| Subkrybuj kanał RSS

Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie!

2 listopada 2018 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Wybory


Drodzy mieszkańcy, przed Nami druga tura wyborów na Urząd Wójta Gminy Kleszczów. Wielu z was ma pewnie nie lada dylemat za kim się opowiedzieć w drugiej turze.

Moim zdaniem wybór jest oczywisty. Należy przeciąć złe rządy Sławomira Chojnowskiego, który z roku na rok swojej mijającej kadencji utwierdzał nas w przekonaniu, że nie jest dobrym gospodarzem. Jego wynik wyborczy oraz liczba konkurentów w wyborach są tego najdobitniejszym dowodem.

I niestety nic nie rokuje, aby jakiś cień refleksji pojawił się w głowie obecnego Wójta ponieważ w jego kampanii wyborczej usłyszeliśmy, że właściwie to czego my chcemy? Przecież wszystko jest dobrze, a Wójt Chojnowski jest super Wójtem. To jest oszustwo.

Wielu mieszkańców podchodzi do tego dylematu personalnie, ale drodzy Państwo, to nie są tylko wybory miedzy Chojnowskim, a Michałkiem.
To są wybory w których chodzi o coś więcej, w których musimy odpowiedzieć sobie czy chcemy aby dalej:

 • Inwestycje były prowadzone w sposób niedbały, spóźniony i przepłacony?
 • Mieszkania komunalne były przydzielane w sposób niezrozumiały?
 • Przedsiębiorcy mający styczność z naszym samorządem nie mieli partnera do dyskusji?
 • Wójt petentom przychodzącym z problemem odpowiadał „A co ja mogę?”?
 • Brak zdecydowania i obawa przed podjęciem ważnej decyzji skazywała gminę na stagnację?
 • Postulaty społeczeństwa zgłaszane czy to w Internecie czy na spotkaniach wiejskich pozostawały bez odzewu?
 • Szefowie różnych podmiotów, pochodzący spoza gminy, a nominowani przez Wójta Chojnowskiego mieli większe względy niż mieszkańcy naszej gminy?
 • Itd., itd.

Trzeba sobie to uczciwie powiedzieć, że Pan Chojnowski nie spełnił pokładanych w Nim nadziei. Jako przedsiębiorca nie podniósł poziomu zarządzania naszą gminą na co wielu liczyło. Co najgorsze, doprowadził również do sytuacji, w której większy wpływ na sprawy w naszej gminie mają ludzie w gminie nie mieszkający! Wszystko wskazuje na to, że wpasował się w ten system, który charakteryzuje się nonszalanckim podejściem i rozrzutnością, bo przecież Gmina Kleszczów jest bogata i ma pieniądze.

Drodzy mieszkańcy, musimy przeciąć ten układ, który ewentualnym wygraniem tych wyborów nabierze jeszcze większej zuchwałości i pewności siebie, bo „Przecież wyborcom się to podoba skoro Nas wybrali na ponowną kadencję!”. Za złe rządzenie nie daje się nagrody! Prawdziwy błąd to taki, z którego nie wyciągamy żadnych wniosków.
W pierwszej turze wyborów, powyższego było świadomych aż 62% wyborców. Większość z tych 62% zdecydowała, że osobą, która powinna tego dokonać jest Henryk Michałek. Zgodzę się, że dla wielu z nas to postać kontrowersyjna, ale kto wie, może do tego zadania mająca najlepsze predyspozycje? Jeśli jakiś organizm toczy gangrena (a można tak  powiedzieć o naszym samorządzie) to nikt nie czeka kolejnych chwil, bo może sama ustąpi! Nie ustąpi, będzie jeszcze gorzej! Im wcześniej podejmiemy interwencję tym lepiej i nie warto jej odkładać z braku sterylnego skalpela, lepiej użyć nawet starego noża, ale odciąć schorowane tkanki od zdrowego organizmu.
Mając do wyboru kontynuację podróży złą drogą, albo zmianę kierunku na taki, który autentycznie rokuje pozytywne zmiany, zawsze warto wybrać to drugie. Pamiętajmy też, że nowo obraną drogę również można zmienić jeśli za horyzontem okaże się, że zaczyna być wyboista i nieprzejezdna.

Proszę również pamiętać, że Henryk Michałek nie jest sam. Nasze porozumienie koalicyjne zakłada wpływ na rządzenie wszystkich środowisk, które Pana Michałka popierają. On sam doskonale rozumie, że naszą gminą nie można rządzić bez szerokiego poparcia społecznego reprezentowanego przez możliwie szerokie grono lokalnych liderów społecznych. To kolejna cecha, której brakuje Panu Chojnowskiemu.

Proszę Państwa, 4 listopada dokończmy zmianę, którą nakreśliliśmy w I turze wyborów!

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. – Albert Einstein

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie!”

 1. Karol napisał(a):

  Poświęciłem chwilę i zrobiłem takie zestawienie, po którym dość wyraźnie widać czy i jak szanujemy w Gminie pieniądz:
  Rewal, który jest w rankingu najbogatszych gmin wiejskich zaraz za Kleszczowem dostał z UE dokładnie 190,49 zł/os.
  Sulmierzyce, – 151,92 zł/os.
  Szczerców – 480,06 zł/os.
  Rząśnia – 1049,11 zł/os.
  Te 3 ostatnie gminy też do najbiedniejszych nie należą, prawda?
  Liderem jest gmina w woj. śląskim: Ożarowice. Oni wyrwali 6451,49 zł/os.
  Na 1571 gmin wiejskich w Polsce tylko 18 nie wzięło z UE ani złotówki, w tym „szacownym” gronie prym wiedzie… Gmina Kleszczów.
  To są dane za ostatnie 3 lata.
  Dane tym bardziej są ciekawe w kontekście naszej gminy, ponieważ w UG jest powołane stanowisko do pozyskiwania środków zewnętrznych.


 2. Jacek napisał(a):

  Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie.


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Realizacja Jeremie - odpowiedź (4)
  • Avatar użytkownikaJan { O czasów Pani Tarkowskiej w naszej gminie stagnacja. Brak wizji rozwoju gminy. Pieniądze przejadane i stanowiska kolesiami obstawiane są. Nikt z władzy nie liczy się... } – Nov 17, 12:50 PM
  • Avatar użytkownikaLudwik { Żyję już trochę w naszej gminie ale takich bredni jakie napisał Pan Michałek nie czytałem, tym bardziej iż widzę tam czerwoną Jego pieczątkę. Panie Michałek... } – Nov 13, 9:07 PM
  • Avatar użytkownikaKamil { Michał Michałek czyli zastępca wójta Chojnowskiego,odpowiadając na pismo mieszkańca kłamie jak z nut,mało tego on z tego człowieka robi jakiegoś idiotę,nieudacznika.Michaś chyba myśli tak o... } – Nov 09, 2:20 PM
 • Dożynki Gminne 2019 w Wolicy (1)
  • Avatar użytkownikaMłody { Witam ciekawi mnie kiedy podadzą że w naszej gminie są agenci CBA czy dalej będą mówić że jest wszystko ok. Kolejna sprawa to kto zarządza... } – Oct 07, 10:10 PM
 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM