| Subkrybuj kanał RSS

Zadyszka, czy trzeci oddech Przewodniczącego Rady Gminy?

23 stycznia 2018 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Rada Gminy


Zastanawiam się, czy Przewodniczący RG, złapał trzeci oddech i doznał olśnienia, czy po prostu widząc marazm i zastój w gminie, aby ratować sytuację w końcówce mijającej kadencji, zaczął korzystać z programów wyborczych opozycji, które wcześniej były „mieszane z błotem”.
W dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego pojawiła się wzmianka, o następującej treści (cytat z Nr 18 (24.761) Dziennika Łódzkiego z dn. 23.01.2018):
„Kleszczów wybuduje nowoczesną strzelnicę?
Do budowy profesjonalnej strzelnicy, z której w przyszłości mogłyby korzystać wojsko i policja, a także mieszkańcy, chce przekonać radnych przewodniczący rady gminy Kleszczów Michał Michałek. W najbliższych miesiącach mają się odbyć konsultacje z radnymi w tej sprawie, a także z władzami gminy. Niewykluczone, że inwestycja zostanie wpisana do budżetu gminy na ten rok.”

Cóż za wspaniały pomysł. W końcu coś może ruszy w tej gminie, bo od czterech lat widać tylko przepychanki na linii Wójt-Rada, skutkujące brakiem jakichkolwiek sensownych inwestycji. Sztandarowe projekty poległy w gruzach. Rozkopane na zimę drogi, przedszkole rozbabrane przez blisko dwa lata, doczekało się kolejnego przetargu na jego dokończenie i śmiem wątpić, czy we wrześniu zostanie oddane. Drogi przez wkop ani widu, ani słychu. Przy Solpark ciągle straszą hałdy ziemi. Szkoły w martwym punkcie i pomimo wielu pytań, nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak zamierzają rozwiązać już nieciekawą sytuację, kiedy od września ruszą ósme klasy. Można by jeszcze sporo wymieniać, ale wróćmy do tematu.

Czyżby strzelnica miała być tym strzałem w dziesiątkę, który na zakończenie kadencji, poprawi wizerunek Rady i Urzędu? Jestem za i nie pisałbym tego, jakby to nie był jeden z głównych pomysłów Twojego Kleszczowa, w poprzedniej kampanii wyborczej. Pomysłu mieszanego z błotem i przez niektórych wyśmiewanego.

Co ciekawe o bardzo podobnym pomyśle dowiedziałem się we wrześniu 2017 roku od Wójta. Z rozmowy wynikało, że to Wójt chce budować strzelnicę w okolicach Czyżowa, ale Rada Gminy, nie chce zaakceptować tego projektu.

To kto w końcu wpadł na ten pomysł, poza bezsprzecznym pierwszym autorem, jakim był TK. Kto z kim bawi się teraz w kotka i myszkę. A może się dogadali i osobno znów jest razem. Nic przecież nie łączy tak jak wybory i chęć pozostania przy …..? Powiem, że sam się w tym już całkiem pogubiłem. Pewnie zaraz usłyszę, że Przewodniczący pierwszy raz słyszy, że TK miał takie pomysły na gminę i to jego wizjonerskie spojrzenie, zauważyło taką lukę w przestrzeni gminy. To też nie będzie niestety świadczyło dobrze o jego umiejętnościach politycznych, ponieważ „rasowy” polityk na bieżąco obserwuje działania, a w szczególności propozycje opozycji.

Cóż na koniec, żeby ułatwić panu Przewodniczącemu wymyślanie kolejnych zbawczych pomysłów na gminę, zamieszczam poniżej link do biuletynu wyborczego TK z listopada 2014 roku. Trochę ciekawych pomysłów może jeszcze znajdzie w archiwalnych wpisach na TK. Powodzenia.

Ps. Proponuję jeszcze pogłówkować, bo ta strzelnica w przypadku Twojego Kleszczowa, to tylko 50% szerszego projektu, który jako całość pewnie całkiem nieźle by się wpisał w krajobraz Antoniówki, czy Czyżowa z pobliską Górą Kamieńsk.
http://twoj-kleszczow.pl/wp-content/uploads/2014/11/biuletyn-wyborczy-nr2.pdf

Odpowiedzi: 7 do wpisu “Zadyszka, czy trzeci oddech Przewodniczącego Rady Gminy?”

 1. Fati napisał(a):

  Przewodniczący Rady już jest dogadamy z Wójtem. I po co ten PIS????? Jak teraz stołki oddacie platformie????? Czyli Razem dla Gminy Kleszczów. Czyli stracone 5/6 lat?


 2. cytat napisał(a):

  Zacytuję Przemka:
  A może się dogadali i osobno znów jest razem. Nic przecież nie łączy tak jak wybory i chęć pozostania przy …..?
  Dopiszę jeszcze koryto.


 3. Kika napisał(a):

  Tyle zmian w gminie a tu cisza jak po śmierci organisty. Przyzwyczajona jestem źe o dobrych posunięciach to się tu nie piszę, no ale chociaż mógłby być jakiś komentarz. Fama niesie, źe to nie ostatnie odwołania w gminie. Następny ma być namiestnik rządowy. Pożyjemy, zobaczymy.


 4. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Już nadrobione. Trochę się tematy przeniosły na facebook.


 5. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Widzę, że coraz ciekawsze przydomki w gminie się pojawiają. Namiestnik rządowy? Pierwszy raz do mnie takie coś dotarło. Coś bliżej?


 6. Robert napisał(a):

  Niebawem będzie dostępna gminna lista rankingowa w poniższej kategorii. Oczywiście zwycięzca zgarnia wszystko… Nasze wartości?
  Instrukcja donoszenia w gminie
  1 pkt – Przypadkowy nieumyślny donos
  5 pkt – Niby nieumyślny donos
  10 pkt – Zwykły donos w cztery oczy bez świadków
  20 pkt – Anonimowy donos na samego siebie, mimo iż nie jest się winnym, byle zaistnieć
  30 pkt – Donos w obecności świadków
  40 pkt – Donos na samego siebie w cztery oczy
  50 pkt – Donos na samego siebie przy świadkach
  60 pkt – Donos do przełożonego w obecności obwinianego bez innych świadków
  70 pkt – Donos w obecności obwinianego przy większej ilości świadków
  80 pkt – Donos w obecności obwinianego , pomimo iż ten nie jest winny
  90 pkt – Donos w obecności obwinianego, pomimo iż ten nie jest winny, a czynu tego dokonał sam obwiniający.
  100 pkt – Donos w obecności obwinianego, pomimo iż ten nie jest winny, a czynu tego dokonał sam obwiniający z osobami, do których się donosi i wmówienie obwinianemu jego winy.
  Bonusy:
  • Donos na najlepszego kumpla – dodatkowe 10 pkt
  • Donos zanim czyn zostanie dokonany – dodatkowe 20 pkt
  • Dodatkowe 25 pkt – kiedy dzień wcześniej piło się z obwinianym jego wódkę w jego domu


 7. Robert napisał(a):

  Niekwestionowanym liderem gminnej listy rankingowej pozostaje Pan Henryk. Na ostatniej sesji 27.03 w ciągu kilkunastu minut zdobył prawie 200 pkt.
  Szacun i Wielki podziw dla tej osoby, młodzi powinni się od niego uczyć.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM