| Subkrybuj kanał RSS

Rzecz o wyborach

23 listopada 2014 | Autor:
Kategoria: Ogólne, Wybory


Wpis pozornie nie dotyczący gminy Kleszczów, ale tylko pozornie.

Paweł Kowal zaliczył dobry występ w telewizji mówiąc zwięźle i dosadnie to co powinno być powiedziane. Kto może powinien ten jego głos zanieść jak najdalej do kolejnych osób i postarać się by został poważnie potraktowany, przemyślany. Zrobisz olbrzymi błąd jeśli nad minionymi wyborami przejdziesz do porządku dziennego. Dzisiaj może ich przebieg nikomu nie dokucza specjalnie, ale kto choć trochę bardziej jest świadomy co się stało ten powinien czuć zaniepokojenie.

Więc obejrzyj tą wypowiedź Pawła Kowala i zdobądź się na refleksję i wreszcie poważne potraktowanie spraw politycznych. Zwróć uwagę, które środowiska polityczne bagatelizują to co się stało. Czy Oni są po prostu aż tak niedojrzali i nierozumni by dostrzec wielki cios jaki w tych wyborach zadano demokracji czy może cynicznie i z premedytacją bronią procesów, których celem jest erozja polskiej państwowości? Może chodzi o to by za 10-20 lat każdy Polak miał dość swojego państwa i z ulgą oddał się we władanie Unii Europejskiej (czyt. Niemcom), a na wschód od linii Wisły Rosjanom? Dzisiaj brzmi to może i śmiesznie. Tylko przypomnij sobie jak rozkładano I Rzeczpospolitą doprowadzając do rozbiorów.

Sprawa jest poważna! Czy w nosie masz te wybory? „Polacy nic się nie stało” i dalej będziesz popierał środowiska, które rozkładają państwo na kawałki, że chu*, dupa i kamieni kupa z niego zostaje?

Jeśli tak to wiedz, że za 5 lat możesz obudzić się w państwie na wpół autorytarnym, źle rządzonym i za kolejne 5 lat w konsekwencji może rozebranym przez sąsiadów.
Społeczeństwo jak żaba powoli gotowana nie reaguje, a potem jest już za późno i potrzeba powstań, zrywów społecznych. Wszystko dlatego, że jak zwykle liczy się prywata, własne interesy, kto komu pracę załatwi itd., a nie patrzy się na organizm państwowy (czy to tutaj w gminie, czy na całą Polskę) jako dobro wspólne. Tylko się ciągnie dla siebie ile się da jak to przysłowiowe czerwone sukno…

Tak trudno pojąć, że w dłuższej perspektywie lepiej żyje się w państwie (gminie) rządzonym uczciwie, według jasnych reguł, bez układów? I co najważniejsze, lepiej żyje się wszystkim, a gdy tych zasad się nie dotrzymuje to lepiej żyje się tylko niektórym.

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Rzecz o wyborach”

 1. praktykant napisał(a):

  No to panie Jarosławie melduję, że kosy już naklepane!
  Czekamy na hasło: kosy na sztorc! I Ruszamy!
  Odkąd bliźniaki Kaczyńskie oddali 7 lat temu władzę (urząd Premiera) walkowerem Donaldowi Tuskowi, a po śmierci Lecha w 2010 r. także urząd Prezydenta przeszedł do PO. Krajem rządzi od tego czasu niepodzielnie Platforma Obywatelska. Teraz się dopiero budzicie? A gdzie byliście w wyborach w 2010 i 2011 roku? Teraz trudno będzie to wszystko od razu odkręcić. Większość młodych już dawno siedzi w Anglii, a ci co tu zostali do tego czasu wybory mieli gdzieś. Polska to dziki kraj, wszystko tu jest możliwe. Osobiście słyszałem opinie od wielu osób, że woleli by mieszkać w Niemczech, niż w Polsce. Więc w czym problem z tymi rozbiorami? Niektórym będzie to na rękę. A wybory tyle kosztowały, że nikt nie odważy się ich powtórzyć niestety. No chyba, że jest samobójcą i sam sobie zakończy karierę polityczną. Na pewno nie PO. W polityce trzeba być świnią niestety, jak się ma miękkie serce, to się ma twardą dupę. Dlatego podałem przykład braci Kaczyńskich. Jak raz zszedł ze świecznika to teraz długo, długo nie wejdzie, albo wcale.


 2. Maniek napisał(a):

  A dlaczego woleliby mieszkać w Niemczech niż w Polsce? Bo w Polsce sytuacja młodych ludzi jest dramatyczna. Za obecne wynagrodzenia nie są w stanie utrzymać swoich rodzin. Z resztą umowy śmieciowe też nie gwarantują pewnej pracy, tym bardziej, że nie są umowami o pracę. Uwierz, że znam też wielu, którzy bardzo by chcieli wrócić do Polski ale sytuacja zmusiła ich do emigracji. Podobnych przypadków jest bardzo wiele. Zauważ, że Polska jest bardzo młodą demokracją i trudno równać nam się z Zachodem, czy Stanami Zjednoczonymi, gdzie ta tradycja jest wielowiekowa. Niemniej jednak państwo nie pomaga obywatelom, co też powoduje, że Polacy przestali wierzyć w naszych włodarzy i poprawę jakości władzy. A Ci, którzy chcieliby stąd wyjechać też zostali w jakimś stopniu „oszukani”. Na każdej płaszczyźnie mamy źle funkcjonujące państwo od władzy począwszy (i nie widzę niestety alternatyw na polskiej scenie politycznej) skończywszy na mediach, urzędach, sądach, przeróżnych organizacjach, zarówno non-profit jak i przynoszących korzyści majątkowe. Szczególnie taki ruch antypolski można zaobserwować na Śląsku, ale to tylko kilka procent ludności, która czuje przynależność niemiecką. Na pewno nie należy tego porównywać z przykładem Katalonii, czy Andaluzji, gdzie chęć odłączenia autonomii przejawia większość jej społeczeństwa.

  Na siłę próbujemy też przejmować wzorce zachodnie, upajamy się globalizacją, zamiast wspierać polskie wzorce, polskie przedsiębiorstwa, przemysł i usługi. Już nie mówiąc o przeróżnych ograniczeniach dla przedsiębiorców i wysokich podatkach, które nie są dla nich opłacalne.


 3. praktykant napisał(a):

  Od 2015 r w Niemczech obowiązywać będzie jednolita stawka minimalna w wysokości 8,50 euro. Ustawa przewiduje również wyjątki np. dla bezrobotnych, praktykantów i pracowników sezonowych.
  Ile to będzie na złotówki? 8,5 € x 168 h = 1428 euro, co daje przy kursie 4,2zł za euro: 5997,6 zł a u nas rozpaczliwe 1750zł
  Dlaczego pracodawcy w Polsce płacą tak mało – bo mogą! Pozwala im na to duże bezrobocie i słabość związków zawodowych w Polsce.
  I jak tu ma dziwić fakt wyludniania się Polski? Choć tu pojawia się wątpliwość wyjeżdżać czy wysłać (w ramach wyborów) na emigrację obecnie rządząca ekipę? Wybory już za rok.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Czy w Naszej Gminie liczy... (1)
  • Avatar użytkownikakasjer { Przykazania: Przemek pamiętaj: 1. Kasa zawsze musi być w korycie. 2. Jeżeli koryto jest za małe i kasy jest za dużo, to trzeba zbudować większe... } – sty 17, 9:29 PM
 • Gmina bez barier-prezesi się zmieniają... (3)
  • Avatar użytkownikawindiarz { Myślę, że gdyby nie ta nieszczęsna winda, to chłopak pracowałby do dziś. Ale jeżeli ciągle winda się psuje, to jak pracownik ma dotrzeć do pracy... } – sty 12, 10:30 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widać kogoś interesuje, bo chłopaka niepełnosprawnego zwolnili z pracy w FRGK motywując likwidacją stanowiska pracy. Co niektórych udało się przesunąć na inne stanowiska i w... } – sty 08, 1:51 PM
  • Avatar użytkownikawindiarz { Przemku przy całym moim poparciu dla Twojej inicjatywy, to jednak radzę Ci, abyś dał sobie siana z tą windą i z tymi podjazdami. Przecież widzisz,... } – gru 27, 11:13 PM
 • Co się dzieje w Fundacji? (1)
 • Stało się. Jedno z najdroższych... (1)
  • Avatar użytkownikafalus { Brawo, brawo, brawo niech żyją inwestycje i nadworny inżynier. Nie ma to jak budować w Kleszczowie :) Ciekawe, czy chociaż zdążą oddać przedszkole przed wyborami.... } – lis 24, 4:25 PM