| Subkrybuj kanał RSS

Siła eSportu… niedostrzegana w Kleszczowie

28 maja 2015 | Autor:
Kategoria: eSport, Kleszczów


Zapraszamy Państwa do obejrzenia (na pełnym ekranie, w jakości HD) jednego z niewielu filmów w języku polskim, który traktuje o fenomenie eSportu.

Dlaczego gmina Kleszczów przy wszystkich możliwościach jakie posiada nie może czy nie chce zagospodarować potencjału młodych ludzi, którzy już pokazali, że potrafią i chcą działać w obszarze eSportu?
Może ten powyższy film przekona gminnych decydentów do tego by podać pomocną rękę temu gminnemu środowisku.
Wiemy, że również gminni oficjele czytują tą stronę. Prosimy, pokażcie ten materiał Wójtowi, Przewodniczącemu Rady Gminy, komukolwiek, kto jest w stanie wpłynąć na postawę władz naszej gminy w stosunku do eSportu.

eSport Kleszczów

Odpowiedzi: 8 do wpisu “Siła eSportu… niedostrzegana w Kleszczowie”

 1. mieszkaniec gminy napisał(a):


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  eSport zyskuje na popularności. Dzisiaj o 21.00 w Cyfrowym Polsacie na antenie Polsat Viasat Explore (kanał 70 Cyfrowego Polsatu) będzie można obejrzeć relację z jednej z największych imprez e-sportowych na świecie – DreamHack Open Summer. W programie na żywo wielki finał turnieju Counter-Strike: Global Offensive.
  http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/dr/DreamHack-Open-Summer-W-Polsat-Viasat-Explore_1451593/index.html


 3. Lukasz Zielonka napisał(a):

  eSport, w Gminie Kleszczów, nie ma sensu bytu, z prostych powodów, czyli politycznych.
  Nie ma szans istnieć dzięki Panu Jarosławie – tak to przez Pana eSport w Kleszczowie umarł.
  Mimo, że miał szanse zaistnieć, w zarodku go Pan zdusił.
  GOK GAME ARENA organizowany przez Kółko informatyczne prowadzone pod moim kierunkiem podczas Dni Kleszczowa to był początek eSportu w Kleszczowie.
  I rozwijał się, dopóki Pan Jarosław Rzeźnik nie przyszedł do GOK i zaczął mówić o tym by też chciał to rozwijać i wesprzeć, bo ma grupę ludzi chętnych by pomóc.
  To Pana wina Panie Rzeźnik, przez Pana eSport w Kleszczowie nie istnieje…, to Pana wina, dodatkowo drążąc temat niszczy Pan to dalej, dlaczego? Bo jest Pan w opozycji… nie ważne do kogo, ważne, że w opozycji.
  I tak naprawdę nie ważne kto rządzi, jaka opcja, istotne jest to komu aktualnie Pani Dyktator „schlebia”, a, że aktualnie nie Panu to eSport nie ma sensu istnienia w Kleszczowie.
  Nawet gdyby aktualna / była / czy przyszła władza była za rozwijaniem eSportu w Kleszczowie – to nieważne, bo dla pani Dyktator jest Pan niewygodnym człowiekiem z opozycji i nic Pan nie ugra.
  Jak by Panu pomogła w rozwijaniu eSportu w Kleszczowie, to mimo dobrych intencji, skojarzono by Pana z nią, czyli opozycji z nią, a dla niej to bardzo złe…
  Więc Panie Rzeźnik, odpierdziel się od eSportu w Kleszczowie bo Pan tylko szkodzi, albo wygraj Pan wybory by lizała Ci zadek, jedno z dwóch.
  PS. Mam nadzieję, że większość widzi przewrotność tej wypowiedzi.


 4. Gamer napisał(a):

  Przepraszam Panie Zielonka, ale pieprzy (za przeproszeniem) Pan głupoty. Chyba Pan nie rozumie znaczenia słowa „eSport”. To nie gra w Mario, czy bilard na kompie. Gra sie w typowo esportowe gry, gdzie umiejętności przewyższają sprzęt, pieniądze, czy inne wartości. W Kleszczowie na tą chwile może nie bedzie potężnej drużyny, ale przydał by sie spory turniej ogólnopolski, przy którym GOK Arena (czy jak to tam sie nazywa) bedzie tylko kółkiem informatycznym, które Pan tak chwali… To nie jest nauka obsługi Office, tylko gra o kase i prestiż w grach. Kółko informatyczne co najwyżej niech sobie w paincie porysuje kartki na dzien babci, czy dziadka. Moim zdaniem eSport ruszy, ale z władzami, które wychodzą do młodzieży i do europejskiej gminy, a na ta chwile to mamy wioche z urzednikami, nie wiedzącymi na co wydaje kase… no i ładującą ją sobie do kieszeni. Przyjdzie co do czego, gdzie eSport bedzie generowal kupe kasy, to wladze sie obudza z reka w nocniku. Co do Rzeźnika to chlop sie stara bo turniej w podstawówce, przy minimum budżetu, albo nawet bez niego, zdołał z ekipą zmontować fajny turniej. GOK mial kase, mial sprzęt, a zrobił chałe… przyciągały tylko może nagrody. Życze Rzeźnikowi wójta, to rozpieprzy te całe znjomości, a urzędnicy wezmą sie do roboty i pomocy mieszkańcom.

  Co do tego GOK Arena to jakby byla taka sama kasa, a ludzie Rzeźnika to powstał by super turniej.


 5. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Gamer:
  Może nie załapałeś ironii w komentarzu Łukasza, ale On właśnie tak samo jak Ty pije do naszej kleszczowskiej rzeczywistości.
  Nowa Jakość niestety okazała się być obietnicą, która nie zostanie spełniona. Dalej mamy takie same standardy rządzenia jak za Rozwoju, a władza do oddolnych inicjatyw podchodzi z obawą, bo bardziej się boi, że u boku zbyt dużo konkurentów, dobrych organizatorów, ludzi z pomysłami jej wyrośnie. Więc lepiej nic nie robić, ciepła woda w kranie leci i wystarczy.

  Proszę Cię również nie nazywaj kleszczowskich ziomków, eSportem zainteresowanych „moimi ludźmi” 🙂
  Każdy jest ważnym trybikiem w naszym zespole. Łukasz organizował GOK Game Arena w określonych warunkach, będąc pracownikiem GOKu i mając nad sobą przełożonych, którzy być może nie wszystkie pomysły związane z eSportem pozwalali realizować.
  Łącząc siły dopiero byśmy mogli wiele w eSporcie zdziałać.

  Nasza gmina nie potrzebuje „rozpieprzania” tylko zmiany mentalności i atmosfery! Nowa Jakość zawiodła tutaj. Od samej góry, bo przykład idzie z góry, a ryba jak mówi przysłowie, psuje się od głowy. Dopóki najwięcej do powiedzenia w gminie wciąż będą mieli starzy wyjadacze, a nie osoby młodsze, z szerszymi horyzontami, bez bagażu konfliktów z lat ubiegłych, dopóty będziemy jako samorząd i społeczeństwo buksować w miejscu, zajmować się różnymi animozjami między sobą.

  Im wcześniej to zrozumiemy tym lepiej dla nas, bo jednak czas ucieka, a razem z nim niewykorzystane szanse, zmarnowane potencjały. Pocieszające jest to, że coraz częściej słyszy się głosy, że rzeczywiście już czas na realne i prawdziwe zmiany, których Nowa Jakość ze starymi działaczami pod nowym szyldem czy też stary Rozwój nie zapewni.


 6. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Kolego Gamer, trzeba było być na pierwszym turnieju GGA, to byś nie pisał takich głupot…
  Główną grą był CS 1.6 i jeśli dobrze pamiętam drużyny to było około 150 osób.
  W tym ludzie którzy uczestniczyli w ogólnopolskich turniejach i chwalono nas jako Kółko informatyczne za profesjonalne przygotowanie turnieju… niespotykane w innych miejscach.

  Więc nie pisz o takich dyrdymałach jak kartki na dzień babci…

  Później wszystko się popsuło, bo Pan Rzeźnik nieświadomie to upolitycznił.


 7. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Łukasz Zielonka:
  Hola, hola…
  Jeśli uważasz, że to ja sprawę eSportu upolityczniłem to znaczy, że myślisz takimi samymi kategoriami jak osoby, które krytykujesz.

  To Ci, którzy Tobie zabronili rozwijać eSport w ramach GOK upolitycznili sprawę, bo właśnie mają taką mentalność rozciągania polityki na każdą dziedzinę życia, którą się zajmie osoba aktywna również w polityce.

  A swoją drogą ciekawy wniosek można wysnuć na podstawie tego co piszesz. Czyli osoby decyzyjne w kwestii być albo nie być eSportu w ramach działalności GOKu, poświęciły dobrze zapowiadający się, pożądany przez młodsze pokolenie projekt. Po prostu cudownie.

  Już samo to jest naganne i osoby odpowiedzialne za takie potraktowanie tematu eSportu powinny się gęsto tłumaczyć. Szczególnie przed młodszymi mieszkańcami, eSportem zainteresowanymi.


 8. Nyska Arena Gier napisał(a):


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM