| Subkrybuj kanał RSS

KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów

21 sierpnia 2018 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Ogólne, Wybory


Niezmiernie miło jest mi poinformować, że w dniu wczorajszym grupy Twój Kleszczów, Młodzi dla Kleszczowa oraz wiele niezależnych osób, zgodnie z zapowiedzią zarejestrowało Komitet Wyborczy Wyborców Przymierze dla Gminy Kleszczów.
Przymierze to, za Słownikiem Języka Polskiego PWN, m.in. «zgodne współżycie, harmonia z otaczającym światem».
Bez wchodzenia w szczegóły (przyjdzie jeszcze na to pora), w dużym myślowym skrócie, uważamy, że tego właśnie aktualnie brakuje w naszym samorządzie z powodu postawy w głównej mierze aktualnych władz gminy, ale również dawnych włodarzy i decydentów.
Skutkuje to marnym zarządzaniem, indolencją i zastojem. Właśnie tego jako mieszkańcy gminy Kleszczów doświadczamy od kilku lat i nie dziwi fakt, że w społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że w Kleszczowie muszą zajść PRAWDZIWE zmiany.

I trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że do prawdziwych zmian nie doprowadzimy, jeśli pozostawimy obecne władze w urzędzie, ale również, co oczywiste, do prawdziwych zmian nie doprowadzimy jeśli obecne władze wymienimy na takie, które już swoją szansę w przeszłości dostały.

Takie postawienie sprawy prowadzi do oczywistego wniosku, że nie da się dokonać prawdziwych zmian bez postawienia na kolejną grupę naprawdę nowych, świeżych ludzi, którzy od lat udowadniają swoją działalnością publiczną oddanie i troskę o sprawy naszej gminy, a przy tym – i tutaj wracamy do nazwy naszego komitetu – rozumieją właśnie, ogromne znaczenie zgodnego współżycia, które pozwoli usunąć z samorządu dzisiejsze jego wady.

Na zakończenie chcę Państwa prosić, abyście w gronie swoich rodzin, znajomych, sąsiadów uczciwie i poważnie powyższą kwestię przedyskutowali. Ma rację ten Rzeźnik czy nie ma? Wierzę, że dojdziecie do bardzo podobnych wniosków co ja. A stąd już niedaleka droga do poparcia KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów, który jako jedyny tak mocno stawia kwestię odbudowy wspólnoty w społeczeństwie naszej gminy jako warunek konieczny do poprawy jakości rządów w Kleszczowie.

Jarosław Rzeźnik
Lider KWW Przymierze dla Gminy Kleszczów

Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Co z odpadami na Głównej? (2)
  • Avatar użytkownikaPrzemysław Grzegorczyk { Pewnie nietrudno, o ile Ekoregion zgłosił w Urzędzie, że nie odbierze odpadów z tego odcinka drogi. Jeżeli zgłosili, to widać w urzędzie nie ma nikogo... } – Aug 15, 11:16 PM
  • Avatar użytkownikaEfka { Tak trudno było w porozumieniu z Komunalką dla tych kilkudziesięciu posesji zorganizować dowiezienie pojemników ze śmieciami do miejsca dostępnego dla śmieciarki z Eko-Regionu? Przemek tym... } – Aug 15, 3:10 PM
 • Kleszczów kontratakuje! (2)
  • Avatar użytkownikaKika { A nie pisałam!!! Radny wrócił z urlopiku i juź to dzięki niemu rada podjęła uchwałę no i oczywiście jego ruchowi na Facebooku. Źałosne to trochę.... } – Jul 15, 11:42 AM
  • Avatar użytkownikaMieszkaniec Kleszczowa { Dlaczego nikt nie pisze nic o tej inicjatywie mieszkancow gminy ktora juz w polo markecie jest widoczna. Mam nadzieje ze w poniedzialek o 16 pod... } – Jul 12, 10:03 PM
 • Nie dla "Rozbioru Kleszczowa!" (1)
  • Avatar użytkownikaStanisław Hejak { W historii ostatnich dziesięcioleci nie było czegoś takiego.Przypominam rok 1948.Ówczesna władza zwierzchnia (oczywiście nie gminna)usiłowała odłączyć WOLICĘ.Wizjonerzy chcieli ją wcielić do gminy Dobryszyce.Wielka zasługa ówczesnych... } – Jul 08, 12:26 PM
 • Jest! Wójt się wreszcie obudził! (4)
  • Avatar użytkownikaRamires { Spokojnie nie martwmy się do przodu. Mamy przecież radnego powiatowego z PIS-u. On nam pomoże, jest specjalistą z wielu specjalizacji. } – Jul 06, 8:10 PM