| Subkrybuj kanał RSS

Wideo relacja z XXII Sesji Rady Gminy Kleszczów

28 maja 2016 | Autor:
Kategoria: Ogólne, Rada Gminy, Wideo Relacje, Wójt


W dniu 24 maja 2016 roku odbyła się 22 sesja Rady Gminy Kleszczów.

Ciekawe fragmenty pojawią się pod koniec sesji w 5 części od 7 min 17 sek oraz od 22 min 40 sek.
Obserwujemy „festiwal” wybielania rządów poprzedniej władzy w wykonaniu radnego Henryka Michałka, natomiast radna Kazimiera Tarkowska z kolei próbuje uciec od odpowiedzialności za to jak wyglądają rządy obecnej władzy.

Czy mieszkańcy dadzą się nabrać na te tanie chwyty?
Na pewno Twój Kleszczów zrobi co w jego mocy, aby każdą hipokryzję, każde wybielenie i zakłamanie przeszłości dotarło pod strzechy domów w gminie Kleszczów.

Odpowiedzi: 9 do wpisu “Wideo relacja z XXII Sesji Rady Gminy Kleszczów”

 1. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Cała piąta część relacji jest porażająca. Zaczęły się podchody. Pewna Pani zapomniała jak całą grupę prowadziła do zwycięstwa w wyborach? Kto najbardziej udzielał się na zebraniach przedwyborczych i obiecywał wyborcom gruszki na wierzbie? Jak można teraz mówić, że ja się z tego wymiksowałam i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności. Czy wynik z wyborów i mandat zaufania od wyborców nie zobowiązuje do niczego i można się skupić tylko na atakach, krytyce i braniu diety? Mam wrażenie, że ta sala w urzędzie zaczyna zamieniać się w piaskownicę. Szkoda tylko, że kosztem gminy, która zaczyna staczać się po równi pochyłej. Jak można zniweczyć takie zaufanie. 14 radnych w Radzie Gminy i Wójt. Co z tego zostało widać gołym okiem. Ośmiu radnych i Wójt, który trudno określić z kim trzyma. Mamy Mercedesa, tylko ktoś chwilowo silnik zwinął.


 2. usmiechniety napisał(a):

  Przemku mam pytanie , dlaczego nie pokazałeś początku 4 części sesji jak wójt po zadanym pytaniu radnego Jarząbka kłamie że prezes komunalki pan Bruno nie miał zajmować się geotermią ? Są na to dowody że p. Chojnowski zachwalał fachowość pana Bruno w tym temacie ,przejrzyj nagrania z początku kadencji po wyborach na wójta jak pojawił się pan Bruno we władzach komunalki.POZDRAWIAM


 3. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Faktycznie otwiera się od 5 części. Można przekierować na YouTube i będzie całość. Cała 4 część odnosi się właśnie do wykorzystania wód termalnych. Na sesję przybył Prezes Zakładu Komunalnego oraz przedstawiciel spółki Solpark. Ja jeszcze dokładnie tego nie prześledziłem, tak od „dechy do dechy”. Wciągnęły mnie te rozgrywki polityczne w 5 części i szukanie winnego. Co do pana Bruno, to faktem jest, że były takie rekomendacje dla tego Pana. Dla mnie to szereg absurdów. Z rozmowy podczas sesji wynika, że komunalka dopłaca do ogrzewania Solparku, bo jadą poniżej kosztów, tylko po to by ktoś to odebrał. Skoro ogrzewanie z term jest droższe od gazowego, to po jakiego „grzyba” było się w to pchać.
  Podejrzewam, że z tym nowym taborem samochodowym będzie podobnie, bo nie chce mi się zbytnio wierzyć, że potrafią wyjść z usługą na zewnątrz i zarabiać na kursach jak na normalną spółkę przystało.
  Zapanował ogólny bałagan i nie widać szans, że uda się z tego coś jeszcze skleić. Teraz zostaje czekać co dalej z FRGK, bo prezes Mazur oficjalnie podczas sesji ogłosił, że rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Dwa lata kadencji i trzeci prezes się szykuje. Ciekawe kto tym razem i ile wytrzyma. Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby referendum i to z inicjatywy Rady Gminy, by nie biegać za podpisami. Szkoda aby kolejne 2,5 roku panował taki chaos i zastój w gminie.


 4. Jarosław Rzeźnik napisał(a):

  To jest jakiś błąd YouTuba, że nie pozwala oglądać całości sesji, część za częścią w formie Playera embedowanego na obcej stronie.

  W takim przypadku zawsze warto iść bezpośrednio na YouTube, klikając w tytuł filmu, tutaj „Sesja Rady Gminy Kleszczów…”.


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Radny H. Michałek też nieźle poprzedników wybiela. A kto był na etatach w zarządzie FRGK, ESK, Bełchatowsko-Kleszczowskim Parku Przemysłowo Technologicznym? Można by pewnie jeszcze trochę powymieniać. Żeby komuś wypominać, że źle czyni, warto być samemu czystym. Oczywiście nie pochwalam układanek personalnych tego rodzaju. Powinno się jednak oddzielać pewne funkcje i stawiać w głównej mierze na fachowość kandydata. Wiele razy powtarzaliśmy na tej stronie, że większość stanowisk powinno być obsadzanych w drodze konkursu. Niestety kleszczowska rzeczywistość jak zwykle jest inna.


 6. usmiechniety napisał(a):

  Przemku nie chodzi mi o to czy radny H. Michałek kogoś wybiela czy nie , chodzi mi o to że przedstawiasz cały czas Rozwój ,Rozwój ,Rozwój…….a gdzie RAZEM DLA GMINY …I WÓJ KTÓREGO POPIERAŁEŚ …przypominam ci że tamta rada miała …5 WÓJTÓW …TARKOWSKA,ROZNOWSKI,SEKRETARZ,ROZNOWSKI,CHOJNOWSKI….przemyśl pewne sprawy a potem szkaluj innych
  ,sam osobiście przyczyniłeś się do tego .że TWÓJ KLESZCZÓW
  wybrał co wybrał i nie straż ze będziesz latał po domach i ulotki roznosił bo ludzie chcą spokoju i pokoju i maja w Du… rozgrywki …miedzy wami .POCZEKAMY IWYBIERZEMY TYCH KTORYM UFAMY.PA


 7. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @uśmiechniety, zauważ, że dawno nie ruszałem Rozwoju i sporo wpisów poszło dotyczących obecnej władzy, które z pewnością splendoru im nie przyniosły.
  Nie ma co tłumaczyć pięcioma wójtami, bo łączenie stanowisk w naszej gminie, to standard od kilkudziesięciu lat. Podobnie ma się sposób traktowania wszelkiej opozycji. Kto po drugiej stronie muru, przeważnie nie ma racji.
  Wystarczy przypomnieć wydarzenia z przed kilku lat, gdy TK włączyło się w spór z pewną firmą powiązaną z niektórymi ludźmi z FRGK. Czy ktoś próbował rozmawiać, prowadzić mediacje? Otóż nie. Jedyne spotkania to te organizowane przez gminę, gdzie prawnik spółki, za wypowiedzi mieszkańców groził pozwami i wiadome zakończenie tematu poprzez dwa pozwy dla lidera TK. Tak się w gminie negocjuje z mieszkańcami.
  Obecnie sytuacja nie odbiega od normy. Jedno z ugrupowań działających na terenie gminy już kilkakrotnie dawało sygnał, aby zorganizować spotkanie delegacji opozycji przy jednym stole z Wójtem i Radnymi i wymienić się poglądami. Niestety po wyborach nikt nie szuka takich kontaktów, uważając je za zbędne.
  Co do tego kawałka Twego wpisu, o Wójcie którego popierałem. Nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem, że w wyborach uzupełniających obecny Wójt miał poparcie ze strony TK. Tyle, że my przejrzeliśmy na oczy po tym okresie próby i w terminowych wyborach mówiliśmy głośno, że to nie będzie dobry wybór. Dlatego też nie szliśmy z nimi w jednym szeregu, choć tak mogliśmy pewnie znacznie więcej zyskać. Wystawiliśmy swój komitet wyborczy. Nie wypaliło i trudno. Wyborcy wybrali demokratycznie władzę i oczekują od niej efektów.
  A efekty są jak z załączonym materiale wideo. Główna „twarz” kampanii wyborczej RDGK, twierdzi teraz, że nie ponosi odpowiedzialności za to co obecnie się dzieje w gminie. Żart, czy może ktoś traci kontakt z rzeczywistością?
  Na stronie czwartej biuletynu RDGK http://www.razemdlagminykleszczow.pl/biuletyn/RAZEM2.pdf jest chyba w miarę wymowne zdjęcie, a każdy w gminie wie czyj wizerunek najbardziej przełożył się na głosy.


 8. usmiechniety napisał(a):

  A ty swoje Przemku……Jak ktoś zna Cię osobiście i wie kim jesteś TO KOŃ BY SIE USMIAŁ …AMEN


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM