| Subkrybuj kanał RSS

eSport – Nowy Targ – Igrzyska Miast 2015

5 stycznia 2016 | Autor:
Kategoria: eSport, Kleszczów


12 grudnia w Nowym Targu odbywał się turniej Igrzyska Miast 2015 w grze Counter-Stike Global Offensive. Swoje 5-osobowe drużyny wystawiły : Kleszczów, Nowy Targ, Nowy Sącz, Kędzierzyn-Koźle, Tarnów, Oświęcim, Jasło oraz Zakopane.
Kleszczów reprezentowała lokalna drużyna PoProstuTeam w składzie:

 • Marcin „monk” Szczęsny-Podeszwa
 • Mateusz „mTiks” Roczek
 • Piotr „Plagiat” Mularczyk
 • Szymon „Progromca666” Jeziorski
 • Piotr „Splashy” Goliński

O wyborze naszej drużyny dowiedzieliśmy się dwa tygodnie przed organizowanym turniejem. Od razu zabraliśmy się za trening, aby godnie reprezentować naszą gminę. Trenowaliśmy jedynie w weekendy ze względu na szkołę. Pierwszy tydzień przeznaczyliśmy na trening indywidualny oraz przemyślenie taktyk, natomiast w drugim tygodniu spotkaliśmy się w Gaming Roomie użyczonym dzięki uprzejmości Stowarzyszenia eSport Kleszczów. Dzięki temu łatwiej nam było poprawić swoje ostatnie ubytki, zagraliśmy też ze sobą kilka meczy.
Mniejsze zdjęcia po kliknięciu otworzą się powiększone.
Trening przed turniejem

Trening przed turniejem

W końcu nastał dzień wyjazdu. Pobudka wypadła na godzinę 3, a sam odjazd z Kleszczowa o 4:00. Na miejsce dojechaliśmy o 8:30. Sam start imprezy został zaplanowany na 8:00, jednak pojawiły się opóźnienia i pierwsze starcia drużyn odbyły się dopiero o 9:00. W czasie czekania na sam mecz, odbywały się różne konkursy, na których można było dostać ciekawe nagrody.
Konkursy między meczami - pompki

Naszym przeciwnikiem podczas pierwszego meczu była klasa esportowa z Kędzierzyna-Koźla. Szybko podłączyliśmy nasz sprzęt i zaczęliśmy szybką rozgrzewkę przed meczem, aby przystosować się do tamtejszych komputerów, ponieważ na takich turniejach gra się zupełnie inaczej niż przed swoim własnym monitorem. Po krótkiej rozgrzewce nastąpił wybór jednej spośród pięciu map, na których rozgrywały się mecze.
Przygotowanie stanowiska

Losowanie map

Wybór padł na mapę de_mirage, co bardzo poprawiło nam samopoczucie, gdyż czujemy się na niej jak ryba w wodzie. Lekki stres, przed tak liczną publicznością, pozostał i ręka jeszcze trochę się trzęsła. Pomiędzy wygrywanymi rundami można było słyszeć dopingujące okrzyki z widowni. Atmosfera była niesamowita. Wszystkie mecze były transmitowane, więc mogliśmy liczyć na wsparcie od naszych rodzin oraz znajomych oglądających nasze zmagania za pośrednictwem strony twitch.tv. Mecz wygraliśmy wynikiem 16:5, co dało nam awans do półfinałów.
Drużyna walczy

Po meczu

Naszym kolejnym przeciwnikiem okazał się Nowy Sącz. Widzieliśmy wcześniej, że chłopaki łatwo poradzili sobie w ćwierćfinałach, lecz po wcześniejszej wygranej czuliśmy się pewni siebie. Walka była bardzo wyrównana i zacięta, jednak zmęczenie i stres dały się we znaki. Pojawiło się kilka błędów w tym źle rzucony koktajl Mołotowa Marcina, którym spalił siebie oraz jego kolegę z drużyny. W drodze powrotnej nie miał przez to spokoju :D). Miały one wpływ na stratę bardzo ważnych rund. Ostatecznie przegraliśmy 16:13.
PoProstuTeam

Pozostało nam jedynie powalczyć o 3 miejsce, jednak organizatorzy turnieju chyba o nim zapomnieli. Możliwe, że od początku miał on się odbyć w domach zawodników. Dzień po powrocie przeanalizowaliśmy nasze błędy popełnione podczas obydwóch meczów i wyciągnęliśmy wnioski. Mecz o trzecie miejsce zagraliśmy 14 grudnia. Prawie wszyscy prócz Splashy’ego, który nie był w stanie do nas dojechać, spotkaliśmy się w Gaming Roomie, by z niego rozegrać ostatnie spotkanie.
Walka o 3 miejsce w Gaming Roomie

Walka o 3 miejsce w Gaming Roomie

Niestety ten mecz nie był transmitowany online. Rozegrany został w systemie Best Of Three. Pierwszą mapą był de_mirage, który poszedł po naszej myśli (16:3). Wygraliśmy pomimo tego, że graliśmy na drużynę, która posiada własnego trenera. My poświęciliśmy zaledwie kilkanaście godzin na trening.
Pierwsza runda o 3 miejsce - statystyki

Następną mapą była mapa de_cache, która po stronie atakującej poszła nam dobrze, bo zwyciężyliśmy pierwszą połowę wynikiem 8:7. Po stronie broniącej przeciwnik znalazł lukę w naszym ustawieniu i ją wykorzystał. Walka była bardzo wyrównana, ale postanowiliśmy zmienić nasze ustawienie na mapie, aby wspomóc osamotnionego kolegę odpowiedzialnego za środek mapy, którą przeciwnik często atakował. Rozgrywka ta zakończyła się wynikiem 16:14, co przypieczętowało nasze zwycięstwo.
Druga runda o 3 miejsce - statystyki

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się uzyskać 3 miejsce. Mamy nadzieję na dalszą i owocną współpracę ze Stowarzyszeniem eSport Kleszczów, a także na organizację turniejów lokalnych w naszej gminie.

Wish us luck!

Mateusz „mTiks” Roczek
Marcin „monk” Szczęsny-Podeszwa
Szymon „Progromca666” Jeziorski
https://www.facebook.com/PoProstuTeam/

Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM