| Subkrybuj kanał RSS

ala-POwska propaganda czy przemyślane działania – 100 pytań do…

8 kwietnia 2015 | Autor:
Kategoria: FRGK, Kleszczów, Ogólne, Rada Gminy, Wójt


W dniu wczorajszym Stowarzyszenie Twój Kleszczów wystąpiło do władz samorządowych oraz do Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów z zapytaniem w sprawie ostatnich zdumiewających aktywności tych szanownych gremiów.

Zanim przejdę do publikacji tych zapytań chciałem poinformować, że niestety nasza „Nowej Jakości” władza ociąga się z odpowiedzią na zapytania, które Przemysław Grzegorczyk wystosował 5 marca tego roku.
zapytanie-Przemek
Jak możecie się Państwo sami przekonać nie pytamy o jakieś trudne sprawy. Mimo to minęło już ponad 30 dni. W czym jest problem, że Wójt potrzebuje tak dużo czasu, aby odpowiedzieć na proste pytania? Musi się jakieś przepastne pismo pisać 😉

To sprawia, że z niepokojem zapatrujemy się na czas odpowiedzi na zapytania, które złożyliśmy wczoraj.

Wójta Sławomira Chojnowskiego pytamy o następujące sprawy:
zapytanie-do-Wojta

Radę gminy, w zdecydowanej większości złożoną z członków i sympatyków Stowarzyszenia Razem Dla Gminy Kleszczów zapytujemy o podobne sprawy przy czym Rada Gminy stoi na innej pozycji niż Wójt, dlatego odpowiedzi z perspektywy tego organu będą szczególnie interesujące.
zapytanie-do-RG

Również i w Fundacji zdążyło się już wydarzyć sporo rzeczy od czasu zmiany zarządu dlatego zdecydowaliśmy zadać również kilka pytań nowemu zarządowi:
zapytanie-do-FRGK

Przemek czeka na odpowiedź już ponad 30 dni. A ile będziemy czekać na odpowiedzi na dzisiejsze zapytania? Jeśli założyć, że poruszone przez Zarządy gminnych spółek wątki nie są ich samowolnym wybrykiem, a Wójt panuje nad tym co się dzieje w gminie, wszystko miał uzgodnione, przemyślane, skonsultowane, przeanalizowane (w końcu już 100 dni rządów minęło) to długo nie poczekamy.
Tylko czy rzeczywiście – znając „Nową Jakość” i to co się pod tym hasłem kryje – możemy takie założenie przyjąć?

Bardziej ta przedświąteczna aktywność „Nowej Jakości” wygląda na propagandową ustawkę, skoordynowany rzut 3 czasopism przed świętami ze sporą porcją informacji krzyczących: „Patrzcie, ale się u nas dzieje, pracujemy ostro nad pomyślnością Kleszczowa, By żyło się lepiej…wszystkim! – © PO!„.

Obym się mylił, bo życzę Państwu i sobie, aby ludzie, którzy zarządzają naszą gminą i jej bardzo dużym budżetem wiedzieli co robią, mieli rozsądny plan na przyszłość naszej gminy.

Tagi:

Odpowiedzi: 14 do wpisu “ala-POwska propaganda czy przemyślane działania – 100 pytań do…”

 1. Magdalena Tomczewska-Olas napisał(a):

  Koledzy, ja wierzę, że instytucje staną na wysokości zadania i szybko udzielą odpowiedzi. Przecież biuletyn Kleszczów.24 wręcz wzywa mieszkańców do aktywnego śledzenia poczynań władzy, angażowania się i zadawania pytań, więc analogicznie wszystkie zapytania mieszkańców na pewno zostaną powitane z radością i rzetelnie przeanalizowane, a odpowiedzi jak najszybciej przygotowane. Liczę na to. Tak powinno być w społeczności obywatelskiej i Nowa Jakość winna się wpisywać w takie podejście do sprawy. Pracując wspólnie często podnosiliśmy, że szkoda, że mieszkańcy tutejsi się niczym nie interesują w większości, czy nie angażują w społeczno-polityczne życie gminy, rozumiem zatem, że aktywność Twojego Kleszczowa będzie mile widziana i rozumiana jako przejaw zaangażowania i troski o naszą Gminę. Panowie i Panie Radni i Wójcie, takie są nasze motywy i prosimy o rzetelne i poważne pochylenie się nad odpowiedziami na powyższe pisma.


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Magda, aż takim optymistą ta ja nie jestem. Jeśli chodzi o Urząd Gminy, to biorąc pod uwagę nowe powołanie na stanowisko wicewójta, to temat powinien być załatwiony dość szybko. Niestety kilku kwestii raczej Wójt nie zdoła wyjaśnić bez stanowiska Rady Nadzorczej i prezesa Solparku. Tu może być gorzej. No cóż poczekamy zobaczymy.
  Fundacja też ma sporo pracy, bo muszą przecież uroczyście pootwierać wszystkie zakłady ściągnięte przez poprzedni zarząd. Do tego zarząd FRGK, jest dochodzący i nie wiadomo kiedy im się uda dojść. 🙂


 3. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):


 4. Andrzej Głowacki napisał(a):

  Panowie Przemek i Jarek najpierw Ja, moje pismo do Rady Gminy Kleszczów a raczej zapytanie w sprawie finansowania wyjazdu dzieci na obóz sportowy z dn.02.02.2015r. zostaje nadal bez odpowiedzi i tu się zgadzam z hasłem „Nowa Jakość” bo za starej przynajmniej jakieś odpowiedzi dostawałem, trzeba pamiętać na przyszłość że jak ktoś mówi „Nowa , Nowe ” nie znaczy lepsze, pozdrawiam


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Andrzej Głowacki, no to czekamy razem, aż nowa jakości zdecyduje się na jakieś stanowisko w naszej sprawie. A jak już jesteśmy przy sporcie, to mnie bardzo martwi i nurtuje jeden temat. Nasze dzieciaki w gimnazjum nie mają gdzie ćwiczyć podczas lekcji WF. Nie zgrane są plany lekcyjne i podczas zajęć gimnazjum na hali pojawia się młodzież z liceum. Coraz częstsze praktyki są stosowane z wynajmowaniem hali przez Solpark, dla ludzi z zewnątrz i to w godzinach pracy szkoły. A to ktoś gra w kosza, a to w ręczną, czy grupy z poza gminy kopią w halówkę. Co robią wtedy nasze pociechy? A no siedzą na trybunach i zamiast ćwiczyć oglądają te zmagania. Ja wiem, że dla prezesa Stawskiego liczy się rentowność, ale czy na pierwszym miejscu nie powinno być dobro dzieciaków z naszej gminy. Mamy obiekty za 250 milionów, a warunki w tym temacie młodzież ma dużo gorsze niż w pobliskiej Lgocie, gdzie hala jest przede wszystkim na użytek szkoły. Warto może puścić kolejne pismo do Wójta, lecz tym razem ze skargą na działanie dyrektora szkoły i prezesa Solparku. To jest wszystko coraz bardziej chore i trzeba uważać, żeby gmina nie zapadła na jakąś nieuleczalną chorobę związaną z „kolesiostwem” na poszczególnych szczeblach władzy samorządowej i spółek gminnych.


 6. wolne żarty napisał(a):

  To jest śmieszne, czy ja dobrze rozumiem? Wy pytacie, czy wójt reprezentujący właściciela spółek, wie co robią powołane przez niego Rady Nadzorcze i dalej pośrednio Zarządy? To jest jego psi obowązek! To są jego ludzie!!! Bez jego zgodny żadna z tych osób nie mogła by piastować tych funkcji! Ci ludzie są tacy jakich raczył nam zafundować wójt. Skoro takich wybrał to znaczy że wiedział komu powieża te ważne funkcje w gminie. To świadczy tylko i wyłącznie o jego poziomie myślenia. Ludzi dobiera się zwykle na swoją miarę. To on jest jedynym odpowiedzialnym za ten cały cyrk w gminie!

  Tu należy zadać mu pytanie proste, co ty chłopie wyprawiasz z tą Gminą? Dlaczego cofasz nas do wczesnego PRL-u kiedy nie było jeszcze wykształconych kadr, a stanowiska i funkcje przydzielano tylko po linii politycznej często ledwo umiejących „się podpisać”? To jest ta nowa jakość wójcie Chojnowski? Już w elektrowni krążą dowcipy na temat nowych członków rady nadzorczej Energoserwisu? Wystarczy! Dość już tych patologii i ośmieszania Kleszczowa!


 7. Poważny napisał(a):

  Koledzy, ja uważam że wykonujecie bardzo dobrą robotę. Moim zdaniem powinno być jeszcze jedno pismo do Prezesa Solparku o treści:
  Stowarzyszenie Twój Kleszczów
  Żłobnica

  Prezes Solparku w Kleszczowie

  Zapytanie

  1. Kto odpowiadał za prowadzenie profilu Facebook Solparku w drugiej połowie 2013 roku.
  2. Kto to wykonywał (profil FB), ile to kosztowało i na podstawie jakiej procedury został wyłoniony wykonawca.
  3. Gdzie można znaleźć procedurę wyłaniania wykonawców usługi jak wyżej.

  Podpisy Przedstawicieli Stowarzyszenia


 8. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @poważny, czemu nie może coś nowego się dowiemy. Przy okazji spytamy:
  1. Na jakich warunkach Solpark wynajmuje halę sportową dla szkoły?
  2. Ile czynszu i w jaki sposób płaci szkoła za jej wynajem?
  3. Czy jest to stawka godzinowa, czy może stały ryczałt za uzgodnione godziny?
  Kolejne pytanie do pana Prezesa i równocześnie do Dyrektora gimnazjum:
  1. Dlaczego nasze dzieci nie mają gdzie ćwiczyć podczas lekcji WF i czy ludzie z zewnątrz są większym dobrem i priorytetem, niż nasze dzieci, skoro w godzinach ich zajęć wynajmuje się salę
  podmiotom zewnętrznym?
  2. Czy pan Dyrektor kiedykolwiek interweniował w tej sprawie i czy ma zamiar w jakiś sposób rozwiązać ten problem.
  Tak na początek chyba im wystarczy, bo nie chcemy zbyt długo na odpowiedzi czekać.


 9. Konik napisał(a):

  JAREK, PRZEMEK WSZYSTKO CO ROBICIE MA JAKIS SENS, ALE WIDZĘ, ŻE ZAPOMINACIE KTO TU JEST „PANEM” CZYLI WÓJCIKIEM, TO ON CAŁY TEN BAŁAGAN NAM ZAFUNDOWAŁ. Z TEJ NOWEJ JAKOŚCI TO MAMY KOLEŻKÓW WÓJCIKA NA STOŁECZKACH KTÓRZY ZARABIAJĄ GRUBE TYSIAKI, A POJĘCIA ŻADNEGO. JAREK TY PRZESTAŃ SŁAWECZKA GŁASKAĆ. PS ANDRZEJ GŁOWACKI GŁOWA DO GÓRY PRAWDA ZAWSZE ZWYCIERZA.. :-*


 10. Andrzej Głowacki napisał(a):

  do Konik, w polityce jak widzimy nie prawda ma znaczenie i jest górą a zasoby portfela, ilość i jakość znajomych na stołkach i nie mówię tu tylko o polityce samorządowej ale identycznie dzieje się w powiatowej, wojewódzkiej i na szczeblu ogólnopolskim. Ci którzy dążą do prawdy są z reguły zagrożeni i muszą mieć naprawdę twarde charaktery by nie dać się zastraszaniu i głupim głuchym telefonom.

  Czy wie ktos może jakie zmiany były ostatnio w Energoserwisie? Osobiście mam nadzieję że po ostatnich obsadach w radach nadzorczych i zarządach gminnych spółek tym razem wybrane zostały osoby kompetentne z odpowiednim wykształceniem, doswiadczeniem i wiedzą, a nie jak do tej pory miało miejsce za poparcie polityczne, reszta się nie liczy.


 11. Konik.. napisał(a):

  @Andrzej Głowacki przyjacielu szkoda że twój ziomek Jarek ci na to pytanie nie odpowiada który notabene ostatnio się z koniem zabawiał i zna dobrze temat.
  To ja ci odpowiem w sprawie Energo serwisu: Prezesem została pani Bujacz Beata, A członkami zarządu Gosposia wójta pani Ewelina Bujacz i pan Zawacki.. TAKA NOWA JAKOŚĆ…


 12. Konik napisał(a):

  Jarek napewno to co ci obiecali dostaniesz………………..


 13. yyyyy@ napisał(a):

  pani Ewelina Bujacz, a czym ona zasłużyła żeby zostać członkiem zarządu? Coraz bardziej odechciewa mi się mieszkać w tej gminie…


 14. V. napisał(a):

  http://natemat.pl/139613,nie-bedzie-31-letniej-prezes-zus-o-nominacji-zdecyduja-politycy
  Na szczytach władzy jest dokładnie to samo… Jeszcze próbują pokazać, iż z punktu formalne wszystko jest cacy, że konkurs został przeprowadzony :/
  Dalej trzeba głosować na tą samą bandę: PO, PIS, SLD, PSL na pewno się coś zmieni…


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM