| Subkrybuj kanał RSS

27-28 czerwieca Dni Kleszczowa

26 czerwca 2015 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wydarzenia


20150625_203535a

O Dniach Kleszczowa chyba wszyscy wiedzą ale program atrakcji na pewno przyda się wiedzieć, CO, GDZIE, KIEDY.

Odpowiedzi: 63 do wpisu “27-28 czerwieca Dni Kleszczowa”

 1. gaguś napisał(a):

  Dni Kleszczowa się Chojnowskiemu udały. Widać jak go szanują ludzie z naszej Gminy i politycy z sąsiedztwa, w sobotę podobno była cała setka widzów, oczywiście razem z tymi pod parasolami, impreza „po byku”, panie Chojnowski i reszta twojej klakierni. Coś mi się zdaje ,że to początek waszego końca, trzeba zwijać majdan, bo inaczej zrobią wpie…., jaki podobno zrobili koledze Stawskiego, a on nie oberwał bo pokazał charakter w nogach, świadkowie twierdzą że gnał jak sorek w lesie.Ksiądz-Prezes B. i ks. proboszcz też was podobno olali, bo mszę odprawiał jakiś obcy duchowny. Widać jak was szanują, zapłacili wam właśnie za te 6 mln.,które tak ochoczo daliście na prywatny biznes ks.Prezesowi B. Podobno najbardziej żałosnym widokiem było jak orszak kapel dętych,który podążał ze Świątyni na stadion zamykali mieszkańcy Kleszczowa, a było ich aż cztery osoby.%Tymi przedstawicielami grodu Kleszczów i okolice byli Chojnowski, Jarząbek, Ciągło i Karasiński.No popatrzcie sami „rdzenni” kleszczowianie, a co reszta się wstydzi chodzić razem z władzą,no,no. Jest jasnym jak słońce, że gdy tylko nie ma strachu i przymusu ze strony Chojnowskiego i jego rycerzy od mobingu ,to ludzie pokazują w definitywny sposób, że im wstyd za taką władzę, którą sami wybrali, a która ich okrutnie oszukała i oszukuje nadal, wyprowadzając Gminne pieniądze i pozbawiając nas miejsc pracy.Dawniej za rządów Rozwoju, stadion trzeszczał w szwach od tłumów ludzi , a w orszaku szło 300albo więcej osób,wiecie dlaczego??, bo ludzie byli zadowoleni i polegali na swoich rządzących, a rządzący zachowywali się jak na władzę przystoi.


 2. Efka napisał(a):

  Gagus nie rozsmieszaj mieszkańców. Dopóki nie widzieli jak Rozwój rządzi to może popierali. Jak TK pokazało mieszkańcom prawdziwe oblicze rządów Rozwoju to pogonili was przy najbliższej okazji. Taka jest prawda. Tarkowska i reszta wiecznej opozycji poczuli, że idzie wiatr zmian i od razu do TK się przykleili. A TK z Rzeźnikiem na czele jako nowi w polityce dali się ograć.
  Do władzy utorowali drogę ekipie wcale nie lepszej od Rozwoju.

  Tak to w moich oczach (i jak wiem nie tylko w moich) mniej więcej wygląda nasza Kleszczowska układanka. Nadzieja w TK ze się zbiorą do kupy, a w mieszkańcach ze dadzą im szansę, aby naprawdę nastąpiły zmiany na lepsze w naszej gminie.


 3. Cezary napisał(a):

  Efka to Ty rozśmieszasz tym Twoim ślepym staniem przy TK

  TK nie pokazało jak Rozwój rządzi tylko wymyśliło spalarnie na potrzeby wyborów, a to jest różnica. Popluliście na rozwój skupiając się głównie na p. Szczepockim. Co dziwne Rozwój był zły, ale Tarkowska już nie choć była przecież numerem 2 Rozwoju. No ale mieliście świadomość hipokryci, że bez niej wasze marzenia o przejęciu władzy się nigdy nie spełnią. A teraz kiedy Chojnowski usiadł na tronie pogonił was i tyle. I wcale mu się nie dziwie bo byliście tylko naiwnymi najemnikami od robienia czarnego PR-u, z jedynym narzędziem jakim jest strona internetowa i ludźmi którzy bez skrupułów potrafili niszczyć innych. Bez refleksji, czy ci ludzie na to zasługują czy też nie. Widzieli tylko te obiecane srebrniki. To samo Tarkowska. A jak Judasz skończył wszyscy wiemy.

  Równolegle wmawialiście też, że najlepszą opcją jest Chojnowski. Zastanówcie się jak można wam kolejny raz uwierzyć?

  Teraz jednak jest be? Kto teraz jest waszym zdaniem super kandydatem? Pan Rzeźnik? Przecież to on szkalował bezmyślnie i wymyślał coraz to lepsze artykuły wybiórczo pisane. Reklamował DPS i używał bezmyślnie jak w amoku argumentu kolejnej 3 milionowej pożyczki byleby ludziom się przypodobać i w złym świetle pokazać radnych Rozwoju. A teraz durnie pyta co z rozliczeniem pieniędzy. Przecież to był czas kiedy blisko współpracował z Chojnowskim dlaczego nie zadbał o odpowiednie zapisy umowne jak chciała pozostała część radnych? Podnosiliście też ciągle argumenty typu transparentność, uczciwość, świeżość, ale czy Wy tacy byliście naprawdę? Zastanówcie się. Uwikłaliście się we współpracę z przedstawicielem lobby spalarnianego Wielgosińskim. Uwikłaliście się w konszachty z księżmi biznesmenami. Po nocach spotykaliście się w sztabie z Tarkowską, Tkaczem, Ciągłym, Stawskim, Chojnowskim i innymi tego typu osobnikami i wspólnie knuliście jak przyłożyć Rozwojowi i Szczepockiemu. Wystarczy też przypomnieć Eko-Region i te 8 milionów co to z prezesem tej firmy obgadywał w cztery oczy wasz uczciwy do bólu szeryf. I długo by tak można, tylko po co? Zostaliście na lodzie i to wasz problem jak tego smrodu którego narobiliście teraz się pozbyć.

  Efka nie porównuj tego szaleństwa, które mamy obecnie do Rozwoju bo Rozwój po 20 latach nie wyrządził tyle złego co w ciągu pół roku Razem dla gminy, którzy bezspornie rządzą także dzięki wam i taka jest prawda. Choś chcielibyście dzisiaj to wygumkować ze świadomości ludzi. Dlatego też bronisz odruchowo Chojnowskiego i atakujesz Gagusia. Zamiast się jednoczyć jako opozycja ciągle atakujecie Rozwój zamiast Chojnowskiego. To Chojnowski i jego przyboczni rządzą, a nie Rozwój. No chyba, że nadal chcecie się do Chojnowskiego przyłączyć? Może coś wyprosicie, kto wie? Proście a może będzie wam litościwie dane 🙂


 4. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Usiądź wygodnie, zamknij oczy i pomyśl, że właśnie dostałeś powiedzmy 300 tyś zł od urzędu, na to by zorganizować imprezę promującą gminę Kleszczów, na którą ma przyjść około 4 tyś ludzi.

  A teraz wyobraź sobie, że na tę twoja, przez Ciebie zorganizowaną imprezę przyszło nie 4 tyś ludzi, a trzysta osób! Wyobraź sobie jakie konsekwencje byś poniósł za bezsensowne i niegospodarne wydanie publicznych pieniędzy i anty promocję gminy.

  Przecież, ta impreza była skazana na porażkę:
  1. Do ostatniej chwili nie wiadomo było gdzie, ani kiedy odbędzie się impreza, bo dyrektor GOK nie mógł się zdecydować, jak zawsze.

  2.Decyzja dyrektora GOK o tym by zrobić imprezę, w czasie w którym inne miasta w okolicy robią to samo, tu wyjątkowo zabłysnął nowym pomysłem w tym roku.
  3. Gwiazdy z łapanki w ostatniej chwili podpisane jak się domyślić można łatwo niekorzystne finansowo umowy – tak jest zawsze.

  4. Upokorzenie orkiestry gminnej dając ich w czasie pory obiadowej, w czasie gdy wiadomo, że jest najmniejsza frekwencja na imprezie.

  Zobaczcie kiedy jakakolwiek informacja, kiedy plakat się pojawił na Dni Kleszczowa, w innych miastach i gminach ludzie od pół roku wiedzą kto będzie u nich występował i gdzie będzie impreza.

  Może wypadało by za pomocą np. Komisji rewizyjnej sprawdzić jak to wygląda rzeczywiście od kilku lat w GOK… Ile publicznych pieniędzy zostało straconych przez brak możliwości negocjacji z uwagi na podpisywanie umów w ostatniej chwili, a przy okazji sprawę mobbingu w GOKu.

  By nie było, że tylko krytykuję, to proponuję również rozwiązanie tej sprawy i ewentualny pomysły dla nowego Dyrektora GOK, ale napiszę o tym wieczorem… CDN


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Łukasz Zielonka,główna przyczyna tak niskiej frekwencji to z pewnością równolegle organizowane Dni Bełchatowa, Dni Radomska, Święto truskawki, i inne. Propozycja zmiany terminu z majowego na czerwiec była wysunięta przez GOK i przyklepana przez Radę Gminy. Zanim się z z takim czymś wyskoczy, warto sprawdzić co się planuje na dany termin w okolicy. Zastanawiam się, czy lokalizacja imprezy na stadionie jako obiekcie „zamkniętym” korzystnie wpływa na frekwencję. Już przy wejściu na stadion gawiedź jest prześwietlana przez służby ochrony, które później cały czas zaglądają do talerzy, kubków i pod stoły. Wiem, że względy bezpieczeństwa są na pierwszym miejscu, ale działanie ochrony było lekko krępujące. Nie lubię jak mi ktoś co 5 min. zagląda do talerza. Co ciekawe zauważyłem, że przy wejściu rekwirowano piwo w butelkach i puszkach. Skoro podjęto takie działania, to dlaczego w punktach gastronomicznych na stadionie dopuszczono do sprzedaży napojów w puszkach? Czy chodziło tu o bezpieczeństwo, czy zapewnienie braku konkurencji dla firmy, która wygrała przetarg? Można zrozumieć wzmożone działania ochrony pod estradą, ale nie na całym stadionie, tym bardziej, że sytuacja (mało ludzi) tego nie wymagała.


 6. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Przemysław zobacz pkt. 2 mojej wcześniejszej wypowiedzi.


 7. Aśka napisał(a):

  @ Łukasz Zielonka, panie Łukaszu coś źle jesteś poinformowany, albo próbujesz bronić Chojnowskiego panią Vice- wójt Gucową, albo po prostu coś czujesz do p Dyrektor zajmującej się kulturą w Gminie Kleszczów. Miej jedną zasadę ,jak nie znasz prawdy to nie pisz głupot, bo szkodzisz innym ludziom, a tych co ponoszą za to całkowitą odpowiedzialność ,usprawiedliwiasz w oczach mieszkańców, najwyraźniej jesteś chyba od Chojnowskiego , od którego dostałeś takie zadanie.Główną przyczyną tych nieudanych „Dni Kleszczowa” jest tak jak piszą inni, sposób sprawowania, rządzenia naszej obecnej władzy i w związku z tym atmosfera jaka panuje wśród ludzi i co najgorsze wokół naszej Gminy. Nasi mieszkańcy i sąsiedzi Gminy mają po prostu dość Chojnowskiego, Tarkowskiej, Hudzika, Gucowej, Ciągło, Rutkowskiej, Szczęsnej, Ślugi i pozostałych, mimo że to dopiero parę miesięcy ich rządów. Przecież oprócz Tarkowskiej, która w perfidny sposób, dla pieniędzy zdradziła swoje naturalne środowisko i poszła do swoich odwiecznych wrogów, którzy ją niszczyli, tak naprawdę nie ma tam ,człowieka któremu można by powierzyć jakieś zadanie do wykonania. W tej grupie są sami działacze dawnej „Odnowy”, których część jest również w Twoim Kleszczowie. Jak potrafią rządzić ci byli „odnowiciele” nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wspomnę tylko ich plany budowy „Małpiego Gaju” w Czyżowie” za ponad 1 miliard zł, które na szczęście się nie ziściły, bo zostali przez mieszkańców przepędzeni. Czyż obecne działania ekipy Chojnowskiego nie odzwierciedlają tamtych sprzed kilkunastu lat? Gdzie np. Fundacją rządził były emeryt dyrektor kopalni, będąc na stanowisku dyrektora, lub koordynatora, z poborami wyższymi niż jej prezes. Teraz to samo powiela Chojnowski wsadzając na takie samo stanowisko i za podobne pieniądze, skazaną za przekręty na 5 milionów zł. p. K. Tarkowską, która jest radną, a jak wcześniej zapowiadali („Razem dla Gminy”), miało nie być łączenia stanowisk z pracą w Radach Nadzorczych, Zarządach spółek i fundacji gminnych. To jest dokładnie ten sam styl działania, zaczerpnięty z praktyk które wprowadzali dawniej „Odnowiciele”, a ich nauczycielami byli działacze byłego PZPR, a później SLD, z których jeden A.T .jest przecież funkcyjnym w Fundacji. Wracając do „Dni Kleszczowa”,proszę niech pan nie mówi ,że data ich zorganizowania, może i nie była najlepszą, ona była wręcz fatalną. Muszę panu powiedzieć,że mój wujek jest radnym w Kleszczowie i mówił że ta sprawa była poruszana, przy udziale radnych. Niektórzy z radnych mówili wręcz ,żeby nie zmieniać daty organizacji tej imprezy na czerwcową, ale pani Guc i pan wójt Chojnowski, nie chcieli tego słyszeć, a ich radni, którzy robią co wójt zarządzi przegłosowali tę kwestię na korzyść swoich szefów. Myślę ,że wina i to cała leży po stronie Wójta , jego najbliższych współpracowników i radnych! To jak rządzą widać właśnie nawet po takich prostych sprawach. Jak jest z pozostałymi sprawami? Szkoda nawet gadać,wystarczy poczytać portale internetowe, gazet, posłuchać mieszkańców, by uzyskać wizję naszej Gminy, która naprawdę nie jest dobra. Druga sprawa zgadzam się natomiast z pana wnioskiem, że należałoby sprawdzić całkowite koszty tej imprezy, sposób wydania tych pieniędzy, celowość i sens tak zorganizowanej imprezy, zapraszania właśnie takich artystów, obsługi, ochrony, sposób wyłonienia oprawy gastronomicznej i jej kosztów, urządzonej w Solparku, bo to z tych obszarów jest najwięcej niedobrych komentarzy i podejrzeń, a może to jest prawdą co mówią niektórzy nasi mieszkańcy? Wtedy właśnie organizator, czyt. wójt i jego zastępca powinni ponieść całkowitą odpowiedzialność, włącznie z pokryciem niczym nie uzasadnionych czy nie usprawiedliwionych kosztów,oczywiście z własnej kieszeni. Najprościej jest zwalić winę na kogoś, z czego obecny wójt i jego radni słyną. Próbują nawet w tym ewidentnym przypadku,w bezczelny wręcz sposób wymigać się od swojej i tylko swojej winy. Nie naszą, mieszkańców,rolą jest im w tym pomagać tylko wymagać od nich profesjonalizmu, bo za to dostają nasze publiczne pieniądze.Chyba ich na to jednak nie stać, więc chociaż my nie rujnujmy życia i opinii innym ,jak zrobił to pan swoim wystąpieniem, pani Dyrektor z GOK-u. Powinien pan ją za to przeprosić.


 8. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Aśka, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to warto obejrzeć sobie lutową sesję RG http://twoj-kleszczow.pl/2015/02/25/wideo-relacja-z-v-sesji-rady-gminy-kleszczow/ Temat jest zgłoszony jako wniosek w 4 części od 3 min. 45 sek. do 5 min. 21 sek. Jako główny powód przełożenia terminu podano, że w terminie majowym stadion będzie zajęty, ponieważ są rozgrywki ligowe i nie ma możliwości wejścia na stadion. Późniejsze terminy przepadały kolejno przez okoliczności związane z tym, że pierwszy termin czerwcowy wypadał zaraz po Bożym Ciele, a kolejny w połowie czerwca, poprzez trwający w tych dniach festiwal piosenki w Opolu. Na gwiazdy proponowano Kayah, Anię Wyszkoni, Blue Cafe oraz zespół Zakopower. Dyskusja nad tematem zmiany terminu zaczyna się od 7 min 50 sek. do 10 min. 45 sek. Radny Henryk Michałek przekonywał, że termin majowy jest najlepszy, a do tych celów specjalnie budowano kameralne boisko w Łękińsku, które teraz jest nie wykorzystywane do niczego. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie aby tam się odbyły Dni Kleszczowa w terminie majowym. Głosowanie radnych 10 za i 3 wstrzymujące za terminem czerwcowym. Rozpatrywała to wcześniej Komisja Spraw Społecznych RG, ale niestety z braku nagrań z komisji, trudno stwierdzić jakie atuty przeważyły o zmianie terminu i kto wybierał gwiazdę wieczoru, Radni podczas komisji, czy pani Dyrektor GOK? Przyznaję rację, że zrzucanie wszystkiego na dyrekcję GOK to jakieś nieporozumienie. Zresztą nawet Wójt w tym nagraniu stanął „okoniem”, że to nie Rada decyduje gdzie się impreza odbędzie. tylko Wójt. Tak więc jest między kogo tegoroczny „niewypał” podzielić.


 9. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Aśka i Przemek, spotkajmy się to wam wszystko opowiem, bo widzę, że macie trochę zaburzony stan oceny…
  90% winy ponosi za tę imprezę tylko jedna osoba, nawet w przypadku źle dobranego terminu. Zapraszam do kontaktu.

  A jeśli chodzi o aktualną władzę, ja też mam pewne uwagi, ale zachowanie niektórych osób z tzw. opozycji mnie przeraża… wójt się uśmiechnie źle, ma smutną minę źle, wszyscy radni bee… Jak można tak generalizować, kto nic nie robi… ten się nigdy nie pomyli, każdy popełnia błędy, obecnie rządzący również. Czas pokaże kto ich popełnił mniej, obecni, czy byli.

  Może mądrym było by by najwięksi przeciwnicy wójta oprócz publicznej krytyki – która jest jak najbardziej OK, również publicznie chwalili prawidłowe działania i zmiany. Wtedy było by mniej jadu w naszej gminie. I sami byli byście bardziej wiarygodni.
  Polecam obejrzeć ten kabaret 😀

  http://joemonster.org/filmy/51278


 10. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Łukasz, a jest już co chwalić? Od wyborów zmieniło się jedno-ludzie na stołkach w spółkach podległych gminie i FRGK. Czy przyniesie to jakieś widoczne efekty, czas pokaże. Sam nabór na część tych stanowisk pozostawia dużo do życzenia i wiadomo na jakich zasadach się odbył. Inwestycje jak leżały, tak leżą. Przesuwa się terminy realizacji zadań takich jak remont ulicy Głównej (czekamy już dwa lata i szans na start nie widać), budowa przedszkola i żłobka. Z tego co widzę, to za zrealizowanie drogi przez wkop gotowi są zaprzedać duszę diabłu. Z niecierpliwością czekam na jakie ustępstwa w stosunku do PGE urząd pójdzie,w opracowywanym porozumieniu, aby z tym ruszyć?
  Rozwala się wszystko co możliwe, aby żaden ślad po poprzedniej władzy nie pozostał w gminie. Zmiana loga FRGK, bo komuś znudziło się to, które przez ćwierć wieku było wizytówką fundacji. Ciekawe ile to będzie kosztować? Na wszystkich banerach reklamowych jest zamieszczone poprzednie logo. Jadąc tylko od kościoła do Łącznej są dwa wielkie banery. Jeden przy GS i drugi przy strefie przemysłowej. Będą je zmieniać czy zatrudnią „malarza”, żeby to nowe dosztukował?
  Kolejna sprawa dająca do myślenia to zakup nowych autobusów i busa z górnej półki do Zakładu Komunalnego. To jeszcze podobno nie koniec i planuje się dalsze poszerzanie bazy transportowej wraz z obiecanym podczas wyborów uzupełniających na Wójta, autobusem niskopodłogowym. Zostaje czekać na efekty finansowe spółki związane z tymi wydatkami. Ale żeby je osiągnąć, to z takim zapleczem trzeba wyjść szeroko na zewnątrz, a nie kręcić się wkoło kominów. Podejrzewam, że ten tabor nie jest w stanie zarobić na swoje utrzymanie i spadek wartości związany ze spadkiem cen z rocznika na rocznik.
  Można jeszcze sporo wytykać, ale to zostawię na późniejsze podsumowanie wyczynów władz samorządowych gminy. Niech dociągną do równego roku, żeby nie było, że za krótko są przy sterach i dlatego nie ma wymiernych i widocznych efektów ich pracy.
  Jak znasz jakieś widoczne pozytywne działania to zapodaj, bo ja jakoś nie mogę się ich doszukać. Wracając jeszcze do Dni Kleszczowa, to zastanawiające dla mnie jest to, że wniosek z GOK, trafia na sesję 23 lutego, czyli niespełna trzy miesiące od terminu majowego. Czy jest możliwość większego wyboru w ofercie artystycznej w tak krótkim okresie czasu? Część zespołów i kabaretów z wyższej półki ma już pewnie dużo wcześniej zaklepane trasy koncertowe. Czy nie powinno się myśleć o takiej imprezie przynajmniej z pół rocznym wyprzedzeniem?


 11. usmiechniety napisał(a):

  Przemku nie ma nic pozytywnego ,jest coraz gorzej ,szkaluje się poprzedników niszczy się osoby powiązane z rozwojem ,niszczą całą gminę ,zrobili posmiechowisko z całej gminy na zewnątrz .Przykro patrzeć na to wszystko ,ale taki był wybór mieszkańców teraz wszyscy musimy wypić to piwko . Jest jednak nadzieja ze da się cos naprawić ale będziemy musieli poczekać i będzie to trudne jeśli mieszkańcy nie zrozumieją pewnych rzeczy i manipulacji jakimi zostali poddani przez obecnych włodarzy…..


 12. mariusz napisał(a):

  A czy Dni Kleszczowa sa jeszcze nam potrzebne?Moze to sie juz ludziom przejadlo…. albo nie umiemy sie bawic?
  We wrzesniu kolejne red bull111 megawat ,ruszyly juz zapisy.Moze lepiej podlaczyc Kleszczow pod ta impreze jako okazje do rzeczywistej promocji gminy a nie dawac kase na impreze z frekwencja za ktora trzeba sie wstydzic (nawet przed artystami)
  Buczek promuje sie na truskawce, Kleszczow moze promowac sie na sporcie motorowym(skoro juz jedna taka okazje przepuscilismy przy budowie niewymiarowego basenu w Solparku)


 13. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @mariusz, a może wystarczy coś zmienić w temacie organizacji imprezy i klimatu. Czy jest sens wywalać tyle kasy na gwiazdy, które nie przyciągają publiczności. Jest sporo zespołów grających klimaty biesiady, które potrafią naprawdę nieźle rozbawić publiczność i pewnie dużo taniej. Co rok to samo. Wesołe miasteczko i punkty garmażeryjne z cenami z kosmosu. Ciągle te same oferty GOK dla dzieci (malowanie twarzy, układanie klocków itp.) To pewnie podobnie mija jak sylwester pod gminą. Z początku były tłumy i zabawa do 3 nad ranem. Teraz pojawia się trochę ludzi na sam pokaz fajerwerków i zaraz po pokazie plac robi się pusty.
  Co do Red Bull 111 Megawatt to podejrzewam, że będzie jeszcze większe zainteresowanie niż w roku ubiegłym. Szkoda byłoby nie wykorzystać tej szansy na wypromowanie gminy. Nie wiadomo jeszcze gdzie PGE wytyczy trasy, ale jeżeli to będzie znowu od strony Kleszczowa, to bez porozumienia gminy z organizatorem, zamiast promocji czeka nas kolejny paraliż komunikacyjny gminy. To co zauważyłem po ubiegłorocznej imprezie, to przede wszystkim nikt nie potrafił zapanować nad chaosem komunikacyjnym. Brak było miejsc parkingowych. Żadnych punktów gastronomicznych i toalet dla kibiców. Przy wspólnym działaniu można zrobić imprezę na skalę światową, po której PGE i gmina nie będzie musiała się wstydzić.


 14. praktykant napisał(a):

  Bez komentarza


 15. gaguś napisał(a):

  @panie Grzegorczyk,”praktykant”,p.Ł.Zielonka, p. Mariuszu, dziwi mnie wasza „słabość” do Chojnowskiego i do tej jego świty radnych, którzy nic nie potrafią zrobić, czym mogliby się pochwalić. Te prace ,które są teraz wykonywane to są jeszcze zadania ,które podjęła poprzednia Rada Gminy, natomiast nie widać nowych, tych tak głośno zapowiadanych. Panie Grzegorczyk, czy pan jest głuchy, czy może panu wstyd kogo pan popierał, przecież ludzie mają naprawdę dosyć tego nieudacznictwa w rządzeniu Gminą, która jest ośmieszana na cały „regulator” i to nie tylko w naszym sąsiedztwie ale w całym Województwie, wystarczy spojrzeć kto przyjechał na zaproszenie wójta i przewodniczącego Ślugi na „dni Kleszczowa”. To świadczy o naszym statusie , przeszliśmy z Gminy lidera innowacyjności, uprzemysłowienia, giganta coraz to nowych przedsięwzięć i pomysłóqw,do statusu zadupia, które służy tylko do wyciąganioa pieniędzy, bo wszyscy są przekonani, że oni tutaj nic nie kumają, a pieniądze dazą na kiwnięcie palcem lub za małe obiecanki, czy zatrudnienie kilku fanatyków władzy Chojnowskiego, Hudzika, Stawskiego czy Ciągło.Stawianie przez was szanowni panowie wątpliwości czy warto organizować takie czy inne imprezy jest moim zdaniem nieuprawnionym sposobem ratowania waszego kolegi ,który dzięki waszym wywrotowym teoriom i fałszywemu spiskowi K.Tarkowskiej, która chcąc się wybielić z oszustwa na skalę 5 mln. zł.,oszukała i omamiła ludzi, którzy jej uwierzyli. Wybór Chojnowskiego na wójta i tych radnych jako Rada Gminy,to jedno wielkie nieporozumienie, poniweaż są to ludzie którzy nie mają pojęcia o rządzeniu, na dodatek Gminą ,której budżet to 260 mln. zł. i zadanioa o kktórych nawet nia słyszeli. Nie chcę wymieniać tutaj z nazwiska i imienia radnych, którzy rażą wręcz swoją nieudolnością. Weżny np.takiego p.Ślugę jako Przewodniczącego Rady, który nawet poprawnie nie umie czytać, powiedzieć dwóch zdań z głowy, jak taki człowiek może np. prowadzić negocjacje z PGE czy jakimiś ludźmi biznesu czy polityki. To samo dotyczy pani Rutkowskiej, Szczęsnej, Rożniatowskiego ,którzy są szefami komisji .którzy powinni przygotowywać stanowiska ,opinie, tematy posiedzeń w ten sposób aby korzystała na tym Gmina ,jak to robią wystarczy tylko popatrzeć.To jest po prostu karykatura samorządu, to są kokietki do piwa i do robienia wycieczek krajoznawczych po Gminie z dziećmi i dorosłymi, które zazwyczaj kończą się jednym wielkim pośmiechowiskiem i pijaństwem za nasze publiczne pieniądze. W naszej Gminie jest potrzeba władza z doświadczeniem, stanowcza, mająca wizje rozwoju, rozbudowy, walki z bezrobociem, dbania o majątek Gminy i gromadzenia go na wszelkie możliwe sposoby ,a nie wyprzedawania i wyprowadzanioa go jak robią to obecni włodarze. Puste,populistyczne wydawanie pieniędzy jakiego dopuszczją się obecni radni zgłaszając różne wnioski, które mają zapewnić im poklask to zwykłe przejadanie pieniędzy, które wcześniej czy póżniej odbije się nam tzw. „czkawką” lub kacem moralnym. Proszę zwróćcie Państwo uwagę jakie wnioski składa pani Szczęsna, pan Michałek M, p. Rutkowska, P. Karasiński P., a prym idiotyzmu wiedzie chyba pan Michałek M. radny Łuszczanowic i p. radny Jarząbek K. W tych wnioskach trudno jest doszukać się jakiegoś chociażby minimalnie uzasadnionego pozytywizmu, celowości, które przyniosły by jakieś pozytywne efekty dla całej społeczności Gminnej, a nie tylko dla wybranych ludzi, który ci radni chcą sie przypodobać nie licząc się z kosztami, ot takie tam; a co? przecież kasą my teraz rządzimy!! Na takim rządzeniu daleko nie zajedziemy, tym bardziej że jak zapowiedział niedawno jeden z Prezesów PGE, kopalnia wydobycie węgla ze złoża w Kleszczowie kończy w 2019 roku. Trzeba zadać sobie pytanie i codalej??, skąd weźmiemy wtedy kasę, jak nie stworzymy nowych miejsc pracy, jak nie zadbamy o te które teraz mamy, jak je wydamy w niodpowiedzialny sposób itd itp. Niedługo minie rok, a obecna władza nie sprowadziła żadnego poważnego inwestora, ci którzy budują to jeszcze zasługa poprzedniej ekipy rządzącej Gminą, ale wyprowadzili z Gminy ogromne pieniądze, które w żaden sposób nie przełożyły się na rozwój naszej Gminy, wspomnę tylko o 20 mln. dla Ekoregionu Bełchatów, czy próby sprzedaży lini energetycnych na których możemy stracić 80 mln.zł. Dlatego uważam, że popełniaćie panowie tragiczne w skutkach błędy, poierając, bądź akceptując po „cichu” poczynania Chojnowskiego Tarkowskiej i ich radnych, doprowadzicie nas w ten sposób do nieuchronnego bankructwa. Dopuki w tej Gminie prym będa wiedli Chojnowski, Hudzik, Ciągło, Tarkowska, Stawski, Siemieniuk i obecne Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Gminnych, doputy nasza Gmina będzie się staczać po równi pochyłej, co widać i słychać, aż osiągnie dno. Nie pomagajcie im w tym, przyznajcie się że popełniliście ogromne błęy walcząc z poprzednimi samorządami, które naprawdę wyprowadziły tę Gminę na drogę rozwoju i dobrego wizerunku. Zostaliście oszukani i wykorzystani przez Chojnowkiego, Tarkowską, Ciągło i to całe „Razem dla Gm…” ubliżając po drodze wielu ludziom, którzy naprawdę na to nie zasłużyli, dla ich prywatnych celów, poszliście w ślepo na front upokorzeń, pomówień i robienie złego wizerunku wobec ludzi Rozwoju, który tak wspaniale radzili sobie z rządzeniem i rozbudową naszej Gminy. Czas sie przyznać do błędów, przeprosić i zrobić wszystko ,aby tą Gminę z powrotem odzyskać i wprowadzić na dobre tory gospodarowania i Rozwoju.


 16. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Panie gaguś, chyba Pan się pomylił jeśli chodzi o mnie, zresztą ciężko mi pisać do osoby która ukrywa się pod pseudonimem, brak odwagi by podać nazwisko? Spowodowane to jest strachem? Bo to jeszcze rozumiem, od 20 lat nie można bezpiecznie wyrazić swojej opinii bo tak właśnie traktuje się tu większość mieszkańców, zastraszyć by siedzieli cicho.

  Ilość jadu który płynie z Pańskiej wypowiedzi pozwala mi stwierdzić, że nie jest Pan wiarygodną osobą, tylko krzykaczem, proponuję bardziej inteligentnie wskazywać na błędy obecnej władzy, bo uprawia Pan niedojrzałą politykę. Proszę mi powiedzieć, czy jest Pan w stanie wypisać błędy poprzedniej władzy, jednocześnie pochwalić i poprzeć dobre decyzje obecnej? Jeśli tak, to proszę krytykować dalej, jeśli nie to proponuję się nie kompromitować dalej. Bo mowa nienawiści i negowania wszystkiego nie jest dobrą drogą.

  Poprzednia jak i aktualna władza popełnia błędy, kto nic nie robi ich nie popełnia. Tylko pytanie, która popełni ich mniej, czas pokaże.

  Wracając do tematu… co do mojej sympatii do wójta Sławomira Chojnowskiego, aktualnie jestem w przygotowywaniu pism do wojewody oraz starosty na jego bierność jeśli chodzi o temat mobbingu, nielegalnej inwigilacji, przymuszenia do zwolnień przez jego pracownika, którego chroni bo ma w tym interes.

  Jestem osobą apolityczną, choć nazwa jednej partii dobrze opisuje moje aktualne działania czyli prawo i sprawiedliwość 🙂 bo nie będę biernie przyglądał się temu co się dzieje w GOK mimo, że mnie już to nie dotyczy. Za to co na przestrzeni lat zrobiła z ludźmi ta Pani, należy się jej wilczy bilet… i zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji kierowniczych przez 10 lat.

  Natomiast wracając do tematu rozwoju gminy Kleszczów, proszę mi napisać ile spółek czy innych tworów publicznych przynosi gminie na dzień dzisiejszy realny dochód? I jak to się stało, że prawie żadna? Czy to wina aktualnej władzy? Czy byłej i nas wszystkich?

  W całej Polsce jak i również w Kleszczowie publiczne pieniądze są marnotrawione, kradzione, niegospodarnie wydawane. Złe ustawy o zamówieniach publicznych, wójtowie i rady gmin bez żadnego przygotowania w biznesie, słabo opłacani urzędnicy z inwestycji którzy mają w dupie czy zakup / inwestycja będzie korzystna, można by tak wyliczać godzinami.

  Najbardziej przykre jest to co Pan częściowo zauważył, że brakuje bystrych umysłów w rządzie, a ja dodam od siebie, że jeszcze uczciwych. I pytanie kto ich wybiera i dlaczego?


 17. gaguś napisał(a):

  @Ł.Zielonka, niech pan nie udaje Greka szanowny panie, takie taktyki jak pan, stosowali już przed „wojną”, i już po prostu nikt nie nabierze się na takie numery. To że pan potrząsa „szabelką”, która jest chyba z drewna nie znaczy ,że kogoś pan tymi swoimi rozpaczliwymi krzykami wzbudzi do litości i przyjdzie do pana z propozycją dobrze płatnej pracy czy jakiejś porządnej fuchy. Ci którzy teraz rządzą Gminą, to tacy sami „tubylcy” jak pan, którzy mieszkają po kilka dni w Kleszczowie i nawet na całkowicie uzasadnione wołania o pomoc nie reagują, bo mają swoich ludzi, klakierów ,mocodawców, przełożonych ,a przede wszystkim swoje interesy, o które muszą się martwić, by jak najszybciej stać się milionerami, wzorem ich mentorki K. Tarkowskiej, która zdradziła wszelkie cnoty i idee samorządowca dla pieniędzy.szanowny panie już kiedyś odpowiadałem komuś dlaczego nie piszę [pod swoim nazwiskiem, bo jestem pracownikiem pewnej Gminnej spółki, w której prezes takich co piszą nie lubi,a ja mam niesamodzielne dzieci i nie będe chodził po prośbie ,aby dał mi ktoś na zeszyt.Zarzuty ,które pan stawia wobec poprzednich władz wywodzących się z Rozwoju są po prostu ochydnym kłamstwem. Przypomnę panu e za rządów Rozwoju nikt pana z pracy nie zwolnił, ani nie straszył zwolnieniem, czy nagrywaniem ,jakichkolwiek sytuacji w pracy. To za rządów Rozwoju powstały 23 zakłady pracy, które zatrudniają prawie 3 tysiące ludzi, to zarządów Rozwoju powstały wszystkie domy kultury,w których zarabiał pan na życie, to za rządów Rozwoju powstało setki kilometrów dróg, chodników, ścieżek rowerowych, kanalizacji, wodociągów, gazociągów, osiedla ,nowe ulice, place zabaw, Ośrodek zdrowia, który obecni włodarzę nie potrafią teraz nawet usprawnić wyremontować. nowe szkoły, przedszkola, czy jeszcze mam panu wyliczać???. To za rządów Rozwoju nie było wyprowadzania pieniędzy z Gminy, mobbingu w miejscach pracy, polityki i paniki w szkołach i instytucjach Gminnych, a Gmina była stawiana za wzór Rządzenia, gospodarności, innowacyjności, to Rozwój chyba jako jeden z pierwszych w Polsce uchwalił Strategię Rozwoju Gminy i szczegółowo ją realizował, To Rozwój stworzył w Gminie,też jako jeden z pierwszych w Polsce całkowicie uzbrojone Strefy Przemysłowe, to Rozwój jako jeden z pierwszych zorganizował dla naszych i nie tylko naszych szkolnictwo ponadgimnazjalne(Srednie), aby nasze dzieci mogły kształcić się najlepszych kierunkach, i na potrzeby zakładów lokowanych w naszych strefach. Chyba już panu wystarczy tych przykładów ,które próbuje pan pominąć, zamazywać, poniżać, ośmieszać, ale sądzę że po prostu nie jest pan tego skutecznie stłamsić, mimo że ktoś pana „odpowiednio” podszkolił. Co do obecnej ekipy, oczywiście że nie będę się rozpisywał bo nie ma o czym same wtopynp, wyprowadzanie pieniędzy 20 mln. dla prywatnej spółki Ekoregion Bełchatow, uzbrajanie na siłe osiedla „Tarkowskiej w Łuszczanowicach jeśli dobrze pamiętam koszt ok. 30 mln.zł mimo że przez 5 lat sprzedali 1 działkę, 80 mln zł. na remont ulicy Głównej w Kleszczowie, 50 lub więcej mln. zł na droę przez wkop, którą powinno odtworzyć na własny koszt PGE, zatrudnianie na wszystkich kierowniczych stanowiskach od spółek po szkoły i przedszkola ludzi z zewnątrz (Piotrków, Łódź. Bełchatów) Mógłbym tak dalej wystarczyło by tylko poczytać internetu, popytać radnych i mieszkańców, a lista tych krętactw była by chyba dwa razy dłuższa.Oni nawet nie potrafili zorganizować imprezy z okazji „dni Kleszczowa”, oczywiście tej dla mieszkańców, bo dla siebie to zrobili w Solparku bibę na sto fajerek, aż jak piszą inni na różnych portalach, po jej zakończeniu rozjeżdżali ludzi. Proszę więc nie porównywać rządów Rozwoju, do chaotycznego administrowania Urzędem Gminy i podległymi mu jednostkami, rozparcelowywania majątku Gminy, ośmieszania Gminy i nieudaczności obecnego Wójta Chojnowskiego i radnych, bo to jeszcze bardziej drażni ludzi. Mieszkańcy już wiedzą że źle zrobili wybierając taki samorząd, że dali się omamić Tarkowskiej, Chojnowskiemu i całego tego „Razem dla Gminy”, i jestem przekonany że marzą ,aby powróciły rządy Rozwoju. Proszę pana o chwilę zastanowienia,zanim pan coś wyduka na portalu, to nie wszystko że się pan podpisze, trzeba jeszcze mówić prawdę brać za obiecanki odpowiedzialność, a nie zionąć jadem bo tak bardziej efekciarsko i wygodniej.Panie Zielonka ,w innym miejscu napisałem panu że ta krowa ,która dużo ryczy to mało mleka daje,a tutaj dołożę że tylko ten się nie myli co nic nie robi tak jak pan! Zostaw pan politykowanie mądrzejszym i bardziej zdyscyplinowanym od siebie tak będzie lepiej, naprawdę!!


 18. Efka napisał(a):

  Panie Henryku, Panie Henryku. Z takim zaangażowaniem i wytrwałością opowiada Pan te bajki o dobrych rządach Rozwoju, że sam chyba Pan w nie uwierzył.

  Wszystkie te zasługi, które Pan wymieniasz to miałby każdy, przeciętnie rozgarnięty samorząd. Każdy to wie, że cudów jak na warunki i możliwości w Kleszczowie nie dokonano. Z taką kasą oraz sytuacją w latach 90tych w samorządach to jak Polska długa i szeroka każda władza by zbroiła w media i budowała chodniki i budynki użyteczności publicznej. Tylko z pewnością znaleźli by się tacy, którzy robili by to w sposób bardziej przemyślany i oszczędniejszy niż „samorządzenie” się w wykonaniu Rozwoju.

  Ciągle Pan piszesz, że gmina Kleszczów komuś coś uratowała. Według mnie to uratowała i owszem, ale właśnie dostatnie życie co niektórych „działaczy”, którzy gdyby nie zasobny budżet gminy Kleszczów to pewnie już dawno musieliby się wziąć za uczciwą pracę. A tak żyło się dobrze dzięki wpływom i olbrzymim pieniądzom jakie dawała bogata gmina.

  I nie odcinaj się Pan tak od spraw za które odpowiada Rozwój. Osiedle w Łuszczanowicach to decyzja Rozwoju, projekt remontu ulicy głównej rozpoczęty za rządów Rozwoju, niedopilnowanie KWB-BOT-PGE z odbudową drogi przez wkop również wina Rozwoju. Najnowsza wizytówka Kleszczowa, która przecieka i sypie się jak przystało na porządny bubel budowlany, do tego słono przepłacony to również efekty rządów Rozwoju. I najgorsze jest to, że „Nowa Jakość” z nazwy tylko wcale tej nowej jakości nie wprowadza wręcz przeciwnie. Gospodarzą się w cale nie „gorzej” od Rozwoju 🙂

  Albo ludzie dojrzeją do zupełnie nowego rozdania w gminie, postawienia na ludzi świeżych, z nieskrzywioną mentalnością, albo kleszczowskie bagienko długo jeszcze będzie wciągać potężne sumy publicznych pieniędzy i więzić potencjał i energię tutejszej społeczności.

  Żyję nadzieją, że wokół TK uda się na najbliższe wybory (wcześniejsze czy też te terminowe) zgromadzić kompetentny zespół zdolny wyrwać gminę z tego bagna, ale coś towarzystwo oklapnęło 🙁


 19. praktykant napisał(a):

  OOOOOooooo dzięki ci wielki gagusiu, że przypomniałeś mi szlachetne i wielkie czyny poprzedniej elity rządzącej, czyli ludzi z Rozwoju.
  Czyny ich były ogromne, niemierzalne żadną miarą nawet tą kleszczowską miarą. Ludzie ci według ciebie zawsze stali na straży praworządności, dobra mieszkańców, uczciwości i szlachetności. Stworzyli wiele, wiele tysięcy miejsc pracy (czyt. obozy pracy za psie pieniądze). Ściągnęli do gminy wiele, wiele zakładów pracy, z których teraz gmina czerpie ogromne zyski (szczególnie z ich podatków, których ludzie rozwoju nie przegłosowali). Nie zmarnowali z kasy gminy żadnej złotówki, baaa nawet grosika. Jak mieli wydać grosik, to oglądali go na sesjach po dwa razy z każdej strony.
  OOOOOooooo dzięki ci wielki gagusiu, że przypomniałeś mi o tym, bo byłbym zapomniał.


 20. ktoś napisał(a):

  @praktykant widzę, że nerwy puszczają. Ja wiem, że nienawidzicie poprzednich samorządowców, którzy budowali naszą gminę. Zastanawia mnie tylko co wy świętowaliście na tej uroczystej sesji z okazji 25-cio lecia samorządu? Te wychwalane sukcesy to jak rozumiem wasza zasługa po tych paru miesiącach waszych jakże dynamicznych rządów, a nie ponad 24 lata rządów poprzedników? 🙂 Typowy sukces PO – czyli cudzy-przywłaszczony.

  Tak baliście się docenić poprzedników, że nawet nie zaprosiliście ich na te obchody. Ludzi, którzy przez wiele lat byli samorządowcami. Zwykła kultura i szacunek tego wymagał. Ale co wy o tym wiecie biedny trollu. Te premie, które sobie wypłaciliście też wam się oczywiście należały. Tak trzymać, dalej wprowadzajcie podziały i nienawiść. Obrzydliwe, żenada.

  PS Co do zarobków w firmach sprowadzonych przez poprzedników to najlepiej zapytaj przewodniczącego rady Ślugę on pracuje w jednej z takich firm. Ewentualnie tego nowego członka zarządu fundacji, on też na produkcji bodajże w jednej z takich firm robi.

  Teraz MACIE PEŁNIĘ WŁADZY zobaczymy czy jest tak jak pisze @Efka, że kasa wystarczy i sukces murowany.

  Na razie ta teza w żaden sposób się nie potwierdza. Chojnowski już 2 lata w fotelu wójta, rada też już ładnych parę miesięcy i … mamy zapowiadaną nową jakość tyle tylko, że niższą.

  A nie pomyślałaś @Efka, że sama kasa i paru trolli niewiele potrafiących oprócz siania jadu jak @praktykant nie wystarczy? Platforma też miała swoich Niesiołowskich, którzy oprócz wyszczekania i opowiadania o zielonej wyspie zajmowali się głównie swoimi interesami. Jak długo ludzi można mamić? Zobaczymy już jesienią. Miejmy nadzieję, że jak najprędzej zapomnimy o PO. Później i na Kleszczów przyjdzie czas. Dość tego oszołomstwa, robienia z nas idiotów i ciągłego napuszczania jednych na drugich!


 21. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Panie gaguś, widzę, że ocenia Pan innych ludzi po sobie, jak to przysłowie mówi…?

  Ja od nikogo litości nie potrzebuję, akurat mam taki fach w ręku, że gdzie by nie spojrzeć, tam praca czeka, więc nie wiem o czym Pan do mnie pisze w tym temacie. Aktualnie pracuje i zarabiam nie najgorzej, propozycje mam też inne, ale nie z gminy by Pan mnie dobrze zrozumiał.

  Jeśli chodzi o moje mieszkanie w Kleszczowie… o te kilka dni, to jest około 18 lat, ale jak Pan słusznie zauważył „tubylcem” nie jestem, nie odebrano mnie tu w stodole, więc w dowodzie moje miejsce urodzenia jest inne. Jednak na przestrzeni tylu lat utożsamiam się z tym miejscem, widzi Pan coś w tym złego?

  Cieszę się, że chwali Pan poprzednią władzę, oczywiście nie w pełni się z Panem zgadzam, sporo rzeczy zostało zrobionych pozytywnie ale również było sporo błędów i patologii, podobnie jak teraz… tylko jak pisałem, czas pokaże która opcja była lepsza.

  Spytam jeszcze raz, jest Pan w stanie pochwalić obecną władzę choć za jedną jedyną rzecz? Jednocześnie krytykując starą też choć w jednej sprawie? Wątpię… a mi Pan zarzuca jad w wypowiedziach.

  I bardzo dobrze, że Pan krytykuje obecnych, tylko jest Pan po prostu niewiarygodny, bo u Pana jest wszystko na NIE, proszę sprawdzić w encyklopedii znaczenie słowa krytykant / krytyk może to wyjaśni Panu trochę bo na chwilę obecną jest Pan po nowoczesnemu „Hejterem”

  Ja nic nie próbuję zamazywać, poniżać, ośmieszać, stłamsić i nikt mnie nie szkolił w tym temacie 🙂 Czy wie Pan, że istnieje taki twór jak obywatel / mieszkaniec mający po prostu swoje zdanie?

  Cyt. „..Zostaw pan politykowanie mądrzejszym i bardziej zdyscyplinowanym od siebie tak będzie lepiej, naprawdę!!…”

  Zostawić dla Pana, mam rozumieć?


 22. Lukasz Zielonka napisał(a):

  @ktoś z tego wszystkiego co napisałeś, z jednym się zgadzam, na 25 lecie powinni być zaproszeni wszyscy samorządowcy, nawet Ci z wyrokami, przecież to nie było tak, że tylko kradli lub łamali prawo… i nie piszę tu ironicznie 🙂


 23. praktykant napisał(a):

  OOOooo wielki ktosiu zaprawdę powiadam ci, mnie nerwy nie puszczają. 🙂 Zastanawia mnie tylko jedno. Jak można tak przez 25 lat pięknie i nienagannie budować gminę, a tu raptem tak nagle koryto odjechało. Czyżby wam nerwy puściły i koryto się zerwało ? A może dobrowolnie oddaliście władzę w gminie, tak jak kiedyś to zrobił J. Kaczyński z PIS-u ?


 24. ktoś napisał(a):

  @praktykancie, tak, tak widzimy, że dla was największym sukcesem jest odsunięcie od władzy poprzedników i przyssanie się wreszcie do koryta po wielu latach banicji i wygłodzenia z wielokrotnie większą siłą. Wystarczy popatrzeć na co niektórych dyrektorów czy prezesów, to już graniczy z kalectwem. No ale jak się żre bez umiaru w „stołówce zakładowej”.

  Dla was nie liczy się Kleszczów tylko to, że wreszcie możecie się personalnie nachapać, rozdawać jak te 20 baniek kolegom z Bełchatowa, czy kilkadziesiąt milionów na budowę drogi przez wkop wyręczając tym samym kolegów z PGE. No oczywiście rozdajecie nasze pieniądze „bezinteresownie”, bo przecież gosposia tylko i wyłącznie dzięki swemu „wyksztaucyniu” i „do-świadczeniu” uzyskała zgodę PGE i dostała się do zarządu Energoserwisu zarabiając po kilkanaście tysięcy miesięcznie. To, że wójta „obsługiwała” prywatnie absolutnie nie ma nic do rzeczy. Jak mówią ludzie dziwnym zbiegiem okoliczności mimo, że naborów nie było, pracę w kopalni znalazł też kolega „mocarza” z Dłutowa, znalazły też żony pulpeta z Solparku i przewodniczącego rady nadzorczej Energoserwisu z rodziny mocno wspierającej w różnych sprawach Chojnowskiego. I wiele innych ciekawych „przypadków”, a wszystkie rzecz jasna z „konkursów”.

  Oczywiście pomijam drobiazgi typu wypłacanie pół milionowych „odszkodowań” dla firm mężów radnych. Drakońskich podwyżek i premii dla swoich dyrektorów szkół. Zatrudniania żon radnych, patrz Antoniówka czy samych radnych i ich kolegów – patrz Michał Michałek z Łuszczanowic i jego kolega. Ile jeszcze takich Zakład Komunalny wytrzyma? Czy „bezkonkurencyjna” Rutkowska patrz kieroniczka Solpark. Prowadzenie biznesów, prowizje i wiele wiele innych.

  Ale jak pisze troll @praktykant kasa jest rozdawać, władza jest więc brać chochlą, bo nie wiadomo jak długo się porządzi, a drugiej Tarkowskiej, co do władzy dojść pomoże już nie znajdą. Ale przede wszystkim zniszczyć wszelkimi sposobami przeciwników, bo jak nie będzie przeciwników nie będzie też konkurencji. Nawet za samo niewłaściwe spojrzenie możesz mieć kłopoty więc lepiej nie podnoś wzroku na „władzę” i udawaj, że się nie widzisz tego co wyprawia. Odwracaj wzrok i tłumacz sobie, że tak jest dobrze. Wystarczy się nie wychylać! Takie Państwo Islamskie w Polskim mini wydaniu.

  Ale ludzie widzą. Widzą te libacje, hulanki jak te tańce „wesołych” pajaców na dziedzińcu Solparku, skoki nad fontanną i jakże zabawne wrzucanie dziewczyn w strumień fontanny. W krótkich spodenkach, okularach przeciwsłonecznych po zachodzie słońca i czapką obróconą daszkiem do tyłu. I wiele podobnych… Pozdrowienia dla wójta naszego godnego reprezentanta.

  @Łukasz cieszę się, że się zgadzasz tyle tylko, że radna, którą masz na myśli, bo tylko ona ma wyrok, nieprawomocny, ale ma, miała zaproszenie. Jednak nie przyszła, bo już podobno nie wspiera ludzi, których do władzy przywiodła. Tak więc z wyrokiem akurat zaproszeni byli. 🙂


 25. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Panie ktoś, czytam to i nie wierzę 🙂 Ten szok, że osoby zaufane są obsadzane na stanowiskach… to tak zaskakujące, że aż „normalne”.

  Z kontekstu Pana wypowiedzi rozumiem, że jest Pan z poprzedniej opcji, ciekawy jestem czy tam były osoby na stanowiskach z przypadku, czy wybierane dokładnie tak jak teraz.

  Pisząc powyższe, dla mnie to patologia, tej jak i poprzedniej władzy i zapewne następnej też 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=EmcZCiJj-9Y

  I patrząc na te wszystkie wypowiedzi w temacie Dni Kleszczowa, to nasuwa mi się tylko jedna myśl, większość z tu piszących ma w dupie sprawę nieudanych Dni Kleszczowa, czy psychicznego znęcania się nad ludźmi którzy je przygotowują od dłuższego czasu przez p. Dyr. Liczy się tylko kto kogo bardziej opluje, kto był / jest lepszy, kto więcej kasy stracił / ukradł. A taki zwykły mieszkaniec siedzi sobie w domu i milczy, bo się boi… i żyje pracą za śmieszne pieniądze i myśli co jutro będzie w pracy…

  Obłuda i wstyd, zamiast zająć się poważnymi inwestycjami i dbaniem o wysoki standard życia w Kleszczowie, niszczycie go!

  Kleszczowska scena polityczna dorośnie chyba dopiero jak już nie będzie się o co bić… smutna i mam nadzieję, że mylna przyszłość.

  A tym czasem, niech wójt, obecna rada gminy jak i poprzednia, przygląda się temu jak ich mieszkańcy, pracownicy GOKu są traktowani gorzej niż szmaty w publicznej szalecie…

  Bo sprawa się upolityczniła i wójt ma interes by p. Dyr. uszło na sucho wiele świństw… Wolski, nie? 😀


 26. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Wolski Power Energy Drink 😉 i jego piesek Marcin, to takie delikatne info dla Pana Wójta.


 27. praktykant napisał(a):

  A ty ktosiu zazdrościsz? Nie masz dobrze płatnej pracy na strefie? Przecież tyle tam firm sprowadziliście za czasów Rozwoju, tyle miejsc pracy utworzyliście i co? Źle ci jest? kolec w dupę wchodzi? Nie rozumiem cię.


 28. ktoś napisał(a):

  @praktykant czy @obserwator (Info)? Nie mylą ci się te ksywki?

  W powyższym wpisie obnażyłaś świetnie wasz (PO)sposób myślenia.

  Wyobraź sobie, choć wątpię czy jesteś nawet to w stanie osiągnąć, że komuś po prostu może zależeć na Kleszczowie. Dla was z „nowej jakości” każde krytyczne zdanie to próba oderwania waszych tłustych, upapranych ryjów od wymarzonego koryta. Ogarnia was panika i strach przed utratą tego eldorado, bo tylko to jest dla was ważne. Liczą się tylko możliwości personalnego wzbogacenia waszego, waszych rodzin i znajomych. Tym jest dla was Kleszczów i tak rozumiecie władzę w Kleszczowie. Wór z pieniędzmi, a gminę. jej przyszłość i przyszłość ludzi tak naprawdę macie głęboko w d.. Zresztą takie znamiona noszą rządy PO w całym kraju. Kradniecie na potęgę, a Polskę i Polaków zadłużacie z kosmiczną prędkością. Ale co tam, wam i waszym rodzinom tego co ukradniecie wystarczy na kilka pokoleń, a dług i pieniądze którymi się tak obdzielacie będą spłacać kolejne pokolenia biednych uczciwie pracujących Polaków.

  Tak więc tutaj nie o prostacką zazdrość posadek i apanaży chodzi, tutaj chodzi o Kleszczów!

  Ja w przeciwieństwie do Kleszczowa mam się dobrze i nie godzę się na taką przyszłość, jaką takie trolle jak ty nam i naszym dzieciom szykujecie. Zatrudniacie ludzi bez kwalifikacji nawet na istotne, kluczowe stanowiska – dyrektorzy szkół, prezesi, zarządy, kierownicy itd. Nigdy tutaj tak nie było. Nieudacznicny i miernoty eksperymentują sobie nie bacząc na koszty. Roztrwonicie pieniądze i zostawicie nas z tym całym bałaganem jak to się stało wszędzie tam gdzie rządzi PO. Będą śmiać się z nas i mówić – miałeś chamie złoty róg został ci się jeno sznur. Bo do tego nieuchronnie nas prowadzicie.

  @Łukasz jedyna opcja, do której należę to OPCJA KLESZCZÓW.

  Co do Twojego tematu związanego z mobbingiem. Trudno tutaj się odnosić w twoim indywidualnym przypadku nie znając okoliczności. Dla mnie osobiście największym problemem obecnie w gminie jest mobbing polityczny. Ludzie boją się ze sobą rozmawiać, aby czasem się nie narazić chwilowo nam panującym. Na zasadzie – nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz, więc lepiej nie rozmawiać i nie ryzykować represji. Jak kiedyś w PRL można było rozmawiać tylko w domu przy zamkniętych oknach i podgłoszonym telewizorze.

  Jak rozumiem Twój przypadek jest zgoła inny. Z tego co piszesz Twój przypadek miał podłoże natury personalnej. Jeśli tak jest jak piszesz powinieneś już dawno zawiadomić prokuraturę, bądź skierować sprawę do sądu. Szkoda, że czekałeś z tym tak długo, aż konflikt tak urósł, że doszło do zwolnienia. Myślę, że jeśli miało miejsce łamanie prawa przez pracodawcę jak piszesz, masz dowody i/lub świadków, to powinny sprawiedliwie zostać wyciągnięte konsekwencje wraz z przywróceniem Cię do pracy. Ani starosta, ani wojewoda nie są zwierzchnikami wójta. Tak samo naiwnym jest myślenie, że Chojnowski Ci w tym pomoże, to jest jego oddany człowiek. Dlatego moim zdaniem najlepszym miejscem ku temu, jest sala sądowa. Składaj pozew i walcz. Życzę powodzenia.


 29. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @ktoś:
  Pełna zgoda co do diagnozy postępowania obecnej władzy w kwestii obsadzeń personalnych.
  W tym oderwaniu od władzy osobistości związane z Rozwojem jakąś odmianę mentalną chyba przechodzą, że zaczynają mówić ludzkim głosem i dostrzegają patologie, których jednak nie tak dawno sami wcześniej byli źródłem.
  Ale już się nie zgadzam z tym jak piszesz, że „Nigdy tutaj tak nie było…” w kontekście polityki personalnej.

  Kto jak nie Rozwój zamienił pierwszego, kompetentnego Prezesa Solparku na „swojego” partyjnego, który wcześniej doświadczenia nie miał? Bo jak legenda gminna niesie ten pierwszy nie chciał wykonywać dyspozycji zatrudnieniowych właśnie?
  Jakimi kompetencjami oraz obszarami odpowiedzialności mogli pochwalić się członkowie Zarządu FRGK za czasów Pana Szczepockiego?
  Jaki był skład rady nadzorczej ES-K w poprzednich latach? Czy ludzie kompetentni znający się na energetyce zasiadali w niej czy raczej polityczni sojusznicy z energetyką nie mający za wiele wspólnego?
  I tak samo jak dzisiaj, nikt nie raczył się przed społeczeństwem tłumaczyć ze zmian personalnych.

  Decyzje inwestycyjne te dzisiejsze jak i poprzedniej ekipy również jawią się jak jakieś eksperymenty, kaprysy bogatych szejków arabskich.
  Dlaczego tak drogo kosztowało za rządów Rozwoju wybudowanie Solparku, który w dodatku boryka się z jakimiś usterkami konstrukcyjnymi, które miały być naprawiane na jesieni 2014, ale firma naprawiająca zrezygnowała? Czy obiekt ten uległ cudownemu samo naprawieniu ?
  A dzisiejsza władza nie lepsza. Doszły mnie słuchy o przeinwestowanej drodze na Kocieliznę, którą z Kleszczowskiej dotacji ma zbudować gmina Sulmierzyce. Nie ważne, że są tam tylko dwie posesje i znikomy ruch, ale jest ponoć oczekiwanie ze strony władz Kleszczowa, że ma być droga o super parametrach niczym główna arteria miasta. Po co? Chyba się domyślamy wszyscy.

  Z deszczu pod rynnę, bo okazało się, że zmiana i nowa jakość to był tylko blef wyborczy.


 30. gaguś napisał(a):

  Panie Rzeźnik, wymień pan chociaż jedną pozytywną cechę tego niby kompetentnego prezesa Solparku,, po drugie przecież jego zmieniła pana koleżanka z którą zakładał pan „Razem dla Gminy” czyli p. T. po trzecie ja myślę że temu panu wychodziło tylko jedno , lubił bardzo biesiadować i to było ponoć głównym powodem jego dymisji.Jeśli chodzi o przeiwestowanie budowy Solparku, myślę że nie ma pan racji,przecież przetarg na jego budowę jak sobie przypominam był ogłaszany kilka razy i to była chyba najlepsza cenas. W porównaniu do m”Małpiego Gaju „w Czyżowie ,który miał kosztować ponad miliard złotych, i który chciała wybudować pana obcja polityczna z której startował pan do wyborów to po prostu pestka. Proszę nie gadać bzdur o jakiś ztajemniczych zatrudnianiach Urząd był skromniejszy o 30 osób i robił to samo. Wreszcie niech pan powie co pan zrobił dobrego dla tej Gminy, oprócz tego że podpuszczany [przez rózne obce3 gremia polityczne razem z Tarkowską narobiliście bagna i nic więcej. Takiego marnotrastwa pieniędzy Rozwój nigdy się nie dopuścił i tego nie możesz w żaden sposób udowodnić ,dlatego te twoje ciągłe ujadanie. Na koniec proszę powiedz pan co pan zrobił jako pierwszą rzecz gdy pan został radnym, ja panu podpowiem, a mianowicie zatrudnił pan swoją siostrę w szkołach i to na kilku etatach, czyli władza dla własnych korzyści. Proszę niech pan lepiej nie mówi obelg na ludzi ,którzy doprowadzili tą gminę do kultury i rozwoju, bo nie potrafi pan nic innego tylko kłamać i robić zadymy , z których oprócz ośmieszania i rozkradania Gminy nic innego nie wychodzi. Więcej pokory panie Jarosławie. Pozdrawiam.


 31. ktoś napisał(a):

  @Jarosław, a Ty dalej po staremu – łups w Rozwój. Choć i u Ciebie trzeba docenić to, że też widać małą zmianę, zaczynasz mówić ludzkim językiem. Przynajmniej na początku dobrze zacząłeś. To jakiś postęp, choć wiem, że trudno Ci od tego nawyku odejść. No, ale może coś wreszcie drgnęło.

  Może wreszcie powstanie jakiś front dla Kleszczowa, bez podziałów na tych z Rozwoju, RDG czy TK. Który pozwoli przejąć władzę, najbardziej zainteresowanym Kleszczowem, czyli jego mieszkańcom.

  Cieszę się, że zgadzasz się ze mną, ale co do przywołanego przykładu Solparku, to akurat jestem innego zdania, ale to moja opinia. Twoja jak przypuszczam wynika z niewiedzy. Dlatego postaram się wyjaśnić mój punkt widzenia. Mianowicie, pierwszy rzekomo kompetentny prezes, o którym piszesz, nomen omen był powołany ze wskazania (kolega ze śląska p. Krzysztofa K., inżyniera zatrudnionego do budowy Solparku, który też miał być docelowo członkiem zarządu). Trzymał się stołka (czyt. kasy) do końca, ile mógł, zupełnie nic nie robiąc (bywał raz góra dwa w tygodniu), a półtora miesiąca przed planowanym terminem otwarcia obiektu, a przede wszystkim szkół 1-go września, złożył rezygnację. Typowe dla zarobkiewiczów z zewnątrz. Jak trzeba brać za coś odpowiedzialność to w długą. A powodem rezygnacji, jak mówił mi jeden z ówczesnych członków rady nadzorczej Solparku, podał nierealność terminu uruchomienia, a nie jak sugerujesz dyspozycje zatrudnieniowe. Krótko mówiąc uznał, że on nie jest w stanie w tak krótkim czasie uruchomić tej firmy. Dlatego postanowił podkulić ogon i przytomnie zbiec z ringu. Zostawiając tym samym cały ten bajzel gminie. Spowodował, że przez dwa tygodnie prezesa, nie było w ogóle i nie można było nowego znaleźć. No, ale takie są konsekwencje jak sprowadza się spryciarzy, kolegów kolegów z zewnątrz. Dlatego osobiście bardzo się zdziwiłem, kiedy się dowiedziałem, że znalazł się ktoś, kto zgodził się wziąć na siebie odpowiedzialność za ten bałagan. Tym bardziej, że zwerbowany następca, od dłuższego czasu miał zajęcie, bo zajmował się odwiertami geotermalnymi będąc członkiem zarządu w Zakładzie Komunalnym. A może właśnie dlatego, że miał takie doświadczenie uznano, że jest szansą na uratowanie terminu otwarcia, w tej kryzysowej sytuacji? Tego nie wiem, wiem natomiast, że na pewno taki był prawdziwy powód tych zmian, czyli konieczność, a nie stołki jak sugerujesz.

  Nie bierz tego do siebie i nie odbieraj tego jako ataku czy poparcia dla Rozwoju. Jestem od tego daleki. Lubię jednak wiedzieć i opierać swoje opinie na faktach, a nie na tzw. famach czy na zasadzie jak nie dosłyszy to dopowie. Zresztą byłeś przecież radnym mogłeś zainteresować się tematem bądź poprosić o wgląd do dokumentów. Nie musiałbyś opierać się dzisiaj na… no właśnie na czym?

  To z czym mamy do czynienia dziś jest zupełnie „nową jakością”. Mamy tutaj bez wątpienia do czynienia z plagą bądź inwazją. Gosposie są powoływane do zarządów firm budowlano-energetycznych, logopedzi zostają dyrektorami szkół, a człowiek nie wiadomo skąd dostaje się do zarządu Zakładu Komunalnego. Mamy też przykład „american dream”, dostawca pieczywa jak w amerykańskim śnie z dnia na dzień staje się prezesem. To tylko w Wilkowyjach i w Kleszczowie możliwe. Tyle tylko, że Kleszczów to nie serial komediowy. I będzie to miało niestety swoje realne konsekwencje w przyszłości.

  Co do reszty jestem podobnego zdania. Uważam, że kwestią procedury i prawidłowości przebiegu inwestycji związanej z budową Solparku powinien zająć się NIK, a późnij kolejno, prokuratura i sąd. Jest to zdecydowanie kilkakrotnie przewymiarowany i przepłacony pomnik/kaprys byłej wójt. Jest to jeden wielki bubel budowlany, ładnie na pierwszy rzut oka zapakowany. Powinny zostać wyciągnięte surowe konsekwencje. Jak można było obiekt za 230 milionów budować przepraszam, jednym średniej jakości inżynierem ze śląska, którego rekomendował wykonawca. To powinno już dać do myślenia. Nie było możliwym, aby jeden młody chłopak mocno skoligacony z wykonawcą był w stanie wymagać dobrej jakości prac i po gospodarsku ogarniać tak duży plac budowy i wiele jednoczesnych frontów robót. Ktoś to powinien zbadać. Warto porównać też to co zaprojektowano z tym co jest w rzeczywistości. Czy na pewno wszystko się zgadza. Kto zatwierdzał wydatki i czy ktoś weryfikował ich wysokość? Kto podpisywał protokoły odbiorów robót? Kto te buble puszczał? Itd. Itp.

  Co do tej drogi na Kocieliznie, to tylko jedna z wielu patologii. I przykład raka jakim jest rozrzutność i brak kontroli nad wydatkami gminnych pieniędzy. To są takie małe kolejne Solparki czy Domy Kultury w Kleszczowie wznoszone u schyłku ery panowania pani T.. Wystarczy spojrzeć na te budowany autostrady w lesie czy wymiany nowych chodników na jeszcze nowsze. Ronda otoczone kolorowymi płotkami jak w Disneylandzie. Ale tak będzie dopóty, dopóki nie będzie zaangażowanego gospodarza w tej gminie.

  Powiedziałbym więcej, obecna sytuacja to nie przejście z deszczu pod rynnę, ale z deszczu pod wodospad. Miejmy nadzieję, że uda się to w krótce zmienić.


 32. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Panie ktoś, to dobry pomysł taki front nowa jakość nowej jakości 😀 jak dojdziemy do władzy, to wywalimy wszystkich tych niekompetentnych, przyjmiemy nowych, dla nas ludzi pewnych i zaczniemy realizować wreszcie uczciwą politykę, dla nas oczywiście.
  Wszystkie nasze inwestycje będą najlepsze, trochę dla mieszkańców i trochę dla nas oczywiście, nareszcie będzie normalnie i sprawiedliwe. Bo przecież, to tylko my mamy racje…

  Tak na poważnie to osobiście uwielbiam krytykę, podważanie moich planów, decyzji, błędów czy działań bo zawsze mogę wtedy zrewidować powyższe, zastanowić się czy aby na pewno…

  praktykant, masz świetne riposty i talent do tego 🙂 podziwiam 🙂


 33. ktoś napisał(a):

  @Łukasz

  Dochodzić do władzy, a zmienić. Prawie to samo, ale pozwól, że zostanę przy tym drugim 🙂

  Masz rację, wódz naszym słońcem 🙂 Cała nadzieja w @praktykancie. Zobaczysz jeszcze trochę powchodzisz i robota się znajdzie. Głowa do góry.

  A polubiłeś już facebooka RDG? Może tam cię zauważą?


 34. V. napisał(a):

  @Up

  Twór Razem dla Gminy miał być właśnie zebraniem się wielu środowisk, często w przeszłości stojących po dwóch stronach barykady, w celu odsunięcia dotychczasowej władzy czyt. Rozwoju, którego patologicznej działalności nie dało się już wytrzymać. Co z tego wyszło, wszystko już chyba widzą. Miała być władza uczciwa, transparentna, wsłuchująca się w głos mieszkańców, a jak widać najważniejsze to ustawić swoich i jak świnie w korycie wyczyścić do końca gminną kasę. Czemu TK nie chciał być dalej częścią RDG i dalej firmować ich działalności? Na pewne rzeczy można przymykać oko, ale mając świadomość, że zmienia się władzę na jeszcze gorszą, dla niektórych sumień widocznie jest czymś ponad siły.

  Pytanie czy społeczeństwo obywatelskie nie zbierze się w kupę, nie powie veto i nie podziękuje obecnej władzy za ich „nową jakość”.
  Oby tylko kolejna zmiana wiedziała, że są wybrani przez ludzi i mają działać dla ich dobra, a nie na odwrót.


 35. Lukasz Zielonka napisał(a):

  @ktoś, co do mojego poszukiwania pracy pisałem już o tym trochę wyżej w tym wątku 15 lipca 2015 o godz. 23:19


 36. Armin napisał(a):

  @V i te patologie rozwoju nie do wytrzymania postanowiliscie leczyć wspolnie z człowiekiem, który te największe patologie spowodował. Solpark, handel ziemią, osiedle widmo w Łuszczanowicach itd to nie dzielo fundacji czy innych ale urzedu gminy i waszej sojuszniczki z czasów przejmowania władzy, pani T. Rozwój się jej pozbył właśnie za te patologie, a wy ją przyjeliscie.

  To przeczy temu co piszesz. Żadne patologie ani ich główny sprawca wtedy wam nie przeszkadzały. Więc nie pisz tutaj górnolotnych dyrdymalów. Prawda jest taka, źe chcieliście przejąć władzę za wszelką cenę i tyle.

  I jeszcze jedno, RDG nigdy nie było tworem szerokiego podejścia. Tam siedziała od początku dawna Odnowa z 2003 roku z dokoptowanymi dla zmyłki „nowymi” twarzami z TK. Choć ta nowość była juź prawdę mówiąc lekko nieświeża, wystarczy zapytać ile tazy już niektórzy wcześniej startowali w wyborach np. Jarosław.


 37. Miszkaniec napisał(a):

  Armin, doucz się trochę i doczytaj, Jarosław od na zebraniu założycielskim RDG powiedział, że nie przystąpi do RDG i nigdy się do tego stowarzyszenia nie zapisał, więc nie łącz jego osoby z tym tworem. Miał odwagę podważyć zasadność takiego bytu i został za to skreślony. I dobrze na tym wyszedł 🙂


 38. Armin napisał(a):

  @Mieszkaniec, pouczasz innych, a sam masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pokaż gdzie ja napisałem, że sie Jarosław do RDG zapisał. Nie manipuluj i nie upraszczaj. Pisałem, że działali razem z (PO-dawniej kleszczowska Odnowa) Ciąglo, Chojnowski itp. Działali też z panią T. co to niby według TK była jedyną „porządną” i nawróconą w Rozwoju 🙂

  Dowód wspólnego i zgodnego ich szturmu na władzę jest choćby tutaj:
  http://twoj-kleszczow.pl/2013/11/13/nasz-wybor/

  @V to nie sumienia TK były powodem tego że TK dziś nie rządzicie tylko fakt, że wam na to nie pozwolili. Gdyby was Chojnowski z pania T. nie wykopali rządzilibyście razem do dziś. Po co te bajki.

  @V powiedz tak z ręką na sercu jakie są dotychczasowe osiagniecia TK oprócz pomocy Chojnowskiemu w przejęciu władzy i doprowaszenia do tego bałaganu?


 39. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Armin ciekawe, że Ty wiesz lepiej od TK 🙂
  To co napisał mieszkaniec było jedną z przyczyn dla których drogi TK oraz RDGK zaczynały się rozchodzić. Ty w imię polityki będziesz dorabiał do tego nieprawdziwe teorie. Byle oczernić TK.

  Osiągnięciem TK jest wzrost świadomości mieszkańców co do tego jak gmina była rządzona. Problem polega na tym, że mieszkańcy, ale też i TK daliśmy się nabrać na Nową Jakość w wykonaniu RDGK, tak jak Polacy dali się nabrać na cuda Tuska i PO.


 40. Armin napisał(a):

  Jasne i tak gmina była źle rządzona, że postanowiliście zabrać się do jej naprawy z… wójtem który to rzekome złe rządzenie 20 lat uskuteczniał… litości! Kto was oszukał? Nie wiedzieliście kim są Ciągło (szef kleszczowskiej PO), czy spec od Małpiego gaju za ponad miliard złotych w Czyżowie stary „Odnowiciel” Chojnowski, no a już napewno nie mieliście pojęcia kim była pani T. kiedy się z nimi kumaliście? Przecież oni nigdy tego nie ukrywali. Tu chodziło o władzę i tyle, uznaliście, że żadne poparcie nie śmierdzi.

  Aleksander wam tego nie powiedział? Wiek sędziwy a tak mało świadom..

  Te Twoje tłumaczenia to tak jakby dzisiaj Palikot po odcięciu od Europy+ powiedział, że został oszukany przez Kalisza. Nawet on nie zniża się do takich argumentów. I na szczęście w przeciwieństwie do popieranego przez was RDG, Europa plus nie wygrała wyborów. Na szczęście 🙂

  Załóżmy przez chwilę jednak że biedne dzieci (w co watpie) ktoś oszukał. Więc skoro wy (TK) nie byliście świadomi tego co się tak naprawdę w Kleszczowie dzieje to jak mogliście uświadamiać mieszkańców lub kogokolwiek o czymkolwiek? Nie badz śmieszny. Przestań mylić manipulację z uświadamianiem! Tak samo jak teraz twierdzisz, że tamci was oszukali i zmanipulowali tak samo wy oszukaliscie i zmanipulowaliscie mieszkańców powielajac te pompowane wam brednie o złych zbójach, którzy szkodzą Kleszczowowi. A prawdziwi zbójcy zacierali ręce. Wiadomo musisz teraz dalej podtrzymywać legędę o złych zbójcach żeby się do końca nie skomponować i aby nadać jakiś sens tamtych waszych działań. Wróg musi być. Tylko patrząc za okno coraz trudniej znowuvwam uwierzyc, że to ten prawdziwy.


 41. Efka napisał(a):

  A Rozwój to nie płacze po tym jak pewna Pani was oszukała? A ile komentarzy padło, żeby się opamiętała i wróciła do tych z którymi tyle lat rządziła. Moge sie tylko domyslac ile prawdziwych rozmów z nią było. I co też tacy naiwniacy jesteście. Wypromować nielojalną osobę na wysokim stanowisku, a potem ta osoba wystawia was do wiatru.
  TK też zaufało ludziom, którzy okazali się tego niegodni i co zrobisz jak nic nie zrobisz?

  Sama jestem tym obrotem spraw zawiedziona, bo z chwila gdy ich odcieli tak wszelkie nadzieje na dobre zmiany w gminie przepadły. Dzisiaj widać ze to w TK jest ta nowa jakość, dbałość o transparentnosc i uczciwość w prowadzeniu gminnej polityki. Rzeźnik to zaczął i konsekwentnie przy swoich zasadach obstaje. Nawet kosztem korzyści, ktore moglby miec gdyby zęby zacisnął i się ich trzymał.
  Reszta politykierów to starzy wyjadacze, o mentalności by grabić pod siebie, a nie służyć mieszkańcom i gminie.
  Liczę, ze do mieszkańców w końcu ta prawda dotrze i uda się wyrwać nasza gminę z tego bagna.
  W Sulmierzycach ile się dzieje, bo ludzie odważyli się odciąć stary układ od władzy.
  Taka sama ewolucja marzy mi się u nas w Kleszczowie. Tylko TK coś opadło 🙁 Już to pisałam, ale bez echa.


 42. Armin napisał(a):

  Ech… dalej swoje jak dzieci…

  @Efka nie rób z TK idiotów i naiwne dzieci pses wsystkich osukane. To nie jest prawda, gdyby ich nie odsunieto to rządziliby do dziś i jestem pewien, że nie przeszkadzały by im wówczas braki w transparentnosci itd. Próbke pokazali kiedy bez ogloszenia transparentnego otwartego naboru w Solparku zaczął tam pracę dodatkową świadczyć człowiek związany z TK. Jak poźniej sie tłumaczyli TK był to jedyny na terenie gminy Kleszczów niezastapiony fachowiec (sic) od Facebooka. Jakos wówczas nie pomyśleli ani o konkursie ani o tych wszystkich bezrobotnych, którzy pracy nie mieli w ogóle. I nie piszcie mi dziecinnych uzasadnien ze rozwoj tez tak robil, bo ja nie przypominam sobie zeby oprócz TK ktokolwiek mamuł transparentością. To byl wasz oręż wyborczy a nie rozwoju. A jak bylo wszyscy wiemy.

  Ech… nie chce mi się już z wami gadać… to nie ma sensu… chcecie ludziom wmówić, że jesteście niemal świeci tyle tylko, że to co pokazaliscie w tych krótkich epizodach z władzą nic tego nie potwierdza… niczym nie róznicie się od RDG… tyle tylko ze oni rzadzą, a wy nie.


 43. CZESIO napisał(a):

  A JA TAK MOŻE Z „INNEJ BECZKI” A TAK NAPRAWDĘ Z TEJ SAMEJ.
  ZOBACZCIE PAŃSTWO PEWNĄ NIEPRAWIDŁOWOŚĆ W DZIAŁANIACH NASZYCH OBECNYCH WŁADZ, PRZED WYBORAMI ŚMIECI, I ZAKŁADY PRZETWARZAJĄCE OWE ODPADY BYŁY HYMNEM DO ZWYCIĘSTWA W SPRAWOWANIU WŁADZY W NASZEJ GMINIE. JAK TO CHOJNOWSKI I RDGK W SWOIM PROGRAMIE WYBORCZYM ZA PRIORYTET POSTAWILI SOBIE NIE!!! DLA ŚMIECI!!!!!!

  A TU PROSZĘ, DOSŁOWNIE KILKA MIESIĘCY PO WYBORACH MAMY KOMPLETY „CYRK” CHOJNOWSKI NA ŚMIECI WYPŁACA Z NASZEJ GMINY 20 000 000 ZŁ DLA ECO-REGIONU. NASTĘPNA SPRAWA, RADA GMINY + FUNDACJA SPRZEDAJĄ DZIAŁKĘ POD BUDOWĘ FIRMIE KTÓRA TRUDNI SIĘ PRZETWÓRSTWEM ODPADÓW MEDYCZNYCH.

  I W KOŃCU ABSURD NAD ABSURDAMI WYDANIE OSTATNIEGO INFORMATORA KLESZCZOWSKIEGO, KTÓRE DO ŁEZ MNIE ROZBAWIŁO JAK MOŻEMY PRZECZYTAĆ W NAJNOWSZYM NR. 13/416 STRONA 5. TYTUŁ : PRZEROBIĄ NAWET 75TYŚ TON OPADÓW. CHWALICIE TANIĄ I SZKODZĄCĄ ZDROWIU INWESTYCJE ZA 41 MIN, A POGONILIŚCIE PROJEKT O SKALI CO NAJMNIEJ EUROPEJSKIEJ Z NASZEJ GMINY O WARTOŚCI BLISKO 250 MIN .

  MOŻE EKOLOG JAREK RZEŹNIK PRZYBLIŻY NAM SUWERENNA TEJ ECO GMINY I, WIZJI WÓJTA CHOJNOWSKIEGO W KOŃCU KIEDYŚ BYLI PO JEDNEJ STRONIE.


 44. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. (Stephen King)


 45. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @CZESIO:
  Caps Lock Ci się zaciął. Nie pisz tak, bo na drugi raz admin wytnie komentarz z prośbą o napisanie jak trzeba. Myślisz, że jak wielkimi literami napiszesz to treść będzie miała większe znaczenie ?
  Ostatnio nowe władze naszej gminy nie wyraziły zgody na lokalizację odpadowej firmy w Bogumiłowie z tego co wiem.
  Spalarnia Kleszczowska pozwolenie na budowę dostała, dlaczego nie buduje?
  A co z otrąbionym centrum produkcji paneli fotowoltaicznych co to w Żłobnicy miało się stawiać? Si Power czy jakoś tak?
  20 mln Eko Regionu niebawem będzie rozliczane. Liczę, że radni przemaglują prezesa, a i organizacje gminne włącznie z TK nie pozostaną bierne.

  @Armin:
  Jak sobie coś ubzdurałeś to choćbym własną krwią na pergaminie spisał historię jak było to nie uwierzysz. Ty pewnie sądzisz po sobie, swoją miarą mierzysz. Myślisz, że wszyscy w samorządzie działający to ostatnie cwaniaki, goście wpatrzeni w swoje interesy, a na zewnątrz udają troskę o dobro wspólne.
  Gdyby tak było to ludzie z TK dawno byli by poustawiani. Ile propozycji zostało odrzucone w imię postulatów, które niezmiennie głosimy to my wiemy tylko. Solparkowy epizod był już tłumaczony dziesiątki razy, a Ty niczym Goebbels będziesz tysięczny gwóźdź wbijał i manipulował.

  @Efka:
  Cierpliwości, tyle mogę napisać.

  @ktosiu:
  Ja niezmiennie mówię ludzkim językiem, a odniesień do Rozwoju nie sposób nie wtrącać jeśli widzi się, że ktoś w porównaniach rządów obecnych z poprzednimi mija się z prawdą.

  Pierwszy Prezes Solparku widocznie wiedział co mówił, że obiekt nie jest gotowy by go uruchamiać. Dzisiaj wiemy, że miał rację, ale władza dopychała kolanem oddanie, pewnie kosztem należytego nadzoru inwestorskiego nad budową. W mojej opinii ówczesny Prezes zachował się zrozumiale, nie chciał brać na swoje barki budowlanych „cudów”.


 46. tomi napisał(a):

  Jarku tyle propozycji zostało odrzuconych w imie postulatów hehhehhhehe ehhehe hehehhe dbre dobre 🙂
  tak Jarku w samorządzie działają same cwaniaki udając trosę o dobro wspólne.
  Praca samorządowca w tym kraju polega na wyrabianiu układów w okresie kadencji celem zabezpieczenia sie po jej zakończeniu. I nie mów tutaj o trosce o innych.
  A co do odrzucanych propozycji widocznie nie było z nich az takich korzysci dzisiaj i odłożonych w czasie.


 47. ktoś napisał(a):

  @Jarosław, z całym szacunkiem, ale znowu w sposób wyraźny okazujesz swoją niechęć w dociekaniu do prawdy. Otóż FIRMĘ Solpark Kleszczów Sp. z o.o. mylisz z OBIEKTEM, nomen omen o podobnej nazwie – Kompleks Dydaktyczno-Sportowy – Solpark. Ja wiem, że dla laika to jedno i to samo, ale dla ciebie aspirującego na urząd wójta takie pomyłki nie powinny się zdarzać. Choćby dlatego aby mieszkańców w błąd nie wprowadzać.

  Otóż prezes firmy Solpark Kleszczów Sp. z o.o. nigdy nie odpowiadał i nie odpowiada w żaden sposób za budowę obiektu Solpark. Był i jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za spółkę, którą zarządza, a która jedynie korzysta z nieruchomości gminnej, którą jest nieruchomość o nazwie KD-S Solpark. Natomiast obiekt ten budowała i roboty odbierała gmina.

  A więc ten koleś nie miał nic wspólnego z budową obiektu o nazwie KD-S Solpark i zwyczajnie nie mógł brać formalnie odpowiedzialności za, jak to nazwałeś, budowalne „cuda”. Więc nie wiem skąd te dalece wysunięte na tej podstawie wnioski o jego rzekomej nadprzeciętnej rozumności.

  Natomiast na pewno poniósłby odpowiedzialność za porażkę zorganizowania firmy na czas. W konsekwencji uniemożliwiłby to na przykład uruchomienie szkół w ustawowym terminie 1-go września. W jego „tempie” pracy było to całkiem realne. I to już byłby dla niego poważny problem, a tego jak już pisałem sprytnie postanowił uniknąć składając rezygnację i pozostawiając gminę z przysłowiowym „palcem w nocniku”. Zresztą jego uzasadnienie rezygnacji, stało się zupełnie niewiarygodne, w momencie kiedy firma wystartowała o czasie. Jeśli to jest dla Ciebie profesjonalizm to naprawdę nie ma o czym mówić.

  Ale oczywiście masz prawo myśleć inaczej, Polska to wolny kraj. Pod warunkiem tylko, że nikogo nie obrażasz i nikogo nie oczerniasz, możesz pisać wszystko, fantazjować i wymyślać, papier tfu, klawiatura wszystko przyjmie. Czy jednak tutaj nie było kolejnej próby oczerniania przeciwników politycznych w tym przypadku Rozwoju? Przecież nieprawdą był wskazany przez Ciebie skok na stołek w Soplarku. Czy tak ma wyglądać ta „lepsza jakość” uczciwa i prawdomówna? A gdzie choćby proste słowo przepraszam. Taką realną jakość debaty niestety mamy. I trudno oprzeć się tutaj wrażeniu, że już to przerabialiśmy. Czyżby kolejny raz jedyni sprawiedliwi dążyli do przejęcia władzy? 🙂

  Jak pisałem dla mnie wartością nadrzędną jest tutaj Kleszczów dlatego uczulony jestem na takich politikierów ślizgających się po innych. Zamiast szukać czy wręcz wymyślać grzechy innym pokażcie wreszcie cnoty własne. Bo jedno pisać, a czym innym robić 🙂


 48. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Koń trojański pod nazwą solpark jeszcze się nie otworzył w pełni 🙂

  Założenia były jasne, dać mieszkańcom piękny obiekt użyteczności publicznej, który kosztuje majątek i nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego i będzie generował ciągłe straty. Ale! podniesie prestiż Kleszczowa i przy okazji kilka osób nieźle się ustawiło w życiu 🙂 jakieś tam przekręty z ziemią to pikuś przy solparku…

  Kto jest zainteresowany tematem niech sięgnie dokumentacji, jak ta budowa była prowadzona, jak były wydawane publiczne pieniądze, jakie procedury zostały pogwałcone… jakim cudem było kupowane wyposażenie warte majątek, bo projektant tak chciał 🙂 Stoliki / krzesła / biurka włoskich projektantów po 4tyś za szt. w setkach sztuk, strasznie drogie nagłośnienie które nie działa do dziś itp. itd. można by tak wymieniać godzinami. Aż się dziwie, że prokuratura do tej pory nie zajęła się tą sprawą.

  Nie dziwi was fakt, że tak zaawansowany projekt, tak drogi, powstał w zastraszająco szybkim tempie?

  Latami Kleszczów będzie płacił za tę niegospodarność.

  Teraz by się przydał konkurs dla mieszkańców jak przystosować go planowanych term 😀

  Wiele personalnych zmian w inwestycjach urzędu gminy jak i polityce było spowodowane właśnie budową solparku, aż dziw, że wszyscy jesteście tacy ślepi 🙂 Albo tak wiele osób zarobiło 😀

  Czy ktoś z was zainteresował się np. remontem GOK? około 12 000 000 zł zostało wydanych na remont CZĘŚCI małego budynku, nie dziwi was to? W mcdonald są nowocześniejsze „ustępy publiczne” niż w tej diamentowej inwestycji.

  Nie dziwi was fakt, że mimo zmiany władzy kierownik inwestycji w Kleszczowie od lat jest ten sam? Ta sama dojna „niewinnie” wyglądająca krowa.

  Wy barany, mieszkańcy i politycy Kleszczowa, część z was to egoiści patrzący tylko na ładne chodniki i piękny solpark, inni to ignoranci mający wszystko w d…., o reszcie szkoda pisać.

  Wszyscy plują na władzę, ale ktoś tą władzę wybiera więc naplujcie sami na siebie! Bo to nie jednorazowa pomyłka że od 25 lat wybieracie takich reprezentantów waszych interesów.


 49. gaguś napisał(a):

  Panie Rzeźnik, panowie „Efka”,”Praktykant”, „Obserwator”,”V”,”Mieszkaniec”, Grzegorczyk,pani Magda,pani Renata i pozostali ,którzy zabieracie głos na tym portalu, proszę was mocno nie oszukujcie ludzi, jak oszukali nas wasi,koledzy, współtowarzysze polityczni z którymi razem zakładaliście „Razem dla G…” Przecież to są wasi bracia polityczni, razem układaliście „strategię rozwoju Gminy” według waszych pomysłów, jakie one były widać teraz. Po drugie przecież te założenia to tak jagby zdjąć skórę z dawnej Odnowy, która jako priorytet postawiła sobie wybudowanie „Małpiego Gaju” w Czyżowie za ponad miliard zł. i składowisko śmieci w Bogumiłowie, de-facto dwa razy większe od tego w Kąsiu.Po trzecie panie Rzeźnik, przecież to pan jako pierwszy wymyślił bezzwrotną pomoc dla Ekoregionu Bełchatów w wys. 8 mln.żł, nawet pan pojechał uzgadniać ją z Prezesem Ekoregionu, nie mając żadnych uprawnień, ani od Rady ,ani od wójta, przecież to nie pan spowodował że nagrywana i odtwarzana jest sesja, bo zrobili to tamci radni, pan był sam więc nic pan nie mógł w tej materii, gdyby nie tamci radni ,było by tak jak teraz gdzie wójt zablokował pokazywanie relacji z komisji rady. Po czwarte za tamtej Rady Gminy, nawet bez odpowiednich zapisów w regulaminie ,były pokazywane wszystkie sesje i komisje, więc niech pan sobie nie przypisuje jakiś sukcesów w tej materii. Dlaczego teraz gdy wójtem jest wasz kolega ,nie spowodujecie ,że sesje i komisje są odtwarzane na stronach Urzędu Gminy?? Po piąte kogo najpierw, gdy radnym został p. Rzeźnik zatrudniliście w szkołach, w Solparku, w Urzędzie Gminy, w GOPS-e, w GOK-u jak nie wiecie, albo nie możecie sobie przypomnieć to ja wam podpowiem, a mianowicie byli to wasi najbliżsi krewni (mężowie,siostry, kuzyni). Robiliście prawie tak samo jak robią to teraz wasi kolesie ,jakoś dziwnie się złożyło nie??, nawet nie wspomnieliście o tych co was popierali, a o obcych to na pewno zapomnieliście, w dodatku na zawsze.Proszę was o jedno, powiedzcie, a w zasadzie napiszcie, pochwalcie się co zrobiliście dla tej Gminy,co mogło by was uprawniać do tego ,aby znależć się w Radzie Gminy,aby mieć jakiś wpływ na jej prawidłowe funkcjonowanie i stabilność finansowo- gospodarczą. Ja takich rzeczy, ani cech w waszym myśleniu i postępowaniu niestety nie znajduję i muszę wam powiedzieć że tak widzących wasze postępowanie jak ja jest zdecydowana większość, przynajmniej w środowisku Kleszczowa i Łuszczanowic, z którym mam duże kontakty.Oprócz bałaganu, podziału społeczeństwa,doprowadzenia do władzy ugrupwania RDGK, które kompletnie nie nadaje się do rządzenia, bo cele ma całkiem inne, zajmuje się tylko własnymi potrzebami i wyprowadzaniem pieniędzy i miejsc pracy w obce ręce, doprowadza do ośmieszania i poniżania godności Gminy, robiąc z niej pospolitą „wiochę” ,zakutą dechami, z dużym procentem emerytów i pijaków, bo zamknęli PGR i nikt nie potrafi coś wymyślić.Łatwo jest krytykować, ubliżać, poniżać, kłamać, wytykać błędy, napuszczać jednych na drugich, ale jak przyjdzie samemu rządzić to wtedy nie wiadomo jak się do tego zabrać, więc najlepiej zadbać o siebie jak to robią wasi koledzy i partnerzy polityczni, którzy obecnie są przy władzy.Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdybyście dostali to co chchcieliście od Chojnowskiego , Tarkowskiej i Ciągłego, to bylbyście Razem, ale wtedy oficjalnie, a program i działamnia były by takie jak są obecnie.Nie ściemniajcie więc, że czymś się różnicie od tych którzy rozkładają tą Gminę na „łopatki” w tej chwili, proszę jeszcze raz pokażcie swoje dokonania ,które wprowadziliście w życie, albo te które przyczyniły się choć trochę do poprawy życia naszych mieszkańców, bo my takich nie dostrzegamy i dlatego nie wierzymy wam, jesteśmy sceptycznie ustosunkowani do waszych postaw ,osobowości, poczynań, bo jak wcześniej pisałem jesteście z tej samej gliny jak ci co teraz sprawują „władzę” Pozdrawiam.


 50. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @gaguś:
  Nie mam zamiaru tłumaczyć się N-ty raz z Twoich urojeń i majaczeń. Jeśli czujesz się lepiej opluwając mnie, przyjmując fałszywe założenia, ignorując moje wielokrotne wyjaśnienia to okay. Takie schorzenie może? A wyżywanie na mojej osobie pomaga Ci ulżyć w cierpieniach, więc używaj sobie do woli.

  Dodam tylko, że tych oszczerstw nigdy nikt nie wypisał wiarygodnie podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem.
  A już tyle miało na mnie być opublikowanych dowodów, kto mną steruje, itd. itd.

  To co Twój Kleszczów zrobił dla tej gminy jest niewymierne, ale bardzo ważne. Nasza działalność dotychczasowa oraz ta przyszła zaprocentuje w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ prawdziwej demokracji po latach dyktatury nie sposób nauczyć się od razu.

  Kto najlepiej gminę kompromituje to polecam poszukać w Internecie jak ludzie na różnych forach samorządowych komentują filmy z sesji Rady Gminy Kleszczów poprzedniej kadencji. Dla mnie to śmiech przez łzy, ale w Polskę niestety poszedł taki, a nie inny przekaz. 3 lata miał Rozwój na zweryfikowanie swojego stylu rządzenia i niestety nic w temacie nie zrobił, a wręcz przeciwnie. Pan Przewodniczący od mojej kamery chyba się jeszcze bardziej nakręcał (co rozsądniejsi radni podczas krótkich rozmów w cztery oczy mówili do mnie „Co ten Heniek wyprawia?!?”).

  A teraz ja zadam pytanie. Dlaczego wy ciągle walczycie ze mną i z Twoim Kleszczowem? Jakbyśmy to my rządzili, mieli Urząd i Radę na zawołanie. Chyba prawdą jest to co słychać tu i ówdzie w gminie, że po zawodzie jaki sprawił gminie Rozwój i teraz RDGK, sporo ludzi dojrzewa do tego by powierzyć władanie gminą na prawdę świeżym, nowym osobom? Boli Cię to i musisz środowiska, która mogą dostać szansę od mieszkańców opluwać, dyskredytować?

  Dlaczego nie potraficie uderzyć się w piersi i przeprosić Kleszczowian za swoje zachowanie, przynajmniej w ostatniej kadencji, która dzięki TK była możliwa do szczegółowego obserwowania? Ciągle buta, arogancja, że to MY byliśmy i tylko my wciąż jesteśmy jedyną solą tej ziemi? PO chociaż udaje, że zrobiło rachunek sumienia, a Rozwój dalej w starych pieleszach siedzi i chociażby po tym jak traktuje TK, również opozycyjną siłę, widać, że nic, a nic, ani krzty się nie zmienił. Smutne to i daje negatywne prognozy na przyszłość Rozwoju.


 51. babka napisał(a):

  A to ten Rozwój jeszcze istnieje poza jednym Radnym?


 52. gaguś napisał(a):

  @ Reźżnik, panie Jarosławie ,”baju, baju będzie w Raju”, a od opowiadania bajek dorosłym był Kobuszewski. Nikt pana nie obraża ,nikt z panem nie walczy, to są pana urojenia, które ma pan podobno od małego dziecka, coś na podobieństwo ADHD. Jak nie może pan sobie poradzić z nawet drobną krytyką ,to nie nadaje się pan do polityki, szkoda zdrowia ,tego psychicznego i w jego następstwie tego fizycznego. Polityk musoi mieć twardą i grubą skórę.My nadal żądamy od pana ,aby podał nam pan chciaż 3 przykłady, które mogły by świadczyć o pana dobrych czynach jakie miały jakikolwiek pozytywny wpływ na zycie nas mieszkańców, przecież przez rok był pan radnym, a działaczem politycznym jest już pan chyba z 5 lat. To co pan zrobił razem z Tarkowską i „byłymi działaczami „Odnowy” to zwykłe oszustwo wyborcze, w które pana wplątali, jako „narzędzie” do brudnej roboty, która zamiast przynieść pozytywne efekty doprowadziło do ośmieszania Gminy i rozkradania jej przez pana p. Rzeźnik kolegów z RDGK- Odnowy i Twojego Kleszczowa. Niestety udało się wam fałszywie oskarżyć, wmówić ludziom jaki to Rozwój był „be”, co zresztą robi pan do dzisiaj.Na dodatek te wasze oszczerstwa musiał ktoś przecież finansować niech pan nie mówi że prof. Łódzkiej Politechniki pisał wam prefabrykowane opracowania tech. za tzw friko, takie coś jak pan dobrze wie kosztują i to słono napewno nie mniej niż 30 tys , więc szmal musiał ktoś wyłożyć i tyle.Następna sprawa, Gminę to wy żeście ośmieszali, wszystkie wasze celowe „orgie” podczas sesji, komisji, na budowie DPS-u i gdzie się tylko dało, a pan był głównym „motorniczym, dlaczego teraz pan ie przychodzi9 i nie przeszkadza pan swoim kolegom w rozkradaniu Gminy i ośmieszaniu jej przez niektórych radnych i wójta. Pamiętam jak raz się pan pokazał i nie dopuszczono pana do głosu,. to wtedy radny opozycyjny poał p. pytania jako swoje, dlacz3ego pan tego nie puścił na swoim portalu??.Jak pan widzi nawet raz nie pozwolili panu zabrać głosu, a za poprzedmniego przewodniczącego zabierał pan na sesji niejednokrotnie po 5 razy głos i jeszcze panu było mało, ja na jego miejscu postąpił bym jak pana niedawny „brat” polityczny Śluga i nie dopuścił bym pana ani razu do głosu. Poprzedni przewodniczący miał do was stalowe nerwy, na dodatek nie bał się z wami dyskutować jak obecny, bo to trzeba umieć robić i mieć sporo wiedzy,czyż nie tak było?? Dlaczego więc pan teraz nie buczy??, co kolesi od polityki się oszczędza, czy nie ma podpowiadaczy??,a może liczy pan na ich dobroduszność?? i na jakieś ochłapy?.Jeżeli działacze Rozwoju mieli by przeprosić to za co??przecież nie wywożą jak obecni kasy, miejsc ptracy, nie budowali dróg dla obcych firm, przecież nie urządzili osiedla na którym sprzedano przez 5 lat jedną działkę, przecież nie płacą po pięć jednakowych zadań jako osobnych, przecież nie doprowadzili do gigantycznej biurokracji jak ci teraz itd. Może mają przeprosić za 3 tysiące miejsc pracy które zorganizowali w naszych strefach, za setki kilometrów dróg chodników ,sieżek rowerowych za Osrodek zdrowia, za 4 gabinety stomatologiczne, za 3 nowe szkoły, za 3 nowe przedszkola za 7 nowych doów kultury, za 6 nowych boisk sportowych, za Solpark za Omegą iza 100 mieszkań komunalnych itd. itp. Radzę więc panu więcej nie oszukiwać naszych mieszkańcóew i nie wmawiać im że tylko wasza paczka „Twój Kleszczów” może uzdrowić Kleszczów bo to wygląda po prostu groteskowo. Mieliście swoje pięć minut ,ale się nie sprawdziliście, jak wyglądać mogły by wasze rządy mamy właśnie teraz przykład, przecież to ta sama grupa ludzi to z nimi tworzyliście to przeklęte już przez zdecydowaną większość ludzi „Razem dla G…”{ chyba tylko siebie) Myśllę że już więcej razy nie omamicie ludzi,a rządy z powrotem przejdą w ręce prawdziwych samorządowców, którzy dali nam wręcz wzorowy praykład rządzenia ,a wasze piasnia po inernecia, obelg, montownie przez pana specjanych trików i nie jednoznacznycjh określen już więcej nie przyćmią nam prawdziwego obrazu. Czekamy na pana p. Rzeźnik czyny które zechce nam pan przedstawić n opisać ,bo jak na razie zero pomysłu i działania, a tak prze3cież nie można!!!


 53. gaguś napisał(a):

  Przepraszam najmocniej, że pozwoliłem sobie po raz kolejny zabrać głos na waszym forum, ale chciałbym jeszcze panów zapytać o co mają przeprosić działacze Rozwoju was i waszym zdaniem nazych mieszkańców. Może za to że jak byli przy władzy to nie zakupili dla siebie i urzędników Helikoptera, który teraz zakupują podobno rządzący Fundacją. Prezes Mazur to człowiek Chojnowskiego, Rutkowskiej, Szczęsnęj, Rożniatowskiego, Ciągło, Tkacza czyli samych „autorytetów” samorządowych od nowej „jakości”,więc wie co najbardziej jest potrzebne w tej Gminie, aby żyło się lepiej, ale chyba tylko ich kolesiom.A co tam to drobnostka jedynie 63 mln.zł. a zabawiać się będzie czym.Zresztą cały ten nowy „zarząd” Fundacji,to doświadczeni fachowcy, nawet służbę zdrowia mają reformować, zamiast lekarzy będą sami ratownicy i ginekolodzy,bo pani wice -prezes to podobno pierwszy położnik w Polsce, więc zna się na organizacji służby zdrowia, a ci dwaj pozostali to ponoć uczniowie polityczni Tkacza ,który był i jest głównym strategiem w „Odnowie”. O Tarkowskiej to szkoda pisać ,wszyscy znają jej umiejętności biznesowe, najlepiej zna się na handlu ziemią, więc niebawem gruntów zabraknie. Tak nawiasem ,p. Rzeźnik dlaczego pan nie interweniuje, że pracuje tam członek Rady Gminy,mowa tu o K Tarkowskiej, który wystawia na sprzedaż ziemię ,bo jest głównym fachowcem w Fundacji, a następnie podejmuje decyzję jako radna za ile i czy gmina sprzeda daną działkę. Dodatkowo ta pani zarabia tam podobno 10 tys do kieszeni, plus do tego dieta radnego. Czy za te szopki w Fundacji też powinien przepraszać Rozwój??Proszę nam również powiedzieć czy za pana wybryki np. z tą darowizną, prezentem w wys. 8 mln.zł. dla Ekoregionu B-tów, które później Chojnowski przekół na 20 mln., i za te zatrudnianie po pana elekcji na radnego,najbliższej pana rodziny i z rodzin pana kolegów i koleżanek(pana siostra, mąż p. Magdy, p.Rutkowska i wielu innych) też ma przeprosić Rozwój?? Czy za mobbing w GOK-u i Zakładzie Komunalnym, o którym piszą ludzie ,który jest stosowany przez pana kolegów, no może nie w lini prostej, ale na stanowiska Prezesów i Dyrektorów mianowali ich pana koledzy Chojnowski, Hudzik i zatwierdzali to pana bracia polityczni z „Razem dla g…?, czy za kompletny brak kontynuowania inwestycji ,też ma przepraszać Rozwój?? Można dość precyzyjnie określić wase działania i to już po nie całym roku waszych rządów, otuż aby was nie obrażać powiem tak „ta krowa która dużo ryczy to nie daje mleka”, ryczeliście jak wściekłe krowy, obrażając innych ludzi, obiecywaliście złote góry, zetelność, przejrzystość ,”nową jakość”, gospodarność, poszanowanie innych, transparentność ,a wyszły wam rozkradanie ,nicość, niemoc w inwestycjach, rozdawnictwo pieniędzy (już prawie 100mln.)stagnacja w rozwoju Gminy, ośmieszanie Gminy, niebotyczna wręcz biurokracja, niewiedza jak rządzić, kasacja miejsc pracy, jadnym słowem bałagan i anarchia jakich nie ma chyba w całej Polsce. Głównym zaś sprawcami tego stanu rzeczy jast pani Tarkowska K. pan panie Rzeźnik, p. Ciągło, p.p. Chojnowski, Grzegorczyk, p. Rutkowska i pozostali których zwerbowaliście w swoje szeregi. Tłumaczeniesię przez pana p. Rzeźnik,że pan to inna grupa, jest kłamstwem,my dobrze pamiętamy kto chodził po domach, kto pisał nieprawdziwe rzeczy, hasła, kto mamił ludzi ,doprowadzając w ten sposób do władzy ludzi z zewnątrz, którym tylko pieniądz i upodlenie naszej Gminy w głowie. Proszę więc jeszcze raz , aby podał pan kilka przykładów swojej działalności, która przysporzyła nam i naszej gminie sukcesów, bo my mieszkańcy naprawdę takich nie widzimy.Aby zostać samorządowcem z prawdziwego zdarzenia, który dba o swoje środowisko, nie ulega pokusom i namową obcych trzeba to pokazać swoim działaniem, a nie obelgami i oczernianiem innych , co pan robi do dzisiaj.


 54. Stefan napisał(a):

  Gaguś… „Raffaello. Wyraża więcej niż tysiąc słów.”

  Jest jeszcze takie przysłowie powtarzane przez dzieci:
  „Kto kogo przezywa, ten się tak nazywa”


 55. Chińczyk napisał(a):

  goguś, co Ty tak przeżywasz ten Twój Kleszczów i tego Rzeźnika, przeżywasz jak woźny wakacje. Czy coś Ci zabrali?
  Działacze Rozwoju cicho siedzią czyli wszystko jest Ok, nic nie robią a tylko Ty anonimowo ujadasz jak ten Burek na łańcuchu. Zmyślasz takie bajki że przewziołeś nawet Crystiana Andersena 🙂


 56. gaguś napisał(a):

  @Cińczyk,z samej nazwy widać że jesteś importowany do Kleszczową,więc rozumiem,że ci na nim nie zależy, tak jak tym pozostałym tymczasowym mieszkańcom jak np. Stawski, Chojnowski,Siemieniuk i wielu wielu innym. Wy maentalnie jesteście gdzie indziej i wcześniej czy później wrócicie do swoich drewutni, jak zrobiło to dużo mieszkańców Bełchatowa, po zakończeniu pracy zawodowej. Wy przyszliście tutaj zrobić kasę i może nie ważne jest dla ciebie jakim i czyim kosztem,aby tylko wypchać kabzy, dla siebie i swoich krewnych.Wszystko by było OKEY, żeby robili to w rzetelny sposób, ale jak okradają Gminę z naszych pieniędzy, które miały i powinny służyć dla wszystkich,poprzez trafne i potrzebne inwestycje, które pozwolą na dalszy rozwój Gminy, zapewnią miejsca pracy naszym rodzinom, poprawią jakość życia, zmniejszą koszty mieszkania w tej Gminie itd, rto nas po prostu szlag trafia. Przyczyną tego stanu rzeczy jest między innymi szkodliwa, wredna ,polegająca na zakłamaniu i oczernianiu innych działalność, pana kolegów z „Twojego Kleszczowa”, „Odnowy” i powstałego ze złączenia tych dwóch tworów „Razem dla G…”. To dzięki p. Tarkowskiej, której zachciało się łatwych i dużych pieniędzy (5 mln.)p. Rzeźnika,którego namówiła do tej brudnej roboty, p. Chojnowskiego, który zawsze marzył o władzy, p. Ciągłego z tych samych pobudek, p. Grzegorczyka, p. Tkacza ,p, Szczęsną, p. Rutkowską, p Slugę i wielu innych dokonali wymiany rządzących ,poprzez fałszywą propagandę, mamienie ludzi, wszelkie możliwe podstępne metody rodem z PO,obiecywanie nie realnych rzeczy,wykorzystanie zaufania do funkcji wójta, robienie zadym, podpuszczania księży, płacenia za głosy itp, korumpowania i okłamywania działaczy różnych organizacji i młodzieży. Wszystko było by może OKEY, ale pod jednym warunkiem, powinna nastąpić poprawa, a przede wszystkim wszystkie hasła ,które podawali o swoich poprzednikach powinny sie potwierdzić.Tymczasem ich obietnice i hasła nie potwierdziły się nawet w pięciu procentach. Gmina stacza się po równi pochyłej, jest rozkradana ,żle rządzona, miejsc pracy zamiast przybywać to ubywa ,wyprowadzili już podobno prawie 100 mln.zł, panuje terror i mobbing, jeden drugiego się obawia, niczym w Białorusi. Co na to ci co do tego doprowadzili, ano głowa w piach i udają że to nie ich robota, że to nie ich wina, tylko tych co przedtem rządzili, że oni nie rządzą to tamci, a tamci to kto??, to właśnie między innymi „Twój Kleszczów”-„Odnowa”, a teraz „Razem dla G….”, czyli jedno i to samo towarzystwo wzajemnej adoracji, które przyszło wydoić z Gminy kasę. Dlatego p. „Chińczyk” szlag nas trafia, że daliśmy się tak wykiwać ,omamić, oszukać paru cwaniakom i chorej na pieniądze i wszechwładztwo Tarkowskiej, która dała fory obcym ludziom nie bacząc na to gdzie się dorobiła majątku i dobrego szanowania przez innych ,którzy jej zaufali, ale gdy powiedzieli dość brania na grandę, zdradziła najpierw swoich politycznych kolegów ,a później mieszkańców, których omamiła oszukała aby tylko napełnić soje konta i rządze władzy.Jak pan tego nie pojmuje ,czy nie chce zauważyć to już pana problem panie „Chińczyk, widocznie jest pan jednym z tych ,którym Chojnowski, Tarkowska, Rzeźnik dali jakieś aparitywy w postaci fuchy w którejś ze spółek, albo razem jeździcie na rajdy,które suto zakrapiacie alkoholem branym gratisowo z Solparku bądź imnnej spółki.


 57. Pekińczyk napisał(a):

  To Ty goguś vel Burek miałeś duże profity od poprzedniego samorządu i prezesostwa i nie możesz teraz tej straty przeboleć bo ujadasz jak to stworzenie co je wspomniałem. Coś bardzo się boicie Twojego Kleszczowa że na wszelki wypadek już propagandę siejecie że TK jest takie BEE. Że pomogli w znacznym stopniu RDGK dojść do władzy to wszyscy wiedzą ale też wszyscy wiedzą że się zawiedli na ich stylach sprawowania władzy a Ty nie rób z tej ich pomyłki przysłowia „z igły widły” bo łgarz jak najęty.
  W zachodnich stronach Polski, teraz chyba latem jest Festiwal Łgarzy, proponuje Ci byś tam się zgłosił to naprawdę może ugrasz jaką NAGRODĘ. TK tak się zawiódł na RDGK jak Rozwój na Wójtowej, czemu nie wypominasz tego Rozwojowi że wypromował Wójtową, to jest analogiczna sprawa, widać jaki jesteś obiektywny. Biadolisz tak a ja nie widzę by działacze Rozwoju i poprzedni samorządowcy z tego stowarzyszenia podnosili jakikolwiek larum że się dzieje coś źle a to przecież ONI jako najbardziej ŚWIATLIOBYWATELE naszej Gminy powinni to robić a skoro nie robią to znaczy że nie jest tak chyba źle. Tylko Ty anonimowo podnosisz alarm i ujadasz jak nocną porą Burek. Ciekawe kto Ty jesteś, masz czas by pisać te łgarstwa, pewno emeryt, zabijasz czas głupotami. Łudzisz się że dowalając TK za trzy lata Twoi idole znowu wrócą do władzy, mylisz się, walec historii przejdzie i po Rozwoju, RDGK, Odnowie zostaną niedobitki.
  Muszą przyjść nowi ludzie by nastała normalność, czy Rozwój czy RDGK czy Odnowa to wszyscy Ci ludzie wyznają zasadę TKM i muszą odejść, tego skrótu chyba nie muszę Ci pisać. A Białoruś to zostaw w spokoju bo nie wiesz jak tam jest a ją przytaczasz.
  Hauu! Hauu! na do widzenia! 🙂


 58. gaguś napisał(a):

  @ „Chińczyk”,”Pekińczyk”, obojętne jak cię zwią, wychodzi że tak naprawdę to ta sama osoba. Dlaczego tak się unosisz, nie napinaj się tak ,bo ci żyłka pęknie i najpierw poleci fetorem ,a następnie muszą cię myć, uwierz do przyjemności mycie psów nie należy, a jeszcze us….. to już katastrofa. Dam ci dobrą radę jak zamierzasz kogoś oczerniać to najpierw przeczytaj o czym ten człowiek pisze i co pisze, dopiero potem ewentualnie riopostuj.Ja wyeraźnie napisałem co myślę o Tarkowskiej i co ona zrobiła, jak się zachowała i skąd wyszła, oraz komu powinna być wdzięczna za to co osiągnęła, tylko ty dla swojego bezpieczeństwa ,udajesz cichociemnego, aby mieć coś na waszą obronę. Powiem tak cyt”wart pac pałaca”, a mianowicie Tarkowska jest warta Rzeźnika i was wszystkich z „Twojego Kleszczowa”, a wy jesteście warci Tarkowskiej. Nikt bowiem przy zdrowych zmysłach i ktoś komu zależy na dobru wszystkich mieszkańców, nie wywraca za pomocą podstępnych obelg, kłamstw, insynuacji dobrych sprawdzonych rządów. Zadymy robią jakby prześledzić historię, ludzie którym nic nie pasuje, ludzie którzy myślą tylko o sobie czyli egoiści, ludzie rządni władzy dla samej władzy i przede wszystklim siebie oraz zwykli buntownicy, coś na wzór piratów morskich,aby zdobyć skarby i fortuny, które następnie tracili w hulaszczy sposób, nie mając pojęcia o rządzeniu i gospodarowaniu w mądry rzetelny sposób.To wszystko sprawdziło się u nas w stu procentach, wystarczyło tylko rok waszego panowania i popisywania się w grubiański sposób władzą, gdzie prokurator, Policja, Sądy i inne organa ścigania to standard i ośmieszanie nas wszystkim, a przede wszystkim Gminy.Dlatego piszemy o was z Twojego Kleszczowa i Razem dla G…- Odnowy, abyście nie zechcieli , po raz kolejny nie przywłaszczyli sobie władzy, udając jakiś inny twór, czy podstawiając kolejnych amatorów lekkich bo publicznych pieniędzy. To że mówicie że wy to nie Razem dla si…, to tak samo jaby powiedzieć że Ruski to nie Rosjanin, Wy jesteście po tej samej stronie co Chojnowski i reszta odnowicieli i kilku partyjniaków z PO, chowając łby w piach nie zatrzecie śladów swojej podłej polityki wobec naszej Gminy, która spycha tą piękną Gminę w objęcia wielkich politycznych specy od robinia kasy i wywłaszczania z czego się tylko da Polaków. Proszę cię P. „Pekińczyk” nie ubliżaj innym, jak nie wiesz co to dialog to lepiej nie zabieraj głosu, a psi rodowód to może więcej niż nazwisko pochodzące z rynsztoka słów! Pozdrawiam


 59. gaguś napisał(a):

  Uff,ale gorąco, jak tam żyją psy „Chińczyki”, „Pekińczyki”,”babki” „praktykanci”, „efki”, „V” i te inne zmyślone twory polityczne??. Wychodzi na to że to jeden ,góra dwóch pismaków, który pojechał na wakacje z żoną lub kochanką i nie może dorwać się do komputera, by znowu jakieś dyrdymały posłac swoim adwersarzom. Wy śpicie ,a Sławek harata kasiurę ile wlezie, jak wam nie wstyd, że takiego kolegę wprowadziliście z Tarkowską na salony, teraz główki w piach niczym strusie na pustyni i cicho-sza, może lud zapomni kim byliście i jesteście i znowu uda się ich omamić, niczym babcię na „wnuczka”. Nie liczcie na pobłażliwość, wszystko o was będzie na żywo pokazywane, każdy nawet drobniutki wasz szwindelek,z przeszłości i teraźniejszy ujrzy światło dzienne. Tylko raz udało wam się omamić ludzi, w czym główną role ogegrała Tarkowska.Pa,pa!


 60. gaguś napisał(a):

  Panowie, już po lecie i upałach, chwytać za piófra i do roboty, przecież wasza idolka Kopaczowa tylko o tym klepie w koło.Nie udawać mi że nalezycie do innych formacji, bo i tak nikt wam nie wierzy, teraz raptem przypisujecie się do PIS-u, aby tylko dorwać się do koryta .Nawet podobno wasz idol,a zarazem szef, pierwszy PO-l Ciągło chciał wstąpić do bełchatowskiego PIS-u,żeby rozwalać go oddolnie, ale nie dali się nabrać. Podobno ten drugi (Kondziu K.) ,który startował do rady powiatu , zbierając podpisy po naszej Gminie jako niby działóacz PIS, jest tak naprawdę waszym członkiem i zagorzałym orędownikiem PO, tylko przed Dobkowskim wszystkiego się wypiera.Jarek Rz.też przecierz współpracował i współpracuje z profesorami, dyrektorami, pracodowcami, którzy de facto stanowią czołówkę PO w Łodzi i wojwództwie. Pamiętamy jak robili dym w Kleszczowie wykorzystując Tarkowską ,która z kolei omammiła najpierw tzw. wpływowych ludzi z Gminy, a następnie sama ruszyła po domach, by udawać zasztutą ofiarę spisku, który jak się okazało wymyśliła i zrobiła sama w celu zbicia ogromnej fortuny(conajmniej 5 mln.)którą jej udowodnił prokurator, a potwierdził Sąd w Bełchatowie.Teraz Chojnowski i reszta jego popleczników z Prezesem Fundacji p. Mazurem ,który też jest powiązany z „Razem dla G…” zatrudniają oszustkę Tarkowską K. ,na stanowisku „koordynatura” ciekawe od czego za 10 tysięcy miesięcznie do kieszeni. Jak widać wszystko było ukartowane, a oszustwo , wyprowadzanie kasy i robienie kasy dla siebie i swoich to ich nadrządny cel. Panie Rzeźnik, dlaczego teraz nie robi pan zadymy, nie straszy pan referendum, nie donosi do prokuratury, przecież oni przeszli samych siebie,czyż np. 20 mln dla firmy z Bełchatowa, czy o,5 mln. dla firmy powiązanej z Tarkowską to dla pana nic nie znaczące pieniądze, ot tki mały „pikuś”. Powód jest chyba inny nie???, na swoich się nie donosi, a nóz -widelec coś jeszcze dazą!!!. Wstyd i hańba żeby oszustka ,która na oszustwie w handlu ziemią ,znowu w intencji Gminy handlowała ziemią ,zarabiając przy tym równowartość 7 -u wypłat , przy koszeniu rowów. Gdzie tu sprawiedliwość i honor rządzących w naszej Gminie, jesteście gorsi od Tarkowskiej,bo jej daliście satysfakcję i splendor za to że nas oszukiwała, oszukała i oszukuje, dajecie jej za ten wyczyn kryminalny zarabiać za nic nie robienie 10 tys. zł miesięcznie, dalej się z nas śmieje jakie musicie mieć wobec niej zobowiązania??, czego się boicie??, jesteście chyba powiązani wsólnymi prywatnymi interesami??. to jest skandal i łamanie wszelkich zasad moralnych!!!


 61. Efka napisał(a):

  Gaguś, napisz coś z sensem to ktoś może podyskutuje z Tobą, a teraz jak wypisujesz te bzdury to nawet już widzę odpisywać się nie chce tym z TK. Szczerze to się nie dziwię, ile można na te same oszczerstwa i brednie odpisywać?
  Jak widzisz już sam ze sobą dyskutujesz. Jesteś takim naszym Kleszczowskim Niesiołowskim 🙂

  Oczekujesz od wszystkich innych, że będą aktywni tylko nie od Rozwoju, którego działacze z liderem Panem Szczepockim na czele ani razu głosu nie zabrali w sprawach naszej gminy na forum publicznym (czy to poprzez gazetkę czy artykuł w Internecie). Potraficie tylko anonimowo ujadać jak już tutaj pisali inni użytkownicy niczym psy wiejskie szczekające na każdego kto obok ichniejszego gospodarstwa przejeżdża.
  Wielcy zatroskani o los gminy co siedzą i czekają aż ktoś inny za nich potrzebną pracę wykona. A i oczywiście zapomniałeś, że za wylansowanie przez lata Pani Tarkowskiej na „dobroczynną panią Wójt” odpowiada Rozwój?

  Gaguś, ochłoń trochę od upałów, bo Ci ewidentnie zaszkodziły. Zajmij się ogródkiem, modelarstwem, albo origami zacznij składać i pozwól młodszym, nie ubabranym w gminne szwindle i machloje mieszkańcom naszej gminy zrobić w niej porządek! Najwyższa pora na zmianę pokoleniową, tak w Sejmie jak i w samorządzie.

  Jak znam życie, bo starsza wiekiem jestem niż młodsza to pewnie jedynie TK aktywnością się wykaże w sobie znanym momencie. Liczę na ta bardziej niż wiem, ale jeśli Rzeźnik rzeczywiście jest taki społecznik i zależy mu na dobru publicznym to wierzę, że na laurach nie osiadł. Inaczej oszczerstwa Gagusia mimo iż tutaj akurat mając wiedzę faktyczną wiem, że są kłamstwami to będą zmyślonym, ale jednak chwytliwym opisem sytuacji.


 62. Robert napisał(a):

  @Efka pozwolę sobie na dwa przysłowiowe zdania wobec twojego ostatniego wpisu. Przede wszystkim nie jesteś kobietą, twój charakter i styl pisania wg mnie o tym świadczy. Po drugie wcześniejsze twoje wpisy są tak tendencyjne, że aż rażą populizmem i jednostronnym widzeniem świata kleszczowskiego ,oczywiście w najlepszym typie ,stworzonego przez „Twój Kleszczów”, inni są po prostu według ciebie matołami, którzy nic nie potrafią. Przypominam że próbę waszych rządów właśnie mamy teraz, a tak wyraźniej zademonstrował ją p. Jarosław Rz. Jakie były jego poczynania nie będę wskazywał ,powiem tylko że były naprawdę niesamowite. Te 8 mln. na początek proponowane przez ówczesnego radnego Rz. dla komercyjnej firmy to premiera i pokłosie tych 20mln. ,które dał potem Chojnowski. Po trzecie, proszę niech pan panie „Efka” poda chociaż jedną nieprawdziwą informację, zajście, fakt, opinię itd. powiązaną z tymi ludźmi, które opisał np. w ostatnim swoim wpisie niejaki „gaguś”, bo ja tam nic co mogło by sugerować nieprawdę nie znalazłem. Czyż nie prawdę pisze ten człowiek o Tarkowskiej, że zrobiła kant na Gminie w wys. 5 mln.zł. i w nagrodę Chojnowski, Mazur i pozostali politycy waszych organizacji dali jej ciepłą posadkę za 10 tysiaków miesięcznie (do kieszeni), mimo że ma wyrok 2 lat więzienia i potężną karę finansową. Czy nie jest prawdą że wyprowadzane są pieniądze z Gminy?? np. budowa drogi przez wkop za ok 50 mln. którą powinno zrobić PGE, itd.

  Pisanie na kogoś oszczerstw, insynuacji, to niestety wasza przypadłość, proszę sobie przypomnieć jakie niestworzone rzeczy wypisywaliście na poprzednią ekipę rządzącą Kleszczowem, razem z Tarkowską i pozostałymi waszymi kolegami z „Razem dla G….” Niestety mimo upływu ponad 2 lat rządów waszego wójta Chojnowskiego i prawie roku większości w RG, nic nie wykryto, żaden ,ale to żaden wasz zarzut się nie potwierdził. Panie „Efka” w Kleszczowie nie ma czasu na eksperymenty z rządzeniem, przecież to już druga wasza próba rządzenia, pierwsza była w latach 2002 – 2004, jak one obydwie wyglądają nie trzeba nikogo chyba przekonywać, są po prostu fatalne w skutkach!! W Kleszczowie trzeba działać naprawdę profesjonalnie, rzetelnie, z wizją rozwoju, rozbudowy, walki z bezrobociem, aktywizacją zawodową jak robili to wasi poprzednicy z „Rozwoju”, a nie przejadania, rozdawnictwa, wyprowadzania majątku, eksperymentowania z gospodarką na rzecz turystyki, rozbudowy socjalu ai przede wszystkim biurokracji i obsadzania „obcymi” kluczowych stanowisk pracy jak robicie i proponujecie Wy, czyli „Razem dla sie…” – „Twój Kleszczów”, a tak naprawdę lekko zmodernizowana „Odnowa”. Następna rzecz to co wybudowali i stworzyli wasi poprzednicy czyli ,tak oczerniany przez Was! „Rozwój”, to majstersztyk pracy prawdziwego samorządowca, gospodarza, człowieka któremu zależy na dobru regionu w którym działa. Wy i wasi polityczni kolesie, a tak naprawdę „biznesowi politycy” nie potraficie nawet tym zarządzać, kierować, nie potraficie nawet zrobić dwóch czy trzech remontów obiektów, przykładem niech będzie Ośrodek Zdrowia w Kleszczowie, czy remizy w Kleszczowie, Łękińsku i Wolicy. Te ciągłe wasze pretensje, sugestie, twierdzenia, że władza w Kleszczowie „należy” się młodym i tylko młodym, są nudne jak ryż i nie dają dobrego przykładu nigdzie, ale to naprawdę nigdzie. Przykładem jest nasz Kleszczów, przecież nasza Rada Gminy, to ludzie młodzi jest nawet chyba jeden lub dwóch przed trzydziestką, wójt Chojnowski jest też jeszcze dość młodym człowiekiem, jak rządzą właśnie widać. Zobaczymy co wystroją ci w Fundacji pod prezesurą p. Mazura ( i też młodych członków Zarządu) , bo jak na razie to tylko rozdają po „głupiemu” pieniądze, oczywiście na polecenie wójta i prezesa Solparku który jest podobno ich głównym doradcą , ciekawe czy kupią ten zapowiadany Helikopter za podobno 63 mln zł, którym będą się chyba „wozić” na balangi. Moim i sądzę że nie tylko moim zdaniem, władza powinna składać się z ludzi w różnych przedziałach wiekowych, oczywiście nie wykluczając młodych, bowiem doświadczenie, obycie, sposób podejścia do różnych spraw, są bardzo ważnym, a śmiem twierdzić ,że najważniejszym warunkiem prawidłowego funkcjonowania władzy. Fantazja, jest wskazana w tańcu, akrobatyce, sporcie, rozrywce, ale nie w skutecznym rządzeniu panie „Efka”.

  Niech pan nie następuje na byłych samorządowców z panem Sz. na czele, że nie zabierają głosu, przecież to tacy jak pan zdecydowaliście między innymi o ich przegranej w ostatnich wyborach, przecież to pan twierdził że nie umieją rządzić, dlaczego więc teraz mieliby się wtrącać w wasz eksodus władzy, przecież wszystko miało chodzić jak w zegarku itd. Po drugie p. „Efka” to są poważni, odpowiedzialni ludzie, którzy nie puszczają słów na wiatr, którzy nie będą się bić tylko dla bitwy, którzy obserwują to co dzieje się z naszą Gminą, a dzieje się naprawdę źle i jestem pewien że kiedyś zabiorą głos, ale w oficjalny sposób, nie pod przykrywką „ksywy” czy zmyślonego nazwiska bądź imienia.

  Szanowny p. „Efka”, wystarczy stanąć w paru miejscach w naszych marketach w Kleszczowie, aby dowiedzieć się co mówią na obecnie rządzących u nas nasi mieszkańcy, powiem panu że recenzje macie najgorsze z możliwych. Wie pan czego sobie życzą ludzie??, powrotu normalności i sposobu rządzenia sprzed paru lat, oczywiście przez tamtych samorządowców, no może nie wszystkich, ale zdecydowanej większości z nich. Taka jest prawda panie „Efka”, a to że pragniecie zamazać swoje chore pomysły i przede wszystkim decyzje uważam za normę w waszym wykonaniu, ale lepiej będzie jak pozostawicie po prostu rządzenie innym, a za wszystkie kłamliwe oceny przeprosicie tych, których powinniście przeprosić. Jeszcze jedno panie „Efka” rewolucja „zjada swoich bohaterów” i przynosi nieszczęścia, o czym przekonał się naród w Rosji, zapewniam pana że my w Kleszczowie nie chcemy doświadczyć tych ruskich przykładów i dlatego trzeba jak najszybciej odsunąć was od rządzenia. Cześć i pozdrawiam!


 63. praktykant napisał(a):

  Ale się gaguś rozpisał no, no, no. A myślałem, że to taki zwykły napletek 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM