| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z XI sesji Rady Gminy KleszczówNa stronie Urzędu Gminy dostępna już jest wideo relacja z XI Sesji RG Kleszczów, która odbyła się w dniu 28 sierpnia 2015 roku.

Materiał dostępny również na stronie Urzędu Gminy https://www.kleszczow.pl/rada-gminy/relacje-wideo-z-sesji/2015-08-28-sesja-rady-gminy/ oraz na YouTube https://www.youtube.com/watch?list=PL834pkeCSbyaCBcuC_FnZ2vVcgEETPWWr&t=12&v=jrR9rjVB5jg

Odpowiedzi: 7 do wpisu “Wideo relacja z XI sesji Rady Gminy Kleszczów”

 1. mieszkanka napisał(a):

  Bardzo ciekawych rzeczy mozna się dowiedziec oglądając sesję…
  Jesli prawdą jest to, co opisał radny Michałek o zatrudnianiu pracownikow szkoły- w tym nauczycieli spoza terenu gminy i po cichu przez dyrektorow szkoł, bez zadnych ogloszen, konkursów- to wstyd!!! nie wierzę, ze nie ma wsrod mieszkancow wykwalifikowanych nauczycieli czy kadry administracyjnej…. sama szukam pracy jako nauczyciel i niestety cisza, podobno brak etatow… a ogloszen nie widac nigdzie, więc skąd takie nagłe zapotrzebowanie>???? będę rozczarowana, jeśli na kolejnej sesji wójt odpowie na interpelację radnego i wszystkie zarzuty okazą się prawdą..

  gdzies ktos napisał, ze szczepienia przeciwko grypie są płatne, moze nie jest to duza suma, ale dla osob bezobotnych, wielodzietnych, to jednak wydatek spory.. do tej pory mieszkancy mieli zapewnione damowe szczepienia i korzystali tłumnie…


 2. usmiechniety napisał(a):

  A 20 banieczek poszło się rypać .Przecież było wiadomo ze reszta akcjonariuszy Eko – Regionu wprowadzi aportem jakieś działki , nieruchomości aby tylko nie dopuścić KLESZCZOWIAKÓW do przejęcia większości w spółce ,im była potrzebna GOTÓWKA ,a te działeczki tak wycenili żeby Kleszczowowi zagrać na nosie ………….Macie co chcecie ,a Kaczmarek się śmieje.


 3. Efka napisał(a):

  Może to i dobrze, że tak wyszło? Jakby Chojnowski się dorwał do Eko Regionu mając 51% i zacząłby swoich kumpli i znajomych wsadzać do zarządu jak to robi w Kleszczowie to by Eko Region długo nie pociągną.
  Jako przykład niech Solpark posłuży i jego koszty, wydatki. W Energoserwisie zapominają w przetargu dla gminy wystartować, a w Komunalce Pan Bruno autobus za autbusem kupuje. Może szykują te firmy do prywatyzacji? Bo to charakterystyczne dla rządów PO. Za publiczne zadłużyć na różnych inwestycjach, zakupach, a potem prywatyzacja za parę zł, bo przecież spółka w słabej kondycji.


 4. gaguś napisał(a):

  To jest celowe, zaplanowane wyprowadzanie szmalu z Kleszczowa. Przecież oni po to tutaj przyszli, a naiwna Tarkowska i reszta która im uwierzyła, głosując na nich w ostatnich wyborach na co liczyła??. Zresztą ludzie „twojego Kleszczowa” też popierali mocno Chojnowskiego i Ciągło. Poczytajcie sobie wpisów po wyborach gdy pierwszy raz Chojnowski wygrał , zobaczycie jak pialiście ze szczęścia, nawet sam Jarosław gloryfikował wręcz Chojnowskiego.Przypomnijcie sobie co wygadywaliście i wypisywaliście na rządy i ludzi „Rozwoju”. Teraz nabraliście wody w usta ,bo wam po prostu głupio, że wasi niedawni idole i koledzy z którymi tworzyliście „Razem dla si….”grabią teraz Gminę ile wlezie, niczego i nikogo się nie bojąc. Dlaczego teraz Rzeźnik nie robi referendum, przecież to między innymi on z Tarkowską , mamili i oszukiwali ludzi głosząc jakie to niby przekręty robili ludzie „Rozwoju”, tylko jakoś do tej pory mimo że minął rok od objęcia władzy przez tych rzetelnych z „nowej jakości”, nic nie udowodnili,nie wykazali im jakiekolwiek nieprawidłowości,mimo że wynajmują różne kancelarie prawne, zawiadomili NIK, prokuraturę na co poszło podobno ponad 300tys zł.Dlaczego teraz nie robicie zadymy mimo że jak można policzyć z tego co przedstawiał ,wykazywał w swoim wystąpieniu na sesji radny z Wolicy, to obecnie rządzący utopili bezpowrotnie w samym tylko Solparku ponad 2mln 200 tys zł. w przeciągu jednego 2014 roku. Nic więcej nie robiąc, bo jak było dawniej czyli w 2013r, tak w Solparku jest dzisiaj, żadnych nowych zajęć, czy przedsięwzięć , nowych atrakcji przecież nie budowali nowych pomieszczeń, obiektów. Gdzie te nasze pieniądze się podziały,prawdopodobnie wyparowały do prywatnych kieszeni, na samą reklamę między innymi w gazecie „Kulisy Powiatu Wieluńskiego” wydali 300 tys zł, gdy ich poprzednicy robili to samo za 47 tys. zł., czy można uwierzyć w takie bajki?? Papier wszystko przyjmie, a łupami podzielić się zawsze można.Nie wiem od czego są ci obecni ludzie ,którzy zwią się radnymi, przedstawicelami nas wyborców, którzy mają pilnować zgodnego z prawem i potrzebami społeczności wydawania publicznych, czyli naszych pieniędzy. Coś mi się zdaje że oni są po jednych „pieniądzach”, a może razem dokonują tych malwersacji finansowych i nie tylko,bo i podobno do sprzedaży majątku się przygotowują , nie wspominając o budowie drogi dla PGE za kolejnych 50 mln.zł.Jedno przychodzi mi na myśl; „jak macie chleb, to nie szukajcie bułek”. Jak mieliście porządnych, sprawdzonych, doświadczonych, rzetelnych ludzi w samorządzie i na funkcyjnych stanowiskach, pochodzących i mieszkających w naszej Gminie, to zachciało wam się >REWOLUCJI<, więc macie teraz Białoruś w Kleszczowie i co najgorsze nie możecie nawet palcem kiwnąć, bo zaraz fora ze dwora i na kawałek repety trzeba iść złom zbierać!!


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @gaguś, ale w końcu idzie „nowa jakość”. Powołali doraźną komisję statutową. Pewnie wsłuchali się w głos mieszkańców i dopiszą do Statutu Gminy punkt o zamieszczaniu publicznie dostępnej wideo relacji z posiedzenia komisji wspólnych. Takie wnioski były zgłaszane na zebraniach wiejskich pół roku temu, ale lepiej późno niż wcale. Witaj demokracjo. 🙂


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @gaguś:
  Po co Ty ciągle starasz się zgadnąć co my myślimy i dlaczego robimy/nie robimy czegoś?
  Nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy pieniaczami politycznymi i nie oczekuj tego od nas.
  Żadnej wody w usta nie nabraliśmy o czym się przekonasz. Ciekawe jak wtedy będziesz „szczekał” gdy jedno za drugim Twoje oszczerstwo wobec TK nie będzie się sprawdzać.
  Pisaniem tych bzdur na temat TK tylko pomagasz tym, którzy są źródłem patologii w naszym samorządzie. Mam na myśli ludzi obecnej i poprzedniej władzy (to ostatnie Cię pewnie ukłuje).

  A jeśli chodzi o wylansowanie obecnego Wójta to jest nam tak samo przykro jak Rozwojowym liderom, że wylansowali byłą Panią Wójt. Nie widzę by Rozwojowicze krzyżem się kładli po drogach pokutując za ten błąd, dlaczego oczekujesz tego od nas?

  Taki jest ten świat, a już szczególnie świat polityki. Funkcjonują w nim osoby, które nie mają honoru, bez mrugnięcia okiem wykiwają tych dzięki, którym zrobili polityczne kariery. Nie pozostaje nic innego jak uczyć się na błędach i robić dalej swoje. A tutaj do roboty chętnych „ni ma”!?

  Ja się publicznie pytam, wiedząc, że serwis TK dociera do większości domów w naszej gminie: Gdzie są Ci sprawdzeni, porządni, doświadczeni, rzetelni samorządowcy, których co rusz reklamujesz? Kiedy zabiorą głos, zaczną zachowywać się jak na skuteczną opozycję przystało?
  Gmina potrzebuje ich aktywności teraz, a nie 2 miesiące przed wyborami. Najlepiej oglądać się na Twój Kleszczów by znowu po jego plecach wskoczyć na urzędy. Myślicie, że mieszkańcy dadzą się ponownie tak zrobić w konia? Nabrać na przemianę starej jakości w nową jakość ponownie?
  Kto wie, może tak będzie, czas pokaże.


 7. gaguś napisał(a):

  Panie Rzeźnik nie opowiadaj „chłopie” bzdur na temat pieniactwa, a już szczytem wciskania kitu nam mieszkańcom jest to jak twierdzisz że cyt.”nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy pieniaczami politycznymi” Ty po prostu chcesz znowu zrobić ludzi w „wała” albo myślisz że w Gminie Kleszczów mieszkają sami idioci i wszystko co im zechcesz „sprzedać ” to kupią. Wystarczy przypomnieć sobie co wyrabialiście, jakie nie stworzone rzeczy wypisywliście na Rządzących Gminą działaczy „Rozwoju” , jak jeździliście niczym nawiedzeni szaleńcy po Gminie, głosząc same kłamstwa,obelgi, insynuacje, jakich irracjonalnych wywiadów i komentarzy udzielaliścię szczególnie pan p. Rzeźnik, Tkacz, Hudzik gazecie „Kulisy Powiatu Wieluńskiego” na temat rzekomych krzywd i szkód ,których niby doznawała Gmina i wy sami od ludzi Rozwoju, co wypisywaliście na portalu TK, nie licząc się z tym że kogoś można skrzywdzić nie słusznie, a nawet „zabić psychicnie. Szkopół bw tym że żadne wasze wyrocznie i proroctwa wobec Rozwoju dotąd nie potwierdziły się, a wprost przeciwnie tamci ludzie rządzili naprawdę po gospodarsku, z taktem ,umiarem, a koszty ich rządów były 3 razy tańsze niż te obecne,które sprawu8ją wasi koledzy politycni.Twoje słownictwo Jareczku sięgnęło dna, pisanie że ktoś „szczeka” jest godne politowania i świadczy że jego autor jest zdenerwowanyi odkrło się prawdziwe jego oblicze, czyżbyś tracił grun pod nogami jak twój idol Chojnowski?? Jeśli chodzi o ocenę zachowania się p. Tarkowskiej w ostatnich latach jej rządzenia, „Rozwojowicze” jak nazywasz szyderczo tych naprawdę porządnych samorządowców, którzy wybudowali tą Gminę, w zdecydowany sposób odcięli się od jej pomysłów. To oni właśnie powiedzieli Nie!! rządóm Tarkowskiej ,widząc co wyprawia i z kim weszła w układy, mówili i mówią o tym jawnie i w zdecydowany sposób że jweest to po prostu korupcja i polityka robienia kasy na Gminie. Zeby nie pana P. Rzeźnik „pomoc” Tarkowska już dawno była by odsadzona od koryta, a tak zarabia kupę forsy i śmieje się w oczy takim jak ty i nam wszystkim. Była wam potrzebna do przejęcia władzy i dostępu do skarbca, więc ubraliścię ją w atłasy i lilie niewinności i Hurrrrra na Gminę.To jest właśnie pieniactwo i cwaniactwo połącZoene z oszustwem wyborczym. Dlaczego pan tak jak obrażani przez pana ludzie „Rozwoju” nie skrytykuje osobiście, publicznie Chojnowskiego, nie ujawni tajników ustalania taktyki oszustwa wyborczego i przejęcia władzy, czyżby się pan czegoś bał??, a może Chojnowski mógłby obnażyć pana Klamstwea i sposoby walki z rządzącymi przed wami Gminą Kleszczów?? Następny problem ,już kilka razy prosiłem pana i pana kolesi ,ąbyście wypisali chociaż dwa patologiczne zdarzenia, np. rozkradanie Gminy, wyprzedaż Gminy, rozrost biurokracji, zatrudnianie osób na kierowniczych i prezesowskich funkcjach spoza naszej Gminy, wydawania pieniędzy obcym czy nawet rodzimym firmom(20mln Ekoregion), itd przez działaczy „Rozwoju” i niestety nic nie potraficie udowodnić, więc pytam gzie była ta „Patologia”???. Ostatnim pana akordenm fałszu i próby wybielania się jest, jak myśli pan że ktoś w Kleszczowie czeka na pana powrót do władzy, lub to że ktoś chce wejść po pana plecaćh na stanowiska w Radzie czy Urzędzie Gminy. Informuje pana że jest pan całkowicie zaślepiony swoją „wielkością” ludzie naprawdę nie chcą was „Znać”, tacy którzy sami się chwalą, mimo że nic nie zrobili,jak byli przy władzy jak np. pan panie Jarku. Pan tylko załatwił pracę swoim bliskim próbował pan wydać z budżetu Gminy 8 mln.żł dla firmy Ekoregion z Bełchatowa, co było pokusą dla Chojnowskiego który dał im 20 mln.Niech się pan nie przejmuje ,że nie ma rzetelnych, kompetentnych ludzi w Kleszczowie do sprawowania władzy, oni są i jak przyjdzie odpowiednia pora znowu poproszą mieszkańców o pomoc, i doprowadzą do usunięcia was od władzy. Nie zacieraj pan p. Jarosławie śladów swoich całkowicie błędnych i politycznie sterowanych z zewnątrz poczynań, które doprowadziły naszą Gminę do ruiny, śmieszności, rozkradania, wyprzedaż, lepiej będzie jak zacznie pan odkupywać swoje winy ,w rzetelny harmonijny sposób, a gdy pan coś osiągnie może usunąć się pan razem z całym waszym towarzystwem z „twojego Kleszczowa”, „Razem dla G…..”-PO-„Odnowy” do lamusa historii.My naprawdę mamy Was dosyć. Pozdrawiam i proszę się nie puszyć ,bo taka jest prawda i rzeczywistość!!


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM