| Subkrybuj kanał RSS

Gra w podchody?

3 września 2015 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Solpark, Wójt


Podczas ostatniej sesji dowiedzieliśmy się o powołaniu specjalnego zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie koncepcji wykorzystania odwiertów geotermalnych w kontekście rozbudowy Solparku. Fakt, że najpierw się wierci za 30mln zł, a dopiero potem myśli co z tym zrobić to jakby temat na zupełnie niezależne rozważania. Do niego na pewno wrócimy. Na co innego chciałem zwrócić uwagę.
Otóż z jakichś powodów Zarządzenie Wójta o powołaniu tego zespołu zostało opublikowane na stronach kleszczowskiego BIP dopiero dzisiaj (kliknij w obrazek aby powiększyć):

data-publikacji-zarzadzenia-o-zespole-wod-geotermalnych

Panie Wójcie o co chodzi? Dlaczego grasz w te podchody? Z kim grasz, przed kim chcesz ukryć swoje intencje? Co chcesz osiągnąć działając w tajemnicy?
Jestem pewien, że znajdzie się jakieś zgrabne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji… Pewnie to była zwykła urzędnicza pomyłka, przeoczenie…

Gwoli ścisłości dodam, że tego ciekawego odkrycia udało się dokonać dzięki dyskusji na Facebooku pod wpisem anonimowego kontemplatora gminnej polityki, niejakiego Marka Aureliusza. Kolejny dowód, że warto rozmawiać, warto debatować o naszych samorządowych sprawach. Szkoda, że obecna władza, która miała być Nową Jakością utrudnia nam to nie publikując wideo nagrań z posiedzeń Komisji Rady Gminy.

Odpowiedzi: 11 do wpisu “Gra w podchody?”

 1. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Mnie podczas sesji,jak i zarówno późniejszej dyskusji na portalach społecznościowych poruszyły głównie dwa tematy. Pierwszy to czy Wójt mija się z prawdą? W 48 minucie II części nagrania radna K.Tarkowska zarzuca Wójtowi, że rada dopiero podczas tej sesji poznała szczegóły dotyczące składu i zadań komisji. W odpowiedzi Wójt podaje fakt, że nic nie jest utajniane i rozporządzenie jest dostępne na stronie BIP. Na pytanie Radnej od kiedy jest to w BIP słyszymy odpowiedź, ze od 6 lipca 2015 roku. Patrząc na datę publikacji załączoną do wpisu, można śmiało stwierdzić, że Wójt kłamie w żywe oczy, albo nie ogarnia urzędu. Czyżby jednak utajnianie tak ważnych dla rozwoju gminy tematów?
  Druga sprawa to fakty podane przez pana Koptonia. Zdaję sobie sprawę, że prace komisji jeszcze się nie zakończyły i część danych może ulec korektom. Mimo wszystko ze wstępnych danych można się pokusić o stwierdzenie, że w gminie jest prowadzona niegospodarność na szeroką skalę i pieniądze wywalane są w przysłowiowe błoto. Planuje się inwestycje bez wcześniejszych analiz opłacalności i dopiero potem myśli się co z tym zrobić.
  Podam to na przykładzie liczb podanych podczas sesji przez pana Koptonia.
  Zacznijmy od tego, że oszacowali wydajność źródła na 4,7 megawata. Obiekt zużywa w granicach 2,7 megawata i kolejne 1,5 megawata ma być zużyte na podgrzewanie boiska. Według wstępnych szacunków zostaje nam jedynie 30 metrów sześciennych wody termalnej. Więc o czym to debatować jak taką ilością to sobie można brodzik zasilać, a nie kompleks termalny.
  Druga ciekawa sprawa. Ktoś poszedł z pomyłem na grzanie obiektu z wód termalnych. I tu prawdopodobnie też nie było żadnych analiz, bo z tego co podaje pan Koptoń, obecnie Solpark płaci około 35 zł za 1 GJ, gdy energia termalna oscyluje w granicach 40-80 zł za 1 GJ. Gdzie rachunek ekonomiczny skoro przyjdzie płacić minimum 5 zł więcej za 1 GJ? Tymczasem w 2013 roku był ogłoszony przez Zakład Komunalny przetarg na przebudowę kotłowni Solparku i przystosowanie obiektu do ogrzewania z geotermii. Wyłoniono wykonawcę, a koszt przebudowy zgodnie z ofertą miał wynieść około 4,5 mln złotych. Jeżeli to się już dokonało, to mam pytanie po co? Po to by spółka mogła korzystać z droższego ciepła od tego, które używa obecnie?
  Łatwo to sobie wszystko przeliczyć. Odwierty około 30 mln, przebudowa kotłowni około 4,5 mln i perspektywa droższego ogrzewania Solparku, plus zero zapasu ze źródła termalnego do innego wykorzystania. Czy ktoś jeszcze przewidział jak długo utrzyma się wydajność i temperatura źródła?
  Zostaje poczekać na zakończenie prac tej „utajnionej” komisji i wnioski z ich prac. No bo co teraz? Zrezygnować z zasilania Solparku, gdy już wpakowano tyle kasy w przystosowanie kotłowni? Do czego wykorzystać tą wodę, bo przecież odwierty za 30 mln. pasuje jednak jakoś wykorzystać.


 2. Nafciaż napisał(a):

  @Przemysław Grzegorczyk

  Odpowiedzi na Pana pytania i wiele innych znajdzie Pan w następujących dokumentach:

  1. Kołba P., Jasnos K., Noga B., Biernat H.: Koncepcja zagospodarowania ciepła pozyskiwanego za pomocą dubletu geotermalnego w Kleszczowie .

  2. Jasnos K., Kołba P., Biernat H., Noga B.: Wyniki badań hydrogeologicznych prowadzących do rozpoznania i udostępnienia zasobów wód termalnych na terenie gminy Kleszczów.

  3. Bujakowski W., Barbacki W., Bielec A., Graczyk S., Hołojuch G., Pająk L., Tomaszewska B.: Projekt prac geologicznych w celu wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego za wodami termalnymi w Kleszczowie. Kraków: PAN, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Zakład Energii Odnawialnej, 2008

  4. Biernat H., Gryszkiewicz I., Bentkowski A., Martyka P.: Aneks do projektu prac geologicznych w celu wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego za wodami termalnymi w Kleszczowie. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2009.

  5. Biernat H., Kapuściński J., Niewiarowicz J., Martyka P.: Dokumentacja hydrogeologiczna ustalająca zasoby eksploatacyjne ujęcia wód termalnych w Kleszczowie wraz z określeniem warunków wtłaczania wód wykorzystanych do górotworu. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2011.

  6. Biernat H., Posyniak A., Bentkowski A.: Dokumentacja otworowa otworu geotermalnego Kleszczów GT-1. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2009.

  7. Noga B., Biernat H.: Koncepcja optymalnego wykorzystania pozyskiwanych otworami Kleszczów GT-1 i Kleszczów GT-2 wód termalnych i zagospodarowania energii geotermalnej. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2011.

  8. Noga B., Biernat H.: Studium możliwości wykorzystania wód termalnych wydobywanych otworem geotermalnym Kleszczów GT-1 w kompleksie dydaktyczno-sportowym SOLPARK. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2011.

  9. Noga B., Biernat H., Bujakowska K.: Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania polegającego na wykonaniu przyłączy cieplnych do SOLPARK KLESZCZÓW przy ul. Sportowej 8 oraz do Hotelu SOLPARK przy ul. Sportowej 3. Warszawa: Przedsiębiorstwo Geologiczne POLGEOL S.A., 2011.

  Pozdrawiam


 3. gaguś napisał(a):

  Panie Grzegorczyk i panie „Nafciaż”widzę że poruszacie bardzo skonkretyzowane, techniczne sprawy z budową Geotermi, zamiast zająć się w pierwszym rzędzie wyglądem ogólnym, kosztami budowy i przede wszystkim wielkością i celowością tego przedsięwzięcia. To są najważniejsze sprawy dla przeciętnego mieszkańca naszej Gminy i to one powinny najpierw być ustalone przez jakieś szersze spektrum, w którym powinni na pewno być radni,sołtysi i ludzie którzy zechcieli by sami wziąć udział w takiej dyskusji, a może i warto było by pogadać o tym na zebraniach. Przecież najwyraźniej w Świecie Chojnowski, Ciągło, Stawski, Siemieniuk, Szczęsna, Rutkowska, Rożniatowski, M.Michałek, Zięba i pozostali klakierzy nie chcą dopuścić nikogo więcej do głosu. Oni zrobią wszystko żeby powstał kolejny bubel, po cichu, bez rozgłosu, a cel jest prosty jak drut, żeby kosztował jak najwięcej, bo wtedy można zalegalizować większe wpływy do własnych kieszeni. Oni po to przyszli do koryta, które nazywa się „budżet Gminy”.Pozostali będą niby dyskutować ,stwarzać wrażenie że nie należy wydawać tak dużo kasy na turystykę itp. ,ale suma sumarum zagłosują jak im szefostwo z Ciągło i Chojnowski każe. Wystarczy obejrzeć kilka ostatnićh sesji żeby się przekonać jaki pic nam wciskają, udając zatroskanych o Gminną kasę, ale spytajcie co obecnych urzędników na komisjach jakie tam odchodzą numery, jeden przed drugim się popisują, aby tylko przypodobać się tym pseudo politykom o których piszę wyżej. To jest sitwa z PO i „Odnowy”, która przyszła wyprowadzić kasiurę i trzeba ich jak najszybciej odsadzić od koryta, a nie pisać dyrdymały o sprawach trzeciorzędnych, chyba ze obydwaj jesteście z nimi, zresztą Grzegorczyk i Rzeźnik to przecież jeden i ten sam nurt co Chojnowski i Ciągło, nie znam tylko „Nafciaża”. Dlatego panie Przemku i panie Rzeźniku, zabierajcie się do robotyy, organizujcie referendum, piszcie jak dawniej do Rio, NIK, Prokuratury wskazując grabięż obecnej władzy, a nie chowacie głowy w piach, usta napełniacie wodą i cicho-sza. Jesteście winowajcami tej sytuacji, razem ze zdrajczynią własnego środowiska K.Tarkowską, którzy doprowadzili do tego ,że do władzy dorwali się ci wiejscy watażkowie, wspierani przez cwaniaków partyjno- biznesowych z Bełchatowa, Dłutowa, Łodzi i Piotrkowa. To dzięki wam ,za kilka lat rządów tych ludzi Gmina popadnie w długi, a to co się da będzie sprzedane.Za pracą pojedziemy na Śląsk, do Warszawy, albo do piekarni czy myjni pana Stawskiego, który doi kasę z Solparku jak wielbłąd wodę na oazie. Nie liczcie na pomoc innych tylko raus odkupywać winy , oszustwa wyborcze i fałszywą propagandę,to może lud wam wybaczy tą zdradę i oszustwo, których teraz chcecie się wyprzeć!!


 4. Efka napisał(a):

  Gaguś Ty stary lisie przebiegły (doświadczony, sprawdzony samorządowiec?). Sprawdzeni, dojrzali i mądrzy samorządowcy mają zamiar siedzieć cicho i czekać aż ktoś za nich zrobi robotę? To przede wszystkim na tej „elicie kleszczowskiej” (jeśli się nią rzeczywiście czuje), którą tak wychwalasz spoczywa obowiązek dbania o dobro gminy.

  Po pierwsze dlatego by odpokutować całą masę win z poprzednich lat gdy rządziliście w stylu wcale nie lepszym niż obecni rządzący, po drugie dlatego, że wciąż macie aspiracje do powrotu do władzy!

  TK uratował gminę przed losem zagłębia śmieciowego jakie za przyzwoleniem tych „sprawdzonych samorządowców” jak ich nazywasz, chciano tutaj zrobić. Może pora na was, starą gwardię, doświadczonych, sprawdzonych, dojrzałych, mądrych samorządowców by uratowali gminę przed jak twierdzisz niechybnym rozkradzeniem przez nową ekipę rządzącą. Niech ruszają liderzy „sprawdzonych samorządowców” i kto tam jeszcze czuje się na siłach. Zawiązujcie komitet referendalny, pociągnijcie ludzi za słuszną sprawą tak jak w swoim czasie ludzi pociągną TK w sprawie spalarni. Na co czekacie?!?!

  Ja jestem pewna, że dobra inicjatywa, dobrze uargumentowana znajdzie poparcie kolejnych sił politycznych w gminie, a przede wszystkim poparcie mieszkańców (tak jak sprawa Spalarni je miała).

  Dał nam przykład TK jak zwyciężać mamy… z niegodziwością władzy samorządowej. A to, że mieszkańcy wybrali sobie nowych, nie lepszych to trudno tutaj winić TK, tym bardziej, że wystawili swój komitet i dali alternatywę. Zresztą mały włos i doszłoby do drugiej tury, bo Pan Chojnowski ledwie przekroczył 50%. Dzisiaj tych 50% już na pewno nie ma, skłócony z Panią Tarkowską. Tylko właśnie, wróbelki ćwierkają, że dla władzy i „koryta” ponoć znowu Pani Tarkowska ze „sprawdzonymi samorządowcami” się dogaduje. Gaguś prawda to, stary lisie? Toć to przypadek iście POwski, podobny jak przygarnięcie Dorna i Napieralskiego do PO.

  Kleszczów potrzebuje prawdziwej ZMIANY, świeżej krwi. I jak mogę tłumaczę to swoim znajomym na około, bo nie chcę być bierna. Inaczej wszyscy w tych patologiach, układzikach lokalnych, zawiściach się potopimy, a inwestycje z „niewiadomych” powodów dalej będą nietrafione, przepłacone i powolne.


 5. gaguś napisał(a):

  @ oj „Efka”, „Efka” bredzisz jak pijany zając w kapuście, ty chyba żyjesz marzeniami albo nie na tym świecie co ludzie w Kleszczowie. Masz naprawdę kosmate myśli i twierdzisz z przekonaniem że kleszczowianie pragną waszych rządów. Przede wszystkim jakich waszych, przecież Chojnowski, Ciągło, Szczęsna, Rutkowska, Jarząbek, Rożniatowski, Kwiecień, Chybiński, Tkacz i wielu innych to wasi bracia polityczni ,z którymi zakładaliście „Razem dla Gminy”, a najpierw należeliście w komplecie do „Twojego Kleszczow”.Nie ściemniaj chłopie bo i tak wszyscy wiedzą ,że jesteście jedną i tą samą sitwą tylko udajecie ,że nadajecie teraz na innych falach.Wami tak naprawdę sterują cwaniacy z PO ,którzy zawsze mieli chrapę na kleszczowską kasę,dlatego przekupili Tarkowską medalami, odznakami, zaproszeniami na salony, mundurami górniczymi i elektrownianymi, obiecankami politycznej kariery, tak samo zresztą zwerbowali Rzeźnika.Przecież Ciągło, Chojnowski, Rożniatowski, Stawski, Kwiecień, chybiński to wasi koledzy, którzy obstawili wszystkie strategiczne punkty ,zależne i podległe Gminie, a jak wszyscy wiedzą ,są to etatowi działacze PO, między innymi w Zarządach Gminnym i Powiatowym. Jarek jest z kolei powiązany biznesowo z PO, przecież jego pracodawca to działacz aktywu PO w Elektrowni Bełchatów-Bis, któremu uszykowali spółkę niby prywatną,ale sprzedającą ich prąd. Zarobki Rzeźnika też o czymś świadczą, taki młody wiekiem i stażem pracy, posiadający takie sobie wykształcenie zarabia 10 tysięcy do kieszeni, czy też powiecie że to normalne, jak jego rówieśnicy na dodatek z lepszym wykształceniem i CV zarabiają na podobnych stanowiskach 2,5 tysiąca i się cieszą.To całe wasze polityczne stado, to wytwór ideologii PO, która już niedługo zniknie ze sceny politycznych wpływów i dopiero wówczas dowiemy się całej prawdy o tzw.układach i powiązaniach polityczno biznesowych w Kleszczowie. Proszę cię jeszcze raz panie „Efka” podaj chociaż 2-3 przykłady tych „Win”,niegodności, nieprawości, które były wytworem poprzedniej ekipy z „Rozwoju”,które zaszkodziły znacznie Gminie i mieszkańcom i udowodnij je. Jak narazie piszesz tylko te kalumnie, insynuujesz jakieś zajścia,zdarzenia, nie więdząc zapewne nic na ten temat. Nie wiesz bo po prostu takich przekrętów, oszustw, świństw, anarchi, nieprwości, nic nie robienia, biurokracji, wyprzedaży majątku, rozdawania pieniędzy za rządów „Rozwoju” nigdy nie było. To wszystko ma miejsce właśnie teraz, gdy wy rządzicie, a dokładnie wasi bracia polityczni, którzy grabią gminę całymi garściami, a tobie chyba szkoda i dlatego tak się zachowujesz p. „Efka”.Przestań opowiadać ze coś dla Gminy zrobiliście oprucz niepotrzebnej nikomu zadymy i pośmiechowiska, a już naprawdę jesteś żałosny jak piszesz że zatrzymałeś budowę „zagłębia śmieciowego”, bo to zagłębie to planowali w 2004 roku wybudować twoi idole i mocodawcy z „Odnowy” ,ale „Rozwój ” zorganizował referendum, po którym wypadliście z obiegu. Przypomnę Ci że Wasz zakład „zielona dolina” w Bogumiłowie miał m przyjmowąć 350 tys ton śmieci rocznie i w większej połowie mieli je kompodstować. Kąsie według waszych planów to mały pikuś, a smród nie możliwy do wytrzymania.To są prawdy o waszych działaniach, pomysłach, których teraz się wypieracie, a pozostałe przykłady waszych umiejętności, celów i sposobu realizowania pokazuje właśnie Chojnowski i wasi „radni” W Gminie jest „Sajgon”, a kasa topnieje jak lód w lipcu, a ty marzysz o władzy, chyba jesteś nie normalny p. „Efka”, przecież nikt na ciebie i twoich kolesi z „twojego Kleszczowa” nie zagłosuje. Weżcie się lepiej za jakąś robotę ,adekwatną do waszych potrzeb i możliwości, a rządzenie zostawcie innym, bo w przeciwnym razie ludzie dokonają na was linczu i dopiero się narobi bałaganu i obciachu!! Cześć.


 6. Mieszkaniec napisał(a):

  @ Gaguś – obudź się chopie, bo brednie piszesz. I ciągle te same bzdury. Skoro tak ciągle musisz to samo pisać i wszem i wobec głosić, to idź sobie na inny portalik, pisz tam te swoje dyrdymały. Nikt ci tam kontry stawiać nie będzie, tylko będą się z tobą zgadzać a ty będziesz zadowolony.

  Przestań już z tymi bredniami i oskarżeniami, ciągle te same pomyje wylewasz i ciągle ci inni ośmielają się rzeczowo ci tłumaczyć, że bzdury piszesz. I znów biedny gaguś musi swoje elaboraty od nowa pisać. Ze też się chce…

  TK wystawiał swoich w wyborach więc skończ tę swoją skrzypiącą powiastkę, że TK ma coś wspólnego z RDG obecnie.
  Ich drogi rozeszły się w maju 2014 roku i wylewaj swe żale na tych, co rządzą i robią to co robią.
  I przestań pisać „wasi radni”, „wasze pomysły”, bo Twój Kleszczów z tymi radnymi, z tym wójtem i z ich działaniami NIE MA NIC WSPÓLNEGO!!! Nikt z Twojego Kleszczowa na tę ekipę nie głosować, zwróć się z odezwą do tych, co swój głos oddali i im wypisuj per „wasz” i „wasi”.
  Ale to Ci panowie Rzeźnik i Grzegorczyk już wyjaśniali, a ty ciągle zdartą płytę włączasz. Może kursik czytania ze zrozumieniem by się przydał???????? Albo repeta klas I-II szkoły podstawowej, tam akurat czytanie jest w podstawie programowej!

  I daruj sobie wylewanie żółci na TK, że to przez nich, kilka tysięcy mieszkańców tej gminy wybrało w demokratycznych wyborach tak jak wybrało, twierdzisz, że wyborcy to idioci i dali się omamić albo co, że tak doskonałej ekipie z Rozwoju powiedzieli VETO? Myślisz, że ludzie to ślepe maszynki do głosowania, że nie zagłosowali tak jak zagłosowali z własnej woli? No widać że szacunek do wyborców masz taki, jak radni z Rozwoju zawsze mieli do ludzi po wyborach – teraz pocałujcie mnie w d…ę.
  Gaguś, przestań linczem grozić ludziom z TK i weź się w końcu do roboty sam!!!!!
  Rusz swoje cztery litery i ratuj tę gminę z rąk wójta i jego ekipy!!!!! I załącz tu potem sprawozdanie z swoich działań, z dokumentacją foto włącznie, żebyśmy my czytelnicy TK mogli ci pierścień z wdzięcznością ucałować za zbawienie tej gminy! Twoi kumple z Rozwoju w nosie mają jakiekolwiek działania, ci wspaniali,i zasłużeni, kochani przez masy samorządowcy tak prężne działania podejmują by walczyć z tymi nieprawidłowościami i bałaganem w gminie, że lupę wyciągałem, teleskop, lunetę nawet- i za nic dostrzec nie mogę choć maciupkiego, konstruktywnego działania wspaniałej ekipy z Rozwoju. Od TK wymagasz działań – przecież to młodziaki polityczne, banda idiotów jak ciągle twierdzisz, dali się wykorzystać – niechże ta wspaniała, doświadczona ekipa Rozwoju pokaże im, jak się porządek w gminie robi, założę się, że z chęcią popatrzą .
  Wyborcy też chętnie popatrzą, jak Rozwój uratuje gminę, wszyscy przecież Rozwój kochają….

  Administratorzy tego portalu powinni przestać ci odpisywać, bo to ludzie kulturalni, podpisują się, rzeczowo piszą, że im się chce z anonimem w polemiki wchodzić i swój czas poświęcać to się dziwię czasami.


 7. Robert napisał(a):

  @Efka już kilka razy ja i inni internauci udowodnialiśmy Ci ,że nie jesteś kobietą tylko pismakiem ,których de facto jest u was może w liczbie 2-3 osób, a pokazujecie jakby było was co najmniej tylu ilu liczy kompania w wojsku. Już tym zachowaniem pokazujecie, że dalsze oszukiwanie naszych mieszkańców to dla was chleb powszedni. Po drugie robisz tyle błędów pisząc te swoje puste jak beka po kapuście frazesy, że aż razi oko. Takie błędy robią przede wszystkim mężczyźni, a w szkole chłopcy i młodzieńcy, to są naprawdę charakterystyczne dla płci męskiej wpadki, nie biorę pod uwagę takich błędów jak nie postawienie jakieś litery ,czy znaku.(mam w tym doświadczenie z racji mojego zawodu) Ale do rzeczy. Ciągle piszesz- piszecie że „Rozwój ” robił prawie wszystko źle, nieudolnie ,a nawet masowo mieli dopuszczać się jakiś rzekomych niegodziwości wobec Gminy i jej mieszkańców. Prosiliśmy was kilkukrotnie ,abyście podali, opisali chociaż 2-3 takie sprawy, oczywiście udowadniając ich nie należyte, nie dobre skutki itp. Mimo że wasi koledzy i współideowcy z Chojnowskim i Ciągło na czele przeznaczyli na ten cel podobno ponad 300 tys. zł, zatrudniając nawet prawników z Warszawy, donosząc do NIK, Prokuratury, RIO, Policji jak dotąd nic nie wykryli, powiedziałbym że nawet nie znaleźli podstaw do prowadzenia postępowań. Wasze gadanie to zwyczajne pomówienia, insynuacje ,a w potocznej gwarze zwyczajne ble, ble, które was ośmiesza, robi zwykłymi plotkarzami i nie trzyma się kupy. Robicie to samo co przed wyborami, czyli kłamiecie i mamicie ludzi myśląc że znowu wam się uda oszukać wyborców i zagłosują na waszych ludzi. To się naprawdę już zużyło panie @Efka , zmieńcie płytę, liczą się czyny ,a nie puste frazesy i obietnice. Jeśli chodzi o wasze czyny to niestety nie macie się czym pochwalić. Wprost przeciwnie ,wasz były radny Jarosław, jak został radnym ,to jego pierwszym krokiem było załatwienie pracy siostrze i tym z najbliższej rodziny, co chyba do pozytywów nie należy. Panie @Efka przed „śmieciowym zagłębiem” w Kleszczowie wyzwolił nas właśnie „Rozwój”, a było to w roku 2004, gdy za sprawą Referendum odsadził was od gminnego „koryta”. Wówczas to, pana klub partyjny „Odnowa” postanowił i zatwierdził już budowę wysypiska i kompostowni śmieci na Uwaga!! ponad 300tys ton rocznie,czyli ponad 2 razy więcej niż ma przerabiać, zaznaczam przerabiać, utylizować metodą autoklafu – pyrolizy czyli w szczelnych hermetycznych instalacjach zakład w Bogumiłowie. Pan sobie wyobraża jaki fetor roznosił by się po naszej okolicy z takiego ogromnego wysypiska???. Śmieci trzeba jakoś zutylizować, zagospodarować, bo inaczej w nich utoniemy, dlatego „Rozwój” zaplanował właśnie taki zakład, który jest całkowicie bezwonny, nie produkujący całych stert kolejnych odpadów, a produkujący w finale prąd elektryczny. Proszę sobie porównać panie @Efka czyje rozwiązanie jest bardziej racjonalne, bezpieczne, Wasze?? czy „Rozwoju”??, myślę że odpowiedź jest jednoznaczna, jestem przekonany że zdecydowana większość mieszkańców w tym temacie myśli tak jak ja. Kolejnym pana kłamstwem i niedorzecznym chwaleniem się jest to jak mówi ,pan że to wy zorganizowaliście jakieś referendum, nic podobnego ,wy tylko zebraliście podpisy ,kłamiąc ludzi nawet w samym pytaniu, i później chodząc po domach, że „Rozwój” pragnie z Gminy zrobić „zagłębie śmieciowe”. Kto więc oszukiwany, wprowadzony w błąd że to może być realne nie podpisał by się pod takim wnioskiem. Nawet ja nie zastanawiał bym się za długo, tym bardziej że w tej sprawie perfidnie oszukiwała nawet była wójt, która notabene sama ten zakład wymyśliła i wyraziła wszystkie zgody na jego budowę, ba podpisała i załatwiała wszystkie dokumenty, co można bez większego trudu sprawdzić w Urzędzie Gminy. Referenda w sprawie budowy tego zakładu i to nawet dwa, pierwsze było autorstwa Rady Gminy, a dopiero drugie z inicjatywy mieszkańców uchwaliła ,zatwierdziła Rada Gminy, której radni to działacze „Rozwoju”. Niestety pani Wojewoda Łódzki, zgodnie jednak z opiniami prawników gminnych, od których wiedzieliście jakie są, obydwa te referenda uchyliła, odwołała, z powodu ich bezprawnego umocowania, ponieważ wszystkie instytucje Państwowe odpowiedzialne za te sprawy ,wydały pozytywne opinie i zgody na budowę zakładu przetwarzania odpadów. W uzasadnieniu takie instytucje jak Sanepid, RDOŚ, Urząd Wojewody, Urząd Marszałkowski ,a nawet Minister podkreślali potrzebę takiego zakładu i wskazywali, że wójt Gminy Kleszczów, a była nim p. K.T. zatwierdziła wszystkie wymagane prawem ustalenia ,uzgodnienia i zgody na wykonanie przyłączy energetycznych. Tak naprawdę panie @Efka wasza zadyma , miała służyć tylko jednemu, a mianowicie dorwanie się was do „koryta” co niestety wam się udało. Czerpiecie teraz z tego koryta całymi garściami, aż przykro o tym mówić, ale myślę że ludzie za to was ocenią i nie będzie to ocena pozytywna. Proponowane przez was referendum było tak naprawdę zwykłą przykrywką, oszustwem, o czym działacze „Rozwoju” ostrzegali mieszkańców, ale oszukańcza siła przekonywania p. Tarkowskiej i waszych zwolenników wzięła górę, jakie są tego efekty właśnie widać. Gmina jest rozkradana, źle rządzona, panuje anarchia i chaos, biurokracja sięgnęła szczytu- szczytów, nastąpiła całkowita stagnacja w rozwoju i rozbudowie Gminy, ludzie pozbawiani są miejsc pracy na rzecz obcych „kolesi” i partnerów politycznych z zewnątrz itd. itp. Co najgorsze rządzą nami obcy pseudo-politycy i biznesmeni jak np. p. Stawski w Solparku, p. Siemieniuk w komunalce, pan Hudzik całą Gminą, p. Kulka w szkole w Kleszczowie, p. Mazur w Fundacji itd., którzy naprawdę myślą tylko o sobie, a mentalnie i jak mówią ludzie, fizycznie, finansowo inwestują w swoje rodzime miejsca.Szczytem pana kłamstwa p. @Efka jest to jak przypisuje pan sukces wyborczy ugrupowaniu „twój Kleszczów” które niby osiągnęło prawie 50 % poparcia. To jest kolejny socjotechniczny blef, kłamstwo, oszustwo, którego nauczyli was chyba dawni PZPR-scy działacze, od których aż roiło się w „Odnowie, a teraz nazywają się „Razem dla G….” i „twój Kleszczów”. Przypomnę panu że ponad 800 głosów uzyskał kandydat na wójta z ugrupowania „Rozwój” ,a dorzucić należy jeszcze ponad 200 głosów pana z indywidualnego komitetu, więc razem było to ponad 1100głosów.Wasze 300 czy ok.400 głosów Rzeźnika to zaledwie ok 7,5 % wszystkich oddanych głosów, daleko więc jest do tego co sobie pan i pana koledzy dopisujecie. Jak więc widać ja przedstawiam panu p. @Efka i pana kolegom, którzy też kłamią w podobnej tonacji i stylu do pańskiego ,że tak naprawdę jesteście marginalnym zjawiskiem, marginalną siłą ,która nie może stanowić jakiejkolwiek siły, aby móc rządzić w Kleszczowie. Wiem że aspiracje i ambicje macie ogromne, ale to wszystko na co was stać, jak potraficie marnotrawić Gminny, a zatem publiczny pieniądz, udowodnił wasz radny J. Rzeźnik chcący dać w całkowitej darowiźnie dla firmy Ekoregion z Bełchatowa 8 mln. zł. Jego drogą poszedł wójt Chojnowski, który razem ze swoimi kolesiami z Rady Gminy dali tej firmie aż 20 mln. zł. Jak więc udowodniłem, jesteście po tej samej linii mentalnej i politycznej, dlatego należy się bać nie daj Boże waszych rządów, w takim samym stopniu jak rządów Chojnowskiego i Ciągło. Na zakończenie może i długiego mojego komentarza odniosę się do pana propozycji politycznych. Panie @Efka Gminie Kleszczów nie potrzebne są jakieś „super rządy” np. w waszym wydaniu, czyli tak naprawdę znowu „Odnowy” -Razem dla G….”- „twojego Kleszczowa”, kierowanych tak naprawdę przez działaczy PO, bo prowadzą one donikąd i są chyba najgorszymi jakie można sobie wyobrazić, przecież Polską też rządzi PO, jak jest wszyscy widzimy. Kleszczów potrzebuje choćby od zaraz powrotu do normalności, stabilności, odpowiedzialności, fachowości, przewidywalności, rzetelności, rozwoju, rozbudowy, walki z bezrobociem itd. Bujanie w obłokach, marzenia, wybujała wyobraźnia, kombinowanie, brak pomysłu, ciągłe zmiany, zmiany nastrojów i przekonań to cechy artystów malarzy, bajkopisarzy, kabareciarzy, gawędziarzy więc tam powinniście lokować swoich popleczników i siebie samych. My mieszkańcy tak naprawdę wolimy tych „starych” ,doświadczonych, kompetentnych, przewidywalnych samorządowców, którzy wybudowali i zorganizowali tą Gminę bez żadnych zgrzytów czy oszustw, może i z jakimiś małymi, nie istotnymi błędami, dlatego czekamy na ich powrót i życzymy również im tego powrotu do władzy w Kleszczowie. Pozdrawiam i proszę więcej nie oczerniać kogoś jak nie potrafi się tego udowodnić p. @Efka !!!


 8. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Robert, w koło to samo, że szkoda odpisywać. Cały czas straszycie zieloną doliną Odnowy i wychwalcie pomysły Rozwoju, o utworzeniu w strefie Bogumiłów strefy przemysłowej zajmującej się przetwarzaniem odpadów. Super ekologiczny, nowoczesny sposób w oparciu o pirolizę.
  Podsumuję to tak. Odnowa wyłożyła się na śmieciach (referendum) i Rozwój nie wyciągając lekcji z tamtych czasów poległ na powielaniu pomysłów śmieciowych. Trochę może mniej uciążliwych od wysypiska, ale tu jest duży znak zapytania, czy na pewno. Nie wciskajcie ciemnoty, że nasza gmina musi rozwiązywać problemy gospodarki odpadami na skalę całego województwa (oby tylko). Mieszkańcy kolejny raz dali do zrozumienia, że nie chcą takich inwestycji i podejrzewam, że każdy kto spróbuje iść w tą stronę, będzie kolejnym przegranym. Nasza Gmina i tak wystarczająco włączyła się w projekty śmieciowe. Mamy w całej gminie domową segregację odpadów. Jest tu jeszcze spory zapas możliwości polepszenia tego sposobu sortowania. Mamy darmowe kompostowniki przydomowe i wystarczy edukacja i dobre chęci aby z odpadem sobie poradzić. Jest jeszcze gminny PSZOK, gdzie prawie codziennie można za darmo dostarczać poszczególne frakcje odpadów.
  Co do strefy Bogumiłów i pomysłów Rozwoju. Skąd pewność, że to nie niesie za sobą zagrożeń? Dlaczego nic nie piszecie o tym co działo się w działającej na podobnej zasadzie jak piroliza, przetwórni plastiku na komponenty paliw płynnych. Ile tam było kontroli, co wykazały i jakie inwestor poniósł konsekwencje za zanieczyszczanie środowiska? To ostatnie jest akurat najbardziej ciekawe, bo kary w stosunku do łamania przepisów ochrony środowiska, są śmiesznie niskie w odniesieniu do skutków.
  Co do planowanej budowy, to co by to nie było, to i tak te 140 tys. ton śmieci musiałby zjechać do naszej gminy. Niech Pan także nie myli procesów, bo akurat atoklaw nie ma nic wspólnego z pirolizą. To nic innego jak przemysłowa odmiana szybkowaru.
  Wiem, że zaraz pójdzie atak. Byliśmy, widzieliśmy jest super. Pytanie tylko co Wam tam pokazali? Po wspomnianym zakładzie w Bogumiłowie, też kręciły się wycieczki z zagranicy i pewnie wszyscy słyszeli, że jest super, choć tak nie było.
  Co do tematów politycznych i „wspólnych win” TK i RDGK, jak to ujmujecie, nie będę się odnosił, bo już kilkakrotnie było o tym pisane i widzę, że dalej nie dociera. Prościej już się nie da, więc sobie odpuszczę.
  Na koniec jeszcze krótko dlaczego robiłem i będę robił „dym” w tematach śmieci. Ano dlatego, że się sporo naczytałem i naoglądałem jakie przekręty w tym biznesie robią. Mieliśmy już przykłady z własnego podwórka. Kąsie, które według zapewnień miało nie śmierdzieć. Proszę spytać radnych z Kamieńska ile wycieczek po francuskich i innych wysypiskach mieli, zanim to powstało. Tylko coś te zwiedzane instalacje nijak mają się do do tego co tam mają. Kolejny przykład z Bogumiłowa, gdzie w ziemi i studzienkach kanalizacyjnych, dziwnym trafem znalazła się parafina i substancje ropopochodne. Biznes to jest biznes, a ten śmieciowy jest według niektórych bardziej opłacalny niż narkotykowy. Za przykład niech posłuży włoska afera pod Neapolem, gdzie opłacało się zakopywać w ziemi całe transporty śmieci wraz z samochodami, które je wiozły. Zatapiano celowo statki z transportem odpadów. Proceder trwał blisko 15 lat i mimo dowodów nikomu nie udało się tego zatrzymać. Proszę sobie posłuchać rozmowy z żoną byłego policjanta, który trafił na ślad tej afery i wniósł oskarżenie do prokuratury. Porównuje ona obecny Neapol do drugiego Czarnobyla. Szokujące ale prawdziwe.
  http://www.polskieradio.pl/9/1363/Artykul/1502289,Milosc-radioaktywne-odpady-i-walka-z-mafia-Historia-rodziny-Mancini


 9. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Robert, jeszcze krótko w temacie referendum.Nigdy nie pisaliśmy, że zrobiliśmy referendum. Chcieliśmy je zrobić i zebraliśmy kilkakrotnie więcej podpisów, niż wymagała ustawa. Proszę nie kłamać co do powodów odrzucenia naszego referendum przez Wojewodę Łódzkiego. Po pierwsze, to żadne decyzje i pozwolenia nie miały wpływu na to rozstrzygnięcie. Zresztą w chwili rozpisywania referendum toczyło się jeszcze postępowanie RDOŚ. Proszę także nie przypisywać aż takich zasług Radzie Gminy. Blisko tysiąc podpisów pod wnioskiem i mieliby się nie zgodzić na referendum? To byłby dopiero cios w demokrację.
  My nasze pytanie niestety układaliśmy bez pomocy prawników w odróżnieniu od Rady Gminy, która ma obsługę prawną ze strony gminy. Jedynym i głównym powodem odrzucenia naszego referendum była ingerencja pytania w akt prawa miejscowego, jakim jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Bogumiłowa. W planie wpisano budowę zakładu przetwarzania odpadów i zapisu tego nie można rozstrzygać w pytaniu czy jesteś za lub przeciw budowie zakładu. Jest on tam wpisany i kropka. TK tego tam nie wpisywało. Klepnęła ten zapis Rada Gminy. Wojewoda nawet dała wskazówkę w swoim rozstrzygnięciu, że można zrobić referendum w sprawie zmiany zapisów planu i w ten sposób zatrzymać inwestora. Tyle, że to mogła sama rada zrobić bez referendum. Skoro tak się troszczyli o mieszkańców wychodząc z inicjatywą drugiego referendum, to dlaczego tego nie zrobili? Dlaczego Rada Gminy, mająca prawników do dyspozycji, także wyłożyła się na swoim pytaniu referendalnym? A może właśnie o to im chodziło?
  Warto w tym miejscu dodać, że tuż za naszym wnioskiem o referendum, poszło do wojewody pismo ze skargą na bezprawność tego referendum podpisane z ramienia spółki, przez ówczesnego prezesa FRGK. Tak bardzo się przejął protestem mieszkańców, że aż musiał naprowadzać wojewodę gdzie szukać uchybień w naszym wniosku? Gdzie mu było bliżej? Do interesów prywatnej spółki, którą w tym momencie reprezentował, czy do głosu mieszkańców, w które powinien się wsłuchać jako prezes FRGK? Odpowiedź nasuwa się sama. Więc nie udawajcie takich świętoszków zatroskanych o losy mieszkańców. Jeżeli uważa Pan, że okłamaliśmy mieszkańców i według Pana większość rozmówców godzi się teraz na takie inwestycje, to proponuję zrobić ankietę w gminie na ten temat. Wystarczy jedno pytanie: Czy godzi się Pan/Pani na inwestycje opierające się na przetwarzaniu odpadów? Bardzo jestem ciekawy jaki byłby wynik takiej ankiety. Z tego co się orientuję to stawiam max na 10% za takim rozwiązaniem dla rozwoju naszych stref przemysłowych. No chyba, że całe środowisko Rozwoju się spręży i postawi na dyscyplinę partyjną. Wtedy może do 30% dojdzie.


 10. Marian napisał(a):

  Nie wiecie Państwo przypadkiem dlaczego podobno naszego wikarego z Kleszczowa mają przenieść na kapelana do sióstr?


 11. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  Minęło sporo czasu, a nikt z urzędu nie raczył się pofatygować by wyjaśnić dlaczego Wójt podczas sierpniowej sesji mówił, że:
  https://youtu.be/9u94ga-TqUM?list=PL834pkeCSbyaCBcuC_FnZ2vVcgEETPWWr&t=2879

  Zarządzenie zawisło w BIP od lipca, a tym czasem jak widać u góry, zostało opublikowane w BIP dopiero 3 września.

  Smutne to, szczególnie w kontekście prac nad strategią, gdzie poruszane są wątki dotyczące poprawy funkcjonowania samorządu. Nasz urząd widać uważa, że nie ma obowiązku tłumaczyć się z różnych zarzutów. A co tam mieszkańcy, my jesteśmy „Władza” i mieszkańcy są dla nas, a nie na odwrót.
  Oczywiście wyjątkiem są okresy przedwyborcze gdy się nagle role odwracają…


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM