| Subkrybuj kanał RSS

Wybory Parlamentarne 2015

14 października 2015 | Autor:
Kategoria: Ogólne, Wybory


Tym razem wpis wychodzący poza sprawy naszej gminy, ale pośrednio z nią związany ponieważ od tego kto będzie rządził państwem zależy wiele spraw tutaj na dole.

Ja chciałbym zwrócić uwagę mieszkańców gminy Kleszczów na te listy, które moim zdaniem gwarantują odejście od błędnej polityki, która jest prowadzona od 8 lat przez koalicję PO-PSL.
Zwięźle podsumował stracone 8 lat prof. Zybertowicz:

PO miała komfort kontroli nad kluczowymi instytucjami państwa. Wśród instytucji, na który PO miała pośredni wpływ był NBP. (…) Z jednej strony zasilanie z UE, z drugiej pełne wsparcie kluczowych mediów i kontrola większości instytucji. Wydawałoby się, że to sytuacja,w której – przy przyzwoleniu społecznym – można byłoby reformować Polskę. Tymczasem nic takiego się nie stało. (…) To był wzrost, który nie daje podstaw do dalszego rozwoju. Za tym wzrostem nie podążał wzrost płac

Skoro więc oczekujemy zmian na pewno powinniśmy podziękować kandydatom z list PO, PSL.

Nie dajmy się również nabrać wymyślonym naprędce niby nowym, zbuntowanym partiom, które gwarantują kontynuację obecnej polityki. Mam na myśli twór Nowoczesna.PL oraz Lewica z nowo wymyśloną liderką Panią Barbarą Nowacką.
Na temat Nowoczesna.PL jeden obrazek powie więcej niż tysiąc słów:
nowoczesna-pl-sprawdzimy-kim-naprawde-jestes-po-scooby-doo

uw-po-nowpl

W związku z powyższym moim skromnym zdaniem trzeba, ale też i warto zaznaczyć kwadracik przy jednym z nazwisk na liście nr 1, czyli liście Prawa i Sprawiedliwości. Nie dajmy się ponownie zmanipulować i nie ulegajmy straszeniem rzekomo autorytarnym PiSem, opowiastki „mainstreamu”, że PiS jest zły i ma ostre kły, itd. to tylko „gęba” przyprawiona tej partii i jej liderowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
logo-damy-rade-m

A co jeśli nieodwracalnie zniechęcono mnie do PiSu?

W tym przypadku oraz jeśli ktoś uważa, że Polsce potrzebne są bardziej rewolucyjne zmiany to ma do wyboru również listę Pawła Kukiza oraz Partię Korwin.
Wybór kandydatów z tych list to również nie będzie zły wybór.

Lista jest ważna, ale konkretny kandydat ważniejszy

Przestrzegam przed głosowaniem tylko na listę. Postarajmy się, zainteresujmy i przeanalizujmy kandydatów na liście ugrupowania, które zyskało nasze poparcie. Nie głosujmy ślepo na jedynki, albo na krzykliwe nazwiska. Postarajmy się świadomie wyszukać na wybranej przez siebie liście kandydata, na którego oddamy nasz głos.

Tagi:

Odpowiedzi: 6 do wpisu “Wybory Parlamentarne 2015”

 1. Grzegorz napisał(a):

  PiS wbrew pozorom wcale wiele nie różni się od PO. Moim zdaniem polacy powinni odsunąć te, jak i resztę partii „bandy czworga” i dać szansę partii Korwin.


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Grzegorz, to warto też popatrzeć po listach i głosować nie tylko na partię, ale na odpowiedniego człowieka. Nie zawsze te jedynki są najlepszą alternatywą. Jedno jest pewne, że są posłuszne „wodzom”, ale czy obchodzą ich ludzie? To już pewnie nie tak do końca. Wszędzie jest sporo tych posłusznych i dziwnych spadochroniarzy. Warto to może przesiać przy urnie. Wiadomo, że i tak będą realizować program partii, ale może co jakiś czas któremuś się jakieś światełko zapali, że to nie koniecznie trzeba iść w tą czy tamtą stronę.


 3. Elvis napisał(a):

  Szkolny błąd … Naganiacie na PiS a przy wyborach gminnych stracicie poparcie ludzi nie PiS-owych. No chyba że będziecie startować po banderą PiS-u w następnych wyborach to jak najbardziej słuszna decyzja 🙂 … A co do wyborów to zagłosuje na kogo uważam i to tylko moja sprawa


 4. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Elvis:
  Piszę to jako bezpartyjny obserwator życia politycznego i tylko tyle. A przecież poglądy polityczne każdy z nas ma i ja koniunkturalnie pod przyszłe wybory nie mam zamiaru kalkulować czy mi się opłaca ujawniać swoje poglądy czy nie, bo to może taktycznie skuteczne w kontekście szans na wybór, ale nieuczciwe wobec wyborców.

  Naganiam do świadomego wyboru i nie tylko na PiS, bo również uważam, za dobry wybór skreślenie listy Kukiza i Korwina. Tylko świadome, a nie z góry kreślenie „jedynek”.
  Moim zdaniem te 3 siły to jedyne siły polityczne w kraju, które zdobywszy władzę wprowadzą realne zmiany na lepsze.


 5. Elvis napisał(a):

  Sorki ale nie mogłem się powstrzymać
  „Naganiam do świadomego wyboru i nie tylko na PiS …”
  A jednak w tekście
  „…W związku z powyższym moim skromnym zdaniem trzeba, ale też i warto zaznaczyć kwadracik przy jednym z nazwisk na liście nr 1, czyli liście Prawa i Sprawiedliwości…”

  Czyli wychodzi aby świadomie głosować nie tylko na PiS pod warunkiem że to będzie PiS.
  Poprawiłeś mu humor w robocie 😀
  Ważne aby iść na wybory bo później narzekanie na władze ale na wyborach nie byłem.
  Powodzenia wszystkim partią i gratulacje dla zwycięzcy wracam do pracy.


 6. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  @Elvis:
  Co tak wybiórczo czytasz? Albo nie do końca. Jest też akapit „A co jeśli nieodwracalnie zniechęcono mnie do PiSu?”. A w nim stwierdzenie, że Kukizy i Korwiny to tez nie jest zły wybór.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Zakład termicznego przekształcania odpadów medycznych... (1)
  • Avatar użytkownikaNowy mieszkaniec { Hej, jestem nowym mieszkańcem i temat tych śmieci mnie wyjątkowo smuci. Kto w ogóle tutaj dopuścił takie działalności w strefach? Od kiedy mamy z tym... } – Sep 30, 10:25 PM
 • Przebudowa Głównej- bezradność, niemoc i... (2)
  • Avatar użytkownikaMieszkanka { Podobno pani od sprzątania przesiaduje ostatnio w gminie, to masz taki nadzór nad czystością. } – Sep 30, 10:08 PM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Witam,nie koniecznie temat związany z ulicą główną. Jestem bardzo zaniepokojony sytuacją jaka dzieje się w Solparku od kilku tygodni. Jestem ojcem dziecka, które uczęszcza do... } – Sep 28, 10:12 PM
 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM