| Subkrybuj kanał RSS

Nowa strategia gminy Kleszczów – spotkanie warsztatowe

12 lipca 2015 | Autor:
Kategoria: Strategia Rozwoju Gminy


Urząd gminy organizuje spotkanie warsztatowe w formie panelu dyskusyjnego na temat nowej strategii rozwoju gminy Kleszczów.

Program spotkania warsztatowego:

10:00-10:15 – powitanie gości i słowo wstępne – Władze Gminy Kleszczów
10:15-11:00 – prezentacja głównych założeń prac warsztatowych oraz wniosków płynących ze wstępnej diagnozy stanu – przedstawiciel Lider Projekt Sp. z o.o.

BLOK SPOŁECZEŃSTWO
11:00-13:00 – identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań rozwoju gminy Kleszczów – dyskusja na tematy: dotyczące kultury, polityki społecznej, zdrowia, oświaty, sportu i rekreacji, bezpieczeństwa, mieszkalnictwa – przedstawiciel Lider Projekt Sp. z o.o.
13:00-13:30 – przerwa

BLOK GOSPODARKA I PRZESTRZEŃ
13:30-15:30 – identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań rozwoju gminy Kleszczów – dyskusja na tematy związane z gospodarką, przedsiębiorczością, rynkiem pracy, infrastrukturą techniczną, środowiskiem przyrodniczym i rozwojem przestrzennym – przedstawiciel Lider Projekt Sp. z o.o.
15:30 – zakończenie

Spotkanie zapowiada się ciekawie, ale cóż…

Nasze władze nie były by sobą gdyby nie zorganizowały ważnego dla społeczności lokalnej spotkania w godzinach pracy większości mieszkańców.

Wójt gminy Sławomir Chojnowski zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu i tym samym do włączenia się w proces planowania strategicznego mającego wyznaczyć na najbliższe lata kierunki rozwoju Gminy Kleszczów.

Panie Wójcie czy na prawdę tak trudno jest się domyślić, że termin takiego spotkania wcześniejszy niż od 16:00 w dół może wpłynąć negatywnie na frekwencję? Sam Pan nie wpadł na to? Ok, zrozumiałe, ale nie było nikogo w urzędzie kto by zwrócił Panu na to uwagę?

Wydaje mi się jednak, że to nie omyłka. Obserwując zadufanie i sposób w jaki sprawowana jest władza „Nowej Jakości” uważam, że celowo ustawiono tak termin spotkania by wiele pracujących osób nie mogło przyjść. Urlop często trudno wziąć w wakacje, bo w firmach załogi są i tak przerzedzone nieobecnościami wakacyjnymi. Ale co to obchodzi kleszczowską władzę? Byle odhaczyć temat, konsultacje były? Były.

Urzędnicy odpowiedzialni za pracę przy strategii z Wójtem na czele zawsze powinni pamiętać, że są po to by służyć mieszkańcom. To wy moglibyście dzień czy dwa przyjść do pracy „na popołudnie” po to by termin takiego spotkania odpowiadał większości mieszkańcom. Firma, która w ramach zlecenia opracowuje strategię dla naszej gminy też pewnie dostosowała by godziny pracy swoich pracowników.

Wszystko zależy od priorytetów. Jakie priorytety ma władza w Kleszczowie pod rządami Nowej Jakości?

Tagi:

Odpowiedzi: 11 do wpisu “Nowa strategia gminy Kleszczów – spotkanie warsztatowe”

 1. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Nie pierwszy raz tak było, a ostatnie spotkania w tej sprawie niektórzy radni nawet nie raczyli przychodzić 🙂

  Pamiętamy, jak radni rozpatrywali wnioski o zagospodarowaniu przestrzennym?

  Zresztą kto tak naprawdę interesuje się polityką w Kleszczowie? Wąska grupa osób i ew. ci którzy czegoś potrzebują.

  Ludzie zazwyczaj są tak narobieni po przyjściu z pracy i tak dużo zarabiają, że myślą raczej jak tu do następnej wypłaty dotrzymać, a nie co będzie za 5 lat.


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Tak już się chyba w tej gminie utarło, że najważniejsze jest to, aby ogłoszenie na tablicy UG zawisło. W razie jakiś późniejszych pretensji władza zawsze się wytłumaczy, że przecież konsultacje społeczne były. A, że w godzinach dopołudniowych i w okresie wakacyjnym, gdzie większość mieszkańców wyjeżdża na wypoczynek letni, to mniejsza o to. Trzeba było jeszcze kilka dni poczekać, to by się organizacją spotkania w środek żniw trafiło 🙂


 3. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Przemysław, ale o co Ci chodzi? Przecież urząd, dopełnił swojego obowiązku, to ty nie dopełnisz swojego obowiązku obywatelskiego nie przychodząc na spotkanie, koto obchodzi, że ty masz pracę czy żniwa?

  Jeśli ważniejsze jest powyższe niż spełnienie obowiązku obywatelskiego to jaki z Ciebie obywatel?

  To taka przewrotnia 😉


 4. gaguś napisał(a):

  @ Ł. Zielonka, szanowny panie , mądruje się pan jakby pan pozjadał wszystkie rozumy, proszę najpierw pochwalić się swoimi sukcesami zawodowymi, społecznymi, a nawet prywatnymi. Takich jak pan jest tutaj w Gminie od cholery, najwięcej jest z Elektrowni ,bo to wszystko takie upolitycznione i przemądrzałe, tylko zapomnieliście ,że Gmina Kleszczów uratowała wam życie ,bo podejrzewam że w waszych ojczystych drewutniach, do dzisiaj WC jest za stodołą, a wode czerpiecie ze strumyka.Pan już pokazał co potrafi, nawet z „kultury” pana wyrzucili, chyba tych zdjęć pan za dużo zrobił i na dodatek w kiepskiej jakości, daj pan spokój panie Zielonka,takich politycznych mądrali jak pan to u nas Ci od groma. Obecni włodarze też tak się mądrowali jak pan, zapowiadali nową jakość, tysiąc miejsc pracy w rok urzędowania, transparentność, oszczędności, wszelkie budowle itd, jak jest widać teraz jak na dłoni, nawet nie potrafią „dni Kleszczowa” zorganizować,a miejsca pracy zamiast zorganizować to nam zabierają dla obcych cwaniaków i ewentualnie takich politycznych krzykaczy jak pan. To się już w Kleszczowie przejadło i ten który daje takie pomysły jak pan to to samo co powiedzenie o tej krowie ,która dużo ryczy, ale w zamian zamiast dawać duże ilości mleka ,ta jeszcze głośniej ryczy. Znamy pana panie Zielonka daj pan naprawdę sobie spokój z tą polityką ,będzie mniej obciachu, dla pana i całej pana rodziny.


 5. praktykant napisał(a):

  gaguś twoje przysłowie jest spalone, bo krów na wsi już dawno nie ma i wszyscy kupują mleko w sklepie. Ot cała twoja filozofia bierze w łeb. Amen.


 6. Lukasz Zielonka napisał(a):

  Przyjdzie czas to będę się chwalił Panie gaguś 🙂 Teraz nie mam takiej potrzeby, ale prywatnie możemy się spotkać i porozmawiać, to może zmieni Pan o mnie zdanie i zrozumie o co mi chodzi.

  A co do obciachu i rodziny, uprzejmie i delikatnie proszę sobie darować takie uwagi, bo one świadczą o Pana kulturze osobistej.


 7. gaguś napisał(a):

  @ Łukasz Z, ja nie zamierzałem obrażać pana ,a w szczególności pana rodziny, ja po prostu dobrze panu podpowiadam, bo niektórzy lubują się rozpisywać o rodzinach i znajomych, którzy działają w przestrzeni czy polityce.Rozumiem ,że nie chciał by pan takich rzeczy odnosić do swoich znajomych czy tymbardziej rodziny, dlatego uważam że wygodniej jest pisać pod jakimś nickiem, ale to już pana wybór, jeżeli czuje się pan urażony to najmocniej przepraszam. Powiem tylko tak, mniej krytyki wobec drugiego człowieka, który działał w dobrej wierze to piękna rzecz, a pisanie po to żeby dorwać się do władzy jak robili to obecni włodarze, wcześniej czy później zemści się na wszystkich, gdy prawda ujrzy światło dzienne. Tak jak teraz w Kleszczowie.Pozdrawiam


 8. gaguś napisał(a):

  @ „praktykant”krówki jeszcze w Kleszczowie są i to sporo, nie udawaj że jesteś jakimś wilkim mieszczuchem i nie wiesz jak wygląda krowa ,bo ze stylu twojego pisania wynika ,że tak naprawdę udajesz tylko mędrca ,a tak naprawdę jest inaczej. Powiedz tak naprawdę co znaczy słowo Amen, bo podejrzewam, że nie rozumiesz kiedy można je wypowiadać. Jeśli chodzi o wasze czyli
  Chojnowskiego i „kolesi” z „Razem dla Gm….” zasługi wymień chociaż jedną taką namacalną,realną, potrzebną mieszkańcom, bo ja takich nie znalazłem.Oprócz tego że szastacie bez opamiętania czyimiś pieniędzmi, sponsoringu gazety z Wielunia , Ekoregionu Bełchatów -20mlnm.,prywatnej firmy jednej z radnych (słynne0,5 mln.) 6 mln. dla fundacji ks,Prezesa B..,próby spredaży lini energetycznych i gazowych, fundowania drogi za 50 mln.dla PGE, zatrudnienia całego tabunu niepotrzebnych urzędników, nic więcej nie zrobiliście. Dbacie tylko o siebie i swoje kieszenia, zatrudniacie się na kierowniczych stanowiskach i organizujecie jakieś dzikie wypady jak np. rajd po Gminie,które suto zakrapiacie alkoholem , czy tak miała wygłądać ta „nowa jakość”??,jeżeli tak to naprawdę udało się wam, tylko umrzeć ze szczęścia.


 9. praktykant napisał(a):

  Widzisz gaguś ty nie pijesz, żeby ktoś mógł się napić i jesteś biedny, żeby ktoś mógł wydawać pieniądze, ot samo życie 🙂


 10. Normalny napisał(a):

  Wie ktoś co się dzieje z tym cudem gospodarczym co to Pan były Prezes Szczepocki zachwalał, że powstanie w Żłobnicy? Co to to miało nie być, a coś wiatr hula dalej po strefie w Żłobnicy. Ale może to i dobrze, bo stara technologia to chyba do lamusa przejdzie niedługo. Teraz jest nowa wersja paneli autorstwa Polki:
  http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Sukces-polskiej-badaczki-Olga-Malinkiewicz-podpisala-wielomilionowy-kontrakt,wid,17839840,wiadomosc.html
  Może nowy Pan Prezes Mazur popracuje nad ściągnięciem tego do Kleszczowa?


 11. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Normalny, na którejś sesji nowy prezes FRGK dostał takie pytanie. Podobno starają się o odzyskanie tych gruntów. Tyle, że to nie będzie raczej proste. Podobno nie było zapisów o odkupie gruntów w przypadku nie realizowania inwestycji.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM