| Subkrybuj kanał RSS

Drugi numer biuletynu wyborczego KWW Twój Kleszczów już w obiegu

8 listopada 2014 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wybory


W większości Państwa domów można znaleźć drugi numer naszego biuletynu wyborczego.

Na stronie można go otworzyć lub pobrać klikając na poniższy obrazek przedstawiający jego pierwszą stronę.

biuletyn-nr2-miniaturka

Tagi:

Odpowiedzi: 70 do wpisu “Drugi numer biuletynu wyborczego KWW Twój Kleszczów już w obiegu”

  1. Krasnoludek napisał(a):

    Panie Kornacki co tam było sądzie w Piotrkowie ,co kazali przeprosić, jednak administrator odpowiada?


  2. Krasnoludek napisał(a):

    Mam nadzieję panie Kornacki,że niezawisły sąd pokaże panu gdzie jest miejsce dla ludzi mających za nic godność drugiego człowieka. Myślę ,że zasada domina zadziała.Przyszła kryska na matyska.A może by tak jakaś relacja, gdzie ta promocja ?


  3. Myslnik napisał(a):

    Czemu u Nas nie ma takiego kandydata … ;/ Nie wiem, ale wydaj mi się, iż wygra Pan te wybory, całokształt działań spina sie ładnie w jedną całość.


  4. Anon napisał(a):

    Rzeźnik sprzedał się Szczepockiemu!!! Sprzedawczyk…


  5. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    Anon, dlaczego oskarżasz człowieka? Masz takie rewelacje, to podpisz się imieniem i nazwiskiem, weź odpowiedzialność za szkalowanie kandydata na wójta, który z panem Szczepockim nie ma nic wspólnego i nawet dzieci to wiedzą, coś marnie oceniasz inteligencję naszych wyborców.
    Ale widać ciągłość technik manipulacji jak na dłoni – rzucać błotem, bo na pewno się przyklei.
    Ja mam lepszą rewelację:

    użytkownik Anon jest kłamcą, ma nos jak Pinokio i ze strachu pod swoim bredzeniem nie podpisał się oczywiście.

    Ale takie ataki na Jarka są pocieszające, atakują już bez żadnych racjonalnych argumentów, ze strachu po prostu, bo na Jarka osobę nic nie mają. Jarku, to po prostu SUKCES jest, takie bluzganie dla zasady. Widać, że Twoje poparcie taki ich w oczy kole, że już nerwy puszczają. Oby tak dalej!


  6. mieszkaniec napisał(a):

    @ Anon – a ty co, ludzi za idiotów masz? Takie brednie to sobie na info wypisujcie, może tam poziomowi odbiorców dorównacie. Sprzedać to chyba Szczepocki nas sprzedał, prawda? Ludziom od lat oczy mami że taki wspaniały, a tytuły VIPA i Inżyniera podostawał, bo pieniądze fundacji na te tytuły najpierw poszły.
    My tu światli ludzie TK czytamy, nie wciskaj takich tekstów, bo to nas obraża. Ludzie dzięki Rzeźnikowi na oczy przejrzeli jak zobaczyli co ci radni rozwojowi na sesjach wyczyniają. Wstyd i hańba! Głosujmy na Rzeźnika, bez niego nigdy się tu nic nie zmieni. Teraz Szczepocki i Tarkowska obiecują co to nie zrobią dla gminy, a kto ją przez te lata tak zbabrał, przecież teraz się publicznie przyznają, że trzeba naprawić, to co sami latami psuli. Jedni na drugich najeżdżają a tyle lat wspólnie rządzili i mamy tego efekty.
    Złego złym nie naprawisz, Panie Rzeźnik, moi sąsiedzi z bloku na Pana głosować będą! Wygranej życzę.


  7. sylwia napisał(a):

    Pani Magdo cenna uwaga, użytkownik Anon jest kłamcą, a ten jego nos to już sięga do piekła, haha.
    TK mam nadzieje że wygra, ma mój głos i rodziny. Podoba nam się program, same konkrety, bez lania wody. Pozdrawiam 🙂


  8. V. napisał(a):

    Niech się Pani Magdo nie przejmuje jakimś anonimem, który rzuci jakieś hasło, bo akurat wyswobodził się z kaftana i udało mu się coś napisać z komputera jego psychoterapeuty 😉

    Ciekawsze newsy są na Info, Pan Prezes postanowił ocieplić wizerunek i pokazał się ze studentami. UWAGA! 39 osób dostało aż 54 tysiące złotych! Szok i niedowierzanie… tyle pieniędzy.

    Za to na finansowanie Info idzie prawie 100 tysięcy, w zasadzie dla jednej osoby – red. Kornackiego.

    Szkoda, że Pan Prezes przyjął takie akurat proporcje w rozdawaniu fundacyjnych pieniędzy, ale cóż widocznie inwestycja w promocje swojej osoby i Rozwoju jest ważniejsza, niż inwestycja w młodzież…


  9. ka napisał(a):

    Konkrety? Które np? Ja jakoś konkretów nie widzę. Z resztą mam pytanie do p. Jarka…
    Dlaczego gazetka nie wychodziła przez tyle miesięcy?
    I drugie pytanie – skąd pochodziły finanse na pierwsze numery gazetki?


  10. ka napisał(a):

    Może jeszcze trzecie pytanie – pisze pan w gazetce, że przed wykonaniem odwiertów nie zrobiono analizy opłacalności itd.
    Ja więc zapytam ile będzie kosztowało wprowadzenie tych pana propozycji z gazetki? Zrobił pan analizę? Jak to suma?


  11. tylko RAZEM napisał(a):

    No to info pojechało, ale dziękujemy temu portalowi. Większość Tych młodych osób jawnie deklaruje poparcie dla RDGK a tu taka reklama. Dziękujemy administratorowi (cenzura – info)


  12. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    Drogi @ka:

    Ad.1:
    Gdy dochodzi drugie dziecko w rodzinie, nowe obowiązki w pracy, a potem jeszcze nowe obowiązki w związku z pełnieniem funkcji radnego zaczyna brakować miejsca w grafiku. Poza tym znowu autorami publikacji w większości byliby Grzegorczyk, Tomczewska-Olas oraz Rzeźnik i znowu pewnie dochodziłyby głosy ze strony RDG, że się TK lansuje. Tak jak takie głosy dochodziły gdy ponad rok temu na zebraniach wyborczych za Pana Chojnowskiego zbyt dobrze i sprawnie odpowiadałem na pytania mieszkańców. Poza tym, w imię szczytnych celów i haseł RDG ponoć miało zacząć wydawać gazetę, niejako więc, zostawialiśmy miejsce na forum publicznym dla aktywności RDG w oczekiwaniu czy z „dużej chmury” będzie jakiś deszcz, a tutaj może pokropiło trochę? Cóż, aktywność RDG jest cykliczna, wzrasta dziwnie zbieżnie w okresach wyborczych tylko…

    Ad.2:
    Finanse pochodziły od darowizn tych osób, które ceniły pracę TK i jak mogły wspierały jej wydawanie. Kolejny numer jak się będzie miał pojawić z pewnością nie będzie miał trudności w znalezieniu życzliwych i bezinteresownych osób, które zechcą wesprzeć jego druk. Nie sugerujesz chyba, że Ci co te pieniądze darowali, robili to jednak interesownie, licząc na określone osobiste korzyści?

    Ad.3:
    Widzę, że jednak konkrety dostrzegłeś i to zaprzeczanie we wcześniejszym komentarzu to tak trochę na wiwat. Przykładowe propozycje z gazetki, poddane publicznej dyskusji i krytyce będą miały przeprowadzone studium wykonalności. Wtedy poznamy ich przybliżony koszt. Te konkrety, które jako JEDYNY komitet proponujemy na pewno nie będą kosztowały kilkuset milionów złotych. Dalszy rozwój w kierunku „termalnym” w świetle dziś dostępnych w samorządzie dokumentów jest fizycznie niemożliwy. Wydajność dwóch odwiertów, które mamy wystarcza na zaspokojenie dzisiejszych potrzeb z delikatną rozbudową. Skład chemiczny wody również pozostawia wiele do życzenia w kwestii właściwości leczniczych.
    W ocenie Twojego Kleszczowa optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest właśnie uzupełnianie oferty już istniejącej o inne, nie związane z nią bezpośrednio atrakcje.


  13. Piotr Kopystyński napisał(a):

    Przemyślany program.

    Bardzo jest mi bliska idea wspierania III sektora bo jest to najprostsza i jednocześnie najskuteczniejsza droga do gmina się rozwijała. Zbudowany poprzez wspólne działania mieszkańców kapitał społeczny jest nie do przecenienia.

    I fajne pomysły na Antoniówkę i Czyżów. Może warto pomyśleć o poligonie paintballowym? Lub o polu do mini-golfa? W promieniu 50 km brakuje też sensownej ścianki wspinaczkowej – ta w Bełchatowie jest sporo za niska. Gdyby wszystkim zarządzał jeden system sprzedaży to pakiety turystyczne mogłyby być bardzo ciekawe.
    Brakuje jednak w Kleszczowie sensownej bazy noclegowej i gastronomicznej.

    Jedno co mnie uderzyło na minus to „podróż do wnętrza ziemi”. Prawda jest taka, że żadne centrum edukacyjne w Polsce nie zarabia na siebie. Nawet świetny Kopernik bez dotacji nie może się utrzymać, o GM w Bełchatowie nie wspominając. Choć Kleszczów na taką instytucję pewnie stać nie wierzę, że wygeneruje ona odpowiedni ruch aby był sens jej utrzymywania. W regionie oprócz Bełchatowa centrum nauki ma powstać także w Łodzi w EC1.


  14. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

    Poligony paintballowe mamy już pod Bełchatowem i za Radomskiem, gdzie odbywają się już imprezy o randze krajowej http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/300-osob-zagra-w-paintball Tu oczywiście można jeszcze zaistnieć na tym rynku wykorzystując ciekawą topografię terenu. Myślę, że można zwiększyć zainteresowanie takim obiektem, właśnie przez połączenie go z parkiem linowym i ciekawą ścianą wspinaczkową. Warto w komplecie rozważyć w miarę profesjonalną strzelnicę sportową. Taki całoroczny obiekt pewnie miałby szanse powodzenia. W gminie jest już zainteresowanie strzelectwem i wiem, że grupa mieszkańców wychodziła z propozycją wybudowania strzelnicy.
    Co do centrum edukacyjnego, to na pewno nie na hura.


  15. Piotr Kopystyński napisał(a):

    Wiem że są, sam jeżdżę do Miasta Duchów. 🙂
    Ale koszt inwestycyjny niewielki a oferta gminy dzięki temu byłaby sporo bogatsza.


  16. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    Warto zanim zacznie się jako Gmina (spółka komunalna) zajmować jakieś nisze na rynku usług zachęcić osoby prywatne do otworzenia takiej działalności.
    Służyć temu powinny preferencyjne kredyty na otwarcie DG z FRGK, doradztwo w staraniu się o takie środki ze źródeł innych (np. Urzędu Pracy), kooperacja gminnego Solparku z osobą chcącą otworzyć pole Paintballowe, itd.
    I kto pierwszy, odważniejszy ten lepszy powinien z takiej pomocy móc skorzystać, a nie „znajomy królika” (prezesa czy wójta).


  17. ka napisał(a):

    Czyli brak odpowiedzi na moje proste pytania.
    1. Jak pan nie ma czasu, to jak może być dobrym wójtem? Na spotkaniach przedwyborczych przed rokiem mówił pan coś innego w sprawie gazetki.
    2. Darowizny rozumiem, że zostały rozliczone w pana PIT? Pytałem jednak o to skąd czyli z Bełchatowa? Kleszczowa? Bełchatowa?
    3. Czyli analiza finansowa nie została zrobiona i nie wie pan ile te „pomysły” gazetkowe będą kosztowały? Np. Wpisał pan cykliczność Red Bula – to impreza PGE, więc od radnego, ani wójta raczej nie zależy czy będzie cyklicznie.
    Slogany i ciągłe przerzucanie odpowiedzialności na innych.
    Ja chciałem się tylko dowiedzieć co pan chce zrobić, a nie czego inni nie zrobili. To akurat wiem.


  18. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @ka:

    Jak można pisać, że brak odpowiedzi, skoro te odpowiedzi zostały podane?? No, ale niech sobie każdy czytający to oceni.

    Ad.1: Wiedziałem, że tak odbijesz piłeczkę 🙂 Rozumiem, że nie ma dla Ciebie różnicy między pełnym etatem jaki ma do dyspozycji Wójt oraz sztabem podległych pracowników, którym deleguje zadania, a pracą społeczną robioną w ramach czasu wolnego, na ogół wieczorową porą oraz bardzo skromnymi siłami osobowymi. Dyskusja z takim poglądem jest zbędna myślę.

    Ad.2: Od mieszkańców gminy Kleszczów. Akurat mediami z kapitałem pochodzącym z poza terenu gminy to pośrednio posługuje się obecny Wójt i Pan Prezes. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba fizyczna, może drugiej (niespokrewnionej) darować w ciągu 5 lat kwotę sumaryczną jeśli dobrze pamiętam około 4902zł bez konieczności zgłaszania tego gdziekolwiek. Żaden z darczyńców takiej kwoty nie przekroczył.

    Ad.3: Konia z rzędem temu, kto wskaże kandydata na urząd Wójta, Burmistrza czy Prezydenta, który dla konkretnych propozycji programowych zlecił studium wykonalności. Proszę sobie sprawdzić ile takie rzeczy kosztują, a ile wynosi dozwolony prawem budżet kampanii wyborczej.
    Dobre, rozsądne pomysły (ocena należy do wyborcy) pokazują, że dane środowisko jest kreatywne i nie głosi ogólnych haseł, pod którymi tak na prawdę nie wiadomo co się kryje. Znaczy, że przemyślało swoje propozycje, a nie rzuciło zgrane hasła na ulotki wzorem lat poprzednich i liczy na premię z dawnego poparcia byłej Pani Wójt oraz obecnego Wójta (urzędujący Wójt na ogół ma łatwiej).
    My jak piszemy o wizji rozwoju gminy w obszarze rekreacji podajemy konkretne propozycje oraz to jak one naszym zdaniem wpłyną na życie gminy.
    Konkurencja tylko pisze o wizji, ale tej wizji nie przedstawia.


  19. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    Co do RedBulla. Racja, że dużo zależy od PGE, ale mam wątpliwości czy obecny Wójt w ogóle widziałby sens zabiegania o cykliczność takiej imprezy. Skoro przy okazji tej, która się odbyła ocenił, że nie warto nawiązać większej współpracy z organizatorem (pewnie droższej), że wystarczy balon dmuchany jak stanie we wkopie z nazwą naszej gminy.


  20. ka napisał(a):

    Skoro nie spisywał pan umów darowizny to skąd może Urząd Skarbowy wiedzieć ile zostało darowane? Były w ogóle spisywane umowy?
    Co do Red Bula znów odpowiedź o kimś innym. To impreza PGE, więc proszę nie pisać, że można przewidzieć co będzie w tej sprawie w np. przyszłym roku. Zwyczajnie wpisał pan w gazetkę coś co się udało, wiedząc, że to od pana nie zależy?


  21. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @ka:
    Nakierowałem Cię, co do przepisów podatkowych, polecam samodzielnie doczytać. Do kwoty którą podałem nie są potrzebne formalności. Poza tym zdecydowana większość wpłat była dokonywana przelewem na specjalnie do tego celu założone konto. Szukasz dziury w całym?

    Red Bull to przykład pokazujący, że Twój Kleszczów takich okazji nie będzie marnować. A czy na przeszkodzie staną inne zewnętrzne czynniki tego dzisiaj nikt nie wie.


  22. irek napisał(a):

    wchodzę dzisiaj do sklepu i słyszę panie
    – głosuje na kobiety
    – na wójta też
    – zwłaszcza na wójta, widziałaś jaka to laska w Kleszczowie takiej nie ma, tylko żeby głupie baby na nią chciały głosować wiesz jakie baby są , a pan po chleb
    -tak, ale z kandydatką to ma pani racje
    Rzeżnik daj sobie siana, przy okazji poczęstuj nim Szczepockiego i Chojne.


  23. V. napisał(a):

    @Irek a my mamy wybory na wójta czy konkurs na Miss Kleszczowa?


  24. mieszkaniec napisał(a):

    irek, idź na stronę kandydatki tam jej reklamę robić, bo zmyślasz trochę, akurat ta kandydatka co się tak w ostatniej chwili odnalazła, bo życie w Bełchatowie sobie spędza, ma elektorat rodzinny, a i to niepewne. W sklepie słyszałem, jak się śmiali, że zachciało jej się kariery robić, z Andrew się dogadała, zresztą chodząc po domach nie kryje tego. Wiec nie bajaj nam tutaj, bo niewiarygodne te baje. Kandydatka ma ładną www, to tam sobie takie bajeczki popisz…


  25. xyz napisał(a):

    He he he Irek, „V” Cię przebił w dowcipkowaniu i w sumie to Ty to siano powinieneś zjeść.

    A tak jak już żartujemy sobie to chciałem się zapytać bo słyszałem że kandydat Rzeźnik jest podobno nie trunkujący no i nie wiem czy to dobrze czy źle?


  26. kaska napisał(a):

    Kochani, tu nie chodzi o to czy ladna czy nie. Chodzi i losy naszej gminy. Kazdy zaglosuje na swojego, tylko zeby pozniej nie byko pretensji ze taki i taki wojt . pani Sylwia to bardzo madra kobieta i tego si nie da ukryc. A to ze mieszka w belchatowie, nie znaczy ze nie wie co sie dziejw w naszej gminie. Przeciez to jeszcze najbogatsza gmina… glosujas na P. Chojnowskiego badz Na szczepockiego mozna przewidziec, ze wkrotce sie to zmieni. Dajmy szanse innym, jak oni sobie nie poradza to w kolejne wybory znowu sie zaglosuje na innych i tyle.


  27. Clara napisał(a):

    Panie Jarku dlaczego pan tak późno wycofał swoje poparcie dla wójta Chojnowskiego? Dużo później niż zrobili to p.Olas i p.Grzegorczyk odchodząc z komitetu „Razem dla Gminy”. Ta wątpliwość nie daje mi spokoju. Proszę o szczerą odpowiedź.


  28. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

    @Clara, Jarek jako pierwszy wycofał poparcie poprzez nie wstąpienie w szeregi stowarzyszenia „Razem dla Gminy”


  29. Krasnoludek napisał(a):

    Nie rozumiem kto,tu kogo miał popierać i po co ? Prawdziwe poparcie dają wyborcy . Może trochę pokory.


  30. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

    @Krasnoludek, a ja słyszałem głosy z pewnego „obozu”, że jakby nie poparcie RDG, to Jarek nie zostałby radnym. To jak w końcu jest z tymi wyborcami. Patrzą na poparcie, czy kierują się własnym rozsądkiem?


  31. Krasnoludek napisał(a):

    A jak się nazywał,komitet wyborczy z którego wtedy startował?


  32. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

    @Krasnoludek, Komitet RDG tylko, że idąc Twoim tokiem rozumowania, to czy uważasz, że ludzie patrzą tylko na nazwę partii, nie zwracając uwagi jakiego ona człowieka wystawia? Jakby to był gość z pod budki z piwem, to też dostałby ponad 200 głosów? Słabo doceniasz decyzję wyborców z naszej gminy.


  33. ka napisał(a):

    Reasumując naszą wczorajszą dyskusję.
    Proszę mnie poprawić gdybym się mylił.

    1. Twierdzi pan, że zdecydowana większość darowizn była w formie przelewu na specjalne konto. Czyli były darowizny nie będące przelewem i bez żadnego potwierdzenia uzyskania korzyści? Jeśli tak to gdyby ktokolwiek z darczyńców wskazał, że otrzymał pan od niego np. 8000 zł. Nie byłby pan w stanie w żaden sposób obronić swojej tezy? Nawet jeśli umowa darowizny była ustna powinno być potwierdzenie jej zawarcia. O ile pamiętam głównym pana hasłem wyborczym to transparentne zasady. Takie jak w sprawie darowizn?

    2. Na zebraniach przedwyborczych wskazywał pan, że gdy zostanie pan radnym nie będzie kłopotu z wydawaniem pańskiej gazetki. A ona ani raz w tym czasie się nie ukazała?

    3. Do gazetki wpisał pan imprezę Red Bul, która jest niezależna od władz gminy. Twierdząc, że to dobra promocja. Ok, tylko jak zamierza pan ją organizować cyklicznie?

    4. Kolejnym hasłem wyborczym jest, że pora wybrać „nowego, młodego itd.” Wśród pana kandydatów na radnych średnia wieku to ponad 52 lata. To jest ta młodość? Z resztą wydaje mi się, że najstarszy kandydat na radnego też startuje od pana.

    5. Wszędzie pojawia się w pańskich ulotkach Twój Kleszczów i Twój Kleszczów. Z tego co się dowiedziałem – Twój Kleszczów to zaledwie 5 osób. W tym pan i trzech kandydatów startujących w wyborach. Kim jest ten piąty człowiek i dlaczego nie startuje?

    6. Zarzuca pan brak analiz finansowych wykonywanych w gminie inwestycji. Sam także pan takowych nie zrobił, nawet szacunkowych. I nie potrafił pan powiedzieć ile te pana pomysły będą kosztowały, no i jakie będą z nich efekty? Czyli w realizacji tego programu zawsze będzie pan mógł powiedzieć swoim wyborcom, że ta, a ta propozycja po prostu jest nieopłacalna? I po programie?

    7. Wpisał pan także kilka haseł w swój program np. wyścigi samochodowe czy esport. Przecież tego rodzaju przedsięwzięcia można robić bez konieczności bycia wójtem czy radnym. Jednak łatwiej napisać niż zrobić. Z tego co wiem nie podjął pan żadnych starań, aby zorganizować jakiekolwiek wyścigi samochodowe?

    8. Ciągle wszystko czego pan nie zrobił to wina innych. Mnie tylko zależało na tym, by odpowiedział pan na szereg moich wątpliwości i pytań.

    9. Na koniec kwestia czasu. Napisał pan, że nie miał pan czasu, by zrealizować swoją obietnicę o gazetce. Urodziło się panu drugie dziecko. I że jak zostanie pan wójtem to cały sztab ludzi z urzędu będzie na pana pracował, a pan będzie delegował zadania. Ciekawe podejście do pracy i zaangażowania w sprawy gminy.

    Dziękuję za dyskusję. Jeśli coś źle zinterpretowałem to proszę sprostować. Ja widzę to tak.


  34. Clara napisał(a):

    @Przemysław Grzegorczyk, Pan się nazywa Jarosław Rzeźnik? czy jest Pan może jego rzecznikiem prasowym? a może problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Czekam na odpowiedź pana Jarka.


  35. Mieszkaniec Wolicy napisał(a):

    Jestem mieszkancem Wolicy I spotkal mnie zaszczyt ze odwiedzil mnie pan Rzeznik z kandydatem na radnego I nawet bylo ciekawie dopoki pan kandydat na radnego nie zaczal obrazac innych kandydatów poprostu uznalem ze ten czlowiek nic nie ma do zaoferowania oprócz pogardy do innych.Panie Jarku wiecej szcunku do innych tym bardziej ze Rafal Maciejewski to moj dobry znajomy I bardzo wartosciowy cczlowiek. Skad w panu jest tyle jadu .Wiecej programu zacznji pan szanowac ludzi.


  36. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @ka:

    Ad.1:
    Po co te insynuacje? Przypomnę, że będąc radnym składałem oświadczenie majątkowe, które trafiło do US. US prześwietlał moje konta bankowe. Ja rozumiem, że jesteś nie zorientowany w kosztach wydawania gazety, myślisz, że na to potrzebne są tysiące i stąd tysiące mi wmawiasz? Darowizny miały na ogół wartość 20, 50, 100zł i per wydanie było ich kilka, bo wydanie czarno-białej gazety na papierze offsetowym nie kosztuje majątku, kosztuje za to mnóstwo pracy w przygotowaniu artykułu, a potem poskładanie tego w programie DTP. To wszystko było robione siłami Twojego Kleszczowa, niestety drukarni nie mamy i druk był już zlecany. Jeśli okazjonalnie trafił się ktoś kto darowiznę dał to i tak była wpłacana na konto z informacją w tytule przelewu, że jest to darowizna od tej i od tej osoby. Wszelkie faktury następnie za druk gazet były płacone przelewem z subkonta, które założyłem na cele działalności społecznej, na konto drukarni.
    Transparentne zasady są przestrzegane, ponieważ bez najmniejszego problemu osoby zainteresowane, które pieniążki na konto wpłacały wyciąg z takiego konta mogą otrzymać. Podkreślam, że inicjatywa TK to inicjatywa oddolna, wolnych ludzi, którzy nie korzystają z pieniędzy publicznych (z dotacji czy z podatków).

    Niestety tego samego o działaniach obecnego Wójta czy FRGK powiedzieć nie możemy, ponieważ mnóstwo pieniędzy jest wydawanych poza jakimikolwiek szczegółowymi wyjaśnieniami. Najświeższy temat: Pan Chojnowski miał przed podpisaniem umowy na kolejną pożyczkę dla DPS (3mln zł) pokazać projekt tej umowy Radzie Gminy. Nie zrobił tego, rzutem na taśmę, przed końcem kadencji podpisuje to w tajemnicy przed Radą Gminy.
    To samo robi Pan Prezes FRGK, który nagle przed końcem kadencji swoich żelaznych radnych, rzucił chyba z 10 wniosków o sprzedaż ziemi, bo się w biurze Fundacji szuflada odcięła i wysypały się papiery z firmami co rzekomo chcą u nas inwestować. Około 20 ha ziemi rzutem na taśmę, puki jeszcze ma władzę, na koniec kadencji chce się sprzedać.
    Taka transparentność obecnych władz. A w programie oczywiście szczytne hasła. Pan Szczepocki ma na billboardzie „Przywrócić gminę Mieszkańcom”, powinien to zamienić na „Przywróćcie mnie gminę”, bo tak fajnie było jak się rządziło.

    Ad.2:
    O to już pytałeś ja odpowiedziałem tutaj: http://twoj-kleszczow.pl/2014/11/08/drugi-numer-biuletynu-wyborczego-kww-twoj-kleszczow-juz-w-obiegu/#comment-15871

    Ad.3:
    Jeśli mieszkańcy powierzą mi pełnienie funkcji Wójta naszej gminy to będę zabiegał nie tylko o cykliczne organizowanie imprezy typu Red Bull motocross, ale również kilku innych, których przykłady podałem w biuletynie. Lista nie jest zamknięta. Jestem otwarty na takie pomysły, bo jestem zdania, że są one lepsze niż puste wydawanie pieniędzy na promocję w gazetach, gdzie zarabiają na tym tylko właściciele tych gazet. Przy takiej formie promocji kasa ma szansę wrócić do gminy. Jak to robić? Jak jest wewnętrzne przekonanie (którego nie ma u obecnych władz), że warto, to się po prostu rozmawia z potencjalnymi organizatorami i wypracowuje warunki współpracy przy organizacji. Nie jest to fizyka kwantowa.

    Ad.4:
    Młodość, świeżość ściśle z wiekiem związana nie jest. Ludzie potrafią być młodzi duchem, jak to się potocznie mówi. Poza tym, dość kluczowe jest gdy liderem, inicjatorem działań są osoby relatywnie młode, w swoich działaniach mogące oprzeć się o doświadczenie i mądrość życiową osób starszych. Średnio statystycznie to Pani z psem na spacerze ma 3 nogi, więc takie matematyczne, statystyczne podejście mocno fałszuje rzeczywistość.

    Ad.5:
    Twój Kleszczów to nie zaledwie 5 osób. Listy afiszować nie będę, jeśli ktoś ma życzenie może się ogłosić, że należy do Twojego Kleszczowa tylko za bardzo nie rozumiem czemu by miało to służyć? Głosujmy na ludzi, a nie na partie. Nigdzie też nie jest napisane, że każdy członek TK musi gdzieś kandydować.
    Jest nas członków TK pewnie mniej niż innych na siłę stworzonych stowarzyszeń, ale nie przeszkadza nam to. My na siłę osób do stowarzyszenia nie wpisujemy.

    Ad.6:
    Odpisałem na ten punkt w tym komentarzu: http://twoj-kleszczow.pl/2014/11/08/drugi-numer-biuletynu-wyborczego-kww-twoj-kleszczow-juz-w-obiegu/#comment-15909
    Zaczynasz się powtarzać, nie czytasz uważnie?

    Ad.7:
    eSport staramy się animować w Kleszczowie, ale niestety wsparcia ze strony Wójta nie było, wręcz usłyszeliśmy komentarze, że ten cały eSport to zło. Gratuluję podejścia.
    Wyścigi samochodowe podjąłem kiedyś próbę otworzenia tego tematu. Chodziło o zorganizowanie na strefie Bogumiłów wyścigów na 1/4 mili. Jeszcze Pani Tarkowska siedziała na urzędzie. Najpierw kroki skierowałem do Komendanta Policji w Kleszczowie, Pan Komendant skierował mnie do Pani Wójt. A Pani Wójt nie była zainteresowana tematem. Dziękuję!
    Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że bardzo dużo zależy od mentalności władz? Że aby coś zaczęło się w Kleszczowie dziać to decydentom musi się chcieć wokół tego pracować? I nie wierz w wymówki, że Rada Gminy nie chciała tego czy tamtego. Wójt może też działać na Radę się nie oglądając.

    Ad.8:
    Odpowiadam, uważam dość dokładnie i wylewnie. Nie ma w tych wyborach kandydata, który potrafi utrzymać bezpośredni kontakt z wyborcami tak jak ja to robię. Tu w Internecie, ale też mailowo i telefonicznie.
    Co leży w moim zasięgu możliwości jako Jarek Rzeźnik, osoba prywatna, to robię. Na więcej potrzebna jest wola wsparcia ze strony władz. A wiesz jak Wójt potrafi odpowiadać jak ktoś się do niego zwróci z jakimś pomysłem? „Tego się nie da, to nie takie proste, Ty się nie znasz, itd.”. Gratuluję podejścia.

    Ad.9:
    Ja tak nie napisałem. To Ty tak w tej chwili napisałeś i jest to stronnicza interpretacja tego co ja napisałem tutaj: http://twoj-kleszczow.pl/2014/11/08/drugi-numer-biuletynu-wyborczego-kww-twoj-kleszczow-juz-w-obiegu/#comment-15909

    Również dziękuję za dyskusję, wiele moich wyjaśnień interpretujesz na moją niekorzyść, ale może jesteś po prostu zdecydowanym zwolennikiem innego kandydata i w ten sposób starasz się mu pomóc w kampanii.


  37. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @Clara:
    Przemek jak odpisuje to jest to tak samo ważne wyjaśnienie jak moje.

    Twoje pytanie ma zawartą w treści nieprawdziwą tezę, bo pytasz „dlaczego tak późno wycofałem poparcie…”. Kto powiedział, że późno? Jaka jest historia politycznego aliansu z Razem dla Gminy opisałem w pierwszym biuletynie dość obszernie. Z tych wyjaśnień wynika, że Twoje pytanie przestaje być zasadne, ponieważ wcale nie tak późno to poparcie wycofałem. Polecam uważnie przeczytać biuletyn wyborczy TK nr 1.

    Publiczne dezaprobaty = brak poparcia, dla działań Wójta Chojnowskiego wyrażałem zaraz po jego wyborach, potem zimą w Kulisach Powiatu oraz w bardzo wielu rozmowach z ludźmi, którzy na takie tematy chcieli rozmawiać.


  38. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @Mieszkaniec Wolicy:
    Cóż, korzystając z otwartych zasad funkcjonowania TK możesz pisać nieprawdę. Kłamiesz najnormalniej w świecie i tyle.


  39. ll napisał(a):

    Tlumacz sie Jaroslawie. Jak mowi stare przyslowie – „tlumaczy sie winny”.
    Wszyscy sa be i na niczym sie nie znaja. Jedynie Ty piekny i wspanialy. Z najmlodsza ekipa kandydatow.
    Przypomne Ci ze nie jestes Jarkiem Rzeznikiem tylko radnym Jaroslawem Rzeznikiem. Latwo o tym zapominasz i z obowiazku spolecznego zaangazowania sie zwalniasz. Czytelnicy na szczescie widza te tlumaczenia i wyciagaja wnioski.


  40. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

    @II, a nie tłumaczy się ten, co nie ma nic do powiedzenia, lub wozi sobie po gminie „adwokatów”. Czyżby komuś nerwy puszczały?


  41. ll napisał(a):

    Okazuje sie ze pan Grzegorczyk zostal „adwokatem” pana Rzeznika… no coz na TK niby nie ma cenzury tylko kazdy kto nie zgadza sie z panem Rzeznikiem jest od razu „zaszczekany”.


  42. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    @ II, myślę, że nie wiesz, co piszesz. Jarka posądzać o brak zaangażowania społecznego to dla mnie, przepraszam, ale muszę to napisać, szczyt ignorancji. Proszę o odpowiedź, która z grup działających na terenie gminy zrobiła cokolwiek, by zatrzymać spalarnię, by pokazać mieszkańcom, co wyprawia się na posiedzeniach rady gminy, by poinformować mieszkańców o planowanej inwestycji sarkofagów na gipsy? Gdzie było Razem dla Gminy, czy Rozwój – stowarzyszenia szumnie nazywające się społecznymi, na rozprawie administracyjnej w sprawie gipsów?
    Drogi II, powiedz, jak ty się angażujesz społecznie, podaj KONKRETY, a wtedy może będziesz mieć prawo ważyć swoje działania i działania Jarka i dokonywać oceny.
    Uważam, że jesteś działaczem RDG, nie możecie zrozumieć, że nie jesteście tym, czym mieć byliście i wartościowi ludzie z głową na karku nie chcą mieć nic wspólnego z drugim Rozwojem. Nie robić nic, ale walczyć zaciekle przed wyborami, zapominając o ludziach, którzy dużo serca, czasu, pracy i zaangażowania włożyli, by tu się cokolwiek zmieniło.
    Jeśli RDG ma metody działania niczym Rozwój, to nic nowego poza tym, co znamy od kilkunastu lat nie jesteście w stanie nam mieszkańcom tu zaproponować.

    I kolejna sprawa, może osoby odpowiedzialne będą miały okazję to przeczytać. Bardzo nie podoba mi się dziurawienie plakatów i pisanie inwektyw na plakatach wyborczych, nie ważne, czy to podobizna pana Szczepockiego, czy inna, takie działanie jest charakterystyczne dla niewychowanych chuliganów, ludzi bez argumentów rzeczowych, którym już tylko to pozostało.
    Mi z panem Szczepockim bardzo nie po drodze, by nie powiedzieć mocniej, dużo krzywdy się stało przez jego działania, ale do głowy by mi nie przyszło nie szanować czyjejś własności i wypisywać obraźliwe słowa, które dzieci chodzące po ulicach teraz mogą czytać. Skoro dorośli się tak zachowują, to jak możemy od dzieci i młodzieży wymagać kultury i właściwego zachowania i słownictwa. Taka kampania przedwyborcza świadczy tylko o braku wychowania i kultury tych, którzy takie narzędzie stosują. Banda chuliganów i tyle!!!!!


  43. V. napisał(a):

    Odpowiesz na pytania – źle, nie odpowiesz – też źle… Panie Jarku nie dogodzi im Pan. Po co marnować czas i energię?

    @II jakby reszta radnych była choć w połowie tak zaangażowana jak radny Rzeźnik to Rozwój nie miałby co się martwić o nadchodzące wybory.
    Czy którekolwiek innemu radnemu możesz zadać pytania i liczyć na odpowiedź? Ja nie widziałem, żeby np. pan Przewodniczący siedział cierpliwie, marnował swój wolny czas i odpowiadał na pytania swoich przeciwników.


  44. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    @ II – jest okres przedwyborczy, pan Rzeźnik jest właśnie z wizytacjami u wyborców, do późnego piątku Mu zejdzie. Odpisujemy na Państwa komentarze ze względu na szacunek dla Państwa, by nie wisiały bez odpowiedzi. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, ale kandydat na wójta wybrał na okres tego tygodnia formę spotkań face to face i nie jest w stanie się rozdwoić. Odpisywanie na komentarze użytkownika II to nie jest forma zaszczekania, a szacunku z naszej strony dla uwag tego użytkownika.


  45. ll napisał(a):

    Tak sie sklada, ze nie jestem zadnym dzialaczem. A to co napisalem to moja skromna ocena calej sprawy. Jednak jak widac na zalaczonym obrazku nie moge miec swojego zdania, bo mi p. Olas zabrania 🙁


  46. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    @ II, Ma Pan/Pani tę przewagę, że wie, z kim ma do czynienia, bo ja się podpisuję pod komentarzami.
    Ja niczego nie zabraniam, a jeśli tak to zrozumiałeś użytkowniku II, to znaczy, że uważasz, że ja nie mam prawa do własnego zdania i odpowiedzi. Proszę, przytocz zdanie z moich powyższych komentarzy, z którego wywnioskowałeś, że Ci (już tak będę pisać bezpośrednio, krócej po prostu)coś zabraniam, gdzie to widać?
    Mało mnie znasz, bo ja akurat całym sercem jestem za wolnością poglądów i wypowiedzi, ale wolność = odpowiedzialność, a w anonimowych komentarzach bez konkretów bardzo często tej odpowiedzialności brakuje.


  47. ll napisał(a):

    Czy wizytacje u wyborcow to freudowska pomylka?


  48. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    Drogi II, zażartuję na poziomie uszczypliwości równemu twojemu:

    Tak często u psychiatrów bywasz, że ci się z Freudem wszystko kojarzy?

    Etymologia słowa wizyta i wizytacja jest taka sama, akurat potraktowałam te słowa jak równoważne synonimy, Freud nie ma z tym nic wspólnego, aczkolwiek rozumiem twój podtekst.
    Wiesz, uciekam już z dzieckiem się pobawić i pobiegać troszkę, wiec wybacz, ale kończę już tę sympatyczną konwersację. Zdrowie i rodzina to moje priorytety. Pozdrawiam.


  49. ambasador23 napisał(a):

    Podoba mi się to, że Twój Kleszczów poświęcił pewnie sporo czasu i energii na przygotowanie biuletynów wyborczych, w których jasno wykłada „kawę na ławę” określając swoją wizję oraz pomysły dla naszej gminy. Barwo, szkoda, że w taki sposób nie postąpiły pozostałe komitety, wyczerpująco opisując swoje programy.
    Muszę się jednak przyczepić choćby do jednego punktu, a mianowicie w sekcji „Aktywna promocja gminy poprzez wydarzenia cykliczne” w pkt. 3 jest „Wyścigi samochodowe, Mistrzostwa Driftingu, generalnie sporty motorowe”. Niestety nie rozumiem co ma piernik do wiatraka, to że mamy dobre drogi w gminie służyć powinno wyłącznie kierowcom i nie ma (nie powinno mieć) nic wspólnego z wyścigami lub rajdami. Swego czasu Łódź zaangażowała się w organizację wyścigów ulicznych. Sprawa była mocno kontrowersyjna i po kilku edycjach zaprzestano tego. Nie tedy droga.
    Rajdy – niestety nie mamy czego szukać, polskie rajdy poza Rajdem Polskim, to totalny zaścianek, od dłuższego czasu brakuje sponsorów i co z tego wynika pieniędzy. Jedynie Rajd Polski, jako runda WRC przyciąga uwagę szerszej publiczności, ale Rajd Polski na najbliższe 10 lat zostaje w Mikołajkach, a ze względu na fantastyczne szutry na mazurach, z pewnością nie zostanie przeniesiony do polski centralnej.
    Wyścigi – jak wiadomo do ich organizacji potrzeba przede wszystkim certyfikowanego toru. Tutaj akurat Kleszczów z racji lokalizacji – centrum Polski – Europa centralno-wschodnia, jest miejscem niemal idealnym. Tym bardziej, że nie możemy się poszczycić w naszym kraju torem wyścigowym z prawdziwego zdarzenia. Nawet, najlepszy polski tor w Poznaniu, kto ma porównanie ten wie, że mocno odbiega od europejskich/światowych standardów. Budowa nowego toru wyścigowego to jednak bardzo, bardzo kosztowna inwestycja.
    Przepraszając za przydługi post, nie bardzo rozumiem idee tego punktu w rozumieniu TK, bo jeśli ma to wyłącznie promować wyścigi uliczne na naszych drogach, to IMO nie jest to dobry pomysł.pozdrawiam.


  50. Krasnoludek napisał(a):

    Pani Magdo atak na RDG to taktyka czy frustracja? Życzę powodzenia w pracy z wartościowymi ludżmi z głową na karku.Kto tu kogo „zrywa i zakleja” widać dzisiaj na słupach ogłoszeniowych.Czy to aby nie mentalność Kalego. Psychiatra lekarz jak każdy inny i co tu Freuda mieszać. Działacz TK też ładnie brzmi.
    Biskup też wizytuje a nie odwiedza , tak mi się jakoś skojarzyło.
    Jest takie powiedzenie cudze widać pod lasem a swego pod nosem nie.(czy jakoś tak )


  51. Mieszkaniec Wolicy napisał(a):

    Chcesz to powiem Ci nawet numer domu


  52. sylwia napisał(a):

    Witam, właśnie otrzymaliśmy nowa gazetkę komitetu Praca, Rozwój, Bezpieczeństwo i po przeczytaniu rozczarowanie, same ogólne hasła, żadnych nowych pomysłów na nasza Gminę, przykre:(
    Kandydaci Ci sami co zawsze (prawie), a ich średnia wieku 52 lata, nie wspominając o wieku kandydata na wójta.
    Panie Jaroslawie jesteśmy za i tak jak napisał ambasador23 „…Podoba mi się to, że Twój Kleszczów poświęcił pewnie sporo czasu i energii na przygotowanie biuletynów wyborczych, w których jasno wykłada „kawę na ławę” określając swoją wizję oraz pomysły dla naszej gminy…
    Powodzenia!


  53. czary mary napisał(a):

    Pani Magdo to ze rodzina jest dla Pani najważniejsza mozna sie było przekonać jesienią gdy Mąż nagle dostał zlecenie od Solparku.
    Pani pisała że to była umowa zlecenie. Przez ile miesięcy , 3? Moze dłużej gdyby ludzie sie nie dowiedzieli? Pamięć już mnie zawodzi.
    A teraz czy zostanie Pani asystentka wójta od spraw zdrowia? Skąd mamy mieć pewność ze tak nie będzie?

    A psychiatra jest dla ludzi. Nie ma sie z tego wysmiewac.


  54. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

    @ krasnoludek: mój komentarz na temat RDG to nie atak, a moje zdanie na ten temat, które niejednokrotnie publicznie wyrażałam, nawet w rozmowie z samym prezesem w dniu składania rezygnacji. Nic nie poradzę, że to stowarzyszenie ze statutu, nad którym się też napracowałam, nie zrobiło do dzisiaj nic. Wystawiło za to kandydatów na radnych. Rozwój jeśli mnie pamięć nie myli działa tak samo – parę spotkań „Pod Grzybkiem”, darmowa konsumpcja, byle wyborców zdobyć. Dobrze, że krwiodawcy nadal robią swoje i wielki szacun im za to, ale to są ludzie, którzy czy w RDG, czy osobno działali już wcześniej, wiec nie jest to zasługa RDG.
    Ale „krasnoludku” bardzo chcę się mylić, więc jeśli znasz przykłady działań konkretnych, wynikających ze statutu, to napisz nam wszystkim, jakie to działania. Ja nie jestem zatwardziałym betonem, mając rzeczowe argumenty potrafię przyznać się do błędu i zmienić zdanie, wiec może jak przeczytam o konkretach to je po prostu zmienię. Jestem otwarta i potrafię słuchać.
    Dygresji o psychiatrze nie rozumiem – moja odpowiedź użytkownikowi II miała formę sarkazmu na jego poziomie, mam bliską przyjaciółkę w Łodzi, która jest psychiatrą i cenię wysoko jej pracę, psychologów zresztą też, więc proszę nie traktować mojej uwagi skierowanej do II w tonie jego wypowiedzi jako mój pogląd na pracę psychiatrów.
    @ czary mary: widzę, że ciągle temat odżywa. Proszę sobie wcześniejsze moje posty w tym temacie poczytać, nie chce mi się znowu tego samego powtarzać. Ty znasz swoją wersję, piszesz ją pod pseudonimem, ja znam swoją, do której pod imieniem i nazwiskiem się przyznałam na tym forum już niejednokrotnie. Kto ma rację? Ktoś kto atakuje mnie anonimowo, czy ktoś kto znając odpowiedzialność podpisuje się pod swoimi słowami? Czytelnicy TK niech sami osądzą.
    A co to za stanowisko „asystentka wójta ds. zdrowia”? Takie jest? Jeśli tak, to może najpierw na medycynę pójdę, a potem kto wie, jak wójt będzie szukał i zrobi konkurs, to zaaplikuję, wszystko możliwe. Ale wiesz „czary mary” studia na medycynie trwają 6 lat, wiec spokojnie, przez ten okres nie będę aplikować na takie stanowisko. Mam inne wykształcenie i nie jestem desperatem, by udawać że mam wykształcenie medyczne, skoro nie mam. A że wiedzę w zakresie zdrowego żywienia mam niemałą, to już inna historia i chyba nie zabronisz mi mieć pasji i mocno pracować, by ją dogłębnie rozwijać.

    Przy okazji, wszystkim znającym angielski polecam serię na youtube „The truth about cancer”

    http://www.thetruthaboutcancer.com/fall_quest1.php

    i osobę Ty Bollingera, warto pooglądać i poczytać.
    Dobrego dnia dla wszystkich 🙂


  55. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @ambasador23:

    Nie do końca nie mamy czego szukać. Zerknij sobie jak w Karpaczu, w ciasnej zabudowie, na ulicach miasta zorganizowano rundę mistrzostw Polski w Driftingu:
    https://www.youtube.com/watch?v=OJIEW8kUVoE

    U nas takich serpentyn i pokręconych dróg nie ma, ale można próbować zorganizować np. zlot Old Timerów z elementami rywalizacji na krótkim odcinku prostej drogi.
    Pod Zelowem w Pożdżenicach swego czasu organizowano Zlot Pojazdów Militarnych. Można organizować wyścigi na 1/4 mili samochodów tuningowych.

    Jeśli chodzi o tory wyścigowe to Poznański już dawno odstaje. Obecnie najnowocześniejszym torem, niedawno oddanym jest Tor Jastrząb w kieleckim:
    http://www.torjastrzab.pl/plan-toru,aw33,55

    W Kleszczowie przegapiono kolejną niszę, a chyba ktoś kiedyś, kilka lat temu rzucał takie pomysły na forum publicznym gminy. Słyszałem o torze dla Formuły 1, itp. Oczywiście wyśmiewano pomysły tak jak do dzisiaj wyśmiewa się Małpie Gaje.

    Tak to jest jak rządzą ludzie, którzy „wiedzą lepiej” i w imię strachu przed konkurencją nie dopuszczają do głosu tych, którzy z ciekawymi pomysłami przychodzą.


  56. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    Tor Jastrząb nie w kieleckiem, a pod Radomiem, pomyłka.
    Znalazłem jeszcze koszt jego budowy, który zamknął się ponoć w kwocie 30 mln zł:
    http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/szydlowiec/18347.html


  57. Magdalena Kuklińska napisał(a):

    Szanowni Państwo

    W nadchodzących wyborach, już w niedzielę wybierzemy swoich reprezentantów do rady gminy i wójta.
    Stając przed urną spoczywa na nas odpowiedzialność związana z przyszłością naszej gminy.
    Czytając posty mieszkańców w internecie jestem przykro zaskoczona niektórymi wpisami. Portal internetowy stwarza swoistą anonimowość oraz daje możliwość jednej i tej samej osobie dokonywania różnych „dziwnych” nieprawdziwych wpisów pod różnymi nickami.
    Niedopuszczalnym dla mnie jest szerzenie fałszywych informacji, że to niby jesteśmy w koalicji z KWW Nasza Wspólna Gmina, a nasz kandydat do rady namawia swoich wyborców by głosowali na Pana Szczepockiego. Prawda jest taka, że KWW w Służbie Mieszkańcom jest w koalicji z KWW Nasza Wspólna Gmina i popiera Panią Sylwię Rozparę w Jej kandydowaniu na stanowisko wójta.
    Jest absolutnym kłamstwem i manipulacją kierowaną przeciwko ludziom, że nasz kandydat na radnego w okręgu nr 7 Kamil Łukasiński prowadząc swoją kampanię namawia ludzi by głosowali wbrew koalicyjnym ustaleniom.

    Jeśli ktokolwiek z Państwa wątpi w nasze szczere intencje zawsze można zadzwonić do naszego komitetu wyborczego porozmawiać uczciwie by nie dzieliły nas kłamstwa i manipulacje ludzi, którzy łapią się najpodlejszych metod by manipulować uczciwością mieszkańców.

    Tą metodą zdezorientowanych prosimy o kontakt.
    KWW w Służbie Mieszkańcom
    tel. 664 812 006
    mail: wsluzbiemieszkancom@wp.pl
    Magdalena Kuklińska
    Mariusz Strzykowski ( pełnomocnik komitetu )

    k


  58. JAK TO JEST@PANI RZEZNIK napisał(a):

    [ADMIN:wysłane z TOR-a]

    Jarku czym sobie zasłużyłem, że mnie tak lekceważysz, zapytałem cię o bardzo istotne sprawy tyczące naszej gminny.

    A ty milczysz, teraz pojawiły się tak naprawdę płytkie tematy, a ty i twoi przyjaciele typu Madzia i Przemek szalejecie w komentarzach na TK, które w końcu są wam przychylne.

    Czemu nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie?
    Czego się boisz, co ukrywasz? Bądź szczery.

    Jak się pojawiły pytania tobie i twoim przyjaciołom wygodne to śpiewacie jak z nut.

    A milczysz wprawach tak ważnych jak 400 ml na termy, wykup ziemi nad wkopem itp… naprawdę ważne sprawy dla nas wyborców…

    Jarek i ty chcesz być wójtem?


  59. ambasador23 napisał(a):

    Z tym Karpaczem to trafił Pan, bo bardzo lubię to miejsce :), O ile się nie mylę, to w Karpaczu w tym roku odbyły się nawet nie tylko MP, ale nawet Mistrzostwa Europy w Drifcie. Z pewnością pamiętamy też wieńczące kolarski Tour De Pologne ostatnie etapy z legendarnym już podjazdem pod Orlinek. Można by wymieniać…
    Tyle tylko, że przykładowy Karpacz znany jest z urokliwego miejsca, pobliskiej Śnieżki, dobrej bazy noclegowej i gastronomicznej, tras narciarskich na Kopie oraz bliskości świetnych stoków po stronie czeskiej. To stanowi magnes tego miejsca dla rzesz turystów. Wszystkie inne imprezy, jak np. te które wymienialiśmy są tylko ubarwiającą to otoczką. I to jest to co robi różnicę pomiędzy takim miejscem jak Karpacz a Kleszczowem, czy nam się to podoba czy nie.
    Nie mniej jednak dzięki za odpowiedź. Nie od razu Rzym zbudowano, więc może kiedyś i Kleszczów będzie znany nie tylko z nieosiągalnego dla przeciętnej polskiej gminy dochodu na jednego mieszkańca, czy największej dziury w ziemi w Europie :). pozdrawiam


  60. Anna napisał(a):

    Witam, nie da się słuchać tego co na info piszą. Prezes jakby urodził się niedawno, posłuchajcie co on opowiada:”ostrożnie szacuje, że do końca przyszłego roku będzie ok 600 nowych miejsc pracy!…”
    Ja pamiętam czasy Grocom Media i ich kampanię pana Sz i pani T gdzie wywieziono kilkudziesięciu mieszkańców gminy i co było? …. Najpierw była…. pierwsza tura egzaminy w siedzibie FRGK, która kwalifikowała dalej do Szczyrku do Orlego Gniazda – super. Nie zakwalifikowałam się do Szczyrku- uwazałam ze mnie oszukali w wynikach – zadzwoniłam do prezesa z zapytaniem dlaczego nie ja ? prace wszystkich były podobne (mała sala, siedzieliśmy obok siebie-jak kurczaki). PAN prezes wprost po moim przedstawieniu się odpowiedział ze musiał odrzucić niektóre prace – na pyt dlaczego moją i chciałabym ja zobaczyć, odpowiedział dlatego że tak mam na nazwisko…

    Niech on nowych bajek nie opowiada bo ja i myślę ze wszyscy obecni na niby szkoleniu w Szczyrku – Grocom Media nie uwierzą. Do dziś pieniędzy za pracę nie otrzymaliśmy..

    Ile miejsc pracy prezes FRGK stowrzył przez kilkadziesiąt lat istnienia tejże instytucji? Prosimy o pochwałę a ilu naszych mieszkańców pracujemy.
    Nie popierał pana Szczeoockiego wraz ze swoją „załogą” wyborach do Rady Gminy Kleszczów i jak na urząd Wójta i powiatu.


  61. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

    @JAK TO JEST…:
    Napisałem w biuletynie, że Twój Kleszczów nie jest za budową kosztownego obiektu termalnego. Nie popieramy decyzji – która po prawdzie jeszcze przecież nie zapadła – by budować najdroższy wariant Term.

    O działkach dookoła wkopu jest mnóstwo rozsiewanych informacji, ale nikt nie pofatygował się o przedstawienie dowodów niezbitych. Może jeszcze coś do piątku się pojawi znając życie.

    A na ten przykład ze swoich biznesowych powiązań oraz planów Pan Szczepocki się nie wytłumaczył:
    http://kulisy.net/component/k2/item/8251-jak-mysz-chciala-polknac-kota.html

    Jak widać zarówno jednych jak i drugich trzeba się obawiać! Mam nadzieję, że mieszkańcy dojrzewają do decyzji, że najwyższy czas na radykalną zmianę, która jest możliwa tylko przy pełnej „zmianie warty” we władzach samorządowych. Zarówno Rada Gminy jak i Urząd Wójta powinny zostać obsadzone przez nowe osoby, nie powiązane z tymi co już kilkanaście lat tą gminą rządzili.


  62. Armin napisał(a):

    Oj Jarku i ty nie jesteś z Chojnowskim, wolne żarty. Każdy postawiony przeciwko niemu zarzut odwijasz przeciwko Szczepockiemu. Akurat wieluński brukowiec to nie jest dobry przykład jeśli chodzi o obiektywizm i niezbite dowody. Po pierwsze nie nasz powiat, po drugie Solpark płacił mu za reklamę nawet jak baseny nie działały, po trzecie jak mówią ludzie pomagał w redagowaniu gazetki pewnego komitetu. Więc sam widzisz jaka wiarygodna to gazeta. Zresztą wczoraj na spotkaniu wyborczym pani T. i Razem dla… w Łuszczanowicach te wieluńskie gazety były rozprowadzane nieodpłatnie. Widać komu takiego typu pisanie o gminie jest potrzebne.

    Poza tym z tego co zauważyłem, ci o których mówią, że te ziemie kupili nad wkopem nigdzie temu nie zaprzeczają, przecież mogli to zrobić publicznie na wiele sposobów. Ale oni wolą innych szkalować i wymyślać niestworzone rzeczy na temat swoich przeciwników politycznych. Moim skromnym zdaniem byłoby o wiele lepiej gdyby, z taką zapalczywością mówili o tym co DOBREGO chcą dla gminy zrobić.


  63. mieszkaniec napisał(a):

    Fundacja chwali sie ze pozyskała 2,5 tyś. miejsc pracy. Niech ktoś z zastojowcow wymieni co sie składa na ta wielkość.


  64. mieszkaniec napisał(a):

    Panie Jarku ten artykuł o ekoregionie Bełchatów bardzo ciekawy. Jak pan myśli czy przewodniczący rady nadzorczej nie wie co sie dzieje, nie reaguje ?


  65. Clara napisał(a):

    @Magdalena Tomczewska-Olas
    Pani Magdaleno spieszę z pomocą ze zrozumieniem komentarza użytkownika II.
    Na początek kilka definicji ze słownika PWN:
    WIZYTA – pobyt u kogoś jako gość w celach towarzyskich lub oficjalnych.
    WIZYTACJA – kontrolna wizyta władz zwierzchnich w podlegającej im placówce; też: komisja dokonująca takiej kontroli.
    Czynność pomyłkowa (freudowska pomyłka) – pomyłka pojawiająca się najczęściej w wypowiedzi (przejęzyczenie), w działaniu lub zapomnienie, będąca zdaniem Freuda wynikiem mimowolnego oddziaływania treści zepchniętych do nieświadomości.

    Jak widzi Pani wizyta i wizytacja to nie to samo.
    Niechcący (przez „freudowska pomyłkę”) napisała Pani prawdę,
    chcecie sprawować kontrolę nad podlegającymi wam mieszkańcami. Sięgacie po władzę tylko dla samej władzy!

    @II
    Wielki szacunek za komentarz, szkoda że niewielu Cie rozumie:(


  66. Marcepan napisał(a):

    9 POWODÓW PRZEZ WZGLĄD NA KTÓRE POWINNIŚMY GŁOSOWAĆ NA Chojnowskiego i RDGK!!!!

    1. Miłościwie nam panujący pseudo wójt nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu taką jednostką samorządu terytorialnego jaką jest gmina.
    2. Decyzje podejmują za niego „z tylnego siedzenia” obcy ludzie, którym kompletnie w mojej opinii nie zależy na naszej gminie.
    3. Wszelkie stanowiska w zarządach gminnych spółek „pseudo wójt” Chojnowski powierzył ludziom z zewnątrz, których jedynym dotychczasowym sukcesem jest wprowadzenie TERRORU I STRACHU w relacjach naszych mieszkańców. Ludzie boją się przyjść na spotkania wyborcze i nie chcą publicznie przyznać się, że popierają p. Szczepockiego czy też p. Rzeźnika.
    Często słyszy się …
    „chłopie, co mam się wypowiadać i syn/córka robotę straci. Wiesz jak jest. Teraz trzeba uważać.”

    CZY TEGO CHCEMY? NIE!

    4. DPS! Dlaczego Chojnowski nie pokazał projektu umowy dot. kolejnej pożyczki w kwocie 3 mln?
    Przypomnę tylko, że DPS KOSZTOWAŁ JUŻ GMINE 6 000 000 ZŁ!!!!. NIKT NIE SPŁACA POŻYCZKI, OBIEKT NIE ISTNIEJE, A POJAWIA SIĘ WOKÓŁ NIEGO CORAZ WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI.
    Dlaczego wójtowi i całej jego świcie tak się z tym spieszy?
    O CO TU CHODZI?!

    5. Jak Chojnowski i całe to towarzystwo chce utrzymać gminę z turystyki? W JAKI SPOSÓB?
    MIESZKAŃCY CHCĄ PRZEDE WSZYSTKIM MIEJSC PRACY A NIE JEZIORKA W PERSPEKTYWIE KILKUDZIESIĘCIU LAT!!!! Uważam, że w gminie takiej jak nasza powinno stawiać się przede wszystkim na przemysł i nowe zakłady pracy. Turystyka (jeżeli już !) powinna być jedynie poboczną i prowadzoną w minimalnym zakresie działalnością gminy!!!

    6. GEOTERMIA!!! Jak można wydawać 400 milionów na budowę basenów!!?? LUDZIE!! Przecież taka inwestycja nie zwróci się nigdy! DLACZEGO CHOJNOWSKI WYBRAŁ NAJDROŻSZĄ OFERTĘ? DLACZEGO POWIERZA TEGO TYPU ZADANIA JAKIMŚ ŚMIESZNYM, MAŁYM I NIEDOŚWIADCZONYM FIRMOM?
    O CO TU CHODZI?

    7. Chojnowski to człowiek, który jeszcze nic dla Kleszczowa nie zrobił! Jako wieloletni przedstawiciel opozycji najpewniej Z REGUŁY GŁOSOWAŁ PRZECIW KOLEJNYM UCHWAŁOM REGULUJĄCYM ŻYCIE W NASZEJ GMINIE, A TERAZ PRZYPISUJE SOBIE WIELE SUKCESÓW! H-i-p-o-k-r-y-z-j-a!!!

    8. Kazimiera T. – kobieta, która budzi coraz więcej wątpliwości. Płaczliwe przemowy irytują coraz większą grupę ludzi. Niech sąd w końcu się wypowie i zamknie ten temat bo nie chcemy już słuchać tych mających na celu wzbudzić litość opowieści. Swoją drogą co zrobiłby (SŁUP) Chojnowski i jego świta gdyby zabrakło w ich szeregach tej kobiety.

    9. Nawet na spotkaniach wyborczych Chojnowski opowiada banialuki. Wozi ze sobą całą zgraję kolesiów, którzy „pilnują porządku na sali” (żeby przypadkiem nikt nie odważył się sprzeciwić). Sztuczne, inicjowane przez najemników oklaski, zakrzykiwanie osób zadających niewygodne pytania i obiecywanie gruszek na wierzbie. Szok! Na całe szczęście ludzie zaczęli dostrzegać to zakłamanie!!!

    Wszystkich czytelników informuję, że ten sam komentarz umieszczam również na info.!

    Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów!

    NIE GŁOSUJCIE NA CHOJNOWSKIEGO!!!! POKAŻMY JEMU I JEGO KOLESIOM CZERWONĄ KARTKĘ!
    STOP!


  67. MAM TEGO DOSYC!!!! napisał(a):

    @Ludzie trzeba zrobić rachunek sumienia, nie mam zamiaru was tu wszystkich przeszywać.
    Zastanówmy się tu w obecności sił wyższych.

    Jest egzema psalmu „czemu Boże rzez mnie opuścił” można to przytoczyć do naszej relacje która ma miejsce w naszej gminie,
    ludzie! czy wy nie widzicie do czego doszło w naszej małej ojczyźnie .

    Zostało do tego doprowadzone, że matka syna się wypiera sąsiad z sąsiadem nie rozmawia wszystko to przez tą jeb..ą politykę.

    Zaraz mamy święta Bożego Narodzenia, wigilie, a tu ku..a polityka najważniejsza ludzie czy wy nie macie serca, czy dla was jest jeden priorytet pieniądz, a gdzie wartości typu rodzina nie dajcie się wpuszczać w takie maliny które wam funduje Tarkowska i Chojnowski.

    Oni zapewniam was na karpia mają…… a nas zostawią z marzeniami o lepsze jutro………..


  68. ll napisał(a):

    Egzema??? Dobre sobie… jesli jest egzema to trzeba udac sie do lekarza. To moze byc powazne. Zaprowadz psalm do osrodka zdrowia. Czasem tak jest jak ktos nie ma pojecia o czym pisze 😛
    I jeszcze ta rzez…
    Ja tez mam dosc tego nieuctwa!


  69. Kiki napisał(a):

    TK co z Wami będzie? mamusia Kazimiera niedługo zmieni tymczasowe miejsce zamieszkania na Łowicz ewentualnie Beskidzka w Łodzi i już za rękę nie poprowadzi, ojjjojjj


  70. swojak napisał(a):

    Wreszcie ,trochę ciszy, bo nie nawidzę sondaży, takie praktyki propagandy, powinny być ustawowo zakazane, na 30 dni przed wyborami. Tych totalnych bzdur, nie da się słuchać czy czytać, ktoś nabija nas wyborców w przysłowiową butelkę i zarabia na tym jeszcze spore pieniądze. Takie igrzyska, powodują niepotrzebne podziały wśród ludzi i nie mają żadnego uzasadnienia, powiem więcej, one zamiast pomóc w prawidłowej ocenie kandydata, doprowadzają do tego, że wygrywają bardzo często ci, którzy np. ukradli 5 mln. zł. i mają na Smsy, a rzetelny, ale biedniejszy, ma z góry pod wiatr i jego wygrana oddala się bezpowrotnie.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

  • Wyniki II tury wyborów na... (1)
    • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
  • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
    • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
    • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
  • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
    • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
    • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
    • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM