| Subkrybuj kanał RSS

Czy z Naszą gminą jest już tak źle?

13 czerwca 2017 | Autor:
Kategoria: Spalarnia


W uzasadnieniu, dlaczego na terenie gminy powinien powstać „Zakład termicznego przekształcania odpadów medycznych niebezpiecznych”, dowiadujemy się, że brak realizacji tego projektu ograniczy rozwój gospodarczy rejonu i będzie to sprzeczne z planami rozwoju.

Ciekawe zatem te plany rozwoju mamy, skoro bez przetwórstwa odpadów, nie mamy szans na rozwój gospodarczy. Dwa szpitale w rejonie i zakład termicznego przekształcania odpadów w Bełchatowie, którego moce przerobowe zapewniają unieszkodliwienie całego strumienia odpadów medycznych z terenu woj. łódzkiego. Co w takim razie może powodować tą zapaść gospodarczą, jeżeli inwestycja nie powstanie?

Za główne korzyści podaje się, że z punktu widzenia społecznego, zakład będzie źródłem zatrudnienia i przyczyni się do rozwoju regionu.

Szkoda, że nie podano w jaki sposób przyczyni się do rozwoju regionu. Co tu dodatkowo powstanie, tzn. dla jakich inwestycji ten zakład będzie magnesem przyciągającym inwestorów?

Patrząc na specyfikę, to najkorzystniejsze byłoby wybudowanie z dziesięciu szpitali w strefie Bogumiłów. Miałyby na miejscu rozwiązanie problemu dotyczącego produkowanych przez nie odpadów w szczególności pod względem logistycznym.

Co do zatrudnienia, to nie ma wątpliwości, że to plus dla gminy. Zatrudnienie planowane jest dla 33 pracowników produkcyjnych i 17 biurowych. Oferta dość bogata, ale specyfika zakładu niezbyt zachęcająca. W głównej mierze będą tam przetwarzane odpady zakaźne, zarażone różnego rodzaju bakteriami i drobnoustrojami. Co prawda raczej nie będzie się widziało co „idzie do pieca”, bo wszystko powinno być pakowane w szczelne worki, ale samo wyobrażenie co się w nich znajduje, u sporej części społeczeństwa będzie budziło sporo wątpliwości, czy podejmować tam pracę i za ile.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Czy z Naszą gminą jest już tak źle?”

 1. KR napisał(a):

  To tylko pokazuje, że rozwój społeczny, podmiotowy, nie szedł w parze ze wzrostem zamożności i rozwojem infrastruktury. Gmina (tu rozumiana jako władze) nie potrafi się cenić. Wzięcie jednego kontrowersyjnego inwestora spowoduje, że przyjdą podobni, a tacy bardziej wyrafinowani się zastanowią.


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  I tu właśnie są poważne obawy. Jak uda się jednemu to może się otworzyć worek bez dna. Z tego co się orientuję, to nie są jedyne działki, na których się nic nie dzieje, a są w posiadaniu spółek bez możliwości odkupu. Spółka, od której kupowano ziemię pod inwestycję miała ponad 9 hektarów odkupione od FRGK. Pod ten konkretny zakład przeznacza się 5,56 ha. Cztery hektary pewnie czekają na rozwój sytuacji.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM