| Subkrybuj kanał RSS

W Kleszczowie znowu „zapachniało” łatwą kasą z odpadów??

5 września 2019 | Autor:
Kategoria: Kleszczów, Solpark, Zdrowie.


Jak wiadomo (a może nie?) oprócz problemu odpadowego w Bogumiłowie jest też taka strefa odpadowa w Rogowcu, która już raz dała się we znaki mieszkańcom tej wsi. W swoim czasie firma, która na jej terenie funkcjonuje doprowadziła do wycieku różnych chemikali tam zwożonych, wpłynęły nawet na prywatną posesję jednego z mieszkańców wsi.

W związku z tym zdarzeniem Gmina podjęła szereg interwencji i działań kontrolnych, ale jak to zwykle bywa, po czasie problem rozszedł się po kościach.

Tym czasem firma rośnie na potęgę. Coraz większe stosy beczek z chemikaliami są składowane.

Ale to co zaintrygowało Nas ostatnio to fakt, że firma ta była jednym z kluczowych partnerów obchodów 10 urodzin Solparku.

Przypadek? Po co takiej odpadowej firmie reklama w związku z lokalnym wydarzeniem? Jaki cel biznesowy może osiągnąć firma, której klienci i profil działalności mało co ma wspólnego z Solparkiem. Aaa wiemy! To pewnie taki głos sumienia właścicieli, którzy składując taki niebezpieczny towar na terenie gminy chcieli się odwdzięczyć lokalnej społeczności i dofinansowali Solpark… (młodzież pewnie skwitowała by to ostatnie zdanie powiedzeniem: tiaaa… jedzie mi tu czołg?).

Podczas poprzedniego incydentu gmina interweniowała gdzie trzeba i próbowała problematyczną firmę monitorować regularnie. Nie bez znaczenia było też, że Rogowiec miał swojego radnego w Radzie Gminy, który problem traktował priorytetowo.
Ciekawe jak jest dzisiaj? Mam nadzieję, że czujne oko Wójta, który jako gospodarz całej gminy powinien dbać o nią i jej mieszkańców dalej jest tak czujne jak kiedyś. A i nowy-stary radny z Czyżowa również jest pełen troski i zainteresowania skoro po zmianach granic okręgów wyborczych w ostatnich wyborach samorządowych, Rogowiec przypadł jego jurysdykcji.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Realizacja Jeremie - odpowiedź (4)
  • Avatar użytkownikaJan { O czasów Pani Tarkowskiej w naszej gminie stagnacja. Brak wizji rozwoju gminy. Pieniądze przejadane i stanowiska kolesiami obstawiane są. Nikt z władzy nie liczy się... } – Nov 17, 12:50 PM
  • Avatar użytkownikaLudwik { Żyję już trochę w naszej gminie ale takich bredni jakie napisał Pan Michałek nie czytałem, tym bardziej iż widzę tam czerwoną Jego pieczątkę. Panie Michałek... } – Nov 13, 9:07 PM
  • Avatar użytkownikaKamil { Michał Michałek czyli zastępca wójta Chojnowskiego,odpowiadając na pismo mieszkańca kłamie jak z nut,mało tego on z tego człowieka robi jakiegoś idiotę,nieudacznika.Michaś chyba myśli tak o... } – Nov 09, 2:20 PM
 • Dożynki Gminne 2019 w Wolicy (1)
  • Avatar użytkownikaMłody { Witam ciekawi mnie kiedy podadzą że w naszej gminie są agenci CBA czy dalej będą mówić że jest wszystko ok. Kolejna sprawa to kto zarządza... } – Oct 07, 10:10 PM
 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM