| Subkrybuj kanał RSS

Zadyszka, czy trzeci oddech Przewodniczącego Rady Gminy?

23 stycznia 2018 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Rada Gminy


Zastanawiam się, czy Przewodniczący RG, złapał trzeci oddech i doznał olśnienia, czy po prostu widząc marazm i zastój w gminie, aby ratować sytuację w końcówce mijającej kadencji, zaczął korzystać z programów wyborczych opozycji, które wcześniej były „mieszane z błotem”.
W dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego pojawiła się wzmianka, o następującej treści (cytat z Nr 18 (24.761) Dziennika Łódzkiego z dn. 23.01.2018):
„Kleszczów wybuduje nowoczesną strzelnicę?
Do budowy profesjonalnej strzelnicy, z której w przyszłości mogłyby korzystać wojsko i policja, a także mieszkańcy, chce przekonać radnych przewodniczący rady gminy Kleszczów Michał Michałek. W najbliższych miesiącach mają się odbyć konsultacje z radnymi w tej sprawie, a także z władzami gminy. Niewykluczone, że inwestycja zostanie wpisana do budżetu gminy na ten rok.”

Cóż za wspaniały pomysł. W końcu coś może ruszy w tej gminie, bo od czterech lat widać tylko przepychanki na linii Wójt-Rada, skutkujące brakiem jakichkolwiek sensownych inwestycji. Sztandarowe projekty poległy w gruzach. Rozkopane na zimę drogi, przedszkole rozbabrane przez blisko dwa lata, doczekało się kolejnego przetargu na jego dokończenie i śmiem wątpić, czy we wrześniu zostanie oddane. Drogi przez wkop ani widu, ani słychu. Przy Solpark ciągle straszą hałdy ziemi. Szkoły w martwym punkcie i pomimo wielu pytań, nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak zamierzają rozwiązać już nieciekawą sytuację, kiedy od września ruszą ósme klasy. Można by jeszcze sporo wymieniać, ale wróćmy do tematu.

Czyżby strzelnica miała być tym strzałem w dziesiątkę, który na zakończenie kadencji, poprawi wizerunek Rady i Urzędu? Jestem za i nie pisałbym tego, jakby to nie był jeden z głównych pomysłów Twojego Kleszczowa, w poprzedniej kampanii wyborczej. Pomysłu mieszanego z błotem i przez niektórych wyśmiewanego.

Co ciekawe o bardzo podobnym pomyśle dowiedziałem się we wrześniu 2017 roku od Wójta. Z rozmowy wynikało, że to Wójt chce budować strzelnicę w okolicach Czyżowa, ale Rada Gminy, nie chce zaakceptować tego projektu.

To kto w końcu wpadł na ten pomysł, poza bezsprzecznym pierwszym autorem, jakim był TK. Kto z kim bawi się teraz w kotka i myszkę. A może się dogadali i osobno znów jest razem. Nic przecież nie łączy tak jak wybory i chęć pozostania przy …..? Powiem, że sam się w tym już całkiem pogubiłem. Pewnie zaraz usłyszę, że Przewodniczący pierwszy raz słyszy, że TK miał takie pomysły na gminę i to jego wizjonerskie spojrzenie, zauważyło taką lukę w przestrzeni gminy. To też nie będzie niestety świadczyło dobrze o jego umiejętnościach politycznych, ponieważ „rasowy” polityk na bieżąco obserwuje działania, a w szczególności propozycje opozycji.

Cóż na koniec, żeby ułatwić panu Przewodniczącemu wymyślanie kolejnych zbawczych pomysłów na gminę, zamieszczam poniżej link do biuletynu wyborczego TK z listopada 2014 roku. Trochę ciekawych pomysłów może jeszcze znajdzie w archiwalnych wpisach na TK. Powodzenia.

Ps. Proponuję jeszcze pogłówkować, bo ta strzelnica w przypadku Twojego Kleszczowa, to tylko 50% szerszego projektu, który jako całość pewnie całkiem nieźle by się wpisał w krajobraz Antoniówki, czy Czyżowa z pobliską Górą Kamieńsk.
http://twoj-kleszczow.pl/wp-content/uploads/2014/11/biuletyn-wyborczy-nr2.pdf

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Zadyszka, czy trzeci oddech Przewodniczącego Rady Gminy?”

 1. Fati napisał(a):

  Przewodniczący Rady już jest dogadamy z Wójtem. I po co ten PIS????? Jak teraz stołki oddacie platformie????? Czyli Razem dla Gminy Kleszczów. Czyli stracone 5/6 lat?


 2. cytat napisał(a):

  Zacytuję Przemka:
  A może się dogadali i osobno znów jest razem. Nic przecież nie łączy tak jak wybory i chęć pozostania przy …..?
  Dopiszę jeszcze koryto.


 3. Kika napisał(a):

  Tyle zmian w gminie a tu cisza jak po śmierci organisty. Przyzwyczajona jestem źe o dobrych posunięciach to się tu nie piszę, no ale chociaż mógłby być jakiś komentarz. Fama niesie, źe to nie ostatnie odwołania w gminie. Następny ma być namiestnik rządowy. Pożyjemy, zobaczymy.


 4. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Już nadrobione. Trochę się tematy przeniosły na facebook.


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Widzę, że coraz ciekawsze przydomki w gminie się pojawiają. Namiestnik rządowy? Pierwszy raz do mnie takie coś dotarło. Coś bliżej?


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Zadyszka, czy trzeci oddech Przewodniczącego... (5)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widzę, że coraz ciekawsze przydomki w gminie się pojawiają. Namiestnik rządowy? Pierwszy raz do mnie takie coś dotarło. Coś bliżej? } – lut 06, 10:25 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Już nadrobione. Trochę się tematy przeniosły na facebook. } – lut 06, 3:58 PM
  • Avatar użytkownikaKika { Tyle zmian w gminie a tu cisza jak po śmierci organisty. Przyzwyczajona jestem źe o dobrych posunięciach to się tu nie piszę, no ale chociaż... } – lut 06, 10:09 AM
 • Czy w Naszej Gminie liczy... (1)
  • Avatar użytkownikakasjer { Przykazania: Przemek pamiętaj: 1. Kasa zawsze musi być w korycie. 2. Jeżeli koryto jest za małe i kasy jest za dużo, to trzeba zbudować większe... } – sty 17, 9:29 PM
 • Gmina bez barier-prezesi się zmieniają... (3)
  • Avatar użytkownikawindiarz { Myślę, że gdyby nie ta nieszczęsna winda, to chłopak pracowałby do dziś. Ale jeżeli ciągle winda się psuje, to jak pracownik ma dotrzeć do pracy... } – sty 12, 10:30 PM
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Widać kogoś interesuje, bo chłopaka niepełnosprawnego zwolnili z pracy w FRGK motywując likwidacją stanowiska pracy. Co niektórych udało się przesunąć na inne stanowiska i w... } – sty 08, 1:51 PM