| Subkrybuj kanał RSS

Nowy Prezes FRGK

22 listopada 2016 | Autor:
Kategoria: FRGK, Kleszczów, Rada Gminy


Stało się, powoli przepchnięto do funkcji Prezesa Zarządu FRGK niejakiego Pana Krzysztofa Stębelskiego.
http://www.fundacja-kleszczow.pl/kontakt.html

Na stronie internetowej FRGK widnieje już jego nazwisko wraz z funkcją „Prezes Zarządu”.

W bardzo zagadkowy sposób trafił do FRGK. Ot pewnego razu przeglądał sobie strony NIK i natrafił na protokół pokontrolny z kontroli w FRGK za rządów „jedynego słusznego Prezesa Pana Andrzeja Sz. i Spółki Rozwój”. Swoją drogą ten protokół powinien być obowiązkową lekturą każdego mieszkańca gminy Kleszczów.
Ale wróćmy do tematu. Pan Stębelski postanowił przydać się w Fundacji. Sprawdził jej statut co pozwoliło mu zwrócić się od razu do właściwego organu, tj. organu nadzorującego fundację, a konkretnie do Przewodniczącego Michała Michałka. Nie wiadomo jak długo trwała rozmowa, ale Pan Stębelski tak ujął Przewodniczącego, że ten wysłał go do Zarządu FRGK… tam też się spodobał i dostał posadę menadżera.
W Fundacji sporo menadżerów, dyrektorów, członków zarządu. Jeden w tą czy tamtą różnicy nie zrobi.
😉

I Pan Krzysztof jest w Fundacji od pierwszej dekady października, a teraz w nowej roli jako Prezes.
Przyznacie Państwo, że tyleż wspaniała co niezwykła ścieżka kariery.

Warto zadać sobie na przykład takie pytania:
Czy to aby przypadkiem nie jest forma wdzięczności na rzecz pewnego środowiska, które możemy od dłuższego czasu obserwować w otoczeniu grupy radnych z Przewodniczącym na czele? A może to dopiero jest zapracowywanie sobie na wdzięczność tego środowiska, która się przyda w późniejszym okresie?
Czy czekają nas kolejne transfery?
Czy to jest rozsądne posiłkować się środowiskami z zewnątrz mając takie możliwości jak nasza gmina?
Czy nie zachodzi zbyt duże ryzyko, że te alianse mogą zakończyć się niekorzystnie dla gminy?
Czy niejasne zależności, tutaj na dole, w samorządzie nie obrócą się przeciwko tym, którzy po nie sięgnęli?
Czy będąc niedoświadczonym możemy łatwo skończyć jako marionetka w rękach starszych, wprawionych w gierkach „działaczy”?

A jakie są wasze hipotezy co do tej niezwykłej ścieżki kariery nowego Prezesa FRGK, którą zapewnił mu Przewodniczący RG Michał Michałek?

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Nowy Prezes FRGK”

 1. student napisał(a):

  A ja zadam tylko 3 pytania:
  1. Ile będzie zarabiał nowy Prezes ?
  2. Kiedy zostaną przywrócone nagrody dla uczniów i studentów z naszej gminy ?
  3. Dlaczego kluczowe stanowiska w gminnych spółkach (np. Prezesi) ciągle zajmują ludzie z zewnątrz, nie związani z gminą, poza tym, że tylko doją kasę ?


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @student, się okaże podczas najbliższej sesji. W porządku jest rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla prezesa i członków zarządu FRGK. Obecnie zgodnie z obowiązującą uchwałą, prezes ma 2,5 średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw za IV kwartał roku poprzedzającego. V-ce 0,8 a członkowie 0,6. Za październik 2016 jest to kwota 4260 zł. Jeśli nie zmienią tej uchwały to od stycznia będą mieć zarobki na poziomie: prezes ponad 10 650 zł, V-ce 3400 zł, członek 2500 zł.


 3. PIS napisał(a):

  Michałek myśli że jest prezesem Jarkiem K.


 4. student napisał(a):

  Prezes 10650 + Wiceprezes 3400 + 2 Członków 2 x 2550 = 19 150 zł co miesiąc.
  Naprawdę warto wydawać tyle kasy co miesiąc nie wspominając innych stanowisk typu: koordynatorzy, sekretarki, itp.
  A może by tak raport miesięczny na radę gminy (czyli fundatora), co FRGK zrobiła przez miesiąc i za co biorą kasę ?
  Podobnie, jak zdaje raport Wójt i Przewodniczący Rady na każdej sesji.


 5. iwona napisał(a):

  Wystarczy zainteresować sprawą telewizje np: TVN,lokalny NTL albo Polsat. Oni na pewno zajmą się sprawą 🙂 Jakiś reportażyk o kleszczowskim Misiewiczu????? Chętnie pewnie zrobią 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM