| Subkrybuj kanał RSS

Realizacja Jeremie – odpowiedź

7 listopada 2019 | Autor:
Kategoria: FRGK, Kleszczów, Ogólne, Rada Gminy, Wójt


Po tygodniu czasu została udzielona odpowiedź na zapytanie o realizację projektu Jeremie, w który to projekt Kleszczowską Fundację pośrednio „wpakował” dzisiejszy wicewójt, a ówczesny Przewodniczący Rady Gminy Pan Michał Michałek.

Dla tych z Was, którzy nie znają tematu dopiszemy, że osobą, która bez wyraźnej, jasno rozumianej zgody Rady Fundacji (w skład wchodzą radni gminy Kleszczów oraz Wójt) „wpakowała” Fundację na program Jeremie był ówczesny Prezes Fundacji powołany na tą funkcję dzięki obecnemu wicewójtowi.

Sprawa ta była dość dużym zarzewiem konfliktu między Wójtem Chojnowskim, a Przewodniczącym Rady Gminy w tamtym czasie. Tym bardziej więc, dzisiaj, uśmiech na twarzy się rysuje jak Wójt wtedy krytykujący niekompetencje i złe skutki posunięć ówczesnego Przewodniczącego Rady Gminy, po czasie, nagradza go powołując na fotel wicewójta 🙂

I przechodząc już do głównego wątku oto jaką odpowiedź uzyskał mieszkaniec gminy Kleszczów:

Przyznacie, że odpowiedź ta jest kuriozalna 🙂
Wicewójt, który z racji pełnionych obowiązków zastępowania Wójta, kiedy trzeba go zastąpić odpisuje, że „czekajcie na Wójta aż wróci” 🙂 I to nawet w sytuacji gdy sprawa dotyczy obszaru, który doskonale zna, bo sam był aktorem, a zarazem reżyserem wydarzeń wokół FRGK i jej uczestnictwa w programie Jeremie.

A ciekawe jaka była by odpowiedź na jeszcze jeden wstydliwy wątek z czasów władzy protegowanego Prezesa i planów budowy „siedziby Fundacji”. O tą kwestię też warto zapytać.

Odpowiedzi: 5 do wpisu “Realizacja Jeremie – odpowiedź”

 1. ignac napisał(a):

  jestem z wami


 2. Kamil napisał(a):

  Michał Michałek czyli zastępca wójta Chojnowskiego,odpowiadając na pismo mieszkańca kłamie jak z nut,mało tego on z tego człowieka robi jakiegoś idiotę,nieudacznika.Michaś chyba myśli tak o wszystkich mieszkańcach skoro ośmiela się w ten sposób odpowiadać,gdy wszyscy wiemy że rzeczywistość jest z goła odwrotna.Michałek pisze że wójt nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Fundacji czy jej organów np.Zarządu czy Prezesa.Przecież to nie kto inny jak były Przewodniczący Rady Gminy Michał Michałek doprowadził przy pomocy swoich ówczesnych kolesi z Rady Gminy do powstania Rady Fundacji do której włączył wójta S.Chojnowskiego.Wcześniej wszystkie funkcje nadzorcze nad Fundacją i jej Zarządem posiadała tylko Rada Gminy,co było solidnym zabezpieczeniem np.antykorupcyjnym. Wszystkie debaty na temat Fundacji były przeprowadzane na sesjach Rady Gminy,przy kamerach,były protokołowane przez biuro Rady Gminy i w ten sposób wszyscy mieszkańcy mogli się dowiedzieć w sposób jawny o działalności Fundacji i jej władz.Nie wiadomo po co i dlaczego na jednej z sesji Rady Gminy kadencji 2014-2018 ówczesny Przewodniczący RG pan Michał Michałek przy pomocy swoich kolesi politycznych z Rady Gminy i nie tylko z Rady bo mocno optował również za tym wójt Gminy pan S.Chojnowski i jeden z najwyższych rangą urzędników Gminy postanowili utworzyć tzw Radę Fundacji.Mimo mocnych sprzeciwów i silnie uzasadnionych wniosków kilku radnych taki jak się okazuje niepotrzebny twór powstał.Na wniosek obecnego vice-wójta M.Michałka do tej rady??? włączono wójta Gminy p. Chojnowskiego,mało tego na wniosek p. Michała M wójt otrzymał 4 głosy elektorskie,gdy każdy inny członek tej rady posiada 1 głos,takiej sytuacji nie ma chyba w żadnej spółce czy fundacji w całej Polsce.To było najgorsze co mogło spotkać Fundację.Teraz wójt dostał niesamowitą moc swoich uprawnień względem fundacji i jej organów[gdy wcześniej nie miał ich w ogóle] Teraz wójt dogadując się z 6 radnymi może robić z fundacją i jej organami co tylko zechce.bo w sumie będzie miał 10 głosów a pozostali radni i członkowie rady fundacji będą ich mieli tylko max 9. Po drugie posiedzenia tzw/Rady Fundacji/mogą odbywać się wszędzie nawet w Warszawie,Zakopanym,Solparku,pod Grzybkiem w Łuszczanowicach,bez obecności urzędników,sołtysów,czy mieszkańców i oczywiście bez nagrywania dźwiękowego czy filmowania.Trzeba tutaj stwierdzić że faktycznie tak się właśnie te posiedzenia teraz odbywają.Jak wykazałem pan zastępca wójta p.Michał M. po prostu kłamie i oszukuje mieszkańców odpisując i mówiąc publicznie że wójt Gminy nie nie posiada względem Fundacji i jej organów żadnych funkcji nadzorczych ,czy kontrolnych. To jest szanowny panie Michale wierutne kłamstwo i kpinny z mieszkańców.Jak wykazałem pan wójt jest członkiem rady fundacji z czterema głosami,a z kolei Rada Fundacji w myśl zapisów jej STATUTU pełni nad Fundacją funkcje nadzorcze i kontrolne.Pan panie vice-wójcie Michale Michałek kłamiąc społeczeństwo unika jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi.Pan panie Michale doskonale wie że to między innymi za pana przyczyną Prezesem fundacji został wtedy powołany na prezesa człowiek z zewnątrz,który jak widać działał na niekorzyść fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.Po drugie,chyba celowo, aby utajnić przed społeczeństwem Gminy Kleszczów posiedzenia na których zapadają niekorzystne roztrzygnięcia i decyzje wobec fundacji utworzył pan z niektórymi kolegami[można sprawdzić jak glosowali ówcześni radni] z Rady Gminy tzw Radę Fundacji,mimo że wcześniej decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego te funkcje posiadał tylko fundator czyli Rada Gminy Kleszczów.Pytam publicznie po co potrzebna była wam tzn panu panie Michale Michałek i panu panie Sławomirze Chojnowski jakaś dodatkowa rada fundacji?? Czyżby moje wyżej wymienione wywody miały potwierdzić że mogliście zapragnąć jakiejś swojej dominacji,czy może zapragnęliście ukrywać jakieś nie czyste finansowania swojej politycznej działalności?,czy może próbowaliście załatwiać jakieś biznesowe interesy??, czy może po prostu ktoś wami kierował?? Jedno jest pewne te wasze kombinacje z fundacją na nic się zdały,bo według wypowiedzi niektórych członków zarządu, Funadcja jest podobno na skraju bankructwa.Ponad wszystko prawdą jest że przez ostanie siedem lat nie utworzyliście ani jednego miejsca pracy w naszych strefach przemysłowych nie ściągnęliście do Kleszczowa żadnej nowej firmy,utraciliście nawet tych którzy mieli już podpisać umowy inwestycyjne,nie sprzedaliście nawet jednego metra ziemi pod nowe inwestycje przemysłowe. Muszę wam przypomnieć że wasi poprzednicy utworzyli 3,5 tys miejsc pracy ściągnęli 26 firm produkcyjnych do Kleszczowa,zbudowali od podstaw strefy przemysłowe itd.Jeszcze jedno nie jestem mściwym człowiekiem, ale sądzę że za takie postępowanie powinniście honorowo poddać się do dymisji, oczywistym również jest że waszą działalnością powinny zająć się odpowiednie organa Państwa,nie wykluczając oczywiście organów ścigania przestępczości gospodarczej czy jeszcze innej.PS. Jak panu nie wstyd panie Michale Michałek,tak nas kolejny raz okłamywać, już podczas kampanii wyborczej nas pan okłamał mówiąc aby głosować na kogo się chce najlepiej na pana, ale najważniejsze aby nie głosować na S.Chojnowskiego ,a później za garść srebrników pierwszy pan do niego dołączył,dlatego mamy teraz w naszej Gminie taki bajzel i zdaje się że czeka rozbiór Gminy oraz nieuchronny upadek.Kończ pan tą oszukańczą karierę póki czas,bo może pan podzielić niebawem losy swojego guru partyjnego, którego nazwisko też zaczyna się na literę M.


 3. Ludwik napisał(a):

  Żyję już trochę w naszej gminie ale takich bredni jakie napisał Pan Michałek nie czytałem, tym bardziej iż widzę tam czerwoną Jego pieczątkę. Panie Michałek czy wie Pan co to jest Urząd Wójta???? To co Pan napisał, ze Wójt musi osobiście odpisać to brednie i brak elementarnej wiedzy w temacie funkcjonowania Gminy. Zachęcam do studiowania Ustawy o Samorządzie Gminnym, wieczory teraz długie… I jeszcze jedno niech Pan ze zrozumieniem przeczyta zakres swoich obowiązków, w których jasno jest napisane, że podczas nieobecności Wójta to Pan pełni jego obowiązki z Urzędu i nie tylko ,, rządzi” ale przede wszystkim odpowiada. I tyle w tym temacie, a mydlenie oczu to nie te czasy. Ale dawaj Pan jeszcze takie hity to jest ciekawe dla TVN


 4. Jan napisał(a):

  O czasów Pani Tarkowskiej w naszej gminie stagnacja. Brak wizji rozwoju gminy. Pieniądze przejadane i stanowiska kolesiami obstawiane są. Nikt z władzy nie liczy się z pieniędzmi rozdają na lewo i prawo, bo nie swoje łatwo się marnuje. Myślę, że powinniśmy my mieszkańcy bardzie kontrolować naszą władzę, bo to w końcu nasza mała ojczyzna. Może by tak założyć jakieś stowarzyszenie????????


 5. Patryk napisał(a):

  Dobrze ze Rzeźnik jest ze spółka to ta bandę rozgoni bo to akurat potrafi …. dzięki jemu gmina kwitnie 🙂


Zostaw odpowiedź

Ostatnie komentarze:

 • Realizacja Jeremie - odpowiedź (4)
  • Avatar użytkownikaJan { O czasów Pani Tarkowskiej w naszej gminie stagnacja. Brak wizji rozwoju gminy. Pieniądze przejadane i stanowiska kolesiami obstawiane są. Nikt z władzy nie liczy się... } – Nov 17, 12:50 PM
  • Avatar użytkownikaLudwik { Żyję już trochę w naszej gminie ale takich bredni jakie napisał Pan Michałek nie czytałem, tym bardziej iż widzę tam czerwoną Jego pieczątkę. Panie Michałek... } – Nov 13, 9:07 PM
  • Avatar użytkownikaKamil { Michał Michałek czyli zastępca wójta Chojnowskiego,odpowiadając na pismo mieszkańca kłamie jak z nut,mało tego on z tego człowieka robi jakiegoś idiotę,nieudacznika.Michaś chyba myśli tak o... } – Nov 09, 2:20 PM
 • Dożynki Gminne 2019 w Wolicy (1)
  • Avatar użytkownikaMłody { Witam ciekawi mnie kiedy podadzą że w naszej gminie są agenci CBA czy dalej będą mówić że jest wszystko ok. Kolejna sprawa to kto zarządza... } – Oct 07, 10:10 PM
 • Wyniki II tury wyborów na... (1)
  • Avatar użytkownikaJacek { remont ulicy ogrodowej? Ostatnio zaczął się remont ulicy Ogrodowej. Rozumiem, że był nieodzowny?. Czyżby się coś działo - nie zauważyłem niczego jeżdżąc tam ale widzę,... } – Nov 09, 12:06 AM
 • Kleszczowski dylemat? Wręcz przeciwnie! (2)
  • Avatar użytkownikaJacek { Miejmy nadzieję, że coś się zmieni. Niezależnie od tego czy Pan Michałek wygra trzeba trzymać rękę na pulsie. } – Nov 04, 7:44 PM