| Subkrybuj kanał RSS

Biuletyn Wyborczy KWW Twój Kleszczów nr1

26 października 2014 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wybory


Klikając w poniższy obrazek można pobrać PDF z Biuletynem Wyborczym KWW Twój Kleszczów

miniaturka-biuletynu-nr1

Tagi:

Odpowiedzi: 115 do wpisu “Biuletyn Wyborczy KWW Twój Kleszczów nr1”

 1. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  Witam cię Jureczku jestem szczerze wzruszony twoim wyznaniem na łamach gazetki „Twój Kleszczów” która ostatnio walała się po Kleszczowie.
  Taki bracie byłeś zakochany w „wójcie” Chojnowskim że na drugi dzień po wyborach pisałeś na swoim blogu jak to nie jest pięknie jak jechałeś po bułeczki rano….. Ja pamiętam!

  Sam widzisz jak dawno nie pisałem u ciebie, ale jak widzisz każdemu nerwy kiedyś puszczą, nie cierpię karierowiczów i fałszywców którzy za wszelką cen zrobią wszystko by dostać się do koryta, ty i Tarkowska nie różnicie się niczym, jak to mówią „JAK CIĘ WYRZUCĄ OKNEM WCHODZĘ DRZWIAMI”


 2. widz napisał(a):

  @Jak…… Z tą różnicą, że Jarka nikt nie wyrzucił. Sam odszedł jak się przekonał; że wcześniejsze ustalenia z programu wyborczego są nagminnie łamane.Lepiej późno niż wcale. Napisz jaką alternatywę widzisz na te wybory. Jak się teraz nie zrobi solidnej czystki, to gmina raczej z miejsca nie ruszy. W tych dwóch przewodnich siłach jest tyle nienawiści ,że nie skończą dopóki się nie powycinają. Czy potrzeba nam kolejnej kadencji z prokuraturą w roli głównej. Może cieszą Cię takie sensacje ,to powodzenia i do spotkania podczas referendum za rok ,bo to się raczej inaczej nie skończy.


 3. Tomi napisał(a):

  Jarku mam nadzieje, ze to nie jest umowiona taktyka na wielki come back i oddanie glosow w drugiej turze bo po tym co wypisujesz o swoich niedawnych sojusznikach, dzieki ktorym jestes gdzie jestes bedzie ciezko to odwolac choc dzisiaj wszystko mozna a ciemny lud to kupi.


 4. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Tomi. Taka taktyka powrotu ma tu jakiś sens? Sam start Jarka jest już raczej nie na rękę RDG. A co jak nie będzie drugiej tury? Podejrzewam, że zarówno RDG, jak i Rozwój pod nową nazwą, woleliby spotkać się w konfiguracji 1:1. Tu nie ma się z kim układać. Jedni są zapatrzeni w siebie i nie bardzo liczą się ze zdaniem byłych koalicjantów, a drudzy wolą merytoryczne rozmowy prowadzić na sali sądowej, niż w przyjaznej atmosferze.


 5. Tomi napisał(a):

  Wspomnisz moje słowa więc wydrukuję sobie to wszystko a przy wielkim come backu wszystko przytoczę ale czy to bedzie miało jakieś znaczenie? Niestety polski naród nie jest na tyle wyedukowany politycznie żeby nie złapać się w Wasze sieci więc sam jestem ciekawy co będzie. Zdajesz sobie sprawę, ze liczy się w tych wyborach tylko P. Chojnowski i P. Szczepocki. P. Chojnowski bo udało im się uzależnić od siebie bardzo wiele osób i zmiany mogły by być dla nich utratą korzyści, P. Szczepocki bo działa tutaj od kilkudziesięciu lat i ludzie go znają. Jeszcze kampania się nie zaczęła i prosta Pani Kowalska z za rogu nie wie kto kandyduje i zobaczymy jaka bedzie strategia wizualna dla tych ludzi i jej odbiór.


 6. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Tomi Czy to na pewno tacy giganci? I jeden i drugi pokazali się z bardzo negatywnych stron. Ludzie są zmęczeni tą wojenką i bardzo dużo głosów słychać, że czas najwyższy na rzeczywistą i radykalną zmianę. To, że ma się kogoś „uwiązanego” nie oznacza wcale, że przy urnie zrobi to co od niego oczekują. Ludzie już poznali te chwyty przedwyborcze polegające na przeroście zatrudnienia. Przecież to stara metoda od lat stosowana w gminie. Większość z nas pamięta dobrze chwyty w rodzaju Grocom-media. Wielkie obiecanki, kursy w kurortach górskich dla blisko 100 mieszkańców i po wyborach klapa. Głosy poszły, a roboty jak nie było, tak nie ma. Czy dadzą się kolejny raz nabrać? Czy mają umowy o pracę na dłuższy czas, czy może tylko na okres próbny 3-miesiące. Przecież chyba część z nich dobrze zdaje sobie sprawę, że takiego przerostu zatrudnienia, spółki gminne na dłuższą metę nie wytrzymają finansowo.

  Wspomniana Pani Kowalska z za rogu, raczej już dobrze wie kto stratuje. Zalążki strategii wizualnej też już mamy w biuletynie RDG i na info. Wyraźnie widać kierunek kampanii. Przywalić drugiemu, aby w pięty weszło. Nie wiem jak inni, ale ja mam już dość takiej wymiany argumentów.


 7. mieszkaniec napisał(a):

  @ Tomi – nie zgodzę się z Tobą, tym drugim graczem nie będzie prezes. Z kimkolwiek nie porozmawiam, ludzie nie będą głosować na niego. Mówią o bezwzględność i brak szacunku dla zwykłego Kowalskiego, poniewieranie tymi, którzy byli bezużyteczni w jego planach, zemstach na tych, co go kiedykolwiek publicznie krytykowali. Mnie zdumiewa, że mówią to ludzie formalnie należący do Rozwoju, dodając, że publicznie muszą (ze strachu?) mówić inaczej, a za kotarą wyzwolą się z tego strachu i zagłosują jak im serce dyktuje. Lub wrzucą głos nieważny, bo nie widzą żadnego z kandydatów. Myślę, że gra rozegra się między Chojnowskim, a Rzeźnikiem. Oczywiście to wszystko gdybania, dowiemy się rankiem 17 listopada.


 8. V. napisał(a):

  Do tego co @mieszkaniec napisał dodam jeszcze, że jak @Tomi napisałeś „Chojnowski uzależnił od siebie bardzo wiele osób i zmiany mogłyby być dla nich utratą korzyści”, to wcale nie musi być plus dla Chojnowskiego. Ludzie, którzy są pouwiązywani przez dzisiejszą władzę mogą właśnie chcieć normalności, a nie takiego uwiązywania. Podczas głosowania nikt nie będzie patrzył im na ręce na kogo głos oddają. Dla wielu może być to okazja, żeby pokazać, iż wybór nie jest tylko między Chojnowskim, a Szczepockim. Zwolennicy jednej i drugiej opcji będą bali się czystki, jaka jest zapowiadana, kiedy któreś z tych dwóch zwaśnionych ugrupowań doszłoby do władzy i nie oddadzą głosu ani na Rozwój, ani na Razem dla gminy.


 9. ambasador23 napisał(a):

  Witam,

  Czy poza wrzucaniem sobie na wzajem uprzejmości jedni na drugich, pomyślał ktoś nad zorganizowaniem wspólnego spotkania wszystkich kandydatów? Myślę, że byłoby miło nam mieszkańcom, gdybyśmy mogli posłuchać, co dany kandydat ma do zaproponowania dla ogółu naszej gminy, jak również dla konkretnego okręgu z którego startuje. Do tego bardzo krótka autoprezentacja kandydata. Chyba nie są to kosmiczne wymagania, a pozwoliłoby choćby przybliżyć sylwetki kandydatów na radnych przed wyborami.
  Z lewej i prawej hucznie słuchać narzekania na obecną Radę, czy zatem brak możliwości poznania kandydatów ma doprowadzić do ponownego oddania głosów na tych, których od dłuższego czasu już dobrze znamy? 🙂
  Chciałbym jeszcze krótko odnieść się do poziomu większości komentarzy pod artykułami. Powiem szczerze, że chyba tak naprawdę większość komentarzy tak na tej stornie jak i na „zaprzyjaźnionym” portalu interesują tylko kilka zaangażowanych w działalność po obu stornach ludzi, a są zupełnie jałowe i bezproduktywne dla większości mieszkańców. Czy możemy spodziewać się nowej jakości po najbliższych wyborach, hmmm… 🙂
  Pozdrawiam.


 10. Ujek napisał(a):

  @ Ambasador o czym Ty marzysz, jakie wspólne spotkanie, czy nie widzisz jak się toczą obrady komisji gminnych albo sesje RG, więcej już Ci chyba nie muszę objaśniać.
  Co do jakości komentarzy to czego Ty się spodziewasz, to są fora zwykłych ludzie, to nie są fora jakichś specjalistów czy intelektualistów więc nie rozdzieraj szat ale skoro jesteś takim estetą to powinieneś zauważyć subtelną ale wiele mówiącą różnicą między komentarzami na obu forach.
  A co będzie po wyborach, kto to wie? Tu można tylko przytoczyć przysłowie: Jak sobie pościelimy to tak będziemy spać. Oby w tym jednym dniu roztropność, mądrość i obiektywizm mieszkańcom gminy czasem nie przysnęły. Ja już mam opcję na którą oddam głosy, oby wygrała i okazała się strzałem w dziesiątkę.


 11. ambasador23 napisał(a):

  @Ujek, nie zrozum mnie źle, ale ja dokładnie chciałbym uniknąć tego o czym napisałeś – głosować na opcję. Uważam, że zamiast głosować na opcję, powinniśmy głosować na LUDZI. Ludzi, którzy mają coś ciekawego do zaproponowania, mają swoje zdanie i potrafią je obronić. Jeśli będziemy głosować na tzw. opcję to waśniom i sporom końca nie będzie i basta. Mamy demokrację, a jakoś lubimy się szufladkować, psioczyć i podkładać nogi drugiemu. A nie lepiej byłoby poszukać wspólnego mianownika? Nie jako opcja vs. opcja, ale jak człowiek z człowiekiem, a sąsiad z sąsiadem. Ot taki przekaz.
  Pozdrawiam.


 12. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  No cóż Jareczku znowu mnie zawodzisz, dobrze ze masz tego Przemka i coś wydukał na moje proste spostrzeżenia i próbował cię w jakiś sposób wybielić.
  Tak naprawdę jesteś kolesiem typu: „GDZIE SIĘ DWÓCH BIJE TRZECI KORZYSTA” zresztą sam to promujesz przecinając linę.
  Tyko zastanawia mnie jedna rzecz, jakim trzeba być człowiekiem żeby grać tylko i wyłącznie pod siebie .
  Przecież całe życie walczyłeś z Tarkowską na różne sposoby z reszta jak i Chojnowski, który za wszelką cenne chciał się jej pozbyć jak dobrze pamiętasz jako jedyny radny chciał ją odwołać z stanowiska Wójta.

  A tu nagle jakby nigdy nic wyskakujecie jak najlepsi przyjaciele wyborach na Wójta 2013, razem z Tarkowską promujesz Chojnowskiego..
  Pytam sam siebie o co tu k…. chodzi?
  Teraz mam odpowiedz Jureczku, o kasę i władze ci chodzi.
  A tu dla twojego zaskoczenie Tarkowska i Chojnowski puścili cię w kanał zresztą nie raz to ci udowadniali kto tu jest panem.
  A ty naiwny spodziewałeś się że takie stare lisy jak Chojnowski i Tarkowska do kasy i stanowisk cię dopuszczą chyba żart.

  Trochę bracie jest za późno opowiadać, że chciałeś inaczej trzeba było od początku do końca być Jarkiem Rzeźnikiem a nie sprzedawczykiem któremu się zamki śniły, a pozostały zamki w drzwiach które otwierasz po pracy w domu.

  Jeszcze raz ci bracie doradzę nie bądź chorągiewką która jak wiatr wieje tak się ustawia to lepiej na tym wyjdziesz.


 13. Robak napisał(a):

  Niech wygra ten,ktorego mieszkancy obdarza najwiekszym zaufaniem. To nie koniec swiata, a jedynie wybory. Przegrani niech z pokora przyjma porazke.
  Bede glosowal na Rzeznika. Czas na ludzi mlodych.


 14. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Jak to…
  Nie wiem gdzie Ci Przemek odpisywał, chyba że Tomi to też Ty…
  Przykro mi, że tak to postrzegasz, ale pocieszam się, że jest to wybitnie uprzedzony i jednostkowy odbiór mojej osoby.

  Ja nigdy nie walczę z „kimś” tylko z głupimi rządami, złymi decyzjami. Już ten zarzut pokazuje, że masz personalne, a nie merytoryczne podejście do polityki w Kleszczowie. A czy to ma znaczenie czy źle rządzi i błędne decyzje podejmuje Iksiński czy Kowalski?
  Chojnowski z Tarkowską tak samo mnie w kanał puścili jak i tych wszystkich mieszkańców, którzy tak jak ja liczyli na normalność, na inne rządy w tej gminie. Gdybyśmy wiedzieli, że się przewrócimy na tym etapie to byśmy usiedli. Zawiedliśmy się i wyciągnęliśmy z tego wnioski. Dlaczego Cię to boli?

  Gdyby mi zależało na kasie i władzy to łatwiej i szybciej bym to osiągnął trzymając się ze starymi wygami.
  To bym pchał się i na radnego i na Wójta, byle gdzieś być.
  A w ogóle to finansowo najlepiej bym wyszedł gdybym pilnował dobrej pracy, gdzie zarabiam tyle ile zarabiam, a pracując dla mieszkańców i gminy tylko irytuję przełożonych, bo ciągle jakiś urlop/odbiór godzin, tam dzień, tu dwa.
  Mnie w ogóle dziwi spojrzenie na funkcję Wójta, jakby to jakaś super fucha była za pieniądze Prezesów Orlenu czy KGHMu. Przecież to ciężka praca, służba mieszkańcom i olbrzymia odpowiedzialność za wynagrodzenie, które już dzisiaj jest w moim zasięgu w prywatnym sektorze z o wiele mniejszą odpowiedzialnością.
  Jak ktoś sobie myśli, że ryzykując wypadnięcie z tej branży w której obecnie pracuję polepszam sobie to oświadczam, że jest w błędzie. Powyższe poznawszy wniosek łatwo wyciągnąć, że nie mogę grać i nie gram pod siebie ryzykując tyle.
  Ja gram pod prawdziwe zmiany na lepsze w naszej gminie.

  Gdybym był chorągiewką na wietrze to bym od Tarkowskiej i Chojnowskiego przyleciał do Szczepockiego. Ale Twój Kleszczów powiedział własnie DOŚĆ koalicjom, dość zawodów. Starzy działacze samorządowi zatracili w ogóle sens i ideę samorządności. Dla was to właśnie władza, stołki, wpływy, profity i personalne wojenki.

  Byłem, jestem i będę sobą bez względu na wynik wyborów jaki osiągniemy. Bierzemy sprawy w swoje ręce, prosimy mieszkańców o zaufanie i oddanie głosów na Twój Kleszczów, bo Ci którzy tym zaufaniem byli obdarzani przez ostatnie lata zawiedli!


 15. Stefan napisał(a):

  Powiem, że i na tym portalu przydałoby się trochę cenzury! Po co pozwalać takim (nie zniżę się do ich poziomu) wyrażać swoje chamskie, pozbawione jakiejkolwiek merytoryki pseudo opinie. Skoro gołym okiem widać, że jedynym celem jest obrażanie, wyśmiewanie i snucie durnych teorii w stosunku do ludzi, którym nie dorastają do pięt. Pomówienia, oczernianie, insynuacje, obrażanie pokazuje tylko zakłamanie z jakim mamy do czynienia w tym kraju. Tego się nie da czytać, to nie wnosi nic poza tragicznym obrazem, tzw. walczących o władzę, którzy nie potrafią w żaden inny sposób konkurować, z kimś kto naprawdę chce coś zrobić dla dobra ogółu. Szlag mnie trafia jak na to patrzę! Stąd wyraziłem swoje zdanie w temacie. Z tymi ludźmi nie ma o czym dyskutować. Zaśmiecają tylko ten portal barachłem ich pokroju i liczą, że dzięki temu ogłupią jeszcze jakichś naiwnych. Piszcie sobie na info i klepcie się po czym chcecie we własnym gronie… Skończyłem!


 16. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  Jarku naprawdę mnie zawodzisz pisząc ze mam personalne podejście, a nie merytoryczne, to nie ja zaraz po wyborach, w których stałem się radnym poleciałem do eco-regionu w randze „wójta” i 8 milionów z kasy gminnej chciałem wyciągnąć „licząc tylko 10% dla siebie to 800 000”
  Pisze to dlatego skoro jesteś takim społecznikiem, to bracie najpierw, załatwia się sprawy bardziej przyziemne przeciętnemu kowalskiemu który cię wybrał, a zapewniam cię że nam zależy bardziej na pewnej pracy na terenie własnego podwórka, dobrej opieki medycznej, a przede wszystkim równości a nie jak jest teraz, ten jest od tych, a tamten o tamtych.
  Ja się dzisiaj boję żeby nie daj Boże przyszło mi zadzwonić na pogotowie to jak zapytają o nazwisko to stwierdzą to jest ten od nich to nie jedziemy.

  Taki klimat teraz mamy i twoje tłumaczenie że już nie jesteś z Tarkowską i Chojnowskim delikatne mnie zaskoczyło, bo jakoś nie widzę że Chojnowskiego hamujesz na sesjach RG w wydaniu 400mil na termy, a sam w swoim programie wyborczym masz napisane „PRZEMYSLANY ROZWÓJ TURYSTYKI..” twoim zdaniem wydanie oszczędności gminy z 20 lat wydać w tak nieprzemyślany sposób to jest ok?
  Jarku dlatego tak mnie to boli że non stop cos kombinujecie, żeby cos ugryźć z tego tortu jakim jest moja GMINA, GMINA KLESZCZÓW!!


 17. Efka napisał(a):

  Dziwię się Rzeźnikowi, że Ci odpowiada. Panie Rzeźnik lepiej już tego nie rób, jak Stefan napisał, anonimowe plucie oszczerstwami przez wynajętych ludzi powinno być wycięte na czas kampanii.
  Jaki musi być strach Prezesa, przed nową władzą, która rozliczy go z jego „rzondów”, że za pieniądze z Fundacji wynajmuje specjalistów od mediów by robili ludziom wodę z mózgu (patrz 400mln na termy)? Jego radni bronią jak lwy dostępu do aktów notarialnych gdzie handlowano ziemią ze stref przemysłowych. Ciekawe jakie jeszcze inne trupy w szafie są?
  I ten człowiek ma jeszcze czelność i tupet z plakatów wołać o zwróceniu gminy mieszkańcom. Ten sam Andrzej, który wbrew mieszkańcom prze do zrobienia z gminy Kleszczów zagłębia przemysłu śmieciowego? Dodajmy, że najpewniej przemysłu, którego On będzie współwłaścicielem. Zgrywa wielkiego Ojca Kleszczowskiego (chyba Stalina batiuszkę) co to troszczy się o mieszkańców, a jak dzisiejsze Kulisy Powiatu napisały, sieć spółeczek już przygotowana pod przejęcie regionalnego rynku odpadów. Bazalty nie bazalty i inne spółki, do kolekcji brakuje jeszcze Eko Regionu Bełchatów. PRYWATA i jeszcze raz PRYWATA, a nie troska o gminę. Wpuścić go na fotel Wójta to dopiero byłaby tragedia dla naszej gminy. Sam na emeryturkę pewnie w ciepłe kraje by skoczył już po wszystkim. Nie wiem czy zauważyliście, ale Prezes w ogóle nie remontuje swojego domu w Łękińsku, w ogóle nie inwestuje w posesje, a przecież ma z czego inwestować, bo zarabia kupę forsy od wielu lat. Ciekawe gdzie sobie gniazdko wije, gdzie zamieszka na sowitej emeryturce z kuponów odcinanych od przemysłu odpadowego, który zostawi po sobie w Kleszczowie?

  Rzeźnik odkrył te plany i chwała mu za to, że próbuje tej dzikiej prywatyzacji zapobiec poprzez zabieganie o utrzymanie Eko Regionu Bełchatów w rękach samorządów. Prezesowi to nie na rękę i wymyśla historyjki o łapówkach. Wszystko w myśl starej zasady gdzie złodziej krzyczy „łapaj złodzieja”!

  Jaki pech tą gminę dopadł, ale mieszkańcy sami sobie taki los sprawili oddając władzę w ręce tych samych ludzi na tak długie lata. Towarzystwo niczym sitwa oplotło tą gminę i na koniec próbuje sobie dostatnie emerytury zapewnić. Jak nie handle ziemią jedną czy drugą to biznesy odpadowe. Albo się z tego teraz otrząśniemy i wybierzemy zupełnie nie powiązane z jednymi i drugimi władze, albo na kolejne lata zapomnijmy o zdrowym rozwoju tej gminy.


 18. Tom2 napisał(a):

  W mojej ocenie jest bardzo ograniczona liczba osob z gminy, ktore czytaja tk i gk. Widac to po 200 badz max 500 odtworzen filmow na yt, z tego kilka osob odtwarzalo po kilka razy. Rowniez ta strone przeglada nie wiecej niz 200 osob. Jest to zyt mala liczba zeby wplynac na wyborcow tym co sie tutaj wypisuje i tym co sie wypisuje na gk. Co to oznacza? Ze kampanie trzeba robic docierajac bezposrednio do wyborcow (zebrania, indywidualne spotkania, listy, biuletyńy etc). Panowie Rzeznik i Chojnowski oraz Pani Rozpara juz to robia, Pan Szczepocki powoli zaczyna. Bardzo ciezko ocenic co stanie sie przy samej urnie i jak ludzie zaglosuja i tutaj wszyscy mozemy postawic wielki znak zapytania? Gdybym mial wrozyc z kart: Pan Jarek za malo doswiadczenia ale moze byc duzo lepszy wynik w kolejnych wyborach i tutaj raczej ten kierunek, Pani Rozpara brak zaangazowania w gmine w ciagu swojej kariery zawodowej przekresla jej kandydature, Pan Chojnowski duze poparcie ludzi zwiazanych z wszelka praca wydatkowana z publicznych pieniedzy, sympatyzujacych z Pania Tarkowska oraz ludzi, ktorzy dostrzegaja przyszly wlasny interes, Pan Szczepocki duze poparcie wsrod rodzin i znajomych wiekszosci rady, poparcie wsrod osob starszych zwiazane z dlugoletnia lokalna dzialalnoscia. Co w konsekwencj daje: P Chojnowski 43%, Pan Szczepocki 31%, Pan Rzeznik 17%, Pani Rozpara 9%. Druga tura: Pan Rzeznik oddaje glosy Panu Chojnowskiemu, Pani Rozpara rowniez. Istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo zwyciezstwa Pana Chojnowskiego. Wszystko zalezy teraz jak zacznie sie ukladac kampania i kto przekona do siebie wiece mieszkancow i zapewniam, ze Pani Kowalskiej z zza rogu nie interesuje 400 mln bo to ie jej pieniadze. Wszystko opiera sie w tym momencie na dobrze sprzedanej informacji zwanej manipulacja niekoniecznie odbierana w sensie negatywnym ale uzytej w ocenie kandydujacych w slusznej sprawie. Bledem na gk jest brak jakichkolwiek negatywnych komentarzy co za tym idzie niewiarygodnosc, bledem na tk jest strach przed pisaniem zwiazany ze sprawdzaniem ip o nadwrazliwoscia na slowa ze strony prowadzacych. Gdybym ja mial dane prowadzic ta kampanie jako obiektywny obserwator zrobilbym spotkania kandydatow w formie debaty w kazdej miejscowosci i zaprosil wszystkich mieszkancow. Do tego oczywiwscie nie dojdzie gdyz w niedlugim czasie zacznie sie wyciagańie brudow oraz strzaly ponizej pasa ale raczej nie w tej turze bo na dzien dzisiejszy nikt nie wie jak rozloza sie glosy i w kogo nalezy uderzyc. Niestety w biznesie liczy sie przychod i ekonomia i na tej podstawie dokonujemy oceny efektywnosci, w polityce i publicznych pieniadzach przedwyborcza gra, ktora ciemny lud kupi. Szkoda, ze nie moge sie zaangazowac w zadna z kampańi gdyz dalbym gwarancje bardzo dobrej organizacji na kazdym polu walki z przeswiadczeniem, ze wiecej sie zrobic nie dalo ale to kosztowaloby bardzo duzo czasu a on jeszcze jest… Sorry za bledy pisze z telefonu.


 19. Tomi napisał(a):

  W mojej ocenie jest bardzo ograniczona liczba osob z gminy, ktore czytaja tk i gk. Widac to po 200 badz max 500 odtworzen filmow na yt, z tego kilka osob odtwarzalo po kilka razy. Rowniez ta strone przeglada nie wiecej niz 200 osob. Jest to zbyt mala liczba zeby wplynac na wyborcow tym co sie tutaj wypisuje i tym co sie wypisuje na gk. Co to oznacza? Ze kampanie trzeba robic docierajac bezposrednio do wyborcow (zebrania, indywidualne spotkania, listy, biuletyny etc). Panowie Rzeznik i Chojnowski oraz Pani Rozpara juz to robia, Pan Szczepocki powoli zaczyna. Bardzo ciezko ocenic co stanie sie przy samej urnie i jak ludzie zaglosuja i tutaj wszyscy mozemy postawic wielki znak zapytania? Gdybym mial wrozyc z kart: Pan Jarek za malo doswiadczenia ale moze byc duzo lepszy wynik w kolejnych wyborach i tutaj raczej ten kierunek, Pani Rozpara brak zaangazowania w gmine w ciagu swojej kariery zawodowej przekresla jej kandydature na dzien dzisiejszy, Pan Chojnowski duze poparcie ludzi zwiazanych z wszelka praca wydatkowana z publicznych pieniedzy, sympatyzujacych z Pania Tarkowska oraz ludzi, ktorzy dostrzegaja przyszly wlasny interes, Pan Szczepocki duze poparcie wsrod rodzin i znajomych wiekszosci rady, poparcie wsrod osob starszych zwiazane z dlugoletnia lokalna dzialalnoscia. Co to w konsekwencj daje: P Chojnowski 43%, Pan Szczepocki 31%, Pan Rzeznik 17%, Pani Rozpara 9%. Druga tura: Pan Rzeznik oddaje glosy Panu Chojnowskiemu, Pani Rozpara rowniez. Istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo zwyciestwa Pana Chojnowskiego. Wszystko zalezy teraz jak zacznie sie ukladac kampania i kto przekona do siebie wiecej mieszkancow i zapewniam, ze Pani Kowalskiej z za rogu nie interesuje 400 mln bo to nie jej pieniadze. Wszystko opiera sie w tym momencie na dobrze sprzedanej informacji zwanej manipulacja niekoniecznie odbierana w sensie negatywnym ale uzytej w ocenie kandydujacych w slusznej sprawie. Bledem na gk jest brak jakichkolwiek negatywnych komentarzy i polemiki co za tym idzie pewna niewiarygodnosc, bledem na tk jest strach przed pisaniem zwiazany ze sprawdzaniem ip i nadwrazliwoscia na slowa ze strony prowadzacych portal. Gdybym ja mial mozliwosc prowadzic ta kampanie jako obiektywny obserwator zrobilbym spotkania kandydatow w formie debaty w kazdej miejscowosci i zaprosil wszystkich mieszkancow. Do tego oczywiwscie nie dojdzie gdyz osoby kandydujaca obawiaja sie pojedynku na argumenty a w niedlugim czasie zacznie sie wyciaganie brudow, oraz strzaly ponizej pasa ale raczej nie w tej turze bo na dzien dzisiejszy nikt nie wie jak rozloza sie glosy i w kogo nalezy uderzyc. Niestety w biznesie liczy sie przychod i ekonomia i na tej podstawie dokonujemy oceny efektywnosci, w polityce i publicznych pieniadzach przedwyborcza gra, ktora ciemny lud kupi. Sorry za bledy pisze z telefonu. Do roboty;)


 20. Irek napisał(a):

  Tomi/tom2 ja też mocno obserwuję dzisiejszą politykę gminną. I nie zgadzam się z tobą co do proporcji. Uważam, że zgubi Chojnowskiego ta taktyka na nic nie robienie i obarczanie rady. Kampania oparta na kłamstwie prowadzi donikąd. A jeśli chodzi o opluwanie to Wieluńska gazeta robi to regularnie co tydzień więc nie pisz, że się dopiero zacznie. Oni inaczej nie potrafią. Oni tylko rozdają gminne drobne ludziom (praca wyborcza, wyjazdy ze strażakami wyborcze, mieszkania wyborcze), a sami zasadzają się na grube miliony. Dlatego ich program to puste hasła, bo nie o pomysł na gminę tu chodzi, a na kasę. Nie mają pojęcia co robić i merytorycznie nic nie wnoszą mądrego, gdyby je mieli to po roku już coś byśmy widzieli. Powtarzają tylko jak transie turystyka i turystyka. I to nie jest winą rady, że wójt nic nie robi. To jego taktyka żeby za to nic nie robienie obwiniać radę. Jak nie masz pomysłu to każdy nawet głupi nabiera sensu. Chojnowski cały czas zmarnował na pisanie donosów na Szczepockiego. Pisał do NIKu, prokuratorów, gdzie tylko się dało. Tak bardzo się w to zaangażował, że mimo trzech czy czterech prawników w gminie, wziął drogie kancelarie. Jednej zapłacił 70 tysięcy za napisanie na Szczepockiego wniosku do prokuratury. A drugiej 50 tysięcy, żeby nad tą sprawą czuwała. Aż w końcu się okazało, że tym postępowaniem przekroczył uprawnienia i prokuratura wszczęła postępowanie przeciw niemu. Zrobiło się śmieszno i straszno. Widzisz kto szuka haków i kto opluwa. Nie widziałem żeby Szczepocki opluwał tak ich jak oni jego. Poza tym wystarczy przyjrzeć się jego programowi, jest zupełnie inny niż tych z TK czy RGK. Jego program zawiera pomysły mające na celu uporządkowanie tej gminy. Myślę, że z jego strony nie będzie opluwania. Opluwać będą ci którzy nie interesuje przyszłość tej gminy. Już Rzeźnik chciał podgrzać atmosferę i wyrwał się tutaj z wątkiem jak to zaraz zacznie Rozwój opluwać. Tak zaczęło się tyle tylko, że nie ci to robią o których pisał.

  Zgadzam się z tobą, że powinna się odbyć publiczna debata kandydatów. Nawet o to apeluję, chciałbym zobaczyć wszystkich razem i posłuchać odpowiedzi na pytania. Przynajmniej kandydatów na wójta.

  A co do sondaży to po wielu rozmowach wśród rodziny i znajomych oceniam, że do drugiej tury nie dojdzie. Ja obstawiam 53% Szczepocki, 26% Chojnowski, 6% Rzeźnik, 5% Rozpara i 10% niezdecydowanych. Wspomnisz moje słowa.

  Mieszkańcy dużo więcej widzą i wiedzą niż przed poprzednimi wyborami. Gdzie jedynymi źródłami informacji był słodzący Chojnowskiemu TK i informator kleszczowski opanowany przez sekretarza Hudzika, człowieka Tarkowskiej. Myślę, że dzisiaj jest nam łatwiej wyrobić sobie trafną opinię, komu zależy na naszej gminie, a komu na kasie. Dziś dla wielu mieszkańców jest pewnie zastanawiającym dlaczego mamy wójta, który nie potrafi wymienić miejscowości znajdujące się w gminie, którą zarządza? Mnie info wiele pomogło. Inaczej miałbym przed oczami tego wypacykowanego gościa z plakatu wierząc, że wywiady zamieszczane w informatorze są wiarygodne. Pozdrawiam.


 21. Zdezorientowany napisał(a):

  Jak się bawimy w analizy to i mnie niech będzie wolno 🙂

  Ja dopuszczam jeszcze inny wariant.
  II tura, a w niej Chojnowski z Rzeźnikiem. Już tłumaczę dlaczego.
  Rok temu w wyborach Rozwój wystawił Panią Skalską, zebrała Ona bodajże ok. 700 głosów. Pan Szczepocki jest o wiele bardziej negatywnym charakterem od Pani Skalskiej. Wszyscy w gminie wiedzą, że styl tej polityki, której wszyscy mamy już dość to jest właśnie styl Pana Szczepockiego. Manipulować informacją, za pieniądze Fundacji promować własną osobę, szerzyć plotki wobec innych, zagadać dookoła byle nie konkretnie i co najbardziej dyskwalifikuje do funkcji Wójta, forsować wbrew mieszkańcom swoje własne wizje i pomysły. To nie są cechy korzystne dla Wójta. Wyżej pisze Tomi, że jedyny Szczepocki ma konkretne pomysły (haha). Pytam się gdzie? Na konwencie przecież zrezygnował z przedstawienia programu czyli go po prostu nie ma! Opowiedział tylko jak nie może być, „nie może być tak, że to”, „nie może być tak, że tamto”, filmik jest jeszcze na youtubie gdzieś (chyba nie usunęli z powodu słabego występu Prezesa?). Moim zdaniem jemu zależy na tym by utrzymać władzę i dokończyć interes życia czyli przejąć rynek odpadowy w regionie. Efka wyżej zwróciła uwagę na ciekawą publikację Kulis Powiatu gdzie widzimy jak wiele spółeczek wzajemnie powiązanych i związanych z rodziną Szczepockich już jest przygotowanych pod ten plan. Brakuje tylko Eko Regionu Bełchatów, którego radni Rozwoju kupić nie chcą, bo prywatna spółka związana z Panem Szczepockim ostrzy sobie na niego zęby. Nie czarujmy się Pan Szczepocki jest już u progu politycznej i życiowej emerytury, bardziej dba o siebie i swój byt jak już emerytura go dopadnie.
  Rozwój będzie mógł odtrąbić sukces jeśli Prezes dobije do wyniku Pani Skalskiej.

  Ciekawiej przedstawia się sytuacja między Rzeźnikiem, a Chojnowskim. Ten drugi w mojej opinii stracił dużo poparcia. Jeśli nie wygra w pierwszej turze, to w drugiej może być mu ciężko. Program RDGK na razie bez konkretów, a do tego wiemy po ponad rocznym okresie rządów Chojnowskiego, że program sobie, a praktyka sobie. Wyborcom miłe słówka, szczytne hasła, a rzeczywiste działanie zupełnie w kontrze do programu.

  Jak mówi się w Polsce, ciągle Ci sami przy korycie, tak samo i u nas w gminie. Powyższa dwójka Szczepocki i Tarkowska(Chojnowski) przy korycie od lat.
  Jedynym powiewem nowego, świeżego jest Twój Kleszczów, mieszanka młodości z doświadczeniem, a przez skórę czuć, że społeczność naszej gminy właśnie oczekuje nowego, świeżego otwarcia. Takim nowym otwarciem ma szansę być Twój Kleszczów. Ale… czekam na ich drugi biuletyn gdzie mają się pojawić rozwinięcia programu wyborczego. Jeśli będzie konkretnie, spójnie i widać będzie, że ktoś nad tym popracował i przemyślał, a nie tylko kiełbasa wyborcza jak u reszty kandydatów to ma szansę Twój Kleszczów na wygranie tych wyborów.


 22. Gaweł napisał(a):

  Rozwojowcy a wy tylko kasa,kasa i kasa tak wam trudno się z nią rozstać 🙂 ?
  Przecież te wasze kalumnie to na kilometr widać że to stek bzdur wyssanych z palca.
  Celny komentarz napisała Efka, warto go przypomnieć:
  http://twoj-kleszczow.pl/2014/10/26/biuletyn-wyborczy-kww-twoj-kleszczow-nr1/#comment-14511


 23. Jacykow napisał(a):

  hmm…ciekawe sondaże
  Ja zagłosuję na przekór wszystkim i wszystkiemu.
  Oddam głosy na te osoby które zapewnią ubaw w czasie sesji – typy już mam (sprawdzone)- będzie przynajmniej wesoło …
  Ps. Fajnie się ogląda relacje z sesji – to taki:
  Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. 🙂


 24. swojak napisał(a):

  Co za bzdury tu wypisujecie, jakieś sondaże wymyślacie, dziwne ale wszystkie są dla was przychylne. Jak napisze ktoś od Rzeżnika, to oczywiście ,wygrywa Rzeżnik, z dużym poparciem, jak ktoś z przeciwnej opcji, to rzecz jasna, że oni wygrywają.Panie Rzeżnik miałeś wszystko u nas , to zachciało ci się wójtowania, teraz widzisz, że przegrywasz, to targasz kłaki, i tak już przeżedzone, bo zauważasz nieuchronną klęskę, nawet z Rozparową przegrasz. Ktoś napisał, na info Kleszczów, że sam piszesz, żeby samemu sobie odpowiadać i miał rację. Te wasze komentarze, niczym się nie różnią, więcej niż prawdopodobne, że piszesz je sam, albo trochę pomaga ci Przemek i może młody Rzeżnik, bo Magdy o taką głupotę bym nie posądzał.Czepiasz się Sławka, jak rzep psiego ogona, że to ,że tamto, ale przypomnij sobie jakie były ustalenia, żadnych podziałów, zadnego załatwiania pracy, stanowiska, fuch, a pierwszy zacząłeś. Kto ci kazał siostrę przyjmować do szkoły, kto Olasa wcisnął Sławkowi, kto zażądał stanowiska vice- wójta, dlaczego mimo zakazu , pojechałeś załatwiać tą sprawę do Ekoregionu, dlaczego tak walczyłeś o DPS, załatwili was rozwojowcy jak chcieli, a to wszystko przez ciebie, bo masz naprawdę za wysokie Ego. Zwalasz teraz wszystko na nas, bo się ci grunt pali pod nogami, proś tylko Boga, żeby nie wydały się te sprawy z tymi śmieciami, bo jeszcze prokuratora na nas sprowadzisz.Jarek ty naprawdę chyba postrdałeś rozum, wiedziałem że jesteś przemądrzały, ale że aż tak to nie, koniec naszej współpracy, żegnam „swojak”, ty wiesz kto to napisał.


 25. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @swojak,Przemek to się swojego nazwiska nie wstydzi i nie widzi potrzeby robienia sztucznego tłoku w necie. Co mam do powiedzenia, to wypowiadam to pod swoim nazwiskiem. Trochę głupot popisałeś. Widać jakim faktycznie jesteś „swojakiem”, skoro w kolejnym komentarzu walisz w kandydatów na radnych z RDG i samego Wójta Próbujesz manipulować, że ktoś kogoś na coś napuszczał. Czemu Panu Przewodniczącemu tak bardzo leży na sercu los działek przy Głównej?
  Co do tej nieuchronnej klęski, to lepiej przegrać, niż kolejną kadencję brać czyjeś błędy na swoje plecy w zamian za poparcie.


 26. Staszek napisał(a):

  Ty jesteś naprawdę @zdezorientowany.
  Do tych ocen subiektywnych typu „bardziej negatywny charakter” o człowieku, którego w ogóle nie znasz, nie warto się odnosić. To jest krzywdzące i nieuczciwe. Jeśli tak już sobie pozwalasz powiem tylko tak – Twój Kleszczów, który tak wychwalasz zabrał się swego czasu według twojej skali z pewnie co najmniej z czarnymi charakterami byleby coś dla siebie ugrać. Jacy to są ludzie? Jak nazwiesz taki charakter?

  Obejrzałem i rzeczywiście pan Szczepocki wspomniał, że on rezygnuje z prezentacji programu wyborczego, ale dodał, że on ma już konkretny plan działań. Tak cwaniaku „niechcący” troszkę pominąłeś.

  @Irek nie warto tutaj pisać, bo oni tylko po to wpuszczają, żeby zaraz rozerwać na strzępy i opluć poprzez manipulacje i wypaczanie to co ktoś inny napisze. Ja się z tobą akurat zgadzam i myślę, że nie jestem sam. A to że tak cię potraktowali to taka tradycja tutaj. Niby wolno, ale jak napiszesz to suchej nitki nie zostawią, no chyba że wodza Jaro pochwalisz, to zaczną piać z zachwytu. Daj im spokój sami się w oparach samo zachwytu poduszą, a wyborcy i tak dziś jak pisałeś widzą więcej i zweryfikują ten hura optymizm co niektórych. Jak widzisz wszyscy inni ich zdaniem są sztucznie zaangażowani, a oni naprawdę… to znaczy w internecie. Sam widzisz jaka tu poważna dyskusja 😉


 27. Efka napisał(a):

  Hahaahha 🙂 Panie Rzeźnik, musisz Pan być jednak większym zagrożeniem od Sławka, bo działa z jadem i plugastwem przekierowali na Pana. Wystarczyło kilka celnych komentarzy niewątpliwie Pana zwolenników o Szczepockim i zgraja obślizgłych i cuchnących trolli zaczyna swój koncert.

  A napiszcie coś o rodzinnym imperium odpadowym Prezesa o którym się właśnie dowiedzieliśmy. Napiszcie dlaczego nie remontuje swojego domu tylko całą fortunę, którą zarabia lokuje gdzieś indziej. Nie dziwię się, bo kto by chciał mieszkać w Zagłębiu Śmieciowym, które na pewno nam zgotuje jak zdobędzie władzę.


 28. swojak napisał(a):

  Masz racje Staszku „Jaro” jest wtedy dobry jak widzi swój interes, gdy natomiast, ktoś miałby jakieś szanse żeby zaistnieć, to go przytnie przy samych ja…. Uwierz mi jak potrzebował mojego i waszego wsparcia (Chojny,Ryszarda,Piotrka, czy Tarkowskiej ), to przyjeżdżał do mnie codziennie i słodził ile weszło. Jak osiągną swoje cele, np. zmiana pracy (gdzie chwali się że już teraz zarabia tyle co wój), to wypiął na mnie i na was dupę. To jest cwaniak i tyle. Dlatego proponuję, abyśmy się za niego wzięli, opisując np. w internecie wszystkie jego głupie i nie realne pomysły, a jak treba będzie to ite śmieci ruszymy. Koniec pobłażania, nie ma co się cackać, bo w końcu te wybory przrżniemy na sucho i tyle, nam zostanie.


 29. Gang olsena napisał(a):

  [ADMIN: Wysłano z TORa]

  @Efka masz rację, nasz Jarek jest najlepszym kandydatem, reszta nie ma szans. Te złe rzeczy to raczej Chojnowski, bo nie chce mi się wierzyć, żeby dał się do tego Jarek namówić. Miałam okazję tego Chojnowskiego nazwijmy to „poznać”. Naprawdę obślizgły i cuchnący, wiesz czym, troll. Bardzo byłabym zawiedziona gdyby w drugiej turze Jarek znowu do niego się przyłączył. Zawiodłabym się bardzo. Jarku trzymam kciuki 😉


 30. Romek napisał(a):

  Teraz zaczynam rozumieć czemu taki szum zrobili o te 8 baniek. komuś bardzo zależy na udziałach w komunalnej spółce. http://kulisy.o12.pl/kulisy.net/wiadomosci-lokalne/wielunski-50134/konopnica-81197/item/8251-jak-mysz-chciala-polknac-kota/8251-jak-mysz-chciala-polknac-kota.html


 31. uważnie czytając napisał(a):

  Ooo Romek, tu jeszcze są dwa ciekawe artykuły:
  http://kulisy.o12.pl/kulisy.net/wiadomosci-lokalne/wielunski-50134/konopnica-81197/item/8448-kleszczowska-propaganda-jak-z-czasow-prl-u.html
  http://kulisy.o12.pl/kulisy.net/wiadomosci-lokalne/wielunski-50134/konopnica-81197/item/8449-fakty-tvn-o-turystycznej-wizji-gminy-kleszczow.html
  Teraz widzimy dlaczego pewnemu środowisku się nie podoba to że ludzie się interesują sprawami które to środowisko uważa za swoją domenę. To dlatego są pisane te bzdurne komentarze z wyssaną z palca zawartością, szczególnie na info.
  Redaktor z tej gazety ma rację że pisze o propagandzie jak za PRL-u, chyba żadne media internetowe na forach nie stosują CENZURY a na info ten relikt sprzed 25 lat jeszcze istnieje. Panie prezesie traktuj pan nas mieszkańców poważnie i stań pan do walki o fotel z otwartą przyłbicą, szczerość, otwartość, prawdomówność i obiektywizm jednak popłaca. O planach jakie pan masz co do działalności firm śmieciowo-odpadowych w gminie Kleszczów na konwencie nic nie powiedziałeś.
  ===========================================================
  Jaki macie WYZNAWCY PREZESA stosunek do Jego polecenia stosowania CENZURY na forum info?
  Czy forum info ma służyć do WALKI Z OPOZYCJĄ czy do wymiany poglądów przez wszystkich mieszkańców gminy niezależnie od ich zapatrywań politycznych?
  Czy stosowanie CENZURY na forum info jest FAIR PLAY?


 32. Czarnoksiężnik z krainy OZ napisał(a):

  NIE GŁOSUJCIE NA CHOJNOWSKIEGO!!!
  JUŻ RAZ NAS WSZYSTKICH W KONIA ZROBIŁ!


 33. Paweł napisał(a):

  Panie Jarku
  Jestem młodym człowiekiem który patrzy w przyszłość naszej gminy z obawami, ciągle słyszymy ze ten ukradł, ten robi skok na gminna kase, sprzedają, kupują coś za gigantyczne pieniadze, zwalniają z pracy, przyjmują kolegów z innych miast etc. Jezdzac po naszym pieknych gminnych drogach, wszędzie widać banery z kandydatami, ulotki, zaproszenia i na wszystkich to samo „jestem najlepszy”,”wszystko dla mieszkańców”,”podniesienie standardów życia” bla, bla, bla……
  Panie Jarku utworzył Pan portal jako pierwszy, na którym mozemy dowiedziec sie duzo dobrego, wiele cennych inf. Umiał Pan trafić do ludzi.
  Mamy tylu doborowych kandydatów,zróbmy konfrontację, debate, wykorzystajmy Aulę solparku i zoorganizujmy spotkanie wszystkich kandydatów na stanowisko Wójta Gminy Kleszczów, niech każdy opowie o tym co chce zrobić, dlaczego to jemu mamy powieżyc swój glos.
  Prosba do Pana niech Pan promuje ten pomysł na swoim portalu, a zobaczycie jak wielki bedzie odzew naszych mieszkańców.


 34. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  Jarku ja wiem ze mowa jest srebrem, a milczenie jest złotem, z tego co widzę bracie to się na twoim blogu zagotowało, niekoniecznie z korzyścią dla ciebie .

  Ale Jarek co ty chłopie się ludziom dziwisz, jak 90% procent, ludzi kojarzy cię z Tarkowską i Chojnowskim i za ich błędy dostajesz cięgi ty.

  Tym bardziej po tym artykule, który zamieściła Tarkowska w gazecie jak ona nazywa.

  Cytuje Tarkowską: „Ostatnie cztery lata należy obiektywnie ocenić, były stracone. Nasza Gmina, mając olbrzymi potencjał, nie wykorzystało go..” To ja się Jarku pytam ciebie i Tarkowskiej dlaczego? Czy to mnie zamykało CBA za Miliony ZŁOTY przekręcone z gminnej kasy?

  Udaje teraz niewiotko, a to przez nią w gminie nastał komisarz człowiek który brał tylko pensje i przez dwa lata nic nie robił , następny Chojnowski kasa kobitki i kasa to co ty bracie chciałeś zrobić tymi ludźmi.

  Rozpisałem się Jarku, ale sam widzisz że, nie mogę cię poważnie traktowa wiedząc ze, nie jesteś głupi facet a taki prywatny folwark Tarkowsko-Chojnowski mi wciskałeś.

  Ps. dżentelmeni rękawicę podnoszą.


 35. ka napisał(a):

  Rozwojowicze są ostatnio bardzo aktywni na TK. Sądzę, że to efekt braku czytelników http://www.cenzura@info 😉

  Odpowiem krótko pisarzowi „Jak to jest itd”
  Który z kandydatów ma na swoim koncie wyrok skazujący i odsiadkę? Może napiszesz? I kto przedstawia się jako ojciec narodu, mimo tego wyroku?


 36. Marcin napisał(a):

  [Admin: Ten sam adres IP co poniżej Paweł nawołujący do debaty]

  P. Jarku stracił pan wiarygodność, byliśmy przekonywani o dobrym wyborze jakim miał być Pan Chojnowski, jeździliście razem na spotkania po sołectwach, wspieraliście go na każdy sposób, po czym gdy wybory wygrał, nastapił zwrot o 180*, nie rozumiem, bawicie się ludzmi. TK wypuścił gazetkę w której oblewacie Chojnowskiego i Tarkowska a jakiś czas temu szliście za nimi w ogień, robiąc z ludzi idiotów. Pamietam wasze sztandardowe projekty, dobro gminy etc, a co mamy? Stowarzyszenie TK i Stowarzyszenie „Razem dla gminy” które nie mają już wspólnego celu. Mamy w gminie wójta który jeszcze nic nie zalatwil oprócz zwolnienia politycznych prezesów, ludzi bojących się o prace, ludzi z daleka rzadzącymi spólkakmi, nie mówie ze poprzedni prezesi byli dobrze, ale w gminie mamy pełno wykrztałconych ludzi z dobrymi pomyslami.


 37. Kiki napisał(a):

  [Admin: Ten sam adres IP co Marcin poniżej]

  Popieram pomysł debaty, chętnie przyjde i zadam pytanie.


 38. Tylko RAZEM napisał(a):

  potrzeba Wam debaty, ruszcie tyłki i od domku do domku, a zapomniałem redaktor musi zarobić. to moze zorganizujcie debate tylko z tym panem który jej chce.


 39. czytelnik napisał(a):

  Chyba będzie bibuła do czytania bo fircyk na jubilacie pędzi przez gminę. Tylko dlaczego jeździ po lewej stronie?


 40. V. napisał(a):

  Tutaj i na Info jaka ładna akcja rozwojowiczów, żeby przeprowadzić debatę 😀
  Przeważnie to kandydaci niszowi dążą do debat, bo to jedyna szansa, żeby coś ugrać… Cóż jak widać z rozwojem i prezesem Szczepockim jest gorzej, niż wszyscy myślą 🙂
  Chojnowski nigdy w życiu nie zgodzi się na debatę ze Szczepockim bo jak wszystkim wiadomo erudytą nie jest i zostałby przez Szczepockiego zjedzony.
  Ale debatę można byłoby przeprowadzić… tylko, że wszyscy 4 kandydaci byli by jednocześnie obecni i pytania w przeciwieństwie do tego co piszą na Info powinna zadawać publiczność (wyborcy).
  Co to za debata, gdzie pytania nie będą trudne i pan Prezes będzie się mógł jak zwykle mówić o wszystkich i o niczym tj. zero konkretów, aby tylko się polansować.


 41. irek napisał(a):

  Proszę mi powiedzieć dlaczego w debacie ma uczestniczyć pan Szczepocki i Chojnowski mysle większość ludzi oczekuje zmian widze po moich znajomych którzy powoli się otwierają i mówią często,ze Ci panowie nie spełniają ich oczekiwań może warto postawić na kobieta tak jak było do tej pory i przyzna m że notowania pani Rozpary naprawdę rosną, ja tez głosowałem na Skalską a teraz oczywiście pani Rozpara była u mnie ładnie się zaprezentowała dlaczego nie . Nie wiem czy Chojnowski i Szczepocki i ten od mięsa mają taką odwage czy tez dopiero będą chodzić. 😡


 42. Ela napisał(a):

  Rozparowa?? Rzeczywiście jak dawniej gdy za Kazią stał Endrju, tak za Sylwią stał by Tadzik.
  Niech wreszcie mieszkańcy zdobędą się na odwagę i wybiorą Wójta niezależnego, liczącego się z ich zdaniem. Dość Wójtów kukiełek czy tyranów nie liczących się z ludźmi.


 43. ll napisał(a):

  Hahaha debaty ktoś proponuje? Proszę sobie spojrzeć na tę propozycję rozsądnie. Komu potrzebna jest jakaś debata? Tu się wszyscy znają. O czym tu debatować? Tu trzeba działać! Znając trochę prawidła kierujące polityką można zauważyć, że debatę zawsze proponuje ten, kto przeczuwa swoją klęskę. W ten sposób chce jeszcze ostatnim sposobem się pokazać, że ładnie mówi, że dobrze ubrany, że taki światowy itd. Tu w Kleszczowie ludzie się znają i każdy kto interesuje się życiem gminy wie, kto czym pachnie.
  Debata? Nie, dziękuję! 😉


 44. Iwona napisał(a):

  Popieram przedmówcę. Tonący brzytwy sie chwyta. Szczepocki teraz chce debat, a co tu opowiadac skonczyla sie juz Pana epoka i chwalenie co juz Pan osiagnal za nasze pieniadze. Osiolek przy takiej kasie tez by rzadził. Dopoki jest Pan prezesem a mamy nadzieje ze jeszcze kilka dni to zapewniam Pana ze wszyscy pana znaja nawet w Warszawce. Za kilka dni juz nie zaprosza Pana na …. ani Pana fachowcow pozal sie boze od mediow. jesli chodzi o Wojta to sluchac sie nam juz nie chce. Popisy jakie daje na przemowieniach to szczyt wszystkiego. W Zlobnicy popis dal na calego, chlopu sie chyba okazje pomylily, ma swiecie oswiaty z kartka, na przywitaniu komisji z kartka (tu powiedzial DWA ZDania) i vo tu jeszcze stresowac go debata. Dajmy mu spokoj bo chlop jeszcze wyborow nie doczeka. Dajmy mu szannse niech poprawi plakaty bo trudno z nich cokolwiek wypatrzec . A podobno mamy tam dopatrzyc sie nowej jakosci ze stara wojt tarkowska . Smieszne ale prawdziwe i strasznie zalosne.


 45. irek napisał(a):

  Panie Jarku bez względu na pana poglądy i spojrzenie na Gmine to jednak na pana portalu udało się umieścić mój post próbowałem to zrobić u nowej jakości u Szczepockiego nie dało rady tam działa cenzura i ogłupianie ludzi.


 46. widz napisał(a):

  @Iwona,już nie musi poprawiać plakatów. Ktoś je w nocy poobdzierał. Ta kampania robi się żałosna. Zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Najpierw banery, a teraz plakaty. Czyżby odwet za tamtą akcję ze sprayem? Jak ci ludzie dogadają się na sali konferencyjnej skoro już teraz jest tyle nienawiści.


 47. Tomi napisał(a):

  A tu ciszaaaaa….. Nie ma co czytac i o czym dyskutowac.


 48. Efka napisał(a):

  @Tomi:
  No właśnie zauważyłam, że zwolennicy czy aktywiści innych komitetów niż TK unikają odpowiedzi na niewygodne tematy.

  Prezes ani słowem nie zająknie się o swoich biznesach odpadowych i planach prywatyzacji samorządowego Eko Regionu Bełchatów.
  Mam nadzieję, że mieszkańcy widzą do czego tak na prawdę jest mu potrzebne przejęcie władzy w Urzędzie Gminy Kleszczów.

  RDGK też nie przedstawia dowodów na brak zaangażowania ich liderów, bądź ich dzieci w działki dookoła wkopu.

  Pani Rozpara coś przyklapła, chyba doszło do niej, że tak wrócić nagle do macierzy i od razu w Wójty konkurować to faux pas. No chyba, że jej zadaniem uzgodnionym z Prezesem jest zabrać jak najwięcej głosów innemu, niewygodnemu „trzeciemu” kandydatowi Panu Rzeźnikowi.


 49. Efka napisał(a):

  Aa i jeszcze jedno. Oglądałam ten wywiad Prezesa i ciekawy wątek tam usłyszałam. Pan Prezes około 30ki został Naczelnikiem gminy. Gmina wtedy była podzielona i skłócona.

  No wypisz wymaluj dzisiejsza sytuacja i chyba nieświadome wskazanie by głosować na Pana Rzeźnika, który z racji świeżego spojrzenia, braku osobistych animozji do innych działaczy politycznych również byłby najlepszym lekarstwem na chorobę, która toczy naszą gminę. Nie Pan Panie Prezesie, bo Pan w dużym stopniu jest tej choroby przyczyną.

  Pomijam już fakt że znowu za pieniądze Fundacji lansuje się kandydat konkretnego komitetu. Nie wiem jak inni, ale ja bym nie chciała Wójta co nie potrafi takich podstawowych zasad przestrzegać. Mocny jest Pan Prezes mocą możliwości fundacji, zabrać mu to narzędzie i zginął by jak Andzia w pokrzywach.


 50. Ujek napisał(a):

  Eee @Tomi nie siej defetyzmu, na info przecież jest co czytać, ktoś się w końcu powinien wziąść i te peany wychwalające zbawcę w formie książkowej wydać, coś na wzór Czerwonej Książeczki w Chinach za Mao Tse Tunga (Młodzi to pewno nie wiedzą co to wspomniana „Czerwona Książeczka”). Zwolennicy Mao do dzieła bo kiedyś ojciec narodu gminy rozliczy was za brak poprawnej czujności i działalności.


 51. irek napisał(a):

  Słuchając wypowiedzi pana Szczepockiego facet po prostu jest zmęczony życiem gościu idź na emeryturę i nie strasz ludzi jak będzie źle jak ty nie będziesz rządził mam dość wszechwiedzących drugi chojna zawsze wystraszony, spięty potwornie jak by dobrze tyłka nie utarł tym klientom mówimy do widzenia, Przyszłość należy do młodych pani Sylwia chociaż nie sapie nie steka nie zwija papierka pełna kultura opanowanie zero jakiś wywodów na temat innych osób ma kobieta cholerną klase i jest ładna. Rzeżnik młody i jeszcze raz młody.


 52. stażysta napisał(a):

  a u nas tak niemrawo..
  a można inaczej

  Twój przyjaciel: http://youtu.be/-0mjk4eRzHg


 53. Zdezorientowany napisał(a):

  Irek popraw mnie jeśli się mylę, ale Sulmierzyce obok wybrały 4 lata temu Wójta starego jak Rzeźnik dzisiaj. Jak ta gmina rozkwitła pod rządami młodego, z otwartą głową Wójta to nie trzeba mówić. Także z tym wiekiem to bardziej chyba zaleta nie wada.


 54. JAK TO JEST@PANI RZEZNIK napisał(a):

  Cześć Jureczku, szkoda, że mówię to do słupa ale skoro nie masz nic do powiedzenia w tak ważnych tematach które poruszałem pod tym postem to trudno, obgryzaj paznokcie dalej.

  Nie pozostaje mi nic innego jak przynajmniej odnieść się do niektórych wpisów nieco powyżej chociaż może tylko do jednego , @ Niejaka Efka napisała że, oprócz TK nikt nie odpowiada na pytania, tylko zapomniała dodać w cudzysłowie oprócz Jarka Rzeźnika, chyba że Efka to ty .

  Chcesz być wójtem , a nie potrafisz udzielić odpowiedzi np. 400 na termy , przecież chłopie to są prawie całe oszczędności gminy!

  Chyba, że bracie jesteś cichym wspólnikiem Tarkowskiej i Chojnowskiego, i dla tego milczysz jak GRÓB.

  Ps. Szkoda mi ciebie, nie daj się Jarek kupić za parę groszy ugrasz więcej jak przestaniesz kombinować, po prostu być sobą taki jak cię pamiętam przed tymi całymi zamieszkami typu Razem Dla Gminy…..


 55. Dino napisał(a):

  Sławek to jest gosc ostatnio stawiał wódeczke, a wy kadydaci co, pic się chce.


 56. irek napisał(a):

  Byłem na spotkaniu ze Szczepockim w Wolicy ten facet wypowiada się bardzo ogólnie i takie tam ble ble moje uczucie po spotkaniu jest takie jakbym słuchał starego działacza PZPR panie Andrzeju tamta epoka już minęła liczy się przyszłość. Co do oświadczenia o ziemi podobno jak się uderzy w stół to nożyce same się odezwią .


 57. Tylko RAZEM napisał(a):

  Irku, czyżbyś był wpisany w zeszyt sklepowy? że byłeś na tym spotkaniu. jestem pod wrażeniem głupoty jaka biła z niektórych ludzi. No i jeszcze ten film- normalnie złota malina. Propaganda jak za czasów PRL- u.


 58. tylko RAZEM napisał(a):

  Drodzy mieszkańcy, kandydaci.
  Strona gminakleszczow.info świadczy usługi na rzecz wszystkich komitetów wyborczych i można na ich łamach pokazywać materiały wyborcze. No jeśli się mylę to proszę mnie sprostować, Jak to jedni mogą a reszta nie. Mamy 17 komitetów wyborczych dlatego proponuję aby każdy miał prawo publikacji na stronie wyżej wymienionej, oczywiście na prośbę pełnomocnika wyborczego. Chętnie zapoznamy się ze sprawozdaniem finansowym KWW PRL sory B. Ciekawi jesteśmy jak za pieniążki FRGK pokazywane są tylko i wyłącznie materiały wyborcze jednej słusznej opcji – Komitetu centralnego sterowania gminą.


 59. Tomasz napisał(a):

  @JAK TO JEST… Cos ty taki uparty, daj Jarkowi chwile odetchnąć, po takim „rozwodzie” z Chojnowskim i teściową Kazią” Też byś miał wszystkiego dosyć, przecież chcieli go w takie bagno wciągnąć, że na samą myśl włosy na głowie się jeżą. Dobrze, że się w tym wszystkim połapał i w porę się wycofał. Jak mu wystarczy sił to na pewno ci na wszystko odpowie. Trzymaj się Jarku ciepło damy rade.


 60. Irenka napisał(a):

  [ADMIN: Wysłane z TORa]

  @Tylko RAZEM Czyli Kasiu T.. Widzę że desperacja CARYCYZMU sięgnęła zenitu. Jak sama widzisz twoje IP nie jest tajemnicą, i tylko mi dajesz kolejne argumenty przeciwko sobie, ze za wszelką cenne chcesz się z powrotem znaleźć przy korycie i łykać kolejne banieczki za ziemie którą wykupiłaś nad w kopem, a pieniążki są ci potrzebne…
  Prawnicy Kosztują, a po co się kradło tyle kasy co zarobiłaś na godne życie ci spokojnie by starczyło.
  Ale jak to mówią daj palec urwą rękę i zachciał się być „Bulionerem” to się teraz po sądach włóczysz. Pamiętaj co mówi siódme przykazanie NIE KRADNIJ!
  A przecież jesteś taka wierząca a dziesięciu przykazanie nie umiesz dochować!


 61. Anna napisał(a):


 62. tylko RAZEM napisał(a):

  Irenka?? A może powinniśmy napisać Panie Przewodniczący? Boli Pana nasz komentarz o info, oj boli. Czekamy aż red. naczelny udostępni wszystkim komitetom miejsce na materiał wyborczy. A jak tam przygotowania do debaty, bo zaproszenia jeszcze żeśmy nie dostali. Czyżbyście się przestraszyli, a może słowa na wiatr. Tak więc KWW PRL,B czekamy na zaproszenie na debatę. Jeśli w ogóle macie ochotę w takiej debacie wziąć udział. Bo modne jest teraz pisanie oświadczeń.


 63. taki tam napisał(a):

  @”Irenko” miej że litość nad „Carycą” -Szachrajką – Kazią, herbu pieniążek. Już dawno wiedzieliśmy, że IP, z których pisze pod różnymi nickami, to właśnie jej adresy internetowe. Wszystko spaprałaś, bo teraz stracimy dobrego informatora , ona na pewno zmieni telefon komórkowy i łącze internetowe, przecież ma w swojej klakierni kierownika z centrali telefonicznej, który chciał być radnym, ale szanse małe. Wiesz co „Irenko”, mówił mi mój kolega, a i sam trochę widziałem, że podobno na wiecu Szczepockiego w Wolicy, było bardzo dużo ludzi, tak to przeraziło jednego z klakierów Chojnowskiego, że aż zaczął nagrywać na dyktafonie telefonicznym przebieg tego wydarzenia. Ponoć z tego wszystkiego pił do rana bimber i nie porozwoził przez to wszystkich paszkwili, dotyczących jego rywali politycznych. Jeszcze jedno, myślę że ten podpisany „Irek”, to nie kto inny, tylko nasza pani Agnieszka M. zwana „Wampem”, która ostatnimi dniami znowu się uaktywniła jak wulkan Etna na Sycylii i zawitała ponoć, aż do Wolicy. Muszę powiedzieć, że do bloku w którym mieszka przywieźli ją późno w nocy, śmiem twierdzić, że bardzo długo , po zakończeniu spotkania w Wolicy, chyba zdawała relację , samemu wodzowi Sławomirowi, a może coś więcej??, czort ich wie. Wracając do carycy Kazi, ja myślę, że w piątek 7 .11.2014 r., będzie chora, albo zachoruje jej adwokat, bo w Sądzie będzie kolejna rozprawa, na której sędzia odczyta nowe artykuły, z których dostanie wyrok, najprawdopodobniej twardą odsiadkę, bez zawiasów. Dlatego traci rozum i grunt pod nogami. Dopuściła się takich wpisów ze swojego stałego IP, ale to jej problem, mogła nie oszukiwać ludzi, których „zrobiła” na 5 mln. zł.. Najgorsze, że jeszcze ma czelność startować na radną, wstydu nie ma!!!


 64. Marcepan napisał(a):

  Ludzie! Wydaje mi się, ba! jestem pewny, że taka debata ZNISZCZYŁABY I OBALIŁA MIT CHOJNOWSKIEGO! Przecież ta sierota nie potrafi dwóch zadań sklecić bez kartki, a co dopiero wypowiedzieć się szerzej na jakikolwiek temat.


 65. Marcepan napisał(a):

  I jeszcze jedno. On nawet nie potrafi zapanować nad swoimi kolesiami skupionymi wokół niego. Wystarczy spojrzeć na tego pseudo prezesika Bruna S. z komunalki! Podobno szarogęsi się tam niemiłosiernie! Ludzie boją się rozmawiać, a już powiedzieć cokolwiek przeciw Chojnowskiemu to heroiczna odwaga! Czy o to chodziło ludziom, którzy oddawali w ubiegłym roku głos na Chojnowskiego? Ludzie boją się wypowiadać. Sam byłem świadkiem rozmowy, w trakcie której jeden z jej uczestników stwierdził, że zagłosuje „za Szczepockim”, ale na żadne zebrania do niego nie idzie bo jak wywęszą go pieski Chojnowskiego to zaraz ma po robocie. Nie wiem gdzie pracuje bo tego Pana nie znałem, ale można się domyślić że chodziło o którąś z gminnych spółek.
  NIE POPEŁNIJMY BŁEDU I NIE GŁOSUJMY NA CHOJNOWSKIEGO! W INNYM PRZYPADKU BĘDZIEMY SIĘ BAĆ COKOLWIEK POWIEDZIEĆ! DAJMY SOBIE SZANSĘ NA NORMALNOŚĆ!


 66. Ujek napisał(a):

  He He ale trolle rozwojowe się uwijają, gdy tylko pojawi się jakiś komentarz z prawdziwym zarzutem do przewodniej siły gminy (czytaj: rozwój): http://twoj-kleszczow.pl/2014/10/26/biuletyn-wyborczy-kww-twoj-kleszczow-nr1/#comment-15280
  to natychmiast pojawiają się trollowskie komentarze spychające tamten komentarz do tyłu. Trolle tam a tam usłyszeli „to i to” albo że sąsiad powiedział albo widział „to i tamto”.
  Co za głupia, manipulacyjna propaganda uprawiana przez takich podobno światłych i zacnych ludzi z rozwoju, Ty durny trollu jeden z drugim gdzie u Ciebie ludzki honor i ludzka przyzwoitość co by Cię powstrzymała od takich kalumnii, jak Wy możecie spoglądać w lustro. Z żadnego innego wyborczego środowiska nie wychodzą takie złośliwe komentarze jak z tego środowiska rozwojowego. No ale co się dziwić, gdy się ma takiego zacnego przywódcę to przykład idzie z góry. Ten człowiek uważający się za jedynego gospodarza gminy, taki zacny, taki szlachetny, taki obiektywny, taki uczciwy, obdarowany wieloma tytułami a boi się niepochlebnych komentarzy i wprowadził na forum info CENZURĘ a jednocześnie ten człowiek uważający się za jedynego gospodarza gminy, taki zacny, taki szlachetny, taki obiektywny, taki uczciwy, obdarowany wieloma tytułami pozwala swoim chartom (bo inaczej nie można ich nazwać, to nie są zwykli mieszkańcy, to są osoby z bliskiego otoczenia przywódcy którzy mają korzyści w postaci okruchów z pańskiego stołu) mieszać z błotem innych ludzi. Hipokryci i hipokryzja ale co się dziwić ludziom którym oczy zaszły mamoną.


 67. Romek napisał(a):

  @Ujek, bo to ich sposób na przywrócenie gminy mieszkańcom. Ciekawe tylko którym. Wszystkim, czy tym wybranym?
  Kandydat oświadczył, że nigdy nie planował „zagłębia śmieciowego” czy spalarni. Niezła zagrywka taktyczna. Przecież to nie spalarnia, tylko zakład przetwarzania odpadów, a te 140 tys. ton śmieci, to perfumy. Te archiwalne artykuły w Wyborczej o złomowisku na 100 tys. aut rocznie, to się pewnie bez wiedzy Prezesa drukowały. A te „technologie nieekologiczne” w Bogumiłowie, to też bez zgody FRGK do strefy wlazły. Ja ostatnio widziałem ciekawsze zdjęcie z tej strefy. Trzeba było obiektyw o 360 stopni w prawo skierować, to zdjęcie byłoby z pewnością ciekawsze. 🙂


 68. Marcepan napisał(a):

  żal! żal! żal! mnie ogarnia jak czytam komentarze zwolenników (słupa) Chojnowskiego! LUDZIE NIE GŁOSUJMY NA CHOJNOWSKIEGO JEŻELI NIE CHCECIE SIĘ BAĆ WYPOWIADAĆ W JAKIEJKOLWIEK SPRAWIE!


 69. Ujek napisał(a):

  @Marcepan, nie rozpaczaj tak, pocieszę Cię, na pewno nie bedziemy głosować na Chojnowskiego, podzielamy ogólnie twoje zdanie że nie nadaje się na Wójta. Ja i znajomi głosujemy na Rzeźnika. Czas na nową Erę w Kleszczowie, niestety czas nie stoi w miejscu, nowe czasy = nowi ludzie.


 70. Marcepan napisał(a):

  @Ujek
  Nie rozpaczam. Przyznam, że ja będę głosował na A.Szczepockiego. Cieszę się, że zgadzamy się w poglądach dot. „słupa” Chojnowskiego. Moglibyśmy w tym momencie spierać się który z kandydatów (Szczepocki/Rzeźnik) będzie lepszy. Zaznaczam, że nie chcę tego robić. Każdy z nas może przecież mieć swoje zdanie. NAMAWIAM TYLKO ABY NIE GŁOSOWAĆ NA CHOJNOWSKIEGO I WYWALIĆ Z TEJ GMINY SKUPIONE WOKÓŁ NIEGO KOLESIOSTWO! Każdy, tylko NIE CHOJNOWSKI!


 71. Krasnoludek napisał(a):

  Że kto jest nowy ? Pan Maciocha Jerzy?Czy może Pan Bujacz Maciej? Acha Jarek jest nowy….! Czasy są nowe…! Pan Andrzej też jest nowy…! Pani Sylwia jest nowa …! . Ujek nie podzielam twojego zdania,a ty Marcepan to lepiej czytaj ze zrozumieniem . Ujek a ilu was jest?


 72. ka napisał(a):

  Średnia wieku kandydatów na radnych Twojego Kleszczowa to ponad 52 lata. Nie może, więc być mowy o stawianiu na nowych, a tym bardziej na młodych.


 73. Tylko RAZEM napisał(a):

  no jak tam wrażenia z Wolicy. Najlepszy był ten Pan co to z kartki pytań nie mógł doczytać.


 74. TYLKO PRAWDA napisał(a):

  /ADMIN-wysłane z Holandii/

  @Ludziska nie sposób was wszystkich przekrzyczeć.
  skakanie z jednego tematu na temat i udowadnianie kto jest lepszy typu Kazia jest niewinna, Chojnowski to dobry gospodarz, a Rzeźnik to nowa jakość, to jak by mówić:
  „STOLICZKU NAKRYJ SIĘ”
  Nie ukrywam że lubię baśnie braci Grimm, ale życie to nie bajka, i trzeba odsiać ziarno od plew, i takie skakanie sobie do gardła myślę, że nie przystoi każdemu człowiekowi który ma w mianowniku UCZCIWOSC.
  Oczywiście jest ten margines społeczeństwa który widząc że, robi źle dalej brnie w ten dziwny fanatyzm, bo ma z tego profity, i mani nas że wszystko jest ok..
  Proszę zwrócić uwagę na podstawową sprawę kiedyś nas zabraknie i zostawimy nasze DZIECI Z RĘKĄ W NOCNIKU……


 75. Iwona napisał(a):

  Spostrzezenia z dzisiejszego dnia. Otoz dzisiaj tj. 5 listopada odwiedzila mnie p. Tarkowska w towarzystwie dwoch panow. Przyznam, ze zupelnie mnie zaszkoczyla. Po pierwsze nie jest kandydatka w moim okregu, wiec nie bardzo rozumiem, czy Pani zna swoj okreg czy robi robote p, Chojnowskiemu. Gadala takie dyrdymaly, ze tylko przez grzecznosc ich nie wyprosilam. A kolejne moje spostrzezenie to wyglad. Zaniedbana, dziwnie biednie ubrana. Ludzie blagam nie dajcie sie zwarjowac jej intrygom i manipulacjom. Za wszelka cene chce wladzy, udaje pokrzywdzona przez los, a przeciez oszukala swoich mieszkancow. Chodzi do kosciola i udaje skruszona, a co z dekalogiem?.siedzi na lawie oskarzonych, juz za dwa dni ma odbyc sie odczytanie wyroku i wszystko to dla niej niewazne bo wszedzie tlumaczy ze to nie Ona jest winna tylko Rada. A to jest kompletna bzdura, to wojt jest autorem wszystkich uchwal, rada jedynie je zatwierdza. Juz za kilka dni sprawiedliwosc miejmy nadzieje do nas przybedzie, a z p. Tarkowska to juz do lamusa. czas na zmiany. Na normalny pelen czystych i wlasciwych rozwizan Kleszczow.


 76. praktykant napisał(a):

  Iwona–>Po pierwsze to jesteś z okręgu nr 10 i już zostałaś namierzona. Po drugie p. Tarkowska doskonale zna swój okręg nr 10. A po trzecie gadanie, że wójt jest autorem wszystkich uchwał, a rada jedynie je zatwierdza jest kompletną bzdurą i twoją niewiedzą i nieznajomością tematu. Lepiej by było gdybyś w ogóle zaprzestała pisania tutaj, bo obnażasz swoją głupotę. Zaprawdę powiadam ci, że wójt jest władzą wykonawczą, natomiast rada jest władzą ustawodawczą i to ona opracowuje i uchwala. Zapewniam cię również, że wójt ma wiele innych zajęć, niż opracowywanie uchwał. Takie kity to możesz żenić tam na info, tym waranom z Komodo, do których ty również się zaliczasz. 🙂


 77. tomek napisał(a):

  Witam . To co napisał praktykant to jest szczyt głupoty i nieznajomości prawa z zakresu samorządu wyraźnie stoi że rada gminy podejmuje uchwały na wniosek wójta może to być osoba upoważniona przez wójta. Praktykant celowo zrzuca odpowiedzialność na rade czy to nie jest celowe działanie i zrzucenie za nie powodzenia w gminie na rade. moje osobiste zdanie jest takie że powinna być wybrana osoba zupełnie z zewnątrz która w sposób bezstronny rozbije te wszystkie śitwy i układy . Pani Sylwio do dzieła w pani cała nadzieja.


 78. Zdezorientowany napisał(a):

  Sylwia przecież jest ze Szczepockim i gra na rozbicie głosów tych ludzi co ani za Szczepockim ani za Tarkowską nie są. Przecież jej brat Darek jeździ ze Szczepockim na jego zebrania wyborcze jako gwardia przyboczna, wczoraj był na Żłobnicy.
  Nie dość wiec, że dziewczyna z zewnątrz to jeszcze w aliansach ze Szczepockim.

  Dzisiaj już widać coraz wyraźniej, że jedyne nowe i bezpieczne, bo nie powiązane z żadnymi siłami z zewnątrz otwarcie w nowej gminie może zrobić Rzeźnik. Tylko niech wreszcie powie w szczególe o swoim programie. Kiedy zapowiadany drugi biuletyn Panie Rzeźnik? Coś mało energiczna ta Pana kampania.


 79. Czarnoksiężnik z krainy OZ napisał(a):

  Mam głęboką nadzieję, że 16 listopada pozbędziemy się z Urzędu Gminy i gminnych spółek Chojnowskiego i jego kolesiów!
  Stop! zastraszaniu ludzi! Stop! dla Kazimiery T.! Stop! dla całego towarzystwa, które kręci się wokół Chojnowskiego! Nie chcemy, aby „Razem”(???) dla gminy Kleszczów fundowało nam nową…jakość! Stop!


 80. tomek napisał(a):

  Raz jest ze Szczepockim raz z Chojnowskim a tak naprawde przeszkadza wszystkim należy głosować własnie na taką osobę .


 81. jam z kleszczolasu napisał(a):

  Znowu Jam przeczytał sobie
  imć Tarkowskiej wypociny
  w biuletynie tych cwaniaków
  co to razem chcą dla gminy.

  Wójt Chojnowski naszym wodzem
  obiecują życie cudne
  w gminie ma być znowu lepiej
  ich zadanie bardzo trudne.

  I fachowców super mają
  co to znają się na rzeczy
  nowa jakość krzyczą wszystkim
  to co czynią wszystkim przeczy…

  Nie potrzeba okularów
  aby dostrzec zakłamanie
  nową jakość mają w haśle
  a to czyste już bajanie

  Jak tu o jakości mówić ?
  chcecie na te bzdury złapać?
  z imć Tarkowską nowa jakość
  to jest więcej się nachapać….


 82. Czarnoksiężnik z krainy OZ napisał(a):

  ZORGANIZUJMY DEBATĘ KANDYDATÓW NA URZĄD WÓJTA!

  tak to wyglądało w Radomsku:

  http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/kurier-mainmenu-39/13656-owocna-debata-kandydatow

  ODSADŹMY OD CHOJNOWSKIEGO TARKOWSKĄ! WTEDY OKAŻE SIĘ ILE WART JEST TEN NIESZCZĘŚNIK!

  NIE GŁOSUJCIE NA CHOJNOWSKIEGO! STOP!


 83. Mooji napisał(a):

  Ciekawe INFO z RMF

  Nielegalne interesy handlarzy odpadami i złomem.

  Kilkaset osób jest zmieszanych w fikcyjny obrót odpadami i związane z nim oszustwa podatkowe – ustalili dziennikarze RMF FM i „Gazety Wyborczej”. Gangi na nielegalnym handlu zarabiają setki milionów złotych.
  Tylko w Małopolsce – jak udało się ustalić – przez blisko 70 firm widm przepuszczono ponad 50 mln złotych. Drugie tyle państwo straciło wskutek działalności firm w łódzkim.

  Dziennikarze ustalili, że w kraju toczy się kilka śledztw, m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Krakowie i Łodzi. Zarzuty postawiono już kilkuset osobom. Dotyczą one m.in. prania brudnych pieniędzy, działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowania dokumentów oraz przestępstw podatkowych. O łódzkim śledztwie w tej sprawie reporter RMF Marcin Friedrich.

  Spółka przelewa określoną kwotę odpowiadającą wartości faktury na rzecz tego tzw. słupa, po czym pieniądze z tego konta bankowego wypłacane są w gotówce i zwracane do tej spółki, która rozkręciła ten proceder – wyjaśnia Krzysztof Bukszef z V wydziału śledczego prokuratury okręgowej. W ten sposób – dodaje – pieniądze zostają wyprane, a dodatkowo jest jeszcze fałszywa faktura, za którą można sobie jeszcze odliczyć VAT.
  Oto przykład: Jeden z podejrzanych wystawił 900 faktur na łączną kwotę 59 mln złotych, a punkt skupu miał 4 metry kwadratowe – mówi RMF prok. Mieczysław Śledź, który od kilku lat próbuje rozbić złomowo-śmieciową mafię.

  Wiceminister sprawiedliwości po zapoznaniu się z naszymi informacjami powołał specjalną grupę, która ma oszacować rozmiary afery. Ma ona sprawdzić przebieg wszystkich dotychczasowych postępowań – wówczas podjęta będzie decyzja, która z prokuratur apelacyjnych będzie nadzorować wszystkie toczące się śledztwa. Według naszych informacji, w skali kraju działa grupa ludzi, którzy koordynują przebieg procederu.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news


 84. Ujek napisał(a):

  @Mooji, ten link to powinien być taki:
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nielegalne-interesy-handlarzy-zlomem,nId,218731
  Stary artykuł ale sprawy w nim poruszane na pewno wciąż są aktualne, śmieci i odpadki to dalej lukratywny interes. Prezes wie gdzie leżą pieniądze tylko czy one będą dla mieszkańców.
  Firmy zbierają cenne surowce wtórne na których zarabiają i my jeszcze musimy im płacić bo za mało mają zysku.


 85. Gonzo napisał(a):

  Chłopcy dajcie już spokój mam ciekawsze niusy.

  Znalazłem ciekawą rzecz na INFO mianowicie oświadczenie osoby, która o handlu złotą ziemią Tarkowskiej poinformowała prokuraturę. To też pokazuje jak Tarkowska mówi prawdę oskarżając o to innych?
  Polecam pierwszy komentarz na dole na tej stronie:
  [ADMIN: Odwiedzalność na info marna to linki chcecie reklamowac na TK? Kpina w żywe oczy!]


 86. Armin napisał(a):

  Tak właśnie na TK nie ma cenzury. To są dopiero kpiny. Jareczku ty jesteś dalej z Chojnowskim, w tej twojej oplujgazecie nr 2 praktycznie nie zauważyłem żadnych krytycznych ocen na temat ułomnych rządów wójta atrapy. Tu według ciebie jest ok. Moim zdaniem byłoby o czym pisać. Natomiast w Rozwój pośrednio i bezpośrednio walisz jak w przysłowiowy bęben. Atakujesz w taki prymitywny sposób, i ten wierszyk, słoma wylazła. Widać dużą złość i to niepotrzebne szkalowanie personalne innych. Szkoda bo miałem nadzieję, że może jeszcze nie dziś, ale np w przyszłe wybory będzie na kogo głosować. Dzisiaj widzę, że jeszcze długo na ciebie nie zagłosuję. Polecam też mniej buty i gwiazdorzenia, a więcej spokoju i pokory, bo inaczej zapiszesz się w historii Kleszczowa jako gwiazda jednego sezonu. Jak teraz wrócisz do Chojnowskiego i Tarkowskiej w oczach moich i wielu innych wyborców stracisz resztki wiarygodności.

  @Gonzo pisał o oświadczeniu pana Witolda Morawca, który oświadczył:

  Szanowni Państwo,
  Z oburzeniem przyjmuję docierajace do mnie informacje rozgłaszane przez Kazimierę Tarkowską, że za jej kłopotami z prawem stoi Pan Andrzej Szczepocki dlatego, że była przciwko budowie spalarni.
  Pragne oświadczyć, że to Ja zawiadomiłem CBA i prokuraturę o oszustwie, jakiego dopusciła sie ta Pani na mnie i na mojej rodzinie -wyłudzając od nas dla swojej rodziny ziemię, zarabiając na naszej krzywdzie ogromne pieniądze.

  Witold Morawiec

  Do źródła tej informacji prowadzi link który cenzor w poprzednim linku wyciął:

  [ADMIN: Linki do stron reżimowych, nie demokratycznych, stosujących cenzurę należy tak samo jak do stron np. z pornografią czy pedofilią kasować, aby zaraza nie rozprzestrzeniała się. Jak widać wystarczy oświadczenie przepisać i puszczone zostało bez wycinania.]


 87. Ujek napisał(a):

  Oj Armin, Armin co Ty płaczesz, co Ty porównujesz pod względem CENZURY info do TK. Trzeba być kompletnym ignorantem, laikiem, nie wiem jeszcze kim by nie widzieć różnicy pod tym względem między tymi dwoma stronami o Kleszczowie.
  Druga sprawa zmień ten pretensjonalny ton w stosunku do Jarosława Rzeźnika, nie jest nastolatkiem byś się tak do niego zwracał. Jeżeli coś Ci się u Niego nie podoba napisz to normalnym językiem bez tego wywyższania Siebie a Jego poniżania.
  Trzecia sprawa to moja opinia do przytoczonego oświadczenia, ja nie przyjmuję jego treści za w pełni prawdziwe, myślę że p.M. tak Sam z Siebie to nie podjął kroków przeciw K.T., myślę że gdyby K.T. nie zbuntowała się przeciw działaniom A.Sz. to wspomnianych afer by NIE BYŁO. Pan M. na pewno dostał by odpowiednie zadość uczynienie jeżeli by próbował dochodzić krzywdy na własną rękę i byłby uciszony a i pozostałe sprawy by były też jakoś zatuszowane. Pani K.T. musiała czuć się bardzo pewnie skoro poszła na takie nie czyste kombinację, czyżby zawiódł ją własny system ochronny. Dlaczego to wszystko wypłynęło dopiero po rozwodzie p.T. z p.Sz.? Każda strona przedstawia fakty ale tylko te które są na własną korzyść a jakie były podejmowane jeszcze działania zakulisowe, poza prawne to nam niestety nie powiedzą.
  A że były jakieś nie formalne układy, układziki to tego nikt mi nie wyperswaduje, pogląd na takie sprawy jest z życia wzięty.
  Nie bronię K.T., opisuję tylko jak ja widzę całą tą rzeczywistość związaną z tymi aferami i polityką w Kleszczowie.


 88. irek napisał(a):

  A ja nie głosuje na aferzystów, głosuje na Sylwie Rozpare ona w końcu w tej gminie zrobi porządek.


 89. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  [ADMIN:wysłane z Holandii]

  Jarek ty albo się bardzo rozchorowałeś albo wyłączyli ci Internet. Przecież pamiętam czasy kiedy nie można było na twoim blogu kwiknąć cokolwiek na Tarkowską nie wspominają już o Chojnowskim. A tu teraz masa ciekawych pytań pada na tym blogu pod twoim adresem a ty milczysz i udajesz niewidomego.
  To do ciebie nie podobne, czym oni cię tak zastraszyli ze boisz się wychylić i skomentować prawdę typu: 400 MIL NA TERMY , WYKUP ZIEMI NAD WKOPEM W KTÓREJ POSIADANIU JEST W/W PARKA SYNA Z MAMUSIĄ .

  Gdzie twoja charyzma w walczeniu o przejrzystość władzy w tej Gminnie, ci chcą nas okras w biały dzień, a ty milczysz!?

  Chyba, że jesteś beneficjentem pewnej sumki z tego interesu, to by tłumaczyło twoje milczenie w tak ważnych sprawach, bo przecież rozmowa o grubych MILIONACH.

  Niczym się nie różnicie, wszyscy macie jedno w głowie zadanie jak tu wyrwać parę baniek z gminnej kasy, jak to zrobiła Tarkowska, co wam otworzyło klapki na oczach.

  A ludzi macie za wieśniaków i myśleliście, że się w tym waszym procederze nie połapią. To oznajmiam cię, że do końca będę bronił wszystkich mieszkańców gminny Kleszczów przed takimi ja wy którzy kolejne rodziny chcą okraść co mamy na przykładzie państwa Morawców.


 90. swojak napisał(a):

  ..ej Chojraki , co u was tak cicho, o waszej mamusi, nic nie piszecie, może się wstydzicie, albo wypieracie znajomości z nią,jak jeden z póżniejszych Świętych Jezusa, wy to jesteście !!!. Dobrze było, jak woziła was na swoich plerach, jednego na wójta,
  drugiego na radnego, ale teraz, jak trzeba wsparcia, czy paki wozić do pierdla, to wy bokiem, bokiem i chyc do lasu.Administrator, a tak naprawdę Rzeźnik, nawet adresy wymazuje, Jaruś tak nie można, przecież dzięki niej jesteś całym lekiem na zło, bo inaczej w Gminie już była by katastrofa ekologiczna, tylko jakoś nie protestowałes, jak w Kąsiu, powiększali śmieciowisko, czyżbyś zmienił zdanie, a może punkt siedzenia???. Oj ładny z ciebie hipokryta, tak oszukiwać ludzi, aby tylko do władzy się dorwać, to brzydka sprawa. Teraz znowu , przejmujesz się jakimś jak to wcześniej nazwałeś niszowym portalem internetowym, po co ta obawa, jak nie chcą to nie piszcie ,u nich, tak jak ja to robię.Ja jednak myślę, że przestaliście praktycznie istnieć, dzięki tamtym i to was boli, nie możecie się z tym pogodzić, ale tak to jest, czym walczysz, od tego zginiesz, a kłamstwo ma krótkie nogi. Nie wypierajcie się swoich koneksji z Tarkowską, tamci wytrzymali z nią 20 lat, a wy już po 2 latach w separacji!!!, a może to tylko zagrywy, bo ona nadal mówi ,że za 2 miesiące wróci na fotel wójta,ale chyba w innej radzie niż Rada Gminy i w innym mieście.Tam też są rózne organa, może nie formalne, ale bardzo ważne.


 91. Armin napisał(a):

  @Ujek mało tego, że bronisz K.T. ty podważasz wiarygodność innych. Przyjmij do wiadomości, że człowiek oświadczył, to co chciał oświadczyć. Przestań konfabulować – ty nie przyjmujesz jego treści jako prawdziwe – tak bez refleksji i lekkomyślnie oskarżasz człowieka o kłamstwo. Myślisz, że tak jak wy, inni tylko manipulują i kłamią. To jest chore, napiszecie wszystko byleby wyborców źle do przeciwników nastawić. Zakiwacie się naprawdę, a wyborcy patrzą i dobrze, bo dziś nie jest to już tylko ślepe zapatrzenie.


 92. swojak napisał(a):

  @,,do „Ujek”, wie pan co, większego „mędrca” od pana w Gminie Kleszczów, to chyba nie ma. Takie bajki, i bzdety, jak ty wypisujesz, to nawet sam Tołstoj by nie wymyślił. Komu ty czcesz wciskać te dyrdymały, że oświadczenie pana Morawca, to jakiś plagiat, bądź przymusowa kara od nauczyciela, którą piszą uczniowie mający po 10 lat.Za podrobienie i opublikowanie takiego komunikatu, bez zgody i podpisu, osoby, która go formuuje, można trafić do więzienia, nikt ,a tym bardziej administrator portalu, na którym został taki tekst zainstalowany, nie poszedł by na taki numer. Przestań bujać w przestworzach, bo jesteś na ziemi, na której jest woda, i ogień i nie potrzeba do życia czy kolekcji lawy z wulkanu, tylko realnego podejścia do sprawy. Następnym twoim wygłupem, bo inaczej tego nazwać się nie da, jest to jak podwarzasz, autentyczność, samodzielnej decyzji, Państwa Morawców, odnośnie zgłoszenia do organów ścigania,oszustwa jakiego dopuściła się Tarkowska na ich rodzinie. Ta kobieta, według informacji, które podała pani oskarżyciel posiłkowy, sięgają prawie miliona złotych. Ciekawe co ty chłopie „Ujek” byś zrobił, jak ktoś by cię skrobnął na taką kasę. Chyba, że ty jesteś mnichem, to byś się przykół, do muru pokutnego, na 15 lat rozmyślań i medytacji.Przestań, gwiazdorzyć panie „Ujek”, podpisz się swoim nazwiskiem, które na pewno wszyscy znamy, bo już nie raz tu pisałeś(styl ten sam) i nie udawaj Greka.Dzisiaj wstydzicie się Kazi, bo może popsuć i tak marne wasze notowania, ale jeszcze przed wczoraj, na wiecu razem z bandą krzykaczy, zadymiarzy, karków z różnych stron Polski, chełpiliście się nią, wykorzystując tą zdesperowaną gotową na wszystko Oszustkę, bo myśleliście że kasa to wszystko i wykupicie ją od odpowiedzialności karnej, za te wszystkie świństwa, których dopuściła się na bardzo wielu ludziach i Gminie Kleszczów. Jesteście tacy sami jak ona, bo naprawdę upodliliście w bestialski wręcz sposób wielu porządnych ludzi, którym nie dorastacie nawet do pięt.Jak rządzili ,tak rządzili, ale takiego bałaganu, chamstwa, terroru, zastraszenia ludzi, nigdy u nas nie było. Gminę odbudowali, z wielkim kunsztem i pomysłem na XXI wiek, wy tylko, jątrzycie, kombinujecie, narzekacie, ale po nagrody do Warszawy, pierwsi jeździcie , jak wszystko jest takie be, to po jaką cholerę je odbieracie na salonach Warszawy, nie wstydzicie się !!!!.

  polski


 93. JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK napisał(a):

  @ADMIN To muszę być teraz w Kleszczowie żeby szanowny radny Jarek mógł mi odpowiedzi na moje proste pytania?

  A, Holandia dała mi prace. Dwa razy byłem u wójta Chojnowskiego w sprawie pracy. To mi powiedział niech pan przyjdzie po wyborach to pomyślimy…. Jak pan zagłosuje na mnie dodał.


 94. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @JAK TO JEST@PANIE RZEZNIK. Ciekawe jak to robisz, że będąc w Holandii, która dała Ci pracę, kolejny komentarz, wysłany godzinę po tym pierwszym, piszesz z Kleszczowa. Teleportacja, czy co?


 95. Miso napisał(a):

  Co wy ludzie już całkiem pogłupieliście Przemek czy to ważne skąd kto pisze czy ważne jest dobro gminy o która walczą ci ludzie?


 96. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Miso, ważne czy nieważne, ale skoro pisze się pod nickiem, to po co jeszcze jakieś dziwne podchody robić? Przecież można jak w Twoim przypadku chować się za TORA. Zgadzam się , że liczy się dobro gminy, ale czy większość komentarzy pisanych za zasłony programów typu TOR wnosi coś w polepszenie sytuacji w gminie?


 97. Ujek napisał(a):

  He, He, Armin i Swojak normalnie przez ten tekst czuję że się gotujecie, spokojnie, spokojnie bo źle nawet interpretujecie moje komentarze. Ja nie napisałem że nie wierzę że ten Pan zawiadomił odpowiednie organa o wiadomej aferze, ja tylko GDYBAM czy inspiracje do takiego załatwiania sprawy nie były od innych osób. Ciekawy jestem jak to by się wszystko rozegrało gdyby nie nastąpił rozwód wiadomych osób w wiadomym środowisku.
  Czy wy jesteście naprawdę tacy naiwniacy że nie wierzycie w między ludzkie układy i układziki w sferach władzy i biznesu? Jeżeli nie wierzycie to szkoda mi Was.
  Armin, Twój tekst, cytuję:”To jest chore, napiszecie wszystko byleby wyborców źle do przeciwników nastawić. Zakiwacie się naprawdę, a wyborcy patrzą i dobrze, bo dziś nie jest to już tylko ślepe zapatrzenie.” nie dziw się ale pasuje jak ulał do Waszych komentarzy, oczywiście nie zniechęcam Was do pisania tego typu tekstów. Macie to już w Swoim charakterze, tylko dawniej były rozrzucane na kartkach a teraz przenieśliście tą twórczość do internetu.
  Muszę Wam jasno napisać bo z moich komentarzy to na pewno sami nie odgadniecie bo tak jesteście tacy zdenerwowani: nie jestem ani za RDGK ani za rozwojem tak że mi tu nie wmawiajcie że bronię K.T.. Najlepiej by było gdyby wyborcy wybrali całkiem nowe osoby do organów samorządowych.
  P.S. A co to wynikło z Kornackim? Krasnoludek mógłbyś opisać?


 98. Tomi napisał(a):

  Tutaj zanim przeczytacie komentarz to najpierw sprawdzacie ip, tora i inne mozliwosci identyfikacyjne. Żenada a nie dyskusja


 99. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Tomi jak tak uważasz, to Twoja sprawa.Nikt Cię nie zmusza abyś tu pisał. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, na TK nie ma cenzury, ale nie mamy zamiaru prowadzić konwersacji z jedną osobą podpisując się różnymi nickami, bo nie sądzę, aby więcej komputerów korzystało z tego „szlachetnego” programu.Zresztą te z TORA strona sama wyłapuje jako spamowe i nie trzeba ich sprawdzać.


 100. V. napisał(a):

  @Ujek no coś chyba pan Kornacki musiał dostać po łapkach, bo jak spojrzysz na info w jednym wpisie było 52 komentarze, a teraz jest 47. Coś nagle kasują 😀 poobrażali ludzi i teraz się boją 🙂

  A co do sprawy pani K.T. nie wdając się w spór co do tego czy jest winna czy niewinna jedno mnie dziwi: nie jestem fanem jakiś teorii spiskowych, ale w zbiegi okoliczności też nie wierzę… dziwne, że sądowi akurat wydanie wyroku przypadło na 2 dni przed wyborami… cóż za przypadek…


 101. ka napisał(a):

  Dobrze ze ludzie zrobili zrzuty stron bo lawina moze ruszyc nawet w ostatniej chwili 😉


 102. Armin napisał(a):

  Uważajcie bo tutaj też sporo nazwisk szkalowanych było, jak ruszy fala żebyście tylko zdążyli pousuwać. Ja też mam parę zrzutów. Więc radzę nie popadać w euforię.


 103. Kaska napisał(a):

  moim zdaniem poki co najlepszym kandydatem na wojta jest zdeecydowanie Sylwia Rozpara, domowe wizyte mnie do tego przekonaly. jest to bardzo mądra kobieta, ktora mozee zrobic wielee dobrego dla naszej gminy. glosując na innych nasza gmina znikniee bardzo szybko.

  jedyna szansa to Sylwia Rozpara.

  pozdrawiam


 104. Zdezorientowany napisał(a):

  Ale się Rozwój rzucił na Pana Rzeźnika, chyba dociera do nich, że druga tura to będzie jednak Rzeźnik – Chojnowski.
  Ten drugi biuletyn jest mocny, widać że Twój Kleszczów ma konkretny, spójny pomysł na naszą gminę. Drodzy mieszkańcy dobrze wybierzcie, nie dajcie się nabierać na słodkie obietnice.
  A czy to prawda,że Radny Darek Bujacz z Panem Szczepockim na zebrania wyborcze jeździ? Co On z Panią Sylwią robi w takim razie? Pewnie to wszystko dogadane. Pan Szczepocki i Rozpara to dwa stare łysy konie dobrze oklepane i znające się. To na pewno jakaś gierka jest.
  Ja słyszałem jeszcze, że ten młody Kamil co to idzie od Pani Dentystki z komitetu, którzy niby są w sojuszu z Panią Rozparą wprost mówi, że na Wójta to popiera Pana Szczepockiego.

  W co Oni grają? Jak Pani Rozpara chce gminę naprawiać z Panem Szczepockim? Tak samo jako Pan Chojnowski z Panią Tarkowską?
  Dziękuję, lepiej nie.


 105. Krasnoludek napisał(a):

  Kaska bardzo zabawne, a kogo reprezentuje pan Dariusz Bujacz,z czyjego komitetu startował w poprzednich wyborach, a z kim był na pierwszej sesji upływającej kadencji….Ciekawy” układ”? Kto tu na kogo gra?


 106. irek napisał(a):

  Albowiem powiadam wam ,że wygra Sylwia Rozpara dzisiaj nawet ksiądz proboszcz tak mówił i co wy nie dowiarki na to…


 107. irek napisał(a):

  Panie Jarku mam do pana dużo szacunku za to że mogę spokojnie na pana forum coś napisać nie boi się pan kąśliwych komentarzy pod swoim adresem to pan pokazał mieszkańcom gminy kleszczów co się dzieje na sesjach Rady Gminy ale również uważam że powinien pan połączyć siły z Sylwią Rozparą mówić nie mówić ma ona doświadczenie pracuje w Urzędzie Gminy Bełchatów jako skarbnik jest mieszkaną Łuszczanowic tu się wychowała zna problemy Gminy od podszewki. Wy młodzi prawdziwa opozycja tej Gminy jesteście podzieleni i to tylko na korzyść Szczepockiemu i Chojnie oni mogą na tym skorzystać i wejść do drugiej tury razem w co kompletnie raczej nie wierze. n Moja propozycja naprawdę połączcie siły i panie Jarku nieraz trzeba zrobić jeden krok do tyłu żeby zaraz zrobić dwa do przodu. Wiem że poparcie dla Rozpary jest duże i wiele naprawdę zacnych mieszkańców gminy Kleszczów wypowiada się że będzie na nią głosować o panu Panie Jarku rzadko to słysze. Połączenie sił przez was dało by DUZĄ szanse naprawdę na wygranie tych wyborów i zmiane w tej gminie. Jeśli chodzi o brata pani Sylwii słyszę same pochlebne wypowiedzi jeden z bardziej aktywnych radnych podobno dobry policjant zresztą kto czyta nasze miasto może nieraz go widział na zdjęciach w artykułach o policji mówią o nim że to swój chłop.
  Panie Jarku wierze w pana rozsądek i wierze że w końcu coś w tej gminie się zmieni koniec będzie ze Szczepockim Tarkowską już jest i Chojnowskim..


 108. irek napisał(a):

  Jeśli chodzi o księdza proboszcza czy może ktoś mi to potwierdzić podobno tak mówił tak przekazał mi znajomy „Albowiem powiadam wam ,że wybory wygra Sylwia Rozpara” czekam na potwierdzenie


 109. Iwona napisał(a):

  Ja nie wiem czy tak powiedział, ale nie było by nic w tym dziwnego. Marysia, córka Pani Sylwii, co roku śpiewa w kościele kolędy, to coś może być na rzeczy…zresztą, Marysia śpiewa bardzo ładnie. Przy okazji gratulacje.


 110. do p. napisał(a):

  Praktykant kogo ty chcesz namierzac? Co to za język? Wypowiadasz się jak ten ‚siwy ekolog’ jak go ktos tu nazwał. Przez takich Razem moze tylko stracic glosy wiec sie lepiej ucisz.


 111. do p. napisał(a):

  Irek o tej pani to Kleszczów zapomni tydzień po wyborach.
  Jareknie słuchaj takich pseudodoradcow.


 112. JUREK napisał(a):

  HAHAA..NIE WIEM NA JAKIEJ MSZY TO SŁYSZELIŚCIE ..A PROBOSZCZ MA INNE SPRAWY NA GLOWIE…I WSZYSCY WIEDZĄ JAKIE..


 113. Marcepan napisał(a):

  9 POWODÓW PRZEZ WZGLĄD NA KTÓRE NIE POWINNIŚMY GŁOSOWAĆ NA Chojnowskiego i RDGK!!!!

  1. Miłościwie nam panujący pseudo wójt nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu taką jednostką samorządu terytorialnego jaką jest gmina.
  2. Decyzje podejmują za niego „z tylnego siedzenia” obcy ludzie, którym kompletnie w mojej opinii nie zależy na naszej gminie.
  3. Wszelkie stanowiska w zarządach gminnych spółek „pseudo wójt” Chojnowski powierzył ludziom z zewnątrz, których jedynym dotychczasowym sukcesem jest wprowadzenie TERRORU I STRACHU w relacjach naszych mieszkańców. Ludzie boją się przyjść na spotkania wyborcze i nie chcą publicznie przyznać się, że popierają p. Szczepockiego czy też p. Rzeźnika.
  Często słyszy się …
  „chłopie, co mam się wypowiadać i syn/córka robotę straci. Wiesz jak jest. Teraz trzeba uważać.”

  CZY TEGO CHCEMY? NIE!

  4. DPS! Dlaczego Chojnowski nie pokazał projektu umowy dot. kolejnej pożyczki w kwocie 3 mln?
  Przypomnę tylko, że DPS KOSZTOWAŁ JUŻ GMINE 6 000 000 ZŁ!!!!. NIKT NIE SPŁACA POŻYCZKI, OBIEKT NIE ISTNIEJE, A POJAWIA SIĘ WOKÓŁ NIEGO CORAZ WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI.
  Dlaczego wójtowi i całej jego świcie tak się z tym spieszy?
  O CO TU CHODZI?!

  5. Jak Chojnowski i całe to towarzystwo chce utrzymać gminę z turystyki? W JAKI SPOSÓB?
  MIESZKAŃCY CHCĄ PRZEDE WSZYSTKIM MIEJSC PRACY A NIE JEZIORKA W PERSPEKTYWIE KILKUDZIESIĘCIU LAT!!!! Uważam, że w gminie takiej jak nasza powinno stawiać się przede wszystkim na przemysł i nowe zakłady pracy. Turystyka (jeżeli już !) powinna być jedynie poboczną i prowadzoną w minimalnym zakresie działalnością gminy!!!

  6. GEOTERMIA!!! Jak można wydawać 400 milionów na budowę basenów!!?? LUDZIE!! Przecież taka inwestycja nie zwróci się nigdy! DLACZEGO CHOJNOWSKI WYBRAŁ NAJDROŻSZĄ OFERTĘ? DLACZEGO POWIERZA TEGO TYPU ZADANIA JAKIMŚ ŚMIESZNYM, MAŁYM I NIEDOŚWIADCZONYM FIRMOM?
  O CO TU CHODZI?

  7. Chojnowski to człowiek, który jeszcze nic dla Kleszczowa nie zrobił! Jako wieloletni przedstawiciel opozycji najpewniej Z REGUŁY GŁOSOWAŁ PRZECIW KOLEJNYM UCHWAŁOM REGULUJĄCYM ŻYCIE W NASZEJ GMINIE, A TERAZ PRZYPISUJE SOBIE WIELE SUKCESÓW! H-i-p-o-k-r-y-z-j-a!!!

  8. Kazimiera T. – kobieta, która budzi coraz więcej wątpliwości. Płaczliwe przemowy irytują coraz większą grupę ludzi. Niech sąd w końcu się wypowie i zamknie ten temat bo nie chcemy już słuchać tych mających na celu wzbudzić litość opowieści. Swoją drogą co zrobiłby (SŁUP) Chojnowski i jego świta gdyby zabrakło w ich szeregach tej kobiety.

  9. Nawet na spotkaniach wyborczych Chojnowski opowiada banialuki. Wozi ze sobą całą zgraję kolesiów, którzy „pilnują porządku na sali” (żeby przypadkiem nikt nie odważył się sprzeciwić). Sztuczne, inicjowane przez najemników oklaski, zakrzykiwanie osób zadających niewygodne pytania i obiecywanie gruszek na wierzbie. Szok! Na całe szczęście ludzie zaczęli dostrzegać to zakłamanie!!!

  Wszystkich czytelników informuję, że ten sam komentarz umieszczam również na info.!

  Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów!

  NIE GŁOSUJCIE NA CHOJNOWSKIEGO!!!! POKAŻMY JEMU I JEGO KOLESIOM CZERWONĄ KARTKĘ!
  STOP!


 114. Mooji napisał(a):

  Marcepan ty ćwierćinteligencie. Jedno co potrafisz to SZKALOWAĆ innych i zadawać głupie pytanie „O CO CHODZI ?”.

  Stań sam do wyborów i zostań wójtem jak masz takie dobre pomysły i rozwiązania które zadowolą wszystkich.

  Czy słyszałeś kiedyś o jednej z głównych zasad wszechświata i zasad przepływu energii – podobne przyciąga podobne? Jeśli mam jakąś energię w sobie – dostrzegam ją na zewnątrz. Jeśli idziesz przez życie z miłością – widzisz miłość wszędzie wokół. Jeśli jesteś pełen gniewu – widzisz wokół ludzi wyrażających swoją złość. Jest to szansa na to by spojrzeć na siebie i zacząć załatwiać swoje sprawy zamiast denerwować się i krytykować innych. I tak długo będziesz dostrzegać tą swoją cechę, sposób zachowania u innych , dopóki nie uporasz się z nią w sobie. Nic nie jest na zewnątrz.

  A mieszanie ludziom w głowach i opowiadanie bredni i dyrdymałów na temat Chojnowskiego i reszty pozostaw dla własnej rodziny.
  Popatrz co robicie ty i twoi kolesie:
  – straszycie ludzi że będą kamery w lokalach wyborczych i pozwalniacie tych co nie zagłosują na kandydatów Rozwoju,
  – wydzwaniacie po ludziach i instytucjach i szkalujecie kandydatów RDGK oraz powiązane z nimi osoby,
  – skazaliście już K.T. pomimo że jeszcze sąd tego nie uczynił,
  – mydlicie ludziom oczy że do końca roku pozatrudniacie 600 osób jak obecnie jest ok 150 bezrobotnych w gminie,
  – twierdzicie że Chojnowski wydał na termy – a jeszcze nic nie wydał i nie wyda bo to nie on wybiera tylko rada po konsultacjach z mieszkańcami,
  – zarzucacie Chojnowskiemu że nic nie zrobił: A co mógł zrobić przez 1 rok z nieprzychylną Radą która działa irracjonalnie i próbuje udowodnić że ma MOC ???

  PAMIĘTAJMY ZGODA BUDUJE – a przez ostatni okres zrobiliście tylko dużo zamieszania i uwsteczniliście Gminę o dobre 5 – 7 lat.
  GRATULACJE !!! – teraz oddajcie Gminę mieszkańcom i zlikwidujcie fundację.


 115. marzanna napisał(a):

  Mooji nareszcie mądre słowa


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM