| Subkrybuj kanał RSS

Totalna Kleszczowska opozycja, kiedy się zmieni?

27 maja 2016 | Autor:
Kategoria: Ogólne


Mamy kolejny długi weekend, jak to przy okazji takich terminów wielu z nas szuka pomysłu na spędzenie tego czasu. Jedną z ciekawych opcji jest Energylandia w… Zatorze, 4 tysięcznej miejscowości koło Krakowa. Ilekroć słyszę lub czytam o tym parku rozrywki przypominam sobie o ambitnych planach na stworzenie takiego miejsca w Kleszczowie. Gdyby na początku lat 2000 Odnowa zdołała w sposób dobry zrealizować plan budowy dużego parku rozrywki w Kleszczowie dzisiaj mielibyśmy pewnie w centrum Polski (optymalne położenie) coś godnego podziwu i dochodowego, kto wie czy nie lepszego niż Energylandia.

Niestety konkurencja polityczna w postaci Rozwoju doprowadziła do ośmieszenia tego pomysłu (Małpi Gaj), wystraszenia nim mieszkańców gminy, że rzekomo ma to na celu wyprowadzenie pieniędzy z gminy. Na takiej taktyce straszenia i konfabulowania ówczesny Rozwój powrócił do władzy. Pani Tarkowska, Pan Szczepocki i wierne grono radnych.
Co w to miejsce nam zafundowano? Pylące sarkofagi popiołowe w miejscu gdzie miał być ten Małpi Gaj oraz potworek projektowy w centrum osiedla Zacisze, źle usytuowany względem stron świata, słabo zaprojektowany, jeszcze gorzej wykonany i w dodatku połączony funkcjonalnie ze szkołami, które ograniczają obszary działalności takiego obiektu.

Sposób funkcjonowania Rozwoju gdy jest w opozycji to klasyczny przykład nieodpowiedzialnej postawy, oderwanej zupełnie od nadrzędnej wartości jaką powinno być dobro i rozwój gminy. Można powiedzieć, że Rozwój wtedy w skali gminy zachowywał się tak jak zachowuje się w skali kraju większość dzisiejszej opozycji z KODem, PO i Nowoczesną na czele.
Najgorsze, że tym ludziom wciąż marzy się powrót do władzy. I sposoby jakich się imają by do tego powrotu doprowadzić znowu są niskich lotów. Szkalowanie konkurentów, wymyślanie absurdalnych niezweryfikowanych teorii. Ostatnio jad dawnej władzy sączy się na gminną eSportową organizację. Próbuje się ją oczernić, sugeruje się że jest Ona narzędziem do wyciągania gminnych pieniędzy, a ludzi w niej działających na siłę łączy się z polityką. Znowu chcecie kosztem obiecującej niszy, którą Kleszczów może zająć (przy odpowiednim wsparciu władz) wrócić na stołki? Nie zważając na szkody jakie wyrządzicie oddanym sprawie mieszkańcom oraz gminie, mogącej się stać Spałą eSportu w Polsce.

Apeluję o rozwagę i zmianę postawy, nie bądźcie „totalną” opozycją, bo na tym tracimy wszyscy mieszkańcy gminy Kleszczów. Stosując taką taktykę tylko pogłębiacie podziały i co gorsza robicie to chyba z premedytacją, by na tych podziałach, złych emocjach doprowadzić do zawirowań politycznych w gminie. Nie tędy droga! Już mamy jako mieszkańcy dość tego brudnego PiaRu i walki z użyciem negatywnych i krzywdzących sposobów.

Pewne jest jedno, gmina potrzebuje lepszych włodarzy. Mija niespełna połowa kadencji, a obecny Wójt rozczarował już chyba wszystkich, którzy wiązali z nim jakieś nadzieje na dobre zmiany w Kleszczowie. Nawet część jego zaplecza politycznego, które wyniosło go do władzy powiedziało DOŚĆ, czego efektem jest podział w radzie gminy, wyłonienie się z jej składu ambitnej większości, chcącej czegoś za swojej kadencji dokonać. Z jednej strony jako mieszkaniec cieszę się, że ktoś próbuje „szarpnąć” gminne lejce, ale z drugiej strony znając realia, wiedząc, że bez wsparcia ze strony odpowiedzialnego, rozsądnego Wójta nie da się sprawnie rządzić obawiam się, że nic to nie da. Już raz taka sytuacja miała miejsce w czasach tej oczernianej Odnowy, gdzie ówczesna Pani Wójt przeszkadzała jak mogła Radzie Gminy. Już dzisiaj mogę z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością powiedzieć, że Kleszczów tą kadencję może zaliczyć do zmarnowanych.

Wszystkim nam zależy, żeby potencjał jaki mamy w Kleszczowie wykorzystać lepiej niż to robi obecna władza. Nie bądźmy totalną opozycją, imającą się negatywnych sposobów walki politycznej. W taki sposób nie wyłonimy możliwie najlepszej reprezentacji samorządowej, która w pozytywnym stylu, bez kłótni i niszczenia konkurentów politycznych będzie zdolna rządzić Kleszczowem o wiele lepiej niż wszystkie dotychczasowe ugrupowania razem wzięte.

Odpowiedzi: 14 do wpisu “Totalna Kleszczowska opozycja, kiedy się zmieni?”

 1. Virtus napisał(a):

  Hehe, już na „info” zostali wyjaśnieni Rozwojowi propagandyści próbujący oczerniać eSport Kleszczów. Czy tym czymś co zostało z Rozwoju zarządza jakiś za przeproszeniem debil? Co za idiota atakuje Bogu ducha winne organizacje? Przecież dziecko się domyśli, że tylko sobie wrogów narobi, a nic na tym szkalowaniu nie zyska.
  W Rozwoju dalej chyba myślą, że ludzie w Kleszczowie są naiwni, że można im sprzedawać kłamliwą propagandę i na tym zdobywać poparcie? Odkąd Rzeźnik Twoim Kleszczowem otworzył ludziom oczy i pokazał jak fatalnie rządził Rozwój, powrotu do władzy w oparciu o stare metody nie będzie !! Jako mieszkaniec tej gminy chcę być wreszcie reprezentowany przez kompetentne osoby, a nie jakąś lokalną mutację aferałów-liberałów. I dotyczy to również obecnych rządów Wójta Sławusia-Po-Prostu-Nic-Nie-Mogę-Albo-Nie-Chcem-Albo-Siem-Bojem-Chojnowskiego!


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @Vitrus, to jakaś choroba „kodowa”. Walić w co się da i pisać bzdury wyssane z palca. Gdzieś słyszałem, ktoś mówił. Plotka biegnie przez gminę, a potem ktoś bez zastanowienia przenosi ją na łamy serwerów. Czy to aż tak trudno sprawdzić, ile gdzie kasy gminnej poszło. To wszystko jest jawne i większość informacji jest zamieszczanych w BIP. Widać ktoś ma w tym interes polityczny, by nie sprawdzać, tylko walić.
  Ostatnio „Fidor-bis” na pewnym portalu rąbnął komentarz, że Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Żłobnica dostało od Wójta 70 tys zł. Przeszukałem BIP, bo suma faktycznie wydała się spora na taką działalność. No i znalazło się. Wszystko się zgadza, tylko „Fiodor-bis” źle przeliczył zera. Nie 70 tysięcy, a 7650 zł. http://www.bip.kleszczow.pl/res/serwisy/pliki/13355880?version=1.0
  Podobnie z e-Sportem. Wystarczy, że im się jedno nazwisko nie podoba, to bez sprawdzania czy to ta osoba, o której myślą, walą ile wejdzie. Ludzie poczytają i coś się może przyklei.
  Dobrze podsumowałeś, że takie bezsensowne bicie piany tylko im wrogów przysporzy.


 3. zniesmaczony napisał(a):

  @Virtus – tam na tej stronie „info” sa też komentarze pozytywne na temat E-sportu jak piszesz to pisz obiektywnie – „kompetentny forumowiczu” – kompetencja, której oczekujesz od rządzących zaczyna się już tutaj w internecie i dotyczy także kwestii obiektywności.

  Poza tym gdyby to były poglądy Rozwoju pewnie wpisy takich jak e-sportowiec czy innych nigdy by się nie ukazały. Więc nie myl wypowiedzi ludzi ze stanowiskiem Rozwoju. A to, że ktoś tak pisze – ma do tego prawo. Jeśli byli w błędzie jak to napisałeś zostali wyjaśnieni, cokolwiek to oznacza.
  Używając Twojej nomenklatury, piszesz tutaj więc Ty jesteś z Twojego Kleszczowa, który z kolei sympatyzuje z dawną Odnową, a więc jesteś z Odnowy.

  @Przemysław Grzegorczyk – insynuacje to dość nieładne zachowanie. Nie wiesz a piszesz, myślę, że zdecydowanie lepiej jak zajmujecie się np. problemem brudnych ekranów. To zdecydowanie przynosi korzyści gminie – przynajmniej je umyli.

  Piszesz, że nie 70 tysięcy, ale 7 – dla mnie sam fakt, że Chojnowski dał im tę kasę już wiele wyjaśnia. Kim są i z kim trzymają osoby z zarządu tego stowarzyszenia w tym Rzeźnik. Zresztą ostatni wpis na tym portalu Rzeźnika piewcy, niedoszłych „sukcesów” „Odnowy”, której członkiem i zewnętrzną emanacją był i jak się okazuje jest obecny wójt Chojnowski, też jest mocno wymowny. Tu nawet insynuacji w Twoim stylu nie potrzeba, to widać. Znamiennym jest także to, że praktycznie nie atakujecie Chojnowskiego.

  I tutaj zła informacja dla @Virtusa Twój-Kleszczów to nie jest świeży i nowy temat to są kontynuatorzy działań dawnej Odnowy, przez jej dawnych działaczy namaszczeni.

  Pan Aleksander J. (teraz jego syn Z. J.) to dla Rzeźnika i Twojego Kleszczowa taki mentor i inspirator jak Balcerowicz dla Pertu i Nowoczesnej.

  Przez chwilę miałem nawet nadzieję, że zaczniecie funkcjonować sami kiedy poszliście do ostatnich wyborów osobno. Dzisiaj już rozumiem dlaczego – po prostu chodziło o podzielenie elektoratu i odebranie jak największej liczby głosów Rozwojowi, co zwiększało szanse wygranej Razem dla Gminy i Chojnowskiego. Ciągle jesteście niestety tylko narzędziem.

  Ale kombinujcie dalej, może ludzie się kolejny raz nabiorą.


 4. Pyza napisał(a):

  @zniesmaczony trochę nielogiczne piszesz. Trzeba jak to młodzież pisze Cię wyjaśnić 🙂 Przecież elektorat TK to na pewno nie elektorat Rozwoju czy Szczepockiego. Wiec start TK w wyborach jeśli już komuś był nie na rękę to RDGK, a nie Rozwojowi. Dzięki temu że Rzeźnik startował to Chojnowski ledwie wygrał w pierwszej turze.
  Tak to z grubsza obiektywnie wygląda.

  W mojej ocenie TK to właśnie jedyna niezależna w gminie siła, która w porę poznawszy się na RDGK zaoferowała niezależna ofertę mieszkańcom. Niestety nie zyskała ona poparcia.
  No ale może w następnych wyborach?

  Rozwój wiadomo, nie ma co kolejny raz do tej samej rzeki wchodzić. Tarkowska i RDGK tez właśnie pokazuja co potrafią.

  Szczerze życzę sobie i mojej gminie by wreszcie mieszkańcy się przebudzili i dali szanse młodszemu pokoleniu, które nie jest związane ze starymi rządzącymi. Bez tego nie będzie zmian w gminie, tylko ten sam styl nieudolnego rządzenia i marnowanie czasu i zasobów gminy.
  Amen.


 5. zniesmaczony napisał(a):

  @Pyza bez obrazy ale teraz przeczytaj to co napisałem jeszcze raz tyle, że teraz ze zrozumieniem.

  Właśnie Ci wyjaśniłem, że to nie są niezależni młodzi ludzie. Może jesteś młodym człowiekiem i nie wiesz kto to taki był Aleksander J. tutejszy biznesmen, a teraz jego syn.

  Zresztą zapytaj kto kupił kamerę Rzeźnikowi aby mógł sesje nagrywać kiedy jeszcze rada gminy była w większości z Rozwoju. Choć wątpię, że powie Ci prawdę?

  Zresztą szybko zapomnieli jak Chojnowskiego pomagali promować kiedy po raz pierwszy startował na wójta, ba nawet to że Rzeźnik startował z Razem dla gminy i dostał się z tego ugrupowania do rady gminy, a teraz odcinają się niby od tego ugrupowania i jak gdyby nigdy nic mają czelność Tarkowskiej dokładnie takie samo zachowanie wypominać i tak @Przemysław Grzeegorczyk pisze:

  „Zaczęły się podchody. Pewna Pani zapomniała jak całą grupę prowadziła do zwycięstwa w wyborach? Kto najbardziej udzielał się na zebraniach przedwyborczych i obiecywał wyborcom gruszki na wierzbie? Jak można teraz mówić, że ja się z tego wymiksowałam i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności. Czy wynik z wyborów i mandat zaufania od wyborców nie zobowiązuje do niczego”

  Zobowiązuje panie Przemku w obu przypadkach i kiedy wy wsadziliście Chojnowskiego do urzędu obiecując ludziom gruszki na wierzbie i kiedy zrobiła to Tarkowska.

  Pamięć krótka jest. Więcej pokory polecam.

  Do @Pyzy i innych zaklinaczy rzeczywistości – proszę przestańcie pisać o tym powiewie świeżości i młodości bo jak się dobrze orientuję pan Grzegorczyk to już albo prawie już emeryt, czyż nie?

  Zresztą średnia wieku kandydatów na radnych startujących z ramienia Twojego Kleszczowa w ostatnich wyborach, pewnie wiele się nie pomylę jak napiszę że to było jakieś 60 lat. To ma być ta młodość?

  Dajcie spokój. Przestańcie wreszcie mamić ludzi.

  Pozdrawiam


 6. Pyza napisał(a):

  Dobre sobie 🙂
  Do listy absurdów na temat Rzeźnika (prowadzony przez Warszawę, narzędzie w rękach innych) można dorzucić teraz nową rewelację jakoby ktoś miał mu kamerę kupić. Sowieckie biuro politpropagandy ma wiernych uczniów w pewnych kręgach w Kleszczowie 🙂

  Słuchaj no @zniesmaczony, trafiłeś na dość uważnie obserwującego gminną politykę mieszkańca (a takich z biegiem lat jest coraz więcej), więc ciemnoty łatwo nie wciśniesz.
  Co do Chojnowskiego to TK poznało się na nim podczas uzupełniającej kadencji i od kolejnych wyborów przestrzegało przed wyborem Pana Chojnowskiego na pełną kadencję. O powodach dla których takie decyzje podjęli pisali w biuletynach wyborczych, które wciąż są dostępne na ich stronie, masz link i się doucz:
  http://twoj-kleszczow.pl/2014/10/26/biuletyn-wyborczy-kww-twoj-kleszczow-nr1/

  A najśmieszniejsze, że dzisiaj to samo potwierdza Pani Tarkowska podając swoje powody dla których już nie jest w RDGK. Wystarczyło posłuchać Rzeźnika i dzisiaj gmina nie miała by straconej kadencji na swoim koncie. Taka jest bolesna dla co niektórych prawda o wydarzeniach politycznych ostatnich lat.

  Prawda jest też taka, że dzisiaj jeśli komukolwiek w Kleszczowie zależy na rozwoju gminy to musi przestać popierać starych, skompromitowanych włodarzy. I co z tego, że TK miało kilku starszych kandydatów na radnych? Mieszanka świeżości z doświadczeniem to dobra mieszanka. I w Kleszczowie tacy ludzie są. Twój Kleszczów wiadomo, ale jest też Janek Przybyło, trzeźwo patrzący na sprawy w gminie, są inne osoby zupełnie nieaktywne, a mające ogromny potencjał. A i niektórzy radni starają się w tej niefortunnej kadencji dobrze pracować dla tych których reprezentują i mam tutaj na myśli np. Kamila Jarząbka, który jak wieść osiedlowa niesie jest chwalony przez swój okręg, bo o jego sprawy zabiega.
  Mam nadzieję, że zdobędą się na odwagę różne wymienione tutaj, ale też i pominięte osoby i w następnych wyborach zobaczymy zarejestrowaną listę wyborczą z naprawdę dobrą kompetentną drużyną.

  Tego życzę sobie jako zatroskany mieszkaniec, który nie może już patrzeć na to dyletanctwo, politykierstwo w wykonaniu Szczepockiego, Tarkowskiej, Chojnowskiego.


 7. zniesmaczony napisał(a):

  @Pyzo w internecie nic nie ginie! poniżej podaję link i nie użyję jak Ty słowa douczyć bo to nieeleganckie, polecę raczej abyś uprzejmie doczytał

  http://twoj-kleszczow.pl/wp-content/uploads/2014/10/biuletyn-wyborczy-nr1-wersja-cz-b-www.pdf

  6 na 8 kandydatów do rady gminy z Twojego Kleszczowa to osoby 50 lat i więcej. Tak masz rację paru „starszych radnych” to nic złego – jednak paru na paru w tym przypadku daje 75%. Całkiem sporo tej starości w tym powiewie „świeżości” przez Ciebie promowanym.

  Więc jak to jest z tą ciemnotą, kto ją wciska?

  Ok żeby było jasne, nie mam nic przeciwko starszym ludziom w radzie gminy, mam jednak alergię na kłamstwo. Drażni mnie to wasze niezmęczone ciśnięcie kitu na temat świeżości Twojego Kleszczowa. To jest po prostu nieprawda. Nie są to ludzie młodzi, rzeczy nazywajmy po imieniu. To, że nazwiesz kogoś młodym nie znaczy że tak jest, no chyba że młody duchem, a to już na inny wątek 🙂

  Dodatkowo są tu także ludzie związani z dawną Odnową, więc Twój apel o poparcie, jak rozumiem dla tego stowarzyszenia, a szczególnie nawoływanie cyt. „jeśli komukolwiek w Kleszczowie zależy na rozwoju gminy to musi przestać popierać starych, skompromitowanych włodarzy” ma się nijak. To nie to miejsce.

  Dalej na domiar złego pogrążasz się zaprzeczając to powyższe, cyt. „I co z tego, że TK miało kilku starszych kandydatów na radnych? Mieszanka świeżości z doświadczeniem to dobra mieszanka.”

  Zdecyduj się albo mają się odcinać od starych skompromitowanych włodarzy albo, i jak to w rzeczywistości ma miejsce także w przypadku Twojego Kleszczowa pozostawać pod ich wpływem. Inaczej mamy do czynienia z relatywizmem, stosowaniem podwójnych standardów. Jak chodzi o Twój Kleszczów to dobra mieszanka, a jak np. o Rozwój to popieranie starych i skompromitowanych. No więc albo w obu przypadkach mix jest dobry, albo w obu niedobry.

  Jak widzisz to Twoim „wypowiedziom” logiki ciut brakuje.

  Jeśli tego nie dostrzegasz to znaczy, że jednak mało uważnie obserwujesz to co dzieje się w gminie wbrew temu co piszesz. A może nie chcesz dostrzegać, bo tak wygodniej i pasuje do twoich teorii. Jak widać każdy ma prawo w Polsce do wyrażania swoich przekonań, wbrew temu co mówią ci z KOD-u.

  Ze smutkiem stwierdzam także, ze nie zrozumiałeś analogii – bynajmniej – Aleksander J. nie był z Warszawy. Co nie zmienia faktu, że był ich mentorem, inspiratorem i pośrednio sponsorem. A zakup kamery to fakt?

  Natomiast absurdem w tej naszej konwersacji jest tylko to, że wszystko co niewygodne sprowadzasz do absurdu i próbujesz ośmieszać. Skąd my to znamy? Pewnie TVN-u nikt nie przebije, choć mogę się mylić.

  Tak potrzeba Kleszczowowi świeżego spojrzenia na gminę, ale opartego o prawdę i uczciwą postawę wobec innych.


 8. Pyza napisał(a):

  @zniesmaczony demagogu…mieszasz starość wiekową, ze starością stażową przy władzy. Ta wskazówka powinna już pozwolić Tobie zrozumieć gdzie leży przewaga Twojego Kleszczowa nad resztą.

  I w tych Twoich statystycznych wyliczeniach stosunku starszych do młodszych pominąłeś kandydata na Wójta, który średnią obniżał. A warto zauważyć, że lista TK w 2014 nie była pełna.

  Ostatniemu Twojemu zdaniu przyklasnę. Zbyt dużo wylewane jest propagandy o wspaniałym wpływie rządów poprzedników na rozwój gminy. Czegoż to oni nie zrobili, czegoż to im nie zawdzięczamy, ciągle czytamy te pyszne apele i utyskiwania. I tak zgadzam się, że powinno się tą propagandę zastąpić prawdziwym opisem zmarnowanego potencjału Kleszczowa.

  Śmiech pusty ogarnia, że piewcy sukcesów „R/rozwoju” za wybitne osiągnięcia uważają pobudowanie dróg, chodników, domów kultury, szkół i przedszkoli mając do dyspozycji rekordowe w skali kraju środki.
  No rzecz wręcz niesłychana, osiągnięcie wybitne jak na… każdego prowincjonalnego Mariana.

  A strategiczne posunięcia typu budowa kompleksu wiadomego w środku osiedla? Albo wywalenie w błoto pieniędzy na odwierty geotermalne? Próba stworzenia z gminy Zagłębia Przemysłu Śmieciowego?
  To są najczarniejsze i największe ciemne punkty, które przysłaniają wszystkie inne drobniejsze, może i pozytywne rzeczy w podsumowaniu rządów poprzedników.

  Jedyne strategicznie trafione decyzje to strefy przemysłowe. To uczciwie oddaję, że postąpiono słusznie konsekwentnie realizując budowę tych stref.
  Szkoda tylko, że już gospodarowanie nimi pozostawia wiele do życzenia. Nie wspominając o ostatnich raportach NIKu, jak to główny strateg i mentor poprzedników u władzy marnował majątek gminy. A druga Pani z kolei zaprojektowała osiedla-widma na terenach o nazwijmy to zastanawiającej strukturze właścicielskiej…

  No rzeczywiście trafiła się Kleszczowowi drużyna wybitnych włodarzy…


 9. Efka napisał(a):

  Zniesmaczony, a raport NIK z kontroli w FRGK i UG, który powinien być omówiony w każdym sołectwie na zebraniu wiejskim jako przykład i przestroga jak nie rządzić w gminie to dla Ciebie prawda czy wroga propaganda imperialistow i szkodników naszej kleszczowskiej demokracji ludowej, tfu, Rozwojowej?


 10. zniesmaczony napisał(a):

  @Pyzo po Twoim wpisie widzę, że moja analogia Twojego Kleszczowa do .Nowoczesnej jeszcze lepiej jest widoczna. Sami nic, a każdy temat sprowadzają do ataków na PiS. Tak samo widzę tutaj, tyle tylko że tutaj dzieckiem do bicia nie jest PiS, a Rozwój.

  Jak powiedziałem każdy może mieć własne zdanie byleby go innym nie narzucał.

  Co do Twojego pustego śmiechu, Twoja sprawa ja jednak uważam, że kompleks sportowy to akurat to dobry pomysł. Co do jego funkcji miałbym wątpliwości np. łączenie szkoły z częścią komercyjną. Ale popływać lubię, a i w kręgle pograć. Innym jest kwestia jakości i braku nadzoru. Stąd biorą się zwykle przepłacone buble.

  Jeśli chodzi o geotermię to zupełnie mam inne zdanie. Jak można mówić o wyrzuconych pieniądzach, kiedy o czym mało kto wie, do tej inwestycji nawet Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dorzucił 4 miliony. Jeśli ubyły by to fanaberie jak sugerujesz państwo Polskie nie dołożyłoby tutaj ani grosza. Poczytaj trochę to dowiesz się jak trudno trafić na tzw. listę podstawową inwestycji dotowanych przez tą instytucję. Jeszcze takiemu bogatemu Kleszczowowi. To po pierwsze, a po drugie geotermia jest po to by uatrakcyjnić i poprawić jakość życia mieszkańców, a nie po to by na tym zarabiać. To tak jakbyś zapytał ile zarobisz na budowie obwodnicy wybudowanej za podobne pieniądze w kierunku Piasków. Idiotyzm. A to dlaczego do dziś nie ma basenów geotermalnych to już wywód na inną okazję.

  Przemysł Śmieciowy to fanaberia wymyślona na potrzeby wyborów i zlecona do wykonania właśnie grupie z Twojego Kleszczowa. Czyli rozdmuchanie i szczucie. Po czym sami w śmieci wyrzucili (Eko-Region). Najpierw próbował jako radny właśnie nie kto inny tylko Rzeźnik (ten wg ciebie bez politycznej przeszłości) wraz Chojnowskim podstępem przekazać 8 milionów, a że nie wyszło, no to teraz jak cała rada się zmieniła dali 20 milionów. I tutaj można rzeczywiście śmiało powiedzieć o wyrzuceniu w błoto.

  Co do ostatniego czyli stref przemysłowych, jeśli dla ciebie 2,5 tysiąca miejsc to „Jedyne strategicznie trafione decyzje” no to mamy różne spojrzenia na życie, bo dla mnie budowanie nie budżetowych miejsc pracy powinno być priorytetem każdego mądrego samorządu a cała reszta to elementy dodane. Bo nawet jakość, życia i standardy wypoczynku po pracy powinny być pokłosiem budowania zachęty dla inwestorów jako przyszłych pracodawców potrzebujących pracowników którzy będą mieli mniejsze opory w przeniesieniu się tutaj np. z miasta.

  Czy byli to wybitni włodarze? Myślę, że nie, ale powiem tylko tyle kiedy oni zaczęli na wsi budować kanalizację inni w ościennych miejscowościach pukali się w głowy, po co to komu, nie mówiąc o strefach przemysłowych. To był moment jeszcze myślenie głębokim PRL-em. W latach 90-tych nikt o tym nie słyszał, a tak naprawdę dopiero dzisiaj inni ruszyli z taką ofertą, dwoją się i troją w poszukiwaniu inwestorów. Ale dopiero 20 lat po Kleszczowie. Czy nie zastanawia Cięto dlaczego tak jest i skąd ta przewaga Kleszczowa? Kasę możesz mieć, ale jak nie masz pomysłu co z nią zrobić to nic z tego nie wynika. Wiadomo zawsze można rozdać jak te 20 baniek w przypadku EkoRegionu. No i zawsze znajdzie się mądry, oczywiście po czasie co to wie lepiej.

  Tak zgodzę się z Tobą było wiele błędów, ale jak widzisz dużą zaletą i umiejętnością tamtych ludzi było strategiczne i dalekowzroczne myślenie. Przede wszystkim widoczne było przywiązanie i patriotyzm. No i moim zdaniem na pewno nie było takiego nepotyzmu jak obecnie.

  Nie wszystko im się udało, ale też nie jest tak, że prawie nic się nie udało, bo to nie prawda.

  Tam też było wielu ludzi którzy dbali i walczyli o tę gminę. Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora.

  Co do starości czy młodości. W Twoim Kleszczowie jak pisałem wcześniej są ludzie nie tylko starsi wiekiem ale i kiedyś rządzący więc bądźmy uczciwi. I tylko o to tutaj chodzi, dość manipulacji i pudrowania. Chcecie przejąć władzę proszę bardzo, ale nie w oparciu o kolejne oszustwa wyborcze.

  @Efka nie wiem co chcesz mi powiedzieć przywołując raport NIK zamówiony przez Chojnowskiego. Dla mnie dopóty dopóki będzie prezesem tej instytucji Kwiatkowski, działacz PO i poplecznik ludzi którzy dziś kontrolują władzę w Kleszczowie, a w rzeczywistości kleszczowską kasę, dla mnie te raporty nie są funta kłaków warte. Z tego co zdążyłem się zorientować jest mocno naciągany. Jednak jeśli są tam jakieś przewinienia powinny tym zająć się odpowiednie organa i wyjaśnić. Dla mnie nie ma znaczenia czy to Rozwój, Twój Kleszczów czy inny twór polityczny. Każda władza powinna być bezwzględnie rozliczana.

  Mam nadzieję, też że prokuratura sprawdzi dokładnie koszty budowy Solparku, Domu Kultury w Kleszczowie, strażnicy, remontu Ośrodka Zdrowia, budowy żłobka i przedszkola na zaciszu, itd. itp. Zmiana władzy w Polsce napawa optymizmem i nadzieją. Dość tej gangsterski. Mam tylko nadzieję, że zdążą i będzie w Kleszczowie jeszcze co ratować.

  Póki co na tym kończę konwersację z Wami. Może jeszcze kiedyć tutaj zajrzę kiedy zaczniecie przyjmować obiektywnie argumenty, a nie tylko walić na ślepo byleby przyłożyć.


 11. Pyza napisał(a):

  @zniesmaczony i tak ma wyglądać Twoje oparcie się w prawdzie? Poprzez powtarzanie kłamstw na temat Twojego Kleszczowa, poprzez nie uznawanie oczywistych faktów w raporcie NIK zawartym (dzięki Efka, że to przypomniałaś)? Bez względu na to kto jest autorem raportu NIK to są w nim zawarte szokujące stwierdzenia i jakoś nie słyszę by ktokolwiek próbował się od niego odwoływać.

  Ja też już jestem zmęczony czytaniem kłamstw na temat Twojego Kleszczowa czy innych historyjek wymyślanych w klasyczny dla sowieckiej propagandy sposób.
  Weź szczyptę prawdy, okraś ją swoimi wymysłami i kłamstwami, a wyjdzie Ci piękne błotko, którym będziesz mógł obrzucać innych.

  Przejdźmy do rzeczy. Pewnie, że fajnie jest mieć obiekt rekreacyjno-sportowy, ale dobrze by było wykonać go jak należy. A niestety poprzednia władza, która kreuje się na zbawicieli i stworzycieli gminy Kleszczów po prostu najnormalniej w świecie dała CIAŁA!! Ale co tam, Kleszczów jest bogaty, nie przejmujmy się nadzorem, rozdmuchanymi kosztami budowy, chorą koncepcją połączenia szkół z hotelami i rekreacją. Ktoś politycznie za te babole odpowiada!

  Kolejne mydlenie oczu geotermią. Nie tłumaczmy się, że jak jakaś instytucja dała kasę, to już na pewno wszystko jest okay. Mało to kasy zostało zmarnowane na bzdurne dotacje?
  http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/7036/jak_sobie_nie_radza_po_latach_startupy_ktore_otrzymaly_e-dotacje
  Do błędu trudno jest się przyznać, ale na pewno jest to lepsza droga, niż obrona złej decyzji, tkwienie w błędzie.

  W ogóle cały ten kompleks, a konkretnie jego lokalizacja, połączenie ze szkołami oraz nie mogące dojść do skutku uruchomienie geotermii to jedna wielka strategiczna wpadka i kolosalna niegospodarność poprzedniej władzy, która będzie ciążyć gminie Kleszczów przez następne lata!

  Każdy z nas mieszkańców powinien czuć podświadomy niepokój jak słyszy, że Ci ludzie, którzy swoimi decyzjami do tego doprowadzili cały czas przebierają nóżkami, żeby do władzy powrócić!
  Nie mam nic wspólnego z Odnową, ale z tego co wiem z opowiadań starszych stażem mieszkańców to pomysł Odnowy by tego typu działalność jaką realizuje Solpark zlokalizować na Czyżowie był o wiele lepszym pomysłem.
  Rozwój pomysł ukradł i do tego skopał wykonanie.

  Nie podnoś do rangi wybitności również naturalnych decyzji inwestycyjnych w latach 90tych. Śmiem twierdzić, że 99% samorządów w tamtym czasie, dysponując takimi środkami zaczęło by się elektryfikować, kanalizować, wodociągować, itd. itd. To, że znaleźli się tacy co może dziwili się iż Kleszczów robi takie inwestycje nie jest wcale dowodem na wybitność i geniusz tych posunięć.

  Tematu śmieci to lepiej nie dotykaj, bo dzięki Twojemu Kleszczowowi wiemy dokładnie co i jak było. Możesz sobie kłamać do woli, ale dzięki Twojemu Kleszczowowi zatrzymano to szaleństwo. I nie próbuj kłamać znowu (Ty co apelujesz o oparcie się o prawdę), bo w Internecie są wypowiedzi samego Pana Andrzeja Szczepockiego, cytuję: „Jak podkreśla Andrzej Szczepocki, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, planowane jest zgromadzenie w jednym miejscu przemysłu, który zajmowałby się przetwarzaniem i gospodarczym wykorzystaniem odpadów.”.
  Taką przyszłość w gminie Kleszczów planował nam Rozwój, ze swoim liderem na czele.
  Tutaj źródło: http://www.farmer.pl/fakty/polska/centrum-przetwarzania-odpadow-w-kleszczowie,28196.html
  Więc jaka teraz Twoim zdaniem jest prawda o budowie zagłębia śmieciowego w gminie Kleszczów? Uznasz prawdę, czy będziesz kluczył?

  Ale żeby tak nie spierać się ciągle to zgodzę się z jednym. Oczywiście, że łatwo jest teraz krytykować po czasie. Niestety aktywnej opozycji w postaci Twojego Kleszczowa nie mieliśmy wcześniej, a jak wiadomo nie trudno o błędy w rządzeniu jak opozycja jest słaba, albo jej w ogóle nie ma. A zadajmy sobie pytanie dlaczego tak było?
  I tutaj niestety znowu muszę powrócić do krytyki, bo Rozwój jak rządził, to właśnie w taki sposób, że opozycja nie miała szansy się wykształcić. Ludzie się bali represji za odmienne od władzy zdanie, wypowiadane publicznie. Zmieniło się to z przyjściem Twojego Kleszczowa. Od tej daty możemy mówić o powolnym odbetonowywaniu gminy.
  Ale włodarze, już Ci nowi, którzy dzięki odbetonowaniu gminy zdobyli władzę wciąż postępują tak jakby byli Panami i władcami na swoim, a nie funkcjonariuszami publicznymi mającymi służyć społeczności lokalnej. Mentalność wciąż daleka od pożądanej.
  Rozwój czy to co z niego dzisiaj zostało, będąc w opozycji również zachowuje się kompletnie nie racjonalnie i nieodpowiedzialnie. Atakuje wszystkich dookoła, kłamie i jątrzy w społeczności. Próbuje na nienawiści i fałszywych oskarżeniach odzyskać poparcie społeczne. To jest odpychająca taktyka, bazująca na najniższych ludzkich instynktach.
  Rozwój zachowuje się dokładnie jak dzisiejsi szKODnicy, Nowoczesne i PO, które nie umieją pogodzić się ze zmianą władzy w kraju, tak Rozwój w gminie. Uważają, że tylko Oni rządzić gminą mogą i umieją, że Oni gminę zbudowali (a to wyżej udowodniłem, że jest nieprawdą). Na tą okoliczność na portalu sąsiednim produkowane są setki kłamliwych zdań i oskarżeń.

  Ja z niecierpliwością wyczekuję czasów jak dawni rządzący przestaną wypisywać głupoty na Internecie, uderzą się w piersi i poszukają porozumienia i dialogu. Młodsze pokolenie upomina się o wpływ na losy gminy i nie należy mu w tym przeszkadzać, ani blokować miejsc, bo Ci co rządzili pokazali już co potrafią. Może lepiej odnajdą się w roli doradczej dla młodszego pokolenia. Mając spory bagaż doświadczeń i błędów, pomogliby rozwijać gminę.


 12. zniesmaczony napisał(a):

  @Pyza miałem już nie pisać, no ale nie da się tego okropnego bełkotu czytać! Człowieku zupełnie nie wiesz o czym piszesz.

  Twoja wiedza jest na poziomie Pertu – „po święcie sześciu króli” 🙂 coś słyszał i wydaje mu się, że wie. Tak i Ty piszesz poplątane z pomieszanym. Wrzucasz wszystko do jednego wora – np. dla ciebie dotacje to dotacje – chłopie rozdawane durnie dotacje unijne jak w tym linku co to go podałeś nijak się mają do dotacji z NFOŚiGW. To nie są dotacje unijne, a z budżetu państwa! Zupełnie inne kryteria! Poczytaj trochę ignorancie zanim napiszesz kolejne brednie i to nie jest żaden błąd, sam będziesz jeszcze nie raz chciał tyłek moczyć w solankach.

  Kolejny mega news godny Bolka! Rozwój ukradł pomysł Odnowie to jest tak durne stwierdzenie, że aż boli. Widać nie masz pojęcia co Odnowa chciała budować. To miał być dosłownie „Małpi gaj” – olbrzymi park zabaw i rozrywki – kto by to chłopie utrzymał? W Chorzowie, bo to jest adekwatne porównanie inwestycji za te pieniądze, a nie Zatorze jak pisze Rzeźnik, ledwo zipią i żyją tylko dzięki temu, że są finansowani prawie w całości przez państwo i samorząd jako dobro narodowe. Pomyśl realnie w takiej dużej aglomeracji nie dają rady sami! A ty na wsi chciałeś utrzymać coś takiego, co miało kosztować 1,5 miliarda? Chorzowski park rozrywki z karuzelami i huśtawkami raczej nie przypomina Solparku. A już na pewno ma się nijak do wesołego miasteczka pn. Energylandia, o której pisze Rzeźnik. Bądź uczciwy, nie da się ukraść pomysłu na zupełnie inny koncept. Tam obiekt rozrywkowy tutaj rekreacyjno-sportowy. Nazwy podobne ale znaczenie jednak inne. Kolejny przykład waszej ignorancji.

  Co do wypocin Rzeźnika. Ja wiem, że broni Odnowy jak tylko może, pewnie dlatego, że to kolejny pomysł na siebie i zaczyn pod przyszłe wybory w Kleszczowie. Pomysłów własnych brak to teraz zaczyna te „kotlety” niewybuchy mentorów z „Odnowy” przekuwać na super pomysły, zbawienie dla Kleszczowa. Pewnie bada czy temat chwyci i jeśli tak to za chwile w programie wyborczym to lub podobną niedorzeczność umieści pod hasłem Mega-atrakcja dla Kleszczowa.

  Swoją drogą byłeś kiedyś w Zatorzu? Zgodnie z tym co podał właścicielEnergylandii, Marek Goczał w wywiadzie tamta inwestycja kosztowała jak łatwo policzyć 61,3 miliona złotych i jak widzisz tutaj rzeczywiście tylko dzięki temu ekonomicznie „się spięło” że właśnie z unijnych funduszy zostało sfinansowane ponad 68% jej kosztów)

  cyt.: „Odwiedziłem kilka innych parków, zapoznałem się z cenami urządzeń, które początkowo mnie przerażały. Pomyślałem wtedy, że sam nie dam rady ale mogę spróbować szczęścia z funduszami europejskimi. I tak w roku 2009 złożyłem stosowny wniosek o dofinansowanie, który musiałem wielokrotnie uzupełniać. Decyzja o przyznaniu mi dofinansowania w wysokości 42 mln (68,52% wartości całego projektu), zapadła w tym roku.”

  Co by nie być gołosłownym – cały wywiad z Markiem Goczałem właścicielem Energylandii jest tutaj, poczytaj trochę:

  http://parkmag.pl/parkipl/czy-w-zatorze-powstanie-park-rozrywki-energylandia/

  Czyli jak widzisz realnie pan Goczał poniósł koszt, na który teraz musi zapracować w wysokości lekko ponad 19 milionów złotych (61,3 – 42 = 19,3). Kluczowym tutaj jest także położenie inwestycji, jak mówi sam właściciel długo szukał odpowiedniego miejsca położonego blisko dwóch wielkich aglomeracji: Krakowa i Katowic.

  A więc jak można przypuszczać przy tak korzystnych parametrach finansowania i szerokim dostępem do potencjalnych klientów ta relatywnie niewielka kwota wkładu ma realną szansę zwrotu. Natomiast Kleszczów byłby w dokładnie odwrotnej sytuacji niebotyczna kwota inwestycji 1,5 mililiarda, najbliższe większe skupiska klientów to Łódź i Częstochowa oddalone średnio po około 70 kilometrów. Dlatego nie dziwię się, że wizjonerzy z „Odnowy” podawali zupełnie poważnie w uzasadnieniu inwestycji jako jedno z głównych źródeł utrzymania tego molocha, pielgrzymki na Jasną Górę tędy przechodzące. 🙂 Czego niestety nie podał w swoim populistycznym tekście Rzeźnik, nie podał także żadnych innych szczegółów poza tym że w Zatorzu jest super.

  Nie jestem z Rozwoju choć zupełnie poważnie rozważam przyłączenie się do tych ludzi, bo tak naprawdę tylko oni mówili i mówią o ważnych sprawach, przynajmniej dla mnie, a nie tylko o pomysłach na upłynnienie kasy gminnej i zabawę (kolejne propozycje jak nie budowy Małpiego Gaju to pełnowymiarowych hal sportowych za setki milionów i prześciganie się w pomysłach na zabawę i wycieczki, niestety głównie dla seniorów)

  Jestem zwyczajnie przerażony jak czytam takie płytkie ignoranckie populistyczne teksty jak Twoje. Piszesz je nie mając bladego pojęcia o czym piszesz, jak słynna posłanka .nowoczesnej. Powtarzała jak mantrę hasła, że kwota wolna od podatku jest zbyt niska, ale zapytana przez dziennikarza ile ta kwota obecnie wynosi nie miała o tym zielonego pojęcia. Hasła, hasła i jeszcze raz hasła. Choć w Twoim przypadku to akurat pół biedy, gorzej jak tego typu teksty popełnia pretendent do urzędu wójta. Mam nadzieję, że @Pyza to nie jego kolejna „nakładka”.

  Naprawdę brak pomysłów powala, tacy niby kreatywni, tacy krewcy, „młodzi”, a echo odpowiada jak zapytasz o poważne pomysły na tą gminę. Wypisz wymaluj .Nowoczesna. I nie chodzi o inicjatywy typu stowarzyszenie Mieszkańców wsi Żłobnica czy E-sport. Zabawa, gry, imprezy integracyjne, balangi czy w porywach mycie ekranów akustycznych, wszystko fajnie, też potrzebne, ale tylko TEŻ. Tego do przysłowiowego gara nie włożysz i spokojnej, stabilnej przyszłości ludziom tutaj mieszkającym nie zapewnisz. Tym bardziej, że źródełko dla tej proponowanej krainy zabawy i rozrywki wysycha (patrz plany kopalni). Tego nie można nazwać poważną propozycją i pomysłem dla Kleszczowa.

  Wystarczy wyobrazić sobie rządy takich ludzi, choć może nawet nie trzeba sobie wyobrażać, przecież to są tacy kolejni Chojnowscy, przecież on to samo mówił, to będą kolejne stracone lata na dalsze zajmowanie się „niezmiernie ważnymi” bzdetami.


 13. Efka napisał(a):

  No tak, lepiej na powrót dopuścić Szczepockiego i jego kapciowych? Albo Tarkowską, żeby mogła się dorabiać kolejnych milionów?

  Sprytnie nie skomentowałeś planów Rozwoju do zrobienia w Kleszczowie zagłębia przemysłu śmieciowego.
  To ma być poważna recepta na przyszłość Kleszczowa?
  Ja podziękuję serdecznie. Dwa razy do tej samej rzeki wchodzić nie będę. Najwyższy czas oddać stery gminy w ręce młodego pokolenia. Spojrzenie na świat, dostrzeganie szans i potencjałów jest u nich i tak 100 razy większe niż u emerytowanych samorządowców.


 14. pismak napisał(a):

  Efka->Tarkowska cały czas jest dopuszczona. 🙂
  A stery gminy właśnie teraz są w rękach młodego pokolenia 🙂
  I co Ty na to ? Jesteś już tutaj razem z nami, na tym świecie ? Powróciłaś ?


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM