| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z II sesji z dnia 08-12-2014Na stronie UG, dostępna już jest wideo-relacja z sesji Rady Gminy Kleszczów, która odbyła się 08-12-2014 roku.

Odpowiedzi: 15 do wpisu “Wideo relacja z II sesji z dnia 08-12-2014”

 1. Anka napisał(a):

  To jest ta nowa jakość? Czułam się jak w teatrze. Poza Przewodniczącym, który musiał to prowadzić z obowiązku, to reszta reżyserowana pod jednego aktora.
  „Po konsultacjach z większością społeczeństwa” wybrano nowy Zarząd Fundacji w składzie przewodniczący-Zdzisław Kuszczak, wice-Tadeusz Gajda oraz dwóch członków zarządu panią Kazimierę Tarkowską i pana Andrzeja Tkacza. Ciekawe jak szerokie były te konsultacje. Ze mną nikt nie konsultował. Czy ktoś wie ile zarabiał członek zarządu w ubiegłej kadencji? Tam było 1,2 diety radnego. Teraz zrobili sobie bardziej elastycznie, bo współczynnik średniej krajowej z ostatniego kwartału roku poprzedzającego, która na chwilę obecną wynosi 4004 zł. Według tych kryteriów prezes zarobi 4000 zł, wice-3200 zł a członkowie zarządu 2400 zł. Jako zarząd dochodzący to całkiem nieźle. Zastanawiam się, czy pójdą dalej tropem wskazanym przez radnego opozycji i powołają dyrektora Fundacji? Dojdzie kolejne 10 tys. za to stanowisko, czy nie dojdzie? Kto to może być szykowany na tę „fuchę” Ciekawe czemu radni sobie nie podnieśli? Czyżby mieli już najwyższe diety dopuszczone prawem? A ty wyborco zarabiaj dalej najniższą krajową na umowie śmieciowej i patrz jak się szlachta bawi.


 2. Elvis napisał(a):

  Bardzo dobrze macie czego chcieliście i sami wybraliście …
  Tak więc proszę nie narzekać tylko dalej jeść chleb ze smalcem za … „najniższą krajową na umowie śmieciowej i patrz jak się szlachta bawi.” dobre dobre 😀


 3. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Radna Agnieszka Szczęsna poruszyła ciekawy wątek dotyczący decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla magazynów gipsu. Pani Agnieszko, tu to już fakt dokonany i raczej trzeba było spytać: „Czy My, jako Rada możemy coś zaradzić aby nie wpakować tej inwestycji na teren gminy i to w tak bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i działek o zabudowie jednorodzinnej”
  Wiadomo wszystkim, że dla tego terenu nie ma planu zagospodarowania, a studium można przecież zmienić. A może jakby prawnicy pogrzebali w ustawach , to znalazła by się szansa na jakieś konkretne obwarowanie MPZP, nawet przy obecnym studium, które przecież nie jest aktem prawa miejscowego. Tylko, czy będzie jakieś wsparcie dla takich decyzji skoro wkoło, zarówno w RG jak i FRGK pojawiają się ludzie z PGE. Myślę, że to już jest definitywnie przyklepane i pewnie wójt wyda decyzję o warunkach zabudowy bez potrzeby opracowywania planu.


 4. amigo napisał(a):

  Ten starszy Pan w ładnym sweterku chce fundację w klub Seniora zamienić? Chyba mu się instytucje pomyliły. Od takiej działalności to jest GOK, Kluby Seniora i stowarzyszenia. Myślę, że fundacja powinna skupić się na bardziej ambitnych działaniach. Takie wsparcie tej grupy mieszkańców, jakie On proponuje, to można wykonywać społecznie, co już niektórzy w tej gminie pokazali.


 5. V. napisał(a):

  Radny Różniatowski: „..po szerokich konsultacjach z mieszkańcami, mam przyjemność zaprezentować państwu kandydatury (członków zarządu FRGK)..” – dobry żart 😀
  Jak to by Pan Sekretarz powiedział: „obłuda, obłuda, obłuda..” 😉


 6. mariusz napisał(a):

  Jamie z Kleszczolasu gdzie Twoje rymy??
  Może one by nam życie rozweseliły….


 7. Marek napisał(a):

  Panie Grzegorczyk, poprzednia Rada Gminy, czyli ta z kadencji 2010 – 2014, w niczym nie poniżyła Gminy Kleszczów, wobec PGE , a przede wszystkim PGE- GIEK SA, pod nadzorem P. Prezesa i zarządu PGE – Centrala z Warszawy. Radni kadencji 2010 – 2014 skutecznie zablokowali, poczynania mocarzy z PGE, nawet na chyba przedostatniej sesji Rady Gminy, nie rozpatrzyli wniosku PGE o dopuszczeniu , eksploatacji złoża Dębina (węgiel spod wysadu solnego), mimo że ten wstrętny hipokryta Chojnowski, podłożył im taki projekt, wpisując do porządku obrad, ale radni zdjęli ten temat , by nie sprzedawać się za tzw. friko. Następnym zabezpieczeniem ,progiem, nie do przebycia przez PGE, była blokada budowy Zbiorników na gips. Radni poprzedniej kadencji skutecznie blokowali ich budowę, warunkując , to korzyściami dla Gminy i ich mieszkańców, np. budową przez PGE, drogi przez wkop, zapłaty za likwidację pozostałych dróg, zabezpieczenie pylenia z tzw. sarkofagów, wykupienie miejscowości Kamień , bezwarunkowego zaprzestania podwyższania zwałowiska popiołów na bagnie Lubień, zakazu podwyższania zwałowiska wewnętrznego (rejon Łękińska, Kleszczowa ,Żłobnicy) To co wyczynia wójt S. Chojnowski przechodzi po prostu ludzkie pojęcie.

  Zwróćcie Państwo uwagę, że 14 listopada 2014 roku, tuż po sesji (odbyła się w tym samym dniu),i na dwa dni przed wyborami, Chojnowski wydaje pozytywną decyzję dla PGE, na budowę zbiorników na gips, mimo, że takiej decyzji nie może wydać, bo nie ma tego w planie Miejscowego Zagospodarowania, Gminy Kleszczów, co jest zasadniczym i podstawowym warunkiem, aby wójt mógł wydać taką decyzję. Na podstawie obecnego uwarunkowania prawnego, jakie obowiązuje wobec tego obrębu geodezyjnego, do dnia dzisiejszego (nie znalazłem nigdzie zmian), PGE i wójt mogą tylko i wyłącznie , podjąć decyzje, o budowie UWAGA!!!- magazynów, które muszą mieć status tymczasowych, a przede wszystkim są 100 tysięcy razy mniejsze od zbiorników na gips, które planuje Elektrownia.

  Już dzisiaj mogę poinformować was mieszkańcy Gminy Kleszczów, że pierwszym krokiem nowej Rady Gminy, będzie zapewne uchwalenie planu miejscowego planu zagospodarowania obrębu Bogumiłów, Rogowiec, Dębina, Łękińsko , Kleszczów , który uwzględni wszystkie żądania i zachcianki PGE, nie patrząc na uciążliwości i rekompensaty z tego tytułu dla Gminy Kleszczów. Nie chcę się wymądrzać, ale Gmina na tych decyzjach naszych nowo wybranych władz straci na pewno nie mniej niż 200 mln. zł., nie wspominając o stratach indywidualnych każdego z nas.

  To co zobaczyłem z relacji z ostatniej sesji , z dnia O8 XII 2014 roku, po prostu woła o pomstę do nieba. Niejaki radny Rożniatowski z Łękińska ,który został radnym w „wielkim” Łękińsku uzyskując zawrotny wynik 49 głosów, z których 20 mogło być wątpliwego pochodzenia, o czym głośno mówią ludzie, jest głównym decydentem, który w bezapelacyjny sposób, podaje skład przyszłego Zarządu Fundacji. Fundacji, która zarządza majątkiem rzędu kilkudziesięciu, jak nie setek milionów złotych. Reszta jego TOWARZYSZY, oprócz jednego opozycyjnego radnego, nie zadaje nawet jakiegoś prozaicznego pytania, tylko jednogłośnie zatwierdza skład przyszłego decydenta, odnośnie naszego rozwoju Gminy. Nie było by może, aż tak wielkiej niepewności, gdyby nie fakt, że ten rozochocony młodzieniec, który jest posłańcem wielkich zza miedzy, wypowiada słowa cyt. „po konsultacjach z mieszkańcami Gminy Kleszczów” doszedłem do wniosku, że najlepszymi kandydatami do objęcia funkcji w zarządzie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów będą,; pan Kuszczak (kierownik z PGE Elektrowni B- tów, przypuszczalnie zarabiający ok. 15 tysięcy złotych miesięcznie), pan T. Gajda (Prezes HDK z Kleszczowa, emeryt z PGE KWB B-tów, pobierający emeryturę pewnie nie mniej jak 5 tys zł.), pan A. Tkacz, kolejny emeryt mający dużą emeryturę, który wsławił się w innej działalności, o której napiszemy wkrótce i oczywiście matrona lewych interesów, mająca zakaz działalności samorządowej, która według niezawisłego Sądu popełniła przestępstwo oszacowane na 5 mln. zł.(co prawda wyrok jest nie prawomocny, ale jednoznaczny) pani K. Tarkowska.

  To są te nowe standardy, na które daliście się nabrać szanowni Państwo tym cwaniakom, którzy dobrali kilku chłystków, którymi sterują jak chcą, którzy nie mają bladego pojęcia o polityce samorządowej i samodzielnym, odpowiedzialnym rządzeniu. Dla nich najważniejszym celem jest dieta, którą otrzymają za swoją „robotę”, a to czy Gmina będzie się rozwijać, czy upadać, czy nasze dzieci będą miały pracę, czy nie pozostaną u nas jedynie po kopalniane zgliszcza, tyle ich obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Najlepszym i najbardziej widocznym przykładem, że tak jest, niech pozostanie zachowanie pana Rożniatowskiego, który jest pracownikiem „propagandy” w KWB B- tów , który dostał jak widać zadanie specjalne, spacyfikowanie poczynań Rady, całkowite podporządkowanie decyzji, wymogom PGE. Co widać, słychać i czuć, na dodatek nie trzeba zapominać, ze jest to młodzieniec, o niewinnej buzi, ale potrafi być bezwzględny, bo jest szkolony przez fachowców z Platformy Obywatelskiej, której jest zagorzałym działaczem, jak zresztą wielu z „Razem dla Gminy”, która sprawuje u nas od kilkunastu dni rządy.

  Szanowni mieszkańcy, uwierzcie mi, nie jest dziełem przypadku, że w Solparku, teraz w Fundacji, główne stanowiska mają ludzie z PGE, którzy są przybyszami na ziemi kleszczowskiej, jeszcze moment, a obejmą wszystkie nasze instytucje, to tylko kwestia czasu. Ale co zrobić tak zdecydowaliście, to wasza niefrasobliwość doprowadziła, do tego czego teraz może żałujecie, ale trudno, trzeba było myśleć wcześniej, a nie bujać w obłokach. Jedno jest pewne, trzeba jak najszybciej naprawić swój błąd, bo nas „wydoją” jak będą chcieli, a nasi ludzie będą pracować tylko na zmywaku lub na rowie, za 1,500 na miesiąc. To swoista „szlachta”, która może tylko rządzić i sterować ciemnotą z Kleszczowa, Łuszczanowic, Łękińska, Wolicy, Żłobnicy, Antoniówki, Czyżowa itd., która wystawiła sypialnie na Zaciszu, bądź kupiła mieszkania w blokach, a mentalnie i rodzinnie jest u siebie w Piotrkowie, Bełchatowie, Łodzi, Tomaszowie, Warszawie, Piasecznie, Dłutowie, Pabianicach, Radomiu, Białej Podlaskiej, Kielcach itd. Jak zwykle, sprawdziło się nasze polskie powiedzenie, cyt „lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu”, mieliśmy, sprawdzonych ludzi, to szukaliśmy „idoli”, co odbija nam się czkawką, ale może da się coś zrobić, należy tylko chcieć naprawić swój błąd, bo po tych paru ruchach tej Sitwy, widać, że stoimy nad przepaścią !!!!


 8. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @ Marek, nie mylmy pojęć.Wójt wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.To dopiero teraz daje możliwość wystąpienia o warunki zabudowy.Taka procedura jest w przypadku braku MPZP. Dopiero po tych procedurach inwestor może starać się o pozwolenie na budowę. Zostaje czekać jak urząd podejdzie do tej procedury skoro nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Dużo zależy od tego kto jest właścicielem działek przyległych do planowanych magazynów.


 9. praktykant napisał(a):

  Marek–>Czym różni się zbiornik na gips od sarkofagu, bo chyba nie wiesz. Raz piszesz tak, raz tak.
  Druga sprawa – poprzedni radni nie rozpatrując wniosku PGE o dopuszczeniu , eksploatacji złoża Dębina (węgiel spod wysadu solnego), skrócili działalność kopalni i elektrowni, a tym samym odcięli dodatkową kasę dla Gminy Kleszczów i zablokowali jej rozwój gospodarczy. A więc na pohybel starej radzie i nie ma co płakać po niej.
  A trzecia sprawa to, że obrażasz ludzi, przede wszystkim demokratycznie wybraną Radę Gminy i Wójta. A więc ja teraz cię olewam sikiem prostym. 🙂


 10. Marko napisał(a):

  @praktykant, w każdym Twoim wpisie używasz zwrotu „demokratycznie wybraną Radę Gminy i Wójta”, rozumiem że chcesz to tyle razy powtarzać aż sam w to uwierzysz.


 11. Henryk napisał(a):

  @praktykant
  Czytając pana bardzo „mniej mądre” komentarze przypominają mi się wypowiedzi w podobnym stylu np. słynne „dorżnąć watahę” lub „wyginiecie jak dinozaury” (warany z Komodo?). U kogo pan praktykuje panie „praktykant” czy raczej panie radny z Łękińska?


 12. Karol napisał(a):

  @ Marek
  Cześć, to mój pierwszy wpis a do tego ma osobisty charakter… do rzeczy; niestety Twoje prognozy są bardzo prawdopodobne. Dlatego czas myśleć nad godnym kontrkandydatem dla p. Chojnowskiego w przyszłych wyborach, a to zobaczysz nie będzie łatwe.
  Niemniej z jednym się nie zgodzę. Otóż jestem z Piotrkowa, tam się urodziłem, wychowałem i tego nie zmienię. Teraz mieszkam w Naszej gminie i uważam, że znaleźliśmy z żoną swoje „miejsce na ziemi” (spokojna, przyzwoicie zorganizowana okolica, mili sąsiedzi…). Dlatego słowa o „szlachcie” (które są również powtarzane ciągle przez „tutejszych” w najrozmaitszych odmianach) są dla mnie niezmiernie krzywdzące, bo ja z pewnością nie przeprowadziłem się tu po to by tylko „doić”. Wręcz przeciwnie… chęci do działania pro publico bono są 😉
  Reasumując, nie zawsze jest dobrze uogólniać, choć pewnie ludzi o których piszesz też wcale nie brakuje.
  Pozdrawiam.


 13. Marek napisał(a):

  @ do p. Karola i innych o podobnych stanowiskach, postępowaniu, pomysłach na dalsze życie w Kleszczowie, jak pan p. Karolu. Ja nie mam zamiaru i nigdy takiego nie miałem, aby kogoś „wrzucać” do jednego worka , czy podejrzewać wszystkich o niecne cele, ja mówię i piszę , o tych cwaniakach typu Stawski, Siemienik (z komunalki), Chybiński, Kuszczak, Gajda, Chojnowski, Hudzik,Kwiecień Cłapka, Strachocki,Tkacz, kierownicy z Solparku,członkowie Rad Nadzorczych, oraz wielu innych, którym Gmina Kleszców „uratowała życie”, bo jak się tu sprowadzili to chodzili w podartych pepegach i jeździli zgnitymi Fiatami,których jest masa ,ale nie znam ich nazwisk. Wystarczy tylko zwrócić uwagę ,kto perzesiaduje w knajpach ,barach, pizzeriach ,na ławkach przed blokami i stawia gorzałę, piwa, prowadząc przy tym polityczną propagandę. Wystarczy tylko szanowni Państwo przeanalizować, dwie najmniejsze wioski, Czyżów i Antoniówkę, przecież tam, była bardzo duża frekwencja, a tak naprawdę, rdzennych i stałych mieszkańców na wybory poszło tylko ok. 52 %. Jak nie trudno udowodnić, reszta została dopisana, do uprawnionych do głosowania w czasie , po tym jak została przekazana na 30 dni przed wyborami do komisji wyborczej lista -( wykaz), mieli więc ok. 28 dni na zrobienie tych czynności (przekrętów), bo listy ,spisy wyborców do komisji okręgowych przekazywane są na 1 – 2 dni przed wyborami i zamiast np. 280 osób uprawnionych do głosowania zrobiło się np. 320 ,czyli o 40 pewnych głosów więcej, które padły na wskazane osoby. Powiem więcej, większość z wygranych z jedynie „słusznej „Razem dla ….”, jest zdziwiona do dzisiaj, skąd mieli tyle głosów, oni nigdy w naturalny sposób by tych wyborów nie wygrali, sami nie wierzyli w swoje zwycięstwo i nie wiedzą jak się to stało, ktoś to zrobił za nich bez ich wiedzy i „może” zgody. Nie będę wymieniał nazwisk, ale pewnych przegranych z „Razem dla …” było by na pewno 7-8 osób. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy np. w przegraną p. Tomczewskiej z p. Ewą T. czy pana Książka z p. Mariuszem R. i to o dwa głosy, to jest po prostu niewiarygodne, to się nijak nie trzyma zasad logiki i zdrowego rozumowania.Przecież wszyscy wiedzą, kim tak naprawdę jest p. Chojnowski, co uwielbaia robić, czym się zajmował,z kim się zadawał, kolegował, jakim był radnym (z relacji Video, widać że tylko bawił się telefonem, albo wychodził z sali obrad) dlaczego wyrzucili go ze szkoły, jak się zachował wobec byłej wspólniczki w „biznesie” (napisała list otwarty w 2013 roku)dlaczego więc , tak postąpili. Sądzę że tej tragedii, pomogła w zasadniczy i szczególny sposób pani K. Tarkowska,oszukując, mamiąc kolejny już raz mieszkańców naszej Gminy. Wiedziała i wie o jego wszystkich, popisach była p. wójt, przecież dostawała różne raporty, gdy była wójtem,a mimo to poszła do niego, tylko po to aby dalej robić kasiurę, nie bacząc, że oszukuje ludzi i Gminę, ale co począć jak jej syn zajmował się narkotykami i nie wychyliła się nawet na milimetr, bo mogło by się to wydać dużo wcześniej. Dlatego, ludzie głośno mówią, o spreparowaniu wyborów, w Kleszczowie, wystarczy posłuchać w Polo- markecie czy na ulicach. O tym kto mógł tego dokonać, powtarzają to samo, cyt „przecież wiadomo jakich mają kolegów,kogo sprowadzili do Kleszczowa,kto rozwieszał plakaty, skąd akurat teraz przed wyborami i tyle na Kleszczowie kręciło się nocami i dniami aut na obcych rejestracjach takich jak WRD, ETM, EPI, CVT, CVL, WPI, WUA, TKN i innych, kto im doradza, kto jeżdził na zadymy wyborcze, kto rozdawał wódkę i kasę nocami ,na 1-2 dni przed wyborami i tej samej nocy co wybory , kto dowoził „busami ” najprawdopodobniej podstawionych (dopisanych do list) ludzi , kto ponoć „dawał ” pożyczki odpowiednim (biedniejszym, starszym) ludziom, obiecując i mówiąc, że jak wygrają wybory, a są przekonani że tak będzię to nie muszą tych pieniądzy oddawać i niestety tak się stało. To jest Szanowny p. Karolu prawdziwe oblicze demokracji w Kleszczowie, to jest nasze zagrożenie, to jest ta głupia niepohamowana zazdrość ludzka ,która doprowadziła do tego, że rządy w Kleszczowie to prywata, załatwianie swoich interesów, targanie całymi garściami naszych wspólnych pieniędzy, obsadzanie niekompetentnych ludzi na stanowiskach kierowniczych, a nam pozostaną tylko marzenia, puste lokaty bankowe, bezrobocie, i wędrówki za pracą na Śląsk, do Warszawy, czy nie daj Boże do Angli lub do mycia tyłków Niemcom. Jak zobaczyłem z relacji Video, obrady naszej RG, to się przeraziłem, przecież to dzieciarnia, połączona z niekompetencją, wstaje jakiś radny i podaje skład całego Zarządu Fundacji, notabene tej ,którą w swoich zapowiedziach przed wyborczych, po dojściu do władzy mieli natychmiast zlikwidować, oni naprawdę nie wiedzieli o czym mówili, oni byli tylko i nadal są tzw. żołnierzami, takie działania są bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, to wygląda bardzo podobnie do poczynań skorumpowanych przez mafię rządów we Włoszech. Obym się mylił, ale raczej nigdy nie mówiłem czegoś ponad wymiar. Jak ten człowiek mógł przeprowadzić konsultacje ze społeczeństwem odnośnie obsady stanowisk kierowniczych w Zarządzie Fundacji, skoro jest tam dwóch emerytów, jedna skazana przez sąd i kierownik z Elektrowni, którego nikt nie zna ,który nic dla tej Gminy nie zrobił. Dodatkowo jeden z tych emerytów jest już prezesem w HDK, a drugi ma „bogatą” ponoć przeszłość ze współpracą z organami dawnej SB, co powinno ich wsystkich na zawsze eliminować z takich stanowisk. Pytam publicznie p. Rożniatowski, powiedz ilu ludzi poparło te kandydatury, ilu było przeciw i ilu ludzi o to pytałeś ,bo w Łekińsku ,aż huczy, że tak ci kazali ci z PGE i Tarkowska z Chojnowskim. Młody człowieku zachowałeś się po „kretyńsku” i pogrzebałeś mam nadzieję raz na zawsze swoje szanse, na jakiekolwiek funkcje publiczne, jesteś po prostu hipokrytą i skorumpowanym człowiekiem, nie potrafisz mieć swojego zdania, koniec i kropka!!! Muszę niestety kończyć swój komentarz, proszę się nie obrażać p. Karolu, nie miałem na myśli ludzi pana pokroju, jestem daleki od fantazjowania czy obelg, ale nie mogę przechodzić obojętnie obok jakichkolwiek zagrożeń mojej Gminy, naszej dotychczasowej pracy na rzecz naszej społeczności .Dlatego będę pisał, ostrzegał, proszę również o to pana i innych, o patrzenie tej grupie obecnie rządzących na ręce, bo to w jaki sposób „wygrali” te wybory, mówi mi tylko jedno, nasi mieszkańcy, bardzo często, a może całkowicie nie doinformowani, co się u nas dzieje, to chorągiewki, głosują jak im wiatr zawieje, nie potrafiący realnie i relatywnie oceniać ludzi, wystarczyła tylko następna porcja kłamstw Tarkowskiej, która od czci i wiary wyzywała tych ,którzy połączyli stanowiska z funkcją radnego czy prezesa, a teraz w parę dni po wyborach sama powołała się na trzecie już stanowisko, zostając członkiem Zarządu Fundacji, za które już kiedyś dostała by prawie wyrok skazujący (2008 rok), tylko ówcześni radni wzięli winę na siebie ,za chwilę będzie czwarte (dyrektor biura Fundacji) i zagłosowali w znacznej części za lansowaną przez tą oszustkę Kazimierę T., grupą ludzi. To jest coś nie wyobrażalnego, jak dorośli, myślący przecież ludzie dają się mamić, skazanym przez sąd ludziom,którzy nie mają za grosz honoru, przyzwoitości,ludziom przypadkowo znajdującym się na listach kandydatów na radnych,ludziom ze Świata wątpliwego biznesu, ludziom o nieznanej przeszłości, ludziom z niewiadomych kręgów społęcznych, politycznych, ludziom nadużywających alkoholu i innych polepszaczy humoru i głosują na nich, wymieniając, ot tak cały samorząd. Samorząd który, dał się poznać jako stabilna , przewidywalna, stanowcza władza. Samorząd ,który tą Gminę zbudował od podstaw , może nie wszystko udało mu się zrobić perfekcyjnie, bo błędy każdy popełnia, ale pozstawił po sobie prawie pół miliarda oszczędnośi, zadbane szkoły, ulice, obiekty sportowe, i przede wszystkim stworzył prawie 3 tysiące miejsc pracy, oraz podpisane już umowy z przedsiębiorcami ,którzy stworzą kolejne 600 miejsc pracy, oczywiście jak ci nowi im w tym nie przeszkodzą. Może się ktoś obrazić, ale nie mogę tego nie powiedzieć, macie po prostu za dobrze, nie umieliście uszanować wysiłku tych ludzi, jesteście szanowni mieszkańcy Gminy Kleszczów, oczywiście mówię o tych kórzy upoważnili tych amatorów dużych i lekkich pieniędzy do rządzenia naszą Gminą, na czele ze skazaną , oszustką Kazimierą T.(kolejny raz was kiwnęła,jest w Fundacji, którą miała zlikwidować)nie umiejącymi odróżniać prawdziwych intencji ludzi, od zwyłego blefu, kłamstwa, pustych obietnic , liczycie tylko ile dostaniecie. Niestety kiedyś za to słono zapłacicie, i dopiero jak synuś czy córunia nie będzie maiała pracy i wstawić co do gara, a jedynym dochodem będzie pomoc z opieki czy emerytura babci, to może wtedy wam się przypomni jak to szukaliście gruszek na wierzbie, czy szklanych domów na osiedlu w Łuszczanowicach, i wyrzuciliście z wielkim hukiem z Kleszczowskiego Ratusza, ludzi wam przyjaznych, chcących dla was dobrze, a łezka w oku się zakręci na myśl że nawet za 100 zł można było pojechać na kolonie letnie czy do Matki Bożej Ostrobramskiej. Tak będzie trzymajcie tylko jeszcze dłużej przy władzy tych amatorów szybkich i dużych pieniędzy spod znaku „Razem dla ….”, a tak naprawdę PO, SLD, przy władzy w Kleszczowie. Katastrofa was nie minie ,oby tak dalej a co taaaaaaam !!

  0


 14. Karol napisał(a):

  @ Marek
  Nie obrażam się bo ja nie z tych 😉 Z powodu mojego stażu w Gminie nie mam połowy informacji, które posiadasz. Niemniej chyba nie trzeba być gigantem logiki, żeby dodając jedno do drugiego zauważyć, że po prostu jest jak piszesz. Trzeba tylko chcieć patrzeć. Stołków się trzymają, słowa honor nie ma w zasobie ich słownictwa… W tym kontekście znana jest mi sytuacja na basenie Solparku. Prezes Stawski (tylko nie pisać, że on z Piotrkowa, bo jest z Jarost) zamiast podać się do dymisji, bo nie dopilnował warunków umowy z firmą zatrudniającą ratowników i Ci bawili się telefonami w pracy, a później dziecko się utopiło, wymyślił jak uratować sobie 4 litery organizując wprowadzenie jakiejś akredytacji bezpieczeństwa. W rezultacie ratownicy gwiżdżą co kilka minut żeby zwrócić komuś uwagę za uzasadnione lub wyimaginowane przewinienie. Syn po 2 wyjściach od „remontu” pływalni nie chciał dziś na nią iść! Myślę, że ma to właśnie związek z traktowaniem przez ratowników. Wiecie, to jest 5latek, podbiegł do zjeżdżalni przy brodziku – gwizdek i interwencja (moja wobec ratownika również 😉 później, przy jakuzzi, prześlizgnął się pod niedawno zamontowanymi poręczami – gwizdek i interwencja ratownika (moja wobec ratownika również). Po 2 takich akcjach zauważyłem, że cokolwiek później nie robił to cały czas obserwował ratowników, czy przypadkiem nie wyrażą swojego niezadowolenia… Chcieliśmy (w tandemie oczywiście) zjechać rurą, ratownik usłyszał naszą rozmowę i stwierdził, że zjeżdżać mogą nią dzieci od 10 roku życia… nawet razem z rodzicami. Pytam zatem; jak będą potwierdzać wiek dziecka? Będą wierzyć rodzicowi, który chciał właśnie zjechać, na słowo? Przecież jak ktoś będzie chciał zjechać, nawet z jak ja z 5latkiem, to zawsze może skłamać i pewnie to zrobi, żeby wycisnąć z tej smutnej wycieczki (bo pewnie już im zwrócono uwagę za 3 razy) choć chwilę radości, a poza tym będzie okazja żeby odegrać się na ratowniku. To o to chodzi, żeby ludzie się oszukiwali? Przechodzenie ze skrajności w skrajność jest chore! A może przesadzam? Kto potwierdzi?
  Kto teraz rozliczy Prezesa i radę nadzorczą z remontu, którego nie było? Kto spyta o wynik finansowy? Kogo zainteresuje poprawność przeprowadzania przetargów… aż smutno się robi.
  Powtarzam apel z poprzedniego wpisu; czas najwyższy znaleźć odpowiedniego kontrkandydata i zacząć o nim głośno mówić…


 15. praktykant napisał(a):

  A piszcie sobie piszcie 🙂
  I tak nic nie wymyślicie, a ja sobie rzepkę skrobie 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM