| Subkrybuj kanał RSS

Wizjonerskie plany Prezesa?

13 kwietnia 2015 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Solpark


Szanowni Mieszkańcy,
Krótko przed Świętami Wielkanocnymi, mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszą gazetką RDGK i po tej lekturze wpadliśmy w lekkie osłupienie. Okazuje się, że mamy niezłego „wizjonera” w gminie. Przy jego pomysłach, tak krytykowany przez środowisko Rozwoju „małpi gaj w Czyżowie” z czasów Odnowy, to prawdziwy majstresztyk.

Żeby zrozumieć o co nam chodzi trzeba przejrzeć wizualizację przedstawioną przez prezesa Solparku, gdyż to on właśnie jest podpisany pod artykułem w poniższej gazetce (kliknij by otworzyć PDF).
razem4

Na pierwszy plan wysuwa się kompleks basenów termalnych na dachu, usytuowanych na wprost okien miejscowego gimnazjum, pomiędzy kompleksem szkoły, a ulicą Sportową. Faktycznie super wizjonerska lokalizacja. Pytanie czy formuła basenów otwartych z automatu nie czyni ich nieużytecznych w okresie zimowym tak jak ma to miejsce z obecnymi nieckami, które są na powietrzu i zimą są wyłączane z użytku.

Zaraz po drugiej stronie umieszczone jest pole dla kamperów. Tylko o ile nas wzrok nie myli, to znajduje się ono na miejscu obecnego stadionu Omegi, którego koszty budowy, remontów i modernizacji, pochłonęły znaczną sumkę z budżetu gminy. Stadion idzie do kasacji w planach autora, bo jak twierdzi nie opłaca się przeprowadzać na nim remontów i lepiej postawić nowy obiekt w nowej lokalizacji. Jedynie proponuje by przenieść trybuny i zadaszenie obecnego obiektu, na ten nowy. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie dla projektantów i wykonawców tego zadania.

Warto tu zaznaczyć, że z informacji umieszczonej na stronie UG, koszt prowadzonej w 2014 roku, przebudowy stadionu miał się zamknąć kwotą 3 mln. zł. Urząd Gminy składał wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej, w kwocie 1 mln. Warto sprawdzić, czy gmina otrzymała tę dotację i czy w przypadku zburzenia obiektu nie przyjdzie gminie tego miliona oddawać.
Podsumowując ten punkt, można śmiało stwierdzić, że w miejscu obecnego stadionu Omegi powstanie najdroższe na świecie pole kampingowe. A co tam, przecież gmina bogata. Zaszaleć można.

Kolejny majstersztyk to usytuowanie stadniny koni w pobliżu domów jednorodzinnych przy ulicy Łącznej i stref przemysłowych. W tym miejscu wypada postawić pytanie, gdzie tymi konikami będzie się jeździć? Przecież w tej lokalizacji nie ma terenów nadających się do jazdy konnej. No chyba, że autor ma czysto sportowe zapatrzenie na inwestycję. Tylko w tym przypadku w pobliżu byłby naniesiony w projekcie tor wyścigowy i parkour. Czy ludzie, którzy się tam „świeżo” wybudowali będą zachwyceni z zapachów wydobywających się ze stajni? Czy nie powinno być to bliżej otwartych przestrzeni z dala od dróg i w pobliżu wysokiego lasu?

Dość ciekawa atrakcja to karuzela widokowa w kształcie koparki, coś na wzór London Eye. Tylko jakież to widoki będzie można z tego podziwiać? Z jednej strony DPS i kościół, z drugiej strefa przemysłowa, a od południa pola i kartofliska.

Następny super pomysł to lokalizacja, czwartego już chyba boiska w promieniu 500 metrów i stadionu lekkoatletycznego. Czy to nie może się uzupełniać jako jeden obiekt? Przecież na stadionie lekkoatletycznym jedynie konkurencje rzutowe rozgrywane są na murawie. Po co wkładać kasę w dwa podobne projekty?
Kolejne korty tenisowe? I to w sytuacji gdy istniejące przy Solparku oraz na terenie gminy stoją nieużywane!

Tor łuczniczo-strzelniczy, czy aby na pewno taka atrakcja będzie miała wzięcie? Budowanie otwartej strzelnicy w pobliżu zabudowań i obiektów rekreacyjnych to odważne posunięcie. Czy nie lepiej byłoby odpuścić te łuki (koszt budowy obiektu będzie spory) i pozostać jedynie przy krytej strzelnicy dla broni pneumatycznej i sportowej? Jakby się poszukało, to taką atrakcję można by pewnie nawet w podziemiach Solparku ulokować. Grupa mieszkańców naszej gminy jest zainteresowana sportem strzeleckim i już wcześniej wnioskowali o zorganizowanie strzelnicy na terenie gminy. Biorąc pod uwagę, że kluby z tym profilem działalności, znajdują się w Radomsku i Bełchatowie, to taka inwestycja zdaje się wyglądać całkiem sensownie. Szkoda, że wcześniej ktoś o tym nie pomyślał, bo było na rynku lokalnym zapotrzebowanie na taki obiekt. Teraz znowu jesteśmy w tyle, gdyż w ubiegłym roku oddano do użytku strzelnicę pneumatyczną w Bełchatowie (kliknij w obrazek by przeczytać artykuł o tym wydarzeniu):
strzelnica-ebe

Tor gokartowy i to w dodatku kryty. Ilu będzie chętnych na taką rozrywkę? Coś słychać, że Red Bull Megawat ma na dłużej zagościć w naszej gminie. Zatem jeżeli już chcemy stawiać na ten profil sportu i rekreacji, to czy nie lepiej planować ośrodek sportów motorowych w pobliżu wkopu i z dala od zabudowań?

Podobnie zastanawia sens budowy Skateparku. Przecież taki obiekt finansowany w całości z budżetu gminy, z kosztem budowy ok.450 tys. zł. powstał w pobliskich Łuszczanowicach. Jaki sens ma dublowanie podobnych obiektów na terenie gminy i podbieranie klientów, którzy potencjalnie mogą trafić do innych miejscowości, niż Kleszczów. Dlaczego nie mają skorzystać na tym Łuszczanowice? Obecny skatepark zaistniał już na YouTube, i może warto pomyśleć jak go bardziej rozreklamować:

Kolejna Agora? Przecież jedną już mamy w kompleksie Solpark, w łączniku między szkołą a częścią sportową obiektu. Jak ta pierwsza jest wykorzystywana? Chyba jedynie zimą jako lodowisko. W pobliżu tej nowej planowanej Pan Prezes proponuje park interaktywny, tor łuczniczy i stadninę. Czy sama stadnina nie wchodzi już z konflikt z obiektem. Jak Pan zamierza tam pomieścić tłumy ludzi uczestniczące w imprezach typu „Dni Kleszczowa” czy „Dożynki”?

Czyżby szykował nam się kolejny „bubel” po Solparku i to przy większych nakładach, niż te 250 mln. wydane na obiekt? Co z finansowaniem inwestycji? Czy całość ma być własnością Solparku, budowaną za publiczne pieniądze? Czy będą starać się stworzyć odpowiednią infrastrukturę pod prywatnego inwestora? Budżet gminy wkrótce zacznie się kurczyć i trzeba się głęboko zastanowić czy stać nas na utrzymanie takich obiektów, które niekoniecznie muszą być dochodowe. Ryzyko przy takim rozmachu jest jednak dość duże, a sam Wójt niejednokrotnie podkreślał, że stałe koszty utrzymania wszystkich jednostek podległych gminie są już teraz olbrzymie i według niego zbyt wysokie.

Nie chcemy aby ten wpis odbierano jako wszystko na nie. Trzeba przyznać, że część z pomysłów zamieszczonych w projekcie, jest godna uwagi. Od dawna wiadomo, że jest potrzeba rozbudowy bazy noclegowo-gastronomicznej i remontu starego hotelu Imperial. Ciekawymi propozycjami wydają się: astrobaza, tuba do nurkowania i wieża do Skydivingu. Jeżeli chodzi o termy, to jesteśmy już całkiem w tyle, w odniesieniu do tego tematu. Padła wystrzałowa propozycja poprzednich władz, aby wiercić otwory geotermalne kosztem 30 mln. Tyle, że ówczesne władze z byłą Wójt na czele zdaje się nie miały żadnego pomysłu, na co i jak te odwierty następnie wykorzystać. Teraz każda propozycja jest krytykowana, do czego przykłada się także bezsensowne naszym zdaniem, połączenie bazy rekreacyjno-sportowo-szkoleniowej z zespołem szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turysta, zarówno ten szukający atrakcji rozrywkowych, jaki i ten biznesowy, chce się czuć swobodnie, chce nie być niczym ograniczany. Tym czasem to połączenie wymusza wiele różnych ograniczeń. Ile to razy już władze Solparku starały się o pozwolenie na sprzedaż piwa w obiekcie? Niestety w takim „sprzężonym” układzie, wielu rzeczy nie uda się przeskoczyć.

Druga sprawa, to upychanie wszystkiego na siłę w jednym miejscu. Dlaczego Pan Prezes nie patrzy przyszłościowo na całą gminę, tylko pcha wszystko na swoje „podwórko”. Uważamy, że trzeba dać szansę rozwoju także innym miejscowościom naszej gminy. Część tych pomysłów pana Stawskiego, dawałaby szansę właśnie innym. Mamy bardzo fajne tereny po żwirowni w Antoniówce, nadające się idealnie na strzelnicę, czy nawet poligon paintballowy. Na stadninę też znalazłaby się znacznie atrakcyjniejsza lokalizacja. Sporty motorowe, crossowe, aż się prosi lokalizować w pobliżu terenów po-kopalnianych. Tylko wszystko powinno być poparte dokładną analizą finansową, rozpoznaniem rynku i zainteresowaniem potencjalnego klienta. Trzeba trochę pogłówkować, o ile jest komu, bo po lekturze tego co Prezes wraz z „trzymającym władzę” stowarzyszeniem RDGK, rzucił na światło dzienne, można mieć spore wątpliwości. Warto podpatrzeć jak to robią inni, mający podobne problemy jak nasza gmina. Można poszukać trochę w internecie, by zobaczyć jakie rozwiązania stosują inne gminy przy zagospodarowaniu terenów po-kopalnianych. http://konin.naszemiasto.pl/artykul/kleczew-na-terenach-pokopalnianych-powstaje-park-rozrywki,1531191,artgal,t,id,tm.html Przecież można tam pojechać, pooglądać i w przypadku inwestycji już działających, zrobić rozeznanie jaką one mają rentowność.
W ogóle to dlaczego my to musimy przypominać gdy nie tak dawno jak pół roku temu Kleszczów był jednym z przystanków III Polsko-Niemieckiego Forum Rekultywacja i rewitalizacja obszarów pogórniczych? Nic z tego spotkania nie zostało przez Wójta wyniesione?

To takie wstępne przemyślenia odnośnie tego projektu. Zapraszamy do wspólnej analizy i własnych przemyśleń w tym temacie, w formie wpisu, czy komentarza.

Odpowiedzi: 13 do wpisu “Wizjonerskie plany Prezesa?”

 1. Konkluzja napisał(a):

  No to teraz wiecie po co Chojnowski takich „fachowców” prezesów do Kleszczowa sprowadził!

  Zastanawiacie się co i gdzie chcą budować. Zaprawdę powiadam wam dla nich to nie istotne byleby cały budżet Gminy wraz z tymi zaoszczędzonymi 600 milionami mogli na budowę tego czegoś „spożytkować”. Koledzy już czekają na zlecenia. Śmieszne jest to rozważanie stadnina czy strzelnica. Jedno i drugie jest tylko tak dobrane żeby tutejsi byli w stanie zaakceptować „kosztowne” fanaberie i uwierzyć, że o ich dobro tu chodzi i wygody. Mogli by wam nawet olbrzymiego złotego konika na biegunach zbudować, byleby kasę „łyknąć” Dla nich to bez znaczenia, jak wyprowadzą kasę wierzcie mi z taką kasą na kontach nie w głowie będzie im mieszkanie pod brudnymi kominami elektrowni. Tak będą wspierać turystykę, ale w Hiszpanii, zamawiając kolejne drinki na plaży.

  ps
  warto zapytać drodzy państwo z Twojego Kleszczowa, kto przyczynił się do tego, że niejaki Chojnowski dzisiaj taką władzą dysponuje i gminę do ruiny doprowadza? Kto to taki szczęśliwy po bułeczki rano jechał po jego wygranej w wyborach uzupełniających? Czy to nie prezes waszego szacownego stowarzyszenia Jarosław?


 2. Marko napisał(a):

  dokładnie, szara eminencja Jarosław, która to teraz odgrywa tego najlepszego, lekarstwo na ciężkie czasy.


 3. Efka napisał(a):

  Oho! Zaczyna się niszczenie Rzeźnika 🙂
  Nie zdziwiłabym się gdyby RDGK i Rozwój połączyły siły aby go zneutralizować na dobre, bo facet zagraża i jednym i drugim w żerowaniu na wielkim budżecie naszej gminy. Można w przenośni napisać, że PO z PSLem zawsze się dogada byle nie dopuścić do władzy tych, którzy chcą prawdziwych zmian na lepsze.
  Boli was te ponad 400 głosów zdobyte uczciwa praca dla dobra społeczności lokalnej. Bez przekupstwa mieszkaniami czy załatwienia pracy.


 4. Armin napisał(a):

  Brawo! Bardzo dobry artykuł, jak już koniecznie chcą ulżyć gminnym kontom to powinno to być właśnie tak dogłębnie przeanalizowane. Niestety @Konluzja jest sluszna, bo „propozycje” prezesa solparku to w większości nieprzemyślane fanaberie nastawione na masymalną kosztochłonność czyt. szybką kasę. Co do Jarka to zgadzam z @Marko i myślę, że nie on jest autorem tego artykułu – głosu rozsądku.

  @Efka a ja słyszałem, że Rozwój w wielu tematach ma podobne spojrzenie do TK. Moim zdaniem dzisiejsza opozycja powinna się zjednoczyć zapominając o zaszłościach w imię dobra tej gminy i przegonić tych wszystkich stawskich, siemieniuków i innych którzy tylko wpadli tu po kasę i za chwilę śladu po nich nie będzie. A skoro żadnej przyszłości nie wiążą z tą gminą to jak mogą rozsądnie planować nam przyszłość taką jak choćby to co tutaj będzie budowane. Wypociny stawskiego są tego najlepszym dowodem.


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Armin, z mojego punktu widzenia, bardziej niepokojący jest fakt, że te propozycje dostały wyraźną akceptację RDGK. Skoro te pomysły opublikowano publicznie w biuletynie stowarzyszenia, to wygląda na to, że uzyskały one pełną aprobatę przynajmniej zespołu redakcyjnego. Skoro to środowisko popiera te założenia, to od projektu do realizacji jest bardzo krótka droga. Stowarzyszenie wyraźnie współpracuje z Wójtem i ma większość w Radzie Gminy, która to przyklepuje potrzeby budżetowe na gminne inwestycje.
  Drugi niekontrolowany lub skrywany pomysł wiceprezesa Zakładu Komunalnego, też nie napawa optymizmem i wskazuje na to, że organ właścicielski stracił kontrolę nad tym co się w spółkach wyprawia, lub druga opcja, że w kampanii wyborczej komitet RDGK kłamał wyborców w „żywe oczy”. Co do kompostowni to nie jest to jakiś niezrozumiały proces. Większość z nas ma na podwórkach kompostowniki termiczne i przy takiej ilości odpadu (w szczególności trawa, odpady zielone i trochę nieuciążliwych dodatków z kuchni) nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Ale pan Siemieniuk wspomniał o kompostowaniu osadów ściekowych. Ciekawe, czy to tylko przymiarka pod gminne oczyszczalnie czy szerszy projekt zwrócony w stronę podmiotów z poza gminy? I tu trzeba się już chyba trochę bać i pilnować co nam władza w gminie szykuje. Oby nie skończyło się to tak jak w oczyszczalni Zdzieszulice, która uprzyjemnia życie mieszkańcom B-towa http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/belchatow-teraz-smierdzi-z-osuszalni-wod-kan-ciagle-walczy,3344787,art,t,id,tm.html
  O ile projekt Prezesa Solparku przedstawia tylko jego różowe sny zebrane w całość i daleko mu do realizacji, to niestety projekt Wiceprezesa Zakładu Komunalnego jest już chyba w fazie wstępnej realizacji, o czym świadczy podany przez niego fakt podpisania umowy z Politechniką Opolską, która ma wyszukać najlepsze rozwiązania dla tego zadania inwestycyjnego.
  Oj dzieje się dzieje i władza nie próżnuje w dostarczaniu ciekawych tematów. Ostatnie powołania do ESK, też dają dużo do myślenia, co planuje się w przyszłości w tej spółce. Ale to raczej na oddzielny temat. Na razie działania Wójta i RDGK skupiły się na jednym, chyba dla nich najważniejszym temacie. A co dla mieszkańców oprócz ogłoszeń w BIP o kolejnych budowach i remontach dróg? Kiedy na Głównej doczekamy się podłączenia do sieci ESK i możliwości korzystania z tańszego prądu? Kiedy ruszy budowa drogi przez wkop? Co z budową przedszkola ze żłobkiem na osiedlu Zacisze? Gdzie jest przejrzystość w działaniu nowo wybranych władz? itd……
  Co do Twoich domysłów, że Jarek nie jest autorem tego artykułu-głosu rozsądku, to zauważ, że wszystkie wpisy na TK idą z nazwiskiem autora, Tu akurat jako autor podany jest Twój Kleszczów. Jest to praca zbiorowa ludzi skupionych wokół stowarzyszenia z Jarkiem na czele. Bawi mnie to walenie na prawo i lewo, że Jarek trzyma stronę RDGK i Wójta. Warto zauważyć, że po wyborach uzupełniających jako pierwszy połapał się jakie są intencje tego nowego tworu i wyszedł z zebrania założycielskiego Stowarzyszenia RDGK. Niestety ja dałem się nabrać na propozycje „nowej jakości” i musiałem potem składać pisma o wypisanie z szeregów stowarzyszenia. A Jarek mnie ostrzegał 🙂


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Konkluzja:
  Nie sądzę abyś dopiero co tą stronę odkrył, albo jeśli jesteś mieszkańcem naszej gminy, nie otrzymał biuletynu wyborczego, ale załóżmy przez chwilę, że powyższe to prawda.
  Informuję więc, że o historii współpracy TK z RDGK można poczytać tutaj:
  http://twoj-kleszczow.pl/wp-content/uploads/2014/10/biuletyn-wyborczy-nr1-wersja-cz-b-www.pdf

  @Marko:
  Wszystko co o mnie czytasz na info to nigdy nie poparte żadnymi dowodami insynuacje i konfabulacje. A tłumaczyć się, że nie jestem wielbłądem nie mam zamiaru.

  @Armin:
  Jak znam życie to znowu na dwa miesiące przed wyborami obudzą się działacze i będą zakładać komitety. A tutaj trzeba zaangażowania i aktywności nieustannej. My nikomu drzwi przed nosem nie zamykamy, formuła współpracy w ramach inicjatywy Twój Kleszczów również jest otwarta i nie wymaga wstępowania do żadnych stowarzyszeń, przestrzegania dyscyplin partyjnych.


 7. Armin napisał(a):

  Przemysławie, dlaczego tak kluczysz?

  Dlaczego piszesz jakoś tak niezdecydowanie?

  Plany Stawskiego nie otrzymały aprobaty ani zespołu redakcyjnego ani RDGK. Rzeczy należy nazywać po imieniu, bez wprowadzania zbędnego zamętu w głowach naszych mieszkańców! Jest dokładnie odwrotnie niż nieśmiało raczyłeś napisać – w rzeczy samej SĄ TO WIZJONERSKIE PLANY RDGK NA WARTKIE UPŁYNNIENIE NASZEJ KASY! Napisane rękami zespołu redakcyjnego, który przykleił w podpisie Stawskiego, bo on w sposób naturalny prezesując Solpark jest najbliżej tych tematów. Trudno, żeby to Gajdą firmowali. Wystarczyło, że podpisali jego nazwiskiem jeden z tematów w tej ich gazecie sugerując, że inwestora niby ściągnął i wszyscy wiemy jak wyszło. Wyszło po prostu głupio.

  To samo z tym stwierdzeniem, że stowarzyszenie RDGK współpracuje z wójtem. Przecież Chojnowski to ich kandydat, a teraz wójt. On nie współpracuje ON JEST RDGK, mimo, że może formalnie kartki nie podpisał. I nie ma wątpliwości, że tak samo zna i jest świadom tych pomysłów niby Stawskiego na zrobienie z Kleszczowa cyrku i pośmiewiska, jak i plany Brunona na zasmrodzenie gminy! I te na kolejnych bodajże 5 czy 7 autobusów turystycznych też!

  Zgadzam się, że największym zagrożeniem są te iście szatańskie plany członka Zakładu Komunalnego. Swąd z tego będzie unosił się w całej okolicy. Najgorsze, że już to wdraża w życie. Pewnie znowu będzie nas przekonywał, że naukowcy z Opola za ciężkie gminne pieniądze opracowali jakąś cudowną metodę neutralizacji zapachów i będzie pachnieć. Tyle tylko, że tak samo przekonywało nas PGE, że nie będzie pylić z tych nowych zbiorników na popiół, bo naukowcy opracowali super technologie przeciwdziałające temu zjawisku. Jak jest każdy widzi po każdym silniejszym porywie wiatru. Zresztą wystarczy zapytać mieszkańców Łękińska, czy jeszcze lepiej zapylonego niemiłosiernie Rogowca. Dziwię się, że ci ludzie tam jeszcze wytrzymują takie warunki życia. A tu członek z „Komunalki” Bruno kolejną atrakcje buduje. Proponuje obok genialnej lokalizacji stadniny koni to umieścić, może turyści się nie połapią uznając to za zjawisko „naturalne” towarzyszące hodowli czystej krwi „arabów”?

  Wysypisko Kąsie jest tak daleko, a zdarza się, że kiedy wieje z tamtego kierunku to nawet w Kleszczowie jest ono „wyczuwalne”, a co dopiero jak to gdzieś nie daj Boże, w okolicach Łuszczanowic, przy starym wysypisku zlokalizują? Po całej gminie będzie się „zapach” unosił. Turyści będą walić drzwiami i oknami, żeby zaczerpnąć tych atrakcji całą piersią. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to co się tutaj dzieje to jest jakiś nie przymierzając, cyrk!


 8. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Armin, co do pana Siemieniuka, to miałem przyjemność z nim rozmawiać podczas zebrania wiejskiego. Zadałem mu pytanie po co Zakładowi Komunalnemu autobusy prawie z górnej półki skoro one i tak jeżdżą tylko wokół kominów. Dostałem odpowiedź, że to nie tak, że będą jeździć w dłuższe trasy, że będą wozić dzieciaki i młodzież z gminy na wycieczki i kolonie. Ciekawe ile takich wyjazdów do tej pory było i jak zyski z tego mają się do utrzymania takiego taboru. Przecież trzeba płacić ubezpieczenie, robić przeglądy i bieżącą obsługę. Dlaczego kopalnia zrezygnowała z dowozu pracowników do pracy własnym taborem? Ano dlatego, że wynajęte wychodziły taniej. Żeby mieć coś z tego, to te Scanie powinny ganiać na okrągło i to nie wokół kominów, tylko przynajmniej na dłuższych trasach krajowych. Warto by tu też poprosić o wykaz przejechanych kilometrów i na jakich trasach były one robione. kolejny zakup Mercedes z 19 miejscami za około 500 tys zł. Jak to auto mają zamiar wykorzystać? Też lokalne trasy, czy może dwu trzy osobowe delegacje urzędników gminnych, czy wyjazdowe szkolenia Radnych? Pakuje się kasę w full wypas, no bo przecież „społeczność lokalna ma duże wymagania” jak to stwierdził pan Siemieniuk w gazecie. Tylko czy społeczność lokalna będzie miała okazję przejechać się w tym wypasionym Mercedesie? A może zrobić „dzień drzwi otwartych” w Zakładzie Komunalnym, żeby chociaż każdy chętny, na minutkę w tym cacku mógł usiąść.


 9. V. napisał(a):

  Pan Prezes to niech się najpierw weźmie za roznoszenie wcześniej ulotek, a nie jakieś zaproszenie na 17 kwietnia do Solparku, które otrzymałem … 20 kwietnia.


 10. rodowity mieszkaniec napisał(a):

  Przemku , z tymi autokarami jest tak jak z tym „małpim gajem „ktory proponowala odnowa w czase kiedy wojt byl radnym i /zasiadal w fundacji,klientami mieli byc uczestnicy pielgrzymek do Czestochowy. To jest cala prawda o wojcie Chojnowskim jak wyprowadzic kase z gminy.AMEN……..


 11. nie dałem się oszukać na wyborach napisał(a):

  Pomysłów na wyciągnięcie gminnėj kasy jest w naszym grajdole sporo.
  Dom kultury zrobił sobie horrendalnie drogi remont, zakupił profesjonalny sprzęt, którego nikt nie potrafi obsłużyć. Jestem ciekawy jak zmieniły się statystyki działań kulturalnych i uczestnictwa w nich mieszkańców bo miliony poszły a ja różnicy nie widzę. A teraz w planie remont w Łękińsku…
  Ciągle mówi się o remoncie ulicy Głównej. Dziesiątki milionów mają być wydane na wyłożenie drogim kamieniem wiejskiej drogi przy wkopie kopalnianym. Niemalże jak w jakimś kurorcie, ale kto wie? Może pobliskie gipsy zrobią jakiś fantastyczny mikroklimat. Doniesienia z popiołów sukcesu nie wróżą…
  Klasyki w postaci działań pani prezes KT nikomu przypominać nie trzeba.
  Kasa dla Ekoregionu, kasa dla księdza, kasa na stojący tabor autobusowy, kolejne serwisy internetowe itd…

  A może by tak wziąć się za prawdziwe zarządzanie? Po co nam GCI skoro oferty pracy i tak znacznie skuteczniej można wygooglować? Po co nam zakład komunalny przecież chodników i dróg rowerowych nie trzeba odśnieżać. Po co żłobek, kilka osób ma w gminie pracę jako opikunowie, a to że brakuje u nich miejsc to już nie ważne.

  Pragnę wierzyć, że to wszystko to głupota i dyletanctwo rządzących. Niestety z każdą kolejną wiadomością mam coraz mniej złudzeń.


 12. Gaweł napisał(a):

  może czasem tak będzie:
  http://tnij.org/ankieta65


 13. Gaweł napisał(a):


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM