| Subkrybuj kanał RSS

Ja śnię, czy to się dzieje naprawdę?

6 marca 2018 | Autor:
Kategoria: FRGK, Kleszczów


Zainspirowany wczorajszą wymianą zdań na grupie „Młodzi Kleszczowa”, postanowiłem przyjrzeć się dokładniej cóż to takiego się ostatnio dzieje na posiedzeniach Rady Fundacji.

Główny temat to oczywiście sprawa zmiany MPZP Bogumiłowa i ponowna zgoda na wprowadzanie tam inwestycji mogących znacząco lub potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

W kontekście tego ciekawie wygląda wydanie zgody na sprzedaż działek dla jednej ze spółek w strefie Bogumiłów, podczas posiedzenia Rady Fundacji w dniu 29 stycznia 2018 roku.

Zacznijmy od prezentacji spółki. Przedstawiciel spółki obecny na posiedzeniu, nie ukrywa, że główną działalnością spółki jest transgraniczny transport odpadów z Niemiec na Ukrainę i do Rosji. Uspokaja jednakże zarazem, że te odpady nie mogą być nigdzie wypakowane i muszą w zaplombowanych kontenerach dotrzeć w swoje miejsce docelowe.

Na Kleszczów patrzą z perspektywy innej swojej działalności, jaką jest inwestowanie w nieruchomości pod wynajem. Przymierzają się do wybudowania hali magazynowej o powierzchni 400-500 metrów. Zauważyli, że w naszej okolicy brakuje takich obiektów i widzą szansę na zainteresowanie taką ofertą, a co przez to idzie pewnie i na zyski, bo nie sądzę, aby ktoś inwestował prywatną kasę nie widząc realnych szans na jej pomnożenie.

Dalej by nie było w tym nic dziwnego, jakby nie to, że do podobnej działalności przymierza się od pewnego czasu kleszczowska Fundacja. Ponoć FRGK stara się o pieniądze unijne na ten cel i ma już nawet projekt takiej hali, przeznaczonej właśnie pod wynajem. Projekt rozwojowy bo w planie zarówno pomieszczenia biurowe jaki i magazynowe, w postaci hali kontenerowo-pudełkowej, gdzie jest możliwość dobudowywania kolejnych elementów i powiększania powierzchni.

Co na to nasza zacna Rada Fundacji? Ano mając stanowisko inwestora i wiedzę o planach FRGK, które pokrywają się z planowaną inwestycją, wyrażają zgodę na zbycie działek inwestorowi zewnętrznemu 6 głosami za 1 przeciw i 5 wstrzymujących.

W moim odczuciu to takie kukułcze jajo podrzucone FRGK przez 6 członków Rady Fundacji, bo jak inaczej nazwać wprowadzenie na strefę konkurencji, mającej te same plany na biznes co Fundacja. Inwestor określił koszt hali na 200 tys plus koszt działki. Fundacja w takim razie mogłaby za 1 mln zł postawić 5 takich hal i czerpać zyski z najmu, czy dzierżawy.

Powstaje też pytanie o realne zyski dla gminy, z tytułu sprzedaży gruntów w ilości nieco ponad 0,16 ha pod halę magazynową o 400-500 metrowej powierzchni. ile z tego wpłynie podatku? Ile miejsc pracy? Tego drugiego czynnika, nie zna nawet inwestor, bo jeszcze nie wie komu to wynajmie.

I na koniec kolejne obawy, bo bym sobie nie odpuścił, jakbym tego nie poruszył. Rada Gminy wydaje zgodę na zmianę planu miejscowego Bogumiłowa. W FRGK już od dłuższego czasu toczyły się starania o te zmiany. Czy przypadkiem inwestor nie jest już w temacie i stąd takie zainteresowanie strefą? Czy główna działalność spółki jaką jest transport odpadów, nie pokryje się z czasem z wykorzystaniem tej 500 metrowej hali. Tego raczej nie wie nikt, ale przecież wszystkim należy ufać bezgranicznie, a nawet transgranicznie, bo w przeciwnym razie nie zyskamy w gminie żadnego inwestora.

Mam nadzieję, że to tylko mój wczesnowiosenny sen i to nie dzieje się naprawdę.

Odpowiedzi: 4 do wpisu “Ja śnię, czy to się dzieje naprawdę?”

 1. Kika napisał(a):

  Ooo skąd taka wiedza Pana Przemka o działaniach radnych? To moźe jeszcze się dowiemy kto jak głosował w sprawie inwestora? Czyźby znowu komuś przyszedł do głowy pomysł by na siłę przed wyborami strefy zapełnia. Trzeba się w końcu czymś pochwalić.


 2. Przemysław Grzegorczyk napisał(a):

  Ano brak oka kamery, ale obstawiam na grupę związaną z obecnym przewodniczącym RG. To takie wnioski z zachowania innych Radnych w temacie MPZP Bogumiłowa.


 3. Kika napisał(a):

  I co znowu cisza? Na info.bzdura.kleszczów.pl juź się zaczęło kleszczowskie piekiełko. Wzięli się za radnych z Łękińska, ale pewność stuprocentową źe kaźdemu się dostanie. A co tam Panie w polityce słychać. Co z tym planem dla Bogumiłowa.


 4. KFC napisał(a):

  @Kika, powiedz kto cię „rzeźbił”to Cię pomszczę. Najpierw naucz się gramatyki czyli poprawnego pisania ,najlepiej uczą tego w szkołach podstawowych, ale trzeba je rzetelnie ukończyć. Masz się za mędrca, co wszystkie rozumy pozjadał, a pisać podstawowych zdań nie potrafisz. Ty chyba jesteś samoukiem, a takim naprawdę w życiu jest ciężko, szkoda cię człowieku, może w kamieniołomach lub przy wyrębie buszu byś się życiowo sprawdził? Nie trać czasu, posłuchaj podpowiedzi innych ludzi,zapewniam że wyjdzie Ci to na dobre! Tymczasem pa,pa


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM
  • Avatar użytkownikaKarol { Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz: Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin... } – Nov 02, 10:06 AM
 • KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów... (4)
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec { Myślę że nie Jarek może się pakować bo to co ludzie mówiom to chyba Arek będziesz musiał się pakować razem ze swoim góru Slawkiem. Ludzie... } – Oct 29, 6:56 PM
  • Avatar użytkownikaArek { Jarek,pakuj się!!!!! Chojnowski zrobi z tobą porządek już niedługo. Poczyści ze spółek łudzi którzy nie byli lojalni!!! Mam nadzieję, że tak będzie!!!! } – Oct 28, 10:09 PM
  • Avatar użytkownikaJacek { Jeszcze dodam co mi się nasuwa teraz, Otóż z politycznego punktu widzenia (chociaż nie cierpię polityki i polityków), obecny wójt to raczej PO a pomysł... } – Oct 28, 12:24 AM