| Subkrybuj kanał RSS

Co tam słychać w DPSie ?

1 czerwca 2015 | Autor:
Kategoria: DPS, Kleszczów, Ogólne


Miliony na dokończenie inwestycji poszły, ale coś cicho się zrobiło o tym ważnym dla mieszkańców obiekcie.

Tym wpisem, wiedząc, że trafi do wszystkich „oczu”, do których trafić powinien chciałbym przypomnieć, że budowa powstaje ze środków publicznych, w sposób kontrowersyjny przyznanych (któż by nie chciał tak preferencyjnej pożyczki otrzymać) i jakieś standardy warto by tutaj zachować.

Wypadałoby publikować raz, albo dwa razy w miesiącu wieści z placu budowy oraz szacunkowy czas jaki pozostał do otwarcia.
Opieki potrzebuje wiele osób w naszej gminie, a i każde miejsce pracy ważne.

Na „fejsbookowym” profilu Fundacji Servire Homini 9 kwietnia zamieszczono informację, że:

Fundacja rozpoczyna organizowanie kadry pracowniczej przed uruchomieniem Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie.
Jeszcze w kwietniu pierwsza grupa kandydatów rozpocznie 2 tygodniowe praktyki w zaprzyjaźnionym DPSie.
Aktualnie zainteresowanych prosimy o kontakt.

Warto zadać również pytanie Wójtowi (może któregoś radnego zainspiruję?) czy, a jeśli tak to ile razy zainteresował się wydatkowaniem drugiej pożyczki przyznanej we wrześniu 2014 roku?

Odpowiedzi: 15 do wpisu “Co tam słychać w DPSie ?”

 1. antek napisał(a):

  Jarosławie skoro tak bardzo Ci do śmiechu ci było jak przeczytałeś wpis H. Michałka to teraz pośmiejemy się z Ciebie hipokryto.
  Też rzucimy na początek cytacik z kolegi twórczości – „Wypadałoby publikować raz, albo dwa razy w miesiącu wieści z placu budowy oraz szacunkowy czas jaki pozostał do otwarcia”

  Pozwolę sobie lekko zmodyfikować Twój wpis żeby opisać sytuację, bo i ja przez cały ranek nie mogłem się zebrać ze śmiechu z podłogi jak to przeczytałem. Jak bym miał trochę talentu graficznego to bym zrobił mema z przerobionym obrazem Rejtana z główną rolą J. Rzeźnika rozdzierającego szaty przeciwko niekontrolowanemu przekazywaniu kolejnych 3 milionów na DPS.
  Oj Jarek żałosny jesteś naprawdę… Pamięć ulotna jest…


 2. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @antek:
  Znowu anonimy, bo można bezkarnie kłamać.
  V. mimo, że anonimowo to chociaż przedstawił dowody świadczące o hipokryzji Pana Michałka.
  A Ty anonimowo próbujesz mi wmówić postawę, której nigdy nie miałem.

  Nie mam się czego wstydzić w sprawie DPSu.
  Byłem za przyznaniem środków na dokończenie inwestycji, ale domagałem się również pilnowania tej budowy, utworzenia swego rodzaju „rady nadzorczej” przez Fundację Servire Homini. Przy odpowiednim stanowisku organu wykonawczego czyli Wójta moje postulaty były do osiągnięcia.
  Wszystko jest nagrane.

  Mało tego, tutaj jest artykuł, który opublikowałem w lutym 2014 roku i wyraźnie widać w nim jaka jest moja ocena projektu zwanego DPSem.

  Przy okazji warto przypomnieć to o czym pisałem w kontekście wyborów, które nastąpiły za kilka miesięcy. Można by rzec, że wykrakałem strukturę i ciężar właściwy obecnej Rady Gminy (ostatni akapit sekcji „Podsumowanie” w wyżej podlinkowanym wpisie dotyczącym DPSu).

  P.S. Jeszcze taka oczywista oczywistość, wpis „V.” nie jest mojego autorstwa.


 3. pasterz napisał(a):

  Tak zobaczymy rozliczenie księdza jak nagranie z komisji od Jarosława
  pozdrawiam


 4. gaguś napisał(a):

  Panie Rzeźnik „baju ,baju będzie w Raju”Przestań pan udawać świętszego od Papieża ,bo tak naprawdę jesteś jednym z tych którzy doprowadzili do tego ,że wyprowadzono bezpowrotnie z Gminy 6 ml. zł. ,nie licząc odsetek. To pan panie Jarosławie, Pan Chojnowski i przede wszystkim pani K. Tarkowska uknuliście ten chytry plan, który miał wam zapewnić wszelkie splendory od politycznych począwszy na pieniężnych kończąc. Nie słuchaliście mądrych ludzi, którzy od początku przeczuwali i mówili że to kolejny przekręt Tarkowskiej, na zrobienie kasy, ale żeby go zalegalizować sprytnie włączyła pana i Chojnowskiego ,który też lubi kasę jak misiu miód. Połknęliście haczyk naiwności ,bo myśleliście że zbijecie fortunę, i zapewnicie sobie wpływy polityczne. Ten DPS, jest tak potrzebny w Kleszczowie jak dziura w moście. Przecież my wszystko pamiętamy, nawet te pana filmiki puszczane w internecie , namowy, ogłupianie ludzi, wyzywanie przeciwników i co teraz nagle gdy smród u du…, a może i niebawem prokurator przyjedzie to wycofka. Pan panie Jarku działał jak opętany, obsesyjnie wręcz, głosił pan całe monologi po internecie i wśród ludzi o celowości tej inwestycji, która okazała się całkowitym nonsensem i klapą, powinniście te pieniądze teraz wy oddać ,zamiast ks. biznesmena Bednarskiego. Pan zachowywał się jak rodzina B.od nas z Łuszczanowic, ale oni wiedzieli czego chcą ,bo córeczka jest teraz Vice Prezesem w Energoserwisie i zarabia 11,5 tys na miesiąc, Sławek z Tarkowską zadbali o siebie i swoich, tylko pana p. Rzeźnik wykantowali jak nas mieszkańców. Dlatego teraz próbujesz się pan wybielać, ale nie tędy droga, drugi raz już nie będziesz przy korycie, bo ludzie was już mają po dziurki w nosie, nie przejmuj się, los pozostałych kanciarzy z „Razem dla Gminy” i „Twojego Kleszczowa” już w listopadzie będzie taki jak twój.A teraz zamiast zdrowaśki odmawiaj sobie pan to;”miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno…..” Pozdrawiam.


 5. Tomi napisał(a):

  Panie Jarku ….. Hipokryzja…. Slownik….;)


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Widzę, że upał się Panom udziela i stan się pogarsza. Coraz więcej bzdur wypisujecie.

  Pragnę przypomnieć, że za udzieleniem pożyczki głosowała większość w Radzie.
  To Wójt odpowiada za wykonanie uchwały i zabezpieczenie interesu gminy.
  Ja nie mam się czego wstydzić ponieważ cała moja aktywność w tej sprawie jest otwarta w postaci moich artykułów oraz przemówień na sesji.

  W środę komisja wspólna. Miejsce w sam raz do poruszenia tego tematu i zadania kilku pytań Wójtowi. Skoro temat już wypłynął to można liczyć, że Wójt będzie przygotowany… tylko nie tak by „po prostu” dużo mówić, ale „po prostu” nic nie powiedzieć …


 7. tomi napisał(a):

  Panie JArku to o co Wy teraz walczycie bo ja już się pogubiłem kto z kim i po co? Macie jakies plany, cele?


 8. tomi napisał(a):

  Panie JArku, Przemku, hallo???


 9. czesio napisał(a):

  A może po ludzku Jarek Tak:https://www.youtube.com/watch?v=6m_nRe3i7pc


 10. czesio napisał(a):

  Czegoś jeszcze nierozumisz ???


 11. czesio napisał(a):

  MY CHCEMY ŻYĆ!!!!


 12. Efka napisał(a):

  No i proszę w nowym Informatorze mamy artykuł o DPSie.
  I jest to najlepszy dowód na to, że TK robi dobrą robotę i jest potrzebny.


 13. Tomi napisał(a):

  Ostatni wpis Pana Jarka jak i ludzi z TK 7 dni,temu. Co sie dzieje? Wakacje czy jakas grubsza sprawa pojednania i cichego wygaszania portalu?


 14. V. napisał(a):

  @up

  Na info też pusto, może ludzie przy takiej pogodzie mają ciekawsze rzeczy do roboty niż pisanie na portalach?

  A może różne opcje w gminie dają się mieszkańcom nacieszyć jaką władzę sobie wybrali, dzięki której np. gmina za własne pieniądze wybuduje sobie drogę przez wkop?


 15. gaguś napisał(a):

  co u was tak cicho??, przygotowywujecie jakiś skok, czy może was co „zezarło”???? Róbcie tak dalej,a Sławek wam tego nie zapomni, jakieś ochłapy przypadną może do podziału, niedługo Kazia wyskoczy z obiegu, bo sąd w Piotrkowie już 23 czerwca, więc miejsce w Fundacji się zwolni, i na radnego będa wybory. Poparcie od Chojnowskiego i Platformy Obywatelskiej to bezcenne fory, aby dostać się do koryta!!!


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM