| Subkrybuj kanał RSS

Nowy Prezes FRGK

22 listopada 2016 | Autor:
Kategoria: FRGK, Kleszczów, Rada Gminy


Stało się, powoli przepchnięto do funkcji Prezesa Zarządu FRGK niejakiego Pana Krzysztofa Stębelskiego.
http://www.fundacja-kleszczow.pl/kontakt.html

Na stronie internetowej FRGK widnieje już jego nazwisko wraz z funkcją „Prezes Zarządu”.

W bardzo zagadkowy sposób trafił do FRGK. Ot pewnego razu przeglądał sobie strony NIK i natrafił na protokół pokontrolny z kontroli w FRGK za rządów „jedynego słusznego Prezesa Pana Andrzeja Sz. i Spółki Rozwój”. Swoją drogą ten protokół powinien być obowiązkową lekturą każdego mieszkańca gminy Kleszczów.
Ale wróćmy do tematu. Pan Stębelski postanowił przydać się w Fundacji. Sprawdził jej statut co pozwoliło mu zwrócić się od razu do właściwego organu, tj. organu nadzorującego fundację, a konkretnie do Przewodniczącego Michała Michałka. Nie wiadomo jak długo trwała rozmowa, ale Pan Stębelski tak ujął Przewodniczącego, że ten wysłał go do Zarządu FRGK… tam też się spodobał i dostał posadę menadżera.
W Fundacji sporo menadżerów, dyrektorów, członków zarządu. Jeden w tą czy tamtą różnicy nie zrobi.
😉

I Pan Krzysztof jest w Fundacji od pierwszej dekady października, a teraz w nowej roli jako Prezes.
Przyznacie Państwo, że tyleż wspaniała co niezwykła ścieżka kariery.

Warto zadać sobie na przykład takie pytania:
Czy to aby przypadkiem nie jest forma wdzięczności na rzecz pewnego środowiska, które możemy od dłuższego czasu obserwować w otoczeniu grupy radnych z Przewodniczącym na czele? A może to dopiero jest zapracowywanie sobie na wdzięczność tego środowiska, która się przyda w późniejszym okresie?
Czy czekają nas kolejne transfery?
Czy to jest rozsądne posiłkować się środowiskami z zewnątrz mając takie możliwości jak nasza gmina?
Czy nie zachodzi zbyt duże ryzyko, że te alianse mogą zakończyć się niekorzystnie dla gminy?
Czy niejasne zależności, tutaj na dole, w samorządzie nie obrócą się przeciwko tym, którzy po nie sięgnęli?
Czy będąc niedoświadczonym możemy łatwo skończyć jako marionetka w rękach starszych, wprawionych w gierkach „działaczy”?

A jakie są wasze hipotezy co do tej niezwykłej ścieżki kariery nowego Prezesa FRGK, którą zapewnił mu Przewodniczący RG Michał Michałek?

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Nowy Prezes FRGK”

 1. student napisał(a):

  A ja zadam tylko 3 pytania:
  1. Ile będzie zarabiał nowy Prezes ?
  2. Kiedy zostaną przywrócone nagrody dla uczniów i studentów z naszej gminy ?
  3. Dlaczego kluczowe stanowiska w gminnych spółkach (np. Prezesi) ciągle zajmują ludzie z zewnątrz, nie związani z gminą, poza tym, że tylko doją kasę ?


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  @student, się okaże podczas najbliższej sesji. W porządku jest rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla prezesa i członków zarządu FRGK. Obecnie zgodnie z obowiązującą uchwałą, prezes ma 2,5 średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw za IV kwartał roku poprzedzającego. V-ce 0,8 a członkowie 0,6. Za październik 2016 jest to kwota 4260 zł. Jeśli nie zmienią tej uchwały to od stycznia będą mieć zarobki na poziomie: prezes ponad 10 650 zł, V-ce 3400 zł, członek 2500 zł.


 3. PIS napisał(a):

  Michałek myśli że jest prezesem Jarkiem K.


 4. student napisał(a):

  Prezes 10650 + Wiceprezes 3400 + 2 Członków 2 x 2550 = 19 150 zł co miesiąc.
  Naprawdę warto wydawać tyle kasy co miesiąc nie wspominając innych stanowisk typu: koordynatorzy, sekretarki, itp.
  A może by tak raport miesięczny na radę gminy (czyli fundatora), co FRGK zrobiła przez miesiąc i za co biorą kasę ?
  Podobnie, jak zdaje raport Wójt i Przewodniczący Rady na każdej sesji.


 5. iwona napisał(a):

  Wystarczy zainteresować sprawą telewizje np: TVN,lokalny NTL albo Polsat. Oni na pewno zajmą się sprawą 🙂 Jakiś reportażyk o kleszczowskim Misiewiczu????? Chętnie pewnie zrobią 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Zakład termicznego przekształcania odpadów medycznych... (1)
  • Avatar użytkownikaNowy mieszkaniec { Hej, jestem nowym mieszkańcem i temat tych śmieci mnie wyjątkowo smuci. Kto w ogóle tutaj dopuścił takie działalności w strefach? Od kiedy mamy z tym... } – Sep 30, 10:25 PM
 • Przebudowa Głównej- bezradność, niemoc i... (2)
  • Avatar użytkownikaMieszkanka { Podobno pani od sprzątania przesiaduje ostatnio w gminie, to masz taki nadzór nad czystością. } – Sep 30, 10:08 PM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Witam,nie koniecznie temat związany z ulicą główną. Jestem bardzo zaniepokojony sytuacją jaka dzieje się w Solparku od kilku tygodni. Jestem ojcem dziecka, które uczęszcza do... } – Sep 28, 10:12 PM
 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM