet nie wie, że w budżecie nie wolno jest zapisać wydatków na konkretną spółkę, to nie mogło być precyzyjnie w budżecie ujęte. Dopiero Rada Gminy w uchwale określa na co konkretnie pieniądze z tej pozycji w budżecie pójdą. Proszę pytać jeśli coś w tej kwestii jest jeszcze nie zrozumiałe, albo napisać, że nie mam racji i dlaczego tej racji nie mam.

  Teksty o Panu Wielgosińskim, że był opłacony to też wymysły i fobie Rozwoju, bo ani ekspertyz żadnych nie było, ani żadnych wynagrodzeń dla Pana Wielgosińskiego. Jeśli rzekomo te ekspertyzy były to Eko-Region Kleszczów będący stroną w całym postępowaniu administracyjnym dotyczącym wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla swojej inwestycji, powinien je mieć. Niech Pan Szczepocki, członek Zarządu spółki Eko Region Kleszczów je w takim razie przedstawi. 300 stronicowy dokument na pewno łatwo się odnajdzie w archiwach spółki.

  Co do udziałów gminy w Energoserwisie Kleszczów to Fundacja jest udziałowcem, a fundacja jest oddzielnym od gminy bytem prawnym. Zyski idą do Fundacji, a nie do budżetu gminy. Wójt nie ma nic do powiedzenia w tej spółce w przeciwieństwie do innych, w których gmina rzeczywiście udziały ma (Solpark, Komunalka, Arreks, Eko Region). Więc pisanie, że Energoserwis jest gminną spółką to olbrzymi skrót myślowy.


 6. V. napisał(a):

  @ Bujacz Z. aka Henio M.

  Miałem się rozpisać jednak radny Rzeźnik w zasadzie wyczerpał temat. Ale:

  1. „Szczytem, wulgaryzmu, konfabulacji, obelg, chamstwa..”, a niby, w którym miejscu w mojej wypowiedzi znajdują się w/w rzeczy?? W przeciwieństwie do Info nie zajmuję się osobami prywatnymi, nie określam nikogo ubekiem itd., pisząc o osobach publicznych nie zajmuję się ich życiem prywatnym, gdzie na Info się często pisze co np. Wójt robi w wolnym czasie. Opisuję tylko zachowania osób publicznych i to tylko zachowania mające związek z samorządem. Mam do tego pełne prawo, jak również mam prawo do oceny działalności poszczególnych radnych, wójta i innych osób, którzy są osobami publicznymi. Powiem więcej, w pierwszej chwili jak zobaczyłem artykuł w Kulisach na temat Przewodniczącego uznałem, że przegięli, że nawet osobę publiczną nie wypada tak określać. Jednak im dłużej mam możliwość oglądania sesji i komisji z udziałem Przewodniczącego dochodzę do myśli, że jednak wstyd, iż jest on Przewodniczącym RG. Sposób Jego zachowania nie przystoi tej funkcji.

  2. „ten facet naprawdę jest bardzo zdolnym samorządowcem, z ogromnym doświadczeniem, zawsze przychodzi przygotowany na sesję, ma na wasze nieszczęście dobrą pamięć, jest bezpośredni, odważny i zwyczajnie przed nikim nie „pęka” i nie pozwala aby wciskać mu „kit” czy fałszywą propagandę” – kiedy kanonizacja??

  3. Przewodniczący nie jest organem tylko funkcją, jest jednym z radnych, do którego kompetencji należy wyłącznie organizowanie pracy rady i prowadzenie obrad rady (art. 19 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym). Jest to zatem funkcja czysto techniczna. Przewodniczący nie może prowadzić obrad w sposób dowolny, jego rola nie polega na każdorazowym komentowaniu wypowiedzi wójta czy innego radnego. Przewodniczący Michałem nie ma pojęcia, mimo tylu lat doświadczenia samorządowego, na czym de facto polega funkcja, którą pełni.
  Zamiast powyższego Przewodniczący wchodzi w dyskusję z wójtem, radnymi (przeważnie Rzeźnikiem), a także urzędnikami i innymi osobami, niemalże każdorazowo sobie zostawiając ostatnie słowo, nie pozwala na odpowiedź i wyjaśnienie tematu, w przypadku, gdy coś nie jest Mu (Rozwojowi) pomyśli to kończy dyskusję i odbiera wypowiadającemu się głos. Dodatkowo często, gęsto wchodzi przemawiającemu w zdanie, wytrąca go z wypowiedzi, przerywa itd., a to już świadczy o brakach w kulturze i zachowaniu.
  Jakie są dowody na powyższe? Wystarczy wziąć pierwsze, lepsze nagranie z sesji lub komisji i posłuchać.
  Często mam wrażenie, że to nie jest Przewodniczący Rady Gminy, który powinien być apolityczny i obiektywnie traktować każdą stronę, tylko Przewodniczący Rozwoju posłusznie wykonujący polecenia prezesa Szczepockiego.

  Najśmieszniejsze jest to, że Ten „doświadczony samorządowiec” po tylu latach nie wie jak się uchwala projekt budżetu. Pani Skarbnik próbowała Mu na sesji wytłumaczyć, ale widać jednak Przewodniczący jest odporny na wiedzę. Potem chodzi i wmawia ludziom, że chciano radnych wprowadzić w błąd… jak to takie „orły” i sami się wprowadzają to się potem nie ma co dziwić sytuacji w gminie…


 7. Efka napisał(a):

  Do ktosia: wreszcie się przyznaliście, że Rada Gminy w rozumieniu Rozwoju to tylko narzędzie, sposób na bezkarne rządy z tylnego fotela. Dziwię się radnym Rozwojowym, że godzą się na taki los pionków. Trzeba nie mieć godności i honoru by dla 1000zł/miesiąc głosować wbrew mieszkańcom i interesom tej gminy.
  Mam nadzieję, że wybierzemy w nadchodzących wyborach niezależnych, odważnych radnych, którzy będą mieli kompetencje i merytoryczne podejście do swojej funkcji. A jednocześnie nie będą pionkami w rękach Szczepockiego czy Tarkowskiej.


 8. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ktoś:
  Wybacz, Twój komentarz trafił do spamu i stąd później został odkryty i zatwierdzony.
  Co do słuchania pracowników Urzędu pochodzących nie z gminy to uważam, że w obszarach w których się poruszają, za które odpowiadają jest jak najbardziej zasadnym słuchać ich zdania.

  Dęty zarzut o przekazaniu 8mln zł to widzę wasza najsilniejsza pałka na mnie, bo trzymacie się go tak kurczowo nawet wbrew logice, prawu i rzeczywistości. Tylko, że ulega on co rusz modyfikacjom. Teraz zaczynacie zmieniać wersję i piszecie, że chciałem jakimś chłopakom coś przekazać. Ciekawe co będzie za tydzień i za miesiąc.

  @Efka: Również liczę, że mieszkańcy w większości opowiedzą się za nowymi, kompetentnymi i niezależnymi radnymi.


 9. uważnie czytając napisał(a):

  Do „ktosia” i „Bujacza Z.”, coś intuicja mi tu podpowiada że to ta sama osoba no ale to nie jest istotne, istotne jest to co jest w treści.
  Ale elaboraty popisaliście no no, dużo tekstu a mało wartościowej treści, prawie sama woda jak to u Was. Zahaczacie jakiś prawdziwy nie istotny fakt a dalej lejecie wodę. Bujacz ale się nabrałeś myśląc że to są wycinki z odcinków wideo sesji, myślałeś ale do wale Rzeźnikowi że montuje relacje a tu się nie udało. Z tymi mocodawcami z poza gminy to też woda, nie słyszałem by z oficjeli Rozwoju ktoś to mówił tylko tu na forum żołnierzyki rozwojowe ciągle tu wałkują jak mantra sekty Kryszna:
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare 🙂
  tak samo te 8 milionów i jak widzę już jak na jakiejś aukcji została cena podbita nawet do 20 milionów,fju fju. A napiszcie proszę ja was, skąd to wiecie?
  Szczyty wulgaryzmów, konfabulacji, obelg, chamstwa a jednocześnie lizusostwa to można zobaczyć na Info panie Bujacz.
  Co do przewodniczącego to niech nie daje powodów do krytyki to nikt nie będzie Go krytykował ale on uważa się za pana na włościach i robi co chce i jak chce, żeby nie udzielić głosu kierownikowi budowy DPS-u gdy przyszedł na sesje z księdzem to już jest szczyt chamstwa i Ty Go Bujacz bronisz. Przewodniczący jak napisał „V” powinien wszystkie strony traktować równo, no chyba że zapatrzył się na Kopaczową ze sejmu. Nawet Wójtem chcesz Go zrobić, to PGE już będzie całkowicie rządzić chyba że do roboty na kopalni nie ma zamiaru wracać. Błędem strategicznym było Go zrobienie już przewodniczącym rady, mógł być nim Paweł Bujacz tak samo jak kandydatem teraz na wójta od Was, najlepszy radny z Rozwoju.
  A jaki macie panowie „ktoś” i Bujacz stosunek do polecenia prezesa stosowania CENZURY na forum info? Czy to jest FAIR PLAY?


 10. Marek napisał(a):

  @”uważnie czytając” i „Efka”, same wasze ksywy każą się zastanowić kim wy naprawdę jesteście, takie bowiem zastawianie się parawanami z błędami w nazwie świadczą o waszej głębokiej panice i braku jakiejkolwiek osobowości, jesteście jakby z innego świata, oderwani od rzeczywistości. Można to stwierdzić na przykładzie waszego sugerowania kogo inni mają wystawić na kandydata na wójta, radnego, a gdzie propozycja własnego kandydata, czyżbyście swojego nie mieli i chcecie kolejny raz wyjechać na cudzych plecach, jak przed 2 laty wyjechaliście na plecach Tarkowskiej, która postąpiła po świńsku, zdradzając i oczerniając własne środowisko. Zastanawiającym jest również to ,że jak urodziły się te afery ,”afera gruntowa” na której Tarkowska zarobiła 5 mln.zł, oraz dostała wspólnie z ks. Prezesem Bednarskim, przyzwolenie i kasę w wys. 3 mln.zł. na prywatny biznes, to radzie Gminy przewodniczył pan ,którego wskazujecie. Podejrzewam, że myślicie, iż znowu moglibyście go otumanić, oszukać, wykorzystać, co uważacie za realne i bardzo proste , jak w pierwszym przypadku, a teraz byłoby to dla was jeszcze bardziej lukratywnym biznesem, bo wójt ma dużo, dużo większe możliwości, w rozdzielaniu Gminnej kasy. Gdy wójtem zostanie inna osoba, wasze interesy upadną, a przekręty, jak chociażby ten z 8 mln. dla Ekoregionu Bełchatów, znajdą się w Prokuraturze, prywatny biznes z tym DPS-em w tle również zostanie rozliczony, a winni tych przekrętów mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jeszcze jednym waszym celem, sugerowania w publiczny sposób, kto powinien zostać wójtem z tej czy innej organizacji, jest uzyskanie przez was wprowadzenia, w ich szeregi jakiś podziałów ,co umożliwiło by wam łatwiejsze przejęcie władzy. Jest to tak stare, prostackie podejście, że aż śmierdzi, ale nie dziwię się jak waszym spin-doktorem jest Andrzej T., to co on może innego wymyślić, tylko stare PZPR-skie metody i tyle. To są prawdziwe powody, waszego mieszania się w sprawy personalne innych ugrupowań, myślicie chyba, że tamci są w ciemię bici i wam w to uwierzą, a mieszkańcy kolejny raz ulegną waszemu cwaniactwu, oszukiwaniu, mamieniu, fałszywej propagandzie, obietnicom, które nigdy się nie spełnią, obiecanymi miejscami pracy, które rozdaliście obcym, jak ulegli wam w 2013 roku. Musicie przyjąć do wiadomości i myślę, że dobrze o tym wiecie, że wasze notowania są znikome wśród naszych mieszkańców, na obietnicach i kłamstwach daleko się nie zachodzi, to jest numer na jeden raz. Dlatego w ten sposób, chcecie przygotować się do „miękkiego lądowania” podczepiając się do ludzi z innych ugrupowań. Styl waszego pisania, mówię tutaj o tych dwóch wpisach, pod ksywami „uważnie czytając ” i „Efka”, wskazuje, jak ktoś już wcześniej sugerował, że piszą to osoby z wykształceniem teologicznym, psychologicznym lub oboma i osoba, która sprawowała władzę polityczną ewentualnie zajmowała lub zajmuje wysokie stanowiska w urzędach publicznych. Nie wykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne, że swoje funkcje zawodowe, sprawowali lub sprawują w Kleszczowie. Dowodem na te moje spostrzeżenia, niech będzie fakt, że w tych waszych wpisach ni stąd ni stamtąd pojawił się problem DPs-u. Jak widać interesuje was kasa, kasa i jeszcze raz kasa.


 11. ktoś napisał(a):

  Wy biedacy nadal swoje… Zostawcie ludzi Rozwoju w spokoju, pokażcie kogo wy wystawicie i co wy zrobiliście i zrobicie dla nas mieszkańców. Blef ze spalarnią drugi raz nie wyjdzie. Nasi lokalni Don Kichotowie z wirtualnego la Kleszczowa zmagający się z zagrożeniem ze strony urojonych potworów, których sami wymyślili. A mieszkańcy mają być wdzięczni i wierzyć, że ich uratowaliście. Efekty waszych działań można jednym zdaniem podsumować. To co miało powstać powstaje, bo na to nieodwracalne zgody podpisała jeszcze pani T. obecnie wasz człowiek, a to co niby dzięki wam nie powstanie nigdy nie miało powstać. Ot taki wyborczy patent – naród omamić, wybory wygrać. Buta i cwaniactwo kwitnie.

  Wracając do kandydatów, Hudzik wam odmówił, bo on dobrze wie, że Kleszczów nie dopuści aby nim Dłutów rządził. Dziwi tylko to, że w ogóle taki pomysł przyszedł wam do głowy, oddać gminę w ręce obcego człowieka. Jeszcze takiego farbowanego lisa. Kim wy jesteście?

  Ktoś kiedyś napisał, że zbliżające się wybory to wybór pomiędzy dżumą a cholerą. A ja myślę, patrząc na to co piszecie (nie mylić z robicie), że wy jesteście jednocześnie dżumą i cholerą niszczącą nasz świat. Te donosy, prokuratury, opluwania, szukanie kwitów na przeciwników, wprowadzanie podziałów społecznych w każdym obszarze tak głębokich jak rów Mariański. Nawet straże niedługo zaczną jeździć tylko do swoich. To jest chore. Odbieracie nam zdolność pozytywnego myślenia i nadzieję na poprawę. Jesteście nieszczęściem tej gminy. Od kiedy wzięliście się za „rzondzenie” bez wizji i pomysłu niszczycie bez zastanowienia wszystko co było dobre w imię swoich chorych ambicji i prywatnych interesów paru osób.

  @Efka dobrze jest kiedy mówiący ma coś do powiedzenia, bo wtedy łatwiej odbiorcom zorientować się o co mu chodzi. Przecież, jak przypuszczam, nie chodzi o te pierdoły, o których piszecie. Domyślam się, że takie poważne stowarzyszenie chce nam powiedzieć o rzeczach ważnych, a nie o takich płytkich i nieeleganckich jak krytykowanie zachowania innych. A może wy po prostu nie macie nic do zaproponowania? „Wielki i jakże ważny” sukces dla naszej gminy jak video relacje z sesji w internecie już są (nie do końca dzięki wam, ale niech będzie), e-Sport Rzeźnika (czyt. uzależnianie dzieci i młodzieży od komputera zwieńczone prawdopodobnie skrzywieniem kręgosłupa) już był i się na szczęście zbył. Tym razem może faktycznie jakieś poważne propozycje by się przydały. Przecież w końcu chcecie gminą rządzić a nie „rzondzić”. Nawet „rzondzenie” nie polega tylko na krytykowaniu innych. Tak można wygrać wybory, ale co potem? Wierzę, że teraz posypią się poważne pomysły i koncepcje, poważnej organizacji. Proszę bardzo „słuchamy” 😉


 12. uważnie czytając napisał(a):

  Marek, jak już się czepiasz nicków to już znaczy że nie masz o czym pisać.
  Reszta to mantra:
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare

  No ale trochę popiszę.
  Co do tego kto kogo zdradził to ja uważam że Wy środowisko prezesa też zdradziliście byłą Wójt, wina jest po obu stronach. Mieliście taką władzę, trzeba był ją pielęgnować a nie koty drzeć. Teraz tak płaczecie że Ona was zdradziła.
  Jak Wy Ją chcieliście kiwnąć to żeście zdrady co do Niej nie popełnili co? Tak samo jesteście winni czyli zdrajcy.

  Sprawa DPS-u już była w prokuraturze i okazała się Rozwojowym wypałem, prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa przy budowie tak że nie wiem dlaczego pragniesz ubić na tym temacie wyborczą pianę/kiełbasę. 🙁

  Ja też mam swoją mantrę:
  A jaki masz panie Marku stosunek do polecenia prezesa stosowania CENZURY na forum info? Czy to jest FAIR PLAY?

  I tu mam prośbę do piszących tu zwolenników z Rozwoju że gdy któryś z Was zechce napisać tu komentarz, niech się wpierw wypowie właśnie w kwestii CENZURY na forum najlepszego, najobiektywniejszego środowiska Gminy Kleszczów.


 13. mieszkaniec napisał(a):

  @ktoś: a ty z Rozwoju co masz w programie na tę gminę? Bo wiesz, wchodzimy w okres kampanii, i co myślisz, że TK tak napisze wszystkim, jakie ma pomysły, żebyście potem na waszych plakatach toćka w toćkę je umieścili? O naiwności….

  To ja się dopisuję do uważnie czytającego:
  A jaki masz panie „ktoś” stosunek do polecenia prezesa stosowania CENZURY na forum info? Czy to jest FAIR PLAY?

  I tu mam prośbę do piszących tu zwolenników z Rozwoju że gdy któryś z Was zechce napisać tu komentarz, niech się wpierw wypowie właśnie w kwestii CENZURY na forum najlepszego, najobiektywniejszego środowiska Gminy Kleszczów.


 14. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  Słonka moje ja po prostu jestem dziś świadomym mieszkańcem i tak samo będę oczekiwał programu od każdego komitetu. A od was oczekuję bardziej, bo mnie oszukaliście. Tymi waszymi jak się okazuje nic nie znaczącymi hasłami. Może i idee wzniosłe, ale trzeba jeszcze mieć ludzi, którzy to potrafią zrealizować, ale o tym nie mówicie, kto to u was zrobi. Wy prosicie Hudzika!!! Dla mnie w tym momencie TK jest spalone. Pozostaje gorycz wielkiego zawodu. Najpierw namówiliście mnie na nieszczęście Kleszczowa, Chojnowskiego, a teraz ten, bez obrazy, nienawistny wichrzyciel. Który może i jest elokwentny, ładnie się wysławia, ale Kleszczów zna tyle ile drogę z Dłutowa do roboty. Poza tym zna tylko paragrafy typu gdzie i na kogo donos napisać. Wystarczy, że wy nie macie żadnego doświadczenia i pojęcia o funkcjonowaniu samorządu, to jeszcze ten człowiek demolka. Znowu cztery lata stracone. DOŚĆ TEGO!!!

  Tym razem nabrać się nie dam i będę przed wami przestrzegał wszystkich. Mam nadzieję, że się inni też widzą tą zasadzkę. Za dużo wam się wydaje, a jesteście po prostu dzieciakami z boleśnie rozdętym ego. Boleśnie szczególnie dla tej gminy. Póki co polecam się zaangażować społecznie, nie tylko w piknikach kościelnych czy internecie i uczyć się żółtodzioby. Prowadzenie takiej gminy to nie tylko administrowanie w urzędzie, ale dbanie o dobro wszystkich nie tylko swojaków, ale tych z Rozwoju i o innych poglądach też. Wy gdybyście mogli pewnie byście na nich egzekucje wykonali jak ci fanatycy z tego nowego państwa islamskiego. Demokrację pojmujecie zupełnie na opak. Jeszcze do niej nie dorośliście, bliżej macie do Putina. Naprawdę, teraz to widzę, wam trzeba się jeszcze długo UCZYĆ, UCZYĆ I JESZCZE RAZ UCZYĆ!!!


 15. uważnie czytając napisał(a):

  miałeś się wypowiedzieć w temacie: CENZURA NA INFO


 16. Efka napisał(a):

  I znowu to:
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare

  Dobry tekst Uważnie Czytający.

  Hudzik wam w gardle ością stoi, bo dobrze swoją pracę wykonuje. Najlepszy był Przewodniczący na ostatniej sesji co można zobaczyć wyżej na filmie. Zarzuty robił z tego, że Hudzik jest biegły w przepisach i sprawny w mowie 🙂

  A według Rozwoju jaki powinien być? Niedouczony i jąkała? 🙂


 17. Jędrek T. napisał(a):

  ..@ „uważnie czytając”, walnij sobie wojskowego barana, to ci przejdzie,chyba że nie byłeś w wojsku, bo tam matołów nie biorą, to nie będziesz wiedział jak to wygląda, Jeżeli nie wiesz, to rozpędż sie ile sił w nogach, i walnij, tym pustym łbem w węgieł domu, może to rozjaśni twój umysł. Jakbyś miał chociaż gram rozumu i deko inteligencji, to byś wiedział że nie podpisujemy się czasownikiem (co robi, co czyni ??)tylko inną częścią mowy. O twojej bazgraninie, nie będę się rozpisywał, powiem tylko, że jest bez sensu, zdania formułowane jak przez dzieciaka z 4 klasy szkoły podstawowej, takie cyt. Mańka poszła, Kaśka przyszła, Kaśka przyszła, Mańka poszła, inaczej mówiąc takie ble, ble, ble, ble,paple, paple, ble, ble, paple, i tak wkoło Wojciechu. Druga sprawa, jakbyś, miał, chociaż deko inteligencji, to nie wylądował byś w objęciach, aktywu z TK, gdzie głównym mentorem politycznym, a zarazem odpowiedzialnym, za kontakt z mediami i innymi organizacjami, jest Andrzej T. , co on robił i jakie ma poglądy wszyscy wiemy. Nie zamierzałem cię z nikim porównywać, ale skoro nalegasz, to powiem ci że jesteś odwzorowaniem niejakiego Albina Siwaka, który był przełożonym twojego mentora Jędrka T.. jak nie wiesz kto to był to zapytaj się Jędrka T., powiem ci, tylko, że krążyło o nim wieje dowcipów, ajk kazali mu mówić „Carmen” zamiast Karmen to tak klepał w koło , natomiast zamiast „Kurwa” mówił Curwa, bo tak mu kazano. To samo jest z tobą jak kazali ci bazgrać cyt. Hare Kryszna, Kryszna Hare, to tak robisz, niczym słynny Albin. Jesteś naprawdę utalentowanym „inaczej”, że szkoda gadać!!!


 18. Jędrek T. napisał(a):

  ..@ „Efka”, ty jesteś ten sam pismak co ten „czytając uważnie”, wiec nie będę pisał kim tak naprawdę jesteś ,
  bo szkoda czasu, do mędrców napewno się nie zaliczasz, albo strugasz „głupa”, żeby zmylić ludzi, że jest was kilku, ale to wasz problem, wszyscy wiedzą, że wasz czas minął, bezpowrotnie, bo kłamstwem, obgadywaniem innych nic się nie zwojuje. Jak wam tak odpowiada Hudzik, to sobie go weżcie, za darmo, a nawet z dopłatą , przecież już po niego byliście, zapytajcie wpierw ludzi z Zelowa, jak on rządził, gdy był tam Vice Burmistrzem. Ponoć doprowadził Gminę do ruiny, a samego Burmistrza do alkoholizmu, z którego na szczęście pomału wychodzi. Wszyscy winą za te przypadki obarczają właśnie Hudzika, a pani obecna Burmistrz, nie może do dzisiaj tego bałaganu po nim posklejać i uporzadkowac. Jak go sobie weżmiecie ,to ja postawię wam dobrą gorzałę, bo za długo z nim nie porządzicie, bo wpędzi was w takie kanały jak tych z Zelowa, gdzie do dzisiaj służby specjalne mają co robić . Wiesz co, obsadżcie go jeszcze w ramki i powieście na ścianie, żebyście się mogli na niego napatrzyć, jak będziecie za kratkami, które może wam załatwić, bo w tym jest naprawdę dobry. Wydymasz się piszac, że ktoś tam wziął sie za „ksywy”, których używacie, żeby się utajnić, bo nie ma co pisać, powiem ci tak nie znam tego faceta, który podpisał się „Marek”, czy tego drugiego, o podpisie „ktoś”, ale w ich wypowiedziach widać sens, ogładę , jakiś intelekt, pomysł, dobrze sformułowane zdania, wypowiedzi są popartę jakąś logiką, spójnością, faktami, można się z nich coś dowiedzieć, są po prostu normalne.Twoje teksty to orka osłem, z której nic nie wynika, po ich przeczytaniu, można dostać hopla, lub moralnego kaca, że się na to człowiek zdecydował,0 i wszedł na tą stronę internetową. Cześć, „mocarzu”.


 19. Armin napisał(a):

  Niedouczony i jąkała powiadasz. Z kimś mi się to kojarzy 🙂 jak mu jest? Nie miał pojęcia jakie są miejscowości w gminie i tak okropnie dukał podczas dożynek. Zaraz, zaraz… no tak już wiem przecież to wypisz wymaluj wasz błyskotliwy wójt atrapa 😉

  @Efka prokuratura nie mogła stwierdzić nieprawidłowości w sprawie DPSu bo nie było jej dane sprawy zbadać, ponieważ wasz wójt im dokumentów, o które prosili nie dostarczył.

  @uważnie czytający, mało ci tutaj miejsca do pisania? Tylko żebyś miał o czym. To, że TK wymiata już wszyscy niewątpliwie wiedzą. Uwierz nie trzeba połowy internetu zaśmiecać.

  PS to, że sekretarz taki raczej niepokaźny nie oznacza, że można zaraz człowieka do ości porównywać i to jeszcze w gardle!
  Proszę przeprosić pana sekretarza.


 20. uważnie czytając napisał(a):

  Panie Jędrku, pierwszy raz na forum i tak od razu taki tekst o baranach, skąd takie skojarzenia, acha z wojska, musieli Ci tam za młodego żołnierza dużo tego barana starzy wojacy zaserwować bo widać że coś w Twojej jaźni z niego zostało 😀
  Byłem w wojsku ale takich rozrywek nie mieliśmy, były różne nie zbyt mądre np. wyścigi pod łóżkami, zbiórka drużyny na szafce, biegi na bosaka po śniegu ale na psychice mi śladu nie zostawiły.
  Nad moim nickiem się nie zastanawiaj szkoda Twojego czasu, powinieneś wiedzieć że w necie nicki pisze się różne, nie ma na to reguły byle nie były wulgarne panie nauczycielu od gramatyki.
  Co do moich komentarzy jak Ci się nie podobają to nie musiałeś odpowiadać przecież dopiero pierwszy raz się pokazałeś, musiałeś się mnie od razu uczepić, czym ja zasłużyłem na taką uwagę u takiego pewno członka Mensy (wiesz co to Mensa) czyżbym czułą jakąś rozwojową strunę ruszył, ja taki jednodekowy inteligent jak sam napisałeś, wypisujący głupoty, powinieneś mnie olać. Coś ta Twoja argumentacja logiki się nie trzyma, no ale byłbym zapomniał że barana we wojsku trenowałeś i to tu może być przyczyna braku logiki w myśleniu. Nie wmawiaj mi że ja Ci kazałem byś Ty mnie z kimś porównywał przecież ja do tej pory nie wiedziałem o Twoim istnieniu, zanim nie napisałeś pierwszego komentarza, znowu brak logiki. No ale niech tam, porównuj mnie do kogo chcesz, to na pewno Ci zostało z tych baranów że w danych osobach widzisz inne osoby. Ta hinduska mantra to Jędrku od razu mi się skojarzyła z ta rozwojową mantrą:
  Dps 8 milionów turystyka
  turystyka Dps 8 milionów
  8 milionów turystyka Dps
  w błędzie jesteś twierdząc że to ktoś mi kazał pisać, nie trykałem głową to w skojarzenia jestem dobry 😀 nie chwaląc się 😉
  A jaki masz pan panie Jędrku stosunek do polecenia prezesa stosowania CENZURY na forum info? Czy to jest FAIR PLAY?


 21. uważnie czytając napisał(a):

  Armin, jesteś gość, prawie że Ci się udało, dowcipnie odpowiedziałeś na moje pytanie, załapałeś u mnie plusa ale następnym razem odpowiedz poważnie 🙂
  A jaki masz Arminie stosunek do polecenia prezesa stosowania CENZURY na forum info? Czy to jest FAIR PLAY?


 22. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  @Armin dzięki za pomoc, sam lepiej bym tego nie ujął 😉

  @uważnie czytając ty naprawdę naiwnie wierzysz w to, że jakikolwiek prezes moderuje jakąkolwiek stronę internetową, czy tylko nas wkręcasz?
  Poza tym każdy moderator czy administrator strony prywatnej ma prawo wprowadzać własny regulamin i dowolne zasady. To jest jego podwórko. Dlatego każdy administrator może, jak zresztą też i tutaj u was, zgodnie z regulaminem nie wpuścić dowolnego postu i nie musi się z tego nikomu tłumaczyć. To oni decydują co na swojej stronie chcą umieszczać, a czego nie. To tak jak z banerem na prywatnym płocie, na dobrą sprawę mogę się zgodzić na taki, który mi się podoba lub nie zgodzić się w ogóle. Uszanuj to prawo. Jeśli uważasz, że firma, której nazwa widnieje na Info w stopce narusza twoje prawa to zwróć się do niej z prośbą o wyjaśnienia albo jeszcze lepiej z @Efką i wyćwiczonym w boju Hudzikiem donos napiszcie, a nie w internecie pianę bijesz i „wielką” politykę robisz.

  Dziś próbujecie rzucać kamieniem, ale wy też nie zawsze byliście tacy FAIR PLAY jak dzisiaj próbujecie wszystkim wmówić. Dziś widocznie uznaliście, że nie ma innego wyjścia, bo jak wy wywalicie to pójdą na Info i tyle. I jak widać sprytnie wykombinowaliście, że jak z kolei na info nie opublikują waszych wpisów to macie przynajmniej temat do żarliwych waszym zdaniem dyskusji, a według mnie jałowych. Więc zamiast się obrażać skup się na sprawach ważnych, o których możesz pisać i nikt takiego prawa ci nie odbierze. Chyba, że nie bardzo macie o czym pisać. Prawdę mówiąc martwię się o was, bo co wy byście robili gdyby Rozwoju nie było? Kogo byście się czepiali, krytykowali itd? Gdzie znaleźlibyście tej miary prezesa, który umożliwiłby wam zaistnienie tylko w oparciu o jego krytykę? Pamiętajcie jednak, że tylko zaistnieć, teraz czas na waszą pracę.

  Kiedyś przychodzi czas i trzeba taktykę zmienić. Wreszcie i wy musicie oprócz krytyki mieć do zaproponowania jakieś pomysły i pokazać ludzi, którzy to potrafią zrobić. Dziś tych kryteriów nie spełniacie. Chojnowski okazał się porażką, jak i zresztą ludzie, których tu z zewnątrz pościągał. Naprawdę do tego potrzeba ludzi stąd, doświadczonych i kompetentnych. Wasz „ulubiony” prezes, tak przez was krytykowany, można go lubić lub nie jak zresztą każdego, jednak bezspornym jest to, że jest wam potrzebny jako, trampolina polityczna. Jednak żeby stał sią na tyle znaczący, abyście dziś mogli się po nim wspiąć, musiał wiele lat budować swój wizerunek. Może to brzmi na pierwszy rzut oka ciut pompatycznie, ale tak buduje markę samorządowiec poważnie myślący o przyszłości swojej i miejsca, z którym się wiąże. Nie kilkoma wpisami w internecie i już chce zostać prezydentem jeden z drugim, bo wszystko jest źle i wszyscy są głupi, bo tylko on zna receptę na całe zło. To nie jest takie proste. Tak więc dobrze, aby było możliwe ocenić kandydata nie tylko po ładnym haśle wyborczym i zdjęciu na plakacie, ale przede wszystkim po tym co zrobił i po jego osiągnięciach. Wtedy jesteśmy w stanie ocenić czego można się po tym człowieku spodziewać i czy jest w stanie zrealizować to co obiecuje. I czy w ogóle wie o czym mówi? Bo tak, jak się okazuje, też bywa. Wówczas nie będzie takich pomyłek jak po ostatnich wyborach. Dlatego już wiem, że aby się nie rozczarować trzeba stawiać na ludzi sprawdzonych mimo czasem ich potknięć większych czy mniejszych. Nie ma ludzi idealnych, a ten nie robi źle co nic nie robi albo robi niewiele.

  Dlatego, któryś raz pytam o wasze poważne propozycje i co? @Efka śpiewa mi hinduistyczną mantrę, która według wierzeń wznosi umysł na wyższy poziom świadomości. Nie mam oczywiście nic przeciwko. Myślę, że @Efce to nie zaszkodzi może w końcu jak już będzie na tym wyższym poziomie coś zaproponujecie ciekawego. Polecam to szczerze i tobie.

  Jednak aby to osiągnąć musicie powtarzać wszystkie poniższe 16 słów mantry:
  Hare Kryszna Hare Kryszna
  Kryszna Kryszna Hare Hare
  Hare Rama Hare Rama
  Rama Rama Hare Hare

  Tylko przy tym uniesieniu uważajcie na sufit żebyście go koronami nie porysowali albo co gorsza żeby wam głów nie pokaleczyły. 🙂


 23. Scheduler napisał(a):

  Przypatruję się tej wymianie zdań od jakiegoś czasu i powyższy komentarz „ktosia” sprawił, że do tej wymiany dołączę.

  „Ktosiu” Ty ludzi za głupich uważasz? Przecież to Fundacja z Prezesem przy akceptacji kilku osób z Komitetu „Praca, Rozwój, Bezpieczeństwo” zakupiła usługi firmy prowadzącej ten portal i jako płatnik ma prawo wymagać by pewne standardy były przestrzegane. I teraz kto zna Rozwój tudzież „Praca,Rozwój,Bezpieczeństwo” (chować się za nową nazwą? Jakie to prostackie.) ten wie, że z przestrzeganiem standardów to u nich słabo (sam jeden Przewodniczący Michałek kilka łamie).

  I kolejna ciekawa filozofia o tym, że niech ktoś coś zrobi i dopiero się pcha. Jak ma zrobić nie mając narzędzi w postaci władzy samorządowej? Jeśli taką logikę przyjąć to nikt nie jest w stanie zmienić aktualnie rządzących, bo nikt nie będzie miał takich możliwości by coś zrobić jakie ma władza. Oj PZPRem za bardzo przesiąknął Rozwój, tak to jest jak się zbyt długo rządzi i palma odbija, że nie ma na świecie ludzi, którzy mogą skutecznie zastąpić w rządzeniu, że tylko my wiemy, my umiemy, a inni to wichrzyciele i „obcy”.


 24. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  A tak miło było…

  Kolejny mędrek bez pomysłu na gminę… za to mocny w gębie.

  Fundacja płaci za publikację informacji o wydarzeniach w gminie, a nie za prowadzenie i moderowanie strony, w tym zarządzanie komentarzami. Zanim napiszesz bzdurę dowiedz się jak jest, a nie jak byś chciał, żeby było. Ja zapytałem, polecam i tobie to nie boli.

  Dajcie spokój już tym ludziom z Rozwoju, Michałkowi, prezesowi, bo pewnie już wszyscy uszy czerwone mają. 🙂 Napisz trochę o sobie o was i waszych planach. Czy może jedynym waszym planem jest tłuczenie Rozwoju? Tym razem chyba ty za głupich ludzi uważasz jak myślisz, że damy się takim destruktorom bez pomysłu kolejny raz nabrać. Złodziej raz przez wieś przechodzi.

  Tak! moim skromnym zdaniem trzeba coś dla tej społeczności najpierw zrobić, samo bycie tutaj zameldowanym to trochę za mało żeby się wójtem ogłaszać. Rzeźnik został radnym to już jest i tak bardzo dużo. W mojej ocenie dziś nawet na to nie zasługuje, bo został wybrany tylko dzięki mediom i wyborcom Chojnowskiego. Na dodatek ta nieprzyjemna sprawa z tymi 8 milionami, do której zresztą sam się przyznał. Sam napisał, że jest to jedyny kij na niego. Czyli jednak, i nie wiem czy jedyny, bo i DPS gdzieś tam się pojawia. Uważam, to jest oczywiście moje zdanie i pewnie nie jestem odosobniony w tym myśleniu, że są bardziej zasługujący na tę funkcje młodzi ludzie w gminie, tylko tyle, że są skromniejsi i nie są informatykami piszącymi bloga przez co nie potrafią się przebić. A naprawdę mogliby wnieść dużo więcej niż tylko e-Sport, nienawiść, chaos i niejasne powiązania. Z tego co się zorientowałem to ta nowa inicjatywa „praca, rozwój, bezpieczeństwo” którą tak krytykujesz jest właśnie dla takich ludzi szansą. To nie jest tylko Rozwój jak sugerujesz. Wystarczy spojrzeć na skład komitetu. I nie chodzi tylko o jego wielkość, ale przede wszystkim o różnorodność. Wam to się podobać z oczywistych względów nie będzie, ale mnie i z tego co słyszę wielu innych taka alternatywa osobiście przekonuje i cieszy. Może wreszcie trochę normalności tutaj zagości.

  Z tą palmą to też nie przesadzaj, bo Rozwojowi mimo dłuższego rządzenia palma nie odbiła tak mocno jak wam po roku, a ta pani z Rozwoju, której kasowa palma odbiła poszła do was, a wy ją mimo to z otwartymi ramionami przyjęliście, za garść głosów. Teraz kacyk i czkawka. Cóż samo życie.


 25. ll napisał(a):

  ktoś napisał kilka zdań i już uważa się za ważną postać w całej okolicy… przecież to KTOŚ! Hahaha
  Fakty są zupełnie inne niż podałeś. Otóż cztery lata temu „Rozwój” wygrał wszystko. Wybory do rady i wybory wójta.
  Pełne zwycięstwo!
  Jednak od tego czasu były już jakieś wybory w gminie Kleszczów. Zapomniałeś?
  Już nie pamiętasz jakie lanie otrzymaliście w ostatnich wyborach na wójta? Wyśmiewacie ciągle S. Chojnowskiego, a jego wynik jest poza Waszym zasięgiem. To ponad 66% wszystkich głosów!
  Już nie pamiętacie, że w uzupełniających wyborach do rady także była lekcja dla Was. Wygrał J. Rzeźnik (z konkretnym poparciem) i to nawet nie w swoim okręgu.
  A co się zmieniło między ostatnimi wyborami na wójta i do rady, a tymi sprzed czterech lat?
  Tylko jedno. Nie ma wśród Was tej Pani, o której tak źle piszesz. Twierdzisz, że to jedynie garść głosów. Ktosiu daj spokój, przecież i tak wszyscy wiedzą po co zmieniacie szyldy, barwy i hasła. „Rozwój” to wydmuszka. W środku pusta. Trzeba się, więc farbować. Ile głosów otrzymała ostatnio Wasza kandydatka na radną? Ten wypisany komitet to są wszyscy Wasi wyborcy? A znacie tych ludzi, skoro nawet nazwiska się Wam mylą? Ile im naobiecywaliście?
  Fakty się liczą nie sny! Pora się wreszcie obudzić…


 26. Armin napisał(a):

  @II oni może są wydmuszką, za to wy nią jesteście na pewno!


 27. Scheduler napisał(a):

  Ktosiu co Ty za makaron na uszy nawijasz ludziom. Gdybym ja zamawiał obsługę medialną gminy i dowiedział się, że taki chlew jest robiony pod tymi artykułami to bym dawno zrezygnował z usług takiej firmy. Widać „Rozwojowi” to na rękę, anonimowo opluwać i zmyślać niestworzone historie na temat ich konkurentów politycznych. Już to pokazuje jakie standardy nas czekają jeśli „Praca,Rozwój,Bezpieczeństwo” wprowadzi swoich kandydatów do RG.

  W Kleszczowe zmiana, prawdziwa alternatywa może się dokonać tylko pod warunkiem, że ani była Pani Wójt, ani Prezes Szczepocki nie będą mieli wpływu na decyzje samorządu. Ja jestem zmęczony tą wojną między tymi dwoma drapieżnikami, w którą wplątywanych jest wielu ludzi. Dobrze, że z tego co słychać Rzeźnik ma zamiar kandydować na Wójta, może jeszcze ktoś inny i ja będę wybierał między nowymi osobami, a nie marionetkami Kazi czy Andrzeja.

  Komitety szerokie pozakładali, ale ile osób w nich jest ze strachu, bo jak nie dołączą to stracą pracę? To jest styl działania, który będzie istniał jak długo wpływ na władzę będą miały te dwa drapieżniki.

  Nie ma to jak za naprawianie relacji, zasypywanie podziałów biorą się Ci co do nich doprowadzili. Jest to pomysł podobny do tego z konwojem humanitarnym Ruskich dla Ukraińców.


 28. uważnie czytając napisał(a):

  Odpowiedź ” ktosiowi” do jego komentarza z dnia 13 września 2014 o godz. 14:13

  ktosiu, Ty naprawdę nie WIERZYSZ że TEN PREZES nie jakikolwiek tylko TEN, że zabronił redakcji umieszczać nie przychylne dla środowiska rozwojowego komentarze na info?
  Jeżeli nie wierzysz to jesteś NAIWNIAK. Przecież w tym środowisku bąka nie można puścić bez jego wiedzy. Wystarczy popatrzyć na sesjach Rady Gminy gdy jest głosowanie nad jakąś sprawą wynikłą w bieżącej chwili, to przewodniczący (a to jego prawa ręka) szybciutko podnosi rękę by radni wiedzieli jak zagłosować, bardzo to jest charakterystyczne wystarczy poobserwować.
  A czy „ktosiu” ten portal info jest prywatnym portalem prezesa bo tak piszesz i porównujesz go jak by był jego prywatnym?
  Jeżeli prezes zdecydował się na uruchomienie forum na stronie info dla internautów a ten portal jest z pieniędzy gminnych czyli z pieniędzy wszystkich mieszkańców to to forum powinno być dostępne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich osobistych poglądów. Redakcja i prezes dobrze wiedzą jakich komentarzy prawo zabrania. W takiej sytuacji jaka jest teraz służy tylko propagandzie i reklamie rozwoju a nawet służy jako narzędzie walki z opozycją, czy to jest FAIR PLAY?
  Według Ciebie to fundacja i portal to prywatny folwark i prezes może robić co mu się żywnie podoba. Z takim wyjaśnieniem na moje pytanie to możesz wystąpić ale przed audytorium w przedszkolu panie Ktosiu. Dobrego samopoczucia Ci życzę z takim poglądami.
  Resztę Twojego tekstu dobrze skomentował Scheduler i ll, też tak myślę wiec nie będę Cię leżącego na łopatkach dobijał. 😀
  Odniosę się jeszcze do tego fragmentu tekstu o mantrach:
  Coś źle interpretujesz tekst pisany bo ja nigdzie nie napisałem że mantra hinduskich wyznawców Hare Krishna jest moją czy Naszą mantrą, nawet nie napisałem że Waszą a Ty przypisujesz ja Nam, z jakiej niby racji? Może Ty jesteś ten Jędrek T. co musiał trenować we wojsku barana i teraz wszystko pojmujesz nie tak jak tekst jest napisany i jego sens mówi.
  Ja tylko porównałem Waszą mantrę do mantry wyznawców Hare Kryshna i tylko tyle a Ty przypisałeś ja Nam, gdzie tu sens i logika? Jeszcze raz napiszę, Wasza mantra to ta:
  Dps 8 milionów turystyka
  turystyka Dps 8 milionów
  8 milionów turystyka Dps
  Jaką mantrę mają inni Wasi przeciwnicy czyli MY to nie wiem, ale wiem jaką Ja mam mantrę i oto ONA:
  Jaki macie WYZNAWCY PREZESA stosunek do Jego polecenia stosowania CENZURY na forum info? Czy to forum ma służyć do WALKI Z OPOZYCJĄ czy do wymiany poglądów przez wszystkich mieszkańców gminy niezależnie od ich poglądów? Czy stosowanie CENZURY jest FAIR PLAY?


 29. kleszczowiak napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  OSTRZEŻENIE!!!! – UWAGA UWAGA!! bełchatowska, Platforma Obywatelska w połączeniu z Platformą Kleszczowską, któerj przewodniczy Ryszard Ciąło i Mariusz Rożniatowski, zabrali się do opanywowywania samorządu Kleszczowa, poczynając od funkcji wójta, a na radnych kończąc. Z rozkazu samego wodza, którym jest Jcek K. Prezes PGE, SA Energetyka Konwencjonalna, (i jeszcze mu mało tej dominacji i władzy w naszym regionie), po tym jak w cwaniacki sposób został prezesem, całego Regionu, był najpierw prezesem Elektrowni i Kopalni na raz, i na dodatek członkiem zarządu, z wyboru przez załogę, którą wprowadziły w błąd Związki Zawodowe, aby tak głosować, ciekawe nie !!! Pan Jacek K. jest , bardzo bliskim doradcą p. Tuska, który rejon bełchatowski olewał sikiem parabolicznym, np. budowa drogi S-8, gdzie nie wyraził zgody mimo, starań wszystkich samorządów. Decyzją pana Jacka K. odbyło się spotkanie wszystkich dyrektorów i prezesów ,z firm należących do PGE, gdzie podjęto stanowisko, o zdominowaniu samorządów Bełchatowa i Kleszczowa. Na dywanik, zostali wezwani niektórzy pracownicy, gdzie wydano im rozkaz startowania w wyborach samorządowych w 2014 roku, jest to wiadomość w 100% prawdziwa i oficjalna, zdradzili nam to uczestnicy tej „narady”, odprawy. Cel jaki postawił im pan Jacek K. (prezes PGE), jest jasny, mieć wpływy , a najlepiej uzyskać władzę w KLeszcZowie i Bełchatowie. W obecnych układach politycznych, PGE, nie wiele móże narzucać, co jest prawidłowym zjawiskiem, tak powinna wyglądać samorządność. Takim przykładem jest np. Kleszczów, gdzie decyzje , odnośnie planów zagospodarowania,dotyczących wkopu, zwałowiska, budowy dróg, zapadają na sali obrad w budynku Urzędu Gminy w Kleszczowie i nie zawsze są po myśli PGE, są warunkowane w różny sposób, aby Gmina, mogła czerpać z ich wdrażania jakieś korzyści, czy rekompesaty, co niestety, nie zawsze podoba się PGE. Takim przykładem jest budowa przez PGE, zbiorników na gips i budowa drogi przez tzw. wkop, gdzie radni mocno obstawają przy swoich warunkach, oprócz oczywiście p. Rzeźnika, wójta Chojnowskiego, Sekretarza, Hudzika, P. Ciągło, Kwietnia, Tarkowskiej i innych, którzy już dawno się sprzedali wielkim z PGE. Zapadła równięż decyza, że dla zmylenia ludzi, ofensywa pójdzie dwubiegunowo, a mianowicie. Zostaną utworzone komitety wyborcze, „Razem dla Gimy” i „Twój Kleszczów”, oraz druga flanka, to komitety indywidualne, które mają tworzyć pojedynczy kandydaci. Komitety tych niby „niezależnych kandydatów” zostaną utworzone przez ludzi zatrudnionych w PGE, ale nie tylko. Wszystko Szanowni Państwo po to aby nas oszukać, omamić,wprowadzić w błąd, abyśmy załosowali, na ludzi, którzy zrobią wszystko, co im każą rządzący PGE, jeżeli zostaną radnymi, a wcześniej w kampani wyborczej. Do tej roboty dostaną wszelką pomoc, finansową, medialną, hasłową, poparcie oficjalne inie oficjane, słowem wszystko, co jest potrzebne. Znamy już niektóre nazwiska tych niby niezależnych kandydatów, które wam podajemy, ale to nie wszystkie, resztę podamy w późniejszym terminie. ci państwo to np. p. Książek, p. Rożniatowski, P. Chojnowski,p. Urbański, p. Goś, p. Grzegorczyk, p. Rzeźnik, a szefem ,koordynatorem i organizatorem ich kampanii jest oczywiście sama p. Kazimiera Tarkowska. -NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ-, tym zapędom, ludzi z Bełchatowa, Piotrkowa, Dłutowa, Łodzi, stawiajmy na swoich, znanych, doświadczonych, pewnych ludzi, którzy nigdy się nie sprzedali, którzy nie handlowali i nie handlują ziemią, którzy się tutaj urodzili i którzy mieszkają tutaj od dziecka, bo inaczej przepadniemy jak kamfora. Ps. Inne nazwiska podamy na pewno, ale musimy trochę odczekać, może się ci ludzie opamiętają i odmówią tej zdradzieckiej współpracy z PGE., zobaczymy daliśmy im taką szansę!!!


 30. Johny p napisał(a):

  @ Scheduler

  W Gminie powstał Komitet, który nie jest powiązany ani z opcją p.Tarkowskiej, ani z opcją p.Szczepockiego. W jego skład wchodzą mieszkańcy Gminy, którzy nie boją się, nie są uzależnieni od w/w osób. Pracują poza Kleszczowem :-). Poza tym są to ludzie uczciwi o czystych sercach i rękach, chcący służyć mieszkańcom, bo na to zasługują.

  Scheduler zapraszamy do naszego Komitetu, poszukujemy osób, które nie zgadzają się z tym co dzieje się w naszej Gminie.

  kontakt: wsluzbiemieszkancom@wp.pl


 31. George napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  Jak to czytam taki obraz TK widzę.

  Wszyscy to łobuzy i wam transparentnym, uczciwym biedakom, żyć nie pozwalają no bo przecie nerwy, bo do władzy trza, a tu ludzie z letargu się budzą, czar przestaje działać co tu robić, co tu robić…. Plucie już nie pomaga, płyta się zgrała, pomysły potrzebne, a tu ni ma, cholera co tu robić!! Szybko, szybko przypomnijmy wyniki wyborów żeby ludziska nie zapomniały na kogo trza głosować. Oj biada nam, biada. Że też ta Tarkowska kurczę, no ale z drugiej strony bez jej 40% Sławka ani Jarka by nie było.
  Co robić, co robić Sławek się spalił, Jarek te 8 milionów cholera, że też do wyborów nie wytrzymał, co robić, to może my zaczniemy walić ile to portal info kosztuje, walniemy te 80 tys. rocznie to nic, że 10000 % mniej ale zawsze to trochę ludziom w głowach zabełta, choroba no i ten DPS, kurna taki wałek, co nam robić. Naśmiewajmy się, że w kółko to samo gadają, a co tam… może się zmęczą itd. itp.

  Naprawdę męcząca jest ta wasza wojenka kleszczowsko-kleszczowska, wystarczy już tej dziecinady typu – bo ten to powiedział to, a tamten tamto. To jest wręcz śmieszne i niepoważne, ktoś musi was napuszać. Tu potrzeba działań, a nie gadki. Chojnowski miał ruszyć z kopyta, ale mimo wiwatów i SMS-owych nagród samorządowca jest za słaby i nieprzygotowany, przez co jest zdany na Hudzika tak jak zresztą Rzeźnik i pewnie skończą obaj jak burmistrz Zelowa, którego Hudzik był zastępcą.

  I stanowczo chcę podkreślić, że Chojnowskiemu Rada Gminy nie przeszkadza, bo rada może mu przeszkodzić właściwie tylko w momencie uchwalania budżetu, a budżet czyli kasę ma taki jaki chciał na co chciał. Tylko trzeba chęci i wiedzy jak sprawy realizować. Ale wiadomo najlepiej na Radnych zrzucić przy okazji wyborów będzie jak znalazł.

  Panowie/panie w hinduizmie guru jest bardzo ważny skoro już ktoś tu mantrę przywołał. W waszym przypadku trefnego guru dobraliście. Apodyktyczny, arogancki, nerwowy młodzik w krótkich spodenkach z wybujałym poczuciem własnej wartości z kamerą, blogiem i sterowaniem w PGE. To za mało żeby decydować o naszych losach. Tu zgadzam się z @ktosiem dość takich ludzi u władzy, oni jeszcze dużo muszą się nauczyć. Naszej gminie potrzeba jest silnego impulsu, ludzi z wizją i do roboty, a nie nauki kolejnych domorosłych proroków. Zaległości są zbyt duże na takie eksperymenty. Jak ostro ruszymy, to może uda nam się ten stracony czas odrobić. Jeśli nie to będzie tak jak mówił bodajże Szczepocki, te hałdy obok Solparku będą porastać coraz większymi chaszczami, a my będziemy patrzeć jak kolejni cwaniacy skąś tam będą się tutaj bogacić.


 32. V. napisał(a):

  @Kleszczowiak

  Hahah you made my day 😀 dobre brednie, szkoda czasu to czytać i odpisywać, ale odpowiedz tylko na jedno: Jaki sens miałoby robić oddzielnie KWW RDG, KWW TK i jeszcze inne komitety, gdzie w takim przypadku głosy się podzielą i Rozwój mimo nielicznego, lecz żelaznego elektoratu może wygrać?? Gdzie tu sens? Przecież to w to graj prezesowi Szczepockiemu żeby były podziały, bo to dla Rozwoju jedyna szansa…

  A tak poza tym to przewodniczący Michałem o ile się nie mylę to jest pracownikiem kopalni, czyli też został wezwany na tą naradę i też dostał rozkaz startowania w wyborach, żeby PGE miało wpływy w naszej gminie?? W sumie miałoby to sens przecież to za kadencji przewodniczącego Michałka, On i rada rozwojowa dała PGE zapis w studium o gipsach, bez żadnej wiążącej umowy w temacie drogi przez wkop 😀

  @Johny p
  Bardzo fajnie, że coraz więcej ludzi ma chęci wzięcia udziału w życiu politycznym naszej gminy. Jednak z uwagi o czym napisałem wyżej Wasza inicjatywa jest tylko na rękę Rozwojowi. Im większe podziały tym większa szansa, że Rozwój powróci do władzy i znowu będziemy mieli do czynienia z grupą marionetek na sesji, którzy rządzeni są z tylnego siedzenia przez Pana Prezesa. Również Twój Kleszczów i Razem dla Gminy popełniają ten sam błąd. Powinniście iść razem, ale niestety nie idziecie. Przy czym winę za zaistniałą sytuację upatruję po stronie urzędującego Wójta, który przez rok czasu nie potrafił skupić i utrzymać przy sobie aktywnych i wartościowych ludzi.


 33. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @kleszczowiak, ale sobie ulżyłeś.
  Po co PGE miałoby szukać sobie lepszego wsparcia skoro to co ma obecnie jest im chyba najbardziej na rękę. Tak wracając do niedalekiej przeszłości, to zastanów się kto dał przyzwolenie na sarkofagi popiołowe od strony Czyżowa. Otóż nikt inny jak środowisko Rozwoju.
  Kto dał zezwolenie na podniesienie sarkofagów na Lubieniu? Nikt inny jak Rozwój i to o ile pamiętam po negocjacjach z obecną RG.
  Kto dał przyzwolenie na gipsy wpisując je w studium?
  A tak z innej beczki to kto jako jedyny złożył wnioski i zastrzeżenia do projektowanych zbiorników na gips w ramach toczącego się nie dawno postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej.
  Z tego co się orientuję to jedynie stowarzyszenie „Twój Kleszczów” złożyło oficjalny pisemny wniosek w ramach tej procedury i wystąpiło o włączenie go, jako strona w tym postępowaniu.
  Zaraz pewnie przywalisz, że to wójt czy sekretarz podpisywał. Wyprzedzę Twoje wnioski i spytam, czy miał inną możliwość? Czy RG dała mu jakieś wsparcie, czy narzędzia aby takiej zgody nie wyraził?
  Na koniec chciałbym Ci uświadomić, że do PO to tak mi po drodze jak diabłu do raju.
  Schowałeś się za „tora” i bajki o Żwirku i Muchomorku wypisujesz. Chcesz poważnie debatować to pisz pod własnym nazwiskiem jeżeli się go nie wstydzisz, albo przynajmniej przestań ściemniać przez przekierowywanie IP na nieodkryte zakątki świata.

  A przepraszam zapomniałem, że jeden wniosek podczas rozprawy administracyjnej zgłosił jeszcze radny Paweł Bujacz, a dotyczył on podniesienia południowej części zbiorników i zadrzewienia tego terenu. Nie powiedział,że gmina tego nie chce, jakby zdawał sobie sprawę, że powstanie zbiorników jest już nieuniknione.


 34. jam z kleszczolasu napisał(a):

  Gmina FAIR PLAY

  Kleszczów gmina miła wcale nie jest miła
  niejedna tu osoba pracę straciła.
  Życie jest ciężkie każdy o tym wie
  o pracę trudno, a żyć się chce.
  Tuż tuż wybory, ciężkie terminy
  co mają począć mieszkańcy gminy?
  Komu zaufać, z kim do wyborów?
  aby uniknąć rodzinnych sporów.
  Córka w Solparku, żona w Arreksie
  kto straci pracę? myśleć się nie chce.
  Przeto wiadomo kupczy się pracą
  no a w Colepie malutko płacą…
  Trąbią peany, firmy powstają
  ale dla kogo pracę rozdają?
  To dla swojaków zarobki godne
  dla reszty ludu pensyjki głodne.
  Mówią mieszkańcy, mówią rodacy,
  że mamy w gminie obozy pracy.
  Za to nepotyzm wszędzie panuje
  komu tu schlebiać? kto kandyduje?
  Dudnią turbiny, dymią kominy
  mało tam tyra mieszkańców gminy.
  Odkrywka w gminie węgla nie chowa
  odchodzi w stroną Rząśni, Szczercowa.
  Wielu pracuje w biznesach gminnych
  urząd, fundacja, Solpark i innych….
  Aby posady swoje zachować
  jak tu głosować?, jak tu głosować?
  Kleszczów gmina miła wcale nie jest miła
  niejedna osoba pracę tu straciła.
  bo stara prawda zawsze tu gości,
  trudno o pracę bez znajomości…..
  Głosuj wyborco i ciesz się z tego
  praca kolegom, praca kolegom….
  Próżne zmartwienia, nie ma co pękać
  wybierzmy władzę o czystych rękach….
  Piszę te rymy tylko dlatego
  aby nie było praca kolegom…..


 35. Scheduler napisał(a):

  Można? Można: http://wiadomosci.onet.pl/lodz/w-radomsku-beda-nowe-miejsca-pracy/mztkk

  Rozwój, a przepraszam „Praca,Rozwój,Bezpieczeństwo” wolą iść w przemysł odpadowy.

  @Johny p
  Widziałem wasz komitet, jeśli Twój opis się potwierdzi to super. Dziękuję za zaproszenie, ale nie jestem na tyle czasowy by móc dobrze pełnić dodatkowe funkcje publiczne. Liczę za to, że wystawicie ciekawych kandydatów, że będzie z czego wybierać. Tak samo liczę, że Twój Kleszczów, Porozmawiajmy o Kleszczowie i kto tam jeszcze wystawi kompetentnych, dobrych kandydatów, którzy rzeczywiście reprezentować będą nas mieszkańców, a nie Prezesa czy Szefową.
  Ciekawe jak z kandydatami na Wójta. Czy drobnica mniejsza i większa ruszy na tych dwóch drapieżników rozproszona czy spróbuje się dogadać.


 36. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  Pytanie do Rzeźnika… tfu admina, czy twoim zdaniem jak ktoś pisze z Tora oznacza że jego opinia jest mniej ważna czy raczej, że nie masz kija w stylu uważaj kolego bo widzę twoje IP? A może dlatego, że obawiasz się, że jak donos złożysz do prokuratury to wyroku nie dostane?

  Mało kto zwrócił uwagę, ale to orzeczenie sądu co tu wisiało, w tej sprawie, gdzie podałeś jednego z mieszkańców gminy do prokuratury czy sądu, dotyczyło jedynie kwestii używania nie swojego adresu e mail, a nie kwestii merytorycznych jak sugerujecie. Przecież ten adres był tylko tobie znany. Jaka tu szkodliwość czynu. Mnie osobiście to przeraża. Naprawdę, jeśli jesteś zdolny to takich rzeczy lepiej dmuchać na zimne i używać losowego numeru IP, żebyś czasem człowiekowi w papierach nie nabrudził za niefortunnie postawiony przecinek. Ciekawe jest też to, że nie ta pani złożyła zawiadomienie, której adresu ten „okrutny przestępca” użył, tylko ty. Przypuszczam, że musicie mieć nie lada chody w sądach, bo w mojej ocenie powinno być umorzenie, bo szkodliwość czynu żadna, a tu taki wyrok na siłę. Szok. Temat powinien zostać załatwiony polubownie. Po ludzku patrząc mnie by do głowy nie przyszło do sądu od razu podawać. No tak ale ty przecież bandziora wypatrzyłeś. Za długo u Hudzika przesiadujesz dlatego lepiej uważać, bo z takimi jak ty nigdy nie wiadomo.

  Ciekawe, że jeszcze na siebie nie doniosłeś w sprawach lobbowania jako funkcjonariusz publiczny na rzecz komercyjnie działających firm tak w przypadku 8 milionów (ERB), 3 milionów (DPS) jak i grupy spalarniowej (tej prawdziwej powiązanej z Wielgosińskim) gdzie z kolei zwalczałeś zaciekle konkurencję. Widzę, że ty się w tańcu nie p… jak brać to miliony.

  Jak tak dalej pójdzie to zadonosicie się wójtem na śmierć, a sprawy gminne leżą. No tak jasne jaki ja naiwny jestem, przecież w razie czego powiecie, że to rada gminy wszystkiemu winna, choć żadnego na to wpływu nie ma, bo może jedynie łaskawcę wójta prosić o przyśpieszenie realizacji działań przyjętych przez radnych na ten rok. Jak sami widzicie pieniądze ma na to wszystko o co sam zresztą wnioskował. Mogą go jedynie ograniczać – niechęć, lenistwo, niekompetencja lub kalkulacja polityczna – im mniej z zrobię tym więcej będę mógł radę obwinić. Ludzie i tak nie wiedzą, że to wójta a nie rady zadania. Władza to władza.

  Wy zresztą teraz macie ważniejsze sprawy, siedzicie głównie w „udupieniu” przeciwników najlepiej w prokuraturze, przydzielaniu wybrańcom mieszkań i pracy, bo znowu wybory idą, swojaki czekają na spełnienie obietnic. Doskonale wiecie, że jak nie to krótka piłka, pójdą do kogo innego. Więc śpieszyć się, śpieszyć!

  Tamtemu człowiekowi co tu jego wyrok wisiał, szczerze współczuję, bo dostał wyrok w papiery za coś tak poważnego jak ten człowiek w głośnej ostatnio sprawie kradzieży batonika za 99 groszy. Ale najważniejsze, że Jarosław Rzeźnik ma satysfakcję. Jesteście po mojemu zwyczajnie nieludzcy i bezwzględni. Po trupach do celu, drugi człowiek potrzebny wam tyle ile wybory pomoże wygrać. Wy gdybyście odpukać wygrali te wybory to wszystkich zaraz do sądu podacie, a sami ze strachu przed narażeniem siebie na to samo będzie sparaliżowani przed podjęciem jakichkolwiek ważnej decyzji dla tej gminy. Przykład Termy – wozicie się już trzy lata (Hudzik, Rożnowski, Chojnowski) i nikt nie odważył się decyzji podjąć. Ciągle tylko kolejne mrzonki i wizualizacje, aby tylko odwlec i nie musieć decydować. Paraliż jak w wielu innych sprawach. Tu potrzeba człowieka z charakterem, a wy… zresztą jaki koń jest każdy widzi.

  PS do Scheduler’a i John’ego p. Scheduler przecież nie jest tajemnicą, że Rzeźnik namawiał ten komitet jak zresztą wiele innych do wspólnego startu. Skoro tutaj tak głosicie o konieczności solidarności drobnicy, to co się stało że porozumienia nie ma? Odpowiedź jest prosta inni nie chcą z ludźmi z Razem dla gminy się utożsamiać. Widzę, jednak, że atmosfera jest gęsta, teraz tutaj próbujecie sobie ludzi podbierać. Ja też się cieszę z tak dużej ilości komitetów i mam nadzieję, że kandydatów również, o ile się znajdą. Jak widać poparcie spadło, ludzie mają was dość i nie możecie nawet tych wymaganych 8 kandydatów na radnych uzbierać, żebyście mogli kandydata na wójta wystawić. Niewiele to ma wspólnego z jakąś koncepcją czy programem, byle kto byle by sztukę odliczyć. Jak widać macie większe parcie niż poparcie. Cieszy, że mieszkańcy zaczynają to dostrzegać.


 37. Jędrek T. napisał(a):

  @ Gregorczyk, ale ty jesteś „mądry”, szkoda że nie kudłaty, bo wszyscy by ujżeli w tobie Anstaina, tylko musisz wiedzieć ,że on był schizofremikiem,
  wiec uważaj, bo zapędy w jego stronę masz duże. Pozwolenie na podniesienie sarkofagów w Lubieniu wydał twój idol sam guru waszej opcji, którego widzicie na stanowisku wójta K Hudzik i było to 2 lata temu. Radni nie dali żadnego pozwolenia dla PGE, aby mogli budować magazyny gipsu, jeżeli ci z PGE chcieliby to zrobić, należy to uchwalić w planie, próbuje ominąć tą kwestię wasz „oczytany” wójt, bo obiecał to im, ale jak to zrobi to złamie prawo, i zostanie wytyczony mu proces. PGE, już z tym baruje się ponad 2 lata, i nic nie zrobią, chyba, o zgrozo, że jakbyście nie daj Boże zdobyli większość w RG to zapiszecie to w planie. Wina leży więc po waszej stronie, nie próbuj ściemniać bo jesteś po prostu fałszywy jak rudy Szkot. Zbiorniki na popiół tzw. sarkofagi, były wpisane do projektów technicznych, i nie można przecież zatrzymać Elektrowni, chyba ,że ty to zrobisz, co jest nierealnym, bo ty kolego tak chwaliłeś PGE, na niedawnej rozprawie, że myśleliśmy, że zmyły postradałeś, nie odwracaj kota ogonem, bo my cie dobrze znamy. Jak ten spryciarz Hudzik wydał im zgodę na podwyższenie bagna Lubień, to się nawet nie przyznał, dopiero radni musieli to od niego wydobyć, i tak sporo nakłamał, ale cóż tak go chwalicie ,to robi co chce, to wasza wina i tyle, bo inaczej siedział by jak mysz pod miotłą, alę bronicie się nawzajem, dlatego podskakuje, ale już nie długo. Jeszce jedno wykończyłeś już żonę tym uprawianiem brudnej polityki, jak Anstain swoją , a czy twoja żona wie że znowu piszesz te brednie, oj chyba nie!!~!, trzeba jej o tym przypomnieć. A teraz ty Scheduler, przecież mieliście w rok przywieżć conajmniej 3 inwestorów, minęło prawie 2 lata, a tu nic na rynku pracy pod waszymi rządami nie drgnęło. Mało tego wy wystraszyliście conajmniej 5 przedsiębiorców, którzy chcieli u nas zainwestować. Wasz Chojnowski przywióżł 10 Prezesów, ale wcześniej byli tragarzami, łamignatami, piekarzami, ochroniarzami, pracownikami hurtowni, a Prezesami ZOSTALI U NAS W NASZYCH SPÓŁKACH, z których tak się naśmiewaliście, wręcz nimi brzydziliście się, co może to nie jest prawdą??. Scheduler, a tak naprawdę Rzeżnik lub Grzegorczyk, skończ waść ,wstydu oszczędż, bo pogrzebiecie się jeszcze gorzej, a przy okazji, może ktoś dostać rykoszetem, co może okazać się dla was utopią, nawet wasi mocodawcy z PGE wam nie pomogą, bo oni działają tylko wtedy jak widzą swój interes. Sprzedaliście się , w 2 lata, a reraz rżniecie głąbów, zwalając winę na innych, nawet od Chojnowskiego próbujecie się odciąć (ale tak do picu dla zmylenia ludzi i oponentów), ci z PGE rozpracowali was jak chcieli i kiedy chcieli, ale cóż jak lubi się lewą i dużą kasę to tak jest!! Ps. najlepiej jak Grzegorczyk znowu poruszył problem negocjacji Gmina -PGE, gdzie negocjatorem był Hudzik, dodał wszystko było już prawie uzgodnione. To wszystko, to porada prawna za 50 tys. zł dla firmy z Poznania, które zapłaciła Gmina Kleszczów. Efekt zaś „kosmiczny”, a mianowicie,: w zamian że my wybudujemy za własne pieniądze drogę przez tzw. wkop, która notabene jest bardziej potrzebna PGE niż Gminie, oni wybudują na terenie naszej Geotermii ,Solparku 2 hotele z restauracjami, będą prowadzić tam własną działalność gospodarczą, oczywiście zyski pójdą dla nich. Nasz zysk miał polegać na tym, że -NAPĘDZĄ NAM KONIUNKTURĘ- taki był naprawdę efekt pracy p. Hudzika, który kosztował nas na dodatek 50 tys zł. Dlatego p. Grzegorczyk radni przestali korzystać z usług szkodnika Hudzika, myślę ,że postąpili jak należy, ale niech to już nasi mieszkańcy ocenią.Naprawdę niech pan p. Grzegorczyk, nie pisze takich głupot, bo szkoda czasu, lepiej będzie jak sobie pan z polityką da spokój, bo jeleni w Kleszczowie już nie znajdziecie. Amen


 38. Jędrek T. napisał(a):

  @ Admin, myślę, że się nie obrazicie i poprzedni tekst napisany przeze mnie z godz.19:03, znajdzie się na waszej stronie. Jak nie to powieszę go u waszej konkurencji. Dzięki z góry.


 39. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ktoś:
  Jak ktoś wyraża swoje opinie, miota oskarżenia i chowa się za TORem to uważam, że nie ma dowodów na to co pisze.
  Bajki o tym, że jesteś pracownikiem komunalki, albo Solparku możesz opowiadać kolegom. Gdyby te oskarżenia były prawdziwe, a intencje człowieka, który te opinie i oskarżenia miota czyste to znalazł by kogoś kto może bezpiecznie pod swoim imieniem i nazwiskiem to wszystko wraz z dowodami opublikować. Gmina wtedy uratowana, mieszkańcy wiarygodnie i uczciwie poinformowani.

  Ale wszyscy wiemy, że nie o to chodzi. Chodzi właśnie o bezkarne, anonimowe opluwanie innych, wymyślanie półprawdziwych historyjek. Trochę faktów, trochę się zmyśli i niech się ludzie tłumaczą.

  I tak co do kwestii wyroku. Kłamstwem jest, że ja wniosłem akt oskarżenia na osobę, która podszywania się dopuściła. Zanim Pani, której dane zostały wykorzystane zdecydowała się pójść na Policję uzgodniłem z nią aby polubownie załatwiła sprawę poprzez apel do tego, który się podszywał. Ten apel wciąż wisi na TK, tutaj:
  http://twoj-kleszczow.pl/2014/01/31/admin-informacja-dla-komentujacego-toja/
  Z tego co wiem skazany kontaktował się z tą Panią, ale nie chciał przyjąć jej oferty, by publicznie na TK przeprosił, a Ona wtedy sprawy na Policję nie poda.
  Powiedz więc @ktosiu, po co tak kłamiesz? Po co piszesz takie oskarżenia w moją stronę?

  Mityczne 8 milionów jak i moje rzekome powiązania z prof. Wielgosińskim to również oszczerstwa i kłamstwa. Wypisywane zza TORa. Już się naprawdę zgrały i wiele razy już wyjaśniałem o co w tym chodzi.
  Ja myślę, że mieszkańcy chętniej dowiedzieli by się dlaczego Kleszczów nie powinien obejmować udziałów w ERB, a już prywatna firma, w której zarządzie zasiada Pan Szczepocki aż się do tego pali?

  Zaparz sobie @ktosiu rumianku, przestań kłamać i czekaj cierpliwie na kolejne odsłony kampanii wyborczej, aż do dnia samych wyborów. A po wyborach zaakceptuj ich wynik.


 40. uważnie czytając napisał(a):

  Ocho, znowu pojawili się moi ukochani trolle „ktoś” i Jędrek T.(Jedrek to ten od trenowanych baranów we wojsku) i uprawiają rozwojowy e-sport zwany trollowaniem, co to jest można poczytać tutaj:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
  Naprawdę są dobrzy, przeszli już do wyższej ligi, już tak potrafią uprawdopodobnić swoje wersje tego co się dzieje w Gminie Kleszczów że strach normalnie ogarnia człowieka gdyby rozwój miał przegrać wybory a kim to ten rozwój nie jest, rozwój to jest Opoka, podstawa wszystkiego w Gminie.
  Tylko mi od razu staje przed oczyma prywatnoprezesowy portal info, gdy by rozwój czasem wygrał wybory to w Gminie będzie tak jak na info, mieszkańców którzy nie byli by pochlebcami traktował by jak ludzi drugiej kategorii. Na info zaszczytu umieszczenia komentarza mają tylko pochlebcy rozwoju. Przecież to forum jest za gminne pieniądze i powinno być dostępne dla Wszystkich mieszkańców a nie tylko dla wyznawców i pochlebców. Mamy prosty i obiektywny przykład jak rozwój traktuje i jakie ma podejście do ludzi, czy można mu wierzyć? Czy tak FAIR PLAY będzie rządził Gminą? Czy przewodniczący FAIR PLAY prowadzi sesje RG? Przecież oni stosują zasadę TKM, proszę wytłumaczyć młodszym forumowiczom co to za zasada.
  He he ktosiu znowu uruchomiłeś swoja mantrę, jeszcze muszę dopisać jedno słowo:
  DPS 8 milionów turystyka PGE
  turystyka PGE DPS 8 milionów
  8 milionów turystyka PGE DPS
  PGE DPS 8 milionów turystyka

  Jędrek ale się na buzowałeś tym swoim komentarzem że nawet 5 minut był ci długo czekać na umieszczenie go na stronie a komentarz odwaliłeś zajebisty a tu nie chcą go umieszczać, Jak oni mogą taki tekst wstrzymywać, admini powinni na łapkach przed tobą czekać.
  Jakoś z ust oficjeli rozwojowych nie słychać tych wszystkich oszczerstw co wy tu wypisujecie, czy są nie piśmienni, czy inteligentni inaczej, to mi dopiero działacze samorządowi co nie informują społeczeństwa. Powinni grzmieć na info pod własnymi nazwiskami jeżeli to wszystko prawda a tymczasem ujadają tylko trolle w komentarzach jak takie wiejskie kundelki wiedząc że za Tora nic im nie grozi. I to środowisko chce rządzić Gminą jak nie chce podnieść przyłbicy do mieszkańców, tak samo to się tyczy środowiska „razem dla gminy” bo też zaczęli zdaje się rządzić zasadą TKM.
  =================================================================
  Moja mantra:
  Jaki macie WYZNAWCY PREZESA stosunek do Jego polecenia stosowania CENZURY na forum info?
  Czy to forum ma służyć do WALKI Z OPOZYCJĄ czy do wymiany poglądów przez wszystkich mieszkańców gminy niezależnie od ich poglądów?
  Czy stosowanie CENZURY jest FAIR PLAY?
  Czy gdy rozwój wygra wybory to pochlebcy będą ważniejsi od pozostałych mieszkańców?


 41. Armin napisał(a):

  Nigdzie nie mogę chłopaki znaleźć składu waszego komitetu. Nie ma się co krępować, możecie się pochwalić. Przyjmiemy to z należytą powagą. 😉


 42. V. napisał(a):

  @Armin
  A co Pan Prezes chce dzwonić i straszyć ludzi? 😉


 43. uważnie czytając napisał(a):

  Ty z powagą przyjmij najpierw moje pytania, ja też jestem ciekawy ale nie nalegam, termin przyjdzie to poznamy.


 44. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Armin:
  Ależ nasz komitet jest skromny, więc jego składem chwalić się nie będziemy.
  Jakość rządów Rozwoju niestety odcisnęła bardzo negatywne piętno w obszarze aktywności politycznej mieszkańców. Dopiero Twój Kleszczów od kilku lat próbuje coś tutaj zmienić, ale proces to żmudny, bo ludzie wciąż boją się jawnie uczestniczyć w życiu politycznym gminy.
  Mam nadzieję, że nadchodzące wybory wyłonią takie władze, które wspomogą ten proces. Wszystko w rękach nas mieszkańców. Oficjalnie Komitety reprezentujące jakąś władzę w gminie mogą mieć i 100 członków, ale kto kogo skreśli za kotarą to nie wiadomo. Jak mówi Pismo: …ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.


 45. Armin napisał(a):

  Dobrze, że uważnie czytasz, to teraz jeszcze zacznij czytać uważnie ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz komentarze powyżej a znajdziesz odpowiedź na twoje jakże ważne fundamentalne wręcz pytanie, co najmniej kila razy. Niestety to nie koniec złych wieści. Niestety nie załapałeś, że termin zgłaszania komitetów już był 🙂 Koledzy nie powiedzieli?

  @V. Wiem, chciałabyś żeby tak było… wiadomo każdy swoją miarą świat i ludzi mierzy. 😉

  A o skład zapytałem z grzeczności, co by wątek podtrzymać. A wy zaraz tacy ofukani.


 46. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Armin:
  Na własne oczy widziałem, a i Dyrektor mój mi powtórzył jak Pan Szczepocki przyszedł jakieś 3 lata temu do mojego miejsca pracy i rozmawiał na mój temat w związku z tym, że zacząłem filmować sesje rady gminy. Pytanie co chciał osiągnąć tym posunięciem?
  Więc powiedzonko o mierzeniu swoją miarą zupełnie nie trafione, bo ludzie wiedzą jak rządzi Rozwój i jakich metod używa.


 47. Armin napisał(a):

  Brzydko mnie zaskoczyło to co napisałeś. Taki młody człowiek. Gdzie te nowe standardy? To jest żenujące, że do takich oskarżeń i insynuacji się posuwasz. Co sugerujesz możesz nam to wyjaśnić? Czy twoim zdaniem dowodem na strasznie jest to, że wiedziałeś w firmie pana Szczepockiego i że dyrektor powiedział ci, że rozmawiali o tobie, bo sesje zacząłeś nagrywać? Gdzie tu jest straszenie. Rozumiem, że twój dyrektor potwierdzi to, że byłeś zastraszany. Dla mnie to, że z twoim szefem rozmawiał pan Szczepocki oznacza nie mniej nie więcej tylko tyle że się panowie znają. Zastraszanie miałoby miejsce wówczas gdyby pan Szczepocki do ciebie zadzwonił i ciebie straszył. Jeśli tak nie było i nie masz na to dowodów to oznacza że krzywdzisz człowieka zwyczajnie publicznie go szkalując.

  Szkoda mi cie, bo ty ciągle w swoim wirytualnym świecie siedzisz i wierzysz w to, że ludzie nadal wierzą w to co piszesz. Jarku dzisiaj wasz wójt rządzi dzięki temu już mamy to nieszczęście zobaczyć jakie metody rządzenia wy macie. To znaczy moglibyśmy zobaczyć gdyby jakieś były. Dlatego straszenie Rozwojem, przy tym co teraz się wyprawia brzmi co najwyżej jak kiepski dowcip. Odejdź wreszcie od komputera, zostaw ten e-Sport i porozmawiaj z prawdziwymi ludźmi. Zobacz jak ludzie są zastraszeni ile podziałów i nienawiści wprowadziliście. Jak bardzo wszyscy boją się mówić żeby się wam nie narazić. Nigdy tutaj aż tak źle nie było. Zgadzam się, to są bez wątpienia efekty waszej kilkuletnich „wysiłków”. Zanim wzięliście się do tej żmudnej pracy, jak piszesz, było dużo lepiej.

  Teraz widzisz kto tu zastrasza na prawdę. A co w takim razie powiesz na to? Ludzie mówią, że co niektórzy wzięli się już za ludzi z tego dużego komitetu i ich rodziny. Zadanie, jak mówią, wykonywane jest przez trójkę oddanych pracowników kleszczowskiego urzędu. Ponoć odnotowano już kilka prób takiego „zniechęcania”. Ci urzędnicy z tego co mówią ludzie, są już zidentyfikowani, a nawet kilka z osób „uprzejmie przez nich ostrzeganych” przed konsekwencjami udziału w życiu politycznym gminy, zastanawia się nad podjęciem stosownych kroków, bo są tym oburzeni. Tak więc otwórz oczy i zobacz jakie metody rządzenia wy wprowadziliście zanim znowu wypalisz. Proponuję w tej sytuacji urlop, trochę ta gmina odpocznie.


 48. Arek napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]
  @uważnie czytając i @Rzeźnik, wy naprawdę, myślicie, że pozjadaliście wszystkie rozumy, a wasze osobiste Ego sięga chmur, uważajcie tylko żebyście głowami nie porysowali sklepienia niebieskiego, bo trzeba by was było ogłosić cudotwórcami. @uważnie czytając, rżniesz wariata większego niż jesteś, ktoś cię ośmieszył, że nie podpisujemy się Czasownikiem, tylko inną częścią mowy, ale ty nadal to robisz, żeby podkreślić, że to celowe założenie. Coś mi się wydaje, że możesz mieć geny takie same, jak pisarz z tego portalu niejaki Klewin, który popisywał się podobnym intelektem jak ty, a błędy to takie „sadził”, że aż iskrzyło, gdy ktoś chciał to przeczytać, mimo wielkich starań czytanie wychodziło w podobny sposób, jak waszemu wójtowi Chojnowskiemu. Zdolni jesteście, że ho, ho, sami erudyci!!! Jakbyś miał chociaż gram inteligencji, to byś wyłapał ,że „Jędrek”, napisał, to odrębnym nickiem celowo, co widać, żeby się zabezpieczyć, że tego nie usuniecie i dlatego tak to wygląda, czyli z odstępem. Widać, że jesteś odporny na wiedzę i trudny do zaje…, i jeszcze jedno, ja użyłem celowo tych brzydkich słów, żeby ci uzmysłowić, że na portalach, umiejący myśleć i pisać, nie używają wulgaryzmu, potrafią w inny sposób komuś „przyłożyć”, tylko prostak klnie, bo myśli ,że podkreśli w ten sposób swoje męstwo, a jak zawsze wychodzi na tępaka. Teraz do pana p. „zbawicielu Kleszczowa” o nazwisku Rzeźnik, ty naprawdę myślisz, że coś wielkiego zrobiłeś, zostając radnym???. Jakbyś usłyszał co o tobie mówią na Kleszczowie, to byś chyba się rozpłynął ze wstydu, chyba, że go nie masz. Miałeś wprowadzić, przejrzystość władzy, kompetentne rządy, zero układów, zero korupcji, a pierwszym twoim osiągnięciem było zatrudnienie swojej siostry na kilku etatach w kilku szkołach, męża koleżanki z TK na drugi etat w Solparku. Następnie, przejrzystość to wybór nowych dyrektorów tak, jeśli chodzi o kompetencje, to widać, tragarz od serwatki i bułek zostaje Prezesem Solparku, próba przekazania 8 mln. zł. bez żadnych uprawnień, dla Ekoregionu B-tów, przez ciebie i wójta, to oczywiście zero korupcji. Jeszcze jedno, jeżeli twierdzisz, że popierany przez ciebie wójt Chojnowski, to odpowiedni człowiek na tym stanowisku, który na niczym oprócz donosów do prokuratury się nie zna, który pozbawił naszych mieszkańców pracy, przywożąc jakiś cwaniaków, których następnie powsadzał na wysokie stanowiska, dając dodatkowo służbowe mieszkania, który nie potrafi nawet poprawnie czytać, o mówieniu z pamięci nie wspominając, który podobnie jak ty sprzedał się wielkim z PGE. Jeżeli uważasz, że na tym polega kompetencja wójta Chojnowskiego, to ja nie będę z tobą polemizował, powiem krótko, to kompromitacja Gminy Kleszczów.
  Odnośnie twojego stwierdzenia, cyt „mój Dyrektor powiedział mi, że Prezes Sz. rozmawiał z nim na mój temat” Zastanów się co ty wygadujesz, kim ty jesteś, bądź byłeś, że dyrektor Elektrowni, osobiście się do ciebie zwrócił i na dodatek powiedział ci o swoich prywatnych rozmowach z drugim Prezesem.. Wyląduj na ziemię chłopcze, bo jak spadniesz, to zamiast do chirurga, zawiozą cię do psychiatry, i zamiast w gips, włożą cię w kaftan bezpieczeństwa. Ja również mogę powiedzieć lub napisać, że zadzwonił do mnie prezes Kaczorowski i zaprosił mnie na kielicha, a przy okazji na 5 minut rozmowy. Kto mi jednak w to uwierzy, raczej potraktuje mnie jak chorego i skwituje „FANTASTA”, albo pajac. Twoja wyobraźnia i mniemanie o sobie, są naprawę mocno przez ciebie nadwyrężone, chyba brałeś lekcje u waszego mentora Andrzeja T., który jest po odpowiednich szkołach . Nie idź tą drogą, bo kłamstwo ma krótkie życie i nogi !!!!!


 49. Maniek napisał(a):

  Standardowo, kampania negatywna sięga po coraz to silniejsze działa. Drodzy zwolennicy/działacze/radni komitetu „Praca, rozwój, bezpieczeństwo” – zupełnie nie pochwalam takiej techniki z ramienia public relations, która opiera się na całkowitym zniechęcaniu wyborcy do głosowania na danego kandydata poprzez sztukę domniemywania. Powinna być to raczej jedna z cech, która towarzyszy oskarżonemu o wyrok sądowy, gdzie zawsze korzysta z prawa domniemania niewinności.Sami szkalujecie wpisy, które są nie po waszej myśli i oczerniacie ludzi nie mając na to niezbitych dowodów. To takie szukanie na siłę plotek, półprawd i półkłamstw. Gdzieś dzwoni, tylko nie wiadomo w którym Kościele. A ja nadal nie wiem, co sami chcecie zaproponować mieszkańcom, choć domyślam się, że program nadal nastawiony jest na przemysł odpadowy i powstawanie firm, które będą subsydiarne dla firmy wytwarzającej paliwo z etanolu, czy niejasnej wciąż budowie spalarni, która chyba wciąż nie ma zezwoleń na budowę. Drugim zapewne projektem jest wykorzystanie basenów geotermalnych, które mają powstać w naszej gminie. A co do reszty, przedstawcie swoją wizję i porozmawiajmy merytorycznie a nie rzucając się błotem. Monopol na władzę jaki miał „Rozwój” doprowadził do zjawiska, gdzie mieszkańcy przestali aktywować się społecznie i politycznie oraz głównie partycypować. Dopiero zmiany, jakie dokonały się po wykryciu planów budowy spalarni spowodowały, że nagle w obecnych wyborach zgłoszonych jest aż 17 komitetów, co pozwala na dokładny monitoring działań władz samorządowych i „patrzenie na ręce”. To pozytywna zmiana, która mam nadzieję spowoduje lepsze funkcjonowanie gminy. Aby jednak tak się stało należy zlikwidować podziały, aby zmniejszyć pasywność gminy.


 50. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

  @ Arek – kolego, mąż mój nigdy nie miał etatu w Solparku, pracował na umowę-zlecenia przez 2 miesiące, poczytaj sobie definicję słowa „etat” w kodeksie pracy, polecam. Żadnych argumentów w twoim wpisie nie ma, rzucasz błotem w myśl zasady, że a nóż się do kogoś przyklei. Co to, nie macie na mnie haka, tylko ta umowa zlecenia w waszych oczach do rozmiaru etatu już napompowana. Wiesz, słyszałam, że mąż mój tyle tam zarobił, że biednym ludziom chleb odbiera, jak śmie w ogóle wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie i robić to w czym jest dobry. Dołożyć mu, że ośmiela się poza pracą na etacie ruszyć palcem i jeszcze mieć jakieś zlecenia, no zakuć go w kajdany i zlinczować.
  Aha, na tym ocenzurowanym Info też już piszecie, że etat w Solparku mam, jak śmiałam z koleżanką Agnieszką w cokolwiek się zaangażować, przygotować i przeprowadzić – skandal po prostu. Zapomniałam Rozwoju zapytać, czy mi wolno. Jak mogłam tak karygodnie się zachować. Informuję, że są w tej gminie osoby, które za WŁASNE PIENIĄDZE i z WŁASNEJ INICJATYWY, angażując w to swój WŁASNY CZAS, nie sterowane i manipulowane przez NIKOGO, potrafią czegoś dokonać. Przykładem jest przyjazd Jacka Krzynówka, którego byłam akurat drobnym współorganizatorem, bo najwięcej napracowała się osoba, która zapraszała pana Jacka i zaplanowała wszystko, czy I Piknik Parafialny, który organizowany był przez ludzi, którym się po prostu chciało coś zrobić i nie zadawali pytań w stylu a co ja z tego będę miał.
  Niedługo kolejne wydarzenie, wszystkich zapraszamy, no może oprócz nierzetelnych manipulantów.


 51. V. napisał(a):

  @Do tchórza ukrywającego się za Torem 🙂
  W którym miejscu radny Rzeźnik napisał, jak to określiłeś, że o wizycie prezesa Szczepockiego powiedział mu „Dyrektor Elektrowni”? Napisał tylko, że Dyrektor, więc nie dodawaj od siebie wyrazów, których w tekście nie ma.

  Skoro radny Rzeźnik na własne oczy widzi jak prezes Szczepocki udaje się do Jego przełożonego, a ten przełożony po wyjściu prezesa mówi Mu, że prezes był u niego w związku z nagrywaniem sesji i udzielaniem się na nich przez Rzeźnika to co można z tego wywnioskować? Jaki był cel wizyty prezesa Szczepockiego? Dla mnie to jest jednoznaczne…

  @Armin w przeciwieństwie do Ciebie Rzeźnik opisuje to pod imieniem i nazwiskiem, jeżeli jakaś osoba będzie czuć się pokrzywdzona, uważać, że została napisana nieprawda, zawsze może dochodzić swoich praw przed odpowiednimi organami. Rozwój natomiast obrzuca ludzi błotem, często osoby niepubliczne i robi to pod nickami przez Tora. W taki sposób to możecie wszystko napisać tylko jaki to ma walor wiarygodności. Jeżeli ktoś został zastraszony tak jak opisujesz to powinien otwarcie o tym mówić, a nawet zawiadomić np. Policję. Ja też słyszałem, że za czasów jedności Rozwoju wszyscy przeciwnicy byli usuwani, jeżeli ktoś podpadł to tracił pracę itd. W okresie walki z Odnową było wzajemne wyżynanie się. Tylko jaki ma sens o tym pisać i opowiadać, jak to się tylko słyszało od kogoś? To osoby bezpośrednio w takie rzeczy zaangażowane powinny zebrać w sobie odwagę, przygotować dowody i otwarcie mówić o takich patologiach. Na razie widzę, że tylko radny Rzeźnik nie boi się o takich rzeczach publicznie opowiadać.
  Ciekawe rzeczy mogą się dziać po tych wyborach. Jeżeli do władzy dojdą osoby, które osobiste animozje przedkładają nad spory merytoryczne co do przyszłości i funkcjonowania gminy to coś czuję, że niezły terror nam się szykuje w gminie 🙁


 52. Armin napisał(a):

  Do p. Tomczewskiej etat czy umowa zlecenie a może na firmę, jak zwał tak zwał. Faktem jest że brał lub bierze kasę z drugiego źródła, a inni nie maja pracy wcale. Prowadzenie profilu na Facebooku to jest idealna praca dla osoby młodej rozpoczynającej swoją karierę. Najlepiej dla absolwenta. Gdzieś to doświadczenie trzeba zdobyć. Chyba że to przykrywka żeby można było zapłacić za tak naprawdę jeszcze inne zadanie np. polityczne? I nie pisz w stylu a inni też tak robią bo jak pamiętam właśnie z tym mieliście walczyć. Więc to was pytam.

  Do M. Tomczewskiej. Tak z ciekawości, przy okazji spotkania z Krzynówkiem twoja obecność i praca w „obsłudze” była tylko promocją polityczną kandydatki na radną czy zostałaś do tego zatrudniona? I jak te wspólne dziania z ludźmi z Razem dla gminy mają się do waszej odrębności jako TK, o której tak tutaj ciągle mówicie? A jeśli tak to dlaczego nie widzę tutaj żadnej najmniejszej nawet krytyki ich działań? Co jest zastanawiające, bo tak robicie w stosunku do Rozwoju, a przecież oni też są w opozycji. Pytam, bo jeśli stajecie w opozycji do rządzącego obecnie Razem dla gminy… Uprzedzając zarzut, że Rozwój ma większość w radzie, chcę podkreślić, że rada nie jest organem zarządzającym gminą. Organem wykonawczym inaczej zarządem każdej gminy jest wójt, rada może tylko go prosić o podjęcie takich czy innych działań jednak nie ma siły sprawczej i nie może mu niczego tak naprawdę narzucić, a on nie musi jej „słuchać”. Tak wiec bezspornie rządzi Razem dla gminy. Każda inna próba interpretacji jest manipulacją. Czy zatem ten brak krytyki wynika z tego, że wam się to co się dzieje podoba? Jeśli tak to po co się rozdzielać?


 53. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Armin:
  Szkoda, że chowasz się za nickiem, bo merytoryczna rozmowa prowadzona przez dwóch/dwoje mieszkańców byłaby lepsza niż te wasze opluwanie i błotem obrzucanie. Ale niech będzie poważnie potraktuje anonimowego żołnierza z legionów Rozwoju (po nowemu Praca,Rozwój,Bezpieczeństwo), który od czasu do czasu merytoryczne zdanie skleci.

  Nie muszę Magdy bronić, bo sama sobie doskonale radzi, ale co swoje wiem to napiszę. Z tego co mi wiadomo chodziło o tymczasowe pociągnięcie tematu do czasu wyłonienia kompleksowej obsługi. Nie mniej gdyby to ode mnie zależało to zwróciłbym się w tej kwestii do Kleszczowskiej młodzieży. Na pewno znalazłoby się kilka osób ogarniających temat Social Media.

  Tylko tutaj trzeba uczciwie napisać, że widzisz u innych źdźbło, a w swoim oku belki nie widzisz. Mówiłem już o tym podczas zatwierdzania sprawozdania finansowego FRGK. Swoją drogą, mnóstwo środków Zarząd wydał niezgodnie ze Statutem i nie powinno być zatwierdzone, ale tak to jest jak ogon macha psem, a nie odwrotnie. Wracając do belki. 87 tysięcy złotych poszło z kasy FRGK na marną obsługę medialną. Były by 3 etaty (i to nie za najniższą krajową) dla Kleszczowian. Stronę na darmowej Joomli zrobić i z kamerą ganiać po gminie to nie trudna sztuka, to nie fizyka kwantowa. Pewnie na początku gorzej by to wyglądało niż robi to firma w tym już rozeznana, ale z czasem 3 osoby nauczyły by się ciekawych umiejętności i mogłyby same rozszerzyć swoją działalność. Dlaczego, więc Zarząd w osobie 5 członków AŻ, z najwybitniejszym Prezesem jaki mógł nam się trafić nie potrafił wpaść na ten pomysł? Dlaczego kasę transferujecie do człowieka spoza gminy?

  Co do tego kto rządzi to owszem, Wójt ma sporą władzę i niestety obecny Wójt w tych obszarach w których ma pełnię władzy błędów popełnił sporo. Tym bardziej to boli, bo gdyby zechciał wysłuchać opinii swojego zaplecza to by ich może nie popełnił. Nie próbuj jednak uciec od oczywistej prawdy, że w wielu obszarach funkcjonowania samorządu Wójt bez Rady Gminy nie zrobi wiele. Oj chyba musisz się trochę douczyć na temat funkcjonowania samorządu. Wójt porusza się w granicach nakreślonych przez Radę Gminy. A Rada Gminy niestety gdzie mogła to granice wąziutko pokreśliła. I wcale nie z uwagi na dobro gminy, a na swój polityczny interes.
  I uprzedzając stwierdzenie, że dlatego ważnym jest by Rada Gminy pochodziła z tego samego ugrupowania, bo to już Rozwój (Praca,Rozwój,Bezpieczeństwo po nowemu) podnosił wiele razy. Nie, to nie jest ważne. Ważne jest by radni byli ludźmi kompetentnymi, niezależnymi. Żeby realizowali dobre dla gminy projekty nawet jeśli nie wywodzą się od nich. I przede wszystkim by pełnili swoje funkcje w zgodzie z wolą mieszkańców, a nie wolą jednego Prezesa.

  Kończąc już, na ostatni, ale ważny wątek odpowiem.
  Wiemy, że wielu zadaje sobie pytanie dlaczego Twój Kleszczów tym razem nie zdecydował się poprzeć Sławka Chojnowskiego (chyba On będzie kandydatem RDG?). Na pytanie dlaczego TK idzie swoją, niezależną drogą oraz wiele innych pytań, które z tego wątku się wyłaniają niebawem odpowiemy.


 54. uważnie czytając napisał(a):

  Armin, rzeczywiście źle zrozumiałem twoje pytanie, staram się uważnie czytać ale wiem też że samemu czasem człowiek popełnia błędy i dlatego nie uważam się za alfę i omegę, i się do błędu przyznaję.
  Armin, piszesz o zastraszaniu ludzi a zastanawiałeś się skąd czy od kogo TO przyszło (to tzw.TKM) czy kto TO wprowadził, ten trend w zarządzaniu w naszej gminie? Ten TKM jest już kupę lat że się wyrażę tak po swojsku a na pewno od roku w którym do władzy doszedł rozwój. Męczysz tutaj o to Rzeźnika podczas gdy on nie jest temu winien, na pewno by nie prowadził takiej polityki gdy by miał realną władzę. Sądzę że nie jest takim człowiekiem, widzę to po stylu prowadzeniu tego forum i jego wypowiedziach, tu i na sesjach, nie bawi się w CENZURĘ podczas gdy na info ONA jest realna.

  Arek, z części tyczącej mnie nie odpisuje ci bo nie ma na CO, piszesz o rzeczach nie istotnych i nie interesujących dla mieszkańców gminy.
  W części tyczącej Rzeźnika mantrujesz:
  DPS 8 milionów turystyka PGE
  turystyka PGE DPS 8 milionów
  8 milionów turystyka PGE DPS
  PGE DPS 8 milionów turystyka
  i z twojej części o prezesie i Rzeźniku dużo się nie wypowiem ale znam realia życiowe w naszej gminie i myślę że Rzeźnik wie co pisze.
  Zauważyłem że Rzeźnik zdradził swój ciekawy i oryginalny pomysł by dać kilku osobom pracę, czy są w gminie takie młode osoby które by taką pracę podjęły i czy rozwój jest im w tym chętny pomóc, własna obsługa medialna jaka to reklama i najważniejsze kasa zostaje w gminie.
  =================================================================
  Moja mantra:
  Jaki macie WYZNAWCY PREZESA stosunek do Jego polecenia stosowania CENZURY na forum info?
  Czy forum info ma służyć do WALKI Z OPOZYCJĄ czy do wymiany poglądów przez wszystkich mieszkańców gminy niezależnie od ich zapatrywań politycznych?
  Czy stosowanie CENZURY jest FAIR PLAY?
  Czy gdy rozwój wygra wybory to pozostali mieszkańcy będą traktowani też tak jak wyznawcy rozwoju?
  Czy prezes zrobi użytek z rady radnego Rzeźnika zatrudnienia do obsługi portalu info młodych mieszkańców gminy zamiast obcej firmy?


 55. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

  @Armin – Po pierwsze, naucz się czytać ze zrozumieniem, a na pytania o spotkanie z p. Krzynówkiem znajdziesz odpowiedzi w pierwszym poście. Jakoś trudno Ci to pojąć, że ludzie nie są w 100% własnością swoich stowarzyszeń, no bo w Rozwoju zapewne nawet spać trzeba się kłaść na komendę, we wszystkich działaniach spełniać wolę Prezesa, rączki podnosić jak maszynki do głosowania – dobre inicjatywy robi się ponad różnymi podziałami, nie widziałam tam nad głowami ani transparentu TK ani RDG wiec odpuść sobie to walenie we wszystko cokolwiek się wydarzy i otwórz oczy na fakt, że coś można zrobić razem, od siebie, poz podtekstów politycznych. A zresztą, cokolwiek nie napiszę i tak będziesz w kółko walił swoje, więc szkoda do ANONIMA grzecznie i rzetelnie odpisywać, bo on i tak spod pseudonimu opluje i stłamsi.
  Miej odwagę i podpisz się pod swoimi wpisami, to porozmawiamy.
  Co do zlecenia męża – firma prowadząca facebook brała dużą kasę nic nie robiąc, prezes Kołba tak wykonania umowy dopilnowywał, że na facebooku nic się nie działo a solpark fakturę płacić musiał – wystarczy statystyki sprawdzić na portalu.
  A tak właśnie, to jak to jest, że Radni tyle stanowisk obsadzają. Pierwszy z brzegu -Radny Michałek i zawodowo pensję ciągnie, i z rady, i z rady nadzorczej Energoserwisu… I tu chodzi o tysiące a nie parę złotych, wiec proszę Cię, zajmij się dogłębnie takimi tematami, jak już piszesz, że mój mąż pracę młodym zabiera – czyli kłamiesz manipulancie, bo ja wyraźnie napisałam, że umowa jego trwała 2 miesiące, a ty tu manipulantko podnosisz, że może nadal trwa.
  A na serio – nieźle trzeba się wstydzić własnych poglądów i tchórzem być podszytym, by zza tora mieć czelność innych oskarżać. A może ty jesteś jakiś warszawiak, za grube pieniądze opłacany, by tu pisać pod pseudonimem? A może tak jak i Panu Kornackiemu ze 100 000 rocznie Ci płacą, byś pod różnymi pseudonimami ludzi na TK zastraszał, opluwał i manipulowała kłamstwami i oszczerstwami? No wiesz, nikt nie uwierzy teraz, że tak nie jest, niby dlaczego moje wcześniejsze tezy nie miałyby być prawdziwe??? Niby dlaczego twoim tłumaczeniom mamy dawać wiarę, skoro odwagi nie masz, by się pod swoimi przemyśleniami podpisać??? I nie pisz, że się o pracę boisz, że ludzi zwalniają, bo teraz taka gmina zastraszona – ja wiele pamiętam i wiem, że tak prezes rozwoju działał, wiec nie przykładaj tej miary do obecnej rzeczywistości, bo nikt w to nie wierzy. To wy stosujecie pod pseudonimami opluwanie, manipulowanie (czego przykłądem są twoje komentarze, komentarze na INFO) i szkalowanie tych, którzy mają odwagę głośno mówić NIE i się pod tym podpisać.
  A argumentów i konkretów jak nie było tak nie ma – na szczęście nikt się tym pluciem już nie przejmuje, po prostu wasz typ tak ma. To już zdarta płyta, na nikim wrażenia nie robi, no ale mamy okres przedwyborczy, płyta obraca się coraz szybciej – nastąpi eskalacja waszych metod już niedługo – to też już wszyscy wiemy i też nam to mówiąc kolokwialnie ‚powiewa”.


 56. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @armin-a może się odniesiesz do składu zarządu FRGK. Dwóch radnych dieta w granicach 1000 zł, pracujących zawodowo zasiada dodatkowo w zarządzie FRGK gdzie mają zdaje się trochę więcej niż dieta radnego. Z jakiego naboru tam trafili? Otóż skład zarządu FRGK ustala Rada Gminy i widocznie uznali, że to są osoby z najwyższymi kwalifikacjami na to stanowisko. Czy szukali wśród mieszkańców gminy, czy robili jakąś dodatkową weryfikację umiejętności kandydatów na te stanowiska? Z drugiej strony ciekawe, czy ci dwaj kandydaci także podnosili ręce podczas głosowania własnych kandydatur, tak jak to robią podczas zatwierdzania sprawozdań z działalności fundacji, którą zarządzają.
  My nie musimy się tłumaczyć z niektórych dziwnych posunięć Wójta, bo od dawna podkreślamy, że ludzi na kluczowe stanowiska w spółkach gminnych powinno powoływać się z konkursów a nie mianowania i trudno odnieść się do tego co wpłynęło na takie a nie inne decyzje personalne.

  Co do Twoich dywagacji na temat roli wójta z ostatniego komentarza, cytat:

  „Uprzedzając zarzut, że Rozwój ma większość w radzie, chcę podkreślić, że rada nie jest organem zarządzającym gminą. Organem wykonawczym inaczej zarządem każdej gminy jest wójt, rada może tylko go prosić o podjęcie takich czy innych działań jednak nie ma siły sprawczej i nie może mu niczego tak naprawdę narzucić, a on nie musi jej „słuchać”. Tak wiec bezspornie rządzi Razem dla gminy. Każda inna próba interpretacji jest manipulacją”

  warto przytoczyć stanowisko jednego ze zwolenników Rozwoju, który w komentarzu pd nickiem „kolega” napisanego 19 września o 18.17 na konkurencyjnym portalu stwierdza, że wójt dla skutecznego działania powinien mieć w radzie minimum 10 radnych wystawionych z tego samego komitetu, ponieważ kluczowe decyzje dotyczące kierunków rozwoju gminy, uchwalanie planów, uchwalanie budżetu itp.należą właśnie do RG. A może to jednak Ty masz rację, a tamten „kolega” jest niedoinformowany?
  Patrząc jeszcze na szumny tytuł artykułu pod którym ukazał się ten komentarz „Czas zasypać rów podziałów” i teksty jakie się pod nim pojawiają, to widzę marne szanse aby to się kiedykolwiek spełniło skoro większość tekstów to bezczelne opluwanie ludzi mających inny punkt widzenia niż jedyna słuszna opcja w tej gminie.


 57. Arek napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  @ M. Tomczewska, dlaczego jest pani taka wrażliwa, przecież we wpisie p. Arka nie padło pani. nazwiska ani imię, może to oznaczać, że ludzie się dowiedzieli o pani prawdziwych zamiarach, i nie chce pani się ośmieszyć. Otóż p. Magdo pani działanie jest tak przejrzyste, małostkowe, powiedziałbym dziecinne, że widać jak na dłoni, jakie są pani zamiary. Proszę pani, te wszystkie występy, parafialne, niby charytatywne, „miłosierne” poczynania, wpisy na tym portalu, to niesamowicie cyniczna gra, ukartowana strategia, polegająca na oszukaniu ludzi, aby tylko zdobyć u nich zaufanie. Ludzie tego nie lubią i wręcz boją się takich „osobowości”, bo wiedzą że są to kłamstwa i od razu mówią, a co będzie jak ona zostanie np. radną ???, jeżeli już teraz kłamie jak z nut!!! Przecież wszyscy wiemy, że te zabiegi, są tylko trampoliną do osiągnięcia przez panią władzy. Wszystko pani ukartowała i podporządkowała, w tym celu, a udawanie niewiniątka i charytatywnego społecznika to śmierdzący blef. Moim zdaniem, pani już się wyeliminowała, z gry o władzę ponieważ, pani poczynania, gdy tylko, dostała pani „mikron” uprawnień, potoczyły się w kierunku zysków osobistych. Załatwiła pani pracę dla męża, na dodatkowym fuszce, nie bacząc ,że się mu to nie należało, i nie jest to Fair, ponieważ inni nie mają za co żyć, a tutaj proszę ,kasa, kasa, ac co tam!!! Proszę panią, dlatego spisaliście umowę-zlecenie bo inaczej nie mogliście. Ta umowa jest tylko zalegalizowaniem pracy, przykrywką, przed Urzędem Skarbowym, w której wykazany jest zapewne minimalny zarobek, a naprawdę pani mąż dostaje chyba dużo więcej kasy, tak robią wszyscy pracodawcy, a w tym przypadku są podwójne „uzasadnienia „, bo co powiedzą ludzie??, że tyle dodatkowej kasy się bierze!!!. Zadam pani takie pytanie, ; co pani powie, o próbie uruchomienia prywatnego przedszkola, w obiektach parafii w Kleszczowie??? Mocno pani o to się ponoć starała, a były „zarządca” Gminy p. Hudzik i p. kierownik Guc z Urzędu Gminy w Kleszczowie, oficjalnie wystąpili z tym do Rady Gminy. Na dodatek obiekt, przybocznej „Organistówki”, musiał by przejść gruntowny remont, na koszt oczywiście Gminy. Radni się na taki „NUMER” nie zgodzili, i uruchomili prywatnych opiekunów dzieci do lat 3. Jest jednak kolosalna różnica, bo tą działalność może podjąć każda osoba z Gminy, a nie wybrańcy. Chwała za takie załatwienie sprawy należy się radnym , bo zapobiegli kolejnemu przekrętowi w wydaniu pani ugrupowania, „Twój Kleszczów” , a tym samym z pani udziałem. Czy to zadanie próbowała pani uruchomić dla „biednego ludu”, pod przykrywką, socjalnych potrzeb , czy dla swoich zysków??? Coś mi się wydaję, że jednak o zyski chodziło?? . Dodam, że takie przedszkole nie może prowadzić swojej działalności ze wsparciem Gminy, jak jest żłobek, czy specjalny odział dala takich małych dzieci. Jak wszyscy wiemy Żłobek w Kleszczowie będzie, więc po co te wygłupy. Remont tego budynku i jego adaptacja pochłonęły by kolejne miliony złotych gminnej kasy, a budynek byłby własnością parafii. Czyż nie rysuje się tutaj kolejny „spektakl” z pani udziałem pani Magdo. Znowu wyszła celowość pani współpracy z księdzem Prezesem Fundacji Servire-Homini, a te niby „charytatatywne” pikniki, które pani z nim organizuje, to kolejny pani blef, żeby nie powiedzieć gorzej, dosadniej. Jak widać nie działa pani tak jak pani mówi, pani po prostu nas oszukuje, i myślę, że teraz po tej publikacji, ludzie przejrzą na oczy i prawidłowo ocenią pani zamiary, poczynania i osobowość. Niech nie próbuje pani tego obalać bo wyciągnę pani kolejne sprawy, które wspólnie i w porozumieniu ze swoimi mocodawcami próbowaliście „załatwić”, dla własnych potrzeb. Nic w przyrodzie, pani Magdo nie dzieje się z przypadku i to że wybrała pani taki sposób dojścia do władzy i kasy, też nie jest dziełem przypadku, tylko wyrafinowanej, oszukańczej gry, pani osobiście i grupy którą pani reprezentuje. Szkoda, że wciągnęliście do polityki kleszczowski Kościół, a może tak chciał ks, Prezes, to co innego. Pozdrawiam


 58. Arek napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  @Maniek, powiedz kim jesteś ,a przepowiem ci twoją przyszłość, a także opowiem ci o twojej przeszłości, tak szanowny „Odnowicielu” Gminy Kleszczów, można skwitować twoje wypociny, odnośnie sytuacji politycznej, i gospodarczej w naszej Gminie. Wy ciągle czepiacie się Rozwoju, a tak naprawdę do potencjału gospodarczego , myślowego i dokonań tego ugrupowania, jeszcze wam bardzo daleko, śmiem podejrzewać, że nigdy tego co oni nie osiągniecie, bo po prostu nie te głowy, i nie macie lepszych na ławce rezerwowych. Nie oszukujcie się sami i nie próbujcie wciskać ludziom, że oni zmarnowali czas ,aby poprawić sytuację gospodarczą Gminy, sytuację ekonomiczną gminy, a tym samym nas mieszkańców, że nie wprowadzali i nie wprowadzili innowacyjności gospodarczo -społecznej, nie walczyli i nie walczą z bezrobociem, nie odbudowali tej Gminy, że zaprzepaścili szansę uprzemysłowienia Gminy , że nie dbali o szkoły, przedszkola, świetlice wiejskie, boiska sportowe, że nie wybudowali od podstaw uzbrojenia terenu, że nie wybudowali setki kilometrów dróg ,chodników, ścieżek rowerowych , że nie budowali mieszkań socjalnych i komunalnych, że nie dbają o służbę zdrowia, że nie pomagali i pomagają najbiedniejszym, itd. itp. Te wszystkie wymienione przeze mnie rzeczy są zrealizowane, we wzorcowy sposób, my to wszystko mamy, widzimy, dotykamy tego, to są fakty, których tacy jak ty @Marianie, a tak naprawdę prawdziwy „Mańku” nie jesteś w stanie pojąć, albo po prostu nie chcesz się z tym zmierzyć, bo przyjechałeś do Kleszczowa z jakiegoś „wygwizdowa”, doznałeś oślepienia i postanowiłeś z nami walczyć, wpierając jakieś głupoty, cuda-niewidy, aby podzielić to społeczeństwo, które do tej pory było skonsolidowane, i zgodnie ze sobą żyło. Ja też nie jestem rodowitym kleszczowianinem, mieszkam tutaj dopiero 19 lat, ale naprawdę jestem zadowolony, że wybrałem Kleszczów na budowę mojego gniazda. Możesz powiedzieć, że jestem skoligacony z ludźmi, którzy tutaj rządzili i rządzą, ale naprawdę zaręczam cię że tak nie jest. Natomiast to co ty kolego wypisujesz, każe mi mówić, że jesteś nieobiektywny, nafaszerowany, zapalczywością, wrogością, chęcią pustego mądrowania się, wygląda jakby ktoś kazał ci tak mówić, aby tylko dowalić drugiemu człowiekowi, który to robił, propagował i któremu tak naprawdę powinieneś za to podziękować. Z twojego wpisu „Mańku” można postawić jedno tylko stwierdzenie, jesteś politycznym rywalem tych co ten Kleszczów budowali, tworzyli, dlatego te, nie mające nic wspólnego z obiektywizmem oceny tworzysz, aby coś zyskać, ale sądzę ,że niewiele ugrasz, bo rzeczywistości nie da się zagłuszyć. Jeszcze jedno, zauważyłem, że próbujesz, trochę szpanować proponując niby dialog, ale niestety widać w tym twój szaleńczy podstęp, aż kipi z twoich wypowiedzi, nienawiścią, zasadzką i cwaniactwem, ale takim prostackim, które każdy wyłapie, NIE OŚMIESZAJ SIĘ „MAŃKU”, bo tu już naiwnych ludzi już nie ma.

  Ostatnim moim akordem, odnośnie twojego tekstu „Mańku” będzie ocena twoich wypowiedzi odnośnie Strefy Bogumiłów . Powiem tak powtarzasz, jak ta nakręcona kataryna, zresztą p. Rzeźnik, Grzegorczyk, Chojnowski, Ciągło, Tomczewska, Kwiecień, Tkacz, też to samo klepią, że ma tam powstać kilka zakładów przerabiających odpady komunalne, co jest kompletnym kłamstwem. Za takie mówienie nie prawdziwych rzeczy, powinniście odpowiedzieć osobiście przed Sądem i przeprosić tych, których oczerniacie. „Maniek”, ja stwierdzam, że ty tam, w Bogumiłowie nie byłeś. Ja tam byłem i muszę ci powiedzieć, że tam budują się nowe zakłady przemysłowe, warte np. Eurometal 400mln zł, które graniczą z placem pod budowę tego zakładu przetwarzania odpadów. Zadam panu panie „Mańku” pytanie, kto by pobudował swój zakład warty setki milionów złotych koło jakiegoś śmierdzącego zakładu, żeby później nie można było w nim pracować. Druga sprawa, pofatygowałem się i pojechałem spytać o ilość takich zakładów Prezesa Fundacji, ten pan powiedział mi że będzie tylko ten jeden. O ten sam problem spytałem telefonicznie, dzisiaj pana Przewodniczącego Rady Gminy, który zapewnił mnie że dokąd oni będą rządzić, więcej zakładów tego typu w strefie Bogumiłów nie będzie, oraz dodał, że nigdy takich planów nie było. Pytam pana panie „Mańku po raz drugi, dlaczego pan i pana koledzy, mówicie ciągle o zagłębiu śmieciowym, przecież to kłamstwa, dlaczego napuszczacie w chamski sposób jednych na drugich, używając kłamstw i insynuacji, dlaczego oczerniacie niewinnych ludzi, przecież to wygląda na ciche „morderstwo”, słowem można szybko zabić drugiego człowieka. Można się różnić, ale nie wolno kogoś krzywdzić, oczerniać, obgadywać go, by przysporzyć sobie splendoru czy zwolenników. Reasumując, nie podoba mi się pana panie „Mańku” i pana kolegów, pisanie ,postępowanie, wobec swoich włodarzy, którzy włożyli na pewno dużo czasu, zaangażowania, serca, zdrowia, aby ulepszać tą Gminę, wybudowali ją przecież od podstaw, tak politycznych jak i gospodarczych, i należy im się za to chociaż odrobina szacunku, a nie ciągłe ujadanie. Pewnie o tym nie wiesz, ale bez działań tych ludzi w pierwszej fazie przed rozpoczęciem budowy kopalni Kleszczów byłby tylko jedną z miejscowości leżących w gminie Bełchatów. Jak myślisz gdzie poszłaby kasa z podatków. Nie macie dzieci pojęcia ile tym ludziom Kleszczów zawdzięcza. Jeżeli coś im może nie wyszło, to należy zwrócić uwagę, można to skorygować, a nie skakać do gardła, gdy samemu może nawet nie ma się o tym pojęcia.

  Przypowieść mówi, cyt. „po owocach ich poznacie” , więc uważaj panie „Mańku” razem ze swoimi partnerami, bo wasze po 1,5 rocznym rządzeniu ,są cierpkie, że aż przez gardło nie chcą przejść. Chyba podzielicie los „Odnowy Gminy Kleszczów” z lat 2002-2004, z której jest w waszych nowych-starych organizacjach zdecydowana część tamtych działaczy, którzy tak naprawdę uprawiają tą samą politykę, wyprowadzania z budżetu jak największej ilości pieniędzy, bo wtedy więcej można „skubnąć” dla siebie. Budować co popadnie, potrzebne, nie potrzebne, aby obrót był, Małpi Gaj w Czyżowie za 1,5 mld zł !!!, a co tam ?, wysypisko śmieci w Bogumiłowie 2 razy większe niż to w Kąsiu ,za 16 mln. zł!!!,a co tam?, (nazywając je bodajże „Zielona Dolina), drogę przez wkop, za 36 mln zł!!!, którą powinno wybudować PGE, a co tam??, nikomu nie potrzebny prywatny (ks. Prezesa Bednarskiego) DPS!!!, za 6 mln. zł. , a co tam?, uzbroić puste pola za 26 mln.zł!!! (osiedle w Łuszczanowicach -koloni), nie istniejące, przez 5 lat sprzedana jedna działka),a co tam?, sprzedać linie Energetyczne dla PGE za połowę ceny nominalnej czyli warte 163 mln. zł, sprzedać za 76 mln. zł.!!!,a co tam?, dać na ładne oczy 8 mln. zł. spółce Ekoregion B-tów, bo tak chce prezes „kolega”!!!,a co tam?, to tylko niektóre wasze utopijne pomysły. które forsował na forum Rady Gminy, desygnowany i popierany przez was Wójt Chojnowski i radny Rzeźnik. Wy natomiast, robiliście koło tych spraw niesamowite „wrzawy”, aby Rada Gminy uległa waszym naciskom, co na całe szczęście nie ziściło się. Bardzo niesmacznym waszym pociągnięciem stało się to że do walki politycznej, szczególnie, zaangażowani tutaj byli p. Rzeźnik, p. Ciągło, p. Tarkowska i p. Tomczewska , wciągnęliście ks prezesa Bednarskiego, któremu obiecaliście 6 mln. zł pożyczki (bez żadnego zabezpieczenia, co stwierdziło RIO w ostatniej ponoć kontroli), które prawdopodobnie przepadną z kretesem, jak kamfora. Takie zapędy robiliście również wobec księdza A. Kowalskiego z parafii w Łękińsku, (p. Tarkowska nachodziła go ponoć kilka razy, nawet dwa razy na dzień) ale w porę ktoś go ostrzegł i nie dał się „zwerbować”, chwała mu za to. Wszystkie organizacje Straż Pożarna, HDK, kluby seniora , Orkiestra Dęta , to dzisiaj, upolitycznione i wykorzystywane do polityki, przez was (haniebna „zasługa” Tarkowskiej) i jej klakierów, jak ktoś wcześniej napisał „starych pryków, cwaniaków”. To wszystko stało się szanowni państwo w niecałe 1,5 roku rządów tych ludzi, z „Razem dla Gminy” i „Twojego Kleszczowa”, aż strach pomyśleć, co by mogło być, gdyby ci ludzie rządzili przez 20 lat, jak ludzie z obecnej Rady Gminy, oczywiście oprócz Rzeźnika i Chojnowskiego. Myślę panie „Mańku”, że co nie co pan z tego zrozumiał, i zmieni pan zdanie, i myślenie odnośnie obecnych radnych , bo te wcześniejsze pana wypowiedzi to takie ble, ble, aby dużo i aby dokuczyć, bez podania żadnych faktów.

  Jedno zdanie do państwa mieszkańców, dobrze że nie rozwalili nam Rady Gminy, bo były takie zamiary i akcje, ale radni pod przewodnictwem, doświadczonego, odważnego, sumiennego Przewodniczącego, nie dali się podzielić ,zastraszyć, dotrwali w komplecie do końca, i uchronili nas od potężnych strat, w każdej dziedzinie życia samorządowego Gminy. Kasa Gminna pozostała w bezpiecznych rękach, zamach obcych z Piotrkowa, Jarostów, Dłutowa, Bełchatowa, Łodzi, Piaseczna się po prostu nie udał. Przyszedł czas na zrobienie porządku z tymi „fachowcami” od kasiury, najlepszym sposobem jest odrzucenie ich w wyborach, które już niedługo, nie dajmy się znowu omamić Tarkowskiej, Chojnowskiemu, Rzeźnikowi, Ciągło, Kwietniowi, Tomczewskiej, Tkaczowi, Grzegorczykowi, Borowskiej, Mazurowej, M. Michałkowi, S. Hejakowi, M. Szczepockiemu. A nazwiska powtarzam bo powinniście państwo wiedzieć kto nas w cwany sposób skłóca i dzieli.


 59. jam z kleszczolasu napisał(a):

  ….z pozdrowieniami dla hipokrytów……

  właśnie w skrzynce dziś znalazłem
  propagandę biuletynu
  to Tarkowska ze swą świtą
  wzywa ludzi w nim do czynu

  tam są różne artykuły
  aż ich czytać się nie chciało
  nawet Stawski coś napisał
  dyrdymały jakich mało…

  hipokryzji cała masa
  czyżby jakiś ślepy fart?
  pisaliście to o sobie?
  ale to był kiepski żart..

  a na stronie już ostatniej
  jest też wiersz o Kleszczolasie
  kto tu zerżnął moją nazwę?
  a to już był strzał w podpasie..

  skoro chcecie ze mnie czerpać
  moje rymy i pomysły
  rzućcie temat o szachrajce
  lub wytężcie lepiej zmysły…

  czy ta „akcja rzeka”
  to pomysł szachrajki
  dno pogłębiać dalej
  mieć życie jak z bajki?

  wracając do biuletynu
  kto uważnie czyta
  im chodzi właśnie o to
  by trzymać się koryta

  kto tu jest betonem?
  kto narobił gnoju?
  jesteście tego pewni,
  że to ci z rozwoju?

  by być mędrcem w gminie
  Kleszczolas ratować
  trza mieć czyste ręce
  kłamstwu nie hołdować

  można by tu pisać
  o przyjaznej gminie
  kiedy wasza buta
  bezpowrotnie minie….

  dla kleszczomieszkańców
  chcę lepszego losu
  i wszystkim trąbić będę
  by nie dać wam głosu

  Bo z przysłowia ludu
  wielka mądrość płynie
  „kto mieczem wojuje
  ten od miecza ginie”

  co żem zrobił z biuletynem?
  odpowiem jak pytasz
  rzuciłem to dla pieska
  niech se też poczyta


 60. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @jam z kleszczolasu, a ja się prawie nabrałem, że grasz w tej drużynie.
  Ciekawe, czy ten żarcik o króliczku z rubryki „z przymrużeniem oka” to tak przez przypadek, czy celowo zamieszczony na zasadzie trafiony-zatopiony. Jak to drugie, to zagrywka w podpasie i trochę nie na miejscu jak na ludzi o takim poziomie. Szykuje się ciekawa kampania.


 61. jam z kleszczolasu napisał(a):

  szanowny Panie Przemku, nie gram i ich drużynie
  niech to robią inne zaprzedajne … (zrymuj)…
  Bo słowo Kleszczolas mym pomysłem było
  a to co w biuletynie strasznie mnie … (zrymuj)


 62. admin napisał(a):

  @Arek:
  Nie podniecaj się tak. Na naszej stronie jest uruchomiony automat, który komentarze będące spamem z automatu wrzuca do takiej kategorii. Admini nie otrzymują wtedy powiadomienia o komentarzu i nie mogą się nim zająć.
  Tak było w przypadku Twoich komentarzy. Piszesz z TORa, który często korzysta z serwerów proxy będących na czarnych listach serwerów rozsyłających SPAM.

  Swoją drogą podziwiam Przemka, Magdę i Jarka, że głowę sobie zawracają i odpisują na anonimowe, kłamliwe komentarze. Idę o zakład, że w kampanii wyborczej nikt oficjalnie nie zarzuci im tego co tutaj wypisujecie, bo dobrze wiecie, że za 3 dni znajdzie się taki ktoś na sali rozpraw w trybie wyborczym za szkalowanie i pomawianie.


 63. kroś napisał(a):

  Przepraszam chłopaki, ale nie czytam zbyt wnikliwie waszych super wpisów i tak przegapiłem Jarka o jego doprowadzeniu do wyroku dla tego biedaka.

  Człowieku zastanów się, kto o zdrowych, podkreślam ZROWYCH zmysłach uwierzyłby, że ktoś poważnie chce o tą pierdółkę o i praktycznie niczyją krzywdę, na policję donieść. Myślę, że większość ludzi pomyślałaby, że tylko tak straszycie, żeby więcej nie pisać. Skąd człowiek miał wiedzieć że taki wredny jesteś. Też tej groźby nie potraktowałbym poważnie. Ale wy wiadomo jak z tym batonikiem, nieważne ze za 99 groszy ważne, że ukradł. Tak naprawdę chcieliście postraszyć innych, że nie żartujecie i można dostać paragraf. Dlatego właśnie piszę z Tora, nie chcę mieć wyroku.

  A tak swoją drogą skąd wiedziałeś, że to ten konkretny człowiek to zrobił skoro, ty widzisz tylko IP, a nie znasz danych adresowych komu jest przypisane? Skoro jak twierdzisz, rozmawialiście z nim przed złożeniem donosu musiałbyś posiadać dane osobowe z Arreksu. Przecież sam do was nie zadzwonił, o taką głupotę go nie posądzam. Możesz to wyjaśnić?

  @Armin ich retoryka od lat jest taka sama. Robić ludzi w konia i zbijać kapitał polityczny na opluwaniu Rozwoju. Sami nic ciekawego nie mają do zaproponowania. A ponieważ nie mają pojęcia o rządzeniu to naobiecywali poprawy kwestii obyczajowych – transparentność, przejrzystość władzy, uczciwość, poprawę stosunków międzyludzkich (sic!) itd. No bo chyba w to, że Rzeźnik jest w stanie ściągnąć inwestorów chyba nikt nie uwierzył. Teraz pisze, że od tego jest Fundacja, jeśli tak to po co pisał, że to zrobi w swoim programie na te 1,5 roku? Stało się tak dla tego, że to nie jest tak, że inwestorzy stoją w kolejce aż Jarek łaskawie skinie ręką. Tu potrzeba kontaktów, ugruntowanej pozycji, uznania i zaufania, aby inwestor w ogóle wziął naszą propozycję poważnie i chciał rozmawiać, a co dopiero zainwestować. Sama tania ziemia i infrastruktura nie wystarczą. Jarku to tak jak, porywać się z motyką na słońce. Takim dobrym przykładem ze świata była głośna inwestycja niemieckiego koncernu samochodowego , który wybierał pomiędzy Polską, a Czechami. Mimo, że Polska propozycja była o wiele atrakcyjniejsza biznesowo to jednak padło na Czechy, dlaczego? Wystarczy przyjrzeć się historii. Tak więc jak widać nie zawsze ekonomia decyduje o atrakcji miejsca, ale także pewny partner, stabilność otoczenia, małe ryzyko, dostęp do wykfalifikowanej kadry itd. Po efektach w pozyskiwaniu inwestorów Chojnowskiego i wspierającego go Jarczęcia widać, że nie sprawdza się naiwna wiara, że dzięki taniemu gruntowi i uzbrojeniu powinny się tutaj pchać firmy oknami i drzwiami. To jest naprawdę naiwne podejście, panowie.

  Tak więc wielkie hasła na sztandarach, a jak co do czego przychodzi i ugrywają nawet troszkę władzy, mamy zaraz taki placek jak super uczciwa i zatroskana o innych Madzia bez żadnych skrupułów montuje męża w Solparku choć już wcześniej zarabiał niemało. Inni nadal podania roznoszą i siedzą na utrzymaniu rodziców. A Rzeźnika siostra pracuje jako psycholog we wszystkich kleszczowskich szkołach. Tyle z tych haseł pozostaje. Samo życie. A tu takie głupoty wypisują jakby mieli rozszczepienie jaźni. Piszą zupełnie odwrotnie do tego co robią.

  @Grzegorczyk przecież to co piszesz to jest wasza mantra – jak ktoś wam wykaże że robicie nie tak to zaraz walicie, że tamci robią tak samo. Oczywiście ci inni to nie Razem dla gminy (bo wasza oddzielność to pic na wodę), ale to jak zwykle nie kto inny tylko stary sprawdzony Rozwój. Napiszę teraz dużymi literami żebyś zapamiętał czym oszukaliście ludzi – obiecaliście, że WY TAK ROBIĆ NIE BĘDZIECIE!!! To był wasz argument i to czym przekonywaliście mieszkańców. Więc jeśli tutaj niczym się od Rozwoju nie różnicie to czym teraz chcecie ludzi zauroczyć? Jeśli miałbym wybierać pomiędzy postępującymi tak samo TK i Rozwojem, to wolę wybrać ludzi z doświadczeniem i wiedzą, umiejących ogarnąć sprawy gminy tak, żeby powróciła tutaj normalność. Gmina to specyficzne „przedsiębiorstwo” i jeśli ktoś nigdy nie pełnił funkcji kierowniczej nie ma pojęcia o zasadach jego funkcjonowania. Wtedy powstaje ten tak zwany „folwark” gdzie nie ma zasad a o wszystkim decyduje jeden człowiek. Gorzej jak do tego jest jeszcze „folwarkiem prywatnym”. Jak widać, każdego można wybrać, ale nie każdy może być wójtem wbrew temu co mówi Chojnowski. On zresztą jest tego najlepszym przykładem.

  Osobiście uważam, że wiele rzeczy, które obiecywaliście mieszkańcom brały się zwyczajnie z braku doświadczenia w pracy w samorządzie, waszej niewiedzy i niekompetencji. Obiecuje gruszki na wierzbie nawet pewnie o tym nie wiedząc, że de facto wprowadzacie niezorientowanych ludzi w błąd.

  Takim ewidentnym przykładem jest wasze słynne ciepło z elektrowni. To było mistrzostwo świata głupoty. Co zaraz na jednych z pierwszych sesji wykazał Rzeźnikowi jeden z urzędników. I tak skończyła się ta gra naiwnością nieświadomych mieszkańców. Teraz obiecujecie znowu kolejną abstrakcje jak „tropikalna wyspa” itp. przecież wystarczy zadać wam proste pytanie – skąd weźmiecie 1,5 miliarda złotych na jedną tylko inwestycję, skoro roczny budżet tej gminy to około 200 milionów po stronie przychodów? Za chwilę obiecacie ludziom przystań promów kosmicznych i wycieczki na orbitę! Trochę więcej rozsądku, dość już tego szaleństwa!

  Wracając do zarządu fundacji. Grzegorczyk przypomnij sobie kto jest jej fundatorem? Otóż fundatorem jest nie kto inny tylko Rada Gminy Kleszczów. W związku z tym, dla mnie oczywistym jest i wręcz oczekiwanym, że w zarządzie znajdzie się reprezentacja rady, aby mieć wpływ także na bieżące działania. Tak więc odpuść sobie sączenie tego jadu i negatywne nastawianie mieszkańców do Fundacji, bo tylko tym się zajmujecie. To że Chojnowski wprowadził totalną uznaniowość (nawet to kto otrzyma mieszkanie decyduje garstka ludzi z RDG, a reszta naiwnie czeka wierząc, że decyduje o tym regulamin) wprowadził nepotyzm i antytransparentność, wam to nie przeszkadza. A wiesz dlaczego, bo te bzdury o waszym rozdziale można sobie w buty wsadzić. Myk będzie pewnie polegał na tym, że jak startujący na wójta Rzeźnik zobaczy, że ma nikłe szanse, bo jestem przekonany, że mieszkańcy nie pozwolą się znowu oszukać, pewnie zrezygnuje i poprze innego kandydata z większymi szansami. Jak myślicie kto to będzie?

  Jarosławie, może jednak to ty powinieneś troszkę mniej trików socjotechnicznych stosować. Szkoda, że tylko ty możesz w komentarzach te sztuczki z pogrubianiem tekstu stosować. Ja bym ci tu co nieco pogrubił.

  Po pierwsze KŁAMIESZ w kwestii kompetencji rady gminy.
  Polecam się z nimi zapoznać panie radny, np. tutaj:
  http://www.bip.ug.wejherowo.pl/more.php?id=74

  Jak widzisz oględnie mówiąc rada gminy to organ od spraw majątkowych, koncepcji, podatków, kierunków rozwoju, reprezentacji, kwestii personalnych dla kluczowych stanowisk jednak tylko na wniosek wójta. Krótko mówiąc kwestie globalne i działania w perspektywie min roku, a wszystko w formie uchwał.

  Jak widzisz jedynym istotnym z punktu widzenia bieżących działań wójta, w tym także tych inwestycyjnych, jest punkt dotyczący uchwalenia budżetu gminy na dany rok. Jak doskonale wiesz każdorazowo to wójt z zapleczem urzędniczym przygotowuje ten dokument. Planuje co będzie w danym roku wykonywane, co jest możliwe do zrealizowania i ile kasy będzie potrzebne. Odbywa się to zawsze na przełomie roku. Zazwyczaj nie później niż w marcu zostaje ten tak naprawdę plan rzeczowo finansowy (co i za ile) zatwierdzony, a odpowiedzialnym za jego właściwe zrealizowanie jest wójt. I tylko tutaj w momencie uchwalania tego planu, jak to ująłeś, rada gminy może ingerować w jego kształt. Z tego co wiem Chojnowski ma plan zatwierdzony w takim kształcie o jaki sam wnioskował, bez oczywiście głupot w stylu 8 milionów dla Bełchatowa, 20 milionów na uzbrajania osiedla, na którym wykupiono tylko jedną działkę (chyba chciał tylko dobrze zrobić dla firm budujących instalacje i drogi) , droga przez wkop za 30 milionów, którą PGE obiecało itp. bzdury które słusznie usunęła z budżetu rada zapobiegając roztrwonieniu tej kasy. Reszta o ile mi wiadomo została zatwierdzona tak jak chcieliście z Chojnowskim. Jest modernizacja centrum Kleszczowa (ul. Głównej) jest przedszkole i żłobek na osiedlu, jest nawet plac zabaw w Łuszczanowicach, którego niewykonaniem chcieliście sprytnie obarczyć radnych z Łuszczanowic! Dlaczego te sprawy stoją w miejscu? W czym wam tutaj rada gminy przeszkadza? Prawda jest taka, że gdybyście się do roboty wzięli zamiast politykę robić i donosy pisać byłoby lepiej. Wy po prostu nie chcecie niczego robić, żebyście mogli powiedzieć, że to przez Radę cwaniaki. Nikt wam niczego nie zawęża dlatego jeszcze raz podkreślam KŁAMSTWEM jest to, że cyt. „ … Rada Gminy niestety gdzie mogła to granice wąziutko pokreśliła. I wcale nie z uwagi na dobro gminy, a na swój polityczny interes.” To jest Jarku język nienawiści właśnie. Kompetencje wójta reguluje ustawa, a nie rada gminy. Sprytna gra słów – granice wąziutko pokreśliła. Co to znaczy? Może nam wyjaśnisz co za krzywdę rada gminy robi tobie i wójtowi, że wszystko w miejscu stoi? Może jakiś konkret podasz?


 64. ktoś napisał(a):

  Ten kroś to jaz nie tą literką 😉


 65. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ktoś:
  Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byłoby wszystkim o wiele łatwiej.

  Pan skazany za podszywanie się został oskarżony przez osobę, pod którą się podszywał. Moja rola w tym tylko taka, że na wniosek Policji (proszę sobie jechać do Komisariatu w Kleszczowie i zapytać) udostępniłem adres IP. Jeśli nie widzisz woli polubownego załatwienia sprawy w fakcie, że najpierw opublikowano wpis by człowiek sam przeprosił za podszywanie się, bez procesów, bez Policji to wiadomym jest, że po prostu piszesz, żeby uderzyć, a jakiś kij się znajdzie, że mało logiczny, że nie prawdziwy to już Cie to nie obchodzi. I dobrze, bo ludzie widzą wtedy kto manipuluje.
  A z TORa piszesz, bo po prostu kłamiesz i chcesz bezkarnie szkalować innych. Tylko uważajcie, bo może ktoś jednak nie odpuści i zacznie jak po nitce do kłębka dochodzić źródła. Po prawdzie nie wiadomo jak Policja podeszła by do sprawy, chciałoby im się pisać do swoich odpowiedników w Bangladeszu, Kanadzie? Może tak. Czasami TOR kieruje przez Europę, tutaj może być łatwiej takich oszustów, wynajętych pod kampanię dojść.

  Za decyzje Wójta, które były sprzeczne z tym co zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej rok temu nie odpowiadam, bo to jego decyzje. Odpowiedzialności za to, że dopomogłem w jego wyborze nie wypieram się. Gdybym był jasnowidzem to bym obrót spraw przewidział, a i w totolotka sobie wygrał ze 3 razy.
  Drugi raz tego błędu jako TK nie popełnimy, a Twoje gadanie o udawanym rozłamie już można dopisać do listy wszystkich innych bzdur, które zdążyłeś naprodukować.

  Kolejna bzdura to pisanie o Radzie Gminy jako fundatorze FRGK. Z prawnego punktu widzenia to jest niemożliwe, bo Rada Gminy nie ma osobowości prawnej. Dopiero Gmina, reprezentowana przez Wójta ją ma. Proszę w takim razie podać budżet jakim Rada Gminy dysponuje niezależnie od budżetu gminy, żeby mogła sobie sama fundacje zakładać?

  I widzę oblatany w prawie jesteś, że linkujesz do wyciągu z ustawy nieaktualnego, bo obowiązującego na rok 1998. Fajne czasy wam się marzą, żeby Rada Gminy mogła powoływać Zarząd Gminy 🙂
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85d_gminy

  A przykładem cynicznej gry i blokowania prac Wójtowi niech będzie budowa Przedszkola i Żłobka na Zaciszu. Dumnie mówisz, że w budżecie Rozwój uchwalił, ale nie wiesz, albo nie chcesz napisać, że jednocześnie odmówili radni Rozwoju wydzielić obszaru na którym ma stać Przedszkole do oddzielnego postępowania celem zatwierdzenia MPZP dla tego obszaru.
  Tak działają radni Rozwoju w imię dobra gminy i jej mieszkańców. Własny interes się liczy (działki na Zaciszu) oraz interes polityczny, bo dzisiaj możesz pisać, że Wójt nic nie zrobił.

  Echh. Dawaj następne półprawdy i manipulacje. W sumie to sami się wykładacie. O wielu rzeczach może bym nie wspomniał w trakcie kampanii, a tak sami podsuwacie tematy.


 66. V. napisał(a):

  Adminie powyższe komentarze program wrzucił do spamu. Przypadek? Nie sądzę…
  Po co zatem Admin je stamtąd wyciągał?


 67. abstynent powiatowy napisał(a):

  V Bo Jarka kręci to jak o nim cały czas piszą. Wedle zasady nie ważne jak ważne byle by pisali. Innego wytłumaczenia nie ma na publikowanie komentarzy ze zmienionego IP. No cóż chce być chłopak szlachetny.


 68. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  Jarku oczywiście ty tylko pomogłeś (pewnie tej pani żeby zadziałała)… a człowiek dostał wyrok.

  Piszesz, że nie mogłeś przewidzieć, że Chojnowski tak będzie rozrabiał. Chcesz nam wcisnąć, że tylko ty biedaczyno nie wiedziałeś, że Chojnowski to stara Odnowa? Jeśli nie wiedziałeś, w co jak sądzę, przeciętny normalny i nieprzesadnie naiwny człowiek nie uwierzy, to zrobiłeś co najmniej coś co w prawie nazywa się nieumyślnym wprowadzeniem w błąd, ale jednak wprowadzenie. Ja uważam jednak, że doskonale wiedziałeś kto to jest „koń”. Bo to wiedział każdy kto go znał choćby przez innych. A o jego barowych „wyczynach” do dziś krążą legendy. Nie ściemniaj teraz, że tak to wszystko cię zaskoczyło, bo niedawno, już długo po wyborach na tej stronie pisałeś, że nadal uważasz, że w tamtym czasie to był najlepszy kandydat. Zapomniałeś tylko dodać, że dla ciebie, bo dawał ci możliwość wejścia do rady. Nadal w to brnąłeś, mimo swojej już wtedy wiedzy na temat tego „metod” rządzenia i kim ten człowiek jest.

  I ty mówisz o tym, że ja manipuluję. Widać jak na dłoni, że to była cyniczna gra obliczona z zimną krwią na wygraną. To był zlepek tak wrogo do siebie nastawionych ludzi, którym normalnie na ulicy na widok siebie na wzajem otwierały się przysłowiowe scyzoryki w kieszeniach. Ludzi, którzy zebrali się siła do kupy tylko po to żeby przejąć władzę. Wiedzieli doskonale, że każde z osobna nic nie zdziała, jak i zresztą wy. Ludzie którzy ich znali myśleli początkowo, że to żart, a później kręcili z niedowierzaniem głowami, jak to Tarkowska z Chojnowskim? Szok! Tarkowska z Ciągło, którego z dyrektorskiego stołka ze szkoły usunęła? Ludzie przecierali oczy! I do tego zestawu jakiś młody cwaniak próbujący po grzbietach „dinozaurów” wdrapać się na szczyt. Wizja władzy rozgrzewała was do czerwoności i jednocześnie jednoczyła we wspólnym działaniu, oczywiście nie po to by własne pomysły wdrożyć, bo ich nie było. Głównym cel zniszczyć Szczepockiego poprzez nagonkę na Rozwój i Fundację.

  Jednak takie zjednoczenie było możliwe tylko na krótki dystans. Tworzenie ulotek, pisanie bzdur, robienie propagandy, sączenie oczerniających informacji wśród ludzi itp. ogólnie na czas walki wyborczej. Każdy coś tam „działał” i głosów udziergał.
  Jednak, bez obrazy chłopaki, ale największe zasługi miała Tarkowska, jak mówią ludzie, w zamian za obiecane uniewinnienie, posuwająca się nawet do odgrywania pokrzywdzonej desperatki biorącej uczciwych i ufnych ludzi na litość (biedaczka z 5 milionami na koncie 🙂 ) – jeździła od domu do domu, wydzwaniała do ludzi, błagała, przekonywała, a nawet przed co niektórymi klękała i przysięgała, że wróci za chwilę. Na pytanie ludzi, jak to z Chojnowskim i Ciągło idziesz? Przekonywała, że to tylko chwilowo tak być musi i że trzeba takich jak Ciągło i Chojnowski przełknąć póki co jak tę żabę. Wymyśliła, że najlepiej jak oskarży dawnych kolegów z Rozwoju o wyrządzenie jej krzywdy i że to zmusiło ją niby do ułożenia się z tymi, i że są jej potrzebni na chwilę potem ich się pozbędzie i będzie jak dawniej. No i jak ci uczciwi często starsi ludzie mieli jej nie wierzyć. Przecież sama pani wójt do nich przyjechała, zadzwoniła itd. Zastanawiającym jest jak człowiek, który znał tych ludzi 18 lat, a nawet dłużej w taki podstępny sposób wykorzystał ich zaufanie. Widać pod tą maską niby biednej i skrzywdzonej kobiety kryje się cyniczny i bezwzględny gracz.
  A po wyborach stało się, że tak jak dziś w PO powstały trzy walczące o wpływy spółdzielnie i próba sił, kto jaki stołek dla swojaków dostanie:
  1. Tandem od zawsze – Ciągło, Chojnowski (oraz w związku z pełnioną funkcją wpływający na nich sufler Hudzik)
  2. Tandem od aresztowania –Tarkowska Hudzik
  3. Grupa spryciarzy z TK – Rzeźnik, mentor Hudzik, i cała reszta…
  Jednak co bystrzejsi zauważyli pewnie, że jest taki spryciarz, który we wszystkich trzech spółdzielniach przycupnął. Myśli, że jak jest taki niepozorny to go nikt nie zauważy tam na tylnym siedzeniu. To jest wbrew pozorom główny gracz na tej naszej kleszczowskiej scenie. Co ciekawe nie z Kleszczowa, a z Dłutowa. Takie wyrzeczenia dla „ratowania” Kleszczowa. Taki z niego chwat. To ten człowiek tak naprawdę ma największy wpływ na to, co się w gminie dzieje, głownie poprzez życzliwe doradzanie i pomaganie w wielu sprawach tym powyżej. Kręci tym całym kramem i ustawia jak chce. Podsyca ciągle wojnę kleszczowsko-kleszczowską, a raporty z działań podobno składa w Bełchatowie niejakiemu Włodzimierzowi K. z PO.

  Można już doktoraty spokojnie pisać o nagonce na Rozwój i Fundację. Trzeba wreszcie otwarcie powiedzieć, że tak naprawdę celem tych ataków jest Szczepocki. Jedyny człowiek w Kleszczowie, z którym się liczą i który jest w stanie blokować tych z Bełchatowa przed wyczyszczeniem kleszczowskiej kasy, czy swobodnego zasypywania gminy popiołem ze Złoczewa. Można sobie oczywiście te sprawy pokpiwać, żartować z tego, ale tak robią ci którym naobiecywano władzy i apanaży albo z rozkazu jak niektórzy pracownicy PGE.

  Tak, to nie są żarty, tutaj idzie gra o wielką stawkę. Sprawa jest naprawdę poważna, bo tutaj chodzi o Kleszczów. Szkoda, że mieszkańcy nie do końca wiedzą, kto w tej walce jest prawdziwym sprzymierzeńcem, a kto go tylko sprytnie udaje. Szczepocki to człowiek stąd, który jest im niewygodny, bo broni usilnie rodzinnych stron. A że jest człowiekiem znaczącym w regionie to batalię przypuszczają na całym froncie. Robią to sprytnie, bo nigdzie nie używają wprost jego nazwiska żeby to mieszkańców nie raziło i żeby się nie zorientowali. Żeby uwierzyli, że chodzi jedynie o Rozwój, Fundację itd. Jest to bezpardonowa i wyrafinowana gra. Wystarczy popatrzeć ile komitetów na zakładali pracownicy PGE. Jak bardzo angażuje się politycznie elektrownia, wystarczy wymienić nazwiska Książek, Kwiecień czy Chybiński. Panowie na posadkach w elektrowni. Wystarczy zerknąć co wypisują ci nienapasieni Tarkowska i Chojnowski w tej obsraj gazetce. Totalny atak i stara regułka wszystko co związane ze Szczepockim jest Be! Rozwój, Fundacja, strefy przemysłowe, inwestorzy, itd. Wszystko Be. Przecież Tarkowska też została przez tego człowieka wylansowana, wystarczy sobie przypomnieć, kim była i co znaczyła? Jakoś nie zauważyłem żeby napisali, że ona też jest Be. Pewnie jak mówią ludzie, ci od procesów kazali jej zrobić wszystko żeby Szczepockiego wyeliminować, to może do kicia nie trafi. Nikim tak dobrze nie można człowieka zniszczyć jak kimś komu ufał przez lata i z kim się znają jak przysłowiowe łyse konie. Tak więc Tarkowska wierząc, że uratuje swój tyłek niszczy Szczepockiego bez skrupułów i zawahania. Próbuje zdeptać społeczne zaufanie do niego poprzez oskarżanie go za plecami o niby zastraszanie, a nawet wyrządzenie jej tej krzywdy (nie wiem czy chodzi o areszt, czy o te 5 milionów na jej koncie). Ta kobieta nie ma wyjścia ona musi tak mówić. Próbuje wmówić, że gest przyjacielski jakim było ostrzeżenie o konsekwencjach jej „ziemskich” działań, był aktem zastraszania. Najgorsze, że robi to nadal, choć wie, że wśród ujawnionych w sądzie osób, które zawiadomiły prokuraturę nie było tego człowieka. Byli jedynie Ci którzy uznali, że zostali przez nią skrzywdzeni i oszukani na wiele milionów. Którzy uważają, że w sposób nieuczciwy wyłudziła wręcz za grosze ich ojcowiznę, by sprzedać z wielokrotnym zyskiem gminie, której sama była wójtem. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak ludzi kłamać patrząc ludziom w oczy. Opowiadała ponoć, że niby syn leśnictwo studiuje i lasek posadzi. I ona dziś w tej zakłamanej gazetce poucza nas o uczciwości, koń by się uśmiał i nie chodzi o Chojnowskiego.
  Jarku może łaskawie, zanim oskarżysz radę o niechęć do wyłączania z planu zagospodarowania tego fragmentu Kleszczowa ze żłobkiem i przedszkolem, przypomnij po co w ogóle chcieliście go wyłączyć zamiast zatwierdzić plan dla Kleszczowa w całości? Prawda jest taka, że nakręciliście z Borowską (tą z komitetu RDG) i panią K. ludzi żeby zablokować przekształcenie jednej prywatnej działki na osiedlu zacisze z leśnej na budowlaną tylko dla tego, że należała do radnego Rozwoju. No i oczywiście po to żeby politykę robić. Podobną akcję zrobiliście z drogą pod cmentarzem. Nagoniliście paru właścicieli, żeby zgłosili sprzeciw choć większość o niczym nie wiedząca była odmiennego zdania. W ten sposób zniweczyliście możliwość szybkiego uchwalenia planu dla całego Kleszczowa. Próba wyłączenia tylko tego przedszkola było szczwanym posunięciem, bo wywołalibyście niezadowolenie reszty mieszkańców, którzy nadal czekaliby na uchwalenie jego pozostałej części. Jest to niezbędne np. po to by móc budować nowe domy, ponieważ bez ważnego planu starosta nie wyda pozwolenia na budowę. Właśnie tak przez wasze gierki utrudniacie mieszkańcom życie. No ale wiadomo wszystko w trosce o mieszkańców nie o zysk własny polityczny. Gdyby się pozostali radni na to wyłączenie przedszkola zgodzili ,Chojnowski nie miałby ciśnienia na załagodzenie tych perfidnie wywołanych ognisk zapalnych, a tym samym moglibyście jeszcze długo tym grać na emocjach mieszkańców zrzucając winę na Rozwój, co i ty właśnie przed chwilą zrobiłeś. Myślę, że takie zachowanie nie przystoi tak młodemu człowiekowi. Z grzeczności o transparentności nie wspominam. Warto dodać tylko, że w tych działaniach graliście jak jeden mąż we trzech ty, Chojnowski i Hudzik, próbując wkręcić pozostałych radnych. To tyle jak już mówimy o winnych w tej sprawie.

  Co do kwestii rady gminy jako fundatora Fundacji. Widzę, że brniecie w to dalej mimo iż w odpowiedzi na wasz donos na Fundacje, NIK odpowiedział jednoznacznie, że właściwym organem jest rada gminy, a nie wójt. Widać wy wiecie lepiej niż NIK. Słuchaj dalej Hudzika, zobaczysz jak na tym wyjdziesz.

  Coraz trudniej jest wam ten kit mieszkańcom wciskać. Na każdym kroku widać też jak współpracujesz z Hudzikiem i Chojnowskim. O jakiej ty odrębności piszesz? Ale co tam próbujcie dalej zaklinać rzeczywistość.


 69. wyborca napisał(a):

  Takie tam przemyślenia na temat: wyborów i strategii rozwoju po prowokacji trolla Arka:
  http://tnij.org/images1
  i naszych obiektywnych mediów:
  http://tnij.org/wideo1


 70. Anna napisał(a):

  Szczepocki na swojej stronie umieszcza film z budowy nowej firymy, ma być pięknie – zobaczymy! Dlaczego nie promuje przedsiebiorstw z gminy do np. budowy tych zakładów? Są wymieniane spółki z poza terenu gminy dlaczego nie mogą swoi przedsiebiorcy budować jej? Kto tu rozdaje karty… ?


 71. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

  @ Arek – oj chyba już nerwy puszczają powolutku – tyle oskarżeń pod moim adresem, no aż mi łzy ze śmiechu poleciały. Czyżbym aż tak zaszła Ci za skórę, że błotem rzucasz coraz mocniej? Proszę o konkrety – jakie przedszkole, z kim, kiedy, bo ja się od radnego Michałka w ubiegłym roku właśnie dowiedziałam na spotkaniu w Wolicy, na którym tak zabłysnął, że biznes chciałam otwierać i setnie się uśmiałam. A tu znowu temacik wraca, no już większych bzdur i kłamstw na mój temat nie macie? Coś wywiad słabiutko działa.
  Wiesz Arek, ja sobie w oczy prosto patrzę myśląc o tym co robię, znam swoje motywację i znają je Ci, którzy mnie znają. I to mi wystarczy. Ale was w oczy kole, że ktoś ma czelność robić cokolwiek, co może dawać jakiś wspólny fajny efekt, i ta inicjatywa nie jest wasza. No pfu – opluć i zaszczuć takiego kogoś, jak ośmiela się bez waszego namaszczenia i zgody na piśmie palcem kiwnąć.

  Tchórzu podpisz się, to może się w sądzie z moim mężem spotkasz za te insynuacje związane z Solparkiem, ja mam czyste konto, nie boję się konfrontacji z tobą, dlatego piszę pod swoim nazwiskiem, a tobie po prostu kręgosłupa moralnego brak. Nie przyszło Ci do głowy, że wszyscy to czytający wiedzą, że kłamiesz bo nie masz odwagi się podpisać??? A z takim zacietrzewieniem mi kłamstwa zarzucasz??? Hipokryzja do kwadratu po prostu!

  Śmiech mnie ogarnia, jak czytam wypociny anonima pod moim adresem, czyżbym jednak miała szanse jako radna, i to cię tak do coraz mocniejszych ataków pcha??? Ze strachu tak na mnie plujesz, czy masz jakieś twarde dowody??? Jak masz, to dawaj, niniejszym wyrażam zgodę na publikację dokumentów, nagrań, czego byś tam nie miał, z chęcią poczytam/posłucham/obejrzę.
  I to mój ostatni wpis prostujący jakieś bezsensowne kłamstwa na mój temat NIE ZAMIERZAM Z TCHÓRZAMI UKRYWAJĄCYMI SIĘ POD NICKIEM ZA TOREM ROZMAWIAĆ!!!!! Mam tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia!!! Tyle piękna na tym świecie a życie takie kruche, że na takich małych tchórzy szkoda go marnować. Mogę Ci tylko miłej nocy życzyć, obyś sobie w lustro spojrzeć potrafił!

  POLACY MISTRZAMI ŚWIATA, ŻYCIE JEST PIĘKNE W TAKICH CHWILACH! DZIĘKUJĘ I JESTEM Z WAS DUMNA, BRAWO SIATKARZE!!!!!


 72. Armin napisał(a):

  Tak Anno najlepiej kogoś z rodziny pani T.

  Jarek co prawda właściwie @ktoś już odpowiedział na temat kompetencji rady i mimo, że wskazał starsze przepisy to co do zasady ma rację bo ogólnie te kompetencje zostały jeszcze nowelizacją ograniczone. Więc nie kombinuj. Nadal się migasz i nie udzieliłeś konkretnej odpowiedzi pytanie – w czym rada przeszkadza Chojnowskiemu? Ze żłobkiem zupełnie nie trafiłeś. Co takiego robią radni Chojnowskiemu, że jak napisał w tej propagandowej gazecie, nic chłopina przez nich nie zrobił? Nie wiem na wyjazdy w poszukiwaniu inwestorów kasy mu nie dali? Czy może nie zgodzili się na drugą pożyczkę dla DPS? Chociaż DPS to niedobry przykład bo to nie jest gminna inwestycja. Choć i tu zgoda jest tylko, że Chojnowski nie chce się pod wnioskiem do rady o jej udzielenie podpisać. Mówi że wniosek Bednarskiego wystarczy. Cwaniak umywa ręce od odpowiedzialności, a radę męczy co sesja pod publiczkę jak to niby program wyborczy realizuje.
  To może jednak coś z gminnych? Może modernizacja ul. Głównej przecież też jest w budżecie, a nic się nie dzieje? Gdzie to te przeszkody? Bo oczernić takim ogólnym hasłem jest łatwo. Konkrety poprosimy.


 73. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ktoś:
  Oj dobrze macie z tym Twoim Kleszczowem, w przeciwieństwie do was nie stosujemy cenzury i możecie ze swoimi insynuacjami docierać do szerszej publiczności.

  Już kiedyś dyskutowałem z Tobie podobnymi, że tak jak wy dzisiaj piszecie, że zawiedliście się na byłej Wójt, tak ja mogłem zawieść się na Wójcie. Jak sam piszesz wylansował Pan Szczepocki byłą Wójt i ostatnio w 2010r. została Wójtem z Komitetu Rozwoju, a dzisiaj Ona tyle zła narobiła czyli zgodnie z logiką, którą stosujesz jak widać wybiórczo, niech zacytuję: „to zrobiłeś co najmniej coś co w prawie nazywa się nieumyślnym wprowadzeniem w błąd, ale jednak wprowadzenie.”
  No ludzie, weźcie się ogarnijcie, wynajmijcie lepszych prowokatoro-opluwaczy, bo obecni w jednym komentarzu sprzeczne argumenty stosują. Chyba, że takie podwójne standardy to własnie standard w Rozwoju. Kali ukraść dobrze, ale Kalemu ukraść to już źle.

  Mieści się w waszym pojmowaniu, że ludzie mogą się nie sprawdzić, mogą zawieść pokładane w nich nadzieje?
  A ja już dwa tygodnie po wyborach w lipcu 2013 pisałem np. w sprawie powoływania Prezesów gminnych spółek tak: http://twoj-kleszczow.pl/2013/07/19/powyborcze-oswiadczenie/
  Cytuję: […]Dla nas jako Stowarzyszenia Twój Kleszczów mającego za sobą nie małą liczbę osób, które cenią to co dla gminy dotychczas zrobiliśmy najważniejsze jest, żeby na prawdę nastąpiły pozytywne zmiany w sposobie rządzenia naszą gminą i podmiotami jej podległymi. […] Teraz wszystko w rękach Sławka Chojnowskiego – Wójta Gminy Kleszczów. Ja ze swojej strony oferuję współpracę i jeśli Sławek uzna, że warto skorzystać z pomocy kogoś takiego jak ja by nasz cel osiągnąć to będziemy rozmawiać.

  Nie naciągniesz mnie na szczegółowe opisanie procesu prowadzącego do wycofywania poparcia TK dla obecnego Wójta. Co musi być będzie powiedziane i wytłumaczone już niedługo.

  Reszty tej Twojej ściany tekstu półprawd i oszczerstw nie chce mi się komentować. Nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

  Aa, kwestia MPZP z racji, że jest konkretna to jeszcze o niej napiszę. Nie wiem kiedy Pani B. zainteresowała się losem lasku na Zaciszu, ale wiem, że Pani Ewa K. sprawy pilnuje już od 4 lat. Fajnie, że kolejny argument przeciw Rozwojowi (Praca, Rozwój, Bezpieczeństwo po nowemu?) przypomniałeś. Ciekawe czy kandydaci do RG z ramienia dawnego Rozwoju również będą lekceważyć ponad setkę podpisów pod wnioskiem by ani m2 lasu nie pozwolić wyciąć? A dlaczego nie napiszesz, że po wydaniu zgody na jedną działkę posypały by się jak domino kolejne wnioski o kolejne działki? Na mocy precedensu Wójt będzie musiał „odlesić” je również. No bo jedną „odlesił”, a drugiej dlaczego nie chce?

  Próbujesz też ciągnąć temat tego kto jest Fundatorem FRGK, będąc odpornym na wiedzę co do osobowości prawnej gminy. Do tego manipulujesz znowu, bo zaczynasz pisać o NIKach i kontrolach, które mają się nie jak do pytania czy Rada Gminy ma swój własny budżet oddzielny od budżetu gminy z którego może powoływać fundacje?


 74. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Armin:
  To są pytania do Wójta, wielokrotnie na sesji zadawane przez radnych również Rozwoju i jakoś się tak radni Ci nie gorączkują wciąż nie rozpoczynającym się remontem ul. Głównej. Na bieżąco urzędnicy z referatu inwestycji tłumaczą powody opóźnień i na sali widać ogólne zrozumienie złożoności sprawy.
  A kto wie, może Pan Przewodniczący znowu coś miesza w powiecie tak jak ostatnio w tej sprawie:
  http://twoj-kleszczow.pl/2013/09/28/kiwali-i-zakiwali-sie-rozwojowicze-sprawa-drogi-slok-rogowiec/


 75. ciekawski napisał(a):

  Jarku czy tylko ja mam takie wrażenie że w ostatio wydanym brukowcu „razem dla siebie” na ostatniej stronie zasmiewają sie z ciebie w niejakim dowcipie o zajączku i rzezniku?


 76. Armin napisał(a):

  A jednak razem. To mi wystarczy… nie chce mi się już odpisywać, bo w kółko to samo piszesz. Przecież to co napisałeś potwierdza że wy zadymę robicie. To czy te parę arów tego lasku tam jest czy go nie ma taki wpływ na zmniejszenie zapylenia czy hałasu jak lot komara na prędkość wiatru. Prędzej zgodziłbym się gdybyś wspomniał o estetyce ale ja też mieszkam na tym osiedlu i wiem że znaczna część tego lasku należy do gminy. Czyli tam gdzie gmina chciała zostawić lasek to tereny wykupiła, a tam gdzie nie, stanowią one własność prywatną. I łapy precz, to jest moje zdanie. I gdyby ktoś zbierał głosy chętnie bym się podpisał. Myślę, że stówkę lekko mógłby zebrać, tylko jak sądzę nikomu się nie chce bzdurami zajmować. I co wówczas, które głosy są ważniejsze mądralo? Tak właśnie skłócacie mieszkańców. Chcieliście ludzi nastawić znowu przeciwko Rozwojowi. A to co robicie temu człowiekowi to jest zwykłe św…o i brudna polityka, a nie jak wmawiasz troska o jakiś lasek. Ciekawe, że Pani B. akurat teraz się „zaangażowała” w zbieranie podpisów. Jestem już wami zmęczony jak pewnie wielu innych. Czy wy nie potraficie jakoś normalnie tylko te ciągłe zadymy i nastawianie jednych przeciwko drugim w taki perfidny sposób. Widać, że w ogóle wam na ludziach nie zależy. Dobrej i naprawdę spokojnej nocy życzę.


 77. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Armin, a ty w koło to samo. W temacie drogi równoległej do Głównej,to zapewniam Cię, że nikt z TK się nie udzielał. Akurat mieszkam w tym rejonie i cała akcja wyszła od mieszkańców posiadających na tym spornym terenie działki i graniczących z planowaną drogą. Główną inicjatywę prowadził Pan Marek K. Z tego co wiem to część zainteresowanych nie chce mieć za płotem nowej drogi, a kolejni mają tam działki rolnicze, które w przypadku budowy zostaną przedzielone w pół. Prawdopodobnie ruszyła inicjatywa kolejnego mieszkańca, który zbierał podpisy za jej budową. Tak więc dalej jest pat w tej sprawie.
  W sprawie lasku przy spacerowej nie będę się wypowiadał, bo nie jestem aż na tyle zagłębiony w ten temat. Tu raczej trzeba spytać te osoby, które wyrażają w tym temacie sprzeciw. Inna sprawa, że jeżeli ktoś kupuje zalesioną działkę, to powinien się liczyć z tym, ze może mieć problemy z przekształceniem jej w budowlaną. Podobny problem o ile pamiętam był poruszany na sesji w temacie mieszkańca Wolicy, gdzie chodziło o odrolnienie działki i RG nie wyrażała takiej zgody pomimo, że w granicy była już działka budowlana.
  Te dwa sporne tematy ciągną się już dość dość długo i myślę, że wniosek Jarka złożony podczas sesji, o zwołanie zebrania wiejskiego w tej sprawie był całkiem uzasadniony. Każda ze stron mogłaby przedstawić swoje racje i można było wypracować jakiś kompromis. Niestety wniosek pozostał bez odzewu. Nic nie stoi na przeszkodzie by zainteresowane strony złożyły pisemny wniosek do sołtysa o zwołanie takiego zebrania co może w końcu zakończyłoby te przepychanki i pozwoliło na zatwierdzenie MPZP Kleszczowa.
  Zebranie wiejskie zwołuje się na wniosek sołtysa, wójta, lub na pisemny wniosek 1/5 mieszkańców uprawnionych do uczestniczenia w zebraniu. W tym przypadku, gdy jest taka sytuacja patowa będąca w gestii RG i Wójta, to w ich interesie powinno być zorganizowanie zebrania. Sołtys Kleszczowa jest zarazem radnym i też dobrze zna temat, więc albo on albo wójt powinien z taką inicjatywą wystąpić. Trudno zrozumieć dlaczego obie strony unikają takiego rozwiązania i czekają na dalsze przepychanki i wojny na wnioski zwolenników i przeciwników tych dwóch spornych tematów dotyczących bezpośrednio MPZP Kleszczowa.


 78. ll napisał(a):

  http://player.pl/programy-online/fakty-odcinki,516/odcinek-6108,21-09-2014,S00E6108,32680.html

  Fakty TVN o Kleszczowie i wielkim sztucznym jeziorze we wkopie. Początek 13,05 min.


 79. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ciekawski:
  Pewnie nie tylko Ty. Mogę tylko sparafrazować słynne już powiedzenie Aleksandra Kwaśniewskiego (też z kampanii wyborczej jakby nie było): My wiemy jak było i nie idźcie tą drogą. Kazimiero Tarkowska, Ryszardzie Ciągło, Piotrze Stawski i Sławku, nie idźcie tą drogą. Nie idźcie tą drogą!

  @Armin:
  Przemek już wspomniał, ale od siebie też napiszę. W sprawie uchwalania MPZP Kleszczowa na posiedzeniu wspólnym komisji zaproponowałem by raz na zawsze temat rozstrzygnąć zwołując zebranie wiejskie. Policzyli by się zwolennicy, przeciwnicy takiego czy innego zagospodarowania danego obszaru. Spotkanie o innym statusie miało zresztą miejsce w Urzędzie Gminy i żadnego Armina na nim nie widziałem, ani nikogo kto byłby za „odlesieniem” Zacisza czy budową drogi przez pola.

  To, że miewamy podobny pogląd na daną sprawę nie oznacza jeszcze, że w całości popiera się działania obecnego Wójta. Wam na rękę tak mówić, bo chcecie sprowadzić wybory do bitwy dwóch obozów. Taka bitwa będzie trwała w nieskończoność.
  Kleszczów potrzebuje realnej zmiany, której – jak już dzisiaj się przekonaliśmy – nie są w stanie zaoferować ani Rozwój, ani Razem dla Gminy Kleszczów.

  Niezależny, samodzielny start Twojego Kleszczowa to próba przerwania tego impasu, to prawdziwa alternatywa dla wszystkich mieszkańców w gminie.


 80. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  To nie Rozwój to wy ciągle mieszacie w tej gminie. Ciągle podpisy, wciąganie ludzi w jakieś rozgrywki, kolejne spotkania, na które przychodzą właściwie tylko wasi ludzie. Potem piszecie jak to mieszkańcy chcą lub nie chcą tego czy tamtego, a Rozwój jest niedobry i mieszkańców nie słucha. W rzeczywistości w kilka osób wykorzystując mechanizmy demokratyczne robicie cięgle pijar polityczny. I tak od zadymy do zadymy. Ciągle wyszukujecie tylko okazji zaczepnej, punktu zapalnego i dawaj. Kartka, podpisy i nakręcanie ludzi, znowu jest czym Rozwojowi przyłożyć. Tak naprawdę ciągle podważacie poprzednio wybranych radnych i próbujecie wmówić że ludzie źle wybrali. A ja myślę, że bardzo dobrze, bo jakbyśmy mieli jeszcze takich 7 Rzeźników to najlepiej żyłoby się, ale tym z Bełchatowa dzisiaj 8 baniek jutro 20, a co tam. A Kleszczowiaków na rowy i niech się cieszą. Tak Rozwój nie był idealny, ale to co wy robicie jest jeszcze gorsze. OK już zobaczyliśmy co potraficie i wystarczy!


 81. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  Tak Jarku zgadzam się z tobą, Kleszczów i nie tylko Kleszczów, ale cała Gmina potrzebuje realnej zmiany, jednak warto zaznaczyć, że na lepsze!

  A tego nie jesteś w stanie zaoferować. Nie masz ani ludzi, którzy to mogą zrealizować, ani z całym szacunkiem , ty też nie masz doświadczenia. A to oznacza kolejne lata zastoju. A kolejnego okresu rządów Hudzika, na którym znowu zmuszeni byście byli polegać, nie chcemy.


 82. ktoś napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  I jeszcze jedno już ostatnie. Czy wykreowanie ciebie na trzecią siłę uzgodniliście na tym ostatnim spotkaniu z Tarkowską i Chojnowskim?


 83. wyborca napisał(a):

  @ktoś-pierwszy komentarz
  No to dlaczego tacy fachowcy samorządowcy z rozwoju nie mobilizują ludzi by bronili i popierali politykę rozwoju, ktosiu ty się zastanawiasz co ty piszesz w tym pierwszym komentarzu. Nawet na tym waszym lizusowskim portalu nie ma jednego artykułu by był podpisany przez działaczy rozwoju, przecież u was nie widać żadnego zaangażowania przez poszczególne osoby, poszczególnych radnych. Tych radnych widać tylko jak siedzą na sesji i nic więcej, w mediach ich nie ma. Ci radni nie są nauczeni żadnej działalności, oni tylko czekają na wskazówki kiedy podnieś rękę a kiedy nie .
  Cytat: ” Ciągle podpisy, wciąganie ludzi w jakieś rozgrywki, kolejne spotkania, na które przychodzą właściwie tylko wasi ludzie” To dlaczego „ktosiu” nie przychodzą wasi ludzie, to jest to że nie macie racji albo nie popierają was mieszkańcy, nie potraficie przekonać już ludzi do siebie. Wciąganie ludzi w spotkania to o to chodzi by ludzie uczestniczyli w życiu gminy, by brali sprawy we własne ręce, to jest własnie działalność samorządowa a ty robisz z tego przestępstwo, ty masz chyba korę mózgową gładką jak blat stołu. Udało ci się napisać tekst KURIOZUM, z powoli budzącej się działalności samorządowej i ludzkiego zaangażowania w sprawy publiczne robić PRZESTĘPSTWO, HA HA HA. Brawo za logikę myślenia, już nie wiecie co piszecie rozwojowy towarzyszu. Ale się uśmiałem z tego komentarza 😀
  Jakiś nowy „ktoś” zazdrościł tych tekstów i popularności temu poprzedniemu „ktosiowi” walnął tekst ale na kilometr widać że to inna osoba podebrała sobie sławny już nick bo poprzedni to więcej z sensem pisał, „ktosiu” popsułeś markę poprzednikowi 😀


 84. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @ ktoś, co do tego kawałka Twojej wypowiedzi:
  „A tego nie jesteś w stanie zaoferować. Nie masz ani ludzi, którzy to mogą zrealizować, ani z całym szacunkiem , ty też nie masz doświadczenia.”
  To, że ktoś pakuje w komitet 40 nazwisk, nie oznacza od razu, że ma zaplecze polityczne do realizacji zadań. Cały czas powtarzacie, ze w gminie jest dużo wykształconych i rozsądnych ludzi mogących udźwignąć ciężar poszczególnych stanowisk w samorządzie. Żeby wygrać wybory na wójta potrzeba ponad 1000 głosów. To jest właśnie to zaplecze polityczne, którego w Kleszczowie nikt nie stara się wykorzystać. Po wyborach stawia się na dwie trzy decyzyjne osoby zapominając o tej najważniejszej sile, czyli wyborcach.
  Co do doświadczenia to można długo się spierać. Wystarczy spojrzeć na sąsiednią gminę Sulmierzyce, gdzie urząd w 2010 roku objął nowy wójt mający niewiele ponad 30 lat w momencie wyborów.
  Jakoś nie słychać by wyłożył gminę. Raczej w koło słyszy się pozytywne opinie, że w końcu coś tam drgnęło. Zresztą widać te zmiany gołym okiem. Może w końcu nadszedł czas „zasypać rów podziałów” i odsunąć dwie ścierające się opcje w gminie, aby miały czas na przemyślenie kto to jest tak naprawdę wyborca. Może patrząc z boku znajdą świeższe spojrzenie na gminę i skończą się faktycznie te nikomu niepotrzebne i szkodzące wizerunkowi gminy, przepychanki prawne, słowne i personalne.


 85. rozwojowicz napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  Tak czytam sobie te komentarze i zastanawiam się o czym byście tutaj pisali gdyby „Rozwoju” nie było. Także cieszcie się, że jesteśmy. 🙂

  Włączyłem się, bo chcę wyjaśnić, że ludzie ze Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Kleszczów są tylko częścią szerszego grona ludzi tworzącego Komitet Wyborczy Wyborców Praca, Rozwój, Bezpieczeństwo. Ten komitet to odpowiedź na to co dzieje się w naszej gminie. W jego tworzenie włączyli się ci wszyscy, którzy uznali, że czas to przerwać. Czas przywrócić tutaj zasady, spokój i normalność.

  Piszę o tym dlatego, że uznanie nazwy tego komitetu za równoważną z Rozwojem jest krzywdzące dla tych wszystkich, którzy go tworzyli, a nie są z Rozwoju.

  Spodziewam się, że będziecie to negować na różne sposoby, ale pisaniem rzeczywistości nie zmienicie. Więc może po prostu lepiej przyjąć to do wiadomości.

  PS Ale głowa do góry nie ma powodu do zmarwień, bo Rozwój nadal funkcjonuje i ma się dobrze więc możecie śmiało obsmarowywać dalej.


 86. ciekawski napisał(a):

  Jarku tu mi dałes troche do myslenia odpisując mi cytatem pana Kwasnieskiego ciekawy jestem co się za tym kryje, mam wrarzenie że ty i cała reszta wymieniona przez ciebie macie cos na sumieniu i to pewnie nie są prorytety przemawiające na korzysc dobrego wizerunku który tak bardzo teraz kreujecie „czystosc i uczciwosc” mysle, że zgoła jest zupełnie inaczej.
  Ps. ale z drugiej strony tyle co dlanich zrobiłes postopili z tobą nie fer, sam widzisz dlanich liczy się tylko koryto!


 87. Piotr Kopystyński napisał(a):

  To,że mieszkańcy gminy chcą zmiany widać po ilości komitetów. Mamy w radzie piętnaście osób a komitetów 17, czyli trochę jak w naszym narodzie – gdzie dwóch Polaków tam trzy partie polityczne. Jako głosujący wolałbym aby było ich mniej lub miały bardzo silnych liderów, umocowanych rzeczywistą działalnością na rzecz społeczności w swoich okręgach.

  Niestety jest jak jest i albo dojdzie do konsolidacji albo do rady wejdą kolejni figuranci od podnoszenia łapki, bo silnych liderów w komitetach za wielu nie ma….

  Najbliższe wybory samorządowe będą bardzo ciekawe bo udowodnią, że Polacy mają w głębokim poważaniu partie polityczne i wybiorą aktywistów społecznych. I tu uwaga – aktywista jest od tego aby ruszyć ludzi do zebrań, podpisów i powiedzenia własnego zdania. Nie podoba się moja okolica? Zbieram ludzi i walczymy o to aby było ładniej. Rozumiem, że przez określone środowiska takie osoby uznawane są za pieniaczy i dywersantów ale w konsekwencji to właśnie tacy pieniacze i dywersanci będą siłą samorządów – wyszli z dołu, znają ludzi i wspólnie z nimi coś osiągnęli.

  Ja namawiam, niezależnie od preferencji politycznych na głosowaniu do samorządu na takich kandydatów. Zrzuty partyjne niech się biją gdzie indziej.


 88. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ciekawski:
  Początek cytatu, który brzmi „My wiemy jak było…” miał na celu dać do myślenia.
  Niestety nasi dawni partnerzy polityczni w toku toczącej się już kampanii wyborczej odbywają spotkania na których przedstawiane są nieprawdziwe powody odejścia Twojego Kleszczowa od koalicji na rzecz zmian w gminie. Do tego robione są niesmaczne aluzje na temat mojej osoby. Cytując „My wiemy jak było…” chcę zaznaczyć, że nie tak jak to opowiadają czy sugerują niskich lotów dowcipami nasi dawni partnerzy. A powody odejścia są wcale nie kompromitujące. Jeśli ktoś sądzi, że pociągnął bym za Twoim Kleszczowem tak wiele wartościowych osób, które realnie coś dobrego dla społeczności zrobiły w oparciu o jakieś błahe, małostkowe powody, zgrzyty personalno-ambicjonalne to jest w błędzie. Wszystko będzie sukcesywnie w toku kampanii przedstawiane z zachowaniem kultury sporu politycznego i wierne prawdzie.

  @Piotr Kopystyński:
  Celna uwaga.


 89. Robak napisał(a):

  Dowcip i dystans wszystkim jest potrzebny,jednak te dwuznacznosci jakie zaczyna stosowac Razem dla Gminy,czego przykladem jest wspomniany zart,przypominaja czarny pijar Rozwoju. W ten sposob nie przekonacie do siebie ludzi, a wrecz odwrotnie.
  A dlaczego na stronie RdG nie mozna komentowac? Czego sie boja?


 90. wyborca napisał(a):

  Lepiej niech nie ma wcale komentowania niż miało by być niby forum z cenzurą, czy można lubić obłudę i obłudników?


 91. wyborca napisał(a):

  Na info forum jest i co z tego jak są puszczane tylko lizusowskie komentarze. Zero wymiany poglądów i opinii.


 92. sportowiec naturalny napisał(a):

  …poczytaj sobie „wyborco”, moich uwag, do ekipy, która tutaj pisze, na tej stronie tylko w wyżej zamieszczonym poście.(temacie). Powiem tak, wszyscy są winni, takiego stylu pisania, ale niestety, to tutaj padały pierwsze obelgi, przezwiska, oczernianie, posądzenia, które były zmyślane, a póżniej inni wzięli z tego przykład i heja-bombeja.Nie róbcie się aniołkami, bo to wy zaczęliście, a kto czym walczy od tego ginie. Nawet sam dałem ponieść się emocjom i wpisałem kilka razy , niepochlebne grzecznie nazywając opinie o radnych, czy prezesie Sz. Mam do tej pory moralnego kaca z tego powodu, ale cóż stało się. Mogę tylko za to przeprosić tych ludzi, co czynię . Przepraszam, wszystkich, których obrażałem, pisząc różne rzeczy, jeszcze raz PRZEPRASZAM!!!!! ;tylko prawdziwy sport się liczy, o który należy dbać ,anie udawać i obiecywać.


 93. mela napisał(a):

  Na jednym i drugim forum trwa słowna przepychanka między zwolennikami Rozwoju i Razem dla Gminy, a mnie razi jedna rzecz, nasz gminny plac, a na nim powiewające brudne flagi. Moim skromnym zdaniem, dobrego gospodarza poznaje się po jego zadbanym obejściu tj. podwórku. A u nas co, brudne flagi narodowe,co raczej nie świadczy dobrze o najbogatszej gminie i nie przynosi jej chluby. Gdzie w takim razie jest wójt i sekretarz, bo to chyba ich zadanie, mienią się oni swoim wielkim zatroskaniem o gminę, a nie są to raczej kompetencje Rady Gminy. Może są już tak zajęci (wójt i sekretarz) kampanią wyborczą, że tego nie zauważyli albo jest im to obojętne. Niby taki szczegół, a daje nam obraz co w tej gminie najbardziej się liczy dla jej włodarzy…


 94. Gaweł napisał(a):

  @Mela
  Po prawdzie Mela, słowne przepychanki to tylko TUTAJ są, na info to masz SŁODZENIE rozwojowi a KADZENIE pozostałym opcjom. TO taki portal środowiska z zasadą TKM, Teraz K**WA MY.


 95. wyborca napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  Polska to jest „śmieszna kraj”, jak mawiał klasyk. Gorzej, bo to o czym napiszę, odnosić się będzie, do prawa obowiązującego w naszym pięknym Kraju. Szanowni Państwo, szlag człowieka może trafić, jak dowiaduje, się, że osoba która powinna już co najmniej 3 lata siedzieć w więzieniu, zbiera podpisy poparcia, bo zamierza kandydować i zostać radną. Radną czyli przedstawicielem ludu w tworzeniu, stanowieniu prawa, władzy, nie bacząc, że złamało się to prawo i grozi jej 10 lat więzienia. Pytam gdzie jest prawo, aby taka osoba jak p. Tarkowska, która powinna przebywać w więzieniu, nie jest tam tylko dlatego, że wpłaciła 1 milion złotych kaucji, który wcześniej uzyskała najprawdopodobniej z przekrętów, w handlu ziemią, ja bym gnił w pudle w takim przypadku, i cześć.

  Następne dwa „HICIORY” to to, że ta pani dobrała sobie takich samych towarzyszy, i razem grają ludziom i Państwu na nosach, śmiejąc się chichotem, z wymiaru sprawiedliwości. Otóż do startu w wyborach do Rady Gminy Kleszczów, namówiła, i przekonała, (chwalili się tym obydwaj) panów Ryszarda K z Łuszczanowic i Ireneusza M. z Wolicy, którzy widnieją w Krajowym Rejestrze Sądowym, jako skazani z oskarżenia publicznego, wyrokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu, co skutkuje, utratą prawa do startu w jakichkolwiek wyborach. W takim przypadku, taki człowiek traci tzw. bierne prawo wyborcze, i nie może być wybranym do jakiejkolwiek Rady Gminy, Powiatu, Senatu, Sejmu.

  Zatarcia wyroków, tych panów nastąpią dopiero wiosną przyszłego roku, i dopiero wówczas odzyskają prawo wybieralności, tego zatarcia nie można w żaden sposób przyspieszyć, tak stanowi kodeks karny. Ale co tam, dla pani Tarkowskiej i tych dwóch panów, prawo to pieniądz i jak się go ma, albo jak ktoś zasponsoruje, to można sobie wszystko załatwić nawet wolność., a co tam dopiero wybory!!

  To co wyprawia ta kobieta, przechodzi po prostu ludzkie pojęcie, to jest grubiaństwo na najwyższym poziomie obłudy i zakłamania. Sądzę, że tą całą trójcą, powinny zainteresować się odpowiednie służby prawne i organy ścigania, a już na pewno, zainteresuje się nimi, Gminna Komisja Wyborcza w Kleszczowie i Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Tryb. Tak nie może być to jest pośmiechowisko z Gminy i nas mieszkańców, aferzyści rządzą już przed wyborami, to skandal. PS. , jeden z tych skazańców, chodzi i chwali się, że pani wójt będzie chodzić po wsiach i namawiać ludzi do głosowania na nich. Jaka buta, bije od tych ludzi, a gdzie wstyd i pokora, że skazani pchają się do władzy, a Kazia musi się pospieszyć ,bo mogą ją przecież zamknąć, zapowiedziała to w prasie p. Prokurator z Piotrkowa. Panie już „były” radny powinien się pan wstydzić takiej promotorki, ale jak się jest po „jednych i tych samych pieniądzach”, to co tam ,nie!!!!


 96. karany-też za to!!! napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  @”wyborca”, wszystko się zgadza, zostałem złapany za jazdę po pijanemu na motorze (miałem 1,67 promila), we wrześniu 2013 roku, prawie że w tym samym czasie co Kruszyński. Poddałem się tzw. dobrowolnej karze, zabrali mi prawo jazdy na 12 miesięcy, dostałem 9 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na 1 rok. Robię licencję-pozwolenie na posiadanie broni palnej, więc musiałem dostarczyć potwierdzenie, z KRK o niekaralności. W zeszły piątek, pojechałem do Sądu do Piotrkowa, bo myślałem, że to tam się załatwia. W Sądzie wytłumaczono mi jak należy tą sprawę załatwić, z rozmowy z panią mecenas wyszło ,że istnieje coś takiego , jak karencja, która powoduje, że nazwisko widnieje w spisie skazanych przez jakiś czas i takiego człowieka przez ten okres, traktuje się jako skazanego, co wyklucza go z pewnych praw, które przysługują obywatelom Polski. Pani mecenas spytała mnie ,w związku z tym, że się dopytywałem o pewne rzeczy, czy nie byłem ukarany karą grzywny, bo wtedy przez 5 lat nie mogę dostać pozwolenia na broń. Powiedziałem tej pani, że tydzień temu zakończył mi się wyrok ,a konkretnie zawieszenie jego wykonania. Pani mecenas powiedziała mi wtedy, że o pozwolenie w takim przypadku, będę mógł się starać dopiero w kwietniu 2015 roku, bo jeszcze przez 6 miesięcy widnieję jako skazany. Moim zdaniem, jeżeli takie same zasady , obowiązują przy wyborach na wójtów, radnych, i innych polityków, to ci dwaj panowie i p. Tarkowska, nie mogą startować w tych wyborach. Co do pani Tarkowskiej nie jestem pewny, bo jej sprawa była dość dawno, ale ci dwaj powinni zostać odrzuceni, raczej na pewno.

  Swoją drogą, pani Tarkowska, ma przecież kolejne obciążenia w postaci milionowej kaucji, w zamian za wolność, trzeba mieć tupet, żeby jeszcze pchać się do koryta, oj chyba mocno jej na tym zależy, że nie patrzy na honor i powagę, coś niebywałego. Myślę, że ludzie jej nie podpisują, a już chyba na pewno na nią, czy takich jak ci dwaj nie zagłosują. Pozdrawiam.


 97. Ujek napisał(a):

  A co to za zbiegowisko straży na stadionie w Kleszczowie? Zawody jakieś?


 98. Ujek napisał(a):

  Widzę że topór wojenny zakopany, nawet na moje niewinne pytanie nie ma odpowiedzi 🙁 Fajka pokoju wypalona? 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM