| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z VI Sesji Rady Gminy Kleszczów

1 kwietnia 2015 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Rada Gminy, Wideo Relacje, Wójt


Na stronie Urzędu Gminy w Kleszczowie dostępna jest już wideo relacja z VI sesji Rady Gminy Kleszczów, która odbyła się w dniu 31.03.2015 r.

Odpowiedzi: 21 do wpisu “Wideo relacja z VI Sesji Rady Gminy Kleszczów”

 1. Mieszkanka Łękińska napisał(a):

  Panie Rożniatowski, czuję wielki niesmak, gdyż zostałam przez Pana oszukana. Oddałam na Pana głos, bo wydawał mi się Pan prawym człowiekiem. Niestety zataił Pan przed nami fakt, że jest Pan tak zagorzałym działaczem Platformy Obywatelskiej, że aż na sesji nosi Pan na piersi kotylion z poparciem dla Komorowskiego. Tak się nie robi panie Radny. O ile się nie mylę to jest Pan pracownikiem PGE. Czy nie widzi Pan ile krzywdy obecne władze wyrządziły pracownikom koncernu, z których duża część pochodzi z naszej gminy? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd panie Mariuszu. Tak się nie robi. Podejrzewam, że w pełni zdawał Pan sobie sprawę, że nasza gmina głosuje murem na partie prawicowe i dlatego nie raczył nas Pan poinformować o swoich odmiennych partyjnych upodobaniach.


 2. usmiechniety napisał(a):

  A co ten Rożniatowski widzi? Krzesło puste po Tarkowskiej co z sesji zrezygnowała i szybciutko dupsko wsadził na jej miejsce żeby swą buźkę pokazywać, zwykły łobuz i nic więcej, zero pojęcia o gminie i ich problemach ,karierowicz, sprzedawczyk i drań który ma nas w du…ie ,a tam obok siedzi p. Karasiński następny asior z Arreksu ,ładnie banachy żeśmy wybrali CO ….wstyd na całą okolice i nie tylko !!!!!!!!


 3. praktykant napisał(a):

  Jak się Kazia dowie, że zajął jej krzesło, to mu ten kotylion odpadnie 🙂
  Przecież 1 radnego zawsze można odwołać. Nie zapominajcie ci co tak psioczycie na niego, że wygrał tylko 2 głosami z A. Książkiem. 🙂 Heh 2 głosami, ale ma facio farta 🙂


 4. Andrzej Głowacki napisał(a):

  KLESZCZOWSKI TEATR SAMORZĄDOWY – świetni aktorzy, wyśmienity reżyser,scenariusz dopracowany na piątkę. Mimo iż reżyser nie dotarł spektakl udał się bardzo dobrze. Następny spektakl już niebawem, lepszy od „RANCZA”, co niektórzy mają wielki talent.


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Ja pitolę. Ale szopka. http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/122-gowny-serwis-informacyjny/14910-kurier-01042015 NTL też się postarał. Mówiła Radna Szczęsna a podpisali, że to Rutkowska.
  Ale nam się medialny rynek lokalny zmienia. Jeszcze nie tak dawno były Prezes FRGK był gościem honorowym na wywiadach w NTL, a teraz jakby się coś odwróciło 🙂
  A tak na koniec, to do twarzy z tym kotylionem radnemu Rożniatowskiemu. W kamerze się to nieźle eksponuje 🙂


 6. Andrzej Głowacki napisał(a):

  Własnie obejrzałem Przemo http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/122-gowny-serwis-informacyjny/14910-kurier-01042015 i fakt niezła szopka, ale prezes FRGK p. Kuszczak ( bez urazy ) ale niech już nie udziela wywiadów, bo jak zobaczy to jakiś inwestor to może głeboko się zastanawiać czy u nas warto zainwestować, czemu? bo prezes (oprócz sekretarki) powinien byc wizytówką firmy czy instytucji a tu? nie każdy jednak może być prezesem, bo oprócz układów powinno się dobrze wyglądać, wypowiadać, mieć wiedzę o tym co się mówi.


 7. Paweł napisał(a):

  Dziwię się, że samorządowiec z takim stażem jaki ma była wójt, pozwala na przedwczesne bicie piany. A co będzie jak nic tam nie znajdą? Wyjdą po prostu na głupa. To co podali to same bzdety. Jakiś bałagan w papierach. No oczywiście nowy zarząd na wszystkim się zna. W szczególności członkini zarządu, która będąc Wójtem miała taki porządek w papierach , że fuksem uniknęła skazania i skończyło się na warunkowym umorzeniu, za co poleciała z fotela. Najłatwiej jest szukać winnych nie widząc, czy zapominając o własnych potknięciach, które miały finał w sądzie.


 8. jula napisał(a):

  do Paweł: nie zastanawia Cię, że skoro taki samorządowiec jak była wójt pozwala na bicie piany to ma podstawy?? Wszyscy udajecie ślepych i głuchych !! Jest po audycie!! Nie wiem na ile dokładnie sprawdzili dokumenty, ale nawet średnio rozgarnięty nie objął by takiego naboju bez kontroli. Mnie wystarcza już to co przedstawił Zarząd na sesjach.Guzik mi do tej kasy ale dyscyplinarne zwolnienia stosuje się w określonych przypadkach. Kilku osobom z Gminy to nie na rękę. Im większe przekręty tym większy krzyk że nieprawda.Obrażanie i groźby faktu, że były duże nadużycia nie zmienią.A będzie jeszcze sprawozdanie finansowe z niezgodnie ze Statutem wydanych pieniędzy. Wzmianka o tym, że chyba bez mała 100 tys.podatku musieli za karę odprowadzić to pikuś?? Tamte czasy nie wrócą i to chyba najbardziej boli. Nie mogę się doczekać kolejnej sesji..


 9. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @jula, jeśli już o finansach piszemy, to dawno już było wiadomo ile kosztuje FRGK, promocja w mediach pana K. Tylko wali się w jedno a nie chce pokazać drugiego. Dlaczego Wójt z Prezesem tak się broni przed ujawnieniem kosztów Solparku, poniesionych na promocję w gazecie wieluńskiej. Wyraźnie widać, że ta gazeta pisze dla RDGK od początku kampanii. Za darmo redaktor te jednostronne artykuły pisze, czy może to jest wdzięczność za pieniądze wpływające z reklamy Solparku i Zakładu Komunalnego? Taka transparentna władza, a nie chce ujawnić kilku cyfr, gdy tymi z FRGK rzuca się publicznie. Przecież Solpark jest w 100% gminną spółką i mamy chyba prawo coś nie coś o jej działalności wiedzieć. Chyba podanie kosztu reklam w jednym czasopiśmie nie jest aż taką wielką tajemnicą handlową, która mogłaby zaszkodzić wizerunkowi spółki i przewrócić jej rentowność do góry nogami. Wie Pani/Pan, że mam na pieńku z Rozwojem, ale w tym temacie w pełni podzielam zdanie Radnego Henryka Michałka.
  A co takiego prezes Kuszczak przedstawił podczas sesji. @Paweł ma w pełni rację, że puki co, to jest czysto polityczne bicie piany. Będą zarzuty, to mogą walić na prawo i lewo. Już jedno bicie piany przez Wójta, kosztowało gminę grubą kasę wydaną na prawników i na czym to się skończyło? A no na umorzeniu postępowania przez prokuraturę. Nadzieje były wielkie, że to już teraz, a skończyło się na niczym. Szkoda tylko, że w przypadku członka zarządu z co prawda jeszcze nieprawomocnym ale zawsze wyrokiem, tak nie pomstują i tolerują obecność tej pani w FRGK.


 10. Ula28 napisał(a):

  Jula ciekawa jestem za co dysplinarnmie zwalniają pracowników, naprawdę. Jesli za bałagan w papierkach to chyba dowod na to, ze nie ma na kim się mścić 🙂 bo glowna brygada opusciła poklad, zostawila sowich pracownikow, a nowy zarząd musi na kimś wyladowac złość. Poza ty, to są już ludzie tamtych, więc nie dziwmy się, że nowy zarząd nie chce z nimi pracować..
  poza tym ile razy mozna kontrolowac ciągle to samo, wychodzi na to, ze pani T sama się kontroluje…. będzie wesoło, jak nic nie będzie 🙂
  Pan Kuszczak powinien prezentowac się lepiej, a w dodatku nie wiem kto redaguje te pisma w fundacji, bo nie da się czytać :)znalazlam to na innej konkurencyjnej stronie, czytałam odpowiedz członkow zarzadu na zapytania H. Michałka 😀 bez ładu i skladu ….. smieszne 😀
  najlepsze jednak przed świętami jest to, że wciskają nam gazety… podobnie wyglądające tak w ogóle 🙂 sraty pierdaty. Radni powinni zmienić fach na publicystów 😉 może zatrudni ich polityka, czy newsweek 😉
  W sumie wychodzi na to, że radni nie mają praw, mają tytlko obowiązki, straszny ich los… tak wynika z tekstu pani Ewy T, w takim razie czemu tak się garną do tych funkcji, skoro tak naprawdę oni to niebardzo mogą cokowliek, tylko wójt i urzednicy.. jesli juz 😉 proszę mnie nie rozmieszać 🙂
  kolejna gazetka fundacji… zmieniła się tylko redakcja, nowi nadają na starych 😉 nic mnie juz nie zdziwi.. takie samo szastanie kasą, kurcze no, powtórka z historii 😉 wtedy gazety były beee, a teraz są ok???
  nie mogę się doczekać podsumowania dzialanosci nowego zarządu, a to na pewno nastąpi…


 11. Ula28 napisał(a):

  Pan Grzegorczyk ma rację z tym biciem piany, no i jesłi chodzi o ukrywanie kosztów na reklamę SOlparku i powiązania ich z politycznie ukierunkowanymi artykułami redaktora z Wielunia, to trafia w sedno. Gdyby nie ta kasa, to waąptpię, czy Kleszczów byłby tak interesujący 😉


 12. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  A tak na marginesie, to po co prowadzić taką propagandę,nakierowaną w jedną stronę. Każda władza obroni się mądrymi posunięciami i widocznym dla oka wyborcy działaniem. Program wyborczy był bogaty w obietnice. Tylko czy przypadkiem nie była to kiełbasa wyborcza? Każde pytanie o drogę przez wykop kwitowane jest odpowiedzią, że trwają rozmowy w grupach roboczych i żadnych szczegółów, co to za grupy i jakie są szanse budowy drogi. Drugi temat żłobka z przedszkolem. Było kupę szumu i starć z radnymi rozwoju o wydzielanie planu miejscowego pod tą inwestycję.Teraz plan jest a nic się nie dzieje. Przesuwane są środki z tego zadania na kolejne lata. Wnioskowałem o odpowiedź Wójta w tym temacie i od 5 marca nie ma odpowiedzi. Czy to aż tak trudne pytanie, że przez miesiąc nie udało się na nie odpisać.Może temat na tyle niewygodny, że będę musiał dochodzić moich praw u Rzecznika Praw Obywatelskich. Na szczęście mam jeszcze profil zaufany w platformie ePUAP i pewnie nie omieszkam interweniować w sprawie opieszałości urzędu, przy udzielaniu odpowiedzi na wnioski i pytania mieszkańców.


 13. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Czegoś tu nie rozumiem. Dzisiaj wpadła mi w ręce lokalna darmowa gazeta, w której jest wywiad z wiceprezesem Zakładu Komunalnego Kleszczów, w którym pisze, że w planach rozwoju spółki mają budowę kompostowni. Miała by ona zagospodarować odpady zielone, gałęzie, osady ściekowe oraz sprzątnięty po zimie piach z solą, używany przy odśnieżaniu dróg. To po co nam zwiększanie udziałów w Ekoregionie, skoro nasz zakład chce się brać za odpady? Po za tym to z tymi osadami ściekowymi to radziłbym uważać. W Zdzieszulicach już chyba z 10 lat walczą z tym tematem. Ostatnio wybudowali sporym nakładem suszarnię osadów, a na Bińkowie śmierdzi jeszcze gorzej niż przed tą inwestycją, która miała ponoć rozwiązać problem. Wchodzimy tu w jakieś skrajności przystawiając się do takiej inwestycji, skoro Ekoregion wzmocniony z naszego budżetu o 20 mln. ma kompostownię zakupioną od Sanikomu w Dylowie. Do tego to stwierdzenie pana Siemieniuka, że musimy kupować najlepszy i najdroższy sprzęt, by zadowolić „wymagające lokalne społeczeństwo” Ładne ma pan Wiceprezes o nas mniemanie. Aż tacy wymagający to Szanowny Panie nie jesteśmy. Sam osobiście uważam, że zakup autobusów z tej wyższej półki po to by kręciły się na trasach „w koło kominów” i dowożenia nimi dzieci do szkoły, to czyste marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Liczę, że uda Wam się wejść na inny rynek z tymi pojazdami. Niech by to były chociaż dłuższe trasy krajowe, to już byłby sukces. Zastanawiam się też gdzie to tak ostro będzie kursował ten nowy Minibus, że trzeba było stawiać na górną klasę Mercedesa?

  Nie wiem czy pan Siemieniu tak dobrze się orientuje w temacie ludności gminy, czy może w artykuł wkradł się jakiś chochlik, ale mieszkam tu od urodzenia i coś mi się nie chce wierzyć, że na terenie gminy jest 1400 mieszkańców rdzennych i 4000 napływowych. Skąd Pan takie rewelacje wytrzasnął?

  Na koniec jeszcze chciałbym poruszyć temat, o który walczy grupa osób niepełnosprawnych z naszej gminy. Od 1,5 roku domagają się zakupu autobusu niskopodłogowego, który miałby kursować na trasie do Bełchatowa. Znacznie ułatwiłoby im to życie i pozwoliło na załatwianie różnych spraw w powiecie. Cały czas słychać, że będzie, a tymczasem pojawiają się wypasione Mercedesy, Scanie, a tego niskopodłogowego nie widać. Czyżbyście mieli daleko w tyle, tą pokrzywdzoną przez los grupę społeczeństwa?


 14. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Chłopaki przyniesieni w teczkach bawią się w biznes przy pomocy publicznych pieniędzy, których jak na razie gmina ma dużo, więc co tam, hulaj dusza…
  Tak to można dosadnie i jednym zdaniem podsumować.

  Dopiero co RDGK uraczyło nas w swoim biuletynie wizjami olbrzymiej rozbudowy Solparku autorstwa Prezesa Stawskiego.
  Teraz drugi „partyjny” menadżer objawia plany dla Zakładu Komunalnego, które stoją w sprzeczności z działalnością Eko Regionu, który dopiero co został przez gminę dofinansowany.

  Czy leci z nami pilot?
  Ktoś w ogóle koordynuje gminne aktywa w sposób przemyślany?


 15. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Skoro prezesi mają takie ambitne i „wizjonerskie” plany, to może nadszedł czas skończyć z pakowaniem publicznych pieniędzy i sprywatyzować obie spółki. Przy tak doświadczonej kadrze powinny sobie poradzić na „wolnym rynku”.

  Trzeba jeszcze chyba podziękować panu Siemieniukowi, że zechciał zaszczyć naszą gminę swoją obecnością i pomóc w zarządzaniu Zakładem Komunalnym. Z takim CV i praktyką zawodową, którą wyciągnął przed nami na światło dzienne, mógł z pewnością dostać o wiele bardziej intratną i ciekawszą posadę od tej obecnie sprawowanej. Tak poświęcić się dla obcej gminy to faktycznie wielka zasługa. W dowód uznania trzeba jednak Pana uznać za swojaka. tylko niech Pan da sobie spokój z tą kompostownią, bo to zburzy założenia Razem dla Gminy i FRGK. Przecież pani radna Tarkowska K. pisała w gazetce Fundacji, że nie możemy pozwolić sobie na przedsięwzięcia zagrażające środowisku, ponieważ jest ono już w znacznym stopniu zdegradowane.


 16. czes;aw napisał(a):

  Panie Grzegorczyk, ta grupa osob niepełnosprawnych to nie jest jedna osoba z okolic „czeskiego” kościola?
  To jest gospodarnosc, kupowac pojazd iles procent rozszy bo moze ktos kiedys bedzie chcial podjechac do belchatowa.
  W ty,m szalenstwie jest metoda.


 17. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @czesław, pokazałeś właśnie ludzkie odruchy tyle, że te najgorsze. Tak samo możesz argumentować, że po co podjazdy przy budynkach, windy dla niepełnosprawnych. W całej gminie takie inwestycje dla jednej, jak to stwierdziłeś osoby? Chłopie ty żyjesz chyba w innym świecie. Z góry i bez mrugnięcia okiem skreślasz ludzi, którzy trochę się różnią od Ciebie. A czym? A no tym,że nie mogą chodzić, nie widzą, są niedołężni. Czyli co, od razu są gorsi? Śmiem twierdzić, że niejedna z tych osób przebija cię o „głowę” poziomem inteligencji. Ty ich skreślasz, a oni chcą żyć w tym świecie jak normalny człowiek. Chcą działać. Im się chce żyć, pomimo tylu przeciwności losu i pogardy ze strony ludzi Twojego pokroju. Nie życzy się nikomu źle, więc życzę Ci, aby ani Tobie, ani nikomu z Twojej rodziny, nie przytrafiło się coś podobnego. Żyj se chłopie szczęśliwie, w tym swoim zadufanym świecie.
  Obracam się od dość dawna wśród osób niepełnosprawnych i zapewniam Cię, że nie jest ani im, ani ich rodzinom lekko. Sam musiałem kombinować, jak najbliższą osobę na wózku, przetransportować do Bełchatowa i to wiele razy.
  Patrząc z innej strony, to po co kupuje się mini-busa z górnej półki Mercedesa z opcją Full wypas? Jeden nie ma jak dojechać, a drugi może jeździć niczym szejk arabski bo jest zdrowy, może chodzić, biegać, ale nie może wsiąść do gorszej klasy auta, bo ma wymagania, a gmina musi się pokazać na zewnątrz. Zobaczcie jak nam się żyje, na jakie bryki nas stać. Tu nie widzisz niegospodarności? Faktycznie w tym szaleństwie jest metoda.


 18. czes;aw napisał(a):

  Panie Rzezniek i Grzegorczyk ustalcie wreszcie stanowisko z eko regionem, bo przed wyborami TK bylo za (poniewaz odsuwalo to mozliwosc wykupu przez ekoregion kleszczow) a po wyborach juz jest „troche” przeciw bo zrobil to Chojnowski. Nie mozna byc w polowie w ciazy. Zakiwacie sie.


 19. czes;aw napisał(a):

  Panie Grzegorczyk, ja Panu za to dziekuje ze kandydowal Pan w wyborach. Ile to było, 26 głosów? Jest siła. Uprawnia to do zarządzania całą gminą co Pan tez robsz teraz nieustająco. Menagier roku.


 20. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @czesław, a proszę bardzo. Polecam się na przyszłość. Gdzie Pan zauważył, że ja zarządzam całą gminą? Czy miałem gdzieś jakiś głos decyzyjny w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej gminy? Ja sobie po prostu piszę o tym co myślę i nikt mi tego nie zabroni. Prezes Stawski też napisał co myśli i puścili mu to w biuletynie RDGK. A czy dobrze myśli to niech mieszkańcy ocenią. Czy burzenie stadionu, który kosztował sporo publicznych złotówek, tylko po to by było gdzie postawić przyczepę campingową, ma jakiś sens? Według Prezesa tak, a według mnie nie. Podobnie z Wiceprezesem komunalki, który naopowiadał w gazecie, że chce budowac w gminie kompostownię. On uważa, że jest potrzebna, a ja twierdzę, że skoro 25 km od Kleszczowa jest kompostownia spółki, w którą włożyliśmy 20 mln złotówek i mamy w niej 51% udziałów, to nie ma sensu pchać się w przemysł odpadowy (którego według Wójta i RDGK miało w gminie nie być) i robić sobie wzajemnej konkurencji. Ot taka sobie różnica poglądów. Jak Panu nie to pasuje to przecież można tego nie czytać. Po co sobie nerwa psuć jakimś nawiedzonym pismakiem. 🙂


 21. V. napisał(a):

  @czes;aw nawet jakby Przemek Grzegorczyk uzyskał 1-2 głosy to co by to miało oznaczać, że w ogóle nie może się wypowiadać? Tylko osoby co uzyskały ponad 100 głosów mogą zabierać głosy? Śmieszny jesteś… Poza tym akurat w okręgu wyborczym w którym startował Przemek Grzegorczyk mieszka dość liczna rodzina Kuśmierków i dwaj przedstawiciele tej rodziny startowali, więc raczej ciężko komuś innemu się przebić…

  Poza tym to raczej Jarosław Rzeźnik miał możliwość rozmowy z prezesem ERB na tematy, które wskazałeś, a nie osoby związane z TK (i wtedy mowa była o ewentualnych 8 mln). Nie pamiętam, żeby publicznie przedstawiona była analiza opłacalności zainwestowania pieniędzy gminnych w ERB – dodatkowo RDG utajniło relację z komisji (to jest przykład przejrzystości „nowej jakości”).
  Rozumiem, że radni RDG podejmując decyzję o przyznaniu 20mln!! mieli do dyspozycji jakieś obszerne analizy prawno-ekonomiczne robione przez specjalizujące się w tym kancelarie prawne, że robione były szczegółowe audyty? No bo chyba nie daliście 20 mln tylko na podstawie 2 stronicowego pisma prezesa ERB???
  I chyba nie powiesz mi, że użyliście publicznych pieniędzy tylko dlatego, żeby na złość zrobić ERK i panu Szczepockiemu??


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM