| Subkrybuj kanał RSS

Rabaty na wyremontowanych ulicach

20 sierpnia 2019 | Autor:
Kategoria: inwestycje, Kleszczów


Inwestycje na ul Głównej w centrum Kleszczowa idą pełną parą i bardzo zaciekawiło mnie, w jaki sposób firma robi rabaty pod zieleń, w reprezentatywnym miejscu w centrum, koło kościoła, u zbiegu ulic Głównej i Ogrodowej. Na gruz, piach i przede wszystkim chwasty, panowie rozgrabiali piękną ziemię. Rozumiem, że tak się teraz przygotowuje rabaty pod nasadzenia, taka nowa metoda ?????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie jest nadzór inwestorski???
Poinformowałam o tej sprawie pracownika Urzędu Gminy w Kleszczowie, usłyszałam, że przy tak dużej inwestycji zdarzają się wpadki i poinformuje o tym nadzór inwestorski. No cudnie, tylko gdybym akurat tędy nie jechała i nie zrobiła dokumentacji fotograficznej, nikt by się nie zainteresował, zapewne jutro rabata będzie pięknie zagrabiona i wyrównana, a tego co pod spodem nie będzie widać. Jest to jedna z wielu rabat już zakończonych, myślę że tematem powinni zająć się PILNIE kleszczowscy Radni i urzędnicy – proponuję powołać komisję z udziałem strony społecznej, przedstawicieli Rady Sołeckiej i ludzi merytorycznych i zażądać od wykonawcy wyrywkowego odkopania do głębokości 50 cm minimum każdej przygotowanej przez nich parceli pod zieleń. Ta inwestycja kosztuje grube miliony, ba – nadzór inwestorki sam w sobie kosztuje gminę miliony, a takiej bylejakości dawno nie widziałam… A potem się w przetargu wybierze firmę, która będzie robić nasadzenia, i to ich będzie się bombardować mailami i wzywać do wzorowego prowadzenia zieleni, gdzie na tak przygotowanym podłożu po prosu się nie da…
Mamy już na skwerku w Łuszczanowicach pierwszorzędne chwastowisko, po zasianej trawie nie ma śladu, jakby gminę naszą przy takich inwestycjach nie stać było na trawnik z rolki. No cóż, trzeba chyba zacząć pisać pamiętnik mieszkańca pt. „Inwestycje po kleszczowsku”.

Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Realizacja Jeremie - odpowiedź (4)
  • Avatar użytkownikaJan { O czasów Pani Tarkowskiej w naszej gminie stagnacja. Brak wizji rozwoju gminy. Pieniądze przejadane i stanowiska kolesiami obstawiane są. Nikt z władzy nie liczy się... } – Nov 17, 12:50 PM
  • Avatar użytkownikaLudwik { Żyję już trochę w naszej gminie ale takich bredni jakie napisał Pan Michałek nie czytałem, tym bardziej iż widzę tam czerwoną Jego pieczątkę. Panie Michałek... } – Nov 13, 9:07 PM
  • Avatar użytkownikaKamil { Michał Michałek czyli zastępca wójta Chojnowskiego,odpowiadając na pismo mieszkańca kłamie jak z nut,mało tego on z tego człowieka robi jakiegoś idiotę,nieudacznika.Michaś chyba myśli tak o... } – Nov 09, 2:20 PM
 • Dożynki Gminne 2019 w Wolicy (1)
  • Avatar użytkownikaMłody { Witam ciekawi mnie kiedy podadzą że w naszej gminie są agenci CBA czy dalej będą mówić że jest wszystko ok. Kolejna sprawa to kto zarządza... } – Oct 07, 10:10 PM
 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM