| Subkrybuj kanał RSS

Wstępne wyniki wyborów samorządowych

17 listopada 2014 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wybory


I po wyborach…

Z wstępnych, nieoficjalnych doniesień wynik kształtuje się następująco:

 • Sławomir Chojnowski – około 53%, tym samym zachował fotel Wójta już w pierwszej turze.
 • Sylwia Rozpara – około 8%
 • Jarosław Rzeźnik – około 13%
 • Andrzej Szczepocki – około 26%

Do rady gminy Komitet Razem dla Gminy Kleszczów wprowadził prawie wszystkich swoich radnych z wyjątkiem okręgu na Wolicy gdzie podobno wygrał Pan Henryk Michałek.

 

Na gorąco można to skomentować, że większość wyborców głosowała za ugrupowaniem chyba, a nie za konkretnymi osobami. Mimo zmian w prawie wyborczym i wprowadzenia okręgów jednomandatowych wydaje się, że to przynależność do ugrupowania tudzież otwarta forma sympatyzowania z danym ugrupowaniem determinowała wyniki większości poszczególnych radnych, a nie merytoryczna ocena ich kompetencji i predyspozycji do sprawowania tak odpowiedzialnej funkcji.

Zdaniem większości wyborców próbka rządów Razem dla Gminy jaką dał Wójt Sławomir Chojnowski jest akceptowalna i zdecydowali oddać pełnię władzy w ręce tego ugrupowania.

Może ciężar dzierżenia pełni władzy w gminie sprawi, że będzie sprawowana w sposób lepszy i bardziej odpowiedzialny niż przez ostatni rok. Czas pokaże.

Rola TK w nowej, po wyborczej rzeczywistości okazuje się jeszcze ważniejsza, bo władzy w pełni oddanej w ręce jednego ugrupowania trzeba pilnować jeszcze mocniej.

Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na kandydatów KWW Twój Kleszczów.

Tagi:

Odpowiedzi: 110 do wpisu “Wstępne wyniki wyborów samorządowych”

 1. ll napisał(a):

  Liczę, że teraz już pan Rzeźnik wie, kto na czyich plecach wjechał?


 2. Elvis napisał(a):

  W sejmie już się sprawdziło że oddanie władzy jednej partii nie jest dobrym pomysłem no trudno kolejne lata stagnacji gminy i wałków rządzących.

  Niech się wypowiedzą osoby czym się kierowały głosując na partię w której osoba ma wyrok za przekręty podczas sprawowania władzy …


 3. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Masz prawo sądzić, że bez funkcjonowania TK ludzie poznali by jak rządzi Szczepocki i jego Rozwój. Pogląd osobliwy, ale dozwolony.
  Nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni na pracy jednych zyskują najbardziej inni.
  Oby tylko nie zmarnowali tego mandatu.


 4. Piotr Kopystyński napisał(a):

  Frekwencja była na tyle wysoka, że wynik należy uszanować. I pracować na lepszy w przyszłych wyborach od dziś 🙂

  Niestety faktem jest kolejny partyjny plebiscyt w wyborach samorządowych co oznacza tylko i wyłącznie zaufanie do instytucji a jego brak do konkretnych ludzi – lub ich nieznajomość co w zasadzie wychodzi na jedno.

  Ten kto doprowadzi do jakościowej zmiany w tym względzie w naszej gminie będzie moim bohaterem…


 5. xyz napisał(a):

  @II, nie masz racji gdyby nie Rzeźnik to rządził by dalej Rozwój, gdyby nie rozpoczął swojej działalności to by było cicho jak za dawnych czasów, kto z radnych Razem dla Gminy prowadził taką działalność jak Rzeźnik, może powiesz?
  Dziwię się mieszkańcom że nie potrafią docenić osób zaangażowanych a popierają osoby wyciągnięte z niebytu i namaszczone przez lokalnych prominentów, jeszcze prominentów z przeszłością.
  Rozwój miał/ma przywódcę po przejściach i teraz nowe środowisko/nowa rada ma przywódcę po przejściach. Mieszkańcy, mieszkańcy kogo wy wybieracie! Jakie liczą się dla Was wartości?
  Ja komentuje wyniki tak:”cyrk ten sam tylko m*łpy inne”
  Chyba że RDG pójdzie obiektywną drogą, nie po śladach Rozwoju.


 6. szewczyk dratewka napisał(a):

  Nie wiem jak u Was, ale ja jak w poniedziałek po wyborach jechałem rano do sklepu po świeże pieczywo to świat wydawał mi się jakiś taki piękniejszy. Pozdrawiam.


 7. Zdezorientowany napisał(a):

  Szewczyk dopiero co poznałeś kolegów z RDG i żyjesz nadziejami jak Rzeźnik ponad rok temu.
  Ale dobrze, rozczarowania uczą najlepiej.


 8. ka napisał(a):

  Wybór mieszkańców jest chyba jasny? Bo pojawiają się jakieś dziwne głosy na tym forum. Czyżby kolejni przeciwnicy demokracji?


 9. V. napisał(a):

  Gratulacje dla zwycięzców.

  Niestety, jak pan Rzeźnik napisał, wyborcy nie zagłosowali na konkretnych radnych tylko na ugrupowanie. Szkoda, bo zarówno w Rozwoju, RDG, TK, jak i u pani Rozpary poszczególni radni merytorycznie wybijali się ponad resztę konkurentów.
  Należy oczekiwać, iż na sesji nic się nie będzie działo. Wszyscy będą podnosić rękę patrząc na przewodniczącego (zapewne pani Tarkowska) tak jak było za rozwoju.
  Dużym plusem tego, że RDG wzięło wszystko jest na pewno, to że teraz nie będą mogli mówić, iż rada gminy wójtowi przeszkadzała. Mają 4 lata niech pokażą na co ich stać.

  Ciężkie czasy czekają obecnie prezesa Szczepockiego i rozwojowiczów. Przypuszczalnie jedną z pierwszych decyzji będzie wyrzucenie wszystkich członków zarządu FRGK, a pewnie i dalszych czystek można się spodziewać.

  PS. Może nie darzę specjalną sympatią pana H. Michałka, ale teraz mu współczuję. Sam przeciw wszystkich… Chyba przydałyby się korepetycję od pana Rzeźnika jak sobie poradzić w takiej sytuacji 😉


 10. M napisał(a):

  Szkoda tylko, że niektórzy „radni” nie potrafią dostosować się do ciszy wyborczej – chyba, że nie za bardzo rozumieją na czym to polega. Wszystko dla pieniędzy….


 11. xyz napisał(a):

  @ka, twierdzisz że zamiana jednego (od tylnego) przywódcę z przeszłością na drugiego (od tylnego) przywódcę też z przeszłością to rozsądny wybór?
  @ka, te komentarze to tylko komentarze tak jak po meczu piłkarskim, nie dopatruj się w nich jakiegoś BUNTU że ktoś chce obalić wójta i radę gminy, nie rób z igły widły.


 12. Szadiko napisał(a):

  Proponuję przyznać się do porażki i nie komentować niepotrzebnie. Kadencja trwa 4 lata i czas pokaże czy mandat zaufania jakim obdarzyli wyborcy Pana Sławomira Chojnowskiego został wykorzystany. Również czy obietnice wyborcze dochowały się realizacji bądź nie!!!


 13. xyz napisał(a):

  @Szadiko, po to jest to forum by komentować, wszystkie wydarzenia się komentuje, w TV też komentują. Że porażka nastąpiła jednego ugrupowania czy drugiego nikt temu nie zaprzecza więc do kogo takie teksty, to jest oczywista oczywistość. A prawda jednak w oczy kole.
  Obietnice wyborcze Chojnowskiego, mieliśmy okazję poznać, przejrzystość, obiektywność, etc… .


 14. cichy napisał(a):

  „ka” nie bardzo rozumiem twojej wypowiedzi.Jezeli uwazam ze teraz czeka nas 4 lata rzadow Rozwoju-bis to znaczy ze jestem przeciwko demokracji?
  Szanuje wybor mieszkancow i gratuluje zwycięzcom,mam nadzieje ze podczas tej kadencji zrobicie wszystko abym z czystym sumieniem mogl przyznac ze sie mylilem.
  „dziwne glosy na tym forum” – ka ,a to jest jakies inne forum w naszej gminie gdzie mozna wyrazic swoje zdanie?;)

  Wizja przyszlosci najbliższych miesiecy wedlug cichego:)
  Prezes Szczepocki-aut(popieram),rada nadzorcza fundacji-aut(popieram),przejecie struktur fundacji i obsadzenie kluczowych funkcji swoimi(pewnie sprowadzonymi z calego wojewodztwa), „wycinanie w pien” wszystkich pro-rozwojowcow,niespodziewane awanse(przeciez niektorzy z dzialaczy nie pelnia funkcji odpowiednich do ich kwalifikacji ze wspomne tylko o p Agnieszce M.)

  Naprawde chcialbym sie mylic ale jezeli za kilka miesiecy okaze sie ze mialem racje to bedzie oznaczac ze wladze mamy taka sama zmienili sie tylko ludzie.
  „V” Co to pana Michalka to chyba dobrze ze teraz stanie po drugiej stronie muru,moze teraz wreszcie sobie uswiadomi jak niewlasciwe bylo jego zachowanie,chociaz mam nadzieje ze nowy przewodniczacy rady nie pojdzie jego droga.

  Chodzi mi jeszcze jedno pytanie po glowie:czy w wyniku piatkowych wydarzen p.Tarkowska moze penic funkcje kierownicze w Fundacji?


 15. Janek napisał(a):

  No to teraz zmiana przy korycie. Czas na nowe prosiaczki. Niech się najedzą 🙂 Wszędzie na wsiach wygrał PiS tylko u nas nieoficjalnie PO. Także już można powiedzieć, że jest PO Kleszczowie ;(


 16. cichy napisał(a):

  Szadiko czyli ze jak teraz wygral RDGK to „morda w kubeł” bo TKM (teraz,k….,my).Tak ma wygladac te 4 lata?

  Ps. Dlaczego po wzieciu pelnej puli sympatycy RDGK nie podpisuja sie swoimi nazwiskami,teraz juz nie ma czego sie bac a i plusa idzie zlapac;)


 17. justa napisał(a):

  po przeczytaniu komentarzy odnoszę wrażenie, że Mieszkańców Gminy uważa się za bezwolne kukły,ponieważ nie głosowali zgodnie z oczekiwaniami niektórych forumowiczów.Porażka zbyt bolesna, czy trudno pogodzić się z myślą, że kleszczowianie jednak potrafią i chcą decydować o swoim losie? Moim zdaniem bardzo czytelnie pokazali komu ufają i uszanujmy to. Będzie czas na podsumowanie za 4 lata.A dziś oprócz pięknego poranka to i pieczywo jakby smaczniejsze….


 18. obyawtelik-s napisał(a):

  Widzę, że ciężko pogodzić się z sromotną porażką, płacz nad rozlanym mlekiem!!! Proszę nie robić z mieszkańców kleszczowa idiotów – dobrze wiedzieli, na kogo głosować.Dla niektórych forumowiczów przydałoby się trochę pokory, pozdrawiam –szczególnie tych z wysokimi aspiracjami .


 19. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  A ja napiszę wprost. Mnie to wszystko lata. Przez ostanie kilka lat podejmowałem działania społeczne na rzecz mieszkańców . Podjąłem decyzję o zweryfikowaniu moich działań przy urnie wyborczej. Dostałem wyczerpującą odpowiedź na ile warta jest bezinteresowna praca na rzecz danej społeczności. Wynik 28 głosów mówi sam za siebie. Nie mam do nikogo żalu i dziękuję tym co oddali na mnie głosy. Gratuluję wygranym i oczekuję, że wprowadzą nową jakość w gminie. Z drugiej strony jestem szczęśliwy, że tak się to skończyło i nie muszę zasiadać w tym zacnym gronie. No może z małymi wyjątkami.


 20. tibi napisał(a):

  Kiedy można się spodziewać ostatecznych wyników? Mieszkańcy zdecydowali i należy uszanować wole wyborców, można się jedynie zastanawiać czym się kierowali? Dla mnie głosowali za swoją byłą Szefową Gminy ot tyle a jej kampania po prostu ich przekonała.


 21. Arkadiusz Klewin napisał(a):

  Gratulacje dla wygranych. Razem dla Gminy zwyciężyło bezapelacyjnie (oprócz Wolicy) i to trzeba uszanować, dostaliście Wielki kredyt zaufania od mieszkańców. Teraz Wójt ma Radę i może wprowadzać wszystko co zechcą. Liczę na tą nowoczesną, czystą i przede wszystkim przyjazną gminę.


 22. Andrzej Głowacki napisał(a):

  oj dawno nic nie komentowałem i może to był błąd, no ale…
  Popieram Przemo twoją wypowiedz, niestety do rady dostały się osoby (nie wszystkie), które do tej pory nic nie zrobiły dla swojej gminy czy okręgu a maja dobre nazwiska i dostały znane Nam wszystkim poparcie, ale czy nazwiska starczą do pracy w radzie? czy nowa rada będzie demokratyczna i uczciwa? czas pokaże, a MY bedziemy obserwować , mam nadzieję że wideorelacje nie zostaną zniesione.
  Gratulacje dla Razem dla Gminy Kleszczów
  p.s też liczę na tę nowoczesną, czystą a przede wszystkim przyjazna gmine DLA WSZYSTKICH!!!


 23. jam z kleszczolasu napisał(a):

  przyjazna gmina
  z Tarkowską w tle!
  he, he, he,
  he, he, he


 24. Tomi napisał(a):

  Nie bedzie tych wynikow?


 25. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Wyniki są wywieszone w poszczególnych lokalach obwodowych komisji. Można sobie sprawdzić kto ile. Te oficjalne będą pewnie ze sporym poślizgiem, ponieważ padł system elektroniczny PKW. Trochę piszą na bieżąco na Nasze Miasto. Z ostatnich newsów wynika, że do powiatu nie wejdzie od nas PO tylko Plus. http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/rada-powiatu-belchatowskiego-czastkowe-wyniki-wyborow,2487553,art,t,id,tm.html#19fe12dfa4854a4e,1,3,9


 26. ka napisał(a):

  jam, że jesteś wierszokleta to już wiemy.
  Ale czy jesteś także następnym przeciwnikiem demokracji?


 27. ciiiii..... napisał(a):

  Uważaj w swych wierszach
  Szanowny Jamie
  bo w Radzie będą
  dwie T….e Panie.


 28. praktykant napisał(a):

  PUK PUK PUK wróóóciiiłeeem 🙂 🙂 🙂
  Naprawdę nie mogłem się opanować, aby nie napisać tego postu, gdyż jestem przeogromnie szczęśliwym człowiekiem 🙂

  Na początek Gratulacje dla Wójta Sławomira Chojnowskiego i jego ekipy za wygrane wybory. Zebranie takiej ekipy rządzącej i pokazówka wyborów to prawdziwy majstersztyk. Chyba nikomu się do tej pory tak nie udało. Macie teraz szerokie pole do popisu i żaden tam Złotousty przewodniczący nie będzie Wam mówił, kiedy udzieli Wam głosu. Ale pamiętajcie dostaliście zajebisty kredyt zaufania od mieszkańców tej gminy i nie zmarnujcie go, bo za 4 lata przyjdą Ci, co dziś są znokautowani i wykoszą Was, tak jak Wy ich teraz. Nie dajcie się uszczuplić nawet o 1 radnego.
  Powodzenia.

  Teraz do Pana Jarka Rzeźnika. Do pewnego czasu miałem Cię za inteligentnego radnego i dobrze Ci życzyłem. Rokowania miałeś wielkie. Ale w momencie kiedy zacząłeś grać przeciw Sławkowi, na którego plecach dojechałeś do radnego – przegiąłeś. Radnym byłeś niecały rok, a już chciałeś zostać wójtem. Za 4 lata Posłem, a zaraz może Prezydentem Polski? 🙂 Hola hola dobrodzieju. Nie tak szybko Kraków zbudowano. Trzeba było popracować troszkę w samorządzie i dopiero próbować się z najlepszymi. A tak co? Głaz się stoczył i biedny Syzyf musi go od nowa targać pod górę. Zaczynasz od zera, ale spokojnie masz 4 lata na przemyślenie swoich działań. Gdybyś trzymał się Sławka byłbyś dzisiaj wśród jego wspaniałej ekipy.

  A teraz do tych rozwojowiczów z info (pieszczotliwie nazywanymi przeze mnie waranami z Komodo), którzy tak zaciekle opluwali jadem wszystkich, którzy nie byli z nimi. Co? Zdziwko chapło nie? 🙂
  Już widziałem rano wasze gęby, jak wam szczęki poopadały i cała zatruta ślina wyciekła na glebę. Nie ma teraz czym opluć nie? 🙂 Już nie piszecie: „co to teraz się w tej gminie wyrabia?” Zatkało nie? Powiem krótko: NOKAUT i DECHY. Już dawno po liczeniu możecie wstać i iść do domu 🙂 Nawet oblewanie plakatów Sławka czerwoną farbą nie pomogło nie? Ludzie tego nie lubią, oj nie lubią. Na chamstwo jest tylko jeden sposób: guma i wąskie drzwi. A teraz, co poniektórzy gratulujecie, próbujecie wchodzić w dupsko i słodko pierdzieć nie? Ciekawe czy nadal piszecie zza TOR-a? A pamiętacie jak przepowiedziałem wam wasz koniec i Armagedon. Opluwaliście mnie, Wójta, Radnych i wszystkich, którzy mu dobrze życzyli. Zapamiętajcie, że ludzie nie lubią chamstwa, prostactwa, obrażania, opluwania, itp. Już Wałęsa się kiedyś na tym przejechał, jak Kwaśniewskiemu chciał podać nogę. Dostaliście czerwoną kartkę i OUT. Przemyślcie sobie co niektórzy wasze poczynania i wtedy możemy podyskutować.
  I nie przypisujcie mi więcej tożsamości byłego dyr. p. Andrzeja Tkacza, bo nim nigdy nie byłem i nie jestem. Pan Andrzej T. do wspaniały człowiek i doskonały pedagog, który większość życia poświęcił dla dzieci i młodzieży. Od dziś możecie nazywać mnie nawet Nostradamusem, bo przepowiedziałem wasz koniec. A jak mnie jeszcze raz wkurzycie, to przepowiem wam, że nikt z waszych nie wejdzie do samorządu przez następne 3 kadencje.

  A teraz dobranoc wszystkim i niech żyje, nasz demokratycznie wybrany Wójt S. Chojnowski oraz demokratycznie wybrani Radni :):):)
  OPRÓCZ PANA PANIE H. MICHAŁEK, PANU GŁOSU NIE UDZIELAM.


 29. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @praktykant, nie raz potrzebne jest tak zwane krótkie cięcie. Jeżeli chcesz odciąć się od czegoś z czym nie do końca się zgadzasz, to musisz je wykonać. Najlepszym wyjściem aby to pokazać jest pokazanie poprzez wybory, że nie jestem ani z RDG, ani z Rozwojem. Nie szkodzi, że przegrana zaboli, że trzeba zaczynać od zera. Są kolejne cztery lata na pokazanie wartości TK i spróbujemy ją pokazać mieszkańcom. My w odróżnieniu od innych nie mieliśmy nic do stracenia i chcieliśmy przerwać dywagacje typu: „oni to grają z Chojnowskim do jednej bramki”, czy „oni są z Rozwojem”. Nie wiem, czy ktoś inny odważyłby się na taki ruch wiedząc,że może wszystko stracić. Jarek mógł podeprzeć się kandydowaniem na radnego i nie skorzystał z tego. Nie uważam, aby w układzie jaki był w tych wyborach, te ponad 400 głosów było porażką. Jest to w miarę dobra zaliczka na przyszłość. Pozostaje życzyć RDG powodzenia i tak jak to ująłeś, nie spaprania tego kredytu zaufania wyborców. Obiecaliście nową jakość i oczekuję, że naprawdę będzie ona nowa. Czas pokaże, czy moja i całego TK decyzja o wycofaniu się z poparcia dla RGD, była trafiona i czy zmieni się sposób przejrzystości w rządzeniu Wójta podczas tej reelekcji.


 30. Maniek napisał(a):

  A ja odpowiem w ten sposób:

  Gratuluję Wójtowi Sławomirowi Chojnowskiemu i wszystkim Radnym, którzy zdobyli mandat zaufania w tegorocznych wyborach samorządowych. Niemniej jednak, to że wygrał komitet Razem dla Gminy Kleszczów nie oznacza, że należy teraz wyśmiewać się z konkurencji i wyniszczać od środka jak tylko to możliwe. Na „sztandarach” widnieje razem dla gminy: czystej, przyjaznej, nowoczesnej. Warto zadbać o każdego mieszkańca, niezależnie czy z Razem dla Gminy, Rozwoju, Twojego – Kleszczowa, komitetu p. Rozpary, czy też każdego indywidualnego niezrzeszonego mieszkańca tej gminy. Każdy musi być traktowany na równych prawach w ramach transparentności władzy i gry fair-play. Pamiętajcie Kochani, że 4 lata to dużo czasu i do tego momentu może się wiele zmienić. Szanujmy się nawzajem i nie oznajmiam tego, jako przegrany.

  Co do kwestii p. Rzeźnika to jego osobista myślę decyzja, skoro uznał, że woli startować oddzielnie, nikt nie może mu zarzucić tego, że grał z kimś, z kimś się ustawiał, czy jak nawet z przykrością muszę stwierdzić słyszałem, że startuje bo ma parcie na władzę i długi. Nie szkalujcie człowieka, jeśli nie macie żadnych podstaw prawdomówności. Skoro tak się zachwycamy demokracją, pozwólmy każdemu na kandydowanie zgodnie z własną wolą i w ramach wzajemnego szacunku i uczciwości a nie pogardy i obrzucania się błotem, bo wówczas tych konfliktów i podziałów nigdy nie uda się nikomu naprawić.

  Wszystkim kandydującym składam natomiast wyrazy uznania i szacunku za odwagę kandydowania, i zarówno wygranym jak i przegranym gratuluję osiągniętych wyników, choć na pewno wielu z nich może czuć się rozgoryczonych i przygnębionych osiągniętymi wynikami. Niestety zawsze muszą być wygrani i przegrani. W polityce często dochodzi do roszad i nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń, więc wszystkim aktywnym działaczom życzę determinacji, motywacji i jak najlepszej pracy na rzecz budowy silnego samorządu w czasach kończących się złóż węgla brunatnego, jak i budowy otwartego społeczeństwa obywatelskiego bez podziałów na lepszych i gorszych.


 31. ka napisał(a):

  Maniek. Pelna zgoda 😉


 32. praktykant napisał(a):

  Oj widzę odpowiedź to jeszcze nie gaszę kompa.

  Wiem wiem Przemek, Ty wykonałeś krecią robotę z tą ochroną środowiska, ale gdybyś trzymał się ze Sławkiem, byłbyś radnym, a tak posłuchałeś Jarka i radnym został Marek K. Najgorsze jest to, że jak raz się wypadnie z obiegu, to potem trudno jest powrócić na szczyt. Przyuważ ile lat przesiadywały dotąd te same gęby w radzie i ani me, ani be. Tylko kasa i diety, diety i kasa. Prawda jest taka, że jak nie zasiądziesz za tym stołem to nic nie zrobisz. Sławek teraz ma ekipę młodych gniewnych i nawalonych pomysłami na gminę ludzi. Mógłbyś uzupełniać, np. z J. Rzeźnikiem ten skład, a tak szkoda zmarnowanej roboty i czasu. Ale powodzenia w TK. Tylko na razie nie przeszkadzajcie Sławkowi w tworzeniu nowej wizji gminy, zanim to wszystko nie okrzepnie i nie ogarnie całości.


 33. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @praktykant, ja nie posłuchałem Jarka. To była moja i Magdy, osobista decyzja. Miałem trochę inne oczekiwania co do działania RDG i samej władzy. Zobaczymy jak te nowe twarze sprawdzą się w radzie i na ile aktywnie będą służyć mieszkańcom. Wielu z nich ciężko skojarzyć z jakąkolwiek działalnością na terenie gminy. Mam nadzieję, że na serio potraktują mandat radnego i będą służyć mieszkańcom a nie sobie. Mój okręg jest specyficzny i po wprowadzeniu okręgów jednomandatowych nie oczekiwałem cudów. Nie sądzę aby nawet poparcie RDG dało mi potrzebny wynik. Cóż rodzina na pierwszym miejscu. nie liczą się zasługi.


 34. Conscious napisał(a):

  Jak już tu wszyscy w takiej pięknej kulturze (rzekłbym nareszcie) sobie komentują i kadzą to i ja dorzucę 3 grosze od siebie. I nie będę tu owijał w bawełnę jak reszta. Moja opinia i moje prawo do jej wyrażenia.

  Odczucia? Szok… Szok jak można nie doceniać osób, które zrobiły dla gminy tak wiele, a wybierać co niektórych ludzi z kosmosu (jak dla mnie). Widać w Polsce taka świecka tradycja nastała, że jedni, albo drudzy. Nie ma trzeciej opcji… Choćbyś był ze szczerego złota, to akurat dziś głosy poszły na jakieś błyszczące sreberko…

  Frekwencja szacunek… Rzekłbym mieszkańcy wybierali świadomie i im zależało. Mam jednak wrażenie, że albo poszli na łatwiznę, albo uwierzyli w coś co ich tak przekonało do RDGK, że kompleksowo na nich zagłosowali. Patrząc szerzej, mam nieodparte wrażenie, że ludzie w Polsce zbyt łatwo wierzą w obietnice gruszek na wierzbie, a z drugiej strony dają się nastraszyć jakimiś niestworzonymi historyjkami. Socjotechnika uprawiana przez media i polityków od lat robi swoje jak widać.
  Powiem nawet, że ta patologia, z którą mamy do czynienia wśród rządzącej miernoty w Polsce posuwa się już do tego stopnia, że większość przestaje zwracać uwagę, że przestępców się nie wybiera do czuwania nad własnym domem tylko wsadza za kratki. No, ale to, że ktoś tam kradł, to ile on tam nakradł, ale się dzielił nawet trochę, a w ogóle to super człowiek i o innych się troszczył. Tymczasem zwykły człowiek po wyroku ma problemy ze znalezieniem byle jakiej pracy, no ale za to jeśli o władzę chodzi, to się głosuje na przestępców, recydywistów itd. RODACY, jeśli takie są wasze wybory, to BIADA Waszym dzieciom, bo nie wiem w czym co z Polski pozostanie przyjdzie im żyć!

  Cóż, długie lata różnych praktyk w tej gminie zaowocowały odpowiednim doświadczeniem w pewnych obszarach, że tak to oględnie ujmę.

  Wszystkim, którzy oddali świadomy głos powiem, nie irytujcie się, albowiem taka Wasz wola, Wasze przekonania, Wasze intencje, Wasza przyszłość, moja jedynie ocena.

  Rodzynkowi z Rozwoju, życzę zaś co najmniej tylu odebranych głosów i braku szacunku co do jego osoby, ile sam zabrał i wykazał przez te długie lata w stosunku do innych…

  RDKG w całości i z osobna życzę realizacji słusznych dla dobra mieszkańców i gminy deklaracji. Życzę świadomości, dojrzałości, odpowiedzialności, uczciwości, rzetelności i wszystkiego innego czegokolwiek sami by sobie życzyli. Na co dzień zaś, równie dobrego samopoczucia z sumiennie pełnionej misji społecznej, jak w tych dniach zwycięstwa.

  Rozwojowi, Prezesowi, jego pismakom i wszystkim niebezinteresownie przychylnym, życzę owocnej chwili zadumy nad własnym życiem i jego dokonaniami.

  TK życzę chyba najmniej, bo wytrwałości w dalszym staniu na straży normalności i moralności…

  Chyba już starczy mojego komentowania, a miałem nie kadzić, itp. 😉


 35. praktykant napisał(a):

  Sorry Maniek, ale musiałem im wygarnąć. Od dawna pluli jadem i nie mogłem się opanować, ale już mi przeszło. Od teraz będę spokojny.


 36. Maniek napisał(a):

  Do praktykant:

  Masz rację, że im dłużej rządzi jedna ekipa, tym coraz gorzej w przestrzeni czasu. Rozwój, który rządził praktycznie od początku przez te wszystkie lata wypalił się z pomysłami na gminę. Potrzeba młodych ludzi ale nie oszukujmy się, ja do końca nie widzę tego powiewu młodości wśród obecnych radnych. Raczej większość to ludzie średniego wieku, nie licząc p. Michała Michałka, który jest najmłodszym radnym i rocznikiem ma 26 lat. Brakuje właśnie tych młodych gniewnych, którzy przebojem wdarliby się do rady i mogli budować wizję dla młodych, zaś radni starszego pokolenia wizję dla ludzi swojego pokolenia. Czasy się zmieniają obecnie gwałtownie, mamy coraz większy postęp technologiczny a nie ukrywajmy na postępie znają się najlepiej ludzie młodzi, których u nas, jak i w polityce krajowej brakuje. Oczywiście nie chcę w ten sposób podważać kompetencji obecnych radnych, wszystko wyłoni Ich obecna kadencja do kolejnych wyborów samorządowych w gminie i wówczas będziemy mogli ocenić, czy ta innowacja została wprowadzona, czy też nie.


 37. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Maniek, w moim odczuciu Rozwój popełnił kilka kluczowych błędów, które doprowadziły w końcu do głosowania blokiem na jedną opcję, bo ta środkowa mimo włożonej pracy była dla niektórych, że tak nazwę niepewna. W znacznej mierze przyczyniła się do tego wykonana przez kogoś „krecia” robota.

  Pierwsza wpadka Rozwoju i to chyba największa, była podczas pospolitego ruszenia dotyczącego zakładu przetwarzania odpadów. Zamiast gasić pożar podsycali go poprzez radę i fundację. Prezes FRGK i zarówno członek zarządu spółki, jako główny prowadzący temat inwestycji, zamiast wyjść do ludzi chował się za plecami pełnomocników i prawników. Dwie rozprawy administracyjne i komisja przy RDOŚ, bez jego udziału. Społeczeństwo odniosło wrażenie, że jest lekceważone.

  Druga wpadka, to sposób prowadzenia sesji. Wiedząc, że wszystko jest nagrywane robili z tego dosłownie szopkę myśląc, że to dobry kierunek działania. Ja na ich miejscu w pierwszej kolejności wymieniłbym przewodniczącego i starał się aby to wszystko przebiegało w bardziej cywilizowany sposób. Oni drążyli to do końca pokazując całej Polsce, jak nie powinny wyglądać posiedzenia Rady Gminy.

  Trzecia wtopa, to sposób prowadzenia portalu info. Puszczanie komentarzy w podły sposób szkalujących ludzi mających uznanie w społeczności lokalnej. Cenzurowanie i nie puszczanie odpowiedzi opozycji. Pokazywanie wszystkiego w świetle ja to zrobiłem, ja jestem najlepszy. Nie tędy droga. Kleszczów to nie ciemnogród.

  Największym jednak błędem było odizolowanie społeczeństwa nie należącego i nie popierającego Rozwoju. Żadna siła polityczna nie będzie w miarę mocna jak zamknie się na osoby nowe, mające ciekawe pomysły i kiedy będzie odtrącać wszystkie sugestie opozycji. A tak właśnie czynił Rozwój. Co wy tam wiecie, to jest najlepsze i bez tego gmina sobie nie poradzi itp. My wiemy jakie zakłady będą dla was najlepsze. I co, pomimo ściągania kolejnych inwestorów okazywało się, że to nie są miejsca pracy dla ludzi z naszej gminy i dalej mamy bezrobocie sztucznie zbijane przez komunalkę i Solpark. Przypadek, czy może sztuczne utrzymywanie bezrobocia dla celów wyborczych? Przed każdymi wyborami pojawiała się jakaś, nie zawsze do końca trafiona inwestycja (Grocom Media), a spółki gminne rozciągały się niczym guma i wchłaniały kolejnych pracowników.

  Zobaczymy, czy nowa władza wyciągnie z tego wnioski i poszuka konkretnego rozwiązania tych problemów.


 38. praktykant napisał(a):

  Dobrze to podsumowałeś Przemek, z tym, że punkt 2 i 3 uznałbym za najbardziej decydujący o wyniku wyborów. Rozwój zachowywał się jak car Rosji, ale car w końcu też dostał kulkę w łepek 🙂
  Apropos czy ktoś się orientuje kiedy Rada Gminy zajmie się FRGK. 🙂


 39. :) napisał(a):

  Szkoda,że Jarku nie startowałeś na radnego. Wygrałbyś z pewnością!!!!!Tyle pracy włożonej dla dobra społeczeństwa. Za szybko to wszystko było. Szkoda, że takiego inteligentnego człowieka zabraknie wśród radnych:(:(:(:(:(


 40. :) napisał(a):

  Żal mi:(


 41. Marko napisał(a):

  Na wstępie gratuluje Kazimierze wyniku jaki uzyskała dla RDG, widać że świadomość wyboru i chęci zmian jest w naszej gminie na bardzo niskim poziomie, iż mimo tak mocnego wyroku, udowodnienia przez Sąd w Bełchatowie działania na niekorzyść ludzi i wykorzystywania stanowiska dla celów osobistych, wygrała wybory ludziom z którymi jeszcze trzy lata temu walczyła.
  Szkoda ze znowu ta Pani którą kiedyś bardzo ceniłem i sam oddawałem na nią swój głos, zrobiła naszej gminie kolejne lata zastoju.
  Większość z Was wypisuje teraz w komentarzach obelgi pod kierunkiem Rozwoju a dlaczego żaden z Was nie umie oddać tego co należy się tej grupie ludzi, to że rządzili kilkanaście lat, i udało im się wiele zrobić, bądźcie obiektywni i miejcie szacunek do tych osób które budowały tę gminę, gminę w której mamy:
  -Pracę a niestety w naszej gminie poziom wykształcenia nie jest na wysokim poziomie a jednak ludziom którym się chce pracować żyją na godnym poziomie, tylko tym którzy by chcieli siedzieć przed TV, bez obowiązku wczesnego wstawania czy pracy na trzy zmiany a nauczyli się narzekać i chodzą biadolą a od siebie nic (no w końcu jestem w Kleszczowa i wszystko mi się należy), opiekę medyczna na bardzo wysokim poziomie, Solpark, domy kultury, boiska, place zabaw, szkoły, przedszkola, drogi, ścieżki rowerowe, tańszą energię i wodą, zagraniczne wycieczki, dobrze wyposażoną straż etc…
  Umiejcie oddać godny komentarz, i proszę przeczytajcie uważnie to co napisałem wyżej.
  Wójt Chojnowski na razie nie zrobił nic, teraz nikt go nie będzie blokował niech pracuję i realizuje swój program. Mam nadzieję że ludzie będą obserwować i monitorować co się będzie działo, a za cztery lata z uczciwością przed samym sobą osadzą przy urnach.
  Krytykujecie za wszystko Rozwój i ogłaszacie nową świeżość a twarzą Waszego Stowarzyszenia jest pani T. Ciekawi mnie dlaczego nie piszecie że Waszym mentorem dziś jest Pani Kazimiera, która była jednym z założycieli Rozwoju i od początku działała pod tym szyldem, a wyrzucono ją gdy narobiła to za co została w piątek uczciwie osądzona.
  Pamiętajcie ocenia się po efektach a nie słowach!


 42. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Marko, nie doszukuj się aż tak bardzo podtekstów w niektórych komentarzach. Nie krytykuję całych dokonań kleszczowskiej władzy. Warto jednak sobie przeanalizować co wpłynęło na tak duży sukces RDG. Co zaważyło na tym, że w tak krótkim czasie RDG zdołało „przytulić” tylu nowych ludzi. Dlaczego nie udaje się to Rozwojowi, a wręcz przeciwnie zaczynają tracić na rzecz przeciwników. Może czas zrobić w tamtych szeregach „wietrzenie magazynów”. Podział społeczeństwa na tych z Rozwoju i tych z RDG nic dobrego gminie nie przyniesie. Lepiej przełknąć gorycz porażki i zamiast walczyć na „noże” szukać możliwości współpracy i kompromisu.

  W moim przypadku akurat miałbym powody aby odegrać się tym samym co zrobili ze mną na portalu info. Pomimo, że nie jestem osobą publiczną, pluli po mnie w wielu komentarzach w perfidny sposób i po nazwisku. Ale nic tam.

  Część mieszkańców jest wyraźnie pośrodku tego całego bałaganu, o czym świadczy ponad 400 głosów Jarka i około 250 pani Sylwii Rozpary. Wójt Chojnowski jeszcze nie miał okazji, tak do końca pokazać, na co go stać. Dajmy mu na to czas. Ma teraz swoją radę i może pokazać co potrafi. Myślę, że większość wyborców będzie się bacznie przyglądać tym działaniom RDG i solidnie rozliczy ich z tego mandatu zaufania.

  Na temat pani T. nie będę się wypowiadać, ponieważ wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Jeżeli kolejne instancje go podtrzymają, to obiecuję Ci, że głośno będę podnosił temat złożenia mandatu. Skoro gmina ma być „czysta i przyjazna”, to i władze samorządowe w tej gminie powinny być „czyste’
  Pozdrawiam


 43. odnośnik-w32 napisał(a):

  Oj Marko słabo się orientujesz lub jesteś zaślepiony – Kazimiera wyleciała za to, że sprzeciwiła Się panu S….
  W BUDOWIE SPALARNI. Jak jest pan tak oburzony działaniem pani Kazimiery to proszę sprawdzić jak wyglądała sprawa sprzedaży ziemi pod obecny POLO MARKET?Odnośnie zasług poprzedniej ekipy to fakty są takie, że mamy drogi – rozwalające się po 2 latach, zakłady pracy dające zatrudnienie??? Tak przeważnie w radach nadzorczych- wiadomo, komu- tańszy prąd? Ilu mieszkańców ma! No i praca przeważnie przed wyborami. Pozdrawiam


 44. przemo napisał(a):

  nalezy porzadek zrobic w OMEDZE!!z takim budzetem bronic sie przed spadkiem z 3 ligi?!!wstyd!!PANIE WOJCIE!!TATARA,Zientarski do natychmiastowej Dymisji!


 45. Marko napisał(a):

  @Przemysław Grzegorczyk, jeśli Kazimiera T dostanie wyrok prawomocny, to nie będzie musiał Pan podnosić tematu złożenia mandatu. Wyrok prawomocny sam o tym świadczył i Rada gminy będzie miał określony czas na jej odwołanie.


 46. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Marko, tu nie byłbym do końca taki pewny. Nowy kodeks wyborczy nie jest doprecyzowany w tym temacie i co niektórzy furtki szukają, że z zawiasami można być radnym. Zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych w samorządzie nie dotyczy radnego.


 47. alfiarz napisał(a):

  A po co nam ta trzecia liga z obcymi piłkarzami? Nasze alfiarze się tułają po Wolicy a tu obce za kase nie robią wyników. Dać te pieniądze na inne dobrze rozwijające się sekcje i poszerzać ofertę dla amatorskich drużyn np. siatkówki. Co to za zarząd, żeby młodzież sali w gminie Lgota szukała chcąc w siatkę pograć.


 48. Marko napisał(a):

  @odnośnik-w32,
  Po pierwsze:
  nie napisałem z jakim ugrupowaniem się zgadzam, tylko obiektywną opinie, nie rozumiem dlaczego łączy mnie Pan z jakimkolwiek stowarzyszeniem.
  Po drugie:
  na moje słowa odpowiada Pan tylko oskarżeniami i próbuję Pan wcielić temat żebym został linczowany oraz wymóc zaprzestanie mojego pisania na TK.
  Po trzecie:
  Od czerwca 2012r. decyzją sądu Kazimiera T wobec której sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu sprawowania urzędu a ma to związek z toczącym się przeciwko Pani T postępowaniem w sprawie obrotu ziemią.
  W sprawie gruntów pod Polo Marketem czy też Spalarni nie toczą się żadne sprawy, dlatego ani Ja czy tez Pan nie ma wiedzy na ten temat a jedynie bazuje na tym co usłyszał od kogoś.
  Pozdrawiam,


 49. przemo napisał(a):

  Alfa moze istniec ale Omega z budzetem grubo ponad milion powinna w cuglach sie utrzymac!wiecej powinna byc w czubie tabeli!!ale Zarzad to nieudacznicy!tylko kase biora i dlubia w nosie a Z…..(ADMIN:nie róbcie tu drugiego info) papieros za papierosem przepija piwem ]


 50. Marko napisał(a):

  Kodeks wyborczy – Art. 383


 51. Mooji napisał(a):

  Apel dla zawiedzionych
  Śnijcie nowy sen, współpracujcie z nową radą i wójtem, pozwólcie by każdy otrzymywał też dobre wiadomość – uczcie się kochać siebie i całe stworzenie bez żadnych warunków. Pomóżcie sobie i całej gminie, a może Słońce też się do nas uśmiechnie.
  Nie idźcie drogą, którą szliście dotychczas. Spróbujmy zrobić coś RAZEM aby wszystkim żyło się lepiej.


 52. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @praktykant:
  Jest takie mądre powiedzenie, że lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać.
  Od zawsze zależało mi na dobrych zmianach, a nie zamianie siekierki na kijek. Mam nadzieję, że znajdą się w tej drużynie, która weszła do rady gminy takie osoby, które nie pozwolą na niemądre rządy w razie gdyby takowe miały się pojawić (tryb przypuszczający, bo mam nadzieję, że RDG porządzi mądrze). Tylko czy radni będą o wszystkim wiedzieli, czy będą poinformowani dobrze przez Wójta i jego wąskie grono decyzyjne? Może są potrzebni tylko do podnoszenia ręki, a wiedzieć za wiele nie muszą?
  To wszystko wyjdzie niebawem w praktyce.

  Jak już Przemek napisał wynik TK wcale nie jest taki zły.
  Miła i cenna jest świadomość, że w gminie jest AŻ ponad 400 dorosłych osób, które od samorządu, od jego zarządzających oczekują więcej niż to co pokazali dotychczasowi lokatorzy naszego ratusza.

  Moje odczucia dzisiaj są podobne jak wtedy gdy kilka lat temu wybory do Sejmu wygrywała Platforma Obywatelska.
  Mieszanka dezinformacji, obiecanek i prywatnych interesów/obaw wynosi do władzy grupę ludzi, która w obiektywnym zestawieniu kompetencji i predyspozycji do pełnienia zaszczytnych funkcji samorządowych nie stanęła by na podium.
  Ale cóż, jak to w życiu, nie zawsze wygrywa najlepszy.
  I pewnie jak za PO mamy te autostrady, stadiony, itd., tak za RDG będziemy mieć drogę przez wkop, żłobek, termy i może coś jeszcze wymyślą. Tylko pytanie jak efektywnie to będzie zrobione, czy tak samo jak za PO mamy najdroższe autostrady, tak za RDG będziemy mieli najdroższe drogi, żłobki i termy? Przypadek Solparku, Domu Kultury w Kleszczowie pokazał, że takie zagrożenia stają się w Kleszczowie rzeczywistością.

  Jedno jest pewne, będzie to pierwsza kadencja zgodnych władz samorządowych mocno obserwowana i komentowana przez opozycję i mieszkańców… Dzięki TK jest to możliwe.


 53. abstynent powiatowy napisał(a):

  z Mądrym stracić???? Czyli jednak prawda co o Tobie mówili. Mnie zastanawia jedno. Skoro tak boli cię PO to dlaczego nie wystartowałeś ze sztandarem PiS-u. W Bełchatowie się śmieją że małpę by na listach wystawili i by weszła. U nas w Gminie PiS też miał bardzo dobry wynik do powiatu i sejmiku. Twoje 400 głosów by bardzo ładnie wyglądało powiększone x2. I druga tura by była. A tak. Nie masz nic oprócz kolejnego doświadczenia i większej ilości czasu dla rodziny. Jarku, pytanie: Czemu nie PiS?


 54. Arkadiusz Klewin napisał(a):

  do abstynent powiatowy

  W zeszłym roku mieliśmy kandydata na Wójta z PiS i jaki wynik uzyskał? 48 głosów, idąc Twoim tokiem rozumowania gdyby nie wystartował z PiS miałby ich zaledwie 24. Ludzie na szczeblu gminnym moim zdaniem nie kierują się przynależnością partyjną.


 55. ciekawy i dociekliwy napisał(a):

  Panie Jarosław Rzeźnik może pochwali się pan, co pan obiecywał a co pan zrobił przez ten rok swojej kadencji????


 56. praktykant napisał(a):

  ciekawy…–>Najważniejsze, że chociaż skutecznie utrudniał Złotoustemu obrażanie Wójta i Sekretarza oraz robienia cyrku z sesji. 🙂 Przynajmniej za to należy Jarka pochwalić. Nic innego się nie dało zrobić.


 57. praktykant napisał(a):

  przemo–>Spokojnie człowiek. Najpierw Rada Gminy złoży sobie przysięgę i takie tam inne ceregiele, a jak już zaczną się prawdziwe sesje, to wtedy Rada najpierw zajmie się FRGK i dopiero później OMEGĄ. A jeszcze później to zajrzy w każdą dziurę i pod każdy kamień, aby naprawić to, co rozwojowicze spieprzyli przez ponad 20 lat swoich rządów. Tak, że bądź spokojny i dalej graj sobie w piłkę, ale trenuj ostro bo w każdej chwili możesz zostać powołany do odnowionej OMEGI 🙂


 58. mf. napisał(a):

  Czytając powyższe posty w zasadzie rację muszę przyznać panu Rzeźnikowi Grzegorczykowi i Conscious
  Obserwując kampanię wyborczą rok temu zastanawiałem się dlaczego Rzeźnik nie kandyduje na fotel wójta tylko pcha tam obecnie panującego nam wójta. Nie jednokrotnie udzielał odpowiedzi na pytania kierowane do „SCH” bo ten nie był w stanie sam sklecić poprawnie kilku słów. Prawda jest taka ,że bez poparcia „KT” tych wyborów nie wygrał by żaden z nich. I cóż kolejne wybory wygrał p. Chojnowski ale mim skromnym zdaniem to trochę obciach dla naszej gminy aby ten człowiek piastował to stanowisko. Zwłaszcza wsadzony na kolejną kadencję znów przy pomocy „KT”. Nie wiem czym to jest spowodowane ? czy mieszkańcy utożsamiają się z jej metodami działania i pochwalają jej czyny ? Spotkałem się z twierdzeniami „ona się już nachapała ,a przyjdzie nowy i znów będzie chciał się dorobić więc będę głosował na nią” Może są tacy ,którzy oczekują wskazówek jak to zrobić? Niestety obserwując kampanię wyborczą i wynik wyborów dochodzę do wniosku ,że tak naprawdę w tej gminie nic się nie zmieni , a nowi radni są tylko do klaskania. Śmiem wątpić czy który kolwiek z nowych radnych ośmieli się mieć inne (swoje) zdanie w pewnych kwestiach -miejmy nadzieję ,że się mylę ale do takiego wniosku doszedłem obserwując kampanię wyborczą.
  Tak naprawdę nic się nie zmieniło i najbardziej odpowiedni do całej sytuacji wydaje się być plakat wyborczy p. Rzeźnika gdzie chce przeciąć tę przeciąganą linę przez dwie znane wszystkim osoby. Niestety nie udało mu się to ale miejmy nadzieję ,że kiedyś uda się tę linę przeciąć. Po wynikach wyborów widać ,że ta przewaga nie jest zbyt mocna.
  Jedyne czego mi brakowało w ostatniej kampanii to spotkań z wyborcami organizowanych przez Twój Kleszczów i to był chyba błąd. Cóż do niektórych kandydatów na radnych wystawionych przez Twój Kleszczów też można mieć uwagi bo tak naprawdę to chyba nie były to odpowiednie trafienia w niektórych małych społecznościach , tak jak pisze pan Grzegorczyk „specyficznych” . Myślę ,że pan Rzeźnik i inni wyciągną z tej kampani wnioski i do kolejnej przystąpią z nowymi siłami.
  No chyba ,że obecny skład samorządu „Naszej gminy” okaże się trafiony ,ale to czas pokaże. Pozostaje nam tylko bacznie się temu przyglądać.


 59. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @mf. Co do spotkań z wyborcami, to nie wiem, czy dałoby to coś więcej. Frekwencja w obu ugrupowaniach opierała się głównie na ludziach identyfikujących się z nimi. Tk częściowo płaci za poparcie wójta w poprzednich wyborach, które z pewnością było błędem. Mamy jeszcze potwierdzenie słów, że w polityce nie ma sentymentów. Trzeba było obstawić całe 15 okręgów, nie patrząc na to, komu zabieramy głosy. Patrząc na wyniki wyborów widać wyraźnie, że minimalna ilość głosów na kandydata, wynosiła w granicach 10-20. Mając dodatkową siódemkę powinno dojść Jarkowi min. około 100 głosów. choć tu trudno gdybać, bo cała ósemka miała ponad 300, a Jarek ponad 400. Przy dobrych kandydatach możliwe, że druga tura byłaby pewna i mogliśmy mieć wynik w granicach Rozwoju. Najgorsze wyniki mieliśmy właśnie w tych nieobstawionych okręgach tj. Łuszczanowice i Łękińsko, gdzie i tak Jarek zebrał łącznie ponad 100 głosów. Wnioski już są wyciągnięte i nie zamierzamy pójść w „zapomnienie”. Wszystkich „rozczarowanych” wynikami zapraszamy do wspólnego działania. Nie chodzi mi tu o jakieś głupie wojny z wybranym w demokratycznych wyborach samorządem, a konkretne działania na rzecz gminy i mieszkańców, połączone z obiektywnym rozliczaniem samorządu i wójta w rozpoczynającej się kadencji.


 60. praktykant napisał(a):

  mf.–>Na początek proponuję ci naukę pisania i poprawnej polszczyzny, bo błąd na błędzie i błędem pogania. Do treści merytorycznej nie będę się w ogóle odnosił, gdyż piszesz nieprawdę, a czasem wręcz kłamiesz. To tyle na razie w tym temacie.


 61. tibi napisał(a):

  Mam obawy uzasadnione, że dzisiaj wójt i rada będą się zajmowali przede wszystkim zarabianiem pieniędzy dla siebie oraz bliskich. Pomysłów na to jest bardzo dużoooooo i kilka pewnie zostanie wdrożonych bardzo szybko w życie a ile możłiwości przed nimi przez 4 lata. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystko odbyło się zgodnie z zasadami demokracji i znajdą się również działania służące mieszkańcom. Niech ktoś mi powie z czego to wynikło, że ludzie wybrali aż tyle osób, które nawet nie mają doświadczenia politycznego, czy to wynikło z braku świadomości co się będzie działo czy z obojętności a może zwyczajnej złości?


 62. praktykant napisał(a):

  Przemek bądź człowiekiem jeszcze oficjalnych wyników nie ma na stronie PKW, a Ty już chcesz rozliczać samorząd i wójta?
  Aha i czytając Twój post nie bardzo wiem, czy nie pomyliłeś głosów oddanych na Wójta z głosami oddanymi na radnych.
  Jeszcze raz Ci przypomnę wyniki:
  Sławomir Chojnowski – 1661 głosów
  Jarosław Rzeźnik – 418 głosów
  Radni mnie nie interesują, bo żaden od Jarka nie wszedł.
  Napisałem Jarkowi, że trzeba było trzymać się Sławka, a jak nie, to trzeba przełknąć pigułę. Tylko na razie nie przeszkadzajcie Sławkowi, bo jeszcze nie zaczął roboty. Musi na razie to wszystko jakoś ogarnąć. Przecież wyniki chyba nawet jego samego zaskoczyły, nie sądzisz???


 63. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @praktykant,nic nie pomyliłem. Znam dokładnie nieoficjalne wyniki. Pokazuję tylko,. że przeważnie głosy radnych z komitetu przekładają się na kandydata. Mając pełną piętnastkę z pewnością byłoby wiele więcej. Przed wyborami były zapewnienia: „chłopaki idę jako niezależny, ale jestem z wami” Z tego wynikło odpuszczenie pewnych okręgów. Po zakończeniu rejestracji, padło: „sorry ale uzgodniliśmy, że idziemy ze Sławkiem” Dzięki Michaś. Dla mnie jesteś najbardziej wiarygodnym w tej dziwnej czternastce. 🙂 Dzięki Panie Rysiu 🙂
  Co do tej piguły, to wolę przełknąć nawet cztery gorzkie i niczego nie żałuję. Sam Sławek mi w tym układzie najmniej wadził. Chyba wiesz jakie inne osoby mam na myśli.
  Przeszkadzać nie mamy zamiaru, ale na „ręce” będziemy patrzeć równie bacznie jak w przypadku Rozwoju.


 64. praktykant napisał(a):

  tibi–>To podsuń chociaż jeden pomysł na zarabianie pieniędzy. Może mi się przyda. A co do twoich pytań – dlaczego tak się stało? To pomyśl chwilę i sam sobie odpowiedz.
  Ciekawi mnie tylko dlaczego przeciwnicy teraz tak podnoszą lament, że wszyscy są w radzie od Sławka?
  Dlaczego nie krzyczeli jak wszyscy byli od Złotoustego Michałka i tylko jeden Jarek Rzeźnik był przeciw. Może mi ktoś odpowie na to pytanie z tych co teraz tak płaczą.
  Stało się, jak się stało według Biblii – było 7 lat chudych, a teraz nadeszło 7 lat tłustych i tyle w tym temacie.


 65. obcy napisał(a):

  Panie Przemku, tyle jest goryczy w Pana wypowiedziach. Jest Pan człowiekiem mało odpornym na porażki, czy nie warto zamknąć ten rozdział i zacząć pracować razem z innymi, wspólnie a nie pod dyktando.
  Zastanów się kiedy siostra otrzymała pracę w szkole? kto bardzo parł na doradztwo wójta? to jest transparentność i przejrzystość?


 66. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @obcy, może i wyczuwasz gorycz, ale nie lubię ludzi „fałszywych”. Myślę, że zarówno Ci w RDG jak i w moim okręgu wiedzą o co chodzi. Kończę temat wyborów. Czekajmy na to lepsze, na czystą, przyjazną i nowoczesną gminę.
  Pozdrawiam


 67. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @obcy:
  Sugerowanie, że za moją protekcją siostra dostała pracę jest kłamstwem. Poza tym została zatrudniona w kilku szkołach, przez kilku dyrektorów, w każdej na cząstkę etatu. Zatrudnili ją dyrektorzy postrzegani jako nazwijmy to zarówno Rozwojowi jak i Odnowowi.

  Jeśli Pan Dyrektor Gimnazjum przy jej zatrudnianiu tudzież rekomendowaniu innym dyrektorom (jeśli takie coś miało miejsce w ogóle) kierował się kryteriami politycznymi, a nie merytorycznymi to tylko świadczy o nim i pokazuje, że ta nowa jakość z kampanii wyborczej była blefem.


 68. redaktor napisał(a):

  Będzie tak: Kazimiera zostanie Przewodniczącą Rady GK, Jarek dostanie stołek wicewójta. Taki jest według mnie najbardziej przewidywalny rozwój sytuacji. Przemysław też coś przytuli, żeby nie ronił łez i nie przeszkadzał w robieniu interesów. I będzie sielanka, przynajmniej do czasu kiedy wczesnym rankiem zapukają ponownie panowie ze służb do kilku osób w gminie, żeby wyjaśnić jak dokonano wyborczego przekrętu, np. jak to możliwe, że w głosy oddawały osoby nikomu w gminie nieznane. Tymczasowy meldunek tylko na wybory? Jeśli tak, to gratuluję odwagi i pomysłu. ale powiem tak – doszli do prawdy z ziemią, dojdą do prawdy o wyborach. Buziak!


 69. ll napisał(a):

  No coz jako sympatyk RDGK podnosze zmiane prezesa tegoz stowarzyszenia. Nie dosc ze jak mowi p. Rzeznik robil takie dziwne rzeczy to jeszcze dostal mniej niz polowe glosow wojta i polowe glosow radnych. Nalezy wyciagnac wnioski. Czekam na te nowa jakosc, a prezes RDGK wyraznie ciagnie w dol 🙁


 70. Krasnoludek napisał(a):

  Redaktor nie mierz ludzi swoją miarą .Pomysłów mieliście mnóstwo, niestety nic wam to nie dało. Kombinuj dalej, nie powodzenia .Tylko byś się pieścił.


 71. ll napisał(a):

  Nawet po wzroscie ilosci likow widac ze era prezia sie konczy. Oby RDGK tego nie spiep…li 😉


 72. Krasnoludek napisał(a):

  II coś ci się chyba pomyliło ,idąc tokiem twojego rozumowania, dyrektor gimnazjum jest osobą działającą niezgodnie z prawem, myślę ze swoje rewelacje poprzesz dowodami.Proszę podaj ile głosów w naszej gminie uzyskali poszczególni kandydaci do powiatu .Mam nadzieję, że tą czczą dyskusję zakończysz merytorycznie .Szkoda… dla części społeczeństwa stało się normą opluwanie innych. Szkoda że tak trudno dojść swoich praw i oddzielenie złota od gówna jest prawie niemożliwe. TY II chyba nie lubisz pana dyrektora?


 73. praktykant napisał(a):

  Lalalalalalalalalalalalalala
  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
  Hahahahahahahahahahahahahaha
  Hehehehehehehehehehehehehehe
  =====…….—–,,,,,______
  Dobry humor mnie dziś nie opuszcza.
  Nie spieprzcie tego panowie, bo zaczyna tu się robić nieprzyjemnie.
  Mówią, że polityka to ku..a i mają rację.
  Kto ma miękkie serce ten ma twardą dupę.
  Ale nie przejmujcie się panowie, pierwsza przygoda z polityką zawsze czegoś nauczy i pozostanie we wspomnieniach do końca życia.
  Ale ten Sławek teraz będzie miał problem 🙂
  Kogo wybrać na Przewodniczącego Rady ?
  Może pozostawić starego ? Złotoustego ?
  Ciekawe jakby to wyglądało gdyby nikt nie chciał podnieść ręki 🙂 Tylko sam Przewodniczący 🙂
  Hihihihihihihihihihihihi
  Ale jazda 🙂 🙂 🙂 W mordę jeża 🙂


 74. JAK TO@JEST PANIE RZEZNIK napisał(a):

  Jarek, Przemek może czasami zadawałem wam pytania nie do końca wam przychylne, ale to co się dzisiaj dzieje jest najmniej pychą i agregacją, niejaki „praktykant’ czyli T….[ADMIN:jeszcze raz proszę. W tych tematach bez nazwisk 🙂 ] bezczelnie się naśmiewa ze wszystkich bo ma pewność, że Sławek i Kazia wygrali, czy uczciwie sami sobie na to już dawno odpowiedzieliście sobie.
  Jarek z dwojga złego widzę, że masz jaja i nie dajesz się manić nowemu elektorowi i w dalszym ciągu walczysz o dobro mieszkańców naszej gminy.

  Może czasami byłem za szorstki w pewnych sprawach ale walczyłem tak naprawdę oto samo co ty, może z innego spojrzenia ale zawsz miałem na sercu dobro naszej Gminy, Gminy Kleszczów.

  Ps. Przemek głowa do góry ty naprawdę chciałeś dobrze.
  A prawda zawsze wyjdzie na jaw..
  Zrozumcie mnie.


 75. praktykant napisał(a):

  Nadszedł czas, że i waran włazi w dupsko i słodko pierdzi 🙂 Nie sądziłem, że doczekam takich czasów, a jednak 🙂
  Tak to@jest panie tam, wyżej post. Nigdy nie należy tracić nadziei. Jak to mówią raz na wozie, raz pod wozem. 🙂
  Ale po tym twoim (jak ci tam?) poście (nadal piszesz zza TOR-a?) Będzie mi się pięknie spało. Nara 🙂


 76. praktykant napisał(a):

  Przespałem się z tym i dziś rano stwierdzam:
  koleś rozwojowicz powyżej proponuje Jarkowi i Przemkowi współpracę.
  Czyżby szykowała się nowa koalicja Twojego Kleszczowa i Rozwoju? Teraz to się nazywa Praca+Rozwój+Bezpieczeństwo.
  Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędnego myślenia.
  Chociaż z drugiej strony jak to mówią w kupie siła.
  Się czasów doczekałem kurza twarz.


 77. V. napisał(a):

  @Jak to jest panie Rzeźnik
  No nie wierzę w co widzę 🙂 aż printscreena musiałem zrobić 🙂
  a tak serio jednak należy docenić, iż osoba która dość ostro biła w Rzeźnika dostrzegła, że jego praca w radzie gminy, mimo osamotnienia, dużo wnosiła… Jeżeli tak wrogo nastawione osoby wskazują, że Rzeźnik nie byłby złym wyborem, oznacza to, że jednak praca Rzeźnika i Twojego Kleszczowa była zauważalna. Dobrze wróży to na przyszłość

  @Praktykant
  Patrząc, że tacy wrogowie jak Chojnowski i Tarkowska mogli się połączyć i startują razem to mnie już nic nie zdziwi w tej naszej małej polityce 😉


 78. uważnie czytając napisał(a):

  @praktykant
  tak bardzo się nie ciesz, kadencja tych nowo wybranych samorządów może zostać skrócona.
  W skali całego Kraju tak i u Nas, wszystko to wygląda mówiąc łagodnie dziwnie, odpowiednie organa powinny wszystko sprawdzić, jak się to głosowanie odbywało.


 79. ll napisał(a):

  To nie kwestia lubienia czy nie. Mniej niz polowa glosow wojta to fakt, z ktorym nie sposob dyskutowac.


 80. Ja też z PO napisał(a):

  II Tobie to osoba nie pasuje? A może jakieś żale do PO? Oceń ludzi po wartości a nie przynależności.


 81. ll napisał(a):

  Po wynikach byloby najlepiej.


 82. blokers napisał(a):

  Kiedy zaprzysiężenie? Czekam na obiecane i nie próbuj się panie J. wykręcać ,że z pozycji radnego się nie da tego czy tamtego. U mnie jak u Pawlaka „słowo droższe od pieniędzy” Rozliczymy.


 83. Krasnoludek napisał(a):

  II czyli ile w gminie ,kto miał więcej a kto mniej ?


 84. Paweł napisał(a):

  A zna ktoś te nie oficjalne do powiatu i woj. z samej naszej gminy? Skoro weszło 3 licząc pana Koca to musiało się ostro rozbić.


 85. ll napisał(a):

  Radni i wojt mieli znacznie znacznie wiecej niz Krasnoludek


 86. ll napisał(a):

  Krasnoludek podaj sie do dymisji po osobistej porazce… Bedzie ta nowa jakosc?


 87. praktykant napisał(a):

  A ty uważnie czytając znowu tutaj się znalazłeś i znowu zdziwiony? Nie przejmuj się młody zawsze zdziwiony:)
  blokers–>zaprzysiężenie będzie tydzień po wynikach oficjalnych PKW


 88. Karol napisał(a):

  II Gdyby nie Rysiek z RDGK byłoby ciężko wygrać te wybory, potrafił zjednoczyć ludzi i zaangaźować do pracy. Jeżeli chodzi o głosy to dostał najwięcej z gminy Kleszczów spośród wszystkich radnych do powiatu. Pozdrawiam


 89. ll napisał(a):

  Karol o czym Ty mowisz. Krasnoludek jest najwiekszym przegranym tych wyborow. Dostajac glosy swoich i tych, ktorzy na niego nigdy by nie zaglosowali gdyby nie zobowiazania wyborcze i w sumie dostal 750 glosow. Czyli jego elektorat sie nie zmienia i wynosi ok. 500 glosow. Reszte dostal awansem np. ode mnie. Jednak zeby to przyznac trzeba miec j.ja!


 90. ll napisał(a):

  A swoja droga ile mial Krasnoludek glosow przed czterema laty? Moze ktos pamieta? Musze tego poszukac. Wtedy przeciez startowal tez na wojta… bezskutecznie!


 91. Paweł napisał(a):

  @II,W 2006-882 a w 2010-721, czyli na podobnym poziomie co teraz.


 92. Anna napisał(a):

  …ale kim jest krasnoludek, który to okręg wyborczy?


 93. ll napisał(a):

  Czyli trafiony zatopiony…


 94. ll napisał(a):

  Pod takim nickiem wystepuje moim zdaniem wybrany radny powiatowy. Niestety teraz zmienia nicki.
  Swoja droga Krasnoludek to zastanawiajacy pseudonim 😀


 95. widz napisał(a):

  II, wystartuj na wójta i zrób taki wynik. Powodzenia 🙂


 96. praktykant napisał(a):

  Czy ktoś wie gdzie można zobaczyć ile głosów dostali wybrani radni do powiatu bełchatowskiego, z naszego okręgu nr 5?
  Google nie daje rady. 🙁


 97. Marko napisał(a):

  BIP- wygadany specjalisto


 98. Gaweł napisał(a):

  @Marko
  praktykant to przysłowiowy leming, widzę u niego klasyczne symptomy oglądania TVN-u 🙂


 99. ka napisał(a):

  do ll
  Masz rację w swoich dociekaniach. Wystarczy porównać wynik wyborczy w powiecie RC i wynik wyborczy mieszkanki Kleszczowa BG startującej do sejmiku. Oboje podobno ściśle współpracują ze sobą.
  Wynik następujący:
  RC – 792 głosów do powiatu
  BG – 443 głosów do sejmiku
  Dodać przy tym należy, że do sejmiku jest znacznie większy okręg z którego zlicza się głosy.
  Twój wniosek, który podnosisz od dnia wyborów jest całkowicie potwierdzony. Gratuluję przenikliwości i logiki.


 100. ll napisał(a):

  Krasnoludek jaka decyzja w sprawie Twojej porazki wyborczej? Bedzie honorowa dymisja?


 101. skrzat napisał(a):

  Dwójka, daj już se luz. Zgłoś wniosek na stowarzyszeniu i jak chcą to niech jadą demokratycznie w temacie.


 102. ll napisał(a):

  Za duzo bajek… Krasnoludek, Skrzat moze nastepnym razem bedziesz Elf?
  Ja pytam o honor, a nie o demokracje?


 103. Efka napisał(a):

  Ocho… Wybory wygrane, teraz cyngle Kazi biorą się za wewnątrz partyjną konkurencję w dostępie do ucha Wójta.
  Róbcie popcorn, zaczyna się robić amatorsko i zaściankowo, ale ciekawie i śmiesznie 🙂


 104. skrzat napisał(a):

  Dwójka, ty tu z honorem nie wyskakuj. Czemu „mamusi sukcesu” nie atakujesz. Ona ma dopiero honor 🙂


 105. ll napisał(a):

  Argument na poziomie dziecka z piaskownicy. Pisze od poczatku o wynikach wyborow i slowa nie bylo o nikim innym tylko o najwiekszym przegranym – Krasnoludku. Z reszta wszystko w swoim czasie. Pokazecie te wielka gminna polityke, a ja sobie z boku popatrze 😛


 106. praktykant napisał(a):

  Dlaczego nie pójdziecie na info, tam pieprzyć trzy po trzy?
  Lejecie wodę i skażacie środowisko tego portalu. Odzywki, jak spod budki z piwem. Czemu to ma służyć? A na info wieje nudą, nawet nie ma co poczytać. I firm nowych też ostatnio nie przybywa, co się dzieje?


 107. widz napisał(a):

  Praktykant, gdzie mają iść jak info chyba już umarło śmiercią naturalną.


 108. praktykant napisał(a):

  To co? Teraz wszyscy rozwojowicze przyjdą tutaj i będą znowu opluwać wszystkich demokratycznie wybranych?
  Info jeszcze nie umarło, niech tam plują jadem. Już tam pojawiają się komentarze – niejaki Olo jest przerażony, reszta do tej pory nie może wyjść z szoku. Cierpią, że teraz jest jedna opcja. Do tej pory jak był Michałek i reszta z plecami Prezesa, też była jedna opcja, ale wtedy im to nie przeszkadzało i było wszystko OK. Teraz im przeszkadza jedna opcja, bo jest odwrócona o 180 stopni. Niestety społeczeństwo dało jasny sygnał – GET OUT. Jak admin wpuści tutaj wszystkich rozwojowiczów z buciorami, to zaraz będzie tu drugie info. Nie będzie żadnej merytorycznej wymiany poglądów tylko plucie jadowitą śliną.


 109. henio napisał(a):


 110. praktykant napisał(a):

  Też zauważyłem, że niejako R. Kornacki lubi trzymać z wygranymi, tymi, którzy zawsze są na wierzchu:)
  Jak się kolo zorientował, że prezes Sz. poległ w wyborach, to od razu przestał się opiekować stronką info. 🙂
  Teraz jest w sztabie wyborczym M. Czechowskiej, ciekawe jak pani Mariola przegra wybory, czy wtedy przejdzie na stronę M. Chrzanowskiego ? 🙂
  Prawdziwy rasowy przydupas, zawsze wie jak się ustawić. 🙂
  Ale Rozwój zawsze bronił pana redaktora i jego stronkę. Ciekawe ile teraz muszą mu zapłacić, żeby do nich wrócił 🙂
  Oj chyba cena wzrośnie 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM