| Subkrybuj kanał RSS

Zebranie wiejskie w Łękińsku

25 stycznia 2015 | Autor:
Kategoria: Ogólne, Łękińsko


W dniu 23 stycznia 2015 roku odbyło się zebranie wiejskie w Łękińsku, które oprócz bieżących spraw wsi miało za zadanie wyłonić Sołtysa oraz radę sołecką na kolejną kadencję.

Zebranie zgromadziło ponad 70 osób. Ze strony władz gminy był Wójt Sławomir Chojnowski, Kierownicy Pani Guc oraz Panowie Olewiński i Bębnowski. Radę Gminy reprezentowało 3 radnych, Panowie Karasiński, Krawczykowski oraz Rożniatowski.

Sołtysem ponownie została Pani Agata Misiak, nie zgłoszono innego kandydata. Jeśli chodzi o skład rady sołeckiej to składa się z 5 członków, ale tutaj niestety nie zanotowałem nazwisk osób wybranych, ani nie spamiętałem ich. Może ktoś z czytelników w komentarzu napisze to uzupełnię wpis.

Na zebraniu poruszono kilka ciekawych tematów.

 1. Inwestycje drogowe: rondo na skrzyżowaniu ul. Długiej i Północnej, przebicie się do obwodnicy poprzez przedłużenie ulicy Modrzewiowej.
  Moim skromnym zdaniem rondo powinno być na skrzyżowaniu ulicy Północnej z Modrzewiową ponieważ to skrzyżowanie po podłączeniu ulicy Modrzewiowej stanie się bardziej ruchliwe. A na pewno przepływ ruchu zmieni się w taki sposób, że bardziej zasadne będzie ustanowienie pierwszeństwa przejazdu od obwodnicy, przez Modrzewiową i w prawo w ulicę Północną. Ruch z Czyżowa będzie zapewne mniejszy. Przy takim skrzyżowaniu wypadałoby postawić znak stopu dla jadących z kierunku Czyżowa. Rondo przy takim przepływie ruchu byłoby bezpieczniejsze.
  lekinsko-inw-drogoweZ tego co pamiętam planowany jest również remont ul. Długiej. Remont ulicy Północnej wraz z położeniem sieci światłowodowej, remont ulicy Północnej w stronę Czyżowa wraz z budową drogi przez las do Czyżowa i Adamowa obok dawnych osadników KWB.
 2. Dość mocno wyrażone zostały pretensje do urzędników naszej gminy w związku z wystąpieniem do starostwa o wycenę gruntów leśnych (co sprawia, że wycena będzie niska), a nie pod budowę drogi pod lasem (z Adamowa w kierunku Wolicy). Według relacji jednego z uczestników zebrania Urząd Gminy o tyle zawalił sprawę, że o wycenę wystąpił zanim uchwalono MPZP w którym na tych działkach wpisano drogę. Sprawa wymaga sprawdzenia.
 3. Ponowiono wniosek by w związku ze wzrostem cen instalacji fotowoltaicznych zwiększyć dofinansowanie z 70 do 85 %. Radni obecni na zebraniu powiedzieli, że będą za tym wnioskiem.
 4. Postawiono wniosek by wprowadzić dotacje na 4 źródło odnawialnej energii.
 5. Remont Domu Kultury będzie przeprowadzony po uregulowaniu kwestii własności działki na której leży DK. Obecnie właścicielem działki jest OSP Łękińsko.
 6. Padło pytanie o inwestycję 30 mln w Eko Region Bełchatów. Jest to sprawa, która ciągnie się już od kilku lat przy czym wcześniej była mowa o tych zdemonizowanych 8mln zł, dzisiaj potrzeby inwestycyjne jak widzę wzrosły do 30 mln zł. Na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Gminy był obecny Prezes i ponoć przedstawiał potrzeby inwestycyjne spółki. Wójt dał do zrozumienia, że decyzja należy do Rady Gminy i jeszcze nie zapadła, przy czym wyraził prywatny pogląd, że jego zdaniem warto tą inwestycję podjąć. Obecnie posiadamy w tej firmie ponad 20% udziałów, które kosztowały 6 mln zł. Obecna wartość jednego udziału to około 10.000 zł. Nie wiem na jakich zasadach dokona się ta inwestycja, ale pewnie poprzez podwyższenie kapitału spółki co spowoduje konieczność ponownego przeliczenia udziałów, aby ustalić je zgodnie z nowymi proporcjami zależnymi od tego kto ile pieniędzy w spółkę włożył. Nietrudno się domyśleć, że przy w sumie 36 mln zł z Gminy Kleszczów zostalibyśmy większościowym udziałowcem.
  Mam nadzieję, że radni z Wójtem wnikliwie i rzetelnie pochylą się nad tą sprawą. Inwestycja – wbrew temu co piszą internauci w komentarzach – jest warta uwagi, bo Eko-Region Bełchatów ma mocną pozycję na ponadregionalnym rynku odpadów, a dzięki tej inwestycji tą pozycję umocni.
  No i nie zapominajmy, że rozwój Eko-Regionu Bełchatów to mniejsze szanse na powstanie słynnej „Spalarni”, która notabene wciąż się nie buduje (nawet w tamtym tygodniu miałem okazję być na strefie i dalej puste pola ogrodzone płotem).
 7. Co z remontem Solparku? Przypomnę, że na jesieni 2014 zamknięto basen i spuszczono wodę przygotowując w ten sposób obiekt do remontu, który miał się rozpocząć. Chodzi o przeciekającą nieckę basenową. Firma, która remont miała robić z jakichś powodów nie podjęła się tego. Dokonano tylko drobnych renowacji, przyklejono pewnie poodpadane tu i ówdzie płytki i z powrotem uruchomiono basen. Na pytanie co dalej z remontem otrzymaliśmy odpowiedź, że na drodze prawnej gmina dochodzi praw do zajęcia rezerwy gwarancyjnej, którą utworzył wykonawca i za te pieniądze ma być dokonany w końcu ten remont. Przy czym warte odnotowania jest, że pieniędzy z rezerwy może nie wystarczyć. Te wszystkie wydarzenia, dziwne decyzje sprawiają, że pytania na temat budowy i funkcjonowania Solparku mnożą się jak grzyby po deszczu, ale to temat na oddzielny wątek.
 8. Padł wniosek o likwidację III ligi piłki nożnej. Argumentuje się go faktem iż mało kto z Kleszczowa gra w III ligowym składzie Omegi i pieniądze trafiają do obcych, a nie do naszych zawodników. Brakuje również publiczności, bo nikt z „naszych” nie gra.
  To wszystko powyższe się zgadza i warto jakieś zmiany wprowadzić, ale zaraz likwidować? Pozwoliłem sobie na słowo komentarza do tego wniosku, że zamiast likwidować warto może przesunąć środki z III ligi na utworzenie zespołów lig niższych. A kto wie, może z mniejszymi pieniędzmi III liga też się utrzyma i nie trzeba będzie likwidować czegoś co się jednak kilka lat budowało.
 9. Budowa drogi przez wkop. Wójt jest po spotkaniu z Panem Kaczorowski i temat ma ruszyć z miejsca. PGE ma nam zapłacić za dwie drogi, które zostaną zabrane (jeśli się nie mylę chodzi o Dębinę i obwodnicę od Żłobnicy do Kamienia), do tego mają dopomóc niefinansowo w budowie drogi przez wkop.
 10. Zgłosiłem wniosek o publikowanie wideo relacji ze wspólnych posiedzeń komisji RG, bo jak się okazuje intencje nowej władzy są by tego nie robić. 16 stycznia odbyło się takie posiedzenie gdzie właśnie dyskutowano o dofinansowaniu Eko Regionu i wciąż filmu na stronie gminnej nie ma. Na pytanie dlaczego nie ma i czy będzie Wójt odpowiedział, że On przestrzega statutu, a tam nie ma nic o publikowaniu nagrań z wspólnych posiedzeń komisji RG. Trochę słabo Wójt się tłumaczy no i do tego zdradza zmianę swojego podejścia w tej kwestii. Przypomnę, że w poprzedniej kadencji posiedzenia były publikowane: http://www.kleszczow.pl/rada-gminy/relacje-wideo-z-sesji/ Czyli mamy rozumieć, że w poprzedniej kadencji Wójt statut łamał, a teraz go będzie przestrzegał? Jakie zmiany zaszły, że nowa władza w ramach nowej jakości ma zamiar ograniczyć mieszkańcom dostęp do wglądu w publiczne posiedzenia?
 11. Powołanie osoby karanej, Pani Tarkowskiej do zarządu FRGK. Korzystając z okazji, że na zebraniu było 3 radnych zapytałem się ich dlaczego w skład Zarządu FRGK powołali Panią Tarkowską, która jak pamiętamy, krótko przed wyborami została skazana przez sąd pierwszej instancji w procesie z oskarżenia publicznego. Radni chwilę szukali chętnego do odpowiedzi i padło w końcu na Pana Rożniatowskiego, który oznajmił, że Pani Tarkowska zna Fundację od podszewki i dlatego została powołana, a wyrok jest na razie nieprawomocny. Na pytanie co się stanie gdy wyrok w takiej postaci się uprawomocni usłyszałem zdumiewającą odpowiedź, że „Rada rozważy odwołanie Pani Tarkowskiej z zarządu FRGK”. Rozważy?
 12. Radny Pan Paweł Karasiński ogłosił iż będzie prowadził dyżury radnego w każdą drugą środę miesiąca w DK w Łękińsku.

Odpowiedzi: 35 do wpisu “Zebranie wiejskie w Łękińsku”

 1. Andrzej Głowacki napisał(a):

  co do kwestii pytania o p.Tarkowską w fundacji: idąc tokiem myślenia radnego Rożnatowskiego to można by pomyśleć że np. ten co kradnie ten kradnie bo się zna na tym, ten co zabija niech zabija bo się zna na tym, itd. a co do wyroku to fakt jest nieprawomocny ale gdzie morale panie radny,żeby taka osobistość znaną prawu obsadzać na stanowisko, osobiście nie mam nic do radnego Rożniatowskiego ale niech nie marnuje swoich możliwości na starych wyjadaczy którzy i tak zrobią swoje i swych nowych radnych zostawią na lodzie, bo już robili tak nieraz, pozdrawiam


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Widzę, że szykuje się kolejne ciekawe rozwiązanie komunikacyjne. Zastanawia mnie, czy ten pomysł przebitki z ulicy Modrzewiowej do obwodnicy, to jest jakaś nowość, czy dawno miał ktoś z rządzących taki pomysł w głowie. Jeżeli to było wcześniej planowane, to dlaczego nie przygotowano tego odcinka obwodnicy do zrobienia lewoskrętu dla jadących od Kaliska? Będzie kolejny problem jak ze zjazdem w Czyżowie, gdzie już po fakcie kombinowano jak to rozwiązać. Przy takim układzie drogowym faktycznie rondo na skrzyżowaniu Modrzewiowej i Północnej byłoby pewnie rozsądniejszym rozwiązaniem, skoro będzie tam zjazd z obwodnicy.
  Druga ciekawa kwestia, to dlaczego zrezygnowano z naprawy gwarancyjnej solparkowych bubli, skoro teraz się twierdzi, że nie ma pewności czy fundusz gwarancyjny pokryje koszty remontów. Co to za gwarancja, która nie daje pełnej rekompensaty za schrzaniony budynek? Pozostaje kolejne pytanie w co poszło te 250 mln. skoro to się sypie? Podobne obiekty powstają po dużo niższych kosztach i jakoś dziwnym trafem są lepiej wykonane.


 3. ll napisał(a):

  Nooo sami mistrzowie się wypowiadają. Panowie Głowacki i Grzegorczyk Wasze poparcie społeczne jest powszechnie znane. Mieszkańcy, aż się rwą, aby wybrać Was do Rady Gminy. Należy więcej krówek wyprodukować i już zacząć rozdawać, bo przecież, ktoś kto się zna na przekupstwie powinien to robić. No i trzeba być też znawcą wszystkich spraw na świecie, bo ktoś kto potrafi czytać wikipedię zna się na wszystkim. Prawda panowie Głowacki i Grzegorczyk?
  A do Pana Rzeźnika tylko tyle, że jakoś mu nie przeszkadzało jak w poprzednim zarządzie FRGK zasiadał człowiek po wyroku prawomocnie skazującym. Nie znalazłem zbyt wiele oburzenia w gazetkach i na stronie w tej sprawie. Dlaczego? Czyżby był jakiś deal z Rozwojem?


 4. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Ocho, musiało zaboleć, że sam światły zabrał głos…

  Jaki cel masz w tym by zestawiać poparcie społeczne z prawem do skomentowania patologicznej sytuacji wprowadzonej przez Nową Jakość Razem dla Gminy? Jedno nie ma znaczenia dla drugiego. Lepiej doceniłbyś odwagę cywilną wypowiadania się pod własnym imieniem i nazwiskiem, której chociażby Tobie brakuje.

  Jedni rozdają krówki, inni mieszkania, miejsca pracy. Odpowiedz sobie co gorsze. Odpowiedz sobie czy poparcie społeczne takimi metodami zdobyte jest szczere? Zdajesz sobie sprawę jak łatwo takie poparcie odpływa…

  Wybiórczą masz pamięć i dyktujesz to co Ci pasuje, podobnie jak Wójt na zebraniu wiejskim w Łękińsku w sprawie publikowania wideo relacji ze wspólnych posiedzeń komisji RG.

  Przypomnę, że w związku z postępowaniem aktualnie prowadzonym przez prokuraturę z doniesienia Wójta, na jednej z sesji sugerowałem radnym, by taki Zarząd co najmniej zawiesić w pełnieniu funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy.
  Byłem również za wnioskiem Wójta Chojnowskiego o odwołanie Zarządu FRGK.
  Także kulą w płot @ll trafiłeś.
  Walkę o wymianę Zarządu FRGK na „czysty” jako pierwszy rozpoczął Pan Zbigniew Miłek co zaprowadziło go na salę sądową gdzie swoje sprawy wygrał, a i tak nic to nie dało. Niestety ówcześni radni byli nieprzejednani w tej kwestii.

  Za to dzisiaj mamy nowych, pełnych ideałów i wzniosłych haseł radnych od których myślałem, że można wymagać więcej. Niestety…
  Żal, że Rada Gminy się zmieniła całkowicie poza jedną osobą, a wchodzi w buty poprzedników. Popełnia te same błędy co poprzednicy. Czyżby mentalność rodem z PO? Kampania liczy się swoimi prawami i można pleść i obiecywać co się da byle zdobyć mandat, a już po wyborach o wszystkim zapomnieć? Nowa jakość to ściema dla naiwnych?

  Lepiej przygotujcie swoim radnym jakąś zgrabną wymówkę na to działanie, bo podejrzewam, że pytań o ten fakt może być więcej. Jak wcześnie zaczną ćwiczyć przed lustrem to może do czasu zebrań w swoich sołectwach nauczą się odpowiadać na to pytanie bez cienia grymasu zażenowania, wstydu. Radni w Łękińsku nie mieli tej możliwości i mowa ciała powiedziała wszystko na temat tego co tak na prawdę myślą o tej nominacji.
  Ale cóż, służba nie drużba…


 5. Omega napisał(a):

  Pozwolę sobie zabrać głos w kwestii Omegi a konkretnie III ligi. Nie rozumiem ludzie co i komu konkretnie przeszkadza. Może gdyby się niektórzy pokwapili i pojechali na jeden choćby mecz wyjazdowy zrozumieliby że TO JEST PROMOCJA GMINY i jakby nie było lokalny patriotyzm.
  Może Szanowni Włodarze powinni jechać do Warszawy na mecz Omegi i Polonii i zobaczyć co mówią o małej wiosce. Może powinniście zobaczyć jak wśród setek kibiców innych drużyn radzi sobie drużyna Omegi. Sama, bez swoich kibiców jakby Kleszczów był bezludną wyspą. Może trzeba było zobaczyć jak na Konwiktorską wjechał luksusowy autobus z Kleszczowa i jakie było zdziwienie warszawiaków. Czy w zakładach w strefie pracują tylko mieszkańcy gminy? No chyba nie, więc nie rozumiem czemu kogoś boli że grają ludzie z zewnątrz. I nie powtarzajcie mi tu chorych argumentów że nikt z „naszych” nie gra. Nie gra bo nie chce a wielu miało szanse. Nie musicie rozwiązywać III Ligi, sama się rozsypie. Przy takim wsparciu mieszkańców i władz to skandal. Najlepsi piłkarze już odchodzą. W innych miejscowościach w życie klubu zaangażowani są wszyscy, tu się tylko narzeka. Tak, nie ma publiczności zbyt wiele ale czyja to wina , może trzeba ludzi przyzwyczajać powoli. Inne kluby organizują wyjazdy na mecze dla kibiców drużyny. Co u nas? W innych klubach mali, początkujący zawodnicy wyprowadzają piłkarzy za rękę. I może tak policzmy, jeśli rodzic przyprowadzi dziecko na mecz i będzie z nim do końca meczu to i frekwencja wzrośnie a w dziecku zaszczepi się chęć uprawiania sportu. Ale nie, lepiej usiąść i narzekać że to kosztuje. Może i kosztuje ale Kleszczów stać nawet na II ligę. Przy takich obiektach jak my mamy powinna tu być Szkoła Mistrzostwa Sportowego. No ale komuś musiałoby się chcieć efektywnie pracować a nie efektywnie narzekać i niszczyć.


 6. ll napisał(a):

  Ocho Pan Rzeźnik się uruchomił, gdyż to on w gminie jest jedynym niezależnym komentatorem i nikt więcej nie może mieć słusznej opinii. Panie wszyscy wjechali na Twoich plecach i stąd tylko jeden radny został ze starego składu.
  Jeśli nie można mieć swojej opinii to napisz to pan na tym blogu, a nie ciągle komentujesz komentarze.


 7. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Nie denerwuj się, spokojnie i nie przypisuj mi czegoś czego nie napisałem.

  Oczywiście, że każdy ma prawo do swojej opinii, przecież właśnie to zrobiłeś. Ale każdy też ma prawo wyrazić opinię na temat kogoś innego opinii. Na tym polega dyskusja. Masz coś przeciwko?!


 8. ll napisał(a):

  Nie mam nic przeciwko chyba, że wciąż te same brednie wypisujesz o transparentności, a potem deal z Rozwojem?
  Zabolało? I kto się denerwuje?


 9. ll napisał(a):

  Jakoś słowa o odszkodowaniu dla p. Szczepockiego nie napisałeś… Dlaczego? Taki obrońca praworządności i znawca lokalnej polityki, a milczy w tak ważkiej sprawie?


 10. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  A na czym Twoim zdaniem ten deal ma polegać? Oświeć nas wszystkich.

  Nic o transparentności jeszcze nie pisałem. Gubisz wątek coś.
  Piszemy o aprobacie dla skazanej osoby do zasiadania w Zarządzie ważnego podmiotu w gminie, który włada nie małym majątkiem.
  Jeśli członkowie RDG uważają, że to okay to niech to po prostu przyznają i po temacie.

  Ciekawe czy radni doświadczają już gryzącego niepokoju wewnętrznego gdy popełniło się coś złego, a wszyscy naokoło o tym wiedzą tylko każdy udaje, że wszystko jest okay i robi dobrą minę do złej gry.

  A ilu pedagogów w RDG zasiada, hmm… Ładny przykład dla młodzieży 🙁


 11. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Człowiek się nie rozerwie, ale przecież zawsze możesz zapytać mnie o opinię w tej sprawie.
  Naturalnie, że oceniam to negatywnie i uważam, że to równie nieetyczne i niemoralne postępowanie jak powołanie Pani Tarkowskiej do zarządu FRGK.

  To tylko dowodzi, że zamienił stryjek, siekierkę na kijek.
  A miała być nowa jakość.


 12. ll napisał(a):

  Zapytać jaśnie pana? DOBRE 😀 Hahaha


 13. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Niespójność Twoimi komentarzami jakaś wielka kieruje. Tutaj o temat zagadujesz, po chwili dajesz do zrozumienia, że nic Cie nie obchodzi co ja o tym myślę.
  No i oczywiście skutecznie milczeniem zbywasz niewygodne uwagi.
  Pierwszy raz dałeś się wyprowadzić z równowagi, no ale nie dziwię się, bo nie sposób jest obronić tego posunięcia z Panią Tarkowską w Zarządzie FRGK. Stąd złość, irytacja oraz zgryźliwość bije z Twoich komentarzy.


 14. Ujek napisał(a):

  do komentującego II
  To Twoich komentarzy II nie można komentować? musisz to wyraźnie też napisać np. w post scriptum „zabraniam komentować negatywnie moje komentarze”. Człowieku, czy Ty wiesz co to jest wolne forum, a jak nie chcesz o sobie czytać źle to TU nie pisz. Dobrze że tu są prezentowane różne komentarze i opinie, można sobie zawsze lepiej naświetlić daną sprawę czy jej aspekt. Panie Rzeźnik, pan jak piszesz to pan też pisz bez tych ochów i achów, to są zbędne głupie ozdobniki które nie pasują do dalszej treści już merytorycznego pańskiego tekstu.


 15. ll napisał(a):

  Panie piszesz pan o spojnosci? Przeczytaj pierwsze swoje zdanie z ostatniego wpisu…
  Czy to polska skladnia?
  Co do rownowagi to u mnie ok. Deal z Rozwojem nie pozwala nic na byly zarzad napisac?
  Szkoda slow. Czytelnikow malo to pan pompujesz jakimis swoimi najsluszniejszymi spostrzezeniami… niech tak bedzie. Kto ma racje samo sie wyjasni, tak jak z wjazdem na cudzych plecach


 16. Ujek napisał(a):

  II jak Cię czytam to kojarzysz mi się z naszą główną kopaczką(vide przekopanie ziemi w Smoleńsku) jak mówi że Duda chce wyprowadzić polskie wojsko na wojnę w Ukrainie.


 17. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ll:
  Mi nie chodzi o gramatykę, tylko o logiczną niespójność.
  Czepianie się w dyskusji gramatyki, stylu czy ortografii to oznaka, że czepiającemu zaczyna brakować argumentów w sporze merytorycznym i szuka frontów na których będzie miał rację. Odciągając uwagę od meritum przy okazji.

  Nie oświeciłeś nas jeszcze na czym ma ten deal polegać.


 18. Szymek napisał(a):

  <<< mam nieodpartą swiadomość, że obaj panowie pan Jarosław i pann "II", to jeszcze do niedawna koledzy "polityczni", z tą różnicą ,że jeden z nich wygrał wybory i jest z Łękińska tak jak p. Jarek, a pan Jarek niestety ,swoje pięć minut przegrał. Niestety obaj panowie nie mogą sie z tym pogodzić, że poprzez ich działanie tak naprawdę wygrał Chojnowski i teraz się szarogęsi w Kleszczowie ile może, nie bacząc na nic i na nikogo, czuje się jak na prywatnym Folwarku, co słusznie zauważył na wczoraszjszej sesji jeden z radnych. Poczynania Tarkowskiej, nie mieszczą się w żadnych kanonach logiki , prawa czy zdrowego rozsądku, dlatego nie będę się nad tym rozczulał, zresztą to tylko kwestia czasu, jak Sąd ,a następnie Chojnowski pozbędą się tego balastu i wyślą ją tam gdzie jej miejsce czyli do lamusa historii. Jest tylko jedna rzecz, a mianowicie; my jako społeczeństwo za to zapłacimy, ponieważ jest ona w wieku ochronnym i Chojnowski razem z pozostałymi "mędrcami" muszą jej za to odejście słono zapłacić.Podejrzewam, że może to być kwota sięgająca 500 tys złotych, bo sporo jej brakuje do emerytury,ale Chojnowski w ten sposób wywiąże się przy pomocy naszych publicznych pieniędzy z układu z Tarkowską, to się nazywa "robienie kokosowych interesów", żerując na naiwności ludzkiej!!! Wracając do sprawy 30 mln. dla Ekoregionu Bełchatów, powiem tak panie Jarosławie niech dalej pan w to nie brnie jak nie zna pan szczegułów, bo na pędzi pan sobie i naszej Gminie dużo kłopotów. Walka na rynku śmieciowym dopiero się w Polsce rozpoczyna i dlatego "molochy" zachodnie pozwalają na harce takim maluczkim jak Ekoregion na różne gierki, ale gdy nadejdzie odpowiedni czas ,to taką firmę przejmą w parę dni, kupią ją przy pomocy naszych "ministrów" za drobne, których mają miliardy oczywiście liczone w dolcach lub euro.Stracimy pezpowrotnie 40 mln. zł, a według niektórych zapędów becnych radnych z p. radnym z Łusczanowic na czele, który proponował podobno wpłatę 45 mln. zł, (ecz niestety nie pokazali tego w internecie) czyli razem było by tego 51 mln. Za te pieniądze możemy sobie według obecnych cen ,reczywiście zapłacić wywóz śmieci na ponad 80 lat. Po co więc ryzykować, miał rację radny z Wolicy, że postanowił to w taki sposób pokazać, to jest po prostu kolejny skok na naszą kasę. Jeżeli był by to jakiś cudowny sposób zarabiania to samorządy Pabianic, Skierniewic, Bełchatowa, Wieruszowa, Powiatu Bełchatowskiego ,WFOŚ z Łodzi, czy inni udziałowcy, też by się w to zaangażowali, a tymczasem nie dali ani złotówki, bo wiedzą że to śmierdzi utratą własnych pieniędzy, których nigdy nie odzyskają.To co wygadywał wczoraj na sesji ten sprytny "sekretarz" to nic innego tylko klasyka kłamstwa, posługuje się niby jakimiś ustawami, przepisami, powołując się na zmyślone paragrafy, które w rzeczywistości nie istnieją. Proszę mi wierzyć prześleedziłem jego wypowiedź w obecności kolegi prawnika z długoletnim stażem. Ten , powiedział mi,że nie ma tam ani grama prawdy, to są po prostu sprytne socjotechniczne chwty, które mają służyć zalegalizowaniu tej haniebnej ,jego zdaniem transakcji. W takiej Gminie jak nasza, sekretarzem powinien być człowiek stąd, a nie jakiś imporrtowany spec, od robienia ludziom wody z mózgu.Dlatego nie brnijmy w takie zawiłe interesy, a tych co nas do tego namawiają czy przekonują przepędźmy jak najszybciej, bo doprowadzą na do ruiny. Panie Jarku, proszę nie pomagaj im znowu omamić nasze społeczeństwo, jesteś w błędzie popierając tą "zagrywę" Finansową Chojnowskiego i Pana Kaczmarka prezesa Ekoregionu Bełchatów, to naprawdę żle się dla nas skończy. Poprzyj lepiej inicjatywę radnego Michałka z Wolicy, to jest nie głupi facet, który ma ogromne doświadzczenie samorządowe i wie co w trawie piszczy. Czym prędzej zrozumie pan sój błąd, tym lepiej będzie dla nas wszystkich.


 19. V. napisał(a):

  @up
  Jakieś dziwne przeczucie mam, że to sam radny z Wolicy pisał 😉


 20. ten napisał(a):

  pisał??? no to komplement. raczej kopiuj, wklej.


 21. Andrzej Głowacki napisał(a):

  ll napisał(a):

  26 stycznia 2015 o godz. 08:17
  Panie @II to prawda moje czy p.Grzegorczyka poparcie jest znane, ale trzeba sobie zadać pytanie jakie to jest poparcie? wypracowane?, kupione?, zastraszone?, poparcie drobnych pijaczków za wino do 5zł?,sztuczne meldunki? tu sobie trzeba odpowiedzieć czy Wasza wygrana jest czysta? poczekajmy jeszcze kto tu ma poparcie? i kto za wybory może słono zapłacić?
  A co do krówek to faktycznie można je porównać do korupcji czy czyszczenia gminnej kasy jak np. 5 mln za ziemię, wydawanie bezsensu po 50 tys. na zaprzyjaźnione kancelarie, czy ostatnio wydanie bezsensu milionów na Eko Region, itd.
  Jeśli jesteście tacy w porządku to gdzie videorelacja z ostatniej komisji, gdzie prawdopodobnie jeden z radnych pytał ” ile można z tego wyciągnąć?” a co to jest jakas firma prywatna? panie kolego radny co to mówiłeś po wyborcach ze się zastraszałem podczas wyborów, wciąż czekam na postepowanie prokuratorskie wobec mojej osoby,chyba ze stosowałeś takie chwyty po to by wygrac i udało się, no ale uczciwość i szlechetnosc to cechy Tobie nieznane.
  I tak na koniec dziwnym trafem odkąd rządzi Nowa Jakosc mam nieprzyjemności w pracy ( o tym może pózniej, bo mam nadzieje iż urzędnik odkreci swoje kłamstwa) – czyzby zemsta ?


 22. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Szymek (tudzież Panie Heńku):
  Mój pogląd na temat inwestycji w Eko Region Bełchatów ma swoje uzasadnienie, które chętnie w najbliższym czasie opiszę.

  Teraz, jednym pytaniem, które daje sporo do myślenia zaszachuję wszystkie Twoje (Pana) twierdzenia na temat błędnego Twoim (Pana) zdaniem inwestowania w Eko Region Bełchatów.

  Dlaczego Eko Region Kleszczów, gdzie w zarządzie zasiada Pan Szczepocki wyrażał wolę objęcia udziałów w tej firmie? Nie bał się tych wszystkich ryzyk o których Pan mówi?
  Mowa o tym była podczas wspólnego posiedzenia komisji RG poprzedniej kadencji, które miało miejsce 26.08.2014, a na którym sprawozdanie z działalności spółki zdawał Prezes Eko Regionu Bełchatów:
  http://twoj-kleszczow.pl/2014/09/10/wideo-relacja-z-li-sesji-rady-gminy-kleszczow/


 23. Marcepan napisał(a):

  to co się teraz w Kleszczowie wyrabia…. to hańba!!!!


 24. rodowity mieszkaniec napisał(a):

  Ostatnio oglądałem sesje i co nasza radna Tarkowska znów grzebie paluchami przy gruntach,teraz będzie podnosić cene na strefach z 5 do około 200 złotych za metr,coś mi tu śmierdzi czy sztucznie razem z radą i wójtem nie chcą podnieś wartości swojch prywatnych gruntów!!! .Doskonale wiemy że kolejek inwestorów nie widać ,a cena 5 zł jest atrakcyjna,doskonale wiemy że każdy zakład po kilku latach będzie płacił podatki do gminy oraz zatrudniał mieszkaniców i nie tylko.Pani Tarkowska i jej świta bardzo polubili grzebać przy gruntach na terenie gminy , nic ją nie nauczyło ,a mało tego ma wyrok za handel gruntami i jeszcze radni wybrali ją do fundacj gdzie grunty na strefach naleządo niej.Ta kobieta powinna być odsunięta odwszystkiego co ma związek z gruntami,narobiła takiego bałaganu że głowa boli,skłuciła mieszkańców i udaje niewiniątko jaka to on biedna i niewinna.Jeżeli ta pani dłużej będzie maczała swoje paluszki w sprawach gminy to się nie pozbieramy przez następne 50 lat ‚to samo dotyczy się p.Chojnowskiego i większości obecnych radnych nie wspomnę o księdzu prezesie….Amen.


 25. brat napisał(a):

  rodowity 5 zł to według Ciebie normalna cena ? słyszałes o 10 ha sprzedanych na strefie po 200 ? jest różnica? kto robi kase? kumasz coś ? ….czy z byłego zarządu jesteś ? rok temu sprawa do prokuratury poszła i co się dzieje w tej sprawie? czarno na białym a tu cisssssszzzzza? ….ale przecież to normalne ….ale tylko dla SB – pozdrawiam


 26. Andrzej Głowacki napisał(a):

  powiem krótko : mamy mieszkańcy Białoruś i kto nie akceptuje polityki Nowej Jakości niech ma się na baczności – może stracić pracę lub mieszkania, z czystym sumieniem mówię zle się dzieję, wszystko co do tej pory zostało zbudowane je be , wszystko co robią radni i wójt z Razem dla Gminy Kleszczów jest dobrze i tłumaczą się przepisami i paragrafami ale to działa na ciemnogród a mam nadzieję że w naszej gminie są ludzie myślący, sa? jeśli tak to czas by naprawić błąd, pozdrawiam


 27. mieszkaniec napisał(a):

  @ Andrzej Głowacki

  Raz… dwa… trzy… Baba Jaga PATRZY!!!


 28. Armin napisał(a):

  @Bracie to Ty nic nie kumasz Wkręcili Cię tak jak większość mieszkańców. Rozumiem że jesteś rozwścieczony bo każdego takie przekręty wkurzają. Jednak nie skumałeś że ktoś nie mówi ci prawdy a jedynie półprawdy. Wiesz jaka jest różnica pomiędzy zakupem ziemi a odkupieniem biznesu wraz z pomysłem i ze wszystkimi innymi elementami jak projekt czy już rozpoczęte prace w tym np. fundamenty? Powiedzieli Ci że sprzedano i za ile, ale tak naprawdę nie powiedzieli co, a ty się złościsz i miotasz. Weź to czarno na białym, o którym piszesz i przeczytaj sam. Nie bądź naiwny i nie wierz we wszytko co ci powiedzą inni. Zacznij myśleć samodzielnie i zastanów się po co miałby ktoś kupować ziemię po 200zł/m2 jak obok można kupić po 5zł/m2? Nie byłoby z tym problemu bo jeszcze około polowa ziemi w strefach jeszcze czeka na inwestorów. Pozdrawiam.


 29. V. napisał(a):

  @Armin
  A może to, że dostał grunty – może po wyższej cenie – ale już bez postanowień w akcie notarialnym o odkupie tych gruntów przez gminę??
  No chyba, że ten nabywca ma dalej takie klauzule? Skoro taki dobrze poinformowany jesteś to nas oświecisz jak jest?


 30. Troche z innej beczki... napisał(a):

  Zarząd Energoserwisu to ma gest do pracowników:
  Podwyżka o całe 20zł… brutto. 20zł.


 31. jula napisał(a):

  do Andrzej Głowacki- odnoszę wrażenie, że bardzo Panu brakuje poprzedniej władzy..te układy układziki to było to!!! A o Białorusi nie ma Pan zielonego pojęcia.Żeby się nie ośmieszać proszę nie używać sloganów a zapoznać się z realiami.Takie pierdoły kandydatowi na Wójta nie przystoją. Albo wylewa się z Pana gorycz porażki albo wyłażą silne związki z poprzednią władzą.Znam Pana od lepszej strony. pozdrawiam


 32. Andrzej Głowacki napisał(a):

  do jula – to nie wrażenie to fakt, a wiesz dlaczego? bo po ostatnich wydarzeniach z dnia 2 lutego, gdzie wójt podczas rozmowy tel. z moją osobą całkowicie olał kleszczowskie dzieci, i powiem ci coś więcej moje dzieci dziś wróciły szczęśliwe z tego obozu ( którego nie miał kto sfinansować, za poprzednich władz nie było takich sytuacji)i na pewno nie płaci za nie gmina, ale mam to gdzieś bo dzieci są najważniejsze, ale nowa władza i radni i wójt mają to głęboko w d………, wiesz dobrze że kwoty milionowe wchodzą tylko do gry ( przykład Eko Regionu) a nie dobro mieszkańców, dziś dowiedziałem się o nowym niusie o tym jak nowa władza zajmuje się wszystkim ale nie dobrem mieszkańców, ale to później po otrzymaniu pisma z UG Kleszczów, więc co jeszcze mają zrobić byscie ludzie otworzyli oczy? moim zdaniem przy tej metodzie rządzenia to co miało być na długie lata RDGK może skutecznie wydać do końca 2015r., no ale chyba o to chodziło? i nie mów jula że się ośmieszam bo to jest Białoruś tyle że w białych rękawiczkach i uwierzysz jak stracę pracę ( bo coś słyszałem że mają mnie uciszyć), nie wierzysz? trudno twój problem, Ja się nie dam zastraszyć, pozdrawiam


 33. jula napisał(a):

  Do Andrzej Głowacki-no właśnie..przerost formy nad treścią.Faktycznie rozmowa tel.Wójta z mieszkańcem gminy to nie lada wydarzenie!! Za mróz i gradobicie też odpowiedzialny wójt i radni !!! Jeśli stracisz pracę to pewnie wina rachunku ekonomicznego lub braku kompetencji raczej, niż poglądów.W takiej sytuacji jest połowa bezrobotnych. Obarczanie innych winą za niepowodzenia to tłumaczenie własnej nieudolności. A jakim to zagrożeniem jest Pan dla radnych i Wójta,że ,,mają uciszyć”??? Logicznym jest nie utrudniać życia przeciwnikom aby się nie narażać. I po co mieliby fundować sobie taki pasztet?? Nielogiczne…A sprawa wyjazdu na obóz Pańskich dzieci(nie wiem o co chodzi??) to już naprawdę kupa śmichu :):). Strasznie roszczeniowy Pan jesteś. Swoje dzieci wysyłałem na obozy za własne,ciężko zarobione pieniądze.Jeśli nie było stać to trudno. Nie wyciągałem ręki,,bo mi się należy”. Jasne, że jak się miało układ z poprzednią władzą, to i życie było łatwiejsze. Pora wziąć się do roboty i przestać narzekać. Co to jest to ,,dobro mieszkańców”?? Finansowanie zachcianek?? Ja o własne dobro wolę dbać sam. Gdyby Pan zajął się swoimi sprawami a nie tymi ,,niusami” to może nie byłoby powodu do narzekania na portalach?? I jeszcze jedno.. Nie cierpię polityki ale dobrze wiem, że o przychylność elektoratu walczy się nie miesiąc przed wyborami, a tuż po przegranych… Obrażanie Kleszczowian ,, ciemnogrodem” jak pan to ładnie ujął, raczej popularności nie przysporzy. Kolejny raz przyjdzie przełknąć gorzką pigułę. Chyba, że nareszcie wyciągnął Pan jakieś wnioski, czego miłym Kleszczowianom życzę.pozdrawiam


 34. Andrzej Glowacki napisał(a):

  jula jestes kobieta czy mezczyzna? Login masz kobiecy a piszesz w formie meskiej to nie zboczenie? Moglbym z jeszcze podyskutowac z Toba ale nie bede gadal z osoba ktora wstydzi sie swojego nazwiska a co do ciemnogrodu to nie ukrywam jest i bedzie a wiesz czemu bo mamy takich ludzi jak Ty ktorzy klamia i kupuja glos za wino az co niektorzy po wyborach nie wytrzymali mocy wyborczych trunkow prawda?


 35. jula napisał(a):

  ..a co ma piernik do wiatraka?? facet czy kobieta??dyskusji nie będzie bo brak argumentów 🙂 radzę czytać ze zrozumieniem
  Takie ogólne biadolenie na obecną sytuację już nie ma sensu.Merytorycznie poproszę..Za przykład posłuży Pani Tomczewska. Kłaniam Pani Magdo…


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM